סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' יולי 02, 2024 10:58 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 211 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 12:12 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
ראובן כתב:
איך לעזאזל ויתור על כסף יכול להיחשב כמשהו שהוא בגנות השחקן? זה בערך אותו היגיון שאומר שלמסור לשחקן פנוי זה מהלך פחות מוצלח מלחדור על שני שחקנים.

צריך לזכור יפה את הקונטקסט שהדבר נעשה, שהיה בניית קבוצת כוכבים. לא איזה תרומה לעניים, מה גם שהוא ויתר על מיליונים בודדים וביחס להכנסות שלו באמת שזה לא מזיז משהו. כמובן יש גם את הדרך שבה ה"ויתור על הכסף" הזה נעשה. זו הייתה הדרך שגם אם היו נותנים לכריסטיאנו רונאלדו הוא לא היה מצליח לעשות אותה יותר שחצנית, דורסנית ומשפילה כפי שלברון עשה אותו הקיץ לקליבלנד. פסטיבל ה"החלטה" זה משהו שאף סופרסטאר בהיסטוריה לא היה שותף לו וזה בהחלט מבחינתי נקודת גנות ושפל. אפילו לא דוויט והדוויטמר.

קבוצות גלאקטיקוס תמיד יוצרות אנטגוניזם. זה לא כל כך משנה אם הן יוצרו ע"י הון עצום (מכבי ת"א כדורגל) או כתוצאה של ויתור כספי עצום (מיאמי, לייקרס בעונת פייטון ומאלון). המשותף לקבוצות מהסוג הזה הוא איסוף כוכבים, ריכוז אגואים, פיק של כישרון, כוח ואגרסיות. תגובה טבעית של כזה מפץ אם אתה לא חלק ממנו זה להיות נגדו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 12:13 am 
Senior

ראובן כתב:
איך לעזאזל ויתור על כסף יכול להיחשב כמשהו שהוא בגנות השחקן? זה בערך אותו היגיון שאומר שלמסור לשחקן פנוי זה מהלך פחות מוצלח מלחדור על שני שחקנים.

אמרתי זה מקסים ואצילי ומראה שאכפת לו יותר מתארים מאשר כסף. זה יפה. אבל כשבוחנים את השחקנים הגדולים ביותר הם עשו את ההישיגים בלי לוותר על זה.

אם מחר יחליטו דוראנט, ווסטברוק, לאב, כריס פול, בלייק גריפין ונניח עוד איזה סופרסטאר לוותר על כסף וללכת כולם לשחק ביחד בניו יורק ב5 מיליון דולר כל אחד והם ייקחו 6 אליפויות רצוף נניח זה יהפוך את דוראנט ליותר גדול מג'ורדן או לברון או קובי וכו'? ופול יותר ממג'יק? ברור שלא. הוויתור על כסף היה חלק מהרצון שלו לתארים אבל הוא בהחלט מקטין את התארים שלו לדעתי כי הוא נאלץ לעשות את זה בשביל לזכות בעוד האחרים בקטגוריה עשו את ההיישגים האלה בזמן שהם מקבלים את המקסימום מה שמאפשר להם שחקנים פחות טובים בסופו של דבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 12:16 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
ג'ורדן, עם כל הכבוד, עשה משהו הרבה יותר גרוע וזה לפרוש מהמשחק כשהוא בשיא כוחו ואחרי שלוש אליפויות בלבד כדי ללכת לשחק בייסבול. ואני לא אתן את הדוגמה העוד יותר מובהקת כי אין כח לויכוח הזה מחדש.

ואם מחר יחליטו החברה הנ"ל לעשות מה שהצעת (חוץ מזה שזה עניין דמיוני) אז מה שיקרה הוא מה שקרה עם ההתגבשות של הקבוצה של מיאמי (או כמו המהלכים שקרו אחרי הטרייד של גאסול) - מן הסתם תיווצר קבוצה מקבילה של שאר הסופרסטארים שיבינו שזו הדרך לקחת אליפות. בכל אופן מה שקרה בפועל רחוק מזרח ממערב ממה שתיארת. מה שקרה זה שלמרות הויתור על הכסף מיאמי נותרה אחרי החתמת שלושת הגדולים סתומה לחלוטין מבחינת תקרת השכר ונאלצה להחתים בעיקר שחקנים בחוזי מינימום כמו אילגאוסקס ומייק ביבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 12:16 am 
Hall of Famer

אין ספק ש"פסטיבל ההחלטה" יצר אנטגוניזם, אני אוהב את לברון וחושב שהוא ענק שבענקים ומעבר לכך שהוא גם אחלה ספורטאי ובן אדם (כך מצטייר מכל פרופיל עליו, בניגוד להוד ג'ורדניותו וההוא שקרוי על שם סטייק יפני), אבל גם אני ובטח שרבים מאד אחרים מאוהביו נרתעו מכל החרא הזה ולא ידעו איך להתייחס לעונה הראשונה במיאמי. אבל עם הזמן התברר שזו קבוצה שמחוברת טוב, עם היררכיה ברורה, ושמסוגלת לנצח בצורה מרשימה. קיבלנו פרספקטיבה שעם כל הכבוד לבובי גיבסון, בקליבלנד לא באמת היה חומר לאליפות ובטח שלא לשושלת. ההיט היא קבוצה מאד חזקה מבחינת הטריו המוביל שלה, אבל ממש לא משהו שמהווה חלום בלתי מושג מצד אחרות. תחשבו על דניס רודמן בשיאו ליד לברון ופלאש, לי זה נראה הרבה יותר מפחיד מכריס בוש שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 4:04 am 
Sophomore

לוותר על חוזה מקסימום לא אומר "אני לא יכול לקחת אליפות בלי חוזה מקסימום", אלא "עם חוזה מקסימום הסיכוי שלי לקחת אליפות הוא X ובלי חוזה מקסימום הסיכוי הוא X+Y". גם אם לדעתו ה-X הזה הוא 90% הוא יכול להעדיף להגדיל את הסיכוי הזה. זה אומר שאכפת לו לנצח ולא להאדיר את השם שלו (ולהרוויח כמה שיותר כסף על הדרך) בניגוד לסטארים אחרים.

הפועל "בנק יהב" ירושלים רואה ערך רב בקביעת הישגים ספורטיביים כקריטריון המרכזי להשתתפות במפעלים האירופאים ומכיוון שליגת האלופות מעניקה הזדמנות שווה לכל קבוצה באירופה להגיע למפעל, החליטה הקבוצה להירשם אליו בפעם הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 5:54 am 
Junior

בפלורידה אין מס מדינה.
ככה שתיאוריות הברוטו שלך יכול להיות יותר נמוך אבל הנטו אותו דבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 7:46 am 
Junior

וגם רוב הכסף שלהם מגיע מחסויות ולא שכר
כל דור מרוויח יותר מקודמו.
השחקנים האלה מרוויחים הרבה יותר מבירד וכאלה
נראה לי שאפילו יותר מג׳ורדן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 3:25 pm 
Senior

רוב הכסף של ג'ורדן גם הגיע מחסויות. לא היה לו בעיה לוותר ולשחק גם על חוזה מינימום בשביל להוסיף עוד סופרסטאר ולקחת 10 אליפויות ברצף אם הוא היה רוצה. אבל תרשה לי להניח שהוא ראה מעשה כזה כמשהו "לא ספורטיבי" מבחינתו, שהוא מכופף את הכלים בגלל שהוא מרוויח סכומי עתק מחסויות ולא צריך את השכר מהקבוצה רק בשביל לקחת אליפויות. נכון שמה שלברון ווייד ובוש עשו זה קטן הרבה יותר, הם פשוט התאימו את עצמם לחוקים כי רצו לשחק ביחד ורצו לזכות בהרבה אליפויות (זה הם אמרו לא אני) אבל לטעמי זה בהחלט מוריד מעצמם. אני לא חושב שאף אחד מהגדולים היה עושה את זה ואני לא רואה בינתיים שאף אחד מהשחקנים האחרים בNBA עושה את זה כמו שראובן אמר שיעשו. כשווסטברוק ודוראנט יוותרו על כסף בשביל שהם יוכלו לצרף עוד אולסטאר בשביל לקחת אליפויות אז יהיה אפשר להגיד שעוד קבוצות עושות את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 4:37 pm 
Junior

גם שיקגו של ג'ורדן היתה צריכה לוותר על אוקלי תמורת קרטרייט ולחכות לפיפן לפני שהיא הגיעה לגבהים שלה. היא גם צירפה את רודמן אח"כ.
הסלטיקס של בירד כללו חוץ ממנו עוד 4 שחקנים שכולם הגיעו אם אני לא טועה ל-HOF אז זה שמקהייל פאריש אינג' וג'ונסון היו שחקנים נהדרים וכוכבים בפני עצמם לא מוריד מהאליפויות של הסלטיקס.
מקהייל לא תרם פחות מווייד בהרבה לכוכב שלו.
למג'יק היה בקבוצה את אחד מהסנטרים הכי טובים בהיסטוריה בסוף הקריירה שלו, וורתי גם שחקן של טופ 50 בכל הזמנים בקלות. גם סקוט, קופר וכו' היו שחקנים מעולים.
כמעט כל האלופות האגדיות אספו כוכבים בשביל להגיע לשיא.
ההתנהלות בבנייה של מיאמי הייתה מטופשת אבל היא לא מורידה מהערך שלה או של לברון כלום בראייה היסטורית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 4:45 pm 
Senior

לדעתי כי כן מורידה. זה עניין של דעה. אם ג'ורדן היה מוריד את השכר שלו ל10 מיליון דולר במקום 30 בשביל ששיקגו הייתה יכולה לצרף עוד סופרסטאר בשביל לזכות בעוד כמה אליפויות זה גם היה מוריד ממנו. או ניקח דוגמא יותר רלוונטית, אם קובי למשל היה עושה מה שהציעו לו והיה לוקח 5 מיליון דולר ולא 24 בשנתיים הבאות מה שהיה מאפשר נגיד להביא את לברון (סתם דוגמא) או סופרסטאר אחר והוא היה לוקח עוד 2-3 אליפויות בגילו המבוגר אני לא חושב שזה היה הופך את קובי לגדול יותר מג'ורדן למשל רק כי יש לו יותר אליפויות. מה שלדעתי לברון עשה זה להגיד "אני לא יכול בחוקים הנוכחיים של הNBA לקחת אליפות" בשביל לקחת אליפות אני צריך לוותר על הכסף שלי ולצרף עוד כוכבים (שגם מוכנים לזה) ורק ככה יהיה לי סיכוי. ובשבילי זה בהחלט מוריד מהערך ההיסטורי שלו במיוחד כי אני לא רואה אף אחד מהגדולים בעמדה שלו עושים את אותו הדבר. זה מוציא אותו לדעתי הרבה יותר טוב מבחינת האופי (ואין ספק שהאופי שלו טוב בהרבה מג'ורדן וקובי) והרבה יותר קבוצתי ועם אגו הרבה יותר קטן אבל גם מוריד מהערך שלו כשחקן גדול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 02, 2014 5:10 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
כן, אין ספק שהסיבה שג'ורדן לא ויתר על כסף ושיחק עבור מינימום כדי לזכות באליפויות היתה שזה היה לא ספורטיבי בעיניו. לדעתי הסיבה שלברון בכל זאת מקבל איזה 15 מיליון דולר היא כי הוא הבין שלרדת יותר במשכורת יהיה לגמרי לא ספורטיבי ואפילו לרכיכה כמוהו יש גבולות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 211 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: asaf16 ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה