סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' יוני 16, 2024 1:27 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1017 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 41  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 5:19 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
uriel17 כתב:
כללית, אני חושב שיש לOKC זמן והם יכולים להרשות לעצמם עוד עונה שבה הם לא יאיימו על אליפות אלא יגיעו פחות או יותר למה שהם הגיעו העונה.
לא רואה בזה בעיה, גם ככה הם מקדימים את הזמן שלהם, ככה שהדיון מאוד תיאורטי ואלמלא הזילזול היה גם מהנה.
הפלייאוף לימד אותנו את היתרונות של העומק ושל הרול פלייר עם הכימיה הנכונה.

אוריאל, עם זה אני כבר *ממש* לא מסכים. הת'אנדר לא יכולים להרשות לעצמם עוד עונה שבה שיי (בגיל 26) הוא מועמד לגיטימי ויותר ל-MVP, והם עדיין לא קונטנדרית רצינית שמאיימת על האליפות. כן זה נראה שיש להם את כל הזמן שבעולם. אבל בעולם האמיתי של ה-נבא זה לא מה שקורה בד"כ. פציעות (היה להם מזל עם זה השנה), ענייני חוזים (חלון של שנתיים לפני שהעניינים מסתבכים, שכבר כתבתי עליו בעבר), שחקנים שפתאום לא מרוצים ורוצים טרייד, וקבוצות אחרות שעולות לגדולה ועומדות בדרך (סן אנטוניו תוך שנתיים שלוש? מינסוטה כשאדוארס מגיע לשיא? דנבר עם חיזוק?). מספיק לאוקייסי להסתכל על ההיסטוריה הקרובה, לפני עשור, עם קבוצה שכללה את דוראנט, ווסטברוק, הארדן ואיבאקה, הגיעה לגמר הליגה, ונראתה כמו מועמדת לכמה וכמה אליפויות, אבל אח"כ לא חזרה יותר על ההישג (בין היתר בגלל הנסיקה המטאורית של גולדן סטייט לקבוצת על ומכשול לא עביר במערב, שאף אחד לא צפה בקיץ 2012).

הטיעון שלי אפילו יותר קיצוני. אני אומר שפרסטי כבר עכשיו בזבז שנה של שיי בשיאו, כשהעמיד לצידו בכוונה מלאה קבוצה שהיה ברור שלא מספיקה להיות קונטנדרית אמיתית בלי לנסות לשפר את החסרונות הברורים. אתה ואחרים (ופרסטי?) אומרים שאת זה מבינים אחרי שנכשלים בפלייאוף. אבל מה באמת אנחנו יודעים עכשיו על הת'אנדר שלא ידענו בטרייד דד-ליין (או אפילו בקיץ שעבר)? שחסר להם עומק בצבע ובריבאונד? ששיי הוא כבר עכשיו אחד מחמשת השחקנים הטובים בליגה? שצ'ט וג'יי דאב מצויינים אבל עוד לא לגמרי מוכנים התקפית ושיי צריך עוד כח אש התקפי? שחסרים להם שחקנים עם ניסיון פלייאוף?

אז אטט יגיד שגם עם חיזוק משמעותי בצבע הת'אנדר לא היו זוכים כרגע באליפות. אולי. את דאלאס לדעתי הם היו עוברים. מול מינסוטה? מי יודע. המשחקים שלהם בעונה הסדירה היו צמודים. ומול בוסטון? מה אנחנו יודעים. הרי פורזינגיס יכול להיפצע שוב (או מישהו אחר; טורונטו זכתה כי דוראנט וקליי נפצעו) ובלעדיו זו קבוצה פגיעה. מה שבטוח, פרסטי לא נתן להם צ'אנס אמיתי לבדוק את זה השנה. מקווה שבפעם האחרונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 5:40 am 
Hall of Famer

כל מילה בשתי ההודעות האחרונות. ממש כל מילה
אולי חוץ מאחת. סטיב אדמס, נדמה לי הוא סוס מת לחלוטין. והאמת היא שאני לא בטוח שולנצ'יונאס לא יהיה נטל בפלייאוף, כפי שהיה בקבוצה עם הרבה פחות כלים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 6:40 am 
Junior

אבל זה לא בינארי, וולנציונאס יכול להיות נטל בסיטואציות מסויימות, ויכול להיות פתרון בסיטואציות אחרות, אף אחד לא אמר שokc חייבים לשנות צורת משחק, אבל הם כן יתחזקו אם יוכלו להעמיד ליינאפים שונים בהתאם לצורך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 7:09 am 
Sophomore

שוויק1 כתב:
אבל זה לא בינארי, וולנציונאס יכול להיות נטל בסיטואציות מסויימות, ויכול להיות פתרון בסיטואציות אחרות, אף אחד לא אמר שokc חייבים לשנות צורת משחק, אבל הם כן יתחזקו אם יוכלו להעמיד ליינאפים שונים בהתאם לצורך.

בדיוק. יונאס ובטח אדאמס המבוגר שחוזר מפציעה ממש לא בראש רשימת הקניות שלי ועם הנכסים של אוקייסי אין סיבה שלא ישיגו משהו יותר טוב. אבל אם האופציה היא בין להמשיך עם הקבוצה הנוכחית (נניח פלוס איזה פי ג'יי וושינגטון או אפילו מרקאנן ב-4) לבין לצרף אליהם את וולנצ'יונאס, אני יודע במה אני בוחר. ג-מ-י-ש-ו-ת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 8:05 am 
Hall of Famer

כן, וולנצ׳יונאס יכול להיות טוב ל 15 דקות משחק בעונה הרגילה, ו 10 דקות פעם בשני משחקים בפלייאוף. ייתן ריבאונד, שחקן מטרה בפנים שגם מסוגל לקלוע שלוש כשהוא חופשי. אבל קשה לו מאד לשמור על גארדים. מאד מאד. אבל אני מניח שזה יהיה טוב לדקות של הולמגרן.
אדמס לא. סוס מת לגמרי, ככל שאני מבין את המצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 8:07 am 
Freshman

בנוסף יש כמה גבוהים מעניינים השנה שלמעט קלינגן וסארר יהיו פנויים בבחירה ה 12.
חלק גם יהיו פנויים בסיבוב השני.
גם לעלות בדראפט בשביל אחד משני אלו לא אמור להיות מאוד יקר.
אז אפשר בנוסך לשחקן ותיק לטווח להשתמש בבחירה כפתרון משלים לטווח בינוני ארוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 11:24 am 
מנהל פורום

סאבוניס כתב:
uriel17 כתב:
כללית, אני חושב שיש לOKC זמן והם יכולים להרשות לעצמם עוד עונה שבה הם לא יאיימו על אליפות אלא יגיעו פחות או יותר למה שהם הגיעו העונה.
לא רואה בזה בעיה, גם ככה הם מקדימים את הזמן שלהם, ככה שהדיון מאוד תיאורטי ואלמלא הזילזול היה גם מהנה.

אוריאל, עם זה אני כבר *ממש* לא מסכים. הת'אנדר לא יכולים להרשות לעצמם עוד עונה שבה שיי (בגיל 26) הוא מועמד לגיטימי ויותר ל-MVP, והם עדיין לא קונטנדרית רצינית שמאיימת על האליפות. כן זה נראה שיש להם את כל הזמן שבעולם. אבל בעולם האמיתי של ה-נבא זה לא מה שקורה בד"כ. פציעות (היה להם מזל עם זה השנה), ענייני חוזים (חלון של שנתיים לפני שהעניינים מסתבכים, שכבר כתבתי עליו בעבר), שחקנים שפתאום לא מרוצים ורוצים טרייד, וקבוצות אחרות שעולות לגדולה ועומדות בדרך (סן אנטוניו תוך שנתיים שלוש? מינסוטה כשאדוארס מגיע לשיא? דנבר עם חיזוק?). מספיק לאוקייסי להסתכל על ההיסטוריה הקרובה, לפני עשור, עם קבוצה שכללה את דוראנט, ווסטברוק, הארדן ואיבאקה, הגיעה לגמר הליגה, ונראתה כמו מועמדת לכמה וכמה אליפויות, אבל אח"כ לא חזרה יותר על ההישג (בין היתר בגלל הנסיקה המטאורית של גולדן סטייט לקבוצת על ומכשול לא עביר במערב, שאף אחד לא צפה בקיץ 2012).

הטיעון שלי אפילו יותר קיצוני. אני אומר שפרסטי כבר עכשיו בזבז שנה של שיי בשיאו, כשהעמיד לצידו בכוונה מלאה קבוצה שהיה ברור שלא מספיקה להיות קונטנדרית אמיתית בלי לנסות לשפר את החסרונות הברורים. אתה ואחרים (ופרסטי?) אומרים שאת זה מבינים אחרי שנכשלים בפלייאוף. אבל מה באמת אנחנו יודעים עכשיו על הת'אנדר שלא ידענו בטרייד דד-ליין (או אפילו בקיץ שעבר)? שחסר להם עומק בצבע ובריבאונד? ששיי הוא כבר עכשיו אחד מחמשת השחקנים הטובים בליגה? שצ'ט וג'יי דאב מצויינים אבל עוד לא לגמרי מוכנים התקפית ושיי צריך עוד כח אש התקפי? שחסרים להם שחקנים עם ניסיון פלייאוף?

אז אטט יגיד שגם עם חיזוק משמעותי בצבע הת'אנדר לא היו זוכים כרגע באליפות. אולי. את דאלאס לדעתי הם היו עוברים. מול מינסוטה? מי יודע. המשחקים שלהם בעונה הסדירה היו צמודים. ומול בוסטון? מה אנחנו יודעים. הרי פורזינגיס יכול להיפצע שוב (או מישהו אחר; טורונטו זכתה כי דוראנט וקליי נפצעו) ובלעדיו זו קבוצה פגיעה. מה שבטוח, פרסטי לא נתן להם צ'אנס אמיתי לבדוק את זה השנה. מקווה שבפעם האחרונה.

אם אתה זוכר שיחה שלנו לפני כחצי שנה, היה דיון סביב היכולת של שגא להוביל קבוצה להשגים גדולים של ממש, קרי תארים
בסיכום אמרת שגם אם יעוף בסיבוב הראשון של הפלייאוף העונה וגם בעונה הבאה (2025) לא תחשוב שזה כישלון
עכשיו אתה אומר, חבל על הזמן שהשעון הביולוגי של שגא מתקתק
זה בסדר אפשר לשנות דעה, הנתונים מהמשחקים מזינים אותנו כל הזמן ומשפרים את היכולת שלנו לגבש דעות
זה אומר שיש כאן שני וקטורי התקדמות, כל וקטור עושה שכל כל עוד מבצעים אותו ברמת ביצוע גבוהה
1. שגא כבר בגיל שצריך לאיים איום ממשי על האליפות. ואז טרייד על צ'ט נראה פתאום הגיוני או ניצול של הנכסים העצומים ותקרת שכר שמתפנה עם הווארד להחתים שחקנים שמשלימים את את החסרונות של הסגל הנוכחי ולרוץ לאליפות כלומר לנצח את מיניסוטה ודנבר כבר ב2025
2. שגא בן 26, בוא ננצל את השנתיים עד גיל 28 של שגא להתפתחות של צ'ט (שאני פחות מאמין בו) ושל ג'יי דאב (שאני יותר מאמין בו) ונאסוף שחקנים עם הכימיה הנכונה או סנטר שיזיז את צ'ט ל4 או 4 שיתן קליעה וריבאונד וישאיר את צ'ט בחמש או שני שחקנים שונים שיכנסו לרוטציה סולידית של 9 שחקנים. ככה שבחלון גיל של שגא בן 28 עד 32 נתפוצץ על הליגה ונקח נגיד 2 מתוך ה4 באותם שנים
הפוסט שלי היה מכוון לוקטור השני

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 11:39 am 
Hall of Famer

סאבוניס כתב:
אוקיי(סי), מסכים שזה יותר מתאים בת'רד הזה, אז מעביר את התגובה שלי לכאן:

Att כתב:
"בדיוק, רציתי להתייחס לנקודה הזאת - שחלק מהרעיונות הספקולטיביים שהועלו פה, משדכים לתאנדר סנטר מסיבי (לפחות יחסית לצ'ט) אבל נון-שוטר, שזה בעייתי בחמישייה שכבר כוללת את שג"א ועוד כמה טעוני-שיפור בקליעה משלוש, לפחות מבחינת ווליום זריקות..
זו מהות הוויכוח ביני לבין סאבוניס.
הוא חושב שצריך להכניס לחמישייה סנטר ללא קליעה ואילו אני חושב שצריך להכניס לחמישייה פורוורד גבוה שקולע מצוין."

לא, זו לא מהות הדיון. אני חושב שצריך שני דברים:

1. חיזוק מיידי ולא לחכות שתיפול לך ליד "החתיכה המושלמת", מה שזה לא אומר. ואני אומר את זה לא רק לגבי הקיץ הזה, אלא כבר משנה שעברה. בינתיים, פרסטי כבר בזבז לשיי שנה אחת בשיא עם קבוצה שבמכוון ממש לא נבנתה להיות קונטנדרית ריאלית.

2. גמישות. כן, תביא חיזוק לצבע גם אם הוא לא קולע מבחוץ (לחלק מהאופציות שדיברתי עליהן, כמו קרטר, טרנר, או אפילו ולאנצ'ונס דווקא יש איום קליעה משלוש ומישהו כמו אידי יכול אולי להוסיף את זה למשחק שלו). אולי הוא יפתח ליד צ'ט. אולי ישחק איתו בחלק מהזמן כמו ג'יי וויל עכשיו. ואולי הוא יהיה המחליף שלו ל-15-20 דקות במשחק (או אם חלילה הוא נפצע). אולי תהיה קבוצה שבפלייאוף תסמן אותו ותהפוך אותו ללא שמיש בסדרה מסויימת. אבל אולי הת'אנדר יפגשו את דאלאס עם גאפורד/לייבלי, את מינסוטה עם גובר, או את דנבר עם יוקיץ', או את הקליפרס עם זובאץ', ופתאום 20 או 30 דקות שלו יהפכו לקריטיות בהגנה ובריבאונד.

אז אני חוזר על זה, כי אתה נוטה לפעמים לשטח את הטיעונים שלי למרות שזו לא הפעם הראשונה שאני כותב את זה: העניין הוא לא שאני נעול על סנטר כבד גוף בצבע ל-40 דקות במשחק וצ'ט תמיד לידו. העניין הוא לייצר גמישות ואפשרות לעשות התאמות ליריבות. אם יש יריבה שמולה ההרכב הנוכחי של הת'אנדר מתאים (או כזה עם חיזוק בעמדה מספר 4 שיעביר את ג'יי דאב ל-3) אז אחלה. ואם זו מינסוטה, אז טוב שיש לך איזה מישהו לשמור על גובר כשצ'ט עובר לטאונס.

וגם שוב: להביא סנטר עם ריבאונד וגוף (בטח אם זה מישהו כמו אדאמס, יונאס, או קרטר, שאמורים לבוא בזול) לא מונע מהת'אנדר להשתדרג גם בעמדת הפאוור פורוורד עם מישהו כמו דני, מרקאנן, דוראנט, ג'ורג' או מי שזה לא יהיה, לפחות לא בשנתיים הקרובות. זה לא או זה או זה.

1. את אחד הציטוטים למעלה, לא אני כתבתי.

2. אני מסכים שלא למדנו שום דבר חדש מאז הטרייד דדליין.

3. כמו שכתבתי בטרייד דדליין, אני נוטה להסכים לגבי הצורך בחיזוק מיידי (שיי לא ילד והוא נכנס לפריים שלו), אבל הצורך הכי חשוב הוא לא גבוה מחליף לספסל. גבוה מחליף לא יעזור לך במיוחד אם אתה לא מחזק את החמישייה, את הריבאונד ואת ההתקפה קודם לכן ומביא מספר 4 איכותי. אם הבאת מספר 4 איכותי, לך גם על גבוה.

4. אני עדיין מתעדף הבאה של כוכב בעמדה מס' 4 או לפחות מישהו שמסוגל ליצור לעצמו (שיי+ג'יי-דאב זה לא מספיק בעיניי)
ואם אפשר, כזה שיישאר לאורך זמן.

5. אוריאל - אפשר להיות רלוונטיים בעונה הבאה וגם בעוד בעוד שנתיים-שלוש. זה לא סותר... זה לא שדנבר היא קבוצה שרצה שנה אחת.

6. אם כבר גמישות, אני אשמח לראות את דני בקבוצה (שבדומה לג'יי-דאב מסוגל לשמור על מספר עמדות ביעילות), אבל יש לי חששות לגבי ההתקפה במצב כזה.

7. לצד שחקנים מוכחים בטרייד, אני חושב שהדראפט הוא עדיין כלי רלוונטי להשגת שחקנים טובים מאוד שיעזרו להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 12:22 pm 
Junior

בעיני המאמצים של התאנדר צריכים להיות, לאורך זמן, בשלושה מישורים:
1. להוסיף סנטר שיוכל לשחק לצד צ׳ט ולסדר לו תפקיד שיאפשר לו לנדוד בהגנה, כמו שאדאמס היה לצד ג׳ג׳ג׳, כמו לופז ליד יאניס, וכמובן שיחסוך ממנו את הפיזיות שנדרשת ממנו זה לא אומר שצ׳ט הולך להיות 4 במשרה מלאה, אבל כמו שסבוניס אמר - להוסיף את האופציה הזאת.
2. למצוא גארד שני לצד שגא, עם קליעה טובה מבחוץ - אולי זה וואלאס, אולי זה מישהו אחר. זה כנראה לא גידי ואני חושב שגם ג׳ו הוא יותר שחקן שישי/שביעי באלופה.
3. להשיג עוד ארבע פיזי לספסל. דוריאן פיני סמית כזה, פי ג׳יי וושינגטון. אפילו אייזיאה סטיוארט, שהיה עושה הבדל עצום ממש בסדרה הזאת, ויכול לתת להם לשמור יחסית על שיטת המשחק כי הוא ג׳יי וויל משודרג ופיזי יותר.

אני לא חושב שהם צריכים בדחיפות להשיג הכל בקיץ הזה, אבל אני חושב שאלו 3 דברים שהם יהיו חייבים לפתור מתישהו כדי ללכת עד הסוף.
את השלישייה המובילה אני סבור שיש להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 1:42 pm 
Sophomore

uriel17 כתב:
סאבוניס כתב:
uriel17 כתב:

אם אתה זוכר שיחה שלנו לפני כחצי שנה, היה דיון סביב היכולת של שגא להוביל קבוצה להשגים גדולים של ממש, קרי תארים
בסיכום אמרת שגם אם יעוף בסיבוב הראשון של הפלייאוף העונה וגם בעונה הבאה (2025) לא תחשוב שזה כישלון
עכשיו אתה אומר, חבל על הזמן שהשעון הביולוגי של שגא מתקתק
זה בסדר אפשר לשנות דעה, הנתונים מהמשחקים מזינים אותנו כל הזמן ומשפרים את היכולת שלנו לגבש דעות
זה אומר שיש כאן שני וקטורי התקדמות, כל וקטור עושה שכל כל עוד מבצעים אותו ברמת ביצוע גבוהה
1. שגא כבר בגיל שצריך לאיים איום ממשי על האליפות. ואז טרייד על צ'ט נראה פתאום הגיוני או ניצול של הנכסים העצומים ותקרת שכר שמתפנה עם הווארד להחתים שחקנים שמשלימים את את החסרונות של הסגל הנוכחי ולרוץ לאליפות כלומר לנצח את מיניסוטה ודנבר כבר ב2025
2. שגא בן 26, בוא ננצל את השנתיים עד גיל 28 של שגא להתפתחות של צ'ט (שאני פחות מאמין בו) ושל ג'יי דאב (שאני יותר מאמין בו) ונאסוף שחקנים עם הכימיה הנכונה או סנטר שיזיז את צ'ט ל4 או 4 שיתן קליעה וריבאונד וישאיר את צ'ט בחמש או שני שחקנים שונים שיכנסו לרוטציה סולידית של 9 שחקנים. ככה שבחלון גיל של שגא בן 28 עד 32 נתפוצץ על הליגה ונקח נגיד 2 מתוך ה4 באותם שנים
הפוסט שלי היה מכוון לוקטור השני

כן, זוכר. הסיבה שאמרתי את זה היא שעדיין לא בנו סביבו קבוצה לאליפות (אין שחקנים מנוסים, אין עומק בצבע, וכו'). בקיצור, שזה לא עליו אם הוא לא מצליח. וכן, גם שהוא עדיין לא הראה בפלייאוף את הדומיננטיות שהראה בעונה הסדירה.

לגבי השעון, זה בעיני פחות השעון הביולוגי שלו (הוא עדיין צעיר ויש מצב שיש לו עוד 8-10 שנים ברמות הכי גבוהות). זה יותר השעון הקבוצתי. יש כאן סיטואציה נדירה יחסית לקבוצה שבה המשכורות עדיין נמוכות וישארו כאלו גם בשנתיים הקרובות. כלומר, אפשר גם וגם. גם להשאיר את השלישייה וגם להביא איזה דוראנט, ג'ורג', או מרקאנן למי שמעדיף לשנתיים. וגם סנטר הגון, לחמישייה או לספסל על חוזה קצר טווח (לא צריך להיות כוכב, אבל כמעט כל דבר יותר טוב מג'יי וויל). יש לת'אנדר מלא מקום מתחת לתקרת השכר, מלא צ'יפים לטרייד (למשל שחקנים שימושיים כמו גידי, וואלאס, וויגינס, קנריק ואפילו דורט אם חייבים), ואין סוף נכסי דראפט שאפשר לשחק איתם. ויש כאן סיטואציה נהדרת שצריך למקסם. האם זה יספיק לזכות באליפות? לא יודע, אולי, אבל צריך לתת לשרגא את כל הכלים כבר עכשיו, כמו שאנט כבר קיבל.

בקיצור הטיעון שלי הוא לא שזה או (1) או (2). במקום זה צריך ללכת על שניהם (ולא, לדעתי לא צריך להעביר את צ'ט בשביל זה, אלא אם אתה מקבל בתמורה איזה יאניס). קודם כל ללכת ברצינות על (1), כלומר לחזק עכשיו כמה שאפשר, כי שנתיים שלוש זה נצח בליגה הזו ומי יודע מה יהיה עם פציעות, שחקנים לא מרוצים, חוזים, ועלייה חדה של קבוצות אחרות. וגם אם זה לא מצליח, לא באמת הפסדת כלום. אופצייה (2) עדיין תהיה שם (בתנאי שאתה לא נותן חוזים ארוכי טווח גדולים לאיזה מרקאנן או ג'ורג') עם השלישייה הבכירה, שאמורה להיות עדיין כולה תחת השליטה של אוקייסי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 1:42 pm 
מנהל פורום

Att כתב:
סאבוניס כתב:

Att כתב:
"בדיוק, רציתי להתייחס לנקודה הזאת - שחלק מהרעיונות הספקולטיביים שהועלו פה, משדכים לתאנדר סנטר מסיבי (לפחות יחסית לצ'ט) אבל נון-שוטר, שזה בעייתי בחמישייה שכבר כוללת את שג"א ועוד כמה טעוני-שיפור בקליעה משלוש, לפחות מבחינת ווליום זריקות..
הוא חושב שצריך להכניס לחמישייה סנטר ללא קליעה ואילו אני חושב שצריך להכניס לחמישייה פורוורד גבוה שקולע מצוין."

1. חיזוק מיידי ולא לחכות שתיפול לך ליד "החתיכה המושלמת", מה שזה לא אומר. ואני אומר את זה לא רק לגבי הקיץ הזה, אלא כבר משנה שעברה. בינתיים, פרסטי כבר בזבז לשיי שנה אחת בשיא עם קבוצה שבמכוון ממש לא נבנתה להיות קונטנדרית ריאלית.

2. גמישות. כן, תביא חיזוק לצבע גם אם הוא לא קולע מבחוץ (לחלק מהאופציות שדיברתי עליהן, כמו קרטר, טרנר, או אפילו ולאנצ'ונס דווקא יש איום קליעה משלוש ומישהו כמו אידי יכול אולי להוסיף את זה למשחק שלו). אולי הוא יפתח ליד צ'ט. אולי ישחק איתו בחלק מהזמן כמו ג'יי וויל עכשיו. ואולי הוא יהיה המחליף שלו ל-15-20 דקות במשחק (או אם חלילה הוא נפצע). אולי תהיה קבוצה שבפלייאוף תסמן אותו ותהפוך אותו ללא שמיש בסדרה מסויימת. אבל אולי הת'אנדר יפגשו את דאלאס עם גאפורד/לייבלי, את מינסוטה עם גובר, או את דנבר עם יוקיץ', או את הקליפרס עם זובאץ', ופתאום 20 או 30 דקות שלו יהפכו לקריטיות בהגנה ובריבאונד.

אז אני חוזר על זה, כי אתה נוטה לפעמים לשטח את הטיעונים שלי למרות שזו לא הפעם הראשונה שאני כותב את זה: העניין הוא לא שאני נעול על סנטר כבד גוף בצבע ל-40 דקות במשחק וצ'ט תמיד לידו. העניין הוא לייצר גמישות ואפשרות לעשות התאמות ליריבות. אם יש יריבה שמולה ההרכב הנוכחי של הת'אנדר מתאים (או כזה עם חיזוק בעמדה מספר 4 שיעביר את ג'יי דאב ל-3) אז אחלה. ואם זו מינסוטה, אז טוב שיש לך איזה מישהו לשמור על גובר כשצ'ט עובר לטאונס.

וגם שוב: להביא סנטר עם ריבאונד וגוף (בטח אם זה מישהו כמו אדאמס, יונאס, או קרטר, שאמורים לבוא בזול) לא מונע מהת'אנדר להשתדרג גם בעמדת הפאוור פורוורד עם מישהו כמו דני, מרקאנן, דוראנט, ג'ורג' או מי שזה לא יהיה, לפחות לא בשנתיים הקרובות. זה לא או זה או זה.

3. כמו שכתבתי בטרייד דדליין, אני נוטה להסכים לגבי הצורך בחיזוק מיידי (שיי לא ילד והוא נכנס לפריים שלו), אבל הצורך הכי חשוב הוא לא גבוה מחליף לספסל. גבוה מחליף לא יעזור לך במיוחד אם אתה לא מחזק את החמישייה, את הריבאונד ואת ההתקפה קודם לכן ומביא מספר 4 איכותי. אם הבאת מספר 4 איכותי, לך גם על גבוה.

4. אני עדיין מתעדף הבאה של כוכב בעמדה מס' 4 או לפחות מישהו שמסוגל ליצור לעצמו (שיי+ג'יי-דאב זה לא מספיק בעיניי)

5. אוריאל - אפשר להיות רלוונטיים בעונה הבאה וגם בעוד בעוד שנתיים-שלוש. זה לא סותר... זה לא שדנבר היא קבוצה שרצה שנה אחת.

6. אם כבר גמישות, אני אשמח לראות את דני בקבוצה (שבדומה לג'יי-דאב מסוגל לשמור על מספר עמדות ביעילות), אבל יש לי חששות לגבי ההתקפה במצב כזה.

7. לצד שחקנים מוכחים בטרייד, אני חושב שהדראפט הוא עדיין כלי רלוונטי להשגת שחקנים טובים מאוד שיעזרו להם.

יש כאן ניואנס, אם ממשים נכסים עכשיו תמורת יכולות כדורסל זה אומר שרוצים לקחת אליפות ב25 ואם נותנים להצמיחה הפנימית לעבוד עם תיקוני סגל קלים, זה אומר ששנת 25 היא לא שנת אליפות מקווה אלא שנת המשך התפתחות
זאת החלטה חשובה שצריך לקבל עכשיו!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 2:03 pm 
מנהל פורום

ועכשיו אני רואה שסבוניס נתן את ההעדפה שלו
השנתיים הקרובות הן ה perfect storm וצריך לאיים על האליפות בעונת 25
כלומר לנצח את דנבר, דלאס ומיניסוטה
סבבה זרמתי
וכאן אני חוזר לצ'ט. מה שלייבלי עשה לצ'ט זה כלום לעומת מה שיעשו הגדולים של דנבר ומיני

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 22, 2024 2:35 pm 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
Att כתב:
סאבוניס כתב:

Att כתב:

יש כאן ניואנס, אם ממשים נכסים עכשיו תמורת יכולות כדורסל זה אומר שרוצים לקחת אליפות ב25 ואם נותנים להצמיחה הפנימית לעבוד עם תיקוני סגל קלים, זה אומר ששנת 25 היא לא שנת אליפות מקווה אלא שנת המשך התפתחות
זאת החלטה חשובה שצריך לקבל עכשיו!

אני חושב שהת'אנדר צריכים לממש לפחות חלק מהנכסים שלהם תמורת האפשרות לזכות באליפות ב-2025 ו-2026.
אני לא חושב שזה סותר את הסבלנות, אורך הנשימה ואת ההתפתחות הפנימית.

אולי למעט המקרה של גידי, שאף אחד לא רוצה לדבר עליו.
איך גידי ייראה בעוד שנתיים-שלוש והאם יש לת'אנדר את הסבלנות לגלות זו שאלה מעניינת מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 3:07 am 
Sophomore

uriel17 כתב:
ועכשיו אני רואה שסבוניס נתן את ההעדפה שלו
השנתיים הקרובות הן ה perfect storm וצריך לאיים על האליפות בעונת 25
כלומר לנצח את דנבר, דלאס ומיניסוטה
סבבה זרמתי
וכאן אני חוזר לצ'ט. מה שלייבלי עשה לצ'ט זה כלום לעומת מה שיעשו הגדולים של דנבר ומיני

בדיוק בגלל זה צריך עוד אופציות בצבע ליד צ'ט. לשמור על יוקיץ' או גובר ולמנוע מהם ריבאונדים בהתקפה זה באמת לא בשבילו (גם אם יחזק עוד את הקור). לשמור על ארון גורדון או קא"ט הוא דווקא יכול. ברגע שהוא זז לארבע, כל הקבוצה גדלה פתאום, עם ג'יי דאב בשלוש ודורט כשוטינג גארד (או גארד אחר אם הם לא מאמינים בו מספיק).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 3:26 am 
Hall of Famer

גם שיי, ג'יי-דאב, דני, מרקאנן וצ'אט זו קבוצה די גדולה:)

אני מסכים שצריך גמישות/וורסטיליות מבחינת הרכבים.

אבל גם בסגל הנוכחי, מארק היה יכול לעשות יותר, לפחות מבחינת ריבאונד, עם יותר דקות של קנריך בעמדה 4.
OKC מאמינה שזה נותן לה יתרונות במקומות אחרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 6:16 am 
Sophomore

כמה מילים על אבדיה מול מרקאנן (לא מאמין שיש מצב שבו אוקייסי הולכת על שניהם):

כאן שני התסריטים של אוריאל בהחלט רלוונטיים. אם אנחנו מדברים על אול-אין לשנה שנתיים, אז אין לי ספק את מי משניהם עדיף לת'אנדר להביא. אבדיה מגן טוב יותר, מוסר טוב בהרבה, ונדמה לי שגם ריבאונדר הגנתי טוב יותר. וכמובן שאני משוחד לטובתו. אבל מרקאנן שחקן התקפה עדיף בהרבה, קלעי נהדר (דני עוד לא הוכיח יציבות בתחום הזה), ובעיקר יכול להצטיין ולתרום המון גם בלי הכדור ביד, מה שלא ממש נכון כרגע (ואולי גם לא בעתיד) לדני. עדיין יש לי ספקות לגבי הקשיחות ההגנתית בצבע של קו קדמי של מרקאנן וצ'ט, אבל התקפית זו התאמה נהדרת לאיך שהת'אנדר רוצים לשחק.

רק שאם חושבים גם מעבר לשנתיים הקרובות, זה כבר נעשה מסובך. מעבר לזה שאיינג' ירצה את הירח בשביל מרקאנן עם בכלל יסכים לעשות עליו טרייד (דני אמור לעלות הרבה פחות אני מאמין ואמור להיות יותר זמין תמורת חבילה של נניח גידי ובחירת דראפט או שתיים), לאורי חתום על חוזה לעוד עונה אחת בלבד. אחריה הוא ידרוש (וגם יהיה כנראה מי שיתן לו) חוזה מקס או משהו באזור, כלומר משהו בסביבות ה-50 מיליון לשנה לארבע שנים. אם הת'אנדר יתנו לו את זה (ואם הם מביאים אותו, הם גם יתנו לו את זה, כי אין סיבה לשלם מחיר כל כך גבוה על שחקן להשכרה לשנה), אז בעוד שנתיים, בהנחה של שני חוזי רוקי מקס לצ'ט וג'יי דאב, הם נחנקים לחלוטין ומגיעים לטריטוריות של דנבר ופיניקס, עם הוצאות אדירות על קנסות, חוסר יכולת להחזיק רוסטר נורמלי מסביב לארבעת השחקנים המובילים, ומינימום גמישות.

דני, לעומת זאת, חתום על חוזה סופר נוח (ויורד!), שבו הוא הולך להרוויח 13 מיליון ו-12 מיליון בעוד שלוש וארבע שנים. זה הבדל עצום.

זו הסיבה העיקרית שאני מאוד בספק לגבי מארקנן כהתאמה ארוכת טווח. זה הורג לת'אנדר את כל הגמישות. בכסף שצריך לשלם לו עוד שנה אפשר להביא למשל את אבדיה וג'ארט אלן, להשאיר איזה 20 מיליון לשחקנים נוספים (למשל ספסל חזק יותר), וגם להשאיר גמישות הרבה יותר גדולה לעתיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 11:35 am 
Sophomore

אני רואה שמרקנן שב ועולה כאן כמטרת טרייד של התאנדר, אז מזכיר שיוטה העבירה בטרייד דד ליין את אוליניק ואגבאג'י תמורת בחירת סיבוב ראשון פחות או יותר, במטרה לפנות קאפ ספייס להארכת מקס בשביל הפיני (בדומה לקינגס שפינו קאפ ספייס לקראת הקיץ הקודם, בטרייד ערב הדראפט על הולמס והבחירה שלהם, במטרה לתת הארכת מקס לסבוניס).
תסתכלו כאן בדיווח הראשון מאתמול, שעוסק במבנים האפשריים של חוזה המקס שמרקנן יקבל:
https://hoopshype.com/player/lauri-markkanen/

מזכיר שיש לג'אז 13-14 בחירות סיבוב ראשון עתידיות, עם הגנות נמוכות (1-4 מהלייקרס בדראפט 2027) עד בכלל לא (כל הבחירות ממינסוטה וקליבלנד). למה שהם ירצו להעביר את מרקנן בשביל בחירות נוספות מהתאנדר? הם התחילו כבר את הריבילד שלהם ועד כה הגרילו בחירות 9 ו-10 בלבד. כל האינדיקציות והשמועות מעידות על כך שמטרתם היא לבנות קבוצה תחרותית, גמישה, שתהיה במרחק של טרייד עבור הסופרסטאר הבא שידרוש לעזוב, ואולי עוד איזה שחקן בקליבר של אנאנובי-סיאקם, טרייד שיבצעו באמצעות חבילת הבחירות שיוכלו להציע (ואולי אחד הפרוספקטים שלהם, אם השחקן שמגיע בתמורה ייכנס למשבצת שלו בחמישייה). כדי להיות בעמדה שלוקה, למשל, ישקול אותם בין הקבוצות שאליהן יסכים לעבור ולהאריך חוזה, הם יצטרכו שמרקנן יישאר שם כסקורר משני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 11:53 am 
מנהל פורום

יוטה לא יוותרו על לארי והוא גם לא התאמה טובה לת'אנדר מהסיבות שסאבוניס מנה כאן
יש גבוה אגרסיבי שמתפנה בקיץ?
אולי הרטנשטיין? לנדל? מיילס ברידג'ס לא ביג מן אבל הוא אגרסיבי מאוד ליד הטבעות כמו דריק ג'ונס של דאלאס רק יותר טוב, ניק קלרקסון של ברוקלין

מי עוד?
אבדיה, מעניין ולא רק בגלל שהוא ישראלי, אבל הוא לא יכול להיות השחקן היחיד בחבילת חיזוק של הת'אנדר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 6:07 pm 
Hall of Famer

סאבוניס כתב:

כאן שני התסריטים של אוריאל בהחלט רלוונטיים. אם אנחנו מדברים על אול-אין לשנה שנתיים, אז אין לי ספק את מי משניהם עדיף לת'אנדר להביא. אבדיה מגן טוב יותר, מוסר טוב בהרבה, ונדמה לי שגם ריבאונדר הגנתי טוב יותר. וכמובן שאני משוחד לטובתו. אבל מרקאנן שחקן התקפה עדיף בהרבה, קלעי נהדר (דני עוד לא הוכיח יציבות בתחום הזה), ובעיקר יכול להצטיין ולתרום המון גם בלי הכדור ביד, מה שלא ממש נכון כרגע (ואולי גם לא בעתיד) לדני. עדיין יש לי ספקות לגבי הקשיחות ההגנתית בצבע של קו קדמי של מרקאנן וצ'ט, אבל התקפית זו התאמה נהדרת לאיך שהת'אנדר רוצים לשחק.

רק שאם חושבים גם מעבר לשנתיים הקרובות, זה כבר נעשה מסובך. מעבר לזה שאיינג' ירצה את הירח בשביל מרקאנן עם בכלל יסכים לעשות עליו טרייד (דני אמור לעלות הרבה פחות אני מאמין ואמור להיות יותר זמין תמורת חבילה של נניח גידי ובחירת דראפט או שתיים), לאורי חתום על חוזה לעוד עונה אחת בלבד. אחריה הוא ידרוש (וגם יהיה כנראה מי שיתן לו) חוזה מקס או משהו באזור, כלומר משהו בסביבות ה-50 מיליון לשנה לארבע שנים. אם הת'אנדר יתנו לו את זה (ואם הם מביאים אותו, הם גם יתנו לו את זה, כי אין סיבה לשלם מחיר כל כך גבוה על שחקן להשכרה לשנה), אז בעוד שנתיים, בהנחה של שני חוזי רוקי מקס לצ'ט וג'יי דאב, הם נחנקים לחלוטין ומגיעים לטריטוריות של דנבר ופיניקס, עם הוצאות אדירות על קנסות, חוסר יכולת להחזיק רוסטר נורמלי מסביב לארבעת השחקנים המובילים, ומינימום גמישות.

דני, לעומת זאת, חתום על חוזה סופר נוח (ויורד!), שבו הוא הולך להרוויח 13 מיליון ו-12 מיליון בעוד שלוש וארבע שנים. זה הבדל עצום.

זו הסיבה העיקרית שאני מאוד בספק לגבי מארקנן כהתאמה ארוכת טווח. זה הורג לת'אנדר את כל הגמישות. בכסף שצריך לשלם לו עוד שנה אפשר להביא למשל את אבדיה וג'ארט אלן, להשאיר איזה 20 מיליון לשחקנים נוספים (למשל ספסל חזק יותר), וגם להשאיר גמישות הרבה יותר גדולה לעתיד.

אין ספק שאבדיה מתאים מבחינת שכר ומהרבה בחינות אחרות (הוא מאוד Thuderish) אבל...
האם לא יכולה להיווצר סביבו וסביב הקליעה שלו סיטואציית גידי?
כשאתה מביא אותו בטרייד, אתה מהמר על כך שהקליעה שלו תמשיך להשתפר ותחזיק גם במצבי לחץ גבוה.

דאלאס שמרו את הצבע ממש חזק עם גאפורד או לייבלי בצבע
ועזבו את OKC על קו השלוש עם קלוז-אאוטס מהירים.
אני לא יודע איך דני היה מסתדר עם זה.

סביר שמרקאנן היה צולף להם שלשות על הראש all day long.
ואם ג'ו היה בצד השני (וקייסון במקום דורט ששיחק יותר מדי לטעמי), היה לך ריווח נורמלי
ועוד יותר מקום לג'יי-דאב ושיי לפעול בתוכו.

==
* אני עדיין חושב שיש סיכוי שהם יילכו על קודי וויליאמס בדראפט,
ייתנו לגידי חוזה יחסית נוח ויקוו שהוא ימשיך להתפתח.

** לזכותו של דני ייאמר ששחרור הכדור שלו די מהיר,
בטח יחסית לגידי ברגעים שבהם הוא לא בטוח בעצמו,
חושב ומסדר מחדש את הכדור כאילו הוא עומד על קו העונשין.

נערך לאחרונה על ידי Att בתאריך ה' מאי 23, 2024 6:14 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 6:17 pm 
Sophomore

Att כתב:
סאבוניס כתב:

אין ספק שאבדיה מתאים מבחינת שכר ומהרבה בחינות אחרות (הוא מאוד Thuderish) אבל...
האם לא יכולה להיווצר סביבו וסביב הקליעה שלו סיטואציית גידי?
כשאתה מביא אותו בטרייד, אתה מהמר על כך שהקליעה שלו תמשיך להשתפר ותחזיק גם במצבי לחץ גבוה.

דאלאס שמרו את הצבע ממש חזק עם גאפורד או לייבלי בצבע
ועזבו את OKC על קו השלוש עם קלוז-אאוטס מהירים.
מרקאנן היה צולף להם שלשות על הראש all day long.
אם ג'ו היה בצד השני, היה לך ריווח נורמלי ועוד יותר מקום לג'יי-דאב ושיי לפעול בתוכו.

כן, אין ספק שזו אפשרות. תמיד יש הימור בעניינים הללו. מצד שני, הייוורד הובא על תקן קלעי טוב ולא פגע. דני בכל זאת הראה השנה פוטנציאל משלוש שעוד לא ראינו מגידי (בעיקר בהתחשב שהשלשות של גידי כולן סט-שוטס, בעוד אבדיה לוקח גם שלשות מכדרור) אבל חובת ההוכחה והיציבות עליו. אבל ההבדל העיקרי ביניהם הוא מה שהם נותנים בצד השני של המגרש. כשגידי לא עם הכדור ביד (ובאוקייסי אין סיבה שיהיה ליד שיי וג'יי דאב) הוא גם נטל התקפי וגם נטל הגנתי. דני לעומת זאת אחלה של שחקן הגנה ויופי של שומר אחד אל אחד, שלדעתי יכול לפרוח אפילו יותר בקבוצת הגנה חזקה כמו הת'אנדר וליד חוסם כמו צ'ט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 6:28 pm 
Hall of Famer

לא תמיד יש הימור בעניינים האלו.
עלייה חדה של דני לשלוש אחרי שלוש שנים של flat line זה לא בהכרח מקרה סטנדרטי.
אני חושב/רוצה להאמין שזה לא היה מקרי ושהוא ימשיך במגמת השיפור
אבל אנחנו בנקודת זמן שבה אי אפשר להיות לגמרי בטוח מה תקבל ממנו בהקשר הזה,
עוד לפני שמערבים מצבי לחץ גבוה כמו הפלייאוף.

סכמה הגנתית כמו זו של דאלאס יכולה במקרה הרע להביא את דני לספסל,
אבל אני מסכים איתך שההגנה שלו תהיה משמעותית.
חמישייה של צ'אט, דני, ג'יי-דאב, דורט ושיי (שאפשר להחליף בקייסון ברגעים שבהם שיי נח) זו חמישיית הגנה מרשימה,
אם כי עדיין מעט בעייתית מבחינת ריבאונד.

אם הוא ימצא את עצמו במדי הת'אנדר, הוא יטוס ללא מעט מתפרצות והתקפות מעבר במהלך העונה הסדירה.
אני גם מקווה שהוא יידרש לאלתר פחות ולכן יאבד פחות כדורים.

נערך לאחרונה על ידי Att בתאריך ה' מאי 23, 2024 6:32 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 6:29 pm 
Sophomore

uriel17 כתב:
יוטה לא יוותרו על לארי והוא גם לא התאמה טובה לת'אנדר מהסיבות שסאבוניס מנה כאן
יש גבוה אגרסיבי שמתפנה בקיץ?
אולי הרטנשטיין? לנדל? מיילס ברידג'ס לא ביג מן אבל הוא אגרסיבי מאוד ליד הטבעות כמו דריק ג'ונס של דאלאס רק יותר טוב, ניק קלרקסון של ברוקלין

מי עוד?
אבדיה, מעניין ולא רק בגלל שהוא ישראלי, אבל הוא לא יכול להיות השחקן היחיד בחבילת חיזוק של הת'אנדר

האופציות שאתה מזכיר כאן מעניינות בעיני, בעיקר הרטנשטיין וקלקסטון. לנדייל הוא לא שחקן טוב מספיק לדעתי. אין לו קליעה מבחוץ והוא לא ממש שדרוג על ג'יי וויל. בברידג'ס אני אישית לא הייתי נוגע מסיבות שלא קשורות לכדורסל (למרות שהוא גם לא שחקן חכם במיוחד בעיני), אבל אני מניח שהוא אופציה. השוק החופשי זו בהחלט אפשרות, בעיקר אם מחתימים על חוזה ארוך טווח יורד או לחלופין חוזה גדול יותר אבל רק לשנתיים.

אבל כמו שכתבתי למעלה, בעיני הת'אנדר לא צריכים להגביל את עצמם לשוק השחקנים החופשיים. יש מלא אופציות בסנטר שאפשר להביא במחיר הנכון, עם דגש על גמישות עתידית. למשל שחקנים כמו אבדיה או וונדל קרטר, עם חוזים ידידותיים מאוד למשתמש. בעיני גם ג'ארט אלן בקטגוריה הזו (יושב על חוזה סביר לשנתיים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 6:31 pm 
Hall of Famer

אני לא עף על האופציה של קלקסטון. שחקן נחמד מאוד אבל מבנה גוף דומה מדי להולמגרן ובלי קליעה מבחוץ
הרטנשטיין אופציה מעניינת יותר בעיניי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 9:31 pm 
Sophomore

קאפלה אמור להיות פנוי להובלה, והוא חתום על חוזה לעונה אחת בלבד. נראה לי שווה רכישה מוזלת למרות המוגבלות ההתקפית, בין היתר כי עם השינויים בחוקי השכר, כבר אי אפשר יהיה להיכנס לעונה עצמה עם קאפ ספייס בלתי מנוצל מהקיץ. אז חוזה כמו של קאפלה ישמש כבסיס טוב לטרייד פוטנציאלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 23, 2024 11:43 pm 
Junior

איינג' השאיר את כל האופציות פתוחות. הוא ינסה להשתמש בקאפ בשביל להביא סופרסטאר אבל אם ייכשל הוא יכול למכור גם את מרקאנן. יותר קל להביא מישהו ברמה של מרקאנן מאשר סופרסטאר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1017 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 41  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], oren_80, נורטון ו 32 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: