סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' יוני 26, 2024 3:09 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 463 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' יוני 01, 2024 8:47 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
שאלה טובה. זה לא דראפט טוב במיוחד, אז לא הייתי נותן הרבה כדי להתקדם בו ולנסות להשיג את ריזאשה. את ריד שפרד אני דווקא מחבב אז אולי הוא אם הוא עדיין פנוי. או שאולי דלטון קנקט -- קצת ריץ' אבל התאמה טובה. אולי אפילו בוזליס אם הם מאמינים בקליעה שלו. ושוב, אם אין מי שמתאים לדעתם, אז לא צריך להסס לרדת למטה בבחירות, למשל דרך טרייד עם קבוצה שרוצה את קלינגן (אוקייסי?).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 01, 2024 8:51 pm 
Hall of Famer

סאבוניס כתב:
שאלה טובה. זה לא דראפט טוב במיוחד, אז לא הייתי נותן הרבה כדי להתקדם בו ולנסות להשיג את ריזאשה..

זה משפט מוזר מאוד. מה זה משנה מה איכות הדראפט הנתפסת ביחס לשחקן מסוים כמו ריזאשה? או שאתה מעריך את ריזאשה כפרוספקט וחושב שכדאי להתקדם כדי לבחור אותו או שלא...

נדמה לי שאתה לא מעריך אותו.
מה אתה חושב על קודי וויליאמס לפיסטונס?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 01, 2024 9:39 pm 
Sophomore

Att כתב:
סאבוניס כתב:
שאלה טובה. זה לא דראפט טוב במיוחד, אז לא הייתי נותן הרבה כדי להתקדם בו ולנסות להשיג את ריזאשה..

זה משפט מוזר מאוד. מה זה משנה מה איכות הדראפט הנתפסת ביחס לשחקן מסוים כמו ריזאשה? או שאתה מעריך את ריזאשה כפרוספקט וחושב שכדאי להתקדם כדי לבחור אותו או שלא...

נדמה לי שאתה לא מעריך אותו.
מה אתה חושב על קודי וויליאמס לפיסטונס?

מסכים, יש כאן מין סתירה מובנית. אם זה לא דראפט טוב במיוחד, אז מי שיישאר פנוי עד הבחירה החמישית לא יהיה משמעותית טוב מריזאשה, בהנחה שמסכימים עם ההערכה הנוכחית שלו כבחירת טופ 2 מסתמנת.

ברור לי שסבוניס התכוון לגישה הרווחת כלפי הדראפט הזה: שאין בו פרוספקט אחד שממש בולט מעל כל השאר, כך שאין סיבה לטרייד אפ. כלומר, שזהו דראפט שטוח ודליל בפסגה שלו.

נערך לאחרונה על ידי B.Grant44 בתאריך א' יוני 02, 2024 12:27 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 7:22 am 
Sophomore

גראנט, לא הבנתי את המשפט "מי שישאר פנוי עד הבחירה החמישית יהיה משמעותית טוב מריזאשה." אבל כן, אני לא מחזיק במיוחד מריזאשה, לפחות לא כפרוספקט ששווה להשקיע הרבה כדי להתקדם בשבילו בדראפט. קודי וויליאמס פרוספקט נחמד בעיקרון, אבל בוסרי מאוד ולא הראה מספיק קליעה (ווליום נמוך מאוד בקולג') כדי להראות שהוא מתאים לדרטרויט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 8:04 am 
מנהל פורום

נשמט לו ה"לא" גם לי זה קורה היום הרבה
עודף בחשיבה חיובית, כנראה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 9:53 am 
Freshman

סאבוניס כתב:
גראנט, לא הבנתי את המשפט "מי שישאר פנוי עד הבחירה החמישית יהיה משמעותית טוב מריזאשה." אבל כן, אני לא מחזיק במיוחד מריזאשה, לפחות לא כפרוספקט ששווה להשקיע הרבה כדי להתקדם בשבילו בדראפט. קודי וויליאמס פרוספקט נחמד בעיקרון, אבל בוסרי מאוד ולא הראה מספיק קליעה (ווליום נמוך מאוד בקולג') כדי להראות שהוא מתאים לדרטרויט.

ריזאשה נתן לאחרונה כמה משחקים יפים, באי אס פי אן טיפס למקום הראשון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 10:00 am 
Freshman

stavs כתב:
סאבוניס כתב:
כנ"ל לגבי אוסאר. בואקום הוא אולי הכישרון החמישי בטיבו בדראפט. בדטרויט, ליד אייבי ודורן (וכרגע גם קייד) הוא הופך לנטל שקשה לשתף אותו. אולי הקליעה עוד תשתפר, אבל הסיכוי שתגיע לאיזור הממוצע של הליגה קטן (הוא על 18% משלוש ו-59% מהעונשין, אחרי שגם בתיכון היה קלעי גרוע, משלוש ומהקו). אם הפיסטונס לא אהבו אף אחד אחר בדראפט (צודק שאין מציאות גדולות בלוטרי מאחוריו) הם היו צריכים לעשות טרייד דאון אגרסיבי.

אבל אנחנו נכנסים פה כבר לענייני פילוסופיה.
אם אתה אכן מאמין בכשרון שלו ככה, יכול להיות ששווה לספוג עונה או שתיים קשות כדי לבחון מה יש לך איתו ואז מקסימום לחדש טרייד על דורן ו/או אייבי.
אני יחסית כן מאמין בהתאמה בין הכשרונות ולא סתם ללכת bpa, אבל לא בהכרח מפריעה לי הבחירה באוסאר, כי אני כן חושב שהוא מספיק כשרוני כדי להוות הימור כדאי.

אם זו החשיבה שהייתה לוויבר (ששווה לקחת הימור על הכשרון ומקסימום להעביר חלק ממנו בשביל לשפר את ההתאמה), אני בסדר עם זה. אם הוא פשוט זלזל לחלוטין באתגרים שהקליעה שלו תציב לו בהרכב שיש כבר לקבוצה, אז זה מקרה אחר. מניח שזה יכול להיות הראשון או השני באותה המידה, אבל בכל מקרה - ההנהלה של דטרויט כן כשלה בלזהות את הצורך בקליעה ובווינגים גדולים.

דרך אגב סבוניס, אם אתה לנגדון - מה אתה עושה עם הבחירה החמישית של דטרויט?
סנטרים הם לא צריכים, גארדים קטנים (החבר'ה מקנטאקי) או נטולי קליעה (טופיץ׳) גם לא, ריזאשה כנראה לא יהיה על הלוח. מניח שטרייד דאון לא יהיה כזה קל למצוא בשנה כזאת. כמה גדול הריץ׳ שהיית עושה בשביל להשיג שחקן שמתאים לשלד הפעם?

למרות שלא נשאלתי :D
אם הם לא מוצאים מישהו שלדעתם יהיה תותח ללא קשר להתאמה לסגל,
אז שפארד וקונקט יכולים בתיאוריה להתאים ולגרום למכונה לעבוד.

עוד פיתרון, אפשרי במקביל, אולי בצירוף של העברת שחקנים - הבאה של וטרן רציני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 12:26 pm 
Sophomore

uriel17 כתב:
נשמט לו ה"לא" גם לי זה קורה היום הרבה
עודף בחשיבה חיובית, כנראה

אכן, תודה על התיקון (:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 12:37 pm 
Sophomore

סאבוניס כתב:
אגב, עוד לפני וויבר, היסטוריית הבחירות של הפיסטונס בעשרים השנה האחרונות מלאה בבחירות דראפט גרועות מול כמעט אפס בחירות טובות, מה שמסביר למה יש להם רק שתי הופעות פליי אוף ב-15 השנים האחרונות (שבשתיהן הם הודחו בסוויפ).

מתוך בערך שלושים בחירות סיבוב שני, הם לא פגעו כמעט בכלום. רק שלושה הפכו לשחקנים תורמים בליגה -- דינווידי, ברוס בראון וכריס מידלטון. אבל מכולם הם נפטרו אחרי שנה או מקסימום שנתיים, לפני שהם הספיקו להראות משהו מהפוטנציאל שלהם. גם בחלק התחתון של הסיבוב הראשון לא היו להם פגיעות.

אבל זה עוד כלום לעומת 11 הבחירות הגבוהות שהיו להם בדראפט (מקומות 15 ומעלה) לפני קייד. כבר הזכרנו למעלה את הייז (לפני האליברטון, ואסל ודני). את 10 הבחירות האחרות הם בזבזו על (בסוגריים השחקנים שנבחרו אחריהם בין 15 הראשונים): סקו דמבויה (בחירה 15), לוק קנארד (בבחירה ה-12 כשדונובן מיטצ'ל ובאם אדבאיו נבחרו במקומות ה-13 וה-14), סטנלי ג'ונסון (בוקר), קיי סי פי (סביר, אבל אחריו סי ג'יי מקולום ויאניס), דראמונד (גם סביר והיחיד שלא היה אחריו מישהו טוב יותר בלוטרי), ברנדון נייט (קמבה ווקר, קליי תומפסון, וקוואי), גרג מונרו (שני מקומות לפני פול ג'ורג' וגורדון הייוורד), אוסטין דיי (שני מקומות לפני ג'רו הולידיי), רודני סטקאי (בחירה 15), וכמובן דארקו מיליצ'יץ' (לפני די ווייד, כרמלו, וכריס בוש).

קודם כל, שלושה שחקנים תורמים מתוך 30 בחירות סיבוב שני, כשאחד מהם הוא מידלטון, זה לא בהכרח אחוזי הצלחה גרועים. מצדיק בדיקה.
דבר שני, תחליט מה לבקר: את יכולת הערכת הפרוספקטים של צוותי הפיסטונס לאורך אותן שנים (שבאה לידי ביטוי בבחירת השחקנים הנ"ל), או את היכולת לפתח אותם ולהחליט שהם אבני בנייה (וזה כבר קשור להיבטים ניהוליים ואסטרטגיים שמעסיקים את אטט כאן).

הסקירה של הכישלונות שלהם בטופ 15 ללא ספק מעידה על יכולת לקויה לבחור בדראפט, אבל גם על הליקויים שבעריכת רטרוספקטיבות שכאלה. סתם כדוגמה, אתה מזכיר את אוסטין דיי, שאכן היה בחירה גרועה, ובסוגריים מציין רק את הולידיי שנבחר שתי בחירות אחריו - מה עם לאוסון וטיג? גם היו יופי של שחקנים בשנות השיא שלהם. אבל במרחק של 15 שנה, זה כאילו שרק ג'רו רלוונטי להערכה השלילית כלפי הפיסטונס...

ולמה לא הזכרת אף שחקן שנבחר אחרי סטאקי בדראפט 2007? כי לא היה אף שחקן כזה, למעט מרק גאסול השמנמן בבחירה 48, שהיה עדיף לקחת בדיעבד. סטאקי בעונות 2-3 שלו נראה כמו סיפור הצלחה, פוינט-סקורר לבנות סביבו בעידן פוסט-צ'ונסי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 12:40 pm 
Sophomore

Bluey כתב:
סבוניס,
נדמה לי שכולם מסכימים שדטרויט פישלה בבחירה ובפיתוח של דארקו ומאז לא התרוממה. בין השאר בגלל אי הצלחה בדראפט.
אבל,
הטריק של השוואת בחירה ספציפית לבחירה הכי מוצלחת מחמישית הבחירות מתחתיה, לא הוגנת.
אם אתה רוצה לבדוק את איכות הבחירות בצורה הוגנת תשווה בכל שנה את הבחירה של דטרויט מול זו שבחרה בדראפט אחריה. ותשווה לאורך זמן למי יש ממוצע יותר טוב.

דוקא בשנים האחרונות בחרו שחקנים מוכשרים מאוד.
נכשלו בהתאמה ובפיתוח ובחוסר מזל עם הפציעות של קייד.
גם הכשלון של הייז בבחירה השביעית סביר יחסית, לא הייתי מוציא אותו מפרופורציה.

זה דווקא כישלון בלתי סביר בעליל, לאור העובדה שהאליברטון היה פנוי. וכאן אין שום חוכמה בדיעבד, אני יכול להצביע על המוק שלי כאן, על מוק של הכדור הכתום, ובטוח שהיו גם אחרים, שבהם האליברטון שודך ממש לפיסטונס בבחירה 7 ואפילו לבולס בבחירה 4.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 1:26 pm 
Sophomore

B.Grant44 כתב:
סאבוניס כתב:
אגב, עוד לפני וויבר, היסטוריית הבחירות של הפיסטונס בעשרים השנה האחרונות מלאה בבחירות דראפט גרועות מול כמעט אפס בחירות טובות, מה שמסביר למה יש להם רק שתי הופעות פליי אוף ב-15 השנים האחרונות (שבשתיהן הם הודחו בסוויפ).

מתוך בערך שלושים בחירות סיבוב שני, הם לא פגעו כמעט בכלום. רק שלושה הפכו לשחקנים תורמים בליגה -- דינווידי, ברוס בראון וכריס מידלטון. אבל מכולם הם נפטרו אחרי שנה או מקסימום שנתיים, לפני שהם הספיקו להראות משהו מהפוטנציאל שלהם. גם בחלק התחתון של הסיבוב הראשון לא היו להם פגיעות.

אבל זה עוד כלום לעומת 11 הבחירות הגבוהות שהיו להם בדראפט (מקומות 15 ומעלה) לפני קייד. כבר הזכרנו למעלה את הייז (לפני האליברטון, ואסל ודני). את 10 הבחירות האחרות הם בזבזו על (בסוגריים השחקנים שנבחרו אחריהם בין 15 הראשונים): סקו דמבויה (בחירה 15), לוק קנארד (בבחירה ה-12 כשדונובן מיטצ'ל ובאם אדבאיו נבחרו במקומות ה-13 וה-14), סטנלי ג'ונסון (בוקר), קיי סי פי (סביר, אבל אחריו סי ג'יי מקולום ויאניס), דראמונד (גם סביר והיחיד שלא היה אחריו מישהו טוב יותר בלוטרי), ברנדון נייט (קמבה ווקר, קליי תומפסון, וקוואי), גרג מונרו (שני מקומות לפני פול ג'ורג' וגורדון הייוורד), אוסטין דיי (שני מקומות לפני ג'רו הולידיי), רודני סטקאי (בחירה 15), וכמובן דארקו מיליצ'יץ' (לפני די ווייד, כרמלו, וכריס בוש).

קודם כל, שלושה שחקנים תורמים מתוך 30 בחירות סיבוב שני, כשאחד מהם הוא מידלטון, זה לא בהכרח אחוזי הצלחה גרועים. מצדיק בדיקה.
דבר שני, תחליט מה לבקר: את יכולת הערכת הפרוספקטים של צוותי הפיסטונס לאורך אותן שנים (שבאה לידי ביטוי בבחירת השחקנים הנ"ל), או את היכולת לפתח אותם ולהחליט שהם אבני בנייה (וזה כבר קשור להיבטים ניהוליים ואסטרטגיים שמעסיקים את אטט כאן).

הסקירה של הכישלונות שלהם בטופ 15 ללא ספק מעידה על יכולת לקויה לבחור בדראפט, אבל גם על הליקויים שבעריכת רטרוספקטיבות שכאלה. סתם כדוגמה, אתה מזכיר את אוסטין דיי, שאכן היה בחירה גרועה, ובסוגריים מציין רק את הולידיי שנבחר שתי בחירות אחריו - מה עם לאוסון וטיג? גם היו יופי של שחקנים בשנות השיא שלהם. אבל במרחק של 15 שנה, זה כאילו שרק ג'רו רלוונטי להערכה השלילית כלפי הפיסטונס...

ולמה לא הזכרת אף שחקן שנבחר אחרי סטאקי בדראפט 2007? כי לא היה אף שחקן כזה, למעט מרק גאסול השמנמן בבחירה 48, שהיה עדיף לקחת בדיעבד. סטאקי בעונות 2-3 שלו נראה כמו סיפור הצלחה, פוינט-סקורר לבנות סביבו בעידן פוסט-צ'ונסי.

לגבי בחירות סיבוב שני, למה אני צריך להחליט? הפוסט התחיל עם ביקורת על כלל המהלכים של וויבר, לא רק הבחירות. ומה שכתבתי זה שגם לפני וויבר הם נכשלו, תוך התמקדות בבחירות (כי קל יותר לסקור אותן מאשר לדבר על כל מהלך ניהולי ב-20 השנים האחרונות), אבל מן הסתם גם בחוסר היכולת לזהות את הבחירות הבודדות שכן היו שווה להשאיר בקבוצה. זה לא סותר.

לגבי לוסון וטיג, סבבה, רק מחזקים את הקייס של בחירה לא טובה כששתיים שלוש בחירות אחריה נבחרים אולסטארים לעתיד. אם בא לך, תתחיל רשימה משלך ותוסיף שם כל שחקן שנראה לך רלוונטי לקייס והשמטתי כאן. לא התיימרתי לכסות את כולם כאן (למשל, גם מיילס טרנר נבחר כמה מקומות אחרי סטנלי ג'ונסון ב-2015, ואין ספק שגם הוא ולא רק בוקר היה בחירה מוצלחת יותר).

לגבי סטאקי, אין לי בעייה להוסיף אותו לקטגוריה של בחירות סבירות, אפילו טובות אם ממש בא לך, לצד דראמונד (למרות שאני לא בטוח שבעיני סטאקי עדיף על בלינלי שנבחר שלושה מקומות אחריו, אבל זה כבר עניין של טעם). בטח אין כאן איזה הצלחה גדולה, אבל בהחלט גם לא כישלון בבחירה ה-15, בטח בדראפט שלא היו בו הברקות בהמשך (חוץ מגאסול, שכאמור אני לא מחשיב בדיונים הללו כי זו בחירת סיבוב שני שגם אף אחד אחר לא זיהה כפוטנציאל הצלחה).

כך או כך, כל אלו זוטות שלא משנות כהוא זה את התמונה הכללית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 1:32 pm 
Hall of Famer

B.Grant44 כתב:
Bluey כתב:
סבוניס,
נדמה לי שכולם מסכימים שדטרויט פישלה בבחירה ובפיתוח של דארקו ומאז לא התרוממה. בין השאר בגלל אי הצלחה בדראפט.
אבל,
הטריק של השוואת בחירה ספציפית לבחירה הכי מוצלחת מחמישית הבחירות מתחתיה, לא הוגנת.
אם אתה רוצה לבדוק את איכות הבחירות בצורה הוגנת תשווה בכל שנה את הבחירה של דטרויט מול זו שבחרה בדראפט אחריה. ותשווה לאורך זמן למי יש ממוצע יותר טוב.

דוקא בשנים האחרונות בחרו שחקנים מוכשרים מאוד.
נכשלו בהתאמה ובפיתוח ובחוסר מזל עם הפציעות של קייד.
גם הכשלון של הייז בבחירה השביעית סביר יחסית, לא הייתי מוציא אותו מפרופורציה.

זה דווקא כישלון בלתי סביר בעליל, לאור העובדה שהאליברטון היה פנוי. וכאן אין שום חוכמה בדיעבד, אני יכול להצביע על המוק שלי כאן, על מוק של הכדור הכתום, ובטוח שהיו גם אחרים, שבהם האליברטון שודך ממש לפיסטונס בבחירה 7 ואפילו לבולס בבחירה 4.

אז מה אם כתבת? ברור שזו חכמה בדיעבד.

1. קיליאן הייז נחשב לפרוספקט מעניין עוד מגילאי נוער, הוא היה הMVP של אליפות העולם לנוער, ושיחק 3 שנים בליגות מקצועניות רציניות לפני שנבחר בדראפט. עונה לפני שנבחר, בגיל 19, הוא סיים עונת יורוקאפ עם קרוב ל13 נקודות למשחק ב46% מהשדה ו90% מהקו, ועוד 6.2 אסיסטים למשחק שזה מאד-מאד מרשים. לעומת זאת האליברטון, עונה לפני שנבחר, נתן עונת מכללות טובה באיווה סטייט אבל כזו שהביאה אותו לבחירה לחמישייה השניה של הביג 12, ותו לא. ממש לא משהו שמקפיץ אנשים גבוה בלוטרי.

2. עובדתית, בין קיליאן הייז לבין טייריס האליברטון נבחרו 4 שחקנים אחרים. כולל דני אבדיה דרך אגב. אני ממש לא מצליח להבין את הטענה שבזמן אמת היה ברור שהאליברטון עדיף על הייז.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 1:46 pm 
מנהל פורום

תראו, מכל הדיון הזה, עולה שהפסיטונס תחת שני הג'יאמים במקרה הטוב עשו בחירות סבירות, כאלה שהיו מצופות מג'יאם סביר
ואם יש חריגה מבחירה שהייתה מצופה מג'יאם סביר, היא כלפי מטה, כלומר פחות טוב ממה שג'יאם סביר היה בוחר
לא הייתה אף בחירה, לאורך מה שקראתי כאן בת'רד שהפתיעה לטובה. איזה שחקן סיבוב שני שהפך לפנצ'ייז או איזה האלי שנבחר 12 ומשחק כמו טופ 3
הכל סביר ומטה ביחס למה שהיה ידוע בזמן אמת
יותר מזה, כשכבר נפלו להם לידיים בחירות נמוכות עם ביצועים הרבה יותר טובים מהמקום בו נבחרו הם לא הצליחו לזהות אותם

רק זה לבד מספיק בשביל להגיד שהפרונט אופיס על גילגוליו השונים בשנים האחרונות של הפיסטונס לא טוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 2:00 pm 
Sophomore

uriel17 כתב:
תראו, מכל הדיון הזה, עולה שהפסיטונס תחת שני הג'יאמים במקרה הטוב עשו בחירות סבירות, כאלה שהיו מצופות מג'יאם סביר
ואם יש חריגה מבחירה שהייתה מצופה מג'יאם סביר, היא כלפי מטה, כלומר פחות טוב ממה שג'יאם סביר היה בוחר
לא הייתה אף בחירה, לאורך מה שקראתי כאן בת'רד שהפתיעה לטובה. איזה שחקן סיבוב שני שהפך לפנצ'ייז או איזה האלי שנבחר 12 ומשחק כמו טופ 3
הכל סביר ומטה ביחס למה שהיה ידוע בזמן אמת
יותר מזה, כשכבר נפלו להם לידיים בחירות נמוכות עם ביצועים הרבה יותר טובים מהמקום בו נבחרו הם לא הצליחו לזהות אותם

רק זה לבד מספיק בשביל להגיד שהפרונט אופיס על גילגוליו השונים בשנים האחרונות של הפיסטונס לא טוב

סיכמת את זה יפה, אוריאל.

אגב, עוד דרך לבחון את זה: ב-20 השנים האחרונות (מאז 2004), היו 135 שחקנים שונים שנבחרו לאולסטאר (ממוצע של כמעט חמישה לקבוצה). שניים מאלו נבחרו על ידי הפיסטונס (דארמונד ומידלטון). רק אחד מהם (דראמונד פעמיים, בפעם השנייה בחסד אחרי פציעה של שחקן אחר) עשה את זה במדי הפיסטונס. וזה מקבוצה שהיו לה 10 בחירות טופ-10 בשנים הללו, כלומר בהחלט מעל הממוצע מבחינת הזדמנויות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 2:11 pm 
Sophomore

Hacohen כתב:

1. קיליאן הייז נחשב לפרוספקט מעניין עוד מגילאי נוער, הוא היה הMVP של אליפות העולם לנוער, ושיחק 3 שנים בליגות מקצועניות רציניות לפני שנבחר בדראפט. עונה לפני שנבחר, בגיל 19, הוא סיים עונת יורוקאפ עם קרוב ל13 נקודות למשחק ב46% מהשדה ו90% מהקו, ועוד 6.2 אסיסטים למשחק שזה מאד-מאד מרשים. לעומת זאת האליברטון, עונה לפני שנבחר, נתן עונת מכללות טובה באיווה סטייט אבל כזו שהביאה אותו לבחירה לחמישייה השניה של הביג 12, ותו לא. ממש לא משהו שמקפיץ אנשים גבוה בלוטרי.

2. עובדתית, בין קיליאן הייז לבין טייריס האליברטון נבחרו 4 שחקנים אחרים. כולל דני אבדיה דרך אגב. אני ממש לא מצליח להבין את הטענה שבזמן אמת היה ברור שהאליברטון עדיף על הייז.

הייז שיחק בליגה הגרמנית בשנה שלפני הכניסה שלו לדראפט, זאת לא ליגה חזקה במיוחד יחסית לליגה הספרדית ואפילו הצרפתית (שמשופעת באתלטים).
מה שלא הזכרת מהסטטס שלו באותה שנה, זה שב 33 משחקים במסגרות שונות במדי אולם, הוא קלע 30 מתוך 102 זריקות משלוש, שזה 29% לא מרשימים בכלל. ולכך צריך להוסיף חסרונות כמו צעד ראשון לא מהיר מספיק, יכולת לסיים ביד אחת בלבד, שאם מחברים את הכל ביחד מקבלים פרוספקט שהיתה סיבה טובה להירתע ממנו.

האליברטון, לעומת זאת, קלע 1.4 שלשות ב 43.4% כבר כפרשמן, ואז השתפר ל 2.4, 41.9% כסופמור. באופן אירוני, היתה הסתייגות דווקא מהקליעה מבחוץ שלו, בגלל המכניקה המשונה (כנ"ל לגבי דווין ואסל, שבזמן הקומביין התפרסם סרטון שלו זורק באופן שונה וקלוקל לעומת איך שזרק במכללות).

בכל אופן, הייז נתפס כפרויקט לטווח ארוך, ולפיכך פוטנציאל בום-או-באסט גבוה יותר, בעוד שהאלי נחשב לפרוספקט עם הרצפה הגבוהה יותר, אבל תקרה נמוכה.
ועזוב אותי ואת הכדור הכתום, גם המוק דראפט הקונצנזוסאלי שהתפרסם באתר הרשמי יום לפני הדראפט, שם את האלי בבחירה 6 ואת הייז ב 8:

https://www.nba.com/news/2020-consensus-mock-draft

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 2:12 pm 
Hall of Famer

בסופו של דבר זה פשוט, שום דבר לא באמת יושב על החלטה בודדה כזו או אחרת, הפיסטונס מ2008 הגיעו לפלייאוף 3 פעמים, מהמקום השמיני, כשהם חוטפים סוויפ בסיבוב הראשון.

אם זה מה שהשגת ב15 שנה, אתה צריך שינוי.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 2:12 pm 
Sophomore

סאבוניס כתב:
לגבי בחירות סיבוב שני, למה אני צריך להחליט? הפוסט התחיל עם ביקורת על כלל המהלכים של וויבר, לא רק הבחירות. ומה שכתבתי זה שגם לפני וויבר הם נכשלו, תוך התמקדות בבחירות (כי קל יותר לסקור אותן מאשר לדבר על כל מהלך ניהולי ב-20 השנים האחרונות), אבל מן הסתם גם בחוסר היכולת לזהות את הבחירות הבודדות שכן היו שווה להשאיר בקבוצה. זה לא סותר.

לגבי לוסון וטיג, סבבה, רק מחזקים את הקייס של בחירה לא טובה כששתיים שלוש בחירות אחריה נבחרים אולסטארים לעתיד. אם בא לך, תתחיל רשימה משלך ותוסיף שם כל שחקן שנראה לך רלוונטי לקייס והשמטתי כאן. לא התיימרתי לכסות את כולם כאן (למשל, גם מיילס טרנר נבחר כמה מקומות אחרי סטנלי ג'ונסון ב-2015, ואין ספק שגם הוא ולא רק בוקר היה בחירה מוצלחת יותר).

לגבי סטאקי, אין לי בעייה להוסיף אותו לקטגוריה של בחירות סבירות, אפילו טובות אם ממש בא לך, לצד דראמונד (למרות שאני לא בטוח שבעיני סטאקי עדיף על בלינלי שנבחר שלושה מקומות אחריו, אבל זה כבר עניין של טעם). בטח אין כאן איזה הצלחה גדולה, אבל בהחלט גם לא כישלון בבחירה ה-15, בטח בדראפט שלא היו בו הברקות בהמשך (חוץ מגאסול, שכאמור אני לא מחשיב בדיונים הללו כי זו בחירת סיבוב שני שגם אף אחד אחר לא זיהה כפוטנציאל הצלחה).

כך או כך, כל אלו זוטות שלא משנות כהוא זה את התמונה הכללית.

מקבל, סליחה על הניטפוק...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 2:13 pm 
Hall of Famer

B.Grant44 כתב:
Hacohen כתב:

הייז שיחק בליגה הגרמנית בשנה שלפני הכניסה שלו לדראפט, זאת לא ליגה חזקה במיוחד יחסית לליגה הספרדית ואפילו הצרפתית (שמשופעת באתלטים).
מה שלא הזכרת מהסטטס שלו באותה שנה, זה שב 33 משחקים במסגרות שונות במדי אולם, הוא קלע 30 מתוך 102 זריקות משלוש, שזה 29% לא מרשימים בכלל. ולכך צריך להוסיף חסרונות כמו צעד ראשון לא מהיר מספיק, יכולת לסיים ביד אחת בלבד, שאם מחברים את הכל ביחד מקבלים פרוספקט שהיתה סיבה טובה להירתע ממנו.

האליברטון, לעומת זאת, קלע 1.4 שלשות ב 43.4% כבר כפרשמן, ואז השתפר ל 2.4, 41.9% כסופמור. באופן אירוני, היתה הסתייגות דווקא מהקליעה מבחוץ שלו, בגלל המכניקה המשונה (כנ"ל לגבי דווין ואסל, שבזמן הקומביין התפרסם סרטון שלו זורק באופן שונה וקלוקל לעומת איך שזרק במכללות).

בכל אופן, הייז נתפס כפרויקט לטווח ארוך, ולפיכך פוטנציאל בום-או-באסט גבוה יותר, בעוד שהאלי נחשב לפרוספקט עם הרצפה הגבוהה יותר, אבל תקרה נמוכה.
ועזוב אותי ואת הכדור הכתום, גם המוק דראפט הקונצנזוסאלי שהתפרסם באתר הרשמי יום לפני הדראפט, שם את האלי בבחירה 6 ואת הייז ב 8:

https://www.nba.com/news/2020-consensus-mock-draft

יופי למוק דראפטס שהציגו פער עצום של 2 מקומות בין האלי להייז, אבל היה מבחן קצת יותר חזק ממוק דראפט וזה...הדראפט. שבו 11 קבוצות ויתרו על האליברטון, וה12 לקחה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 3:00 pm 
Sophomore

זה נכון. אבל בוא נבחן רגע את הקבוצות שדילגו על האלי ועל הבחירות שלהן, מדטרויט והלאה:

8. הניקס - כשלו בשנים שקדמו לדראפט זה עם ניליקינה (2017, גם בחירה 8), קווין נוקס (2018, בחירה 9, אחת הבודדות לצד באגלי, במבה וג'רום רובינסון שהיתה בחירת לוטרי כושלת בדראפט הזה). שנה קודם לכן הם לקחו את בארט בבחירה 3, שזה היה נו-בריינר.

9. וושינגטון - עם כל הכבוד והאהבה לדני בוי שלנו, נפלו שנה לפני ושנתיים אחרי עם האצ'ימורה וג'וני דייויס במיקומים דומים.

10. פניקס - נקטו באותן שנים באסטרטגיית 'פאנט על הדראפט', לא מוצא כרגע לינק לכתבה על זה. בכל אופן, לקחו את ג'יילן סמית, enough said.

11. הספרס - התבייתו על ואסל, בחירה טובה

ואתה צודק, הפער בין האלי להייז לא היה כזה משמעותי, אבל הפער בין הקונצנזוס של בחירה 6 להאלי ובין 6 הבחירות שעברו ממיקום זה ועד שנבחר בפועל, הוא כן משמעותי. אני כן בגישה שצריך לקחת אתרי מוק דראפט בפרופורציה, לקבוצות בליגה יש מערך מקיף יותר של אנשי מקצוע ולעתים גם מידע פנימי (מאימונים אישיים), ועדיין...כשיש רקורד מצטבר של כישלונות all over the draft, במיוחד מצד פרנצ'ייזים מסוימים (לפחות בניהולם של פרונט אופיסים מסוימים), יש מקום גם לקחת בחשבון את עמדתם של מסקרי דראפט למיניהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 3:06 pm 
Hall of Famer

סבבה, ועדיין למהות הנקודה, גם אם היו כאלה כולל אתה שחשבו בזמן אמת שהאליברטון עדיף על הייז (שזה לכשעצמו נחמד, וכל הכבוד למי ששם לב)-אי אפשר לקרוא לזה משהו שהיה ברור מראש.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 3:42 pm 
Hall of Famer

דיון צד:
מה עושה את "האצ'ימורה" לנפילה, בעוד (אני מניח) שאת דני אף אחד לא יגדיר כך?
בינתיים עובדתית האצ'ימורה השתלב בקבוצה טובה יותר, וגם קיבל חוזה גדול יותר (51M לשלוש שנים, לעומת 55M לארבע שנים)
האם מובן מאליו שאם דני יגיע מתישהו לקבוצת פלייאין/פלייאוף (ועוד הלייקרס במובן מסוים היא "לא סתם קבוצה שכזו") הוא יקבל 25 דקות למשחק?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 3:51 pm 
Freshman

האצ׳ימורה שחקן נחמד, ברוח השאלה של אוריאל - למלם כבחירת אמצע/מאוחרת בלוטורי.
וושינגטון של לפני כמה שנים היתה מקום רע לפיתוח צעירים,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 4:35 pm 
Junior

שחקן רוטציה כמעט חמישיה זו התוחלת של שחקן שנבחר במקום 9. הצ'ימורה עונה להגדרה הזו. לא הייתי קורה לו נפילה.
https://www.rrosenb.org/nba-draft-pick- ... raft-slot/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 5:07 pm 
מנהל פורום

shmueliki כתב:
דיון צד:
מה עושה את "האצ'ימורה" לנפילה, בעוד (אני מניח) שאת דני אף אחד לא יגדיר כך?
בינתיים עובדתית האצ'ימורה השתלב בקבוצה טובה יותר, וגם קיבל חוזה גדול יותר (51M לשלוש שנים, לעומת 55M לארבע שנים)
האם מובן מאליו שאם דני יגיע מתישהו לקבוצת פלייאין/פלייאוף (ועוד הלייקרס במובן מסוים היא "לא סתם קבוצה שכזו") הוא יקבל 25 דקות למשחק?

מבלי להתיימר כרגע לקבוע האם מישהו מהם היה "נפילה" או לא, בקביעות האלה חשוב להתייחס לשחקנים האחרים בדראפט.
אותו שחקן יכול להיחשב נפילה בבחירה 9 בדראפט חזק, אבל מציאה בבחירה 9 בדראפט חלש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 02, 2024 5:31 pm 
Hall of Famer

מעניין להשוות בין השניים.
כרגע, שניהם שחקני רוטציה בליגה.

עבור וושינגטון, יש הבדל משמעותי בין השניים.
היא נפטרה מרוי מאוחר מדי אחרי שהוא סוג-של-וויתר/עשה שביתה איטלקית/היו לו בעיות רגשיות/נפצע
או מה שזה לא יהיה שהיה שם ובקושי קיבלה עבורו משהו (=אפשר לומר נפילה מהבחינה הזאת).
דני שווה עבורה לא מעט, בין אם כשחקן או כנכס בטרייד.

להשוות חוזים כדי להעריך יכולות לא מרגיש לי הגיוני כרגע.
אבדיה קיבל את החוזה שלו רגע לפני הפריצה שלו העונה אחרי ששיפור יכולות
ואילו רוי קיבל חוזה רגע אחרי הפריצה שלו במדי הלייקרס,
אחרי שהסיטואציה שלו השתנתה.

החוזה של אבדיה הוא אחד הטובים בליגה.
של רוי מרגיש לי סביר במקרה הטוב.

אבדיה צעיר יותר, וורטסילי יותר, אחרי עונת פריצה ויש לו עוד לאן להתקדם
בעוד שהאצ'ימורה הוא כנראה פחות או יותר מי שהוא כשחקן.

בהנחה שימשיך לקלוע היטב משלוש, אני חושב שסט היכולות של אבדיה מבוקש יותר בליגה.

נערך לאחרונה על ידי Att בתאריך א' יוני 02, 2024 6:02 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 463 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Lakic, stavs, uriel17, Y.T, מנחם, נביא בעירו, סאבוניס, עופר האדום ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: