סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' ספטמבר 25, 2024 5:16 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 67 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

כמה זרים צריכים להיות בליגת העל ?
זרים ללא הגבלה 22%  22%  [ 15 ]
6 זרים 4%  4%  [ 3 ]
5 זרים 4%  4%  [ 3 ]
4 זרים 33%  33%  [ 22 ]
3 זרים 15%  15%  [ 10 ]
6 זרים + חוק רוסי 3%  3%  [ 2 ]
5 זרים + חוק רוסי 10%  10%  [ 7 ]
4 זרים + חוק רוסי 1%  1%  [ 1 ]
פתרון משולב הגורר קנס (למשל 5 זרים , וקבוצה שרוצה זר נוסף תשלם קנס) 4%  4%  [ 3 ]
פתרון משולב תלוי בחירה (למשל קבוצות יוכלו לבחור בין פיתרון של 4 זרים או חוק רוסי +5 זרים למשל) 1%  1%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 67
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 11:40 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אם נעזוב את הויכוח העקרוני (שבו אנחנו באותו הצד מסתבר ותודה לאל על כך), לא חושב שאתה צודק מקצועית. זה היה נכון לראשית העשור הקודם, כנראה. היום, וכבר לא מעט שנים, עובדתית זה ממש לא המצב. אני נוטה להסכים עם הטענה הישנה של זל"א שהקבוצות של שנות ה90 של הפועל ומכבי, אלה עם השלושה זרים והרוטציה של השיבעה-שמונה שחקנים, היו נאבקות בליגה הנוכחית נגד הירידה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 12:19 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
נהנה גם מההסכמה לגבי הנושא העקרוני, אבל ננטפק קצת על הנושא הלא עקרוני, מה יכול להיות: שנות ה-90? הלכת מאוד רחוק שלא לצורך, אני חושש. הפועל של מקארתי, אוואג׳ובי וסולומון, עם מוכתרי וארז כץ כשחקנים 7 ו-8 היתה נלחמת היום נגד הירידה? ואם זה לא מספיק קרוב, אז מה לגבי יוסטון ובוסטון שנותנות את המשחקים הכי גדולים שלהן העונה עם רוטציה של שבעה שחקנים? אני לא טוען שהגישה שלי מוכחת מעל לכל ספק כמובן, אבל האמירה הגורפת כאילו זמנה של הרוטציה הקצרה עבר מן העולם, נראית לי קצת דרמטית מדי. הקבוצה שזה הכי בולט אצלה העונה בעיניי היא גלבוע. כולם מדברים על הזרים המצטיינים שהם החתימו, אבל שים שחקן כמו לידיי ברוטציה יחד עם דיי, אליהו והאוול, שכל אחד מהם כוכב בעיניי עצמו שחייב לקבל 25 דק׳ למשחק לפחות ואני מניח שתקבל תפוקה שמאוד תזכיר את אומיץ׳ הזכור לטוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 12:34 pm 
מנהל פורום

הפועל של היול"ב לא היתה נאבקת נגד הירידה, כי התמזל מזלה לפגוע בארבעה זרים בול (וגם ארבעה זרים זה יותר משלושה), אבל היתה כנראה קבוצה בינונית פלוס מינוס.

וזה כמובן בהנחה שהיא לא היתה נאלצת לשקם את עצמה על תקופת טרום מקארתי שבה היא ללא ספק היתה בתחתית.

בכל אופן 2004 זה בדיוק הגבול של התקופה שבה דברים החלו להשתנות. אין לי ממש הסבר למה זה קרה ואני מאוד מצר על כך שזה קרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 12:48 pm 
Junior

לא היו ארבעה. אבל נעצור את זה פה...:-)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 12:48 pm 
Junior

ראובן כתב:
הפועל של היול"ב לא היתה נאבקת נגד הירידה, כי התמזל מזלה לפגוע בארבעה זרים בול (וגם ארבעה זרים זה יותר משלושה), אבל היתה כנראה קבוצה בינונית פלוס מינוס.

וזה כמובן בהנחה שהיא לא היתה נאלצת לשקם את עצמה על תקופת טרום מקארתי שבה היא ללא ספק היתה בתחתית.

בכל אופן 2004 זה בדיוק הגבול של התקופה שבה דברים החלו להשתנות. אין לי ממש הסבר למה זה קרה ואני מאוד מצר על כך שזה קרה.

לפגוע בארבעה זרים בול? סולומון, אוואג'ובי, מקארתי ו...?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 1:11 pm 
מנהל פורום

סליחה, התעוררתי בחמש ורבע הבוקר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 1:16 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
שמוליק, אלה נתונים חסרי משמעות לחלוטין לא רק בגלל הדגימה הקטנה. מה זה אומר בכלל שמקומות 1,4,5 יחסית נתנו מעט דקות לזרים? ומה עם מקומות 2,3,6?

לנתונים יש משמעות
ברור שזה לא דאטה אנליזה , אבל עדיין

קיבלנו "אישור" ( על מדגם קטן של שנת המשחקים הנוכחים ) שקבוצות יכולות להציג רמת כדורסל ותוצאות די טובות ברמת הליגה שלנו ( חולון , אשדוד , הפועל ת"א ) , אפילו עם "רק" 90-105 דקות לזרים בממוצע למשחק , שזו כמות דקות שאתה יכול לשתף בה אפילו רק 3 זרים כשירים וטובים ( לא חייבים להיות כוכבים גדולים , אבל כן מתפקדים מקצועית ופיזית בהסתברות גבוהה - לא שאפשר לבנות על כך בוודאות כמובן - כפי שציינת ) , ובוודאי ובוודאי 4 .

גם עניין "הזר הבאסט" הוא כמובן נכון לוגית/עקונית , אבל לא בהכרח משקף את הנעשה השנה .
לחולון היו חסרים במהלך העונה וולדן , הולוואי ורייס - לא חושב שתוכל להגדיר מישהו מהם כבאסט .
את אשדוד דווקא עזב בנסיבות קיצוניות הזר הטוב ביותר שלהם באותה התקופה ( בדומה לגליל אגב ) , ובכל מקרה גם בזרים הנוכחיים שלהם אין אף נפילה.
הפועל ת"א סתם עם חבורת זרים בינונית שלא בהכרח עולה על השחקנים הישראלים הטובים שלה .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 1:26 pm 
מנהל פורום

תוסיף לבאסט את האפשרות של פציעה ותקבל בדיוק את המצב של חולון היום. ואשדוד נמצאת בדיוק בסיטואציה הזו של שלושה זרים טובים ושני באסטים (אאל"ט).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 1:35 pm 
Hall of Famer

מה הבעיה עם המצב של חולון היום ? וולדן ורייס לא זמינים , הביאו את המילטון ורצים יפה מאוד עם 3 זרים - זה עובדה .
מן הסתם אני לא מצפה מהקבוצות להיות עם סגל של אותם 3-4 זרים לאורך כל העונה , חרף פציעות .
אני סופר לאשדוד ברמת המאקרו העונתית 5 זרים שעושים עבודה נהדרת לעומת שחקן בודד שתרם פחות והיה כאן חודש וחצי ( וגם איתו הקבוצה במאזן 3-3 סביר ) . כך שאיני מבין את טענתך .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 2:00 pm 
Junior

shmueliki כתב:
מה הבעיה עם המצב של חולון היום

מה הבעיה? בעיקר שלא כל שנה פוגעים כל כך בזרים כמו שהם פגעו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 2:16 pm 
Hall of Famer

בסדר גמור , ולכן ברור שלא כל שנה חולון תהיה במקום הראשון ( או בכלל בצמרת ) , וזה אמור להיות ברור מאליו עבור קבוצה עם משאבים שכאלו .

אני שוב חוזר על הנקודה שלי - השנה זו דוגמא מצוינת לדעתי לקבוצות שהחליפו המון זרים ולא הגיעו לכלום ( הרצליה , חיפה , אפילו נהריה במובן מסוים שיזמה החלפות ולא נאלצה לבצען עקב פציעות ) , ומנגד קבוצות שכאמור כמותית נתנו פחות דקות לזרים ( כי היו עם 3 בלבד חלק מזמן ) והצליחו יפה .
זה כמובן גם סוג של ביצה ותרנגולת ( כי אם אני נכשל - אני מחליף זרים , וחוזר חלילה . או מנגד אם אני רץ יפה עם 3 זרים - אז אולי אני אשאר תקופה עם 3 זרים ...) ולא איזה טיעון מנצח , פשוט חומר למחשבה ( גם עבורי ) לטובת הדימיון עד כמה גרוע כביכול תיראה פה הליגה עם 3-4 זרים בלבד לכל קבוצה, ומכסת החלפות שנתית נמוכה יותר למניעת "טיילת הזרים הנוכחית" .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 2:46 pm 
Junior

אדום88 כתב:
shmueliki כתב:

שעובדים נכון פוגעים באחוזים גבוהים. לא במקרה הבאנו את המילטון תוך 4.5 ימים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 3:05 pm 
מנהל פורום

שמוליק העניין הוא שאם מלכתחילה התחלת עם שלושה זרים אז כשאחד נפצע אתה יורד לשניים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 4:07 pm 
Junior

לאומית כתב:
אדום88 כתב:
shmueliki כתב:

שעובדים נכון פוגעים באחוזים גבוהים. לא במקרה הבאנו את המילטון תוך 4.5 ימים.
ככה, ב5/6 הזרים האחרונים שהבאתם העונה? כמעט 100% פגיעה? נחכה ונראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 4:21 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
שמוליק העניין הוא שאם מלכתחילה התחלת עם שלושה זרים אז כשאחד נפצע אתה יורד לשניים.

בסדר , אבל ליריבה ממול יש 3 ( לכל היותר ) , ויועילו בטובם אותם מערכי סקאוטינג מהוללים לעקוב אחרי אופציות באופן סדיר ( ולא כמו בהפועל ת"א שמדי עונה מחפשים לכאורה זרים כמה חודשים , אבל "השוק קשה" ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 25, 2018 6:45 pm 
מנהל פורום

אנחנו לא מדברים על מצב שבו בליגה כל הקבוצות משחקות עם שלושה זרים. אלא שיש גם קבוצות שניצלו את האפשרות להחתים חמישה והאם תהיה לך האפשרות להתמודד איתן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 26, 2018 10:35 pm 
Hall of Famer

אז לא דיברנו על אותו דבר ...
אני כיוונתי למצב ההיפותטי ( שלשמו אף הבאתי את אותם נתוני דקות כאן ) של ליגה שבה יהיו רק 3-4 זרים בכל קבוצה , תוגבל מכסת ההחלפות וכו' . לדעתי כאמור קטסטרופה מכך לא תהיה .
כבר רשמתי מספיק מה דעתי על 3 זרים נגד 5 כמו שיהיה בעוד שנתיים , ואני בהחלט מוקיר אותך כראשון שתבע מונח נהדר כמו "חוק השוחד" .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 67 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], רלפי ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה