סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' יוני 20, 2024 3:26 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 379 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 10:36 am 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
פיקנרול ונורטון,
גם טאונס וגם מרקנן שחקני התקפה מעולים.
בכ״ז לדעתי צ׳ט יסיים קריירה טובה משל שניהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 11:03 am 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
ברור שאם נחיה גם נראה, אבל צריך להבין את תחולת הדיון כי יש פה שימוש יתר ב"הזיה" על הטיותיה.

מאחר ששוב, אף אחד לא אמר "חובה על הת'אנדר להעביר את צ'ט", בסך הכל אין פה באמת ויכוח גדול מדי. יכול להיות ויכוח על תקרת הפוטנציאל שלו בעיני המתבונן (אני ממשיך לחשוב שהוא יהיה שחקן פחות משמעותי ממה שחושבים חובביו), אבל מהות העניין זה מה אוקייסי צריכים לעשות בהינתן שיש להם שחקן סף MVP בשל ונוכח לשנים הקרובות. ומזה, לדעתי, צריכות להיגזר כל ההחלטות שלהם.

לפי מה שאני ראיתי השימוש במילה הזיה היה על טרייד שאוריאל הציע שעירב רול פלייר שעד הפלייאוף הזה לא עשה הרבה מדי (פי.ג'יי) ועוד סנטר משלים (לייבלי סטייל, בסט קייס סצנריו זה צ'נדלר). טריידים אחרים שדיברו על כוכבים לא זכו להטיית ההזיה, אלא נשללו בחלקם ובחלקם אפילו התקבלו בחיוב.

ההבדל ביני לבינך הוא שאתה אומר "יש לי את שג"א ועכשיו אני צריך לעשות מהלכים כדי לבנות קבוצה סביבו" ומכאן ההנחה היא שצריכים להיות פרו אקטיביים וצריך לחפש טריידים על כל אחד.
אני אומר - "יש לי קבוצה צעירה, שהרגע השיגה את המאזן הטוב במערב ובפלייאוף ראשון בתצורה הזאת נתנה תצוגה טובה מאד והכי חשוב, יש לי המון מקום לשיפור". ומכאן ההנחה שהת'אנדר לא צריכים להיות פרו אקטיביים לשינויים גדולים. צריכים לשפר את הרול פליירס ולראות לאן הטריו המוביל יכול ללכת. אם תיקרה הזדמנות, צריך לדון עליה, אבל זה לא כיוון פעולה שהולכים אליו.
או אפילו בהכי תמצות - נדב - שג"א וכל היתר לא מעניינים באמת. אני - בונים סביב שג"א, ג'יילן וויליאמס וצ'ט.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 11:27 am 
Sophomore

הבעיה היא שיש דאונסייד גם להחלפת צ'ט בכוכב בכיר ממנו, נניח אמביד במידה ופילי לא מצליחה להנחית שם גדול בקיץ.
שג"א-אמביד זה חתיכת צמד, אבל אם אמביד ימשיך להיפצע בגילו המתקדם, בהחלט יתכן שלא תצא מזה אליפות, שזו התוצאה המתבקשת ממהלך כזה.

הוצע פה קסלר כתחליף לצ'ט הרזה שאכזב כרוקי בפלייאוף, אבל קסלר כסופמור איבד את המקום שלו בחמישייה לג'ון קולינס, בגלל שדו"חות הסקאוטינג לגביו התעדכנו והוא נחשף כשמושכים אותו להגנה על הפרימטר. אז אפילו עסקה של מרקנן וקסלר תמורת צ'ט וכמה בחירות, לא תקדם את התאנדר בעיניי.

הטרייד היחיד שאני יכול למצוא בו היגיון מסוים הוא מול ממפיס: צ'ט ובחירה 12 תמורת טריפל ג'יי ובחירה 9.

התאנדר יעשו טרייד כזה אם יאמינו שדונובן קלינגן, או זאק אידי במידה וקלינגן כבר נלקח, זו התשובה בסנטר. ג'קסון ג'וניור יביא את האיכויות של צ'ט לצד אותו סנטר מסיבי שייבחר בבחירה 9, וכסנטר בעצמו במצבים שיאפשרו זאת (גם הוא ריבאונדר חלש). הוא בן 24, אז לכאורה מתאים יותר לטיימליין של שג"א. הדאונסייד זה שגם הוא מאוד פציע, וחתום לשנתיים בלבד.

מצד הגריזליס, צ'ט יוכל להיות סטרץ' 5 במשרה מלאה, ואולי הם מאמינים מספיק בג'י ג'י ג'קסון בשביל לקדם אותו לחמישייה. טרייד כזה ירחיק אותם מאוד מטריטוריית מס המותרות, שהם מתקרבים אליה אפילו אחרי העברת החוזה של אדמס לרוקטס בדד ליין, כשרק בעונת 2026/27 צ'ט יתחיל להרוויח משכורת משודרגת ועד אז הפיי רול שלהם יתנקה מחוזים כמו של קנארד וסמארט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 11:32 am 
Sophomore

אגב, גם מהדיון ההיפותטי שנפתח פה סביב טרייד על צ'ט, וגם מהת'רד שנפתח על אטלנטה, משתמע שטאונס פנוי להובלה. לא חושב שזה אפילו קרוב להיות המצב, לאור ההישג של אתמול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 11:38 am 
Sophomore

picknroll כתב:
עכשיו אתה אומר את זה, אבל חכה שלוש עונות שבהן אוקייסי עפה בסיבוב ראשון ושני וכולם יתחילו לחפש רעיונות לאיך לפתור את הבעיה שלהם. אם זכרוני אינו בוגד בי, אז הבעלים של אוקייסי הם קמצנים בני קמצנים שלא יהיו מוכנים לשלם מס מותרות ואז תהיה עוד מכירה של נכסים ועוד שחקנים ממורמרים שלא מקבלים הארכות חוזה בשווי השוק שלהם

לא מדויק, זה נרטיב שנוצר בעקבות מה שקרה עם הארדן.
בתקופת ווסטברוק-ג'ורג'-מלו היה לתאנדר את הפיי רול הגבוה בליגה והם שילמו גם שילמו מס מותרות.
זאת לעומת הספרס למשל, שלמיטב זיכרוני מעולם לא שילמו את המס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 3:46 pm 
מנהל פורום

עמוס לב כתב:
Hacohen כתב:
ברור שאם נחיה גם נראה, אבל צריך להבין את תחולת הדיון כי יש פה שימוש יתר ב"הזיה" על הטיותיה.

מאחר ששוב, אף אחד לא אמר "חובה על הת'אנדר להעביר את צ'ט", בסך הכל אין פה באמת ויכוח גדול מדי. יכול להיות ויכוח על תקרת הפוטנציאל שלו בעיני המתבונן (אני ממשיך לחשוב שהוא יהיה שחקן פחות משמעותי ממה שחושבים חובביו), אבל מהות העניין זה מה אוקייסי צריכים לעשות בהינתן שיש להם שחקן סף MVP בשל ונוכח לשנים הקרובות. ומזה, לדעתי, צריכות להיגזר כל ההחלטות שלהם.

לפי מה שאני ראיתי השימוש במילה הזיה היה על טרייד שאוריאל הציע שעירב רול פלייר שעד הפלייאוף הזה לא עשה הרבה מדי (פי.ג'יי) ועוד סנטר משלים (לייבלי סטייל, בסט קייס סצנריו זה צ'נדלר). טריידים אחרים שדיברו על כוכבים לא זכו להטיית ההזיה, אלא נשללו בחלקם ובחלקם אפילו התקבלו בחיוב.

ההבדל ביני לבינך הוא שאתה אומר "יש לי את שג"א ועכשיו אני צריך לעשות מהלכים כדי לבנות קבוצה סביבו" ומכאן ההנחה היא שצריכים להיות פרו אקטיביים וצריך לחפש טריידים על כל אחד.
אני אומר - "יש לי קבוצה צעירה, שהרגע השיגה את המאזן הטוב במערב ובפלייאוף ראשון בתצורה הזאת נתנה תצוגה טובה מאד והכי חשוב, יש לי המון מקום לשיפור". ומכאן ההנחה שהת'אנדר לא צריכים להיות פרו אקטיביים לשינויים גדולים. צריכים לשפר את הרול פליירס ולראות לאן הטריו המוביל יכול ללכת. אם תיקרה הזדמנות, צריך לדון עליה, אבל זה לא כיוון פעולה שהולכים אליו.
או אפילו בהכי תמצות - נדב - שג"א וכל היתר לא מעניינים באמת. אני - בונים סביב שג"א, ג'יילן וויליאמס וצ'ט.

אם יש משהו שהפלייאוף הזה לימד אותנו זה קצת צניעות
הטרייד על גובר הזייה? ברור! ברור, למכור עתיד של קבוצה שלמה בשביל הצרפתי המעצבן הקלמזי ושוכלם שונאים? השתגעת? הזוי
לחתים את קיירי על חוזה גדול, הזייה? ברור. קיירי הוא הד קייס וחירב את כל הקבוצות ששיחק בהם. להחתים אותו על חוזה גדול? הזוי
להחליף את צ'ט בשני שחקנים שתורמים בשני תחומים שונים חשובים? הזוי
אחד גבוה שמוציא קטצ' אנד שוט מדויק ומהר והשני ששולט בצבע יכול לתרום לקבוצה יותר מאשר צ'ט אחד לבד ולהמנע מעוד חוזה מקס שיכביד על העומק כמו שקרה לדנבר וכמו שיקרה למיניסוטה או כבר קרה למיניסוטה
אם אני רוצה להשאר רק עם שני חוזה מקס, אעדיך את ג'יידאב ושגא
לא הזייה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 4:54 pm 
Hall of Famer

צריך להבדיל בין התייחסות רלוונטית לטרייד שהתרחש
לבין דיון מעניין על האפסייד והעתיד של שחקן מסוים (צ'אט הוא שחקן שלא קל לנבא את העתיד שלו)
לבין דיון ריק לחלוטין על משהו שאין שום סיכוי שיקרה בשנה הקרובה שזה טרייד על צ'אט.

אין לת'אנדר שום סיבה לשלוח את צ'אט בטרייד,
הוא נתן עונה נהדרת ופלייאוף טוב או טוב מאוד,
החוזה שלו הוא אחד הטובים בליגה,
הוא בחור עם מוסר עבודה גבוה מאוד שרוצה להשתפר
והקבוצה מלוכדת מאוד.

אז כן, זה דיון לא רלוונטי ודי הזוי.

אז סבבה, סן אנטוניו מציעה את ויקטור תמורת צ'אט והמון בחירות דראפט
ואני אישית מוכן להסיע אותו לשדה התעופה אבל... זה חסר משמעות.

ויש דברים הרבה יותר מעניינים לדבר עליהם כמו החלטות שהת'אנדר ממש צריכים לקבל
ולא מהלכים שאין שום סיכוי שהם יעשו בשלב הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 4:56 pm 
מנהל פורום

אז אתה פוסל את עצם הלגיטימיות של הדיון?
או קיי
מי שירצה ימשיך ומי שלא
יום טוב לו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 5:45 pm 
Hall of Famer

אוריאל, מה שדאלאס הראו לנו שפי.ג'יי וושינגטון כזה זמין גם באמצע העונה על תמורה שלאו.קי.סי אין בעיה לתת ללא קשר לשלושת הגדולים שלה. למה לעזאזל שקבוצה תוותר אחרי שנה אחת מאד מעודדת על שחקן עם אפסייד להיות פרנצ'ייז פלייר. זה האפסייד של צ'ט בעיני. האם זה יקרה? לא יודע, יש המון גורמים שיכולים למנוע את זה. אבל זה הבסט קייס סצנריו. לוותר על בסט קייס סצנריו כזה אחרי שנה אחת בשביל 2 רול פליירז, כשאתה יכול להשיג כל אחד מהם גם בנפרד? זאת הזיה. מה לעשות, לפעמים גם כותבים דברים שפחות מוצלחים. להיאחז בצמרות העץ ולא להיות מוכן לרדת מהעץ זה לאו דווקא דבר נכון לעשות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 7:26 pm 
מנהל פורום

לא יודע
בסדרה של שישה משחקים לייבלי + פי ג'יי > צ'ט
אתה סוחר ממולח? תשיג יותר על צ'ט בנוסף לפי ג'י לייק ולייבלי לייק
אבל בסוף אתה צריך קבוצת כדורסל טובה, ולפחות לאורך שישה משחקים התפוקה המשותפת של שני החברה האלה הייתה עדיפה על זו של צ'ט
טווח ארוך אתה אומר?
אתה כבר בחצי גמר המערב, זה לא זמן לפתח, צריך לנצח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 7:27 pm 
Hall of Famer

עמוס, התשובה לשאלה "למה לעזאזל שקבוצה תוותר אחרי שנה אחת מאד מעודדת על שחקן עם אפסייד להיות פרנצ'ייז פלייר" היא: כי הם יקבלו עבור האפסייד שלו תמורה עכשווית טובה יותר.

אני לא נכנס לטרייד ההיפותטי שאוריאל הציע, אבל זה כל המהות של מסחר. הגדרה של מה אני רוצה להשיג, באיזה טווח, מה אני מוכן לשלם ומה אני מוכן לקבל בתמורה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 7:28 pm 
Junior

עמוס לב כתב:
picknroll כתב:
עכשיו אתה אומר את זה, אבל חכה שלוש עונות שבהן אוקייסי עפה בסיבוב ראשון ושני וכולם יתחילו לחפש רעיונות לאיך לפתור את הבעיה שלהם. אם זכרוני אינו בוגד בי, אז הבעלים של אוקייסי הם קמצנים בני קמצנים שלא יהיו מוכנים לשלם מס מותרות ואז תהיה עוד מכירה של נכסים ועוד שחקנים ממורמרים שלא מקבלים הארכות חוזה בשווי השוק שלהם

זה היה אלי? ברור שאני רושם את ההודעה עכשיו כשהולמגרן סיים עונת רוקי נהדרת והפוטנציאל להתפתחות משמעותית קיים מול העיניים שלנו. אם בעוד 3 שנים אוקייסי יעופו בסיבוב הראשון, אז ברור שצריך לעשות שינוי. אבל מה אתה בא להגיד? שהתסריט שלך זה כישלון?

אוריאל, ברור שההודעה שלי היא לדעתי. אבל הדבר היפה במציאות זה שאם נחיה גם נראה מה באמת יקרה ונקבל תשובה לפחות אם אני טועה.

אני בא להגיד שצ'אט הוא לא אנטאצבל, ואם הניתוח של אוקייסי הוא שהוא לא פותר את בעיית הריבאונד, אז טרייד הוא לגמרי על השולחן. ושחבל שהם יחכו 3 שנים ויאבדו את הפריים של שגא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 7:36 pm 
Hall of Famer

Att כתב:
צריך להבדיל בין התייחסות רלוונטית לטרייד שהתרחש
לבין דיון מעניין על האפסייד והעתיד של שחקן מסוים (צ'אט הוא שחקן שלא קל לנבא את העתיד שלו)
לבין דיון ריק לחלוטין על משהו שאין שום סיכוי שיקרה בשנה הקרובה שזה טרייד על צ'אט.

אין לת'אנדר שום סיבה לשלוח את צ'אט בטרייד,
הוא נתן עונה נהדרת ופלייאוף טוב או טוב מאוד,
החוזה שלו הוא אחד הטובים בליגה,
הוא בחור עם מוסר עבודה גבוה מאוד שרוצה להשתפר
והקבוצה מלוכדת מאוד.

אז כן, זה דיון לא רלוונטי ודי הזוי.

אז סבבה, סן אנטוניו מציעה את ויקטור תמורת צ'אט והמון בחירות דראפט
ואני אישית מוכן להסיע אותו לשדה התעופה אבל... זה חסר משמעות.

ויש דברים הרבה יותר מעניינים לדבר עליהם כמו החלטות שהת'אנדר ממש צריכים לקבל
ולא מהלכים שאין שום סיכוי שהם יעשו בשלב הזה.

יש לפחות 3 יוזרים, כאן בדיון הזה, שחושבים שטרייד על צ'אט הוא מהלך מעניין.

אבל אני אגיד מה הזוי לדעתי. שהיה כאן יוזר, נגיד אתה, שזירזר לנו שנים במוח על איך המהלך של טרייד על מק"ו מפילדלפיה בעונתו השנייה היה גאוני, כי הינקי הבין כביכול מה התקרה שלו ונפטר ממנו בזמן (וכולנו יודעים כמה הינקי היה טוב בלזהות כשרון). אז הנה הדמגוגיה שלי: "איך, איך אתם יכולים לחשוב על לוותר על הפני הארדוואי הבא, רכז טהור של 2.01 שהרגע סיים עונת רוקי של 16.7 נקודות, 6.3 אסיסטים, 6.2 ריבאונדים וכמעט 2 חטיפות למשחק ועלה בעונתו השנייה ל7.4 אסיסטים, הרי זה פוטנציאל מובהק להיות שחקן ייחודי ביותר בליגה, וחלק מהCORE של פילי להרבה שנים".

אבל כנראה שכשאתה מאוהב בשחקן מסוים ברמה של פומפונים ולבבות, העקרונות של ניהול קר ומושכל לא חלים.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 7:59 pm 
Junior

מייקל קרטר וויליאמס מעולם לא היה רבע מהפרוספקט שהוא צ'ט. הטרייד שלו בזמן אמת היה מפתיע, אבל לא מופרך.
טרייד על צ'ט הוא אכן מופרך, למעט הצעות מוגזמות שלא יגיעו גם ככה. לצורך העניין, אם פרסטי עושה טרייד של צ'ט על מרקאנן צריך לאשפז אותו בעיני. הצעות כמו וושינגטון ולייבלי זה באמת במחוזות ההזיה כבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 8:08 pm 
Junior

הבדל בין פילי לאוקייסי:
פילי של אז הייתה אוסף פרוספקטים שלא היה לה תרבות או שאיפות.
מחיר הטעות פה הרבה יותר גדול כי לאוקייסי יש שאיפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 8:09 pm 
Hall of Famer

האמת היא שאני פשוט חושב שצ׳ט בתור מישהו שלא כל כך יכול לזוז עם הכדור (לא מגושם וכן יודע לכדרר, אבל גם לא אתלטי וגבוה מדי בשביל כדרור באמת אפקטיבי), הוא בעיקר שחקן מטרה. ושחקן ה״מטרה״ היחיד שאני מכיר בקבוצה הוא איזייאה ג׳ו, כשבאופן כללי להיות מטרה זה קל יותר כשאתה מפזז על קו השלוש, מאשר כשאתה גם צריך לקבל כדורים מתחת לסל.
הרכז האידיאלי עבור צ׳ט, הוא איזה כריס פול צעיר או הארדן מלפני חמש שנים. אבל בימינו, אפשר גם לחשוב על הליבורטן, סקוט הנדרסון (כן, כן). אני גם יכול לראות אותו מצליח לצד המסירות של רנדל בניו יורק, בטח במינסוטה שכבר יודעת להכניס לגבוהים שלה, ואפילו לצד גבוה מוסר מעולה כמו יוקיץ׳ או סבוניס.
אבל איך שהכדור זז באוקלהומה ,אני לא חושב שהוא הולך למקסם שם את הפוטנציאל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 8:39 pm 
מנהל פורום

יש עוד עניין עם ההחלטה שאת הקבוצה בונים סביב שלושה שחקנים, מתי שהוא כשהקבוצה תהיה בשלה לאליפות הם כולם יהיו סופר מקס או מקס או קרוב למקס
ראינו איך זה חונק את דנבר
אחד הלקחים משלושה מקסים שזה חרב פיפיות, עדיף שניים גדולים ויותר עומק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 8:49 pm 
Hall of Famer

הוקיץ' כתב:
מייקל קרטר וויליאמס מעולם לא היה רבע מהפרוספקט שהוא צ'ט. הטרייד שלו בזמן אמת היה מפתיע, אבל לא מופרך.
טרייד על צ'ט הוא אכן מופרך, למעט הצעות מוגזמות שלא יגיעו גם ככה. לצורך העניין, אם פרסטי עושה טרייד של צ'ט על מרקאנן צריך לאשפז אותו בעיני. הצעות כמו וושינגטון ולייבלי זה באמת במחוזות ההזיה כבר.

הפתיחה כאן היא פשוט אמירה ריקה.

מה זה "מעולם לא היה רבע מהפרוספקט שהוא צ'ט"? באיזה מונחים? באיזה פרמטרים? אני מסיק ממה שאתה כותב שאתה מעריך את צ'ט ברף הגבוה ביותר של הכשרון הפוטנציאלי, וזה שונה ממני והכל בסדר, אבל אני מקווה שאתה מבין שמה שאתה חושב שהוא התקרה של צ'ט ומה שאתה חושב שהיתה התקרה של מק"ו, אלה לא יותר מהשערות. עובדתית, זה היה בדיוק כמו שהצגתי. מק"ו היה שחקן צעיר ומיוחד בעלייה כשהוא הועבר מפילי. אטט השפריץ ניטים שנים אחרי הטרייד הזה, ונהג להדגים אותו כגאונות ניהולית מחושבת וקרה לשמה. מה לעשות שהוא מאוהב בהולמגרן בקטע אחר.

אגב, אני לא הייתי עושה טרייד של צ'ט על מרקאנן (שבעיניי הוא שחקן שמתאים לת'אנדר, אבל לא התמורה הטובה ביותר שהם יכולים לקבל) וכנראה גם לא וושינגטון ולייבלי. אבל בהחלט הייתי פותח אוזניים, עיניים ופה כדי לשמוע ולדבר על הצעות. לא בהכרח כדי לממש, כן כדי לבחון.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 9:34 pm 
Junior

מייקל קרטר וויליאמס (אגב עובדות, לא 2.01 אלא 1.96) אכן העמיד את המספרים שציינת. העניין הוא המספרים שלא ציינת. לדוגמה, 40 אחוז מהשדה ו-26 אחוז לשלוש שאיכשהו הצליחו אפילו לצנוח עונה אחרי. גם 3.5 איבודים צמחו עוד עונה אחר כך.
חלק מהעניין הוא כמובן גם הקונטקסט שבו המספרים הושגו. קרטר וויליאמס עשה את המספרים שלו בוואקום המוחלט שהוא פילדלפיה. הקבוצה עם המאזן השני הכי חלש בליגה באותה עונה.
בקיצור, המספרים שהצגת מרמזים על כך שמדובר פה על פרוספקט דומה ברמתו לצ'ט. אלה המספרים שלא הצגת שמבהירים למה מדובר בשני עולמות נפרדים.

לגבי העובדה שפרוספקט זה עניין השערתי, כמובן שאתה צודק, אבל זה חלק עיקרי ב-NBA. ספקולציות זה הסיבה לכך שחצי מהליגה הייתה מוכנה להתאבד כדי להשיג את וומבי בעונה שעברה.
היותו של צ'ט פרוספקט ברמה אחרת ממה שהיה בזמנו מייקל קרטר וויליאמס זה לא רק דעה שלי, אלא קונצנזוס די נרחב בליגה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 9:43 pm 
Hall of Famer

גם אני הייתי פותח אזניים ועיניים לשמוע מה מציעים לי ואם מציעים לי משהו שווה, ובעיני משהו שווה זה שחקן שיעזור לי לקחת אליפות בעוננה הבאה (אין לי ממש שמות בראש), אז גם עושה מהלך. לא הייתי פותח פה ומחפש באופן אקטיבי טריידים על הולמגרן או וויליאמס, אתה יודע גם לשחקנים יש אגו ואגו פגוע לא עוזר לחבר קבוצה. אבל בעיקר הייתי בודק איך אני משפר את הקבוצה סביב הטריו שכבר קיים. זה הרבה יותר קל מאשר להשיג שחקן יותר טוב מאשר הולמגרן.

אוריאל - אני חושב שאם וויליאמס והולמגרן יהיו שווים חוזי מקס', זה בעיות טובות לאוק.סי. לא רעות. ואני באמת לא חושב שדנבר במצב רע במיוחד. בעונה הבאה הם שוב יהיו קונטנדרים לכל דבר ועניין. הם צריכים להיות יותר חכמים מבחינת השחקנים הנוספים שהם מחתימים. כמו שבעונה שעברה שהם הצליחו לאסוף את ג'ף גרין וברוס בראון בסכום לא מופרך. אבל גם ללא שום חיזוק משמעותי של הספסל, הנאגטס יכולים שוב לזכות באליפות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 9:50 pm 
Hall of Famer

הוקיץ' כתב:
מייקל קרטר וויליאמס (אגב עובדות, לא 2.01 אלא 1.96) אכן העמיד את המספרים שציינת. העניין הוא המספרים שלא ציינת. לדוגמה, 40 אחוז מהשדה ו-26 אחוז לשלוש שאיכשהו הצליחו אפילו לצנוח עונה אחרי. גם 3.5 איבודים צמחו עוד עונה אחר כך.
חלק מהעניין הוא כמובן גם הקונטקסט שבו המספרים הושגו. קרטר וויליאמס עשה את המספרים שלו בוואקום המוחלט שהוא פילדלפיה. הקבוצה עם המאזן השני הכי חלש בליגה באותה עונה.
בקיצור, המספרים שהצגת מרמזים על כך שמדובר פה על פרוספקט דומה ברמתו לצ'ט. אלה המספרים שלא הצגת שמבהירים למה מדובר בשני עולמות נפרדים.

לגבי העובדה שפרוספקט זה עניין השערתי, כמובן שאתה צודק, אבל זה חלק עיקרי ב-NBA. ספקולציות זה הסיבה לכך שחצי מהליגה הייתה מוכנה להתאבד כדי להשיג את וומבי בעונה שעברה.
היותו של צ'ט פרוספקט ברמה אחרת ממה שהיה בזמנו מייקל קרטר וויליאמס זה לא רק דעה שלי, אלא קונצנזוס די נרחב בליגה.

אבל גם אתה, כמובן, לא הצגת את כל התמונה על צ'ט. לא את זה שהוא דחליל פיזי שנטחן ועוד ייטחן בצבע. לא את הריבאונד הגרוע ביחס לגובה (עם 20 סנטימטרים פור על מק"ו, לוקח איזה ריבאונד וחצי יותר ממנו). לא את הכדרור הגמלוני או יחס אסיסטים/איבודים של 1 ל1 בפלייאוף. על הקליעה שהתרסקה עם התהדקות ההגנות כבר דיברנו.

אז..יש לו יתרונות, יש לו גם חסרונות, ואני לא בטוח שהחסרונות שלו ברי תיקון בצורה משמעותית.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 11:55 pm 
Sophomore

גם חושב שזה לא יכול להיות על הפרק טרייד על צ'ט וכמעט מעולם לא קרה, אם לציין דוגמא קרובה אז זה פחות וויליאמס וזה יותר האלי אחרי שנה וחצי, אבל זה גם כשזה היה שניים על אותה עמדה וגם כי סאקרמנטו מפגרים.
בכל מקרה הטרייד האפשרי הסביר זה מה שמדברים עליו שזה גידי ובחירות, לדעתי הערך של גידי מאוד נמוך, ועמדת הרכז היא הכי בעייתית ואין הרבה מה לעשות עם בינוניות, זה לעומת שחקן ברמה זהה בעמדות אחרות שהיה שווה הרבה יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 12:19 am 
Hall of Famer

נורטון כתב:
האמת היא שאני פשוט חושב שצ׳ט בתור מישהו שלא כל כך יכול לזוז עם הכדור (לא מגושם וכן יודע לכדרר, אבל גם לא אתלטי וגבוה מדי בשביל כדרור באמת אפקטיבי), הוא בעיקר שחקן מטרה. ושחקן ה״מטרה״ היחיד שאני מכיר בקבוצה הוא איזייאה ג׳ו, כשבאופן כללי להיות מטרה זה קל יותר כשאתה מפזז על קו השלוש, מאשר כשאתה גם צריך לקבל כדורים מתחת לסל.
הרכז האידיאלי עבור צ׳ט, הוא איזה כריס פול צעיר או הארדן מלפני חמש שנים. אבל בימינו, אפשר גם לחשוב על הליבורטן, סקוט הנדרסון (כן, כן). אני גם יכול לראות אותו מצליח לצד המסירות של רנדל בניו יורק, בטח במינסוטה שכבר יודעת להכניס לגבוהים שלה, ואפילו לצד גבוה מוסר מעולה כמו יוקיץ׳ או סבוניס.
אבל איך שהכדור זז באוקלהומה ,אני לא חושב שהוא הולך למקסם שם את הפוטנציאל.

נורטון, צריך להתייחס אל מה שצ'אט כבר נותן שזו הגנה מצוינת על הטבעת (כנראה אחד הטובים בליגה בתחום) ובכלל.
כששאלו את ג'יי-דאב מה השתפר בהגנה מהעונה הקודמת שהפך אותם להגנת טופ5, הוא ענה במלה אחת: צ'אט.
מעבר לזה, הוא כבר עכשיו אופציה שלישית לא רעה בהתקפה.
הוא סנטר שמרווח את המשחק, אופציה ללובים ומסוגל ליצור מכדרור, גם אם במגבלות מסוימות.
יש לו IQ כדורסל גבוה והוא שחקן קבוצתי מאוד, סופר תחרותי וסופר יעיל.
מעבר לשיפור של SGA, צ'אטוש הוא הסיבה המרכזית לקפיצה העצומה של OKC העונה.
תכל'ס, הוא כנראה שווה מקס כבר כרגע, כמו שהוא.

סימני השאלה לגביו הם הריבאונד (שהיא בעיה כללית של OKC שנובעת גם מבעיה בעמדה מס' 4), שחרור כדור יחסית איטי בקליעה משלוש,
קליעה לא מספיק יציבה שהדרדרה בהדרגה ככל שהעונה נמשכה (אולי בגלל עייפות מצטברת, אולי לא)
ושיפור היכולת ליצור לעצמו ולאחרים כדי לא להיות רק שחקן מטרה.
הוא הראה ניצוצות יפים בהקשר הזה ופה ושם יצירתיות מפתיעה, אבל עוד לא ברור לי איך בדיוק זה ייראה בהמשך,
מאיזה מקומות על הפרקט הוא יכול ליצור ואיך הוא מתגבר על פורוורדים/גבוהים אתלטיים.

אני חושב שהרצפה שלו, כמו שראינו העונה, היא סופר גבוהה.
והוא עדיין פרוספקט עם אפסייד שיכול להתפתח באופן משמעותי.

אין לי מושג מה הוא יכול להיות בפריים שלו ואני שותף לחלק מהחששות שמועלים כאן (הריבאונד להערכתי יישאר בעיה ברמה מסוימת שצריכה להיפתר במסגרת הקבוצתית),
אבל אני מאמין במוסר העבודה שלו. זה נראה שהוא מאוד ממוקד בכדורסל, אוהב כדורסל, חי את המשחק וכו'.
הוא גם בחור אינטיליגנטי, בוגר לגילו ועם מיינדסט קבוצתי, כמו רוב החבר'ה של OKC.

בגדול, אני לא חושב שצריך להיפטר מפרוספקטים שמראים יכולות גבוהות ומגמת שיפור מתמדת
זה עלול להוביל למקרים כמו זה של SGA עצמו.
(MCW כמובן לא הראה לא את זה ולא את זה; כמו שהוקיץ' כתב, כרוקי יחסית מבוגר, הוא אגר מספרים ריקים באחוזים רעים מאוד בקבוצת טנקינג ולא השתפר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 2:11 am 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
אם יש משהו שהפלייאוף הזה לימד אותנו זה קצת צניעות
הטרייד על גובר הזייה? ברור! ברור, למכור עתיד של קבוצה שלמה בשביל הצרפתי המעצבן הקלמזי ושוכלם שונאים? השתגעת? הזוי
לחתים את קיירי על חוזה גדול, הזייה? ברור. קיירי הוא הד קייס וחירב את כל הקבוצות ששיחק בהם. להחתים אותו על חוזה גדול? הזוי
להחליף את צ'ט בשני שחקנים שתורמים בשני תחומים שונים חשובים? הזוי
אחד גבוה שמוציא קטצ' אנד שוט מדויק ומהר והשני ששולט בצבע יכול לתרום לקבוצה יותר מאשר צ'ט אחד לבד ולהמנע מעוד חוזה מקס שיכביד על העומק כמו שקרה לדנבר וכמו שיקרה למיניסוטה או כבר קרה למיניסוטה
אם אני רוצה להשאר רק עם שני חוזה מקס, אעדיך את ג'יידאב ושגא
לא הזייה

מתפרץ להודעה שנרשמה, בנושא אולי שולי (אבל עדכני...)

אני עדיין חושב שהבאת קיירי (שאני מוטה לגביו, נכון...) היא לא צעד טוב במיוחד עבור דאלאס מכמה וכמה סיבות, בין היתר:
1. המחיר - הם נתנו עליו בטרייד שחקנים סבירים (דינווידי, פיני-סמית) + בחירת סיבוב ראשון + 2 בחירות סיבוב שני. בקיץ העוקב (שזה מהלך שהוא חלק מהטרייד במובן מסוים) החתימו אותו על חוזה של 120M לשלוש שנים.
2. "האלטרנטיבה בדיעבד" - ברונסון חתם עם הניקס על 104M לארבע שנים. בתרחיש ההיפותטי שהיו ממשיכים איתו על חוזה דומה (ואז לא מביאים את קיירי בהמשך, מטבע הדברים) - היו מקבלים שחקן טוב יותר, זול יותר, צעיר יותר, פחות פציע/בעייתי, ונשארים עם יותר עומק בסגל ובחירות - נכסים לטריידים נוספים באם תרצה.
3. "אלטרנטיבה עקיפה" (עבור מחיר דומה) לצורך העניין שנה אחרי סיאקם עבר תמורת חבילה באותו סדר גודל (ברוס בראון ושתי בחירות סיבוב ראשון). מן הסתם דאלאס היו יכולים כנראה להביא אי אלו שחקנים "על גבול האולסטאר" עם חבילה דומה - כולל כאלו שלא עברו בפועל בטרייד אחר, ואנחנו לא יודעים שזה היה אפשרי תיאורטית, ולכן קשה לציינם (ולכן הלכתי דווקא על דוגמת סיאקם - שהתממשה).
4. רוצה לומר, זה שקיירי הוא חלק מההצלחה העונה לצד דונצ'יץ' (אחרי כישלון צורב משותף בעונה שקדמה, בה דאלאס ירדה מ-52 ניצחונות בעונת 21-22 אל עבר 38 ניצחונות ומקום 11 במערב...) לא "מוכיח" שהמהלך עליו היה טוב.
5. ברמת הלוגיקה - קבוצה יכולה להצליח באם היא גם עושה מהלכים לא טובים כלשהם (לצד אחרים טובים - הבאת וושינגטון וגאפורד תוך כדי העונה, בחירת לייבלי בדראפט וכו'), או נכשלת אף אם היא עושה מהלכים מצוינים (לצד, אולי גם פחות טובים). זה אובייס מטבע הדברים. לכן הצלחה (בעונה השנייה, אף לא מיידית) היא לא "הוכחה" להצלחת החתמה שנעשתה עם עלות עצומה.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 4:16 am 
Sophomore

מסכים עם אטט, עמוס והוקיץ' כמעט על הכל.

קודם כל, מעשית, הסיכוי שפרסטי יעביר את צ'ט בקיץ הוא להערכתי קלוש עד לא קיים. כמובן שמותר לדבר על זה ולרצות שזה יקרה, אבל זה לא ממש ריאלי, גם אם לא הזוי.

לגבי צ'ט עצמו, נכון שהייתה לו ירידה מסויימת במספרים בפלייאוף (די מינורית האמת, בעיקר באחוז משלוש, שלגמרי אפשר לשייך למדגם קטן). אבל קודם כל, זה לא עניין ממש מפתיע כשמדובר על רוקי. ומעבר לזה, מבחינת השפעה על המשחק של הקבוצה הוא עדיין היה סופר חשוב. מתוך 10 משחקים בפלייאוף הזה, רק באחד הפלוס מינוס של צ'ט היה שלילי. כשהוא על המגרש, אוקייסי מנצחים, וזה נכון גם בפלייאוף. הזכרתי קודם שאצל הסנטר המחליף שלו, ג'יי וויל, מדובר על תמונת מראה, עם שלושה משחקים בלבד שבהם הפלוס מינוס שלו היה חיובי (פלוס 10 משותף בשלושתם, וגם זה כשחלק מהדקות הוא מבלה ליד צ'ט).

לגבי הריבאונד, צ'ט הוא ריבאונדר סביר בעיני. בעיני ההשוואה הנכונה כאן היא לטריפל ג'יי של ממפיס. שניהם מגיני טבעת ברמה הגבוהה ביותר, אבל זה לפעמים פוגע בריבאונד ההגנה שלהם. מיילס טרנר של אינדיאנה הוא עוד דוגמא לשחקן מהסוג הזה. אבל בניגוד לטריפל ג'יי, שהוא באמת ריבאונדר חלש, עם ממוצע קריירה של קצת יותר מ-5 ריבאונדים למשחק (או טרנר עם פחות מ-7 ריבאונדים) צ'ט כבר כרוקי עם 8 ריבאונדים למשחק בפחות מ-30 דקות. בפלייאוף הייתה לו קצת ירידה, אבל עם טיפה יותר משקל על הגוף (לא מאמין שהוא יכול להוסיף הרבה, אבל הוא רק חגג 22 לאחרונה), עוד ניסיון (אולי לא לנסות לחסום *הכל*) ועוד קצת זמן משחק, אין סיבה להאמין שהוא לא יכול לקחת את זה לכיוון ה-10 ריבאונדים למשחק.

ועדיין, וכאן, אני חולק על אטט ואולי גם על פרסטי, בעיני העמדה הנכונה של צ'ט היא בכלל פאוור פורוורד. הוא מספיק נייד בשני צידי המגרש (לא פחות ממישהו כמו ארון גורדון נגיד) והקליעה שלו מספיק טובה כדי שיוכל לשחק ליד סנטר. אז כן, יהיה נחמד אם הסנטר הזה גם יהיה מסוגל לרווח קצת את המשחק ולהוות איום מהשלוש. אבל בעיני זה פחות קריטי מהחורים שהוא אמור לסתום -- בריבאונד ובהגנה קשוחה על גבוהים יריבים.

ואטט, רק עוד עניין קטן אחד -- מסכים עם מי שכתב שצ'אטוש צורם. אבל מעבר לזה, למה צ'אט? הרי את השם מאייתים (והוגים) CHET, ולא CHAT. זה כמו לכתוב בעברית באן סימונס, דאווין בוקר, קאווין דוראנט, דארק לייבלי, או דאני אבדייה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 379 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: B.Grant44, Google [Bot], ציפה דריפה אלמדלסי ו 34 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: