סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' יולי 07, 2024 8:40 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 237 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 4:17 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
תודה.

תמוה שעל מקרה כ"כ מובהק של זריקה אחרי השעון פסקו משחק חוזר. לא רואה את זה קורה היום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 4:19 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
היום זה לא יקרה מן הסתם, כי החוקה מאפשרת בדיקה של כזה מקרה בוידאו ופסילת הסל מיידית. אז לא הייתה אפשרות כזו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 4:22 pm 
Sophomore

אז איך זה עבד?

כלומר, אם לא נעזרים במדיה והשופטים מאשרים את הסל אז למה נפסק משחק חוזר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 4:22 pm 
Hall of Famer

ג'אפר כתב:
אגב, אם הוא היה מעיף את הכדור לחצי השני ומוציא אותו ל"חוץ" מאחורי הסל של מילאנו (מה שגם היה מקנה למכבי עוד 2-3 שניות בפוטנציה) - מה החוקה אומרת - מאיפה מילאנו הייתה אמורה להוציא אותו?

זה חוץ רגיל לחלוטין, מוציאים אותו מהמקום שבו הכדור יצא (יותר נכון, אם זה ממש מתחת לסל, מוציאים אותו מעט הצידה על קו הרוחב - אבל זה נכון לכל מקרה). למה יש ספק שזה אמור להיות שונה מחוץ רגיל לטעמך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 4:24 pm 
Hall of Famer

-adi- כתב:
אז איך זה עבד?

כלומר, אם לא נעזרים במדיה והשופטים מאשרים את הסל אז למה נפסק משחק חוזר?

אני מתאר לעצמי שהחוק בדבר סיום רשמי של משחק היה כמו אז - ברגע שהטופס נחתם, המשחק נגמר והתוצאה היא רשמית. איך זה הלך אחרי זה מבחינת מוסדות היורוליג ועל סמך מה נפסק משחק חוזר - לא יודע. זה כבר לא קשור לחוקת המשחק, יותר לתקנון היורוליג דאז - ואולי אפילו זה לא. יכול להיות שרשויות המשמעת שלו פשוט נתנו פסיקה תקדימית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 4:44 pm 
Junior

מניח שבגלל שהיה מקרה כל כך חד משמעי וברור אז התערבו.
משחק חוזר הייתה כנראה פשרה גרועה בין הצדק לבין התערבות בהחלטות השופטים.

אגב במשחק החוזר שטומברגאס דפק איזה 10 שלשות בדרך לניצחון גדול של טאו.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 4:48 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
ג'אפר כתב:
אגב, אם הוא היה מעיף את הכדור לחצי השני ומוציא אותו ל"חוץ" מאחורי הסל של מילאנו (מה שגם היה מקנה למכבי עוד 2-3 שניות בפוטנציה) - מה החוקה אומרת - מאיפה מילאנו הייתה אמורה להוציא אותו?

זה חוץ רגיל לחלוטין, מוציאים אותו מהמקום שבו הכדור יצא (יותר נכון, אם זה ממש מתחת לסל, מוציאים אותו מעט הצידה על קו הרוחב - אבל זה נכון לכל מקרה). למה יש ספק שזה אמור להיות שונה מחוץ רגיל לטעמך?

אני לא מכיר את החוקה לעומקה, חשבתי אולי בכיון של "2 דקות אחרונות".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 5:40 pm 
Hall of Famer

זה היה נכון רק אם מילאנו הייתה לוקחת פסק זמן במצב כזה, ואני בספק אם היה להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 5:44 pm 
Hall of Famer

ולגבי ההימורים: גם אני חושב שמילאנו ינצחו היום, אני לא רואה את מכבי מגיעה לשיא מנטלי נוסף תוך יומיים כשגם ככה הם בהרגשה של היי מהמשחק הראשון ושהם את שלהם עשו, ההכרעה עברה לנוקיה.
מה יקרה בנוקיה? אני בספק אם מילאנו יכולה לקחת משחק בנוקיה, אין לה את העליונות שהייתה לפנתינאיקוס ב-2012, וכמו שזה נראה - אין לה גם את החוסן הנפשי. אבל לך תדע. מבחינת מאצ'אפ הגארדים שלהם חזקים ואתלטים משל מכבי (בעיקר האקט שיש לו עליונות פיזית על כל גארד של מכבי), והגבוהים שלהם התמודדו יפה עד הדקות האחרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 5:52 pm 
Junior

מרתק איך שתי דקות השכיחו מכולם איזה קבוצה גרועה מכבי השנה.

בכל ערב נתון מכבי חייבת להתעלות כדי לנצח את מילאנו. ייתכן בהחלט שהיא תצליח לעשות את זה עוד פעמיים אבל זה ממש לא מובן מאליו.
לגבי החוסן של מילאנו והיכולת שלה לנצח בחוץ - היא ניצחה השנה את אולימפיאקוס בפיראוס במשחק שהיוונים היו חייבים לקחת (למרות שספאנוליס לא שיחק) וניצחה משחק בפנרבחצה שהיה לחיים ולמוות של הקבוצה הביתית עם קהל לא פחות חם מנוקיה.

ולדעתי עדיין שני השחקנים הכי טובים בסדרה לובשים את המדים של מילאנו.
ככה שאני אופטימי.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

נערך לאחרונה על ידי beatla בתאריך ו' אפריל 18, 2014 5:55 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 6:03 pm 
Sophomore

beatla כתב:

בכל ערב נתון מכבי חייבת להתעלות כדי לנצח את מילאנו. ייתכן בהחלט שהיא תצליח לעשות את זה עוד פעמיים אבל זה ממש לא מובן מאליו.
לגבי החוסן של מילאנו והיכולת שלה לנצח בחוץ - היא ניצחה השנה את אולימפיאקוס בפיראוס במשחק שהיוונים היו חייבים לקחת (למרות שספאנוליס לא שיחק) וניצחה משחק בפנרבחצה שהיה לחיים ולמוות של הקבוצה הביתית עם קהל לא פחות חם מנוקיה.

ככה שאני אופטימי.

לא חושב שמישהו שכח, אבל למומנטום של פלייאוף [בייחוד כשמדובר במכבי] יש השפעה שחזקה בהרבה מפערי הרמות בין הקבוצות.

שים לב ששתי הדוגמאות שהבאת הן בסיטואציה שבה היריבה הייתה עם הגב לקיר ולא מילאנו עצמה.
מילאנו, גם אם תנצח היום, תגיע כשהיא בעצמה עם הגב לקיר מול קבוצה שתבוא לשחק עם מנוע טורבו בישבן. מי מסוגל שם לקחת את הכדור בנוקיה, ובלי הפחד והלחץ פשוט לגרום לקבוצה לשחק כדורסל ולנצח כי היא טובה יותר? לפאו היה את דיאמנדידיס וקלאת'ס, כשגם שאראס מרגיע את השטח, אני לא בטוח שיש למילאנו את קור הרוח כדי להתמודד עם זה. הלוואי ואתבדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 6:07 pm 
Junior

במשחק בפיראוס שתי הקבוצות היו חייבות לנצח , כמובן שלאולימפיאקוס זה היה חשוב יותר כי זה משחק בית וההפסד קבע הפסד כפול שהיה קריטי.
הסיבה שמילאנו לא הייתה עם הגב לקיר בטורקיה זה כי היא ניצחה לפני כן בפיראוס ובחוץ מול ויטוריה.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 6:16 pm 
Sophomore

המשחק הראשון יצר הרבה כאב ראש למאמנים. מחד, באנקי בנה אחלה תוכנית שמבחינת כדורסל נטו פירקה את מכבי ובכל זאת הפסיד. מנגד, בלאט לא מצא פתרונות לכדורסל של מילאנו ובכל זאת ניצח (היתה לו הכנות להודות שהרוטציה בשתי הדקות הראשונות הייתה כבר עם הראש למשחק השני).

ולגבי יכולת החוץ של מילאנו, אז לא שאני לא רואה אפשרות שמכבי מפסידה לה בבית אבל הדוגמאות שהובאו הם לא אינדקציה למפגשים בנוקיה. אולמפיאקוס בלי ספנוליס זו קבוצה חלשה מאוד. ופנרלוקר היא קבוצה בקריסה מהטיפ אוף הראשון בטופ-16 (ומעקב אחרי המתרחש בליגה הטורקית מאשש את זה לגמרי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 6:26 pm 
Sophomore

אני חושב שאם מילאנו הייתה חוטפת תבוסה במשחק הראשון ולא מפסידה כמו שהפסידה - הסיכוי שלה לנצח את הסדרה היה גדול יותר, כי במצב כזה כן אפשר לדבר על מוטיבציה, רצון לנקמה וכו'. במצב הנוכחי - הפגיעה המנטלית היא כל כך גדולה עד הרמה שהיא משאירה את המילים "מוטיבציה" ו"נקמה" כמילים בלבד. ועדיין, 38 דקות הקבוצה הזו עשתה בית ספר למכבי. חשוב לזכור גם את הפרסום ש"משטרת ישראל תזמן את סופו לחקירה תחת אזהרה" שלבטח עשוי לגרום לאיש הגדול לא להגיע בשיא הריכוז למשחק. לרוב זה נגמר ב- 4 עבירות תוך 8 דקות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 7:56 pm 
Hall of Famer

ג'אפר כתב:
אני חושב שאם מילאנו הייתה חוטפת תבוסה במשחק הראשון ולא מפסידה כמו שהפסידה - הסיכוי שלה לנצח את הסדרה היה גדול יותר, כי במצב כזה כן אפשר לדבר על מוטיבציה, רצון לנקמה וכו'. במצב הנוכחי - הפגיעה המנטלית היא כל כך גדולה עד הרמה שהיא משאירה את המילים "מוטיבציה" ו"נקמה" כמילים בלבד. ועדיין, 38 דקות הקבוצה הזו עשתה בית ספר למכבי. חשוב לזכור גם את הפרסום ש"משטרת ישראל תזמן את סופו לחקירה תחת אזהרה" שלבטח עשוי לגרום לאיש הגדול לא להגיע בשיא הריכוז למשחק. לרוב זה נגמר ב- 4 עבירות תוך 8 דקות.

מה זה בדיוק לרוב? אתה מדבר על שאר הפעמים שהוא הגיע למשחק אחרי פרסום שמשטרת ישראל תזמן אותו לחקירה?
אתה מדבר על שאר הפעמים שהוא לא הגיע "בשיא הריכוז" למשחק? (שכמובן, זה דבר מדיד לחלוטין)

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 7:59 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
rony כתב:
היא שקולה לאיבוד כדור רק אם אתה מניח שלטיוס הייתה אופציה סבירה לשמור על הכדור בשליטה, אני לא חושב שהייתה לו אופציה סבירה כזו, אז בעיני הבחירה היא בין לא לחסום ולאפשר ללנגפורד זריקה קשה לבין לחסום ולא לאפשר לו זריקה בכלל, בעיני ברור לגמרי שהאופציה השנייה עדיפה. אני חושב שאם טיוס מנסה לשמור על הכדור בשליטה, הסיכוי הוא 50-50 בין שליטה של מכבי לשליטה של מילאנו (אני יוצא מנקודת הנחה שהיכולת של טיוס לשלוט לאן הכדור הולך, שהיא די מוגבלת במצב כזה, מתקזזת עם היתרון העצום שהיה למילאנו בריבאונד התקפה), אבל במידה ומילאנו משיגה שליטה, יש לה 5 שניות בערך להשיג סל מול הגנה לא מסודרת של מכבי, בעיני עדיף להעיף את הכדור החוצה.

היא שקולה לאיבוד כדור אך ורק מבחינת התוצאה הסופית. בטח שלא מבחינת שיקול הדעת של טיוס ואתה צודק ששיקול הריבאונד גם הופך את השאלה להאם חוץ למילאנו במצב הזה הוא עדיף או לא. אבל עדיין, במבחן התוצאה טיוס נתן למילאנו צ'אנס שני להשיג סל, וזה מבחן תוצאה בעייתי. אם אני בטוח ביכולת הריבאונד של הקבוצה שלי אני די משוכנע שההנחיה לשחקן צריכה להיות לאלץ זריקה קשה ולא לחסום, גם אם חסימה זה מהלך הרבה יותר גרנדיוזי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 8:26 pm 
Senior

beatla כתב:
במשחק בפיראוס שתי הקבוצות היו חייבות לנצח , כמובן שלאולימפיאקוס זה היה חשוב יותר כי זה משחק בית וההפסד קבע הפסד כפול שהיה קריטי.
הסיבה שמילאנו לא הייתה עם הגב לקיר בטורקיה זה כי היא ניצחה לפני כן בפיראוס ובחוץ מול ויטוריה.

לא הבנתי, מתי מילאנו הייתה בדיוק עם הגב לקיר? בכל המקרים שהצגת היריבות היו אלו שהיו עם הגב לקיר ולא ההפך. בכל אופן זה לא משנה כל כך. לרוב הסגל שלהם אין ניסיון במצבים האלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 8:33 pm 
Junior

beatla כתב:

ככה שאני אופטימי.

מי השני?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 8:43 pm 
Junior

האקט ולאנגפורד

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 8:46 pm 
Junior

shachaf78 כתב:
beatla כתב:

לא הבנתי, מתי מילאנו הייתה בדיוק עם הגב לקיר? בכל המקרים שהצגת היריבות היו אלו שהיו עם הגב לקיר ולא ההפך. בכל אופן זה לא משנה כל כך. לרוב הסגל שלהם אין ניסיון במצבים האלה.

לא אמרתי שהייתה.אמרתי שבגלל שהיא ניצחה משחקים קשים אז היא לא הגיעה עם הגב לקיר.
אגב היא עדיין לא עם הגב לקיר גם עכשיו. אם מכבי תשיג ניצחון שני באחד משני המשחקים הקרובים אז היא תהיה.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 8:47 pm 
מנהל פורום

חבר'ה יש עדכון לגבי ג'נטילה?
יגיע למשחק השלישי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 9:13 pm 
Hall of Famer

ראובן, לא הבנתי. בוא תהייה יותר ספציפי. תרגם את ההוראה שלך לשפת המעשה של המהלך עצמו. מה בדיוק טיוס היה צריך לעשות? הוא בכלל שומר על הסנטר מתחת לסל, איך הוא אמור "לאלץ את לנגפורד לזריקה קשה"? לעזוב את השחקן שלו ולבוא לדאבל טים?
ונניח שעכשיו, כמה קשה שלא תהייה הזריקה שאילצת, הזריקה יצאה. לעזוב אותה? לתת לה להגיע לסל ונראה מה יקרה?
ואיך זה בדיוק שונה משחקן שקוטע מסירה והודף אותה החוצה? צריך להפסיק לעשות כאלה דברים?

ותכל'ס, אתה באמת מצפה משחקן שחוסם זריקה לעשות את כל השיקולים האלה? "האם הקבוצה שלי טובה בריבאונד או לא"? כדאי שיבדוק את דף הסטטיסטיקה לפני שהוא קופץ או לא קופץ לחסום? כי אני חייב לציין שאם אי פעם ראיתי ניתוח של מאמן כורסה שאין לו דבר וחצי דבר עם העולם האמיתי, זה זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 9:50 pm 
Hall of Famer

מילאנו פתחו חזק

Sent from my GT-I9500 using Forum Runner

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 10:09 pm 
Hall of Famer

אני תוהה אם יורם ארבל תמיד היה פרשן עילג וטיפש עם קול מצוין, או שזה רק קרה לו בעשר השנים האחרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 18, 2014 10:10 pm 
מנהל פורום

בסך הכול המשחק הזה הוא המשך של המשחק הקודם, מילאנו מוכשרת יותר, עמוקה יותר ואתלטית יותר
אם מכבי יכולה לנצח אותם זה רק בגניבות מהסוג של המשחק הקודם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 237 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], קיפוד ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: