סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' יולי 03, 2024 9:16 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 169 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: מחנות אימונים בNBA
הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 12:50 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
התותח המפוברק כתב:
אנתוני מורואו בחוץ ל-4-6 שבועות.
מי שעוד התלבט לגבי זה, קיבל היום את התשובה מי הולך להיות השחקן פנטזי הטוב לחודש הראשון של הליגה. קוראים לו ראסל ווסטברוק. הרוטציה הנוכחית של הת'אנדר:
סנטרים - קנדריק פרקינס, סטיבן אדמס
פורוורדים - איבאקה, קוליסון, פרי ג'ונס
גארדים - ווסטברוק, רג'י ג'קסון, ג'רמי לאמב

אני לא אתפלא בסגל הזה לראות את ווסטברוק נותן חודש ראשון של איזה 25 נק' (ב-40% מהשדה), 6 אס' ו-6 ריב' ב-40 דקות למשחק.

עוד אחד שנפצע זה ויקטור אולדיפו, שייעדר חודש בעקבות שבר בפנים.
בחדשות אחרות, המאבס חתכו את אייוון ג'ונסון, ברנרד ג'יימס ודורון לאמב. זה אומר כנראה שמקל נשאר בקבוצה לעוד עונה.
חוץ מזה, הקליפרס חתכו את אלוף אירופה, ג'ו אינגלס. האוסטרלי לא שיחק אני חושב בפריסיזן.

פרי ג'ונס הולך להיות סליפר בפנטזי. איזה עוד סמול יש לת'אנדר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 3:14 am 
Freshman

1) לגבי רוביו, הזריקה שלו נראית טוב יותר, עם קשת משמעותית להבדיל מהזריקות השטוחות בעבר. אני לא יודע אם הוא באמת ישתפר העונה בתחום הזה, ההרגשה שלי אומרת שכן. בכל מקרה, ה-EFG שלו היה די גבוה מעבר לאחוזים המשופרים, מכיוון שהוא משחק הרבה יותר אגרסיבי, חודר פנימה וסוחט הרבה מאוד עבירות והולך לקו. בדקתי לפני המשחק המצוין שלו אתמול והיה לו את ה+ - הטוב בקבוצה, ובהרבה. הוא ישחק השנה תפקיד מרכזי יותר מבעבר. הוא זרק הרבה 2 ארוכות וכמעט לא שלשות אגב, נראה לי שזה חלק מסגנון המשחק של פליפ.
2) לגבי בנט, הוא נתן הרבה יותר ממה שציפיתי ממנו. משחק אחד של 0 נקודות שראיתי, הוא שיחק חולה ומספר דקות מועט. בסה"כ זה היה בנט שהראה דברים שונים מאוד ממה שראינו ממנו בקליבלנד. האם זה יספיק לשחקן ספסל טוב או לשחקן חמישיה טוב? אני לא יודע עדיין, אבל אני בטוח שיש לו מקום כשחקן בליגה, וזה משהו שלא הייתי בטוח בו אחרי העונה הראשונה שלו.
3) הציפיות שלי מהטי וולבס טובות יותר מהציפיות של ווגאס (מאזן של 27 נצחונות), אבל זה לא שאני מצפה שיהיו קבוצה אדירה. ציפיות זה עניין יחסי. מה שלמדתי מהפרה סיזן הוא על יכולות של שחקנים חדשים שלא הכרתי, ועל שיטת המשחק של המאמן. אני מצפה שיהיו קבוצה שמשחקת כדורסל מהיר ומהנה, עם הרבה חטיפות ומעט איבודי כדור, וגם הרבה מתפרצות (סגנון משחק שאפשר היה לראות באופן עקבי בפרה סיזן). יש להם ספסל משופר משמעותית מהשנה שעברה. אני חושב על 35 נצחונות העונה.

עמוס לב כתב:
asaf g כתב:
כמה אבחנות מהמשחק של הבולס-וולבז אתמול בשיקגו, ובכלל הפרה סיזן של הוולבז:

* הוולבז לא הולכים להיות שטיח השנה בלי לאב. הם במאזן 4-2 בפרה סיזן, כולל ניצחון אתמול בשיקגו נגד קבוצה שנתנה את כל מה שהיה לה (כל החמישיה של שיקגו עם מעל 30 דקות למשחק).
* בנט נראה נהדר בפרה סיזן. הוא עוד יכול להיות הגניבה של הטרייד הזה. ריבאונדר טוב, קולע ג'אמפ שוטים בלי למצמץ מרחוק, יש לו כוח מתפרץ. הוא נראה בפרה סיזן יותר טוב מתדאוס יאנג כבר עכשיו, ותאד נחשב לפאוור סביר ביותר בליגה. הפתיע אותי מאוד.
* רוביו נראה מעולה. עובד עם מאמן קליעה ויש הרבה יותר קשת בקליעה שלו. עשה סלים מרחוק ומחדירות, כולל שני מהלכים אדירים בסופי רבעים. הוא המנהיג של הקבוצה, וברוב המשחקים הם היו אבודים בלעדיו.

אתה כנראה ראית את המשחקים הטובים של בנט, כי היו לו גם שני משחקים של 0 נק' ונק' בודדת.

אחוזי השדה של רוביו בעל הקליעה המשופרת (לפי סדר המשחקים) - 16.7%, 50%, 28.6%, 50%, 33.3%, 61.5%.
הוא הצליח לקלוע בשישה משחקים שלשה בודדת והוא כמעט לא ניסה, זרק רק 3 שלשות.

לא הייתי מצפה יותר מדי מהטי וולבס. מה שכן נשאר להם מהתקופה עם לאב זה חוסר החסימה של שחקני הפנים. ולא, זה לא דבר טוב. המאזן בקדם העונה (דרך אגב, 2-5, שכחת ניצחון) אומר הרבה מאד, כלומר כלום מוחלט. סתם בשביל המחשה. הג'אז סיימו את הפרה סיזון עם מאזן 3-5. הספארס סיימו עם מאזן 6-2. אין ספק בכלל שהג'אז הולכים להיות העונה טובים מהספארס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 10:55 am 
Hall of Famer

אם הציפיות שלך הן ביחס ל-27 ניצחונות, אז יכול להיות שאתה צודק. הטי-וולבס בהחלט יכולים לגרד את ה-35 ניצחונות. אל תצפה ליותר מזה, אל תצפה למאבק על הפלייאוף (זה מה שהבנתי פחות או יותר מההודעה שלך, אולי טעות הבנה שלי). אם אתה צודק לגבי כך שרוביו זורק יותר זריקות 2 ארוכות ואם באמת זה משהו מתוכנן מהספסל, אז זה מאד מעניין, כי זה הולך לחלוטין נגד כל מגמה שיש באן.בי.איי היום. המטרה של רוב ההתקפות היום אלו שתי זריקות - זריקות באזור הצבע ושלשות. ג'אמפר ארוך נחשב לזריקה הכי רעה שאפשר.

אני דרך אגב, לא ממש מסכים. אני מאמין שיש דבר כזה שנקרא גבול מרחק הזריקה שלך. איזשהו מרחק מסויים שמעבר אליו אתה הופך מקלע סביר או מדוייק, לקלע לא מדוייק. יש שחקנים מסויימים שהמרחק הזה הוא קצת לפני קו השלוש. כרמלו אנתוני היה דוגמא מעולה לכך (בשתי העונות האחרונות הוא שיפר מאד את אחוזי השלוש שלו). לא סתם באליפויות השונות במדי נבחרת ארה"ב הוא שלשל שלשות ובאן.בי.איי לרוב הוא נאבק עם הזריקה. דוגמא מעולה נוספת היו הצמד של אטלנטה בשנות התשעים - מוקי בליילוק וסטיב סמית'. היו איזה שתי עונות שבאן.בי.איי קירבו את קו השלוש ומוקי את סמית' כיכבו ותפרו שלשות באחוזים הגבוהים בקריירה שלהם. לאחר מכן הקו הוזז אחורה ובליילוק חזר להיות קלע שלשות חלש וסמית' חזר להיות בינוני פלוס. שחקנים כאלו לא צריכים להפציץ שלשות ולהחטיא, אלא ללכת לאיזורים שבהם הם קולעים היטב, גם אם מדובר בזריקות ג'אמפרים ארוכים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 1:39 pm 
Sophomore

הבעיה עם זריקות 2 ארוכות היא שהן נופלות באחוזים נמוכים (מעל 40 אחוז נחשב אחוז טוב), ואתה לא מקבל את הנקודה הנוספת של זריקת ה 3. עדיף לזרוק 3 אם אתה קולע 30 אחוז מזריקת 2 ארוכה אם אתה קולע 40.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 1:48 pm 
מנהל פורום

אבל עמוס הרגע כתב שלפחות לדעתו יש שחקנים שעבורם זה לא ככה. זו הייתה כל הפואנטה.
שישנם שחקנים שזריקות 2 ארוכות כן יקלעו באחוזים גבוהים ושלשות כבר ממש לא.
אני לא יודע אם זה בדיוק ככה, אבל אני כן יודע שהאחוזים לא יורדים ליניארית כפונקציה של המרחק. הרבה פעמים יש מצב ששחקן יכול לזרוק מטווח מסויים ופשוט לא להחטיא, אבל אם הוא ילך שני צעדים אחורה הוא יקלע 20% מהקליעות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 1:58 pm 
Sophomore

יכול להיות שיש שחקנים כאלה. ספיציפית לגבי רוביו ומלו ב 2012-13 זה לא ככה:
רוביו קלע 35 אחוז בזריקות ארוכות ל 2 ו 43 אחוז אפקיטיבי ל 3.
מלו קלע 43 אחוז בזריקות ארוכות ל 2 ו 56 אחוז אפקטיבי ל 3.

הממוצע בליגה הוא 38 אחוז בזריקות ארוכות ל 2 ו 53 אחוז אפקטיבי ל 3.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 2:04 pm 
Junior

מעבר לזה שגם נניח בנושא רוביו יש בזה הגיון.
רוביו הוא שחקן שבהתקפה העומדת בנוי הרבה על חדירות, לכן הרבה יותר קשה לו (או לסוג הזה של גארדים) ליצור כשהשומר שלהם יוצא אליהם רחוק מהסל. בגלל שהוא לא קולע מ3, השומרים נותנים לו מטר או שניים, מרווח שהם כנראה גם יתנו לו כשהוא צעד בתוך הקשת, רק שברגע שהוא יתחיל לקוע את הקליעות האלו באחוז גבוה יותר, השומרים יצאו אליו יותר, כי זה לא יעניין את המאמנים שהם חטפו 4 פעמים 2 נקודות ולא 3, יפריע להם שהם חטפו 4 קליעות פנויות כי השומר נתן מרווח קליעה לשחקן שלו.
ככה שהמבחינה הזו אמנם הקליעה מבחוץ אמנם לא תביא את הנקודה אסטרה, אבל היא תוכל להקל עליו את המשחק בהתקפה עומדת.
זאת כמובן בהנחה ש2 ארוכות כן יקנו לו שיפור של אחוזים, גם אם הוא מ30 ל40 אחוז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 2:41 pm 
Hall of Famer

חגי, בשנתיים האחרונות מלו שיפר את האחוזים מהשלוש. לפני כן הוא קלע מהשלוש ב-33% לערך.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 2:42 pm 
Freshman

אין לי אשליות שמינסוטה יהיו בפלייאוף השנה. אני מקווה שבעוד שנתיים כן. פשוט התחזית שלי שונה מרוב התחזיות שראיתי ומשערי ההימורים (אפילו ראיתי שאפשר להמר מעל 25 נצחונות בעונה).

הסיפור עם השלשות הוא באמת מעניין. הקבוצות של פליפ באופן מסורתי זרקו מעט משלוש, ולקחו הרבה מאוד שתיים ארוכות. זו הייתה הדאגה העיקרית של קהל האוהדים כשמינו אותו, מכיוון שה-NBA באמת השתנה לכיוון של שלשות וזריקות קרוב מאוד לסל, כתוצאה מהכניסה של הסטטיסטיקה המתקדמת. פליפ הגשים את התחזיות מהר מאוד: הוא ביקר את כמות השלשות שלקחה הקבוצה בעונה הקודמת, ייתכן שבמידה של צדק, בהתחשב שהקבוצה הייתה מקום לפני אחרון באחוזים משלוש. פליפ אפילו עשה מבחן באימון: כל השחקנים זרקו עשרות פעמים משלוש, ורק מי שעבר אחוז מסויים, קיבל אישור לזרוק בכלל שלשות במשחקים. בנט לדוגמא, הפסיק לזרוק שלשות לגמרי.

האוהדים נלחצו והתחילו לקרוא לזה פרשת 3GATE. העיתונאים שאלו השבוע את פליפ אם הוא יודע ששלוש נקודות זה יותר משתיים. אגב, חסרון אחד של שלשות הוא שהן הרבה פעמים מאפשרות יציאה מהירה למתפרצות מהחטאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 3:38 pm 
Hall of Famer

עוד משהו לגבי ג'אמפרים ארוכים. יש עוד סיבה מדוע הזריקות האלו לרוב לא יעילות. התקפות בדר"כ לא מחפשות לפנות שחקנים לזריקות הללו. שחקנים לא מתקמים לרוב באיזורים הללו לזריקות חופשיות. רוב הג'אמפרים הארוכים מגיעים בשתי דרכים. סוף שעון ששחקן נתקע עם הכדור ומעיף זריקה קשה. שחקן מקבל בידוד וזורק את הג'אמפר ממהלך אישי. לפעמים הוא מצליח לזרוק את השומר ולקחת זריקה נקייה (ווייד היה עושה את זה המון) ובמקרים רבים אחרים זאת זריקה קשה עם יד של השומר בפרצוף. בניגוד לשלשות שחלק לא קטן מהם הם מבטים פנויים לחלוטין לסל, מעטים הם הג'אמפרים הארוכים הפנויים. מן הסתם זה יתבטא באחוזי שדה נמוכים יותר.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 4:06 pm 
מנהל פורום

עמוס לב כתב:
עוד משהו לגבי ג'אמפרים ארוכים. יש עוד סיבה מדוע הזריקות האלו לרוב לא יעילות. התקפות בדר"כ לא מחפשות לפנות שחקנים לזריקות הללו. שחקנים לא מתקמים לרוב באיזורים הללו לזריקות חופשיות. רוב הג'אמפרים הארוכים מגיעים בשתי דרכים. סוף שעון ששחקן נתקע עם הכדור ומעיף זריקה קשה. שחקן מקבל בידוד וזורק את הג'אמפר ממהלך אישי. לפעמים הוא מצליח לזרוק את השומר ולקחת זריקה נקייה (ווייד היה עושה את זה המון) ובמקרים רבים אחרים זאת זריקה קשה עם יד של השומר בפרצוף. בניגוד לשלשות שחלק לא קטן מהם הם מבטים פנויים לחלוטין לסל, מעטים הם הג'אמפרים הארוכים הפנויים. מן הסתם זה יתבטא באחוזי שדה נמוכים יותר.

בדיוק. זו גם הסיבה לפער בין הנתונים שניתן להפיק מהסטט' לבין יכולת הקליעה בפועל של השחקנים.

אם נגיד יש שחקן שבאימון קולע 85 זריקות מתוך 100 בטווח של "2 ארוך", אבל מהשלשה הג'אמפ שלו הופך ללא אפקטיבי כי הזריקה שטוחה מדי, קצרה מדי, או סתם חסר קצת עלייה בג'אמפ בשביל שיהיה יעיל גם מטווח של עוד שני מטרים אחורה, ואז הוא קולע רק 25 מתוך 100. אין לי כרגע דוגמא או הוכחה. אני מכיר את זה מניסיון שלי עצמי ומצפייה בהמון שחקנים ברמות שונות באימונים ומשחקים, אבל אם מישהו יגיד שאין דבר כזה... אז בסדר.

בכל מקרה, עבור אותו שחקן זה גם בהחלט אפשרי שבמשחקים לא יהיה כזה פער באחוזים לטובת זריקות "2 ארוכות" ואפילו ההפך, מאותן סיבות שעמוס ציין בין השאר וסיבות נוספות (כמות זריקות מכל מצב, המצבים בהם השחקנים זורקים מכל טווח והתפקוד שלהם וכו').

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 4:36 pm 
Sophomore

אצלי הזריקה פיזית שונה מ 3 ומ 2, לא יודע אם זה פסיכולוגי או לא. מ 3 אני מוציא את הזריקה מאזור הסנטר ומ 2 מעל הראש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 5:02 pm 
Sophomore

גם אצלי זה קטע פסיכולוגי. כל הזריקה שלי משתנה מהשלוש ומספיק שאני אדרוך על הקשת או אהיה חצי צעד בקשת כדי שהזריקה תחזור להיות "רגילה"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 6:31 pm 
Hall of Famer

asaf g כתב:
פליפ אפילו עשה מבחן באימון: כל השחקנים זרקו עשרות פעמים משלוש, ורק מי שעבר אחוז מסויים, קיבל אישור לזרוק בכלל שלשות במשחקים. בנט לדוגמא, הפסיק לזרוק שלשות לגמרי.

אבוי אם ככה אכן נבנית שיטת המשחק שלו .
קבוצה שבה מספר נכבד של שחקנים כלל לא מהווים איום מבחוץ - כמובן מקלה מאוד על ההגנה בשמירה עליה .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 7:26 pm 
Hall of Famer

בניגוד לקבוצה שבה שחקנים שקולעים ב-30% מהשלוש משליכים שלוש, שמקשה על ההגנה של היריבה, אבל מצד שני מאד מקילה על היריבה לנצח.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 8:07 pm 
מנהל פורום

הידעתם?
ג'ו אינגלס שוחרר מהקליפרס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 8:59 pm 
Junior

יש לו שלושים אחוז משלוש?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 26, 2014 9:48 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
בניגוד לקבוצה שבה שחקנים שקולעים ב-30% מהשלוש משליכים שלוש, שמקשה על ההגנה של היריבה, אבל מצד שני מאד מקילה על היריבה לנצח.

מה כל כך מזעזע ב-30% משלוש ?
שחקן שזהו האחוזים שלו , מן הסתם יקלע באחוז טוב יותר כאשר הוא פנוי , ולכן עדיף שיזרוק מדי פעם במבטים פתוחים ( אף אחד לא אמר שהוא צריך להשליך שלשות ... ) בכדי לחייב את ההגנה לשמור עליו .
משחק כדורסל הוא סוג של שיווי-משקל בין הגנה להתקפה . אם כל כדורי ההתקפה ילכו לאותם שחקן-שניים באותן הפוזיציות - ההגנה תתאים את עצמה לכך עם עזרות ומלכודות , ואם ההתקפה תתעקש שלא להשתמש בשחקנים הנותרים ( נניח כי יש להם רק 30% מבחוץ ) - אזי מצבה לא יהיה טוב .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 27, 2014 3:37 am 
Hall of Famer

מה שמזעזע ב-30% מהשלוש, שזה אחוז נמוך. אתה יכול לשאול מה כל כך מזעזע ב-40% משתי נק' או ב-60% מהעונשין או ב-15% מהשלוש. זאת אותה שאלה בדיוק. שחקנים שקולעים באחוזים נמוכים מהשלוש, עדיף שלא יסתובבו במקומות הללו, אלא במקומות שבהם הם קולעים טוב יותר. הזריקה מהשלוש היא לא גזירה מהשמיים. קבוצה שתאפשר לקלעים חלשים לזרוק מהשלוש תשחק לידיים של היריבה, כי אלו בדיוק המבטים שהתתפקה תקבל.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 169 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 35 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה