סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' יולי 07, 2024 12:14 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 202 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 2:48 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אםם רנדל יהיה בריא

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 2:48 pm 
Junior

ראי - אולי באמת מקל קצת אוברייטד, אבל הוא עדיין הגארד הישראלי הכי טוב, ולדעתי בצורה משמעותית. מעבר לאימפקט המדהים שהיה לו פה בעונה האחרונה שהוא שיחק כאן, בכל קיץ בנבחרת רואים שהוא הרבה יותר טוב מאוחיון, הלפרין ובר טימור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 2:49 pm 
Freshman

אורן כתב:
תכל'ס, מה שחסר למכבי כרגע באמת זה קו קדמי.גם בלי מקל, סנטר נורמלי, ליד רנדל ואופייבו בריאים, והיא משאירה להפועל הנוכחית אבק.

משאירה אבק? :hi_hi_hi:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 2:49 pm 
Junior

טוב, הפועל צריכה ללכת בכל הכח על כספי ויהיה בסדר

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 2:52 pm 
Hall of Famer

רפאל כתב:
אורן כתב:
תכל'ס, מה שחסר למכבי כרגע באמת זה קו קדמי.גם בלי מקל, סנטר נורמלי, ליד רנדל ואופייבו בריאים, והיא משאירה להפועל הנוכחית אבק.

משאירה אבק? :hi_hi_hi:

כן.אנחנו לא מתחילים להבין אפילו עד כמה הקו הקדמי הנוכחי שלהם מגוחך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 2:57 pm 
מנהל פורום

Gal is back או כמו שמזרחי אומר גל בק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 2:59 pm 
Sophomore

לא ברור כל כך מאין ההצהרה על "נוקאוט" של מכבי על ירושלים.
במידה ואליהו ממשיך, לא חסר לירושלים ישראלים, אולי איזה פורוורד או גארד ישראלי שלוחץ ושומר טוב (או לחילופין גארד זר במקום ג'נינג/רולנד שקולע ושומר טוב).

יש בסיס של ארבעה טובים: אליהו,פישר (ששומר על עצמו מצויין),ברטי והלפרין שמתחיל להתאושש לאחרונה.
אז אולי לא כדאי לבנות על הבריאות של הלפרין יותר מידי ולהביא את אוחיון,שלדעתי אין לו מה לחפש במכבי או איזה משעור או זליקוביץ שאני אוהב.

ובכלל, מי שמשמעותי באמת זה זרים טובים,לא הישראלים.

מצד שני, אני לא מבין את מכבי,באמת.
עם כל הכבוד,ויש כבוד, להשקעה העצומה של הבעלים יש להם יותר מידי ישראלים על עמדות 1-3 ובקושי גבוה ישראלי אחד. חוסר איזון משווע.
1-אוחיון,רוצסטי,מקל
2-לנדסברג,יבזורי. רוצסטי מאוד לא מתאים הגנתית וגם התקפית,למקל אין קליעה. שניהם ברירת מחדל.
3-לנדסברג(גם בעייתי הגנתית),פניני בירידה
4-פניני מאוד עדיף שלא,שגב.
5-אפילו לא תיאורטית.

בקיצור,עומס של ישראלים בעמדות הפוינט ,שלא מתאימים כ"כ לשחק כסקנד. העומס הזה גם יקשה להביא כלכלית ופונקציונלית זר טוב שמתאים לשיטה. ואז נשארנו עם קו אחורי שלכל תיאום שלו יש מגרעות רציניות:

מקל+רוסטי: חוסר במהירות ואתלטיות,ובעיקר חוסר התאמה בין שני שחקנים שאוהבים מאוד את הכדור. גם הגנתית לא מושלם.
מקל+אוחיון: אין קליעה
מקל+לנדסברג: שוב,שניים שאוהבים את הכדור. לנדסברג טיפש,תחנה אחרונה ולא שומר בכלל.
רוצסטי+אוחיון: בעיה בהגנה. אוחיון לצערי בכושר רע ורוצסטי לא מתאים לשחק 2.

אם יביאו גארד זר שיאזן את פני הדברים הם חייבים לטעמי להיפתר מאוחיון,כי האינפלציה שם זה משהו שחבל"ז.

ושלא נדבר על זה שלמכבי כרגע יש המון גבוהים לא טובים וחלשים פיזית.
רנדל בכושר מזעזע,גם אופייבו.
אמבקווה לא יציב ודי פרווה.
אונאקוו בדיחה ולא מסוגל לשמור על דחליל שרץ מטר בדקה.
שגב צעיר ולא פיזי.

לטעמי, אם מכבי באמת ישקיעו בסקנד טוב וגבוה טוב אז יהיה להם עתיד ורוד, אם לא,והסקאוטינג יפול, זה לא יראה הרבה יותר טוב. אולי אם רנדל יחזור לכושר ואמבקווה יממש את הפוטנציאל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 3:28 pm 
Hall of Famer

אפרופו הקו הקדמי של מכבי:
https://www.youtube.com/watch?v=AdoJFEmlDNE

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 3:38 pm 
Hall of Famer

רק רציתי לציין שהאליפות האחרונה של מקל בחיפה הייתה לצד פול סטול, שחקן שגם אוהב את הכדור ביד ואפקטיבי מאד איתו. בעיני סטול הוא שחקן בסגנון דומה לרוצ'סטי. זה עבד טוב מאד.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 3:44 pm 
Freshman

עמוס לב כתב:
רק רציתי לציין שהאליפות האחרונה של מקל בחיפה הייתה לצד פול סטול, שחקן שגם אוהב את הכדור ביד ואפקטיבי מאד איתו. בעיני סטול הוא שחקן בסגנון דומה לרוצ'סטי. זה עבד טוב מאד.

ולצד איזה אחד, סמית'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 5:06 pm 
Hall of Famer

ולמה זה קשור?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 5:09 pm 
Freshman

עמוס לב כתב:
ולמה זה קשור?

כי השתמע מדבריך שהשילוב של מקל וסטול היה כ"כ מוצלח שהוא הניב אליפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 5:13 pm 
Hall of Famer

מהדברים שלי השתמע שגל מקל יכול לשחק בהצלחה לצד גארד דומיננטי שצריך את הכדור ביד שלו בכדי לקלוע. לא כל דבר סובב סביב "הדונטה"

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 5:31 pm 
Sophomore

יש רמות שונות של דומיננטיות. פול סטול ממש לא רוצ'סטי (ולראיה תראו איפה כל אחד מהם משחק ובאיזה חוזה).

דבר שני, סטול לא בדיוק אותו שחקן כמו רוצ'סטי. לשניהם קליעה אבסולוטית וזה מצויין כי משלים את מקל הנגר, אבל רוצ'סטי הוא רכז פיק אנ רול הרבה יותר טוב מסטול ובכל השנים האחרונות שאני עוקב אחריו הוא משחק בעמדה מס' 1 (להוציא את העניין עם מקל שנה שעברה) ולדעתי זאת העמדה שבה הוא יעיל. סטול לעומתו ממש לא מתאים לשחק רכז ראשון הוא מפוזר ולא יוצר מצבים (כלומר חודר) באותה רמה של רוצ'סטי ובעקרון מתפקד יותר טוב ליד רכז דומיננטי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 7:12 pm 
Hall of Famer

אני מדבר על עיקרון ואתה מדבר על רמה.
אין קשר לבין איפה פול סטול משחק ואיפה רוצ'סטי לסגנון משחק שלהם. רוצ'סטי פשוט יותר טוב, זה עדיין לא הופך את המשחק שלהם לשונה.
ברור שהם לא בדיוק אותו שחקן. רוצ'סטי רכז פיק אנד רול עדיף, זה נכון, הוא גם קלע הרבה יותר מדויק ומסוכן. סטול יותר מפוזר מרוצ'סטי ומקבל החלטות יותר מופרעות. כל זה נכון ולכן רוצ'סטי שחקן הרבה יותר טוב מסטול.

אבל וזה האבל הגדול שקשור לאיך מקל יתפקד לצד רוצ'סטי. שני השחקנים הללו אפקטיביים ביותר כשהכדור ביד שלהם. זה הדימיון הגדול. גל מקל הסתדר יופי עם פול סטול כששיחק לצידו. האם הוא יסתדר עם רוצ'סטי? מבחינת סגנון משחק אני אומר שלא צריכה להיות בעיה, ופה באה הדוגמא של סטול. איפה יכולה להיות הבעיה. היכולת להיות אפקטיבי גם כשהכדור לא לגמרי בידיים שלך. סטול למשל ידע לבחור את הרגעים שלו. הוא בדקות רבות נתן למקל לנהל את ההתקפה ובחר את הרגעים שלו לעשות את הדברים בדרך שלו. השאלה אם רוצ'סטי ישכיל לעשות זאת, או שרוצ'סטי חייב תמיד להיות זה שבשליטה. אין לי ממש תשובה. לצד פארמר ברור שזה לא עבד. גם במקומות אחרים. אבל החשד שלי זה שזה היה יותר קשור למעמד וליכולת של רוצ'סטי להרגיש חופשי. לקחת זריקה מטומטמת ולא להסתכל לספסל בשאלה האם המחליף כבר קם. אני חושב שבמכבי של טבק, גם לצד מקל, רוצ'סטי יקבל את כל הקרדיט האפשרי. האם זה ציוות אידיאלי? ברור שלא. לצד מקל רצוי שוטינג גארד יוצר לעצמו עם קליעה מצויינת מבחוץ (נשמע כמו רוצ'סטי למעט ה - "שוטינג גארד"). לצד רוצ'סטי הייתי שם יותר פינישר. שחקן שפחות צריך את הכדור ביד. קליעה טובה מבחוץ ויכולת חיתוך. אנתוני פארקר של האן.בי.איי יכול להיות אחלה דוגמא.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 7:55 pm 
מנהל פורום

אתה בטוח שהם לא החליפו אחד את השני, מקל וסטול?
בכל אופן מקל מזכיר את הרצון של הפועל להחתים אותו ואומר שמכבי היו יותר רציניים
בואו נחשוב איך אפשר לחיות יותר רציני, חוזה בלי סמיילים?
אין דחקות תוך כדי השיחה על החוזה?
או אולי "רציני" זאת מילה ליותר כסף
בכל אופן בנסיבות שנוצרו הקבוצה שהייתה צריכה אותו יותר קיבלה אותו, בהינתן ברטי המתפתח, יותם שיש לו לפחות שתי עונות דומיננטיות לתת. עדיף לנו להשלים את הקו האחורי עם שני זרים טובים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 8:36 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אבו שוקרי כתב:
בקיצור,עומס של ישראלים בעמדות הפוינט ,שלא מתאימים כ"כ לשחק כסקנד. העומס הזה גם יקשה להביא כלכלית ופונקציונלית זר טוב שמתאים לשיטה. ואז נשארנו עם קו אחורי שלכל תיאום שלו יש מגרעות רציניות:

מקל+רוסטי: חוסר במהירות ואתלטיות,ובעיקר חוסר התאמה בין שני שחקנים שאוהבים מאוד את הכדור. גם הגנתית לא מושלם.
מקל+אוחיון: אין קליעה
מקל+לנדסברג: שוב,שניים שאוהבים את הכדור. לנדסברג טיפש,תחנה אחרונה ולא שומר בכלל.
רוצסטי+אוחיון: בעיה בהגנה. אוחיון לצערי בכושר רע ורוצסטי לא מתאים לשחק 2.

אם יביאו גארד זר שיאזן את פני הדברים הם חייבים לטעמי להיפתר מאוחיון,כי האינפלציה שם זה משהו שחבל"ז.

לא מסכים אתך לגבי מקל + לנדסברג. זה שלנדסברג טיפש, תחנה אחרונה ולא שומר לא קשור למידת ההתאמה שלו לצד גל. בנוסף שכחת את הצמד אוחיון + לנדסברג שגם מתאימים לשחק אחד לצד השני.

ההחלפה של פארמר במקל לא תהפוך את מכבי לקבוצה הרבה יותר טובה אבל היא בהחלט תשפר אותה כי מקל במיטבו הוא מנהל משחק יותר טוב ממה שהיה למכבי עד עכשיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 8:46 pm 
Sophomore

כל דבר עם לנדסברג לא מתאים. לא סובל את השחקן הזה.
ברור שמקל במקום הפרימדונה פארמר זה שיפור,אין ספק. אני רק תמהה על איזה נוק אאוט מכבי מפמפמים בתקשורת...
מה שכן, אם מכבי תשכיל להביא גארד וגבוה זר טובים, תהיה לה אחלה של קבוצה.
אבל אתם חייבים לשחרר כמה שחקנים,אינפלציה מטורפת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 9:02 pm 
Junior

ברור שרציניים = יותר כסף.
לא קראת אף פעם מודעות ביד 2 לרציניים בלבד?

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 9:08 pm 
Sophomore

עמוס לב כתב:
אני מדבר על עיקרון ואתה מדבר על רמה.
אין קשר לבין איפה פול סטול משחק ואיפה רוצ'סטי לסגנון משחק שלהם. רוצ'סטי פשוט יותר טוב, זה עדיין לא הופך את המשחק שלהם לשונה.
ברור שהם לא בדיוק אותו שחקן. רוצ'סטי רכז פיק אנד רול עדיף, זה נכון, הוא גם קלע הרבה יותר מדויק ומסוכן. סטול יותר מפוזר מרוצ'סטי ומקבל החלטות יותר מופרעות. כל זה נכון ולכן רוצ'סטי שחקן הרבה יותר טוב מסטול.

אבל וזה האבל הגדול שקשור לאיך מקל יתפקד לצד רוצ'סטי. שני השחקנים הללו אפקטיביים ביותר כשהכדור ביד שלהם. זה הדימיון הגדול. גל מקל הסתדר יופי עם פול סטול כששיחק לצידו. האם הוא יסתדר עם רוצ'סטי? מבחינת סגנון משחק אני אומר שלא צריכה להיות בעיה, ופה באה הדוגמא של סטול. איפה יכולה להיות הבעיה. היכולת להיות אפקטיבי גם כשהכדור לא לגמרי בידיים שלך. סטול למשל ידע לבחור את הרגעים שלו. הוא בדקות רבות נתן למקל לנהל את ההתקפה ובחר את הרגעים שלו לעשות את הדברים בדרך שלו. השאלה אם רוצ'סטי ישכיל לעשות זאת, או שרוצ'סטי חייב תמיד להיות זה שבשליטה. אין לי ממש תשובה. לצד פארמר ברור שזה לא עבד. גם במקומות אחרים. אבל החשד שלי זה שזה היה יותר קשור למעמד וליכולת של רוצ'סטי להרגיש חופשי. לקחת זריקה מטומטמת ולא להסתכל לספסל בשאלה האם המחליף כבר קם. אני חושב שבמכבי של טבק, גם לצד מקל, רוצ'סטי יקבל את כל הקרדיט האפשרי. האם זה ציוות אידיאלי? ברור שלא. לצד מקל רצוי שוטינג גארד יוצר לעצמו עם קליעה מצויינת מבחוץ (נשמע כמו רוצ'סטי למעט ה - "שוטינג גארד"). לצד רוצ'סטי הייתי שם יותר פינישר. שחקן שפחות צריך את הכדור ביד. קליעה טובה מבחוץ ויכולת חיתוך. אנתוני פארקר של האן.בי.איי יכול להיות אחלה דוגמא.

אז זהו שאני לא מדבר רק על רמה או ניואנסים המשחק שלהם והעמדה שלהם שונה מהותית.

רוצ'סטי לכל אורך השנים הצליח כששיחק רכז מוביל ומשחק הכי טוב כשיש גארד בעמדה 2 לידו (שמחפר על ההגנה והפיזיות שלו ושלא צריך את הכדור). סטול בסגנונו בכלל לא מתאים לשחק רכז מוביל בקבוצה ודווקא יותר מתאים בעמדה 2 מאשר כרכז (שמניע ומסדר את ההתקפה ומייצר מצבים בין היתר לסטול עצמו). באותה שנה בחיפה עד שמקל הגיע סטול היה בעיקר מפזר...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 9:35 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

רק כדי לסבר את האוזן, הנה הנתונים של מקל ורוצסטי מחמשת המשחקים ששיחקו יחד בניז'ני בטופ 16 בעונה שעברה:
מול פנר - 50 דק' 25 נק' 3 כ"ח 8 אס' 3 חט' 5 איב' מדד 30
מול ויטוריה - 56 דק' 34 נק' 2 כ"ח 16 אס' 0 חט' 2 איב' מדד 31
מול אפס - 45 דק' 31 נק' 3 כ"ח 4 אס' 1 חט' 4 איב' מדד 23
מול צסקא - 41 דק' 28 נק' 2 כ"ח 7 אס' 1 חט' 2 איב' מדד 33
מול מלאגה - 44 דק' 27 נק' 7 כ"ח 6 אס' 2 חט' 5 איב' מדד 33

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 9:58 pm 
מנהל פורום

השאלה היא כמה מהדקות האלה הם היו ביחד על המגרש, כי זה מה שמתבקש שיהיה במכבי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 10:01 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
למה זה מתבקש שיהיה במכבי? הם יהיו מן הסתם חלק מהזמן יחד, אבל לנדסברג יכול להיות במגרש עם אחד מהם.
ופחות טוב מרוצ'סטי והפרימדונה זה בטח לא יהיה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 10:04 pm 
מנהל פורום

צודק, זה לא מה שמתבקש בהכרח אבל מזה התחיל הדיון
עמוס הזכיר את זה שהוא שיחק יחד עם סטול בחיפה וציין שסטול קצת דומה לרוצ'סטי במובן שהוא צריך את הכדור ביד
ומכאן התחיל הדיון האם מקל ורוצ'סטי יכולים להיות אפקטיביים ביחד כי מקל הוא רכז שמנהל משחק ואיך יסתדר עם שחקן נוסף שצריך את הכדור בשביל להיות אפקטיבי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 11, 2016 10:25 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
בוא נגיד שלעומת מה שהיה עד עכשיו זה בכל מקרה יהיה שדרוג.
ובהגנה על אחת כמה וכמה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 202 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: