סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' ספטמבר 24, 2024 8:17 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 98 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 3:22 am 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
אתה מדבר פה על סרט שהיורוליג הכין , לא התקשורת הישראלית .

מזל שהם יודעים להעריך את הקבוצה ההיסטורית ההיא בלי להתעסק ברכילות .

זה שהיה בנק זה ברור , זה שהעלימו שם מיסים (על הרווחים) בהיקפים משמעותיים גם זה ברור .

אבל כל קשר בין הבנק של מוני ובין ההצלחה של מכבי הוא ספקולטיבי לחלוטין .

בשביל להוכיח קשר כזה צריך אחד מהשניים או הוכחה ששולם כסף מתחת לשולחן מעבר לחוזה או הוכחה שהשחקנים נשארו בקבוצה רק כדי להמשיך להשקיע בבנק של מוני .

בפועל מעולם לא הוכח שהועברו כספים מתחת לשולחן ולהשקיע בבנק של מוני הם יכלו גם מחוץ לקבוצה .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 7:30 am 
Junior

טעות בת'רד 8)

נערך לאחרונה על ידי picknroll בתאריך ד' פברואר 13, 2019 7:45 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 7:38 am 
Junior

טעות בת'רד. :?

נערך לאחרונה על ידי picknroll בתאריך ד' פברואר 13, 2019 7:44 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 7:42 am 
Hall of Famer

פיקנרול, נראה לי שאתה קצת מתבלבל בת'רד...

גם אם נצא מנקודת הנחה שהקשר בין הבנק של פנאן להצלחה של מכבי לא ספקולטיבי בכלל, זה עדיין לא אומר שהוא *חייב* להכנס לכל דיון על מכבי של השנים הרלוונטיות, מכבי של אותם שנים הייתה קונטנדרית רצינית על תואר הקבוצה הכי טובה באירופה בכל הזמנים ויש הרבה מה לדבר עליה גם בלי שום קשר לפנאן, מה גם שהבנק שלו כנראה היה פעיל לאורך די הרבה זמן ומכבי הייתה בשיא גדולתה לאורך שנתיים, מכאן שצריך הרבה יותר מאשר בנק שכזה כדי להגיע לאותן רמות. ספציפית כאן, הסרטון של היורוליג הוא שילוב של סרט דוקומנטרי וסרט תדמית, ובסרט תדמית שבא לפאר את הארגון, אתה לא מכניס צדדים שעלולים להאיר את הארגון באור פחות מחמיא, זה ברור ומובן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 7:45 am 
מנהל פורום

בסדר, אז זה הגיוני לחלוטין שכשארגון מתפאר בתדמית של אחת מקבוצות הפאר שלה יוזכר כאן שהתדמית הזו כללה גם עבריינות שאפשרה את הפאר הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 7:46 am 
מנהל פורום

ושעלתה בחיי אדם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 8:15 am 
Junior

Equilibrium כתב:
צוד כתב:
בגלל מה שערן כתב, כמובן. יש קשר לכאורה בין גדולתה של מכבי ההיא לבין עסקים כאלה ואחרים שביצע לכאורה המנהל ז''ל.

יש גם קשר לכאורה בין גדולתה של גליל ב93 , לאזרוח השקרי של ברד ליף , אז לציין את זה כל פעם שמדברים על גליל של 93?
יש גם קשר לכאורה בין גדולתה של ירושליים שזכתה ביורוקאפ , לזה שהבעלים של הקבוצה הורשע בעבירה של קבלת דבר בתחבולה הכולל רישום פלילי
יש גם קשר לכאורה בין גדולתה של ירושליים בשנות גאיידמאק סוחר נשק מורשע , אז לציין את זה כל פעם שמדברים על ירושליים?

סתם נראה לי שזה בא להציק , לא יותר מזה

קודם כל, כל אלה טיעונים לגיטימיים, ככה שלא הייתי מתייחס למי שהיה מעלה אותם כמטריל או כמציק.
דבר שני, יחי ההבדל.

יוסי22 כתב:
אתה מדבר פה על סרט שהיורוליג הכין , לא התקשורת הישראלית .

מזל שהם יודעים להעריך את הקבוצה ההיסטורית ההיא בלי להתעסק ברכילות .

זה שהיה בנק זה ברור , זה שהעלימו שם מיסים (על הרווחים) בהיקפים משמעותיים גם זה ברור .

אבל כל קשר בין הבנק של מוני ובין ההצלחה של מכבי הוא ספקולטיבי לחלוטין .

בשביל להוכיח קשר כזה צריך אחד מהשניים או הוכחה ששולם כסף מתחת לשולחן מעבר לחוזה או הוכחה שהשחקנים נשארו בקבוצה רק כדי להמשיך להשקיע בבנק של מוני .

בפועל מעולם לא הוכח שהועברו כספים מתחת לשולחן ולהשקיע בבנק של מוני הם יכלו גם מחוץ לקבוצה .

חסר לך רק "ונניח שזה נכון - מי ידע מזה" ויש לנו בינגו.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 8:25 am 
Hall of Famer

בקיצור, אי אפשר לנהל דיון על הקבוצה הזו אלא רק על בנק פנאן, כבר עשינו את זה 1000 פעם, בערך כולם כאן מסכימים שזו פרשייה חמורה מאוד, אבל להגדיר בפורום *כדורסל* שכל דיון על קבוצה מצליחה *חייב* להתחיל מהמעשים הפליליים שאיפשרו אותה זה פחות מעניין אותי באופן אישי. אני לא רואה ש-*כל* דיון שמזכיר את קובי ברייאנט, שאקיל אוניל או פיל ג'קסון מתחיל קודם כל בעובדה שהליגה הנחתה שופטים להטות משחקים כדי לשפר את הרייטינג ובכל העניקה להם אליפות שהם בכלל לא היו אמורים לזכות בה ואני גם לא חושב ש-*כל* דיון על הפועל ירושלים מתגלגל לכספי הדמים של גאיידמק שעלו בחיים של קצת יותר מאדם אחד או לעבר הפלילי של דני קליין.

יש מקום לדבר גם על הדברים האלו, לגמרי, אבל יש גם מקום לדבר על, אתם יודעים, כדורסל, כזה שמשוחק על פרקט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 8:28 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
רוני, אולי הוא לא חייב להיכנס אבל הוא יכול להיכנס ובפורום כדורסל כללי הוא גם צפוי להיכנס. לסרט תיעודי שהוא לא יחצני הוא בודאי חייב להיכנס. ולא כתהתי "חייב להתחיל". אם הייתי הבמאי של הסרט התיעודי הנ"ל הייתי מתחיל אותו מדברים אחרים מן הסתם ומגיע לבנק בהמשך.

משום מה חשבתי שלפחות כאן בפורום הבנק של פנאן הוא משהו דאוהדי מכבי מכירים בקיומו ומודעים לכך שזה פרק מביש בתולדות הקבוצה, אבל מסתבר שטעיתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 8:33 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
רוני, אולי הוא לא חייב להיכנס אבל הוא יכול להיכנס ובפורום כדורסל כללי הוא גם צפוי להיכנס. לסרט תיעודי שהוא לא יחצני הוא בודאי חייב להיכנס. ולא כתהתי "חייב להתחיל". אם הייתי הבמאי של הסרט התיעודי הנ"ל הייתי מתחיל אותו מדברים אחרים מן הסתם ומגיע לבנק בהמשך.

משום מה חשבתי שלפחות כאן בפורום הבנק של פנאן הוא משהו דאוהדי מכבי מכירים בקיומו ומודעים לכך שזה פרק מביש בתולדות הקבוצה, אבל מסתבר שטעיתי.

הא? מישהו כאן לא הכיר בקיומו או לא חושב שזו פרשה נוראית? ושנית, זה לא סרט תיעודי פרופר, זה לא פחות סרט תדמית של היורוליג מאשר סרט דוקומנטרי וזה הקונטקסט שבו צריך לקחת אותו, הגיוני מאוד שהפרשה הזו לא נכנסה לתוכו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 8:39 am 
מנהל פורום

בסדר, אם זה סרט תדמית אז באמת אין לי ציפיות ממנו. מותר לי לחשוב שהיורוליג יהיה מסוגל להפיק יותר מסתם סרטי תדמית.

אשר לאוהדי מכבי, אני מצטער, אם היתה הכרה אמיתית ולא רצון להתגונן ולהעלים התגובות (לאו דווקא שלך) היו אחרות. זה עדיין מדהים אותי שהעלאת הנושא נחשבת הטרלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 8:54 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
בסדר, אם זה סרט תדמית אז באמת אין לי ציפיות ממנו. מותר לי לחשוב שהיורוליג יהיה מסוגל להפיק יותר מסתם סרטי תדמית.

אשר לאוהדי מכבי, אני מצטער, אם היתה הכרה אמיתית ולא רצון להתגונן ולהעלים התגובות (לאו דווקא שלך) היו אחרות. זה עדיין מדהים אותי שהעלאת הנושא נחשבת הטרלה.

זה לא נטו סרט תדמית, אבל זה גם לא נטו סרט דוקומנטרי. אני ממש לא חושב שצריך למחוק או לבטל את הדיון על בנק פנאן (למרות שזה נושא שבהחלט נדון כאן בפורום, לא פעם, לא פעמיים ולא באופן שטחי), אני כן חושב שזה עדיין פורום *כדורסל* וככזה, כדורסל, כלומר המשחק עצמו, עדיין צריך להיות הציר הראשי שסביבו סובב הדיון. עצם העלאת בנק פנאן היא ממש לא הטרלה בעיני, אבל לקחת את כל הקבוצה הענקית ההיא, שבאמת הייתה משהו שכמעט שלא נראה באירופה כמותו מבחינת רמת הכדורסל ועם כל הסיפורים שהיו סביבה ולצמצם אותה ל-"לא ראיתי ולא מתכוון לראות, בנק פנאן" זו כן קצת הטרלה בעיניי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 9:02 am 
מנהל פורום

יש כאן מספיק אנשים שידונו בסרט מהיבטים אחרים שלו.

אותי עניין ההיבט האחד הזה וזו זכותי. ההערה על כך שלא אצפה היתה כהסבר למה אני לא בודק בעצמי את התשובה לתהייה שלי.

אשר לעניין ה"פורום על כדורסל", אז אתה טועה מאוד בעיני. אני מניח שניתוחים מקצועיים נטו תופסים בפורום הזה פחות מחצי מהתוכן. יש עיסוק בפורום בעניינים תקנוניים, בהתנהלות הנהלות, בקשר בין ספורט ופוליטיקה, ביחסי אוהדים ובעוד המון דברים שרלוונטיים לכדורסל בלי להיות חלק מהמשחק עצמו. אבל כאן זה ממילא לא רלוונטי כי מדובר בעניין לחלוטין רלוונטי להישגים של מכבי באותה עונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 9:09 am 
Hall of Famer

ושוב, לא מבטל את כל הדברים האלו, אבל יש הבדל בין לתת להם מקום לבין לצמצם את כל הדיון אליהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 9:12 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
רוני, לא מבין אותך.
אם אתה חושב שהוא ענייני תענה לטיעונים שלו ונהל איתו דיון על הנושא, לא על אם צריך לכתוב את זה או לא. אם אתה חושב שהוא מטריל אז אל תאכיל אותו. אבל אתה עושה לא את זה ולא את זה. בתכלס, בתור אחד שחושב שצריך לדבר על הסרט הזה והקבוצה הזו בנושאי הכדורסל שהיא הציגה והתארים שהביאה, עוד לא כתבת פה מילה על זה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 9:24 am 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
רוני, לא מבין אותך.
אם אתה חושב שהוא ענייני תענה לטיעונים שלו ונהל איתו דיון על הנושא, לא על אם צריך לכתוב את זה או לא. אם אתה חושב שהוא מטריל אז אל תאכיל אותו. אבל אתה עושה לא את זה ולא את זה. בתכלס, בתור אחד שחושב שצריך לדבר על הסרט הזה והקבוצה הזו בנושאי הכדורסל שהיא הציגה והתארים שהביאה, עוד לא כתבת פה מילה על זה.

א. אני מעריך מאוד את ראובן, ככותב בפורום הזה ובכלל, אז אני כן חושב שיש מקום להעיר על דבר כזה מבחינתי.
ב. התחלתי לראות את הסרט ועוד לא סיימתי, מקווה שזה יקרה היום, אם כבר להתייחס לסרט עצמו, אז לפחות אחרי שראיתי את כולו (ורצוי ברצף ולא במקוטע, אבל זה כנראה שלא יקרה בקרוב...).
ג. עם ובלי קשר, בעיני זה מצוין שהיורוליג נותן פלטפורמה לסרטים כאלו, אני לא בטוח כמה זמן יהיה לי לראות את כולם לצערי, אבל בעיני כל מי שמתעניין ואוהב כדורסל, ובעיקר כדורסל אירופי, אירופי צריך לשמוח שסרטים כאלו נעשים. לא חושב שצריך להסביר כאן בפורום הזה כמה סרטים דוקומנטריים/תדמיתיים/היסטוריים, במיוחד כשהם נעשים בצורה מעניינת, תורמים להנאה, לפחות שלי אישי כאוהד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 4:23 pm 
מנהל פורום

לטעון שלא כל דיון על הפועל מגיע לדרכון צ'כי/מנבר/גיידמק זה מוזר.
כמו שכל דיון על חולון מגיע בסוף לאוהדים שלהם.
כמו גם כל דיון על אוסישקין.

ככה זה. ושוב, לפחות מבחינתי כאוהד כדורסל, לדבר על בנק פנאן זה קריטי לכדורסל שבסיפור הזה בדיוק כמו שמדברים על האלי הופים של באסטון. האחד אפשר את השני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 8:12 pm 
Hall of Famer

שחזור הסל האחרון שעשו שלף ושארפ היה אחד הקטעים הטובים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 9:07 pm 
Freshman

ראי שעל הקיר כתב:

תכלס כשאתה מסתכל על השמות ויטוריה הייתה קבוצה די מפחידה, למרות שחלק מהם עוד היו צעירים מוכשרים שלא לגמרי הבשילו (אבל גם קוקוץ' וראדג'ה לפני המשחק ההוא נראו כמו צעירים מוכשרים לפני הבשלה).

שעדיין לא מאוד הרשימה לאורך כל העונה. זכור לי שהם בקושי העפילו לטופ 16 מהמקום החמישי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 13, 2019 11:58 pm 
Hall of Famer

כן, גם ספליט 88/89 לא עד כדי כך הרשימה לאורך העונה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 12:18 am 
Sophomore

בטן רכה וחביבה כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

תכלס כשאתה מסתכל על השמות ויטוריה הייתה קבוצה די מפחידה, למרות שחלק מהם עוד היו צעירים מוכשרים שלא לגמרי הבשילו (אבל גם קוקוץ' וראדג'ה לפני המשחק ההוא נראו כמו צעירים מוכשרים לפני הבשלה).

שעדיין לא מאוד הרשימה לאורך כל העונה. זכור לי שהם בקושי העפילו לטופ 16 מהמקום החמישי.

היו לויטוריה של אותה עונה שני משחקים בלתי נשכחים. הראשון הוא כמובן הניצחון הסנסציוני שלה על המארחת צסקא בחצי הגמר הפיינל פור. השני-גמר הליגה הספרדית, משחק מספר 5, בויטוריה נגד ריאל (שהייתה אז בשנות השפל שלה באופן יחסי), 48 שניות לסיום המשחק כשהיא מובילה 69-61 והקהל כבר חוגג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 12:39 am 
Sophomore

הם לא ניצחו באותה עונה את בנטון טרוויזו בארבעים הפרש במשחק חמש ברבע הגמר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 1:05 am 
Hall of Famer

לא במשחק 5 כי הסדרות היו אז הטוב מ-3. הם ניצחו אותם 40 הפרש במשחק הראשון, וזה היה בטרוויזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 2:30 am 
Sophomore

צריך לציין שבאותה תקופה היורוליג היה אולי היורוליג החזק אי פעם, גם סקיפר שקיבלה בראש בגמר היתה קבוצה מפוצצת בשמות מהגדולים של הכדורסל האירופי עד היום. פוצקו, בזילה, בלינלי, דל פינו, סמודיש, וויאניץ'.
צסקא עם הולדן, טורצ'אן ומרקוס בראון בשיאו.
סיינה עם קבוצה אגדית של ונטרפול, בוטסי תורנטון, דיוויד אנדרסן ואחרים.
טאו וז'לגיריס שהזכירו כאן שגם כן העמידו קבוצות אדירות. מעבר לרמת הקבוצות, זכורים לי מלא משחקים מעניינים ודרמטים שהתאפיינו בסקור גבוה מהרגיל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 14, 2019 10:06 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

עברתי על הסטטיסטיקות של עונות 03/04 ו04/05 ומה שקפץ לי לעין הן כמות התבוסות שמכבי הנחילה לקבוצות מצד אחד וכמות המשחקים הצמודים שהקבוצה הזו ניצחה (בעיקר בחוץ) מצד שני.
חוץ מזה, אני לא חושב שנראה עוד קבוצה אינטלגנטית כמו מכבי הזאת (במיוחד כשמשווים לקבוצות מכבי מהשנים האחרונות).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 98 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה