סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 1:58 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 422 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' פברואר 28, 2023 4:07 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
דניאל כתב:
יוניק כתב:
עמדה 1 בנבחרת בעוד כמה שנים תהיה עמוסה מאד.
מסתבר שמישהו מבין דוברת מדר בלאט יעקב ושרף יהיה בחוץ. שזה די מדהים.

מניח שילמדו לשחק 2 מהם בחמישייה, אולי אפילו 3 בתרחישים מסויימים. דברת לדוג' גבוה וחזק, יכול להשלים טוב מישהו כמו בלאט או מדר.

לא הייתי מבטל דווקא את זוסמן כ-3, קל וחומר לצד גארדים מהרשימה הנ"ל, שעיקר כוחם יהיה כפי הנראה בהתקפה. זוסמן אמנם נראה לנו מאוד אפור, והוא לכאורה אכזבה ביחס לציפיות ממנו, אבל בסוף זה אולי שחקן שיעשה פה קריירה אירופית מהמרשימות שידע הכדורסל שלנו, ואולי אולי גם דברים התקפיים יתפתחו קצת בעתיד (לא לרמה אופציה התקפית מובילה, אבל פשוט שיפור בקיים).
הכל ממש ספקולטיבי כמובן, אבל חובת ההוכחה על דוברת בכלל להגיע לרמות הללו (לא שהוא אשם בכך, פציעות וכו').

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 28, 2023 11:14 pm 
Hall of Famer

תגדיר קריירה אירופאית. בעיני לשחק במכבי תל אביב זאת אחלה קריירה אירופאית ואם מכניסים את שחקני מכבי תל אביב לדורותיהם, אם זוסמן לא יקפוץ 2 מדרגות קדימה, הוא הולך לעשות קריירה אירופאית מאד לא מרשימה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 01, 2023 3:21 am 
Hall of Famer

קודם כל, לטעמי יש "ערך" מסוים לשחק מחוץ לחממה של שחקן מקומי שמקומו בקבוצה יחסית מובטח (למשל סורקין באי אלו השנים הבאות במכבי, או ג'ייק כהן לפניו).

אמנם התנסחתי באופן כללי למדי (ולכן שגוי), אבל מן הסתם לא התכוונתי שנשווה אחורה לברקוביץ' וג'מצ'י... (אלא ל"תקופה המודרנית", ובפרט מרובת הזרים במכבי).
זוסמן עוד לא בן 25, וזו כבר עונתו החמישית המשמעותית ביורוליג (כלומר אני אפילו לא סופר עונה של 8 דקות בממוצע ב-14 משחקים במכבי בעונת 2017-8). לשחקן ישראלי זה די מדהים למען האמת.
אנחנו אמנם לא מתלהבים ממנו מטבע הדברים, אבל בשורה התחתונה ממוצעים (מעוגלים) של 7 נקודות, 3 ריבאונדים, 2 אסיסטים וחטיפה העונה (לצד כמובן הגנה טובה) זה לחלוטין לא מבוטל בעיניי.
באופן מפתיע זה ממש כמעט בדיוק המספרים של סורקין השנה (עד כדי שלכל אחד תפקיד שונה בקבוצה - זה חוטף, ההוא חוסם וכו'), אותו כולם מהללים (ובצדק).

אבל כל זה לא ממש הקייס שרציתי להעביר פה. לטעמי (דווקא כי באמת צפוי שיהיו לנו פוטניצאלית כל כך הרבה "גארדים יוצרים" ואין לדעת מי מהם יהיה הבולט בעוד 3-4 שנים) זוסמן הוא שחקן מפתח בנבחרת ישראל של העשור הבא, כי ממילא אין לנו קלעים גדולים בקנה בעמדות 2-3, אז שחקן מהסוג שלו יכול לתפוס את הנישה של השחקן המשלים וההגנתי, לצד כמה וכמה שחקני התקפה טובים (ברמת נבחרת ישראל).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 04, 2023 4:17 pm 
Freshman

נדבר על ההופעה המאוד לא מרשימה בינתיים של מכבי תל אביב בטורניר היורוליג נוער בזאדאר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 04, 2023 5:53 pm 
מנהל פורום

כינוי כתב:
נדבר על ההופעה המאוד לא מרשימה בינתיים של מכבי תל אביב בטורניר היורוליג נוער בזאדאר?

קודם כל הפרטים היבשים:
מכבי ת"א שיחקו אתמול נגד סרגוסה (הפסד 71-70 עם שלשת נצחון של סרגוסה עם הבאזר אחרי הגנה גרועה של מכבי), מאייר (25 נק') ואורי כהן (17 נק') בלטו
סטט' מלאה:
https://www.euroleaguebasketball.net/ng ... v/JTZ22/1/
תקציר:
https://www.youtube.com/watch?v=P4syF5bgzgg
שימו לב לשני ההאליאופים המרשימים של עופרי נווה (מס' 21)

ואחרי כך שיחקו נגד אולימפיה לובליאנה (הפסד 74-90), גולדמן בלט עם 23 נק'
סטט' מלאה:
https://www.euroleaguebasketball.net/ng ... a/JTZ22/5/
תקציר:
(מהלך סופר מרשים של נווה ב-1:40)

ועכשיו הם מדרך לניצחון נאה על סטלה אזורה:
https://www.euroleaguebasketball.net/ng ... v/JTZ22/9/

זה טורניר קצר, אז קשה באמת לדעת אם מכבי היו חלשים, או שיצא ששיחקו הפעם מול קבוצות מאוד חזקות. מה גם שזה לא שבעבר הם כל פעם כיכבו. היו שנים יותר טובות והיו פחות.
על הנייר מדובר בקבוצת נוער שאמורה להיות מאוד חזקה - זה אותה קבוצת נערים מלפני שנתיים שהייתה 5 רמות מעל הליגה והיוותה חצי מנבחרת הקדטים, שזה משהו מאוד חריג בנבחרות הבנים בארץ. עכשיו הם יב' (פלוס מאייר וגולדמן שהם יא') בערך באותו הרכב, שזה גם מראה על גיבוש. גם החריג גיל שיש להם בליגה הוא לא מישהו שאמור להיות משמעותי לדעתי, אז החיסרון שלו פה (בטורניר אין חריגי גיל) לא אמור להשפיע.
מה שכן, בשנים קודמות היה למכבי איזה גבוה חזק משמעותי, שבליגת הגארדים שלנו לא היה משמעותי, אבל דווקא ב-ANG כן קיבל הרבה דק' כדי שיוכלו להתמודד מול קבוצות הרבה יותר גבוהות. מצד שני, ממה שקצת ראיתי, גם ליריבות לא היו איזה תפלצים יוצאי דופן שעשו בעיות למכבי, אז לא יודע.

בסך הכל יש פה כמה שחקנים מעניינים לעתיד ויהיה מעניין לראות אותם בנבחרת הנוער בקיץ:
גולדמן - לפי התקצירים הוא נראה רכז טבעי, מבנה גוף טוב עם ידיים ארוכות. אחוזים בטורניר לא משהו מה-3 אבל אמור להיות קלעי טוב. מראה יכולת חדירה ומסירה טובים.

אורי כהן - מדברים עליו כבר כמה שנים, לא בלט בתקצירים ואני לא באמת רואה משחקים מלאים בנוער השנה, אז אין לי באמת דעה. אבל נראה שעוד רחוק מהתקרה שלו.

עופרי נווה - סטטיסטית לא מהבולטים בקבוצה. בליגה שלנו הוא נותן 8.3 נק' למשחק ב-18 דק'. גם לא נתונים של איזה כוכב... אבל... הוא מכונת היילייטס כמו שניתן לראות למעלה ועל פניו יש לו כלים מצויינים: גובה, אתלטיות, שליטה בכדור. משהו שם לא מתחבר עדיין, או שזה גם הרבה כי כנראה הקליעה שלו מרחוק כרגע חלשה עד לא קיימת? לא יודע. בכל מקרה, יש מצב שדווקא בבוגרים בתפקיד מאוד מסויים שיידרש ממנו הוא יוכל להביא לידי ביטוי את הנתונים שלו ולהצליח יותר משחקנים אחרים בסגל הזה של מכבי. אולי אפילו בבוגרים של מכבי עצמה?? (כנראה שלא...)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 04, 2023 6:11 pm 
Sophomore

כינוי כתב:

למה לא. בשלושה משחקים, מכבי עם ניצחון ושני הפסדים, אחד מהם מסל בשניות הסיום. אבל אותי לפחות לא מעניינת מכבי כקבוצה אלא השחקנים עצמם ואיך הם מתקדמים.

ראיתי רק את המשחק האחרון מתוך השלושה, מול רומא, שהיה מן הסתם המוצלח יותר של מכבי (ניצחון ב-20 הפרש).

ממשיך לחשוב שיש למכבי לפחות שלושה שחקנים עם עתיד מעניין.

שני הגארדים, עומר מאייר וירון גולדמן, צעירים מהאחרים בשנה. מאייר מוכר מהקדטים. נתן כאן משחק ראשון מצויין ואז דעך. לא כל כך יציב. אבל הוא רק בן 16.5, חזק, אתלט ומוסר טוב. יש מצב שהוא כמעט גמר להתפתח גופנית אבל עדיין מעניין לעקוב. גולדמן בעיני כישרון מעניין. קלעי טוב, למרות שלא בטורניר הזה, גודל טוב לגארד, שליטה יפה בכדור, ראיית משחק, וגם קצת סוואגר קטשי. הוא עדיין עולה מהספסל של מכבי, לא תמיד יציב, וגם הסטטיסטיקות לעונה לא מרשימות במיוחד. אבל נראה לי שהוא הגארד הכי מוכשר שלהם לטווח הארוך וכנראה גם הגארד הכי מוכשר בישראל בגילאי הנוער אחרי שרף.

וצריך לדבר גם על אורי כהן. עוד אחד שלא מצליח להראות יציבות בליגת הנוער (גם בגלל פציעות), אבל חתיכת כישרון שנתן כאן טורניר פריצה. 33 נקודות ו-10 ריבאונדים היום מול רומא. לפני הכל, הקליעה. יש לו יופי של טאץ'. בטורניר הזה הוא עם 10 מ-13 משלוש, שזה כמובן סטיית תקן רצינית. אבל גם 16 מ-16 מהעונשין, שזה כבר לדעתי לא מקרי. קומבו פורוורד מאוד ארוך שיוכל אני חושב לשחק גם בצבע כשיגדל ויתחזק (עדיין רזה מאוד). השליטה בכדור לא מרשימה והכח החסר בולט בסיומת הלא משהו עם מגע וגם בזריקה משלוש, עם בסיס לא מספיק יציב (הטאץ' מחפה על זה). אבל בסך הכל, באמת יופי של כישרון.

עופרי נווה ממשיך לאכזב. הנתונים והכישרון עדיין שם ומדי פעם יש גם ניצוצות, אבל הוא מאוד מוגבל טכנית ולא התקדם הרבה בשנתיים האחרונות. מתחיל לרדת לי ממנו. שחר דורון גם עם משחק לא רע מול רומא (20 נקודות) אבל אתלט מוגבל, לא נתן קפיצה בגובה שחשבתי שייתן, ולדעתי גם פחות מוכשר ממאייר וגולדמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 04, 2023 6:40 pm 
Freshman

מה שלדעתי מאוד בולט בקבוצת הנוער הזו של מכבי זה שבגלל שהיא מורכבת מאוסף לא קטן של שחקנים עם פוטנציאל גדול יחסית,כל אחד מהם מתקשה לממש אותו וכך אנחנו רואים כמעט כל משחק שחקנים בולטים שונים וזה בא לידי ביטוי גם בטורניר הקצר הזה,מאייר היה מצוין בראשון ובהמשך נחלש,גולדמן בדיוק להפך.
יכול מאוד להיות שאם כל אחד מהם היה בקבוצה אחרת אותה היה מוביל בלעדית,היינו יכולים לראות תוצאות שונות,כמובן שזה לא בטוח.
פירטו פה יפה על ארבעת השחקנים המובילים(מאייר,גולדמן,נווה וכהן).רק אוסיף שנווה אולי מאכזב ביחס לפוטנציאל שלו,אבל אי אפשר להגיד שלאורך העונה הוא הראה איזה יכולת ירודה ביחס לשאר שחקני הסגל,במשחקים האחרונים לאחר שנפתח הבית העליון בליגת הנוער הוא דווקא מצוין וכרגע יש לו שם ממוצעים של 14 נקודות ו19 מדד(מדגם של 4 משחקים בסך הכל),אני בכל זאת מאמין שהתקרה שלו היא הכי גבוהה,ללא ספק יהיה חייב לשפר את הקליעה בכדי להגיע לשם.
בקשר לכהן אני קצת יותר סקפטי,בגילאי נוער הוא מתופקד כ4,אבל הוא בסך הכל בגובה 2 מטר,לא יודע עד כמה עם השליטה שלו בכדור והטכניקה הוא יוכל לתפקד כ3 בבוגרים,זה לא שעד כה הוא היה איזה גאנר מטורף,אכן הציג נתונים מאוד מרשימים בטורניר אבל לא חושב שזה הטיקט הבלעדי שלו.אין לו איזו אתלטיות מרשימה והוא מעט גמלוני לטעמי,לדעתי יוכל קצת ליפול בין הכסאות ברמת הבוגרים.
אגב במשחק של היום,שיחק ישראלי בקבוצה של רומא ששיחקה מול מכבי תל אביב,בן אלטשולר,כמדומני שיחק בנערים של מכבי,השנה לא ממש הרשים בטורניר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 05, 2023 2:26 am 
Hall of Famer

אפרופו הסיומת על הישראלי ברומא
בטורניר שהיה פה בקיץ - שיחק גם ישראלי (ורדי שמו כמדומני) בקבוצה ספרדית
למישהו יש מידע או הערכה כמה ישראלים כאלו יש בגילאים הצעירים מאוד שמשחקים בחו"ל, ובאיזה נסיבות זה קרה (האם קשור למעבר של המשפחה מסיבות אחרות למשל)?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 05, 2023 11:26 am 
מנהל פורום

ItaySegev כתב:
מה שלדעתי מאוד בולט בקבוצת הנוער הזו של מכבי זה שבגלל שהיא מורכבת מאוסף לא קטן של שחקנים עם פוטנציאל גדול יחסית,כל אחד מהם מתקשה לממש אותו וכך אנחנו רואים כמעט כל משחק שחקנים בולטים שונים וזה בא לידי ביטוי גם בטורניר הקצר הזה,מאייר היה מצוין בראשון ובהמשך נחלש,גולדמן בדיוק להפך.
יכול מאוד להיות שאם כל אחד מהם היה בקבוצה אחרת אותה היה מוביל בלעדית,היינו יכולים לראות תוצאות שונות,כמובן שזה לא בטוח.
פירטו פה יפה על ארבעת השחקנים המובילים(מאייר,גולדמן,נווה וכהן).רק אוסיף שנווה אולי מאכזב ביחס לפוטנציאל שלו,אבל אי אפשר להגיד שלאורך העונה הוא הראה איזה יכולת ירודה ביחס לשאר שחקני הסגל,במשחקים האחרונים לאחר שנפתח הבית העליון בליגת הנוער הוא דווקא מצוין וכרגע יש לו שם ממוצעים של 14 נקודות ו19 מדד(מדגם של 4 משחקים בסך הכל),אני בכל זאת מאמין שהתקרה שלו היא הכי גבוהה,ללא ספק יהיה חייב לשפר את הקליעה בכדי להגיע לשם.
בקשר לכהן אני קצת יותר סקפטי,בגילאי נוער הוא מתופקד כ4,אבל הוא בסך הכל בגובה 2 מטר,לא יודע עד כמה עם השליטה שלו בכדור והטכניקה הוא יוכל לתפקד כ3 בבוגרים,זה לא שעד כה הוא היה איזה גאנר מטורף,אכן הציג נתונים מאוד מרשימים בטורניר אבל לא חושב שזה הטיקט הבלעדי שלו.אין לו איזו אתלטיות מרשימה והוא מעט גמלוני לטעמי,לדעתי יוכל קצת ליפול בין הכסאות ברמת הבוגרים.
אגב במשחק של היום,שיחק ישראלי בקבוצה של רומא ששיחקה מול מכבי תל אביב,בן אלטשולר,כמדומני שיחק בנערים של מכבי,השנה לא ממש הרשים בטורניר.

מה זה מתופקד כ-4?
זה בתוך סגנון של קבוצת נוער ישראלית. עמדה 4 זה אומר שהוא בתכלס אחד מ-3-4 סווינגמנים, או אולי יותר נכון שחקני כנף, שנמצאים על המגרש ומשחקים דיי אותו דבר. גם בהרכבים שהוא כביכול סנטר, אני מניח שהוא עדיין משחק יותר בחוץ. ואם הוא משחק 4 ליד גבוה אחר, אז סביר להניח שהוא שומר על שחקנים 1.90 זריזים ולא על גבוהים איטיים.
זה עדיין לא הכנה אופטימלית לבוגרים, בלשון המעטה, אבל הבעיה לא תהיה המעבר בין העמדות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 11, 2023 1:33 pm 
מנהל פורום

בן שרף אתמול עם 18 נק' (4/6 ל-2, 2/6 ל-3, 4/4 מהקו) עם 7 ריב' ו-6 אס', בניצחון של נתניה על נהריה (נטולת יוגב אוחיון הפצוע). כל האס' או לפחות רובם היו מסירות מאוד מרשימות בעיני.
מנסה למצוא לינק נורמלי להיילייטס שלו.

משחק קודם, בנצחון על חבל מודיעין, היו לו 13 נק' ב-27 דק' באחוזים חלשים ולפני זה משחק של רק 5 נק' ב-23 דק' בניצחון על הפועל ר"ג. ככה שהוא עדיין לא יציב לגמרי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 09, 2023 11:11 pm 
Sophomore

בן שרף ממשיך להבריק עם 23 נקודות, 5 ריבאונדים ו-5 אסיסטים (וגם כמה חטיפות וחסימות) ב-22 דקות. הוא גם עשה את זה באחוזים נהדרים ונתניה מביסה את נהריה ב-33 הפרש בסיבוב הראשון של הפלייאוף בלאומית.

בתחילת העונה כתבתי שהוא כבר עכשיו אחד השחקנים הכי טובים בלאומית. זה היה קצת מוקדם, אבל כרגע זה לא נראה מוגזם. בגיל 16 הוא נותן עונה שמתעלה על כל הציפיות (רביעי בין הישראלים בנקודות, עם הרבה פחות דקות משאר המובילים). צריך להוביל קבוצה (נתניה?) בליגת העל כבר בשנה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 10, 2023 4:30 am 
Freshman

סאבוניס כתב:
בן שרף ממשיך להבריק עם 23 נקודות, 5 ריבאונדים ו-5 אסיסטים (וגם כמה חטיפות וחסימות) ב-22 דקות. הוא גם עשה את זה באחוזים נהדרים ונתניה מביסה את נהריה ב-33 הפרש בסיבוב הראשון של הפלייאוף בלאומית.

בתחילת העונה כתבתי שהוא כבר עכשיו אחד השחקנים הכי טובים בלאומית. זה היה קצת מוקדם, אבל כרגע זה לא נראה מוגזם. בגיל 16 הוא נותן עונה שמתעלה על כל הציפיות (רביעי בין הישראלים בנקודות, עם הרבה פחות דקות משאר המובילים). צריך להוביל קבוצה (נתניה?) בליגת העל כבר בשנה הבאה.

רפרטואר הקליעות שלו במשחק הזה מרשים:

https://twitter.com/i/status/1645168614826299392

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 11, 2023 3:14 pm 
מנהל פורום

היו שני משחקי נוער בינלאומיים, הפועל ירושלים ניצחה את נימבורק והרצליה הפסידה לריטאס, לא הצלחתי להבין מהכתבה בערוץ 5, איפה היו המשחקים, על הירח?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 11, 2023 4:07 pm 
Sophomore

Capricorn כתב:
סאבוניס כתב:

רפרטואר הקליעות שלו במשחק הזה מרשים:

https://twitter.com/i/status/1645168614826299392

כן, בהחלט. ועכשיו לפי ישראל היום (שהפך מאז שביסמרטוט לא שם למשהו שמזכיר עיתון) התחילו לריב עליו בנוער ובעתודה. סביר להניח שכמו שלא פעם קורה בישראל עם כשרונות ברמה הזו, הוא ישחק בסוף בשתי הנבחרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2023 5:09 pm 
Sophomore

זה מאוד מוקדם ובדרך כלל אני לא מציין כאן שחקנים מתחת לגיל 15 כי קשה מאוד לחזות אפילו את ההתפתחות גופנית בגיל הזה (וכמובן גם את כל יתר האספקטים של המשחק).

אבל האחים לבית משפחת ארונוב, אביב ותום, נראים כמו שניים שעוד נדבר עליהם בשנים הקרובות.

אביב, שרק מלאו לו 15 לפני כמה ימים, הרשים אותי בקיץ שעבר בטורניר עד גיל 14 ונראה כמו השחקן הכי מעניין בנבחרת הישראלית. גארד גבוה לגילו (1.94? קשה לדעת וזה בטח גם לא גובה סופי), אתלטיות יפה, וגם כישורים לא רעים עם הכדור, ריבאונדר מצויין, וקליעה מתפתחת. מקבל כבר השנה דקות בנוער של הפועל תל אביב והוביל את קבוצת נערים ב' שלהם לגביע (יחד עם עילאי גבאי, שגם נראה כמו שחקן מעניין). אולי הוקיץ' ראה אותו בכמה משחקים ויודע יותר עליו.

תום ארונוב, עוד לא בן 13.5, שיחק עם אביב באבן יהודה לפני שהאחרון עבר להפועל ונראה לי סביר שיעשה את אותו המסלול של אחיו בשנה הבאה. תום הוביל לפני כמה ימים את אבן יהודה לזכיה בגביע לילדים אחרי ניצחון בגמר על נס ציונה, עם 42 נקודות, 6 אסיסטים (מתוך 12 של הקבוצה), 5 ריבאונדים, ו-5 חטיפות, וגם הלך לקו 31 פעמים. בנס ציונה, אגב, משחק אורי קמכדג'י (האח של שגיא), יליד 2010 בן 13. הוא סיים עם 20 נקודות, 13 אסיסטים, ו-7 חטיפות אבל גיל 13 זה כבר לגמרי צעיר מדי להגיד משהו (ובכל זאת, נציין שלתמיר בלאט ורועי הובר היו מספרים דומים באותו גיל).

אז שוב, שני האחים ארונוב צעירים מאוד ואי אפשר לדעת לאן זה יתפתח (זוכרים את האחים סולומון, אור ויניב, מראשון לציון?) אבל מעניין (אותי) לעקוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 19, 2023 9:29 am 
מנהל פורום

יהיה מעניין באמת אם האחים האלה יוכלו להגיע לרמות הגבוהות. גם האח הצעיר נראה בתמונות גבוה, מה הגובה שלו? 1.85? 1.90?
נראה אבל ששניהם מפותחים פיזית ואולי גם בוגרים מנטלית לגילם וזה יתרון גדול שאחר כך יעלם בהמשך.
כבר ראיתי שחקנים דומים שנעלמו בגילאי הנוער אחרי שבגילאי 14-15 נראו "מפלצות".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 20, 2023 2:18 am 
Junior

את אביב ארונוב יצא לי לראות לא מעט העונה בליגה לנוער. הוא התחיל את העונה כשחקן קצה ספסל וככל שהעונה התקדמה, מעמדו השתדרג לשחקן 6-7 ברוטציה. היה מצחיק לראות את המעבר מהליגה לנוער בה הוא בעיקר בולט ביכולת הטכנית, לגמר גביע נערים ב' שם הוא נראה פשוט כמו גבר בין ילדים.
סאבוניס העריך אותו ב-1.94, אני חשבתי שהוא 1.92, אבל זה כנראה שם איפשהו. בכל אופן, זה לא מקרה של ילד שבולט רק בזכות נתונים פיזיים, כאמור בליגה לנוער אין לו שום יתרון פיזי והוא עדיין מראה דברים יפים. יש לו כדרור טוב, טכניקה יפה ונקייה בזריקה וכבר ראיתי אותו מטביע. לפעמים נותנים לו גם לרכז בנוער. חוץ מזה, הוא גם עשה עלי רושם של שחקן אינטליגנטי.
לאן הוא יגיע? קשה להגיד, תלוי מאוד בגובה הסופי שלו. אם יגיע ל-1.98 ומעלה יש פה פוטנציאל לשחקן מרשים.

אני גם מאוד התרשמתי בגמר מאילי גבאי, גארד ג'ינג'י רזה וארוך בגובה 1.88 עם טכניקה מאוד יפה. סגנון משחק מאוד זורם ואסתטי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 03, 2023 11:58 pm 
Sophomore

יצא לי בסופ"ש לראות קצת את שון אבייב (אח של אלי ממכבי חיפה בלאומית; שניהם ילידי ישראל) משחק בליגת התיכונים האמריקאית. גארד/פורוורד גבוה (בערך שני מטר). שמאלי עם סגנון משחק אלגנטי, טכניקה לא רעה, ראיית משחק, וקליעה טובה. עדיין צעיר (יליד 2006 אני חושב). מעניין אם יש מחשבה להביא אותו לאחת הנבחרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 04, 2023 12:30 am 
Sophomore

למי שמתעניין (אבייב מספר 1 בכתום):

https://www.youtube.com/watch?v=Swx3-a2_D4E

אגב, אחרי בדיקה של הנתונים, הוא יותר מסתם "קלעי טוב". ב-10 משחקים בשני הסופ"שים האחרונים הוא עומד על משהו כמו 4 שלשות מדוייקות למשחק (משחקים של 32 דקות), שאותן הוא קולע בסביבות ה-50% דיוק. שחרור כדור גבוה ומהיר, שלגמרי נראה שיעבוד גם ברמה גבוהה יותר (כבר עכשיו הוא משחק שם עם נערים שגדולים ממנו בשנה). דחוף טלפון לאלי כדי שישכנע אותו לבוא לנבחרת הנוער.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 04, 2023 11:21 am 
Freshman

הוקיץ' כתב:
את אביב ארונוב יצא לי לראות לא מעט העונה בליגה לנוער. הוא התחיל את העונה כשחקן קצה ספסל וככל שהעונה התקדמה, מעמדו השתדרג לשחקן 6-7 ברוטציה. היה מצחיק לראות את המעבר מהליגה לנוער בה הוא בעיקר בולט ביכולת הטכנית, לגמר גביע נערים ב' שם הוא נראה פשוט כמו גבר בין ילדים.
סאבוניס העריך אותו ב-1.94, אני חשבתי שהוא 1.92, אבל זה כנראה שם איפשהו. בכל אופן, זה לא מקרה של ילד שבולט רק בזכות נתונים פיזיים, כאמור בליגה לנוער אין לו שום יתרון פיזי והוא עדיין מראה דברים יפים. יש לו כדרור טוב, טכניקה יפה ונקייה בזריקה וכבר ראיתי אותו מטביע. לפעמים נותנים לו גם לרכז בנוער. חוץ מזה, הוא גם עשה עלי רושם של שחקן אינטליגנטי.
לאן הוא יגיע? קשה להגיד, תלוי מאוד בגובה הסופי שלו. אם יגיע ל-1.98 ומעלה יש פה פוטנציאל לשחקן מרשים.

אני גם מאוד התרשמתי בגמר מאילי גבאי, גארד ג'ינג'י רזה וארוך בגובה 1.88 עם טכניקה מאוד יפה. סגנון משחק מאוד זורם ואסתטי.

השבוע ראיתי פעמיים את ארונוב, גם בנוער וגם חלקית בנערים. מה אני אגיד לכם... אין ספק שברמה הגופנית הוא מיוחד, ילד בכיתה ט' בכזה סייז וכוח לא רואים הרבה (אע"פ שאני הייתי מעריך אותו 1.90 מלמטה ובטח לא 1.95) וגם ניכר שיש כישרון. מצד שני חייב להגיד שבאוברול מאוד לא התרשמתי. בנוער הוא לא הצליח לעשות ממש כלום, ובנערים ההתנהלות שלו על המגרש וגם מחוץ למגרש היא לא פחות מהזויה - הוא לא מוסר לאף אחד ולא סופר אף אחד, ולא תגידו שזה בגלל שהוא ביום טוב או משהו, פשוט קבלת החלטת איומה ונוראה שנובעת או מתפיסה עצמית מופרכת או חוסר הבנה טוטאלי של המשחק. בנוסף זה נראה שאף אחד לא יכול להגיד לו כלום והוא מקבל יחס של מינימום כוכב NBA בקבוצה שלו, לפחות בנערים. אגב הם הובסו קשות ב2 המשחקים ל2 קבוצות בעייני פחות מוכשרות מהם, בונערים לפחות זה חד משמעית עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 04, 2023 2:07 pm 
מנהל פורום

מעניין... הקטע של האופי זה נורה אדומה. מצד שני, לפעמים זה גם עניין של מאמן והמערכת מסביב ומה שהם משדרים. יכול להיות שנגיד במסגרת של הנבחרת בקיץ (אם אכן יהיה בסגל של השנתון מעליו) הוא יהיה שונה לגמרי מהבחינה הזאת.

בכללי - ליגת נערים ב' היא עדיין ליגה שיש יתרון ענק למפותחים גופנית. בגיל 14-15 יש עוד הרבה נערים שלא עשו את הקפיצה. בגיל הזה נועם יעקב למשל היה עוד שחקן נחמד. הוא אומנם כבר אז היה בין ה-20 הטובים בארץ לגילו אבל לא ממש בטופ. רק בגיל 17 בערך הוא התפתח גופנית ואז זה כבר לא היה כוחות.
מהבחינה הזאת טבעי שארונוב יהיה מאוד חריג ביכולות הפיזיות שלו. בו נראה אותו עוד שנתיים מול בני גילו. רק לא מזמן היה לנו את בן ממן שהיה לא פחות מרשים בגיל דומה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 04, 2023 9:09 pm 
Freshman

בקבוצת יואסט יונייטד שמשחקת ב-BNXT (הליגה הבלגית-הולנדית) יש פורוורד אמריקאי 2.03 בשם Spencer Levi שבעונתו הראשונה באירופה מעמיד מספרים נחמדים של 11 נק' (60% ל-2 נק'), 11 ריב' (שני בליגה) ו-1.5 חסימות (ראשון בליגה יחד עם עוד שני שחקנים).
החיסרון המרכזי שלו הוא קליעות העונשין. בעונה הראשונה שלו בקולג' הוא עוד קלע ב-71%, אבל הידרדר משנה לשנה ובעונה האחרונה בהולנד הוא ירד ל-35% מביכים.
אם הוא אכן יהודי כפי שהשם שלו מסגיר, ייתכן שנראה אותו בליגת העל המקומית בקרוב. אולי לשנים רבות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 04, 2023 9:12 pm 
מנהל פורום

באיזה קולג'?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 04, 2023 9:22 pm 
Freshman

לא משהו להתגאות בו. התחיל בדאלאס אתלטיקס, סיים ב-UNCP
https://uncpbraves.com/sports/mens-bask ... levi/11396

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 05, 2023 12:35 am 
Sophomore

ERON89 כתב:
הוקיץ' כתב:

השבוע ראיתי פעמיים את ארונוב, גם בנוער וגם חלקית בנערים. מה אני אגיד לכם... אין ספק שברמה הגופנית הוא מיוחד, ילד בכיתה ט' בכזה סייז וכוח לא רואים הרבה (אע"פ שאני הייתי מעריך אותו 1.90 מלמטה ובטח לא 1.95) וגם ניכר שיש כישרון. מצד שני חייב להגיד שבאוברול מאוד לא התרשמתי. בנוער הוא לא הצליח לעשות ממש כלום, ובנערים ההתנהלות שלו על המגרש וגם מחוץ למגרש היא לא פחות מהזויה - הוא לא מוסר לאף אחד ולא סופר אף אחד, ולא תגידו שזה בגלל שהוא ביום טוב או משהו, פשוט קבלת החלטת איומה ונוראה שנובעת או מתפיסה עצמית מופרכת או חוסר הבנה טוטאלי של המשחק. בנוסף זה נראה שאף אחד לא יכול להגיד לו כלום והוא מקבל יחס של מינימום כוכב NBA בקבוצה שלו, לפחות בנערים. אגב הם הובסו קשות ב2 המשחקים ל2 קבוצות בעייני פחות מוכשרות מהם, בונערים לפחות זה חד משמעית עליו.

היום בנוער ארונוב דווקא נראה טוב בניצחון של הפועל. לא שיחק הרבה (בערך 15 דקות) אבל קלע 11 נקודות בלי החטאה, כולל שתי שלשות בדקות האחרונות, ונראה לגמרי שייך. מן הסתם, בגיל 15 אפשר לצפות לחוסר יציבות והפועל למרות הכישרון קבוצה מאוד פריכה וחסרת סדר השנה, אז זה בטח לא עוזר.

לא ראיתי בעיות בגישה, למרות שברמה הזו הוא סביר להניח צנוע יותר. אבל באופן כללי, יותר מדאיגים אותי שחקנים צנועים מדי מאלו עם עודף ביטחון עצמי. גם על כספי, מקל, ואבדיה אמרו שיש להם בעיית גישה ושחצנות כנערים. עם השנים, אם זה מתועל נכון, זה יכול להפוף ליתרון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 422 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: