סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 2:37 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1650 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 66  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: הפועל ירושלים 17-18
הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 8:55 am 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
Dovi כתב:
מצד אחד החתמה גדולה והתגשמות חזונו של ראובן שכולם ימשיכו.
מצד שני, הפועל עם יכולת לא טובה לאורך רוב העונה, אם נוציא מהמשוואה את תאוריית ההשתנה, לא בטוח שזה הרעיון החכם להמשיך עם אותה קבוצה.
ימים יגידו.

השאלה הגדולה היא מה יהיה האימפקט של המאמן החדש, כי אין ספק שהיה אפשר להוציא כדורסל הרבה יותר טוב (ויפה לעין) מהסגל של עונה שעברה, יחד עם זאת
קשה להתעלם מהשורה התחתונה של התוצאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 9:07 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מאחר שהשנה יוכלו לשחק עם שלישיית זרים בקו האחורי בחמישיה, ולאורך הרבה דקות, כל העונה בליגה - אני מניח שעונת הליגה של ירושלים תיראה אחרת.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 9:16 am 
Hall of Famer

ההחתמה של ג'רלס כמובן שהיא החתמה מצויינת. אין שום סיכוי בעולם שהפועל הייתה מצליחה להביא מישהו יותר טוב ממנו.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 9:18 am 
Hall of Famer

Dovi כתב:
מצד שני, הפועל עם יכולת לא טובה לאורך רוב העונה, אם נוציא מהמשוואה את תאוריית ההשתנה, לא בטוח שזה הרעיון החכם להמשיך עם אותה קבוצה.
ימים יגידו.

אל תשכח שרוב העונה בליגה להפועל לא היה את האוול כישראלי.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 9:46 am 
Sophomore

נביא בעירו כתב:
מצד שלישי, סנטר דומיננטי בהרבה מאוד כסף במקום אמארה, לצד ישראלי שיכול לתת אינטנסיביות בעמדה שלוש, אלה בדיוק השדרוגים שהסגל הזה היה צריך וזה עדיין יכול לקרות. אני הייתי שמח אם היה מגיע גם גארד ישראלי נוסף לצד הלפרין+אוחיון/טימור, אבל גם ככה, מדובר בסגל טוב עם הבונוס המפורסם של ההמשכיות. צריך גם לזכור שרוב ההשתנה אירעה לפני שהאוול הצטרף. עם פרה-סיזן מוצלח, אני מניח ששילוב נכון שלו גם ישדרג את הקבוצה בלא מעט...

צריך לזכור - כל השלישייה תרוויח יותר מבעונה שעברה, ככה שלא רק שלא התפנה כסף אלא להפך. ג'רלס שודרג מעבר לאופציה שהיתה לו בחוזה, קינזי גם האריך חוזה ודייסון שודרג בהתאם לאופציה בחוזה. עכשיו השאלה היא (אם ו) איזה זרים יביאו במקום אמארה/פיטרסון, שעשויים עוד להישאר איכשהו.
הימור שלי - אנחנו נראה קאמבק של סנטר שכבר שיחק בירושלים בתקופת אורי אלון...

ובלי קשר להשתנה, כן או לא, צריך לזכור כמה דברים:
1. עם השתנה או בלי, ירושלים שיחקה כדורסל נורא בעונה שעברה. גם אחרי שהאוול הגיע. גם אחרי אירוע ההתגלות שהוביל את פיאניג'יאני להרכב שלושת הגארדים הזרים, גם בפלייאוף וגם בפיינל פור.
2. יהיה לירושלים מאמן אחר בעונה הבאה, תצפו לראות משהו אחר. סגנון משחק אחר ופחות הסכמה או עידוד מצד המאמן לכיוון ג'רלס והכדרורים. ג'רלס אכן אוהב לכדרר, אבל הוא עשה את זה גם כחלק מתוכנית המשחק של סימונה להוריד את קצב המשחק.
3. 5 משחקים לסוף העונה, ירושלים בחיים לא היתה משאירה פה את דייסון, וכנראה שגם לג'רלס לא היו מציעים שדרוג כדי שישאר. בסופו של דבר, ירושלים מבקרת את השיטה בצדק מוחלט, אבל מקבלת את ההחלטות שלה בהתאם לרנדומליות של אותה שיטה שהיא מבקרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 9:51 am 
Hall of Famer

zurkin כתב:
נביא בעירו כתב:
מצד שלישי, סנטר דומיננטי בהרבה מאוד כסף במקום אמארה, לצד ישראלי שיכול לתת אינטנסיביות בעמדה שלוש, אלה בדיוק השדרוגים שהסגל הזה היה צריך וזה עדיין יכול לקרות. אני הייתי שמח אם היה מגיע גם גארד ישראלי נוסף לצד הלפרין+אוחיון/טימור, אבל גם ככה, מדובר בסגל טוב עם הבונוס המפורסם של ההמשכיות. צריך גם לזכור שרוב ההשתנה אירעה לפני שהאוול הצטרף. עם פרה-סיזן מוצלח, אני מניח ששילוב נכון שלו גם ישדרג את הקבוצה בלא מעט...

צריך לזכור - כל השלישייה תרוויח יותר מבעונה שעברה, ככה שלא רק שלא התפנה כסף אלא להפך. ג'רלס שודרג מעבר לאופציה שהיתה לו בחוזה, קינזי גם האריך חוזה ודייסון שודרג בהתאם לאופציה בחוזה. עכשיו השאלה היא (אם ו) איזה זרים יביאו במקום אמארה/פיטרסון, שעשויים עוד להישאר איכשהו.
הימור שלי - אנחנו נראה קאמבק של סנטר שכבר שיחק בירושלים בתקופת אורי אלון...

ובלי קשר להשתנה, כן או לא, צריך לזכור כמה דברים:
1. עם השתנה או בלי, ירושלים שיחקה כדורסל נורא בעונה שעברה. גם אחרי שהאוול הגיע. גם אחרי אירוע ההתגלות שהוביל את פיאניג'יאני להרכב שלושת הגארדים הזרים, גם בפלייאוף וגם בפיינל פור.
2. יהיה לירושלים מאמן אחר בעונה הבאה, תצפו לראות משהו אחר. סגנון משחק אחר ופחות הסכמה או עידוד מצד המאמן לכיוון ג'רלס והכדרורים. ג'רלס אכן אוהב לכדרר, אבל הוא עשה את זה גם כחלק מתוכנית המשחק של סימונה להוריד את קצב המשחק.
3. 5 משחקים לסוף העונה, ירושלים בחיים לא היתה משאירה פה את דייסון, וכנראה שגם לג'רלס לא היו מציעים שדרוג כדי שישאר. בסופו של דבר, ירושלים מבקרת את השיטה בצדק מוחלט, אבל מקבלת את ההחלטות שלה בהתאם לרנדומליות של אותה שיטה שהיא מבקרת.

1. אכן השלישייה סביר להניח שתרוויח יותר מהעונה שעברה (לא בצורה קיצונית לדעתי). מצד שני , עם ניהול זרים נכון הפועל יכולה לחסוך לעומת העונה שעברה את כל החצי זרים שהביאו ושילמו עליהם לא מעט (עם האוול אני גם לא רואה צורך מיוחד להחתים שישה זרים). צריך גם לזכור שאמארה כנראה לא יישאר , ואף אחד באמת לא יודע כמה הוא הרוויח בעונה שעברה.

3. פעם אחת ולתמיד - הפועל לא לקחה אליפות בגלל ה"שיטה". צריך להזכיר שוב שבעצם הפועל הגיעה לפיינל פור האחרון כקבוצה עם הדירוג הכי גבוה בליגה מבין כל ארבעת הקבוצות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 9:56 am 
Sophomore

עופר האדום כתב:

1. אכן השלישייה סביר להניח שתרוויח יותר מהעונה שעברה (לא בצורה קיצונית לדעתי). מצד שני , עם ניהול זרים נכון הפועל יכולה לחסוך לעומת העונה שעברה את כל החצי זרים שהביאו ושילמו עליהם לא מעט (עם האוול אני גם לא רואה צורך מיוחד להחתים שישה זרים). צריך גם לזכור שאמארה כנראה לא יישאר , ואף אחד באמת לא יודע כמה הוא הרוויח בעונה שעברה.

3. פעם אחת ולתמיד - הפועל לא לקחה אליפות בגלל ה"שיטה". צריך להזכיר שוב שבעצם הפועל הגיעה לפיינל פור האחרון כקבוצה עם הדירוג הכי גבוה בליגה מבין כל ארבעת הקבוצות.

איפה כתבתי שירושלים לקחה אליפות בגלל השיטה? הנקודה (שעליה, לדעתי אין עוררין) היתה שירושלים שיחקה גרוע ברוב שלבי העונה, והיא מקבלת את ההחלטות שלה על סמך התחושת הצלחה שנתנו לה חמשת המשחקים האחרונים של העונה, ולא על סמך השישים ומשהו משחקים שקדמו להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:00 am 
Freshman

zurkin כתב:
עופר האדום כתב:

איפה כתבתי שירושלים לקחה אליפות בגלל השיטה? הנקודה (שעליה, לדעתי אין עוררין) היתה שירושלים שיחקה גרוע ברוב שלבי העונה, והיא מקבלת את ההחלטות שלה על סמך התחושת הצלחה שנתנו לה חמשת המשחקים האחרונים של העונה, ולא על סמך השישים ומשהו משחקים שקדמו להם.

ועל סמך קמפיין נהדר באירופה, שלהצלחה שם ההנהלה מכוונת. שולי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:04 am 
Sophomore

רפאל כתב:

לא רק מכוונת, אלא וויתרה על הליגה הסדירה כדי להתמקד בו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:05 am 
Freshman

דעתן בגרוש כתב:
רפאל כתב:

ויתור שהספיק לאליפות (בגלל השיטה). כשהשיטה תשתנה גם הגישה תשתנה, ובכל מקרה החשיבות היא אירופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:11 am 
Sophomore

זו היתה הסכמה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:13 am 
Hall of Famer

zurkin כתב:
עופר האדום כתב:

אבל בחמשת המשחקים האחרונים של העונה היא ניצלה את העובדה שיש לה את האוול כישראלי מרכזי ופותח (מה שנכון גם לשנה הבאה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:14 am 
Hall of Famer

רפאל כתב:
דעתן בגרוש כתב:
רפאל כתב:

ויתור שהספיק לאליפות (בגלל השיטה). כשהשיטה תשתנה גם הגישה תשתנה, ובכל מקרה החשיבות היא אירופה.

אבל האליפות לא הגיעה בגלל "השיטה"...... גם לפיינל פור הפועל הגיעה כמדורגת הכי בכירה , ואפשר לנחש בניחוש סביר שגם אם היו סדרות עד הסוף היא עדיין הייתה פייבוריטית לקחת את התואר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:20 am 
Freshman

השיטה היא לא הגורם לאליפות. אין ספק שהיינו הקבוצה הכי טובה בפיינל פור, והכי הגיע לנו. השיטה היא הגורם להשתנה, וזה כנראה לא הולך להשתנות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:21 am 
Sophomore

עופר האדום כתב:
אבל בחמשת המשחקים האחרונים של העונה היא ניצלה את העובדה שיש לה את האוול כישראלי מרכזי ופותח (מה שנכון גם לשנה הבאה).

היא ניצלה את העובדה הזאת גם קודם. וגם כשהיא ניצלה את העובדה הזאת, היא כמעט הפסידה לנהריה ועפה לפני הפיינל פור.

רפאל כתב:

בלי לשים לב אתה מחזק את הנקודה שלי. הקמפיין הנהדר באירופה לא היה בזכות דייסון. אם כבר, למרות דייסון שהיה רע מאוד ברוב שלבי העונה. ועדיין הוא נשאר.

לא אומר ששמירה על שלושת הזרים בקו האחורי זה לא דבר מרשים בהתחשב בתוצאות, כן אומר שזה שירושלים ניצחה 5 משחקים ברצף בסוף העונה גרם לכולם לחשוב שהיתה לירושלים עונה מושלמת וזה ממש לא המצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:29 am 
Hall of Famer

דייסון היה בסדר גמור ביורוקאפ. לדוגמא ברבע גמר נגד גראן קנריה הוא היה מצויין וקלע 16 ו-20 נקודות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:38 am 
Freshman

זורקין
תיקון א' - המעבר לחמישיה של ג'רלס, דייסון, קינסי, ליאור והאוול נעשה במצב של 2:0 לנהריה (אני זוכר את זה כי יום לפני שזה קרה אמרתי לחבר שזו החמישיה שאיתה הייתי פותח).
תיקון ב' - מה שעופר אמר. ולא רק הסדרה מול גראן קנריה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:40 am 
Sophomore

עופר האדום כתב:
דייסון היה בסדר גמור ביורוקאפ. לדוגמא ברבע גמר נגד גראן קנריה הוא היה מצויין וקלע 16 ו-20 נקודות.

כנראה שכבר לא נסכים בדיון הזה, אבל דעתי היא שירושלים היתה צריכה שינוי בקו האחורי, ודייסון הוא זה שהיה צריך ללכת. לצד ה16 ו-20 נק' האלה מול גראן קנאריה, הוא גם איבד 4 ו-5 כדורים. ו3.2 איבודים בטופ 16. ונגד ולנסיה בחצי הגמר הוא נעלם לגמרי עם 4, 5 ו-5 נק' לצד 2.7 איב'. שנינו יודעים שהסטטיסטיקות האלה לא מספרות את כל הסיפור, כי זה דייסון, לטוב ולרע - לא יציב בשום אספקט, קבלת החלטות נוראית, אבל אקספלוסיבי לעתים. שיהיה בהצלחה עם זה, בהינתן האפשרות שהיתה לשינוי, הייתי בוחר אחרת במקום ירושלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:43 am 
Sophomore

יפתח כתב:
זורקין
תיקון א' - המעבר לחמישיה של ג'רלס, דייסון, קינסי, ליאור והאוול נעשה במצב של 2:0 לנהריה (אני זוכר את זה כי יום לפני שזה קרה אמרתי לחבר שזו החמישיה שאיתה הייתי פותח).
תיקון ב' - מה שעופר אמר. ולא רק הסדרה מול גראן קנריה.

א' - אני יודע, אבל זה לא העניין. ירושלים שיחקה בחמישייה הזאת גם קודם, פשוט לא כחמישייה פותחת. וגם עם החמישייה הזאת, שכולם פה מהללים ומשבחים, היא היתה רחוקה כמה החלטות טובות של נהריה מסוויפ. אז כשאני חושב על קבלת ההחלטות של ירושלים לקראת העונה הבאה, אני מצפה שהיא תחשוב קצת מעבר לחמשת המשחקים האחרונים, מוצלחים ככל שיהיו.

ב' - מה שאמרתי לעופר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 10:50 am 
מנהל פורום

מבין שלושת ההחתמות זו של דייסון הכי בעייתי וזו הייתה גם רוח הכותבים כאן בפורום
דייסון היה יותר קקרוב לחיתוך באמצע העונה מאשר להארכת חוזה
מקווה שאני לא נאיבי כשאני מאמין שבעיית הכושר הירוד של דייסון קשורה לפציעה או למשבר בחיים האישיים
אבל הלב שלי כבד מאוד עם החחתמה הזו

מאמין שהתוספת הכוללת על השידרוגים לא עולה 200 אלף דולר נטו. לא נורא בהתחשב בעליה בהכנסות שצפויה בעונה הבאה (מעיר המנויים עלה בלי לפגוע בקצב חידוש המנויי)
דיון תומסון שאתה רומז אליו קצת מפחיד אותי, בגלל חוסר סייז. אם הולכים על סטרץ' פור יקר במיוחד אפשר להפשר אפילו על מישהו סטייל באקנר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 11:20 am 
Sophomore

מסכים לגמרי. ברור שמהשלושה מי שהיה אמור ללכת זה דייסון אבל הגיוני גם לתת לו עוד צ'אנס להראות יותר יציבות כי אנחנו יודעים מה הוא יודע לתת.
לדעתי מה שיקרה זה שני סגנונות משחק שונים לגמרי באותה קבוצה, אחד עם השלישייה על המגרש והשני עם ברטי/יוגב והלפרין. יש לזה יתרונות וחסרונות, צריך שהמאמן והשחקנים יהיו גמישים אבל מגוון של צורות משחק יכול מאד להקשות על היריבים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 11:26 am 
Freshman

הבעיה של ירושלים בשנה שעברה היתה בעיקר מחסור בשחקנים מוסרים, כלומר רכז אמיתי או מחליף לדונטה סמית' במובן הזה. יותם היחיד שיש לו את ראיית המשחק הזו, אבל הוא לא משחק מספיק דקות ברוב המשחקים בגלל ההגנה והכושר הגופני. לכן יוגב אם אכן יגיע יכול להוות תוספת גדולה (אני מקווה שביחד עם בר טימור). דייסון, ג'רלס וקינזי - לכולם יתרונות ענקיים, אולם הסיבה שהקבוצה לא דרסה בליגה (בניגוד לשנים הקודמות) היא בגלל יכולת המסירה הלא טובה שגם תסכלה שחקנים הבנויים על אסיסטים ותנועה כמו אמארה, ליאור ופיטרסון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 11:54 am 
Hall of Famer

Dovi כתב:
ימים יגידו.

הוואל שינה את הכל .
אוחיון שהוא רכז טבעי יאזן את הקבוצה שגרלס ודייסון ישחקו לא מעט בעמדה מס2

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 12:01 pm 
Hall of Famer

הפועל תודיע למנקו עד ה15 לחודש אם הוא בתוכניות לעונה הבאה

בקשר לשכר. דייסון מ275 אלף דולר נטו עולה ל300
קינזי מ350 ל375
גרלס מ350 ל430

עכשיו בירושלים צריכים לבחור בין טימור ליוגב ובין מנקו לדאוסן או שמחון שחיפה מוכנה לשחרר תמורת כסף ושחקן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 09, 2017 12:08 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
Dovi כתב:
ימים יגידו.

עדיין לא כולם (והמאמן כבר הלך...), אני עוד מחכה לאמארה.

תיאוריית ההשתנה היא לא משהו שצריך להוציא מהמשוואה. הפועל השתפרה מאוד מהרגע שהאוול הגיע, והחיסרון של ישראלי נוסף (כזה שיאפשר לשלושת הזרים בקו האחורי לשחק יחד) היה אחד הדברים שגרמו לה להיראות כל כך רע בליגה ותוצאה ישירה של ההתמקדות באירופה.

בכל אופן, חלק מההנחה לגבי ההמשכיות היא לא רק שאתה משמר את אותו הסגל, אלא בשנה השניה הקבוצה כבר מותאמת יותר ומשחקת טוב יותר ביחד. אהרלה וייסברג ציין היום שהפעם האחרונה שקבוצה ישראלית שמרה את החמישיה הראשונה שלה זה נגמר ביורוליג השני של מכבי. אז זו נאיביות לחשוב שככה זה תמיד מתנהל אבל זה הבסט קייס סצנריו (יש כמובן גם וורסט קייס).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1650 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 66  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: