סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 10:30 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 123 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

מי לוקחת בסיום הסדרה
גולדן ב4 0%  0%  [ 0 ]
גולדן ב5 30%  30%  [ 9 ]
גולדן ב6 33%  33%  [ 10 ]
גולדן ב7 17%  17%  [ 5 ]
קאבס ב4 0%  0%  [ 0 ]
קאבס ב5 3%  3%  [ 1 ]
קאבס ב6 13%  13%  [ 4 ]
קאבס ב7 3%  3%  [ 1 ]
סך הכל הצבעות : 30
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 7:56 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
נורטון כתב:
קליבלנד של היום? עם לאב, קיירי, טריסטן ודרון היא קונטנדרית ברורה במזרח. לדעתי
מה שכן, זו של 2007 הייתה אכן חלשה להחריד. מצד שני זו הייתה בלי קשר שנת השפל הכי גדולה של המזרח אי פעם. לפני הביג תרי בבוסטון ועם דטרויט מזדקנת

אני לא מסכים. בעיני בלי לברון זו קבוצה של סיבוב שני לכל היותר, ואני עוד נדיב. אני חושב שלא מספיק מעריכים את האימפקט היסודי שיש ללברון על הקבוצה הזו, זה לא רק הסקורינג שלו שהוא כרגע עילאי לגמרי, זו גם העובדה שהוא הרכז דה-פקטו של הקבוצה ומייצר לכל שאר השחקנים, אין בקליבלנד שחקן שמייצר לשחקנים האחרים בצורה טובה במיוחד, אין לה שחקני הגנה טובים במיוחד (שאמפרט ותומפסון נחמדים, זהו בערך), מה שיש להם זה שחקנים שיודעים להשלים את לברון מצוין ולנצל את המבטים שהוא מייצר להם ואת חופש הפעולה שהם מקבלים כתוצאה מזה שהם משחקים לידו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 8:00 am 
Senior

מסוג הדיונים שלא יוכרעו כנראה.
נכון שהאימפקט של לברון הוא מעבר ליכולת שלו פר סה, הבטחון שהוא נותן לשחקנים האחרים שלא משנה מה, בסוף הם ינצחו, הוא פרייסלס.
מצד שני, קיירי הוא טופ סקורר , לאב הוא כוכב וגם שאר הצוות, תומפסון, ג'ונס ויליאמס וכמובן שגם הספסל, לפחות ברמה של המתחרות. אני לא רואה אותם נופלים מכל קבוצה במזרח שאינה בוסטון או טורונטו וגם מהן - בפער קטן אולי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 10:18 am 
Sophomore

בין יתר הטענות לגבי ההבדלים בין ג'ורדן לג'יימס צריך גם להזכיר שג'ורדן שיחק מול חוקים שאפשרו הגנה הרבה יותר קשוחה ופיזית.
אני בספק, למשל, אם לברון היה מצליח לשמור על עצמו פיזית באותו רמה מול ההגנות של אז.

מצד שני, אני הכי לא אובייקטיבי בעניין, כי הכדורסל של ג'ורדן היה אחד הדברים היפים והמדהימים לצפייה, בעוד זה של ג'יימס נראה כמו פוטבול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 10:47 am 
Junior

shmueliki כתב:
אני אף פעם לא הבנתי איך ללברון יש חיסרון שהוא הגיע לכל כך הרבה גמרים ( והפסיד בחלקם ) .
זה נשמע כאילו אם היה מודח סיבוב ראשון בחלק מהעונות ( אלו שלא לקח בהן אליפות ) - הקייס שלו היה גדל ...

מסכים עם הנקודה הזאת.
אם לברון היה בשלב זה עם 3 מ3 בגמרים אז המורשת שלו הייתה יותר גדולה?

אני חושב שללברון יש עוד מרחק עד שיגיע למייקל (וכנראה שזה מרחק שהוא לא יצליח לסגור) אבל אני לא מצליח להבין את הטיעון הזה שהוא הפסיד 4 (אולי 5 עוד מעט גמרים). יש כל כך הרבה טיעונים למה מייקל הוא הGOAT, הטיעון הזה הוא בפירוש לא אחד מהם.

להשוות 3 טבעות מול 6 טבעות זה טיעון מצוין לטעמי. לזקוף את ההגעה של לברון כנגדו זה נראה לי קריטריון מוזר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 11:18 am 
Hall of Famer

דעתן בגרוש כתב:
בין יתר הטענות לגבי ההבדלים בין ג'ורדן לג'יימס צריך גם להזכיר שג'ורדן שיחק מול חוקים שאפשרו הגנה הרבה יותר קשוחה ופיזית.
אני בספק, למשל, אם לברון היה מצליח לשמור על עצמו פיזית באותו רמה מול ההגנות של אז.

מצד שני, אני הכי לא אובייקטיבי בעניין, כי הכדורסל של ג'ורדן היה אחד הדברים היפים והמדהימים לצפייה, בעוד זה של ג'יימס נראה כמו פוטבול.

מצד שני, ג'ורדן גם שיחק בעידן שבו הגנה אזורית הייתה אסורה, כשאתה שחקן עם יכולות אתלטיות עילאיות ואתה יכול לחסל כל שומר באחד-על-אחד, לאסור על קבוצות להשתמש בהגנות אזוריות קצת יותר מתוחכמות זה חתיכת יתרון גדול. אתה מדמיין מה לברון היה יכול לעשות אם היית מוסיף חוקים שמקשים על קבוצות להביא עליו עזרה? מצד שני, האתלטיות של ג'ורדן שהייתה נראית על-אנושית בשנות ה-80 נראית היום הרבה יותר הגיונית ואנושית, וג'ורדן, בעידן של היום, היה אולי נהנה יותר מהעובדה שההגנות לא פיזיות, אבל מצד שני, העובדה שהוא לא היה קלע שלשות קטלני ושהוא לא נאלץ להתמודד מול הגנות אזוריות קצת יותר מתוחכמות הייתה מקשה עליו.

בשורה התחתונה, אפשר להשוות כל שחקן רק לעידן שבו הוא שיחק, אפשר לספקלץ איך ג'ורדן היה מתמודד עם המשחק המודרני של ימינו (או לחילופין-איך הוא היה מתמודד עם הכדורסל הפרימיטיבי והתנאים הקשים בהרבה של שנות ה-50 וה-60), אבל אם רוצים לעשות השוואה הוגנת אז לדעתי צריך להתייחס רק למה שהשחקן עשה בפועל וההתייחסות לתקופה שבה כל שחקן שיחק צריכה להיות ברמת נקודות בונוס, לא נקודה עיקרית בדיון. מה שכן, אפשר להניח ששחקנים כמו ג'ורדן, קובי ולברון שעברו אבולוציה אדירה במהלך הקריירה שלהם ועבדו קשה מאוד כדי להשתפר ולהוסיף לעצמם אלמנטים היו מצליחים להיות גדולים בכל דור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 6:55 pm 
Sophomore

כוונתי באמת לא היתה להשוות ביצועים מול הגנה/התנגדות, אלא להעלות את הנושא הפיזי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 7:41 pm 
Senior

אבל אם אתה מעלה את נושא הפיזיות זה די הגיוני להעלות כקאונטר את נושא האזוריות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 7:46 pm 
Sophomore

הטיעון שאתה מעלה גם מוכר וגם הגיוני - אם הייתי מתכוון לטעון שג'ורדן היה עוד יותר טוב משנדמה כי ההגנות היו קשוחות יותר.
אבל אני לא.
אני מתייחס בסך הכל לחוסן ולעמידות של לברון לאורך השנים וטוען שמול ההגנות של העידן הקודם הוא היה נתקל ביותר התנגדות לפיזיות המדהימה שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 7:51 pm 
Senior

אז פה אפשר לומר שהקצב של המשחק הוא גבוה בהרבה, גם אם הוא פחות פיזי. זה אומר ששחקנים נשחקים יותר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 7:56 pm 
Sophomore

כן, אבל היתרון הגדול של לברון הוא שהוא בלתי עציר כי הוא פשוט חזק ביותר.
אולי זה מסביר חלק מהיתרון היחסי של שניהם: ג'ורדן היה זריז ואלגנטי מול הגנות קשוחות וכבדות, לברון חזק ומאסיבי מול הגנות מהירות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 29, 2017 11:47 pm 
Hall of Famer

אם כבר פה על לברון, זמן טוב לקרוא את השטויות של דריוס מיילס, כושר וריקי דיויס אמרו עליו. די משעשע.
http://www.sbnation.com/2017/5/27/15704 ... icky-davis

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 3:01 pm 
Junior

sheky כתב:
shmueliki כתב:
אני אף פעם לא הבנתי איך ללברון יש חיסרון שהוא הגיע לכל כך הרבה גמרים ( והפסיד בחלקם ) .
זה נשמע כאילו אם היה מודח סיבוב ראשון בחלק מהעונות ( אלו שלא לקח בהן אליפות ) - הקייס שלו היה גדל ...

מסכים עם הנקודה הזאת.
אם לברון היה בשלב זה עם 3 מ3 בגמרים אז המורשת שלו הייתה יותר גדולה?

אני חושב שללברון יש עוד מרחק עד שיגיע למייקל (וכנראה שזה מרחק שהוא לא יצליח לסגור) אבל אני לא מצליח להבין את הטיעון הזה שהוא הפסיד 4 (אולי 5 עוד מעט גמרים). יש כל כך הרבה טיעונים למה מייקל הוא הGOAT, הטיעון הזה הוא בפירוש לא אחד מהם.

להשוות 3 טבעות מול 6 טבעות זה טיעון מצוין לטעמי. לזקוף את ההגעה של לברון כנגדו זה נראה לי קריטריון מוזר

ודאי שאם לברון היה עושה 3 מ 3 בגמר המורשת שלו לא היתה גדולה יותר.
הוא כן היה נחשב ווינר - 100% הצלחה
זה ברור שאם מייקל היה מגיע לעוד שלושה גמרים, ומושפל בשתיים מהם מול קבוצה כמו סן אנטוניו, ומתבזה בהופעת שפל הגדולה בהיסטוריה לסופרסטאר בשלישי, הוא אולי היה נחשב פחות ווינר. כי מייקל לא מושפל.

ווינר הוא מי שחקן שמנצח במאני טיים. ראה ערך דאנקן, קובי, האקים. אם ג'יימס היה מגיע רק לשלושה גמרים, אני מאמין שהוא היה מנצח רק באחד מהם. הוא באופן רציף, לא התעלה במאני טיים של העונה מול קבוצות חזקות. אחרים כן. ג'יימס הפסיד את שני הגמרים הראשונים שלו. דאנקן ניצח את הראשונים, קובי ניצח. מייקל ניצח, וייד ניצח, מג'יק קארים ובירד ניצחו את הראשון. שאקיל והאקים היו צריכים גמר "לימוד" ואת הבאים ניצחו. בעיני זה אומר המון. לא קצת. המון!

כל הגדולים בהיסטוריה, חוץ מווסט וווילט (ששיחקו ביחד) ניצחו את רוב הגמרים שלהם, חוץ מלברון. זה לא סתם נתון, זה בגלל שהגדולים בהיסטוריה הגיעו למעמד העצום הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 3:14 pm 
Hall of Famer

FLASH כתב:

מה זאת אומרת ווינר ?
נניח ששחקן ברוב גדול מהעונות בקריירה שלו לא מגיע בכלל לגמר ( אלא מודח קודם ) - חרף העובדה שאנחנו מדברים כאן על השפיץ בכל בהיסטוריה ב-NBA - ואתה עוד לוקח מזה משהו חיובי ?!
ווינר זה או לזכות או להיות מודח הרבה לפני הגמר ?

יש עונות כמו השנה שלברון די מטייל לגמר עם הקבוצה שלו .
אבל בשנים עברו היו שנים שהוא היה עם קבוצה בינונית מאוד , שם בהופעות באמת הירואיות הוא הוליך אותם לגמר , לקראת הפסד די צפוי .
אז אתה לוקח את זה דווקא לגנותו ...

כהמחשה - אוברדוביץ' זכה כמאמן 9 פעמים ביורוליג , מתוך 16 הופעות שלו בפיינל-פור .
זה אדיר ועצום וכביר בכל קנה מידה ( הן 9 , והן 16 ) .
אבל לשיטתך זה אולי בכלל נרשם לגנותו , שכן הוא לא מתעלה מספיק במאני-טיים ( הפסיד לא מעט במעמדים החשובים ! ) , ואם נמצא מאמן כלשהו אחר שבאותן השנים העפיל נניח רק 4 פעמים לפיינל פור , אבל זכה בשלוש מהן - הרי שזו נקודת זכות עבורו ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 6:08 pm 
Hall of Famer

נראה לי שאנשים ממשיכים להתעלם מחולשת המזרח... היריבות שלו בשבע השנים האחרונות זה בעיקר אינדיאנה בינונית מאד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 7:36 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
חולשת המזרח או לא חולשת המזרח, יש סיבה מדוע שיבעה גמרי פלייאוף רצופים זו תופעה כל כך נדירה (נדמה לי שהשיא הקודם שהוא שבר היה חמישה). ובכל מקרה זה לא כל כך מדויק, למה דווקא אינדיאנה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 7:59 pm 
Hall of Famer

נכון, לא מדויק/
ב 2011 ו 2012 עמדו בדרכה בוסטון זקנה, לפחות שנה או שנתיים אחרי השיא (וגם אותה ניצחו רק 3-4 ב 2012). ושיקגו שהיום אנחנו יודעים שהיתה הבלחה מוחלטת של עונה אחת שבה איכשהו הכל התחבר.
בשתי העונות הבאות זו היתה אינדיאנה עם פול ג'ורג' המצוין, אבל בטח שרחוק שנות אור מלהיות סופרסטאר של ממש בליגה, ופאקינג רוי היברט. קבוצה ברמה של פילי 2001 פחות או יותר.. ובשנתיים האחרונות אלו טורונטו ובוסטון החדשה, לא נראה לי שיש ספק ששתיהן קבוצות חסרות ובעייתיות.

יחסית למה שיש במערב זו בדיחה. לי לפחות אין ספק שלברון לא היה עושה 7 גמרים רצופים במערב. משהו כמו 3-4 גמרים בשבע השנים האלה (וכנראה אותן 3 אליפויות) לו היה משחק באיזור הקשה הרבה יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 8:10 pm 
מנהל פורום

תלוי לאיזו קבוצה הוא היה מצטרף.

בכל מקרה במשחקי מה היה קורה אילו אפשר להגיד הכל. חשבתי שאנחנו שופטים לפי מה שקרה בפועל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 8:48 pm 
Hall of Famer

נכון, אבל מה שקרה בפועל הוא שהוא בנה שתי קבוצות על ועלה לגמר באיזור חלש משמעותית מהאיזור השני. וכן, מה שגם קרה זה שהוא נתן כמה סדרות מופת (נגיד שתי הסדרות מול גולדן סטייט) ועדיין... יש כאן GRAIN OF SALT לא קטן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 10:06 pm 
Junior

FLASH כתב:

אני רק מנסה להבין את הלוגיקה כאן - העובדה שהוא הפסיד ב2009 בגמר המזרח לאורנלנדו בעצם העצימה את הווינריות שלו כי הוא לא הגיע לגמר על מנת להפסיד ללוס אנג'לס? (סביר להניח שהיה מפסיד שם).

אני חייב להגיד שהטיעון שהוא הפסיד 4 גמרים זה טיעון מטופש לחלוטין בעייני... שים לב שמה שאתה אמרת שאם הוא היה מפסיד את ארבעת גמרי המזרח בעונות שהוא הפסיד בגמר אז בעיניך הוא היה ווינר.
פשוט לא מצליח להבין את הטיעון הזה, מצטער...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 10:49 pm 
מנהל פורום

נורטון כתב:
נכון, אבל מה שקרה בפועל הוא שהוא בנה שתי קבוצות על ועלה לגמר באיזור חלש משמעותית מהאיזור השני. וכן, מה שגם קרה זה שהוא נתן כמה סדרות מופת (נגיד שתי הסדרות מול גולדן סטייט) ועדיין... יש כאן GRAIN OF SALT לא קטן.

הלייקרס בשנות ה80 לא היו קבוצת על? ואיזה יריבות כבר היו להם? עדיין הם לא השיגו הישג דומה. ובכל מקרה, גם מיאמי וגם קליבלנד הנוכחית הן קבוצות על כי משחק בהן אחד, לברון ג'יימס, ככה שהטיעון הזה קצת מעגלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 11:14 pm 
Hall of Famer

אני לא מסכים. יש את קליבלנד של העשור הקודם שהיתה קבוצה חלשה עם לברון אחד, ושהצליחה (במזרח סופר חלש) להגיע לגמר אחד, שזה הישג לא רע.
יש את מיאמי עם וויד (אלוף ו MVP גמר בעצמו) ובוש, ועוד חבר'ה לא רעים סביבו, בטח החל מהעונה השניה. זאת קבוצה טופ 2-4 במזרח לפחות, עם או בלי לברון. איתו היא מס' 1. קליבלנד של היום עם שורה של נבחרי לוטרי ועם שני כוכבים לא קטנים בעצמם (לאב וקיירי), היא עוד קבוצה שהיא טופ 2-4 במזרח עם או בלי לברן, ואיתו היא מס' 1.

אז לא קבוצות על, אבל גם בלעדיו קבוצות טובות מאד, בטח ובטח שבאיזור כל כך חלש.

וכן, הלייקרס של שנות השמונים גם היו קבוצת על, ובגלל שהיתה להם פחות תחרות מאשר לבוסטון (נדמה לי רק יוסטון קצת ופורטלנד קצת, לעומת פילי בחצי העשור הראשון ודטרויט בחציו השני וכמובן גם שיקגו העולה של ג'ורדן לקראת סוף העשור) יש בכלל דיבור שמשווה בין בירד למג'יק. נדמה לי שאחרת שתי האליפויות הנוספות של מג'יק היו בקלות מכריעות את הכף.
בכל מקרה, זה לא הנושא. הנושא הוא לברון מול שחקנים מערביים באותה תקופה, וכן - זה כולל גם את טימי ואת קובי, בלי שום ספק. כי הוא בנה קבוצות טובות גם בלעדיו, שתפורות לשחק איתו, באיזור חלש, והם פחות (קובי קצת יותר בגלל הטרייד של פאו. טימי קצת פחות אבל נהנה מפופ הגדול).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 11:20 pm 
Hall of Famer

ואגב, ואמנם זה היפותטי לגמרי, אבל אני מאמין שאם היית שם את לברון במערב בשבע השנים האחרונות. וזה היה השינוי היחיד. אז
א. מיאמי של 11-14 וקליבלנד של 15-17 היו מגיעות לפחות ל 2-3 גמרים בשבע השנים האחרונות.
ב. לברון לא היה מגיע לשום 7 גמרים רצופים ושום נעליים, אם אם היה משחק בקבוצה ברמה דומה לאלו שהיה בהם (נניח הקליפרס של גריפין ופול כשלברון שם במקום דיאנדרה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2017 11:53 pm 
Sophomore

גם מילווקי של קאמינגס, פרסי, פירס, סיקמה, מונקריף ומוקסקי היתה קבוצה טובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 31, 2017 11:11 am 
מנהל פורום

הנושא הוא "כמה זה הישג מרשים להגיע לשיבעה גמרים רצופים". אני טוען שזה הישג מרשים ולו בגלל העובדה שלא ראינו אף שחקן אחר מאז שנות הששים משחזר אותו.

ברור שזה קשור גם לאיכות הקבוצה שהיתה ללברון ולאיכות היריבות. אבל גם לשחקנים אחרים היו קבוצות טובות ויריבות חלשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 31, 2017 11:12 am 
מנהל פורום

וחוץ מזה שהכותרת של הת'רד מופרכת לגמרי. איזה יאללה מתחילים ואיזה נעליים. מרגיש כאילו יש שנה בין הסדרות הרודמות והגמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 123 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: B.a.c, Google [Bot], sheky, מנחם, עופר האדום ו 36 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: