סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' יולי 04, 2024 1:20 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 211 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 8:24 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
דאנקן שחקן ענק והפאוור הכי טוב בהיסטוריה.
הוא מעולם לא השפיע על הליגה ולא שלט בליגה כמו לארי ומג'יק. זאת המציאות ושום ניתוחים סטטיסטיים לא ישנו את זה.
יש דברים שחורגים מסטטיסטיקה ומרשימות של תארים.
מצד שני בפורום הזה סטטיסטית ברור שאותם usual suspects תמיד מגיבים לנושאים האלו עם אותן רשימות מכולת ואותן סטטיסטיקות שהם חושבים שהם הדבר היחיד שקובע.
אז מזמן הפסקתי לנסות לשכנע אנשים שמה שחשוב זה הכדורסל ולא עמודים של אקסל. הפורום הזה סוגד לסטטיסטיקה כאילו שזה פורום של רואי חשבון ומינה צמח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 8:37 pm 
Hall of Famer

בין השנים 99-07 דאנקן שלט בליגה בדיוק כמו לארי בשעתו. ואף אחד מהם לא שלט כמו מייקל בתקופה בת עשור,מה שקורה עכשיו הוא בונוס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 8:39 pm 
Junior

בתור אחד שראה את כל האליפויות של שניהם כנראה שראינו משהו שונה לגמרי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 8:39 pm 
Hall of Famer

ואגב, אין כמו מראה עיניים אבל סטטיסטיקה , מוטה ככל שתהיה, אינה מוטה יותר מאשר נוסטלגיה. והיא בהחלט מקהה ומאזנת אותה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 8:40 pm 
Hall of Famer

אודה כמובן שראיתי רק משחקים ספורדיים משנות השמונים, בשידורים חוזרים כמובן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 9:01 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
סליחה שאני מתערב ומביא שוב נתון סטטיסטי (ועוד כזה שיחשיד אותי בהערצה פלאשית ללברון), אבל אני חושב שהעובדה שהספרס לא הצליחו לחבר שתי אליפויות רצופות (ואפילו לא שני גמרים רצופים) היא מאוד משמעותית. למעשה הם היו האלופה היחידה שזה קרה לה מאז שנות השמונים. זה לא מקטין מגדולתו של דאנקן, אבל כן מחליש מאוד את הטענה ל"שליטה" בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 9:10 pm 
Hall of Famer

מצד שני, 4 אליפויות בתשע שנים זה מאד נחמד.
אני גם חושב שה longevity של דאנקן היא נקודה לזכותו, (ולא לרעתו) אולי לא מכריעה אבל שחקן שכבר כמעט שני עשורים הוא מהטובים בליגה זה נדיר ומרשים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 9:19 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
סליחה שאני מתערב ומביא שוב נתון סטטיסטי (ועוד כזה שיחשיד אותי בהערצה פלאשית ללברון), אבל אני חושב שהעובדה שהספרס לא הצליחו לחבר שתי אליפויות רצופות (ואפילו לא שני גמרים רצופים) היא מאוד משמעותית. למעשה הם היו האלופה היחידה שזה קרה לה מאז שנות השמונים. זה לא מקטין מגדולתו של דאנקן, אבל כן מחליש מאוד את הטענה ל"שליטה" בליגה.
דטרויט של צ'ונסי עשתה ריפיט?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 10:38 pm 
Junior

ראובן כתב:
סליחה שאני מתערב ומביא שוב נתון סטטיסטי (ועוד כזה שיחשיד אותי בהערצה פלאשית ללברון),.

אל דאגה, זה כבר לא בגדר חשד. עברת אותי מזמן בהערצה העיוורת שלך ללה-פלופ.
לא חושב שהבאתי נתון סטטיסטי לטובת קובי כבר כמעט שנה. זה גם לא מעניין אותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 10:51 pm 
Senior

לקחה אליפות והגיעה לגמר שנה אחר כך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 11:04 pm 
Hall of Famer

נורטון, ומה עם קובי (מחכך ידיים בהנאה ומחכה לבעירה).

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 11:12 pm 
מנהל פורום

אורן כתב:
ראובן כתב:
דטרויט של צ'ונסי עשתה ריפיט?

לא, אבל הספרס כשלו בכך לפניהם (אחר כך היו גם מיאמי ודאלאס עם אליפות חד פעמית). וחוץ מזה שדטרויט כן הגיעה פעמיים רצוף לגמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 11:15 pm 
Hall of Famer

לא יודע, זה too close to call
אני כן אגיד זאת, לברון לצערי מרשים יותר מקובי והוא שחקן טוב ממנו בעיקרון, ולכן בכל שובר שוויון איכותי, כנראה שלברון ינצח
כרגע לקובי וללברון, שתי אליפויות כל אחד כאלפא דוג, אבל קובי מוביל עם שלוש אליפויות נוספות ככמעט אלפא דוג. בעיניי שוויון מעשי יהיה אם נניח לברון ייקח שתי אליפויות נוספות. אחת כאמ.וי.פי והשנייה כשחקן משני חשוב מאד. במקרה כזה לברון ינצח בזכות שובר השוויון ובגלל שבגדול הוא שחקן דומיננטי יותר
אבל בשביל זה, עוד חזון למועד.

וכן, זה אומר שבספר שלי לפחות קובי מעל בירד במעט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 11:28 pm 
Hall of Famer

באמת? בספר שלי השחקן הכי גדול בכל הזמנים הוא מייקל. מתחתיו באותה מדרגה נמצאים שניים. לארי ומג'יק. מתחתיהם הסנטרים הגדולים ראסל, ווילט, קארים. רק אחר כך מגיעים לברון, שאק, מוזס מאלון ודאנקן בכל סדר שתרצה. קובי בא אחר כך עם קבוצה נוספת של שחקנים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 11:35 pm 
Senior

בעיני לברון מעולם לא יוכל להיות בליגה של הגדולים ביותר (אלא אם באמת ייקח 7-8 אליפויות) רק מהסיבה שהוא נטש, לקח פחות כסף וחבר לעוד 2 סופרסטארים לבניית קבוצה לאליפות. בניגוד לגדולים שבדרך כלל מציינים, מג'יק, בירד, ג'ורדן, קובי וכו' הם נשארו בקבוצה שלהם גם שלא היה משהו ובסוף הקבוצה השתפרה הוסיפו שחקנים עד שהם לקחו אליפויות שוב.

לברון בעצם אמר שהוא לא מספיק טוב והוא חייב לוותר על כסף (שזה מעשה אצילי אבל אף אחד מהגדולים לא עשה את זה) ולהתחבר לשחקנים כוכבים בשביל שיהיה לו צ'אנס (וגם הם וויתרו על כסף). זה לדעתי מוריד אותו ברמה אוטומטית ודבר שלא נוהגים להתייחס אליו. אף אחד מהגדולים האחרים לא עשה את זה ולדעתי גם לא היה עושה את זה. בשביל ג'ורדן להוריד בכסף ולהתחבר לכוכבים אחרים רק בשביל לזכות באליפויות היה כמאין הודעה שהוא לא מספיק טוב וג'ורדן מן הסתם חשב שהוא הכי טוב ושלא משנה איפה הוא יוכיח את זה (זה גם למה הוא חזר פעם אחת מיותרת מידי לשחק מן הסתם)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 11:38 pm 
Hall of Famer

ראסל ווילט מחוץ לספר שלי. ראיתי אותם ממש מעט מדי. למעשה, אני לא חושב שראיתי אפילו משחק שלם שלהם, אולי אחד.
לגבי השאר, אני מאלה שעבורם אליפויות הוא אולי לא חזות הכל, אבל הוא האלמנט הבודד המשפיע ביותר על גדולתו של שחקן, ובאלמנט הזה, המצב של קובי טוב.
אגב אם אמרתי קודם ששתי אליפויות כ MVP ועוד שלוש כסגן חשוב שקולות בערל לשלוש כ MVP ועוד אחת כסגן חשוב, זה אומר שמבחינתי קובי ושאק נמצאים בערך באותו מקום. היסטורית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 11:43 pm 
Hall of Famer

הבעיה היא שאתה אולי מנתח את הדברים כהיסטוריון שבא לשפוט את התקופה 80 שנה קדימה ומה שיש לו בידיים זה נתונים וסטט'. בספר שלי רוב הדירוג מבוסס על מראה עיניים, למעט שני יוצאי דופן, שההישגים שלהם באמת לא יכולים להשאיר אותם מחוץ לדיון ואני כאן גם נשען על מקורות אחרים. את קובי ושאק ראיתי במו עיני בשיאם ואין לי ספק מי היה השחקן העדיף מבין השניים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 11:51 pm 
Hall of Famer

אבל גם אני ראיתי את כל השחקנים החל מתחילת שנות התשעים המון פעמים.
לגבי קובי ושאק, ברור גם לי שבשיאם שאק היה טוב מקובי, וגם מלברון. היחיד שכנראה עלה עליו הוא מייקל. אממה, השיא של קובי נמשך זמן רב יותר והיה גם ממוקד יותר באופיו וזה לזכותו של קובי.
אז מה עדיף? שיא מדהים אך קצר יחסית או רמה מעט פחות גבוהה אבל ליותר שנים? לא יודע, אבל ממש לא בטוח שהראשון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 11:56 pm 
Hall of Famer

איזה כיף. שוב דיוני קובי-שאק, קובי-לברון, קובי-מייקל, ודירוגי שחקנים שאי אפשר ליישב בשום דרך-כי זה לא אמפירי בשיט וכי כל אחד אוהב ושונא שחקנים אחרים. כמו כל רבבת הדיונים האלה שהיו כאן בעבר, בטח גם זה ייגמר בקונצנזוס הדדי מהדהד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 01, 2014 11:57 pm 
Junior

קוף ירוק כתב:
בעיני לברון מעולם לא יוכל להיות בליגה של הגדולים ביותר (אלא אם באמת ייקח 7-8 אליפויות) רק מהסיבה שהוא נטש, לקח פחות כסף וחבר לעוד 2 סופרסטארים לבניית קבוצה לאליפות. בניגוד לגדולים שבדרך כלל מציינים, מג'יק, בירד, ג'ורדן, קובי וכו' הם נשארו בקבוצה שלהם גם שלא היה משהו ובסוף הקבוצה השתפרה הוסיפו שחקנים עד שהם לקחו אליפויות שוב.

לברון בעצם אמר שהוא לא מספיק טוב והוא חייב לוותר על כסף (שזה מעשה אצילי אבל אף אחד מהגדולים לא עשה את זה) ולהתחבר לשחקנים כוכבים בשביל שיהיה לו צ'אנס (וגם הם וויתרו על כסף). זה לדעתי מוריד אותו ברמה אוטומטית ודבר שלא נוהגים להתייחס אליו. אף אחד מהגדולים האחרים לא עשה את זה ולדעתי גם לא היה עושה את זה. בשביל ג'ורדן להוריד בכסף ולהתחבר לכוכבים אחרים רק בשביל לזכות באליפויות היה כמאין הודעה שהוא לא מספיק טוב וג'ורדן מן הסתם חשב שהוא הכי טוב ושלא משנה איפה הוא יוכיח את זה (זה גם למה הוא חזר פעם אחת מיותרת מידי לשחק מן הסתם)

לא מבין למה זה חשוב. אפילו ג'ורדן נפל בפלייאוף פעם אחרי פעם עד שהביאו לו את פיפן ואת הוראס\רודמן.
לבירד ומג'יק היו קבוצות אדירות. קובי לא הצליח בלי סנטר טופ 3 בקבוצה. נראה לי שהמאזן של לברון בהובלת קבוצות פח בפלייאוף יותר טוב משל רוב הסופרסטארים.
אם לברון היה נשאר בקאבס ומקבל את קיירי אירווינג בדראפט ואת הווארד כ-FA אז הוא היה יותר גדול?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 12:00 am 
מנהל פורום

איך לעזאזל ויתור על כסף יכול להיחשב כמשהו שהוא בגנות השחקן? זה בערך אותו היגיון שאומר שלמסור לשחקן פנוי זה מהלך פחות מוצלח מלחדור על שני שחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 12:03 am 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:
איזה כיף. שוב דיוני קובי-שאק, קובי-לברון, קובי-מייקל, ודירוגי שחקנים שאי אפשר ליישב בשום דרך-כי זה לא אמפירי בשיט וכי כל אחד אוהב ושונא שחקנים אחרים. כמו כל רבבת הדיונים האלה שהיו כאן בעבר, בטח גם זה ייגמר בקונצנזוס הדדי מהדהד.

ולפחות חלק מדיוני העבר אלה היו מאד מהנים. אז חלקנו אוהב לטחון מים. נו. חלק מהקטע של אהדה למשחק (שאצלי לפחות מתגברת מאד באפריל-יוני, התקופה המרגשת ביותר בשנה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 12:04 am 
Hall of Famer

אם אתה נהנה אז תיהנה ותמשיך, אני חושב שכדאי לפתוח לזה אחת ולתמיד ת'רד ייעודי במקום שזה ישתלט כמו עשבייה על כל ת'רד NBA שהרלוונטיות המקורית שלו נגמרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 12:07 am 
Hall of Famer

אני לא מסכים, זה יאבד מערכו. זה דיון מקסים כל פעם מחדש. ויותר מכך זהו דיון דינמי מאד. אני בטוח שאם מישהו ירצה לפשפש בדברים שאני או אחרים כתבו בעבר, הם ימצאו סתירות. וזה סבבה, כי כך דרכו של עולם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 12:08 am 
Senior

idansha כתב:
קוף ירוק כתב:

לא מבין למה זה חשוב. אפילו ג'ורדן נפל בפלייאוף פעם אחרי פעם עד שהביאו לו את פיפן ואת הוראס\רודמן.
לבירד ומג'יק היו קבוצות אדירות. קובי לא הצליח בלי סנטר טופ 3 בקבוצה. נראה לי שהמאזן של לברון בהובלת קבוצות פח בפלייאוף יותר טוב משל רוב הסופרסטארים.
אם לברון היה נשאר בקאבס ומקבל את קיירי אירווינג בדראפט ואת הווארד כ-FA אז הוא היה יותר גדול?

כן. כי מבחינתי הוא נופל בגדול באופי. לא יעזור. הוא הרים ידיים ואמר "אני לא מספיק טוב בשביל לחכות שיבואו שחקנים טובים" ואני גם לא מספיק טוב לקחת חוזה מקסימום וללכת למקום אחר. הצ'אנס שלי לקחת אליפות זה אם אני יוותר על כסף ויצטרף אלי עוד 2 חברים שגם יסכימו לוותר על כסף בשביל לקחת אליפות. ככה אני מפרש את המהלך שלו וככה לי זה נראה. וויתור וחוסר אמונה בעצמו, רצון שזה יהיה יותר קל.

אם לברון היה נשאר ומקבל שחקנים טובים ומוביל אותם לאליפות בהחלט הוא היה יותר גדול.

אתה באמת רואה את ג'ורדן עושה את המהלך הזה? מוותר על חוזה מקסימום בשביל אליפות בקבוצה אחרת? האופי של ג'ורדן לא היה מאפשר לו לעשות את זה כי מבחינתו כמו שאמרתי (לדעתי כמובן, אין דרך לדעת) זה היה בעצם להגיד שהוא לא מספיק טוב בשביל לקחת את המקסימום ועדיין להוביל את הקבוצה לאליפות. שזה בדיוק מה שלברון אמר למעשה (כי אם הוא היה לוקח את המקסימום לא היה אפשר להביא 2 סופרספארים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 211 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], uriel17 ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: