סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' יוני 17, 2024 1:37 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 415 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' מאי 24, 2024 12:53 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
מתוך דף הפייסבוק של איגוד הכדורסל: "איגוד הכדורסל בודק אפשרות להקים קבוצה בעוטף עזה." (עוד פרטים מתחת). השטן כמובן מצוי בפרטים. מעניין עד כמה זה מעשי והאם השחקנים הצעירים יסכימו להעתיק את מגוריהם לאזור. משער שכל מיני בן שרף, עומר מאייר, ואחרים שכבר ברמה גבוהה יחסית לא יכללו בזה. ומשער גם שאי אפשר להכריח אף אחד להיות שם ולא נגיד בקבוצה (לאומית או ליגת על). אז יש סימן שאלה עד כמה זה יהיה בסוף נבחרת העתודה ולא קבוצה רנדומלית של שחקנים צעירים שמסומנים כמוכשרים יחסית. כמו כן, אם מביאים שני זרים ומנסים להיות תחרותיים בלאומית, כמה זמן משחק זה משאיר לשחקנים שלא בקדמת הרוצטיה? ועד כמה זה באמת יעזור להתפתחות שלהם?

איגוד הכדורסל בודק אפשרות להקים קבוצה בעוטף עזה.

לפני מספר ימים, התקיימה באיגוד הכדורסל ישיבה בנוכחות יו"ר האיגוד עמוס פרישמן, המנכ"ל יעקב בן שושן וראשי האגף המקצועי, עם האלוף במיל' טל רוסו. בעקבות הפגישה, נבדקת אפשרות שמנהלת תקומה תקים קבוצה בליגה הלאומית, בשיתוף איגוד הכדורסל. לאחר שהרעיון נבדק עקרונית, מועלית בימים אלו אפשרות שנבחרת העתודה בחיזוק שני שחקנים זרים, תהיה הקבוצה שתשחק בעוטף כקבוצה מן המניין בליגה הלאומית. לפי ההצעה, השחקנים יעברו לגור בעוטף בפורמט של אקדמיה ושם גם תשחק הקבוצה את משחקי הבית שלה. השחקנים הצעירים יקבלו מעטפת מלאה ומקצועית כאשר הכוונה היא שהמסגרת החדשה תעזור להם להמשך הקריירה.

היום הגיע האלוף רוסו למפגש עם יותר מ-50 שחקני הסגל הרחב של נבחרות העתודה והנוער, פרס את משנתו, הסביר את החזון שלו מאחורי הפרויקט ויחד עם המנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות פיני גרשון ורכז האגף ערן עטיה, העבירו לשחקנים הצעירים כמה שיותר אינפורמציה שיש ברשותם בשלב זה. המטרה היא שהסגל יורכב בעיקר מבוגרי נבחרת הנוער שאמורים להתגייס יחד לצה"ל הקיץ אחרי אליפות אירופה והשנתון הצעיר יותר בנבחרת העתודה. רוסו אגב, היה שחקן כדורסל בהפועל גליל עליון בצעירותו ועזר להפועל גליל עליון לעלות לליגה הלאומית.

יו"ר האיגוד עמוס פרישמן אמר: "מדובר ברעיון מבורך בו איגוד הכדורסל יכול לתרום משהו לחוסן הלאומי בעוטף ולשחקן הישראלי. מדובר בפרויקט מורכב, משולב בהרבה היבטים ואנו מקווים שיקרום עור וגידים".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 25, 2024 3:29 pm 
מנהל פורום

עכשיו מתחיל בשידור חי המשחק הראשון בסדרת גמר הנוער - עמק חפר מארחת את מכבי ת"א.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 25, 2024 5:25 pm 
Sophomore

עמק חפר לוקחת את הראשון 90:96 במשחק ברמה טובה.

סלע היה מצויין בעמק חפר, עם כמעט טריפל דאבל של 23 נקודות, 13 ריבאונדים ו-7 אסיסטים. הוא נהדר בלנצל את הגוף שלו. ממש חבל שאין לו עוד כמה סנטימטרים או לפחות קליעה סבירה משלוש. הראשון כבר לא יקרה, אבל על השני צריך להמשיך לעבוד. משחק בינוני לבלגה, אבל הוא בלי ספק השחקן הכי מוכשר שם ולדעתי הכי מוכשר במחזור אחרי שרף, מאייר וכארם. יאיר עם השחרור המהיר להפליא משלוש גם היה טוב היום עם 16. אבל הוא לא התקדם הרבה מאז הקדטים של לפני שנתיים באספקטים האחרים של המשחק. גם יונתן קלר, השחקן הכי טוב של נבחרת הקדטים האחרונה נתן משחק טוב.

במכבי עומר מאייר עם משחק לא טוב בסטנדרטים שלו. ברבע האחרון הוא התעורר עם 13 נקודות שהביאו אותו ל-25, אבל מכבי צריכה יותר ממנו. גולדמן עם משחק טוב של 24 נקודות. שחקן מוכשר, אבל הוא די פרחחי במשחק שלו, עם זריקות פרועות ועבירות לא במקום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 25, 2024 5:38 pm 
Junior

כבר הבעתי את דעתי בעניינו של סלע, חבל מאוד שבונים עליו ברמת הנבחרת.
יש שחקנים יותר מעניינים מפאוור פורוורד נטול קליעה בגובה 1.94.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 25, 2024 5:59 pm 
Sophomore

הוא לא ממש פאוור פורוורד במשחק שלו, למרות שמתופקד ככזה בנוער. בהחלט יש לו כישורים של סמול פורוורד, כולל כדרור נחמד, פלואידיות וראיית משחק. אין ספק שזו תהיה העמדה שלו ברמות גבוהות יותר. יש לו חכמת משחק טובה, עבודת רגליים יפה (דיסלריישן די מרשים), אתלטיות, וחוש נהדר לריבאונד. עדיין, אם הקליעה לא תשתפר, כל אלו לא יספיקו.

לעניין נבחרת הנוער, זה לא שהוא בא על חשבון איזה פורוורד גבוה ומוכשר אבל לא מפותח. ממה שראיתי השנה בליגה, לא ממש יש כזה במחזור הזה שמשופע בגארדים מוכשרים, אבל בהחלט מאותגר אנכית בצבע. אז אם דקות של סלע יעזרו להביא את שרף, מאייר וכארם לאליפות העולם עד גיל 19 בשנה הבאה ולתת להם עוד ניסיון וחשיפה, אין לי בעייה עם זה. כמו שכבר כתבתי בעבר, לא מאמין שעוד כמה דקות בנבחרת גילאים צעירים כזו או אחרת הן מה שעושה את ההבדל מבחינת פיתוח שחקנים (גינת, ימדר, דוסון ואחרים כדוגמאות לזה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 25, 2024 9:48 pm 
Junior

בעיני הוא דווקא כן משחק כפאוור פורוורד, גם אם יש לו כדרור סביר. בכל אופן, גם לעמדה 3 הוא אנדרסייזד וכמו שאמרת, בלי קליעה (שכרגע לא קיימת) אין מה לעשות איתו.
לגבי שמות אחרים, אני לדוגמה ראיתי העונה את לב קרוק ממכבי חיפה. אזור 2 מטר, אתלט מצוין, טכניקה יפה בקליעה (האחוזים טעונים שיפור) ויכולת להוריד בכדור.
בכל מקרה, זה פחות העניין של נבחרת הנוער שאני מסכים שאין לה באמת השפעה בטווח הארוך, אלא עניין של פילוסופיה - לקדם את מי שטוב עכשיו או את מי שיש לו פוטנציאל גבוה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 25, 2024 10:22 pm 
מנהל פורום

לב קרוק אגב הוא חריג גיל ולכן לא יכול לשחק בנבחרת הנוער. סתם כהערת אגב, הבנתי שהוא הובא סתם כדוגמא.

ועוד לגבי קרוק -
עבר בגיל צעיר לבית"ר אחוזה (מועדון קטן בחיפה שידוע בכך שיש לו מטרה לנצח משחקים בהפרש אסטרונומי בגילאי קטסל וילדים) ושיחק שם כחריג גיל במקום עם שכבת בני גילו (והיה גבוה בראש וחצי מיתר השחקנים). עבר למכבי ת"א, לא ממש שיחק אצלה במשך כמה שנים עד שעבר למכבי חיפה שבה סיים גיל נוער. דווקא יכל היה לעזור השנה למכבי ת"א שלמעשה משחקת בלי חריג גיל משמעותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 25, 2024 10:51 pm 
Junior

לפי אתר איגוד הכדורסל, קרוק צעיר מאריאל סלע ב-8 חודשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 25, 2024 11:13 pm 
מנהל פורום

וואלה צודק. הוא נובמבר 2006. כלומר שיחק בגילאים הצעירים עם שנתון 2007.
אז השנה הוא אפילו לא חריג גיל. אז בכלל פספוס של מכבי ת"א.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 25, 2024 11:31 pm 
Sophomore

הוקיץ' כתב:
בעיני הוא דווקא כן משחק כפאוור פורוורד, גם אם יש לו כדרור סביר. בכל אופן, גם לעמדה 3 הוא אנדרסייזד וכמו שאמרת, בלי קליעה (שכרגע לא קיימת) אין מה לעשות איתו.
לגבי שמות אחרים, אני לדוגמה ראיתי העונה את לב קרוק ממכבי חיפה. אזור 2 מטר, אתלט מצוין, טכניקה יפה בקליעה (האחוזים טעונים שיפור) ויכולת להוריד בכדור.
בכל מקרה, זה פחות העניין של נבחרת הנוער שאני מסכים שאין לה באמת השפעה בטווח הארוך, אלא עניין של פילוסופיה - לקדם את מי שטוב עכשיו או את מי שיש לו פוטנציאל גבוה.

סבבה, אז שיביאו את קרוק לנבחרת. יש 12 מקומות בסגל וכאמור, על פניו נראה שיש די ואקום בעמדות הפנים. ואם קרוק יכול לתרום יותר מסלע, שיש לו כאמור מגבלות ברורות של גובה וקליעה, הוא גם צריך לקבל יותר דקות ממנו כפאוור פורוורד (לאור הכישרון בעמדות הגארד והגודל של גארדים כמו שרף ובלגה (ובפנטזייה גם אבייב), הנבחרת הזו צריכה לשחק עם שלושה גארדים בהרכב).

הנקודה שלי היא אבל שאם זה לא המצב לדעת המאמנים וממה שקורה בפועל במשחקים, אז אין לי בעייה עם זה שסלע הוא זה שיקבל יותר דקות. אם אנחנו מסכימים שלנבחרת הנוער אין באמת השפעה בטווח הארוך על הקריירה של שחקנים ושעוד כמה דקות בטורניר נוער זה או אחר לא ממש ישנו, אז המטרה של המאמנים צריכה להיות לנצח את המשחקים ולא לתת יותר דקות למי שהוא אולי פוטנציאל גדול יותר לטווח הארוך. שהאיגוד ימצא דרכים להשקיע באלה ולקדם אותם במהלך השנה (וגם זה אני חושב די מוגבל; בסוף רוב הקידום קורה באימונים ובמשחקים בקבוצות במהלך השנה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 25, 2024 11:35 pm 
Freshman

הוקיץ' כתב:

הייתי היום במשחק, פעם ראשונה במשחק נוער השנה ופעם ראשונה (חוץ ממאייר) שאני רואה את השחקנים שאת שמם שמעתי כבר. אז פרספקטיבה צרה אבל בכל זאת שני הסנט שלי.

סלע מאוד הרשים אותי. נכון, הוא לא מסתכל אפילו על הסל מבחוץ. עם זאת, יש לו עבודת רגליים מדהימה, ראיית משחק והבנה גבוהה של המשחק. שולט בקצב של החדירות, שולט בגוף, לא נכנס לאזורים בלי שליטה. אתלט טוב (ביחס לישראלי לבן). חייב לשפר לכל הפחות את משחק האין-ביטווין ובטח שאיום מסויים מהשלוש יעזור.

לגבי בלגה, פחות אהבתי ברמה של הסתכלות לעתיד. נכון, הוא גבוה ומשחק "רכז". עם זאת, דיי כבד, לא זריז, אין רגליים חזקות (wtf עומר מאייר) והוא לא כזה מדויק בסיומות מתחת לסל וכל מיני פולאפים ופיידאווי שלקח היום. גם הוא מבין את המשחק ברמה גבוהה ורואה את המגרש דיי יפה. שולט בקצב. עוד הבדל קטן בינו לבין סלע זה ה"אופי"/מאדרפאקריות/אגרסיביות. מרגיש לי שבלגה הוא כמו צ'אט בדיון שהיה פה השבוע בת'רד ההוא. סלע הוא בדאסס. לא נבהל מהמעמד, קהל, טלוויזיה. היה נראה נינוח בכל ההמולה מהתחלה. אפילו קצת ניזון מזה.

על מאייר אין מה להרחיב, סופרסטאר לרמות האלה (גם אם היום היה פחות טוב).
את גולדמן מאוד לא אהבתי (וגם הקהל של חפר שישבו עליו כל המשחק). הזכיר לי קצת את רז ניסים כהן (אולי בגלל השמאל). הרבה כשרון, לא הרבה שכל.
קלר של חפר חביב מאוד אבל רזה רזה. סהר (אח של דורי?) גם היה חביב. נראה גם צעיר בפנים אז אולי הוא יא'.

אנקדוטה קטנה. הגעתי עם אשתי ההריונית (למזלנו) 20 דק' לטיפאוף וכבר לא הכניסו אנשים. סדר גודל של 100 איש היו בחוץ. פניתי למנהל האבטחה וסידרו לנו שני כסאות כתר על הפינה של המגרש. מזל..

ולמרות שהאולם היה ב120% תפוסה - התאכזבתי מהאווירה. חשבתי שיהיה עידוד מאורגן או לכל הפחות אווירת קולג'ים תוססת. רחוק מזה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 26, 2024 1:19 am 
מנהל פורום

קודם כל, גולדמן כיף לקרוא את הסיקור שלך. תודה!
אני התרשמתי באופן דומה, אבל לצערי ראיתי רק חלק מהמחצית הראשונה.
לגבי סלע, שמאוד התרשמתי ממנו, ארחיב בהמשך בהקשר לעניין העמדה.
לגבי בלגה, שחקן מאוד מעניין. אני מבין מה אתה אומר לגבי הרגליים, אבל זה קצת מזכיר לי את אבדיה שגם היה קצת לייט בלומר ורק בגיל 19-20 הרגליים התחזקו. בגלל שגם בלגה עשה קפיצת גובה יחסית מאוחרת, לא הייתי פוסל שגם אצלו ההיבט הזה ישתפר. ניכר שיש לו המון כישרון. איזה השוואה טובה אפשר למצוא לו?

בעניין העמדות, זו טעות להסתכל על עמדה של שחקן ולהסיק מכך משהו לגבי הפוטנציאל לבוגרים. צריך להסתכל על סט הכישורים והנתונים הפיזיים. בנוער אתה משחק עם מה שיש, ויש קבוצות שישחקו גם עם 5 גארדים ולפעמים הגבוה מביניהם (שהוא זה שסביר להניח יש לו יותר פוטנציאל בוגרים) ישחק כביכול כסנטר. אפילו אבדיה בהרכבים מסויימים בנוער היה הסנטר לכל דבר בהגנה. אבל בהתקפה שיחק רכז.
בהקשר של סלע, אני ראיתי גארד, לא פאוור, מבחינת סט היכולות שלו והנתונים הפיזיים והאתלטיים. גארד שאולי יש לו חסרון של קליעה אבל הוא עדיין גארד או מקס' 2-3. השאלה איך גארד כזה מצליח גם ברמות הבוגרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 26, 2024 10:28 am 
Junior

לא ראיתי את המשחק מול מכבי, אבל יצא לי לראות את עמק חפר כמה פעמים העונה ואני חייב להגיד שלא ראיתי באמת תכונות של גארד אצל סלע. הכדרור די בינוני, הקליעה לא קיימת והוא משתמש בעיקר בפיזיות העדיפה שלו בגילאי נוער, יתרון שיעלם ברמה הבאה. בכל מקרה, אין לי שום דבר נגדו ואני מאחל לו שיצליח.

סאבוניס, אני לא חושב שהאליפויות האלו חשובות במיוחד, אבל האנשים באיגוד כן. כמו שאמרתי, הבעיה שלי היא פחות עם זה שסלע ספציפית יהיה בנבחרת ויותר הקונספציה של מי לקדם ומי לא. זה נכון אגב גם לכדורגל הישראלי ומתחיל עוד בגילאים צעירים יותר.
לגבי בלגה, אני מסכים שהוא הכישרון הבולט בשנתון הזה אחרי שרף, מאייר וכארם, אבל בפער די גדול מהשלושה הנ"ל. יש שם המון כלים מעניינים, אבל צריך לראות איך הם מתחברים לכדי שחקן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 26, 2024 1:44 pm 
Freshman

ודים כתב:
לגבי בלגה, שחקן מאוד מעניין. אני מבין מה אתה אומר לגבי הרגליים, אבל זה קצת מזכיר לי את אבדיה שגם היה קצת לייט בלומר ורק בגיל 19-20 הרגליים התחזקו. בגלל שגם בלגה עשה קפיצת גובה יחסית מאוחרת, לא הייתי פוסל שגם אצלו ההיבט הזה ישתפר. ניכר שיש לו המון כישרון. איזה השוואה טובה אפשר למצוא לו?

בעניין העמדות, זו טעות להסתכל על עמדה של שחקן ולהסיק מכך משהו לגבי הפוטנציאל לבוגרים. צריך להסתכל על סט הכישורים והנתונים הפיזיים. בנוער אתה משחק עם מה שיש, ויש קבוצות שישחקו גם עם 5 גארדים ולפעמים הגבוה מביניהם (שהוא זה שסביר להניח יש לו יותר פוטנציאל בוגרים) ישחק כביכול כסנטר. אפילו אבדיה בהרכבים מסויימים בנוער היה הסנטר לכל דבר בהגנה. אבל בהתקפה שיחק רכז.
בהקשר של סלע, אני ראיתי גארד, לא פאוור, מבחינת סט היכולות שלו והנתונים הפיזיים והאתלטיים. גארד שאולי יש לו חסרון של קליעה אבל הוא עדיין גארד או מקס' 2-3. השאלה איך גארד כזה מצליח גם ברמות הבוגרים.

מהשנייה הראשונה אני ראיתי את זוראן פלאניניץ'. קצת מראה קצת סגנון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 26, 2024 2:13 pm 
מנהל פורום

goldman כתב:
ודים כתב:

מהשנייה הראשונה אני ראיתי את זוראן פלאניניץ'. קצת מראה קצת סגנון.

אני חשבתי קצת יותר בכיוון של גיל אמיתי :roll: אבל אוקיי... :shock:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 26, 2024 5:29 pm 
מנהל פורום

אגב, למי ששאל על סהר - כן, הוא האח השלישי אחרי דורי ונדב. הוא אכן צעיר יחסית אבל הוא שנתון יב' (נובמבר 2006).

לפי הסטט' תמיר גולד היה מאוד יעיל (8 נק' ב-9 דק' משחק), אבל שיחק כל כך מעט כי היה בבעיית עבירות. גם הוא וגם ארטמנקו אמורים להיות יתרון גדול של מכבי מול עמק חפר. ארטמנקו שיחק 17 דק' (וגם סיים עם 4 עבירות).

עוד משהו שלדעתי לא נאמר בשידור (ולמה שיאמר אם יש פרשן "מומחה" לגילאי נוער שהעצה המקצועית שלו לשחקנים צעירים זה "תאכלו הרבה ביצים" ושלא באמת מכיר אף שחקן?) הקבוצה הזאת של מכבי מאוד צעירה. 6 שחקנים הם שחקני יא' וכאמור השנה הם לא השאירו חריג גיל. תחשבו ששחר דורון או אפילו אורי כהן יכלו לשחק השנה בנוער. בעמק חפר יש את איתם כהן כחריג וזה משמעותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 30, 2024 8:51 am 
מנהל פורום

מכבי ת"א מנצחת במשחק מס' 2 (108-79!) ואליפות המדינה לנוער תוכרע במשחק שלישי, יום שני 18:00 בעמק חפר.

ודים כתב:
לפי הסטט' תמיר גולד היה מאוד יעיל (8 נק' ב-9 דק' משחק), אבל שיחק כל כך מעט כי היה בבעיית עבירות. גם הוא וגם ארטמנקו אמורים להיות יתרון גדול של מכבי מול עמק חפר. ארטמנקו שיחק 17 דק' (וגם סיים עם 4 עבירות).

לא ראיתי את המשחק ואין עדיין סטט' מלאה באתר האיגוד, אבל מהקלעים ניתן לראות שהפעם מכבי כן ניצלו את היתרון שלהם ליד הסל ארטמנקו (שגם נבחר למצטיין המשחק) קולע 18 ותמיר גולד 17. עומר מאייר הוביל עם 24 נק', גולדמן קלע 19 וסהר 12.
בעמק חפר ניראה שבלגה לא הצליח לבוא יותר מדי לידי ביטוי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 30, 2024 12:21 pm 
Sophomore

ודים כתב:
מכבי ת"א מנצחת במשחק מס' 2 (108-79!) ואליפות המדינה לנוער תוכרע במשחק שלישי, יום שני 18:00 בעמק חפר.

ודים כתב:

לא ראיתי את המשחק ואין עדיין סטט' מלאה באתר האיגוד, אבל מהקלעים ניתן לראות שהפעם מכבי כן ניצלו את היתרון שלהם ליד הסל ארטמנקו (שגם נבחר למצטיין המשחק) קולע 18 ותמיר גולד 17. עומר מאייר הוביל עם 24 נק', גולדמן קלע 19 וסהר 12.
בעמק חפר ניראה שבלגה לא הצליח לבוא יותר מדי לידי ביטוי.

כן, גם ארטמנקו וגם גולד שיחקו טוב וניצלו את הואקום של עמק חפר מתחת לטבעת יותר טוב משכארם הצליח לנצל אותו במשחקים מול הפועל. לאור הבור שיש לשנתון 2006 בצבע, הייתי לוקח את שניהם לנבחרת כגיבוי לכארם.

בלגה חודר יפה ומסיים מצויין בשתי הידיים, אבל יש לו בעייה מסויימת בקליעה. נראה לי שצריך איזה טוויק במכניקה -- הוא זורק עם שתי הרגליים מיושרות לגמרי כלפי הטבעת ובלי יד דומיננטית. התוצאות לא טובות מספיק, בעיקר כשאין לו הרבה זמן לכוון (לא מעט מההחטאות לא ממש קרובות). לא חושב שהטאץ' רע, אבל צריך הרבה עבודה. אולי חלק מזה קשור גם לכוח. הוא עדיין צריך לגדול לתוך הגוף שלו אחרי הזינוק בגובה. בלי קשר, כמו שכבר כתבתי, הוא בעיני פוטנציאל מעניין בהרבה מרוב השחקנים בשתי הקבוצות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 31, 2024 8:10 am 
Sophomore

בליגה לנערים, גלבוע מעיינות מנצחת את הפועל תל אביב במשחק המכריע ו-1:2 בסדרה בדרך לאליפות. למעשה, זו לא הייתה סדרה צמודה. גלבוע קבוצה הרבה יותר טובה. הפועל הצליחו לגנוב את המשחק הראשון בגן-נר עם ערב קליעה חלש של גלבוע, אבל את שני המשחקים האחרים הגלבוע ניצחו בקלות. במשחק בתל אביב איליי אגמי תפס יום וקלע 10 שלשות בדרך ל-38 נקודות. במשחק אתמול זה היה תור שחר אילת לתפוס יד חמה, עם 7 שלשות.

שחקנים משתי הקבוצות שאני מצפה/מקווה לראות בנבחרת הקדטים הקיץ:

גלבוע:

אורן טרושקין הוא אולי השחקן הכי מעניין בעיני בהסתכלות לטווח ארוך. גארד גבוה (אולי 1.97; נתן קפיצה רצינית בגובה בשלוש השנים האחרונות ואולי עוד לא גמר), שיכול לשחק כפוינט גארד או ליד רכז נוסף. שמאלי עם אתלטיות טובה וחדירה יפה, בעיקר לשמאל אבל מדי פעם גם לימין וגם מוסר טוב. נע יפה גם בלי הכדור ויכול לשחק קצת גם מעל הטבעת, לא משהו טיפוסי לגארדים ישראלים בגיל הזה (באחד המשחקים סיים חדירה בחצי מגרש עם הטבעה בשמאל והתקפה אחר כך סיים אלי-הופ במתפרצת). יש לו קצת בעייה בקליעה, עם מכניקה קצת מוזרה (היץ' בשחרור וזריקה קצת שטוחה), אבל הוא לא מפחד לזרוק והטאץ' סביר, אז נראה כמו משהו שאפשר לעבוד איתו. לא היה הקלע המוביל של גלבוע בסדרה אבל נראה כמו לייט בלומר עם תקרה גבוהה יחסית.

אמיתי עזריאל היה השחקן המצטיין והכי יציב של הגלבוע בסדרה. רכז עם גודל לא רע (אולי 1.90 פלוס? באמת שקשה לדעת), עם אתלטיות טובה (הטביע כמה פעמים במהלך המשחקים, ולא רק במתפרצות) ויכולות מגוונות. חודר לטבעת ומסיים חזק עם שתי הידיים, קולע שלשות פול-אפס באחוזים סבירים, ומנהל משחק יפה (למרות שלפעמים מחפש קצת יותר מדי את הזריקה שלו על חשבון החברים). קלע משהו כמו 25 נקודות בממוצע בסדרה ולא יפתיע אותי אם יהיה בחמישייה של הנבחרת בקיץ.

איליי אגמי אולי גם יהיה בנבחרת. גארד/סמול פורוורד עם גוף גדול ואתלטיות נחמדה (גם הוא הטביע פעם או פעמיים) וקליעה עם טווח גדול, שהיא קצת סטריקית, אבל הוא יכול להיכנס לזון (כאמור, 10 שלשות במשחק השני, כמעט בלי החטאה). למרות זאת, איכשהו לא נראה לי שהפוטנציאל גדול כמו של טרושקין ועזריאל. פחות מייצר מכדרור ויש לו נטייה להיעלם לפעמים ולא ליזום.

גם אילת הוא גארד עם גודל טוב שקולע שלשות, אבל הוא לא עושה הרבה דברים אחרים וספק אם יביאו לנבחרת ארבעה שחקנים מאותה קבוצה.

הפועל:

ארי עמיאל היה השחקן המצטיין של הפועל בסדרה וזה לא היה קרוב במיוחד. רכז נמוך (1.82?) אבל מאוד מוכשר ששיחק השנה לא מעט דקות בנוער. זריז עם שליטה נהדרת בכדור. קלעי טוב וסקורר מצויין – אגרסיבי, לא מפחד ממגע (מוציא הרבה עבירות), סבלני, ויש לו אחלה של משחק מיד ריינג' לשחקן בגיל הזה, כולל פלואטרז שהוא קולע לא רע. משחק חכם בשני צידי המגרש ומגן טוב עם הרבה חטיפות ואגרסיביות, שמתמודד יפה מול שחקנים גבוהים ממנו בראש. מוסר טוב אבל גם מאבד הרבה וצריך לשפר את קבלת ההחלטות (לפעמים אגרסיבי מדי בבחירת הזריקות). מזכיר קצת את עמית עבו בסגנון המשחק. לא אתלט גדול, אז בגובה הזה אני לא בטוח לגבי הפוטנציאל ארוך הטווח. אבל בנבחרת הזו אמור להיות אולי השחקן והסקורר המוביל. קלע 42 נקודות במשחק השלישי ובסביבות ה-30 למשחק בסדרה, אחרי שהצטיין גם בסדרה הקודמת מול מכבי.

כרים קב גם נראה כמו פוטנציאל מעניין והייתי שמח לראות אותו בנבחרת. סמול פורוורד בגובה קרוב לשני מטר עם אתלטיות, ניידות, קליעה טובה משלוש, וסיומת טובה בהתקפות מעבר. השחקן הכי לא מבושל מבין השחקנים שהזכרתי כאן. רזה מאוד, מתחיל לפעמים מהלכים בלי לדעת איך הם ייגמרו, השליטה בכדור לא מהודקת, והסיומת ליד הטבע לא אחידה. אבל יש הרבה עם מה לעבוד. מאז מוחמד אבו-ערישה (שבסוף לא יצא ממנו כלום) לא ראינו גארד/פורוורד ברמת הכישרון הזו מהמגזר.

ראוי לציין ששתי הקבוצות שיחקו בלי אף שחקן משמעותי בצבע (להפועל יש את צעירי, שמשחק כמו סנטר פיזי עם הגב לסל, אבל הוא פחות משני מטר ולא מהווה איום הגנתי), מה שאומר שהצבע היה פתוח יחסית לחדירות. באירופה הם יפגשו ברמה וגודל אחרים מן הסתם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 31, 2024 1:38 pm 
מנהל פורום

סאבוניס כתב:
בליגה לנערים, גלבוע מעיינות מנצחת את הפועל תל אביב במשחק המכריע ו-1:2 בסדרה בדרך לאליפות. למעשה, זו לא הייתה סדרה צמודה. גלבוע קבוצה הרבה יותר טובה. הפועל הצליחו לגנוב את המשחק הראשון בגן-נר עם ערב קליעה חלש של גלבוע, אבל את שני המשחקים האחרים הגלבוע ניצחו בקלות. במשחק בתל אביב איליי אגמי תפס יום וקלע 10 שלשות בדרך ל-38 נקודות. במשחק אתמול זה היה תור שחר אילת לתפוס יד חמה, עם 7 שלשות.

שחקנים משתי הקבוצות שאני מצפה/מקווה לראות בנבחרת הקדטים הקיץ:

גלבוע:

אורן טרושקין הוא אולי השחקן הכי מעניין בעיני בהסתכלות לטווח ארוך. גארד גבוה (אולי 1.97; נתן קפיצה רצינית בגובה בשלוש השנים האחרונות ואולי עוד לא גמר), שיכול לשחק כפוינט גארד או ליד רכז נוסף. שמאלי עם אתלטיות טובה וחדירה יפה, בעיקר לשמאל אבל מדי פעם גם לימין וגם מוסר טוב. נע יפה גם בלי הכדור ויכול לשחק קצת גם מעל הטבעת, לא משהו טיפוסי לגארדים ישראלים בגיל הזה (באחד המשחקים סיים חדירה בחצי מגרש עם הטבעה בשמאל והתקפה אחר כך סיים אלי-הופ במתפרצת). יש לו קצת בעייה בקליעה, עם מכניקה קצת מוזרה (היץ' בשחרור וזריקה קצת שטוחה), אבל הוא לא מפחד לזרוק והטאץ' סביר, אז נראה כמו משהו שאפשר לעבוד איתו. לא היה הקלע המוביל של גלבוע בסדרה אבל נראה כמו לייט בלומר עם תקרה גבוהה יחסית.

אמיתי עזריאל היה השחקן המצטיין והכי יציב של הגלבוע בסדרה. רכז עם גודל לא רע (אולי 1.90 פלוס? באמת שקשה לדעת), עם אתלטיות טובה (הטביע כמה פעמים במהלך המשחקים, ולא רק במתפרצות) ויכולות מגוונות. חודר לטבעת ומסיים חזק עם שתי הידיים, קולע שלשות פול-אפס באחוזים סבירים, ומנהל משחק יפה (למרות שלפעמים מחפש קצת יותר מדי את הזריקה שלו על חשבון החברים). קלע משהו כמו 25 נקודות בממוצע בסדרה ולא יפתיע אותי אם יהיה בחמישייה של הנבחרת בקיץ.

איליי אגמי אולי גם יהיה בנבחרת. גארד/סמול פורוורד עם גוף גדול ואתלטיות נחמדה (גם הוא הטביע פעם או פעמיים) וקליעה עם טווח גדול, שהיא קצת סטריקית, אבל הוא יכול להיכנס לזון (כאמור, 10 שלשות במשחק השני, כמעט בלי החטאה). למרות זאת, איכשהו לא נראה לי שהפוטנציאל גדול כמו של טרושקין ועזריאל. פחות מייצר מכדרור ויש לו נטייה להיעלם לפעמים ולא ליזום.

גם אילת הוא גארד עם גודל טוב שקולע שלשות, אבל הוא לא עושה הרבה דברים אחרים וספק אם יביאו לנבחרת ארבעה שחקנים מאותה קבוצה.

הפועל:

ארי עמיאל היה השחקן המצטיין של הפועל בסדרה וזה לא היה קרוב במיוחד. רכז נמוך (1.82?) אבל מאוד מוכשר ששיחק השנה לא מעט דקות בנוער. זריז עם שליטה נהדרת בכדור. קלעי טוב וסקורר מצויין – אגרסיבי, לא מפחד ממגע (מוציא הרבה עבירות), סבלני, ויש לו אחלה של משחק מיד ריינג' לשחקן בגיל הזה, כולל פלואטרז שהוא קולע לא רע. משחק חכם בשני צידי המגרש ומגן טוב עם הרבה חטיפות ואגרסיביות, שמתמודד יפה מול שחקנים גבוהים ממנו בראש. מוסר טוב אבל גם מאבד הרבה וצריך לשפר את קבלת ההחלטות (לפעמים אגרסיבי מדי בבחירת הזריקות). מזכיר קצת את עמית עבו בסגנון המשחק. לא אתלט גדול, אז בגובה הזה אני לא בטוח לגבי הפוטנציאל ארוך הטווח. אבל בנבחרת הזו אמור להיות אולי השחקן והסקורר המוביל. קלע 42 נקודות במשחק השלישי ובסביבות ה-30 למשחק בסדרה, אחרי שהצטיין גם בסדרה הקודמת מול מכבי.

כרים קב גם נראה כמו פוטנציאל מעניין והייתי שמח לראות אותו בנבחרת. סמול פורוורד בגובה קרוב לשני מטר עם אתלטיות, ניידות, קליעה טובה משלוש, וסיומת טובה בהתקפות מעבר. השחקן הכי לא מבושל מבין השחקנים שהזכרתי כאן. רזה מאוד, מתחיל לפעמים מהלכים בלי לדעת איך הם ייגמרו, השליטה בכדור לא מהודקת, והסיומת ליד הטבע לא אחידה. אבל יש הרבה עם מה לעבוד. מאז מוחמד אבו-ערישה (שבסוף לא יצא ממנו כלום) לא ראינו גארד/פורוורד ברמת הכישרון הזו מהמגזר.

ראוי לציין ששתי הקבוצות שיחקו בלי אף שחקן משמעותי בצבע (להפועל יש את צעירי, שמשחק כמו סנטר פיזי עם הגב לסל, אבל הוא פחות משני מטר ולא מהווה איום הגנתי), מה שאומר שהצבע היה פתוח יחסית לחדירות. באירופה הם יפגשו ברמה וגודל אחרים מן הסתם.

מעניין מאוד לקרוא.
את גלבוע יצא לי במקרה לראות ב"לייב" במשחק ליד הבית שלי והאמת לא הכי התרשמתי, אבל זה היה כנראה המשחק הכי חלש שלהם העונה. לא חשבתי שזאת קבוצה שיכולה באמת להגיע רחוק ברמה הארצית והנחתי (מבלי להכיר) שיש בטח במרכז קבוצות עם גבוהים וגארדים לא פחות מוכשרים, אבל כנראה שטעיתי. כנראה שמדובר בשנתון יחסית חלש או לפחות עם הרבה שחקנים ש"יבשילו" בגיל מבוגר יותר. זה לא שזה כזה נדיר שבישראל קבוצת גארדים לוקחת אליפות נערים וזכורה לי במיוחד הקבוצה של ראשל"צ עם דברת ופלד שניצחו את גלבוע של גלעד לוי, אבל באמת שלא התרשמתי מגלבוע הזאת.
אגב, בפעם הקודמת שהייתה להם קבוצת נערים שלקחה אליפות זה היה ב-2016 עם חנוכי ומושקוביץ'.

אני קצת מתרגש שהזכרת את שחר אילת (מקיבוץ חצרים!) כי אני מכיר אותו מאז שהוא בכיתה ד'. הוא תמיד היה מוכשר וגם גבוה, אבל כשכולם עשו קפיצה הוא נשאר בגוף של בן 12 (ועדיין היה מוביל מול בני גילו) ורק עכשיו מתחיל גם לתפוס גובה ולדעתי לא סיים לגבוהה. הוא גם תמיד היה הרבה יותר מקלעי שלשות, רק בגלבוע הפכו אותו לכזה, אבל אולי רמה של גלבוע זה באמת היתרון שלו כרגע. בכל אופן הוא לא רלוונטי לנבחרת הקדטים כי הוא דצמבר 2007.

לגבי אמיתי עזריאל - חובה חובה חובה לראות את הדאנק הזה שלו מאתמול:
https://tv.ibasketball.co.il/events/664 ... me=4686.96
מרשים גם אם זה היה שחקן ישראלי בליגה לאומית בוגרים. בטח בליגת נערים!

יש לציין שגם הוא וגם אגמי הם ייבוא של גלבוע מאשדוד, שבשנים האחרונות מגדלת הרבה שחקנים מוכשרים, גם אם לא כולם ממשיכים באשדוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 01, 2024 4:15 am 
Sophomore

תודה על התוספות ודים. גלבוע בעיני קבוצה בהחלט נחמדה. הם משחקים עם 5 גארדים על המגרש (טרושקין שומר על הסנטר של היריבה), אז באמת קשה לכולם להתבלט ולהראות יכולות מגוונות. קצת דומה לעמק חפר בנוער. עושה רושם שמכבי היא הרבה פעמים הקבוצה היחידה בגילאים הללו שיש לה שחקנים מעל שני מטר (מצרך נדיר ביותר בכדורסל שלנו).

הדאנק של עזריאל באמת מרשים וכאמור לא היה היחיד שלו בסדרה. נחמד לראות גארדים בגיל הזה שיכולים לשחק קצת מעל הטבעת, בטח כשזה בהתקפת חצי מגרש (כאמור, לגלבוע יש שלושה כאלה).

לגבי הרמה הכללית, מסכים שאין כאן כנראה כשרונות ברמה של שרף ומאייר. אבל זה עדיין נראה לי שנתון קצת יותר חזק משנתון 2007, שממש לא הרשים בקיץ שעבר. בנוסף על השחקנים שציינתי למעלה, יש גם את ארבל לחמנוביץ החביב ממכבי, יפתח ושלר מעמק חפר, שהוא סקורר טוב, וכמובן אביב ארונוב, שדיקסנו פה לא מעט בשנה שעברה וקצת נעלם מהראדר השנה (ואולי גם אחיו, תום, משנתון 2009). גבוהים, כאמור, כמעט אין בכלל. היחיד שאני מכיר הוא עמית גורן ממכבי, שהוא נייד אבל מוגבל התקפית (דומה קצת לתמיר גולד מהשנתון שמעל).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 01, 2024 9:34 am 
Freshman

אוסיף ואציין שאם בדאנקים עסקינן אז כל 3 הגארדים המשמעותיים של גלבוע - אגמי, טרושקין ועזריאל עושים את זה בקלות, גם בחצי מגרש. אני לא זוכר קבוצת נערים עם כאלה יכולות אתלטיות וגודל בשנים האחרונות בארץ

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 7:59 pm 
Sophomore

בן שרף נתן אחלה של עונת בכורה בליגה הבכירה. אבל בפלייאוף הזה (וגם בחצי גמר הגביע מול מכבי) היכולת שלו על הפנים. מלא החטאות (הקליעה משלוש די נפלה מצוק), איבודים, הגנה לא טובה, וריצות של הקבוצה היריבה. היום, די בצדק, הוא כבר לא ממש מקבל דקות במחצית השנייה אחרי שדי הסריח את המגרש ב-12 דקות ששיחק: 2 נקודות, 0 מ-3 מהשדה, 4 איבודים, ואפס אסיסטים. קרית אתא במינוס 9 בדקות שלו, די באשמתו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 03, 2024 8:59 am 
מנהל פורום

סאבוניס כתב:
בן שרף נתן אחלה של עונת בכורה בליגה הבכירה. אבל בפלייאוף הזה (וגם בחצי גמר הגביע מול מכבי) היכולת שלו על הפנים. מלא החטאות (הקליעה משלוש די נפלה מצוק), איבודים, הגנה לא טובה, וריצות של הקבוצה היריבה. היום, די בצדק, הוא כבר לא ממש מקבל דקות במחצית השנייה אחרי שדי הסריח את המגרש ב-12 דקות ששיחק: 2 נקודות, 0 מ-3 מהשדה, 4 איבודים, ואפס אסיסטים. קרית אתא במינוס 9 בדקות שלו, די באשמתו.

*כל* הפלייאוף זה בינתיים 3 משחקים, כשמתוכם במשחק הראשון הוא כן היה טוב (14 נק' ב-26 דק' באחוזים טובים ל-2, רק 2 אס' אבל הם היו יפים והיה גם טוב בהגנה). אז... שני משחקים חלשים. סביר לשחקן בן 18 בפלייאוף ראשון בליגת העל.
זה גם מן הסתם קשור ישירות לחזרה של רז אדם, מה שהוריד את הדק' של שרף ואולי יש גם עניינים של בטחון.
מבחינתי מה-3 (אני מניח) משחקים שנשארו לו, אם יהיה לו משחק אחד טוב ובאחרים הוא לא יהיה לגמרי גרוע והכי הכי חשוב לא ייפצע, אני אהיה מבסוט. ושיבוא לנבחרת הנוער עם בטחון ואחרי שגם אולי ינוח טיפה ויתן טורניר טוב ברמת MVP.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 03, 2024 9:44 am 
מנהל פורום

ודים כתב:
סאבוניס כתב:

*כל* הפלייאוף זה בינתיים 3 משחקים, כשמתוכם במשחק הראשון הוא כן היה טוב (14 נק' ב-26 דק' באחוזים טובים ל-2, רק 2 אס' אבל הם היו יפים והיה גם טוב בהגנה). אז... שני משחקים חלשים. סביר לשחקן בן 18 בפלייאוף ראשון בליגת העל.
זה גם מן הסתם קשור ישירות לחזרה של רז אדם, מה שהוריד את הדק' של שרף ואולי יש גם עניינים של בטחון.
מבחינתי מה-3 (אני מניח) משחקים שנשארו לו, אם יהיה לו משחק אחד טוב ובאחרים הוא לא יהיה לגמרי גרוע והכי הכי חשוב לא ייפצע, אני אהיה מבסוט. ושיבוא לנבחרת הנוער עם בטחון ואחרי שגם אולי ינוח טיפה ויתן טורניר טוב ברמת MVP.

תיקון - נזכרתי שזה הטוב מ-3 עכשיו. אז 2 משחקים שמתוכם אני מקווה שבאחד הוא יוכל לבוא לידי ביטוי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 415 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו 39 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: