סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' יוני 30, 2024 4:01 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 110 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: דור העתיד הישראלי
הודעהפורסם: ד' מרץ 17, 2021 4:28 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
nba_fan כתב:
מעניין לראות אם אחרי יורובאסקט 2022 יעברו באמת לסגל יותר צעיר בנבחרת.
יהיה כיף לראות למשל הרכב של בלאט, זוסמן, אבדיה, ליף, קליין.
וספסל :
ים מדר, דוברת, עמנואל שארפ, גלעד לוי, תומר גינת, רפי מנקו, זלמנסון.
ובסגל המורחב: לוטן אמסלם, מייקל בריסקר, גיל בני , אדם אריאל , יפתח זיו ובן קרטר.

לדעתי היורובאסקט הקרוב יהיה הטורניר האחרון של מקל, פניני וכספי אולי גם של דוסון וג'ייק כהן.

לוטן אמסלם? מה הוא עשה עד היום שגורם לך לחשוב שהוא אפילו יתקרב לנבחרת ישראל (או להיות שחקן ליגת על לגיטימי)? אם לא הייחוס המשפחתי אף אחד לא היה שומע עליו. גם גיל בני לא אמור להיות באיזור. חנוכי או דורי סהר נשמע קצת יותר הגיוני, אם כי שניהם יצטרכו להשתפר הרבה.

בעיני, גם גלעד לוי לא נראה כרגע בכיוון. לדעתי יש למישהו כמו סורקין סיכוי טוב יותר להיות שחקן משמעותי בעוד נניח 4 שנים לאליפות הבאה (כלומר, כבר עכשיו, אבל עם הסתברות גבוהה יותר לעתיד מלוי).

וגם, במה קליין (או בן קרטר) עדיפים על מישהו כמו בלייזר? או אולי אפילו נועם אביבי או זיס אם ימשיכו להתפתח. אם כבר ללכת עם מתאזרח, כדאי שזה יהיה מישהו שמביא ערך מוסף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 17, 2021 4:32 pm 
Sophomore

יש הרבה אופציות לשחקנים צעירים.
גם סורקין ויותם חנוכי יכולים להתפתח להיות שחקנים מובילים בנבחרת.
יש צרות טובות למאמן הבא :)
לדעתי במתאזרח הייתי עדיין הולך על גבוה . אם טיוס לא יגיע אז על טיג'יי קליין.
לדעתי קליין עדיף במתאזרחים על אלכסנדר או הוואל כרגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 17, 2021 4:50 pm 
Junior

אבל קליין כגבוה לא נותן לך את מה שאתה צריך בגבוה לנבחרת הזו- לא סייז, לא הגנה, לא משחק מעל הטבעת, אני בכלל לא בטוח שהוא עדיף על להביא למשל את ג'ון די ולשחק סמול-בול.
אולי ליישם את הרעיון של קטש ולאזרח איזה גבוה, גם אם זה נגיד ג'וש ניבו, ג'ייב פלויד או אפילו אקיל מיטצ'ל, יכול להיות רעיון לא כל-כך רע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 17, 2021 5:21 pm 
Sophomore

stavs כתב:
אבל קליין כגבוה לא נותן לך את מה שאתה צריך בגבוה לנבחרת הזו- לא סייז, לא הגנה, לא משחק מעל הטבעת, אני בכלל לא בטוח שהוא עדיף על להביא למשל את ג'ון די ולשחק סמול-בול.
אולי ליישם את הרעיון של קטש ולאזרח איזה גבוה, גם אם זה נגיד ג'וש ניבו, ג'ייב פלויד או אפילו אקיל מיטצ'ל, יכול להיות רעיון לא כל-כך רע.

אם יהיה אפשר לאזרח זר כמו שטורקיה עשו עם לרקין ברור שזה הכי טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 17, 2021 6:56 pm 
Hall of Famer

מה באמת קורה עם גלעד לוי?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 17, 2021 7:55 pm 
Junior

אתה יכול לבדוק ביוטיוב הקרוב לביתך. Moviestar estudiantes משחק באולמות מוזרים עם וילונות שהיו גורמים למשפחת מדר להסמיק.

בכל מקרה, במקרה הטוב הוא יהיה פיתרון ל10-12 דקות ברמות הגבוהות. לא פיתרון ארוך טווח שבאמת ניתן לבנות אליו.

מצד שני אני גם לא אוהב את הפנטזיות אזרוח. תהיה נבחרת טובה כך או כך. כרגע בתור מתאזרח הייתי לוקח רק את ג'ון די או כלום.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 17, 2021 8:59 pm 
Hall of Famer

אני יודע שאני יכול לבדוק ביוטיוב הקרוב ובשלל אמצעים אחרים שדורשים ממני מאמץ זה או אחר. בחרתי לבדוק בפורום סלניוז בתקווה לקבל תשובה כלשהי. אוו וול. לא נורא. הוא לא כזה חשוב, נישאר בחוסר ידיעה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 17, 2021 9:40 pm 
Sophomore

אחרי 9 חודשים, הגיע הזמן לרענן את הרשימה. כאמור, ילידי 2000 והלאה (ומעל לגיל 16):

1. ...
2א. נועם דוברת
2ב. ימדר
3. עמנואל שארפ
4. איתי מושקוביץ
5. יותם חנוכי (התאפקתי לא להוריד עוד; בינתיים הקליעה משאירה אותו במיקום הזה)
6. דורי סהר
7. גיא פלטין
8. נועם יעקב
9. שלו לוגשי
10. עמית אהרוני
11. גלעד לוי

דברת וימדר עדיין צמוד מאוד וקשה לי להחליט. התהפכתי לפחות פעמיים בשנה האחרונה. העניין הוא שלמדר יש תקרה גבוהה יותר. אם הכל נופל נכון, הוא רכז נבא מחליף. את דברת אני לא רואה מגיע ל-נבא כמעט בשום מצב (אתלטיות חסרה). אבל הוא נראה לי כמו הימור בטוח יותר לשחקן יורוליג סולידי לשנים, שיכול בקלות לשחק כמוביל כדור משני וקלעי וגם להגן בהצלחה על לא מעט שחקנים. לעומת זאת, המנעד של ימדר גבוה יותר. יש גם תסריט שבו הוא לא מתפתח לרכז אמין מספיק כדי לפתוח ביורוליג.

על מושקוביץ, פלטין, לוגשי ואהרוני כתבתי בת'רד לאומית.

יש כאן עוד פחות צעירים (ילידי 2003 ו-2004) מבפוסט המקורי. רק שניים. חלק מזה בגלל הקורונה והעובדה שהם לא שיחקו או שלא יצא לי לראות אותם בכלל. וחלק בגלל שלא מדובר במחזורים מרשימים לדעתי ומה שכן ראיתי (בן ממן למשל) היה רחוק מלהרשים). עושה רושם שב-2005 ו-2006 יש פרוספקטים מעניינים יותר, אבל עוד מוקדם לקבוע. נחכה לאליפות הקדטים בקיץ, בתקווה שתתקיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 17, 2021 10:08 pm 
Junior

למה יובל לוין הועף מהרשימה?

נראה שעמדתי הפוינט גארד המדוללת הולכת להתמלא בשנים הבאות ושאר העמדות קצת פחות.

הבנתי שיש כשרונות מאוד גדולים בקדטים. עופרי נווה למשל לדעתי הוא כבר בן 16.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 7:28 am 
Sophomore

לוין היה קרוב אבל "נפל קורבן" לכניסות חדשות של שחקנים שכבר מוכיחים את עצמם בבוגרים (מושקוביץ, פלטין, לוגשי ואהרוני). וגם לזה שלא שיחקו השנה הרבה כדורסל נוער וממה ששיחקו לא ראיתי הרבה. וממה שבכל זאת ראיתי, התרשמתי שהוא לא התקדם המון בשנתיים האחרונות. זה קצת לא פייר לשפוט בעונה כזו, אבל הכלל שלי הוא ששחקנים שלא מתקדמים משמעותית באופן רציף בגיל הזה הופכים לחשודים (כלל רזיאל חיון). יש גבול לכמה שאפשר לחיות על ה"תהילה" של הופעה גדולה בטורניר היורוליג לנוער. גם בן ממן בקטגוריה ובמקרה שלו זה אפילו יותר גרוע ודי ירד לי ממנו. יש עוד כמה כמו עידו מנצ'ל ויואב ברמן או ניב למפרט מהגלבוע, אבל העיקרון דומה. אלה לא כשרונות חד פעמיים אז צריך לראות גוף משחקים גדול יותר כדי להתלהב מהם יותר.

לגבי נווה, לא הייתי בטוח אם הוא כבר בן 16 או לא. אכן כישרון גדול בפוטנציה, אבל אני רוצה לראות אותו באיזה טורניר קדטים לפני שאני קונה מניות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 10:48 am 
Junior

מה המומחים פה חושבים על אליעד טל?
אתלטיות ופיזיות ברמה מאוד גבוהה לשחקן ישראלי ולפי מה שראיתי הוא כן מנסה לשחק יותר בחוץ ולפתח יכולות פרימטר (יהיה קריטי לפוטנציאל העתידי שלו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 11:42 am 
מנהל פורום

הוקיץ' כתב:
אתלטיות ופיזיות ברמה מאוד גבוהה לשחקן ישראלי ולפי מה שראיתי הוא כן מנסה לשחק יותר בחוץ ולפתח יכולות פרימטר (יהיה קריטי לפוטנציאל העתידי שלו).

אני מחזיק ממנו, אבל צריך לראות איך יהיה המעבר האמיתי לבוגרים (אחרי שיסיים שנה כחריג גיל ויעבור לקבוצה בלאומית).
אני אגב לא יודע מה בדיוק עשו איתו בהפועל ת"א, אבל באשקלון כבר בנערים הוא היה רכז לגמרי בגובה 1.95. לאחר מכן בנוער ובליגת העל לתיכונים הפכו אותו כאילוץ למן גבוה שגם מוביל כדור לפעמים. בהפועל ת"א לדעתי הוא היה כביכול 3-4 אבל הוא 2-3 לכל דבר בבוגרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 3:16 pm 
Sophomore

הוקיץ' כתב:

אני לא התלהבתי ממה שראיתי. אתלטיות ופיזיות, בהחלט. את זה יש גם למישהו כמו רזיאל חיון. אבל לא התרשמתי במיוחד מהכישורים (כדרור, קליעה, מסירה) או מהבנת המשחק. ובלי אלו, הוא באמת כמו עוד אלפי שחקני קולג' עם קצת גובה ואתלטיות אבל בלי הרבה מעבר לזה. בדרך כלל לא יוצא מזה שחקנים טובים במיוחד, למרות שכמובן יש כאלו שעושים קפיצה ומצליחים לבנות על הנתונים הגופניים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 3:17 pm 
Freshman

היי,מישהו פה מכיר את ירין דזנשוילי?
יצא לי לשמוע עליו שנה שעברה,הוביל קבוצת נערים לזכיה בגביע לדעתי וגם בנחברת U14,האם מישהו מכיר ויודע להגיד אם הוא פוטנציאל ממשי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 3:36 pm 
Junior

סאבוניס כתב:
הוקיץ' כתב:

אני לא התלהבתי ממה שראיתי. אתלטיות ופיזיות, בהחלט. את זה יש גם למישהו כמו רזיאל חיון. אבל לא התרשמתי במיוחד מהכישורים (כדרור, קליעה, מסירה) או מהבנת המשחק. ובלי אלו, הוא באמת כמו עוד אלפי שחקני קולג' עם קצת גובה ואתלטיות אבל בלי הרבה מעבר לזה. בדרך כלל לא יוצא מזה שחקנים טובים במיוחד, למרות שכמובן יש כאלו שעושים קפיצה ומצליחים לבנות על הנתונים הגופניים.

זה לא בדיוק אותו דבר כמו רזיאל חיון שבעיקר עומד מחוץ לקשת ומיידה שלשות. טל שחקן מאוד אגרסיבי שמחפש מגע ותוקף את הטבעת.
ואלפי שחקני קולג'ים לא ממש רלוונטיים לפה כי השאלה היא בסך הכל האם הוא יהיה ישראלי לגיטימי בליגת העל. בניגוד לארה"ב פה אין הרבה שחקנים בגובה 1.96, עם כתפיים כאלה ואתלטיות כזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 4:22 pm 
Junior

אם כבר דור העתיד:
https://nba.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=363826

שחקן יהודי-דתי שמככב בדיוויז'ן 3. כמובן שמעורר עניין ב-NBA. ד"ש מתמיר גודמן ומאלעד ענבר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 4:56 pm 
Sophomore

הוקיץ' כתב:
סאבוניס כתב:
הוקיץ' כתב:

זה לא בדיוק אותו דבר כמו רזיאל חיון שבעיקר עומד מחוץ לקשת ומיידה שלשות. טל שחקן מאוד אגרסיבי שמחפש מגע ותוקף את הטבעת.
ואלפי שחקני קולג'ים לא ממש רלוונטיים לפה כי השאלה היא בסך הכל האם הוא יהיה ישראלי לגיטימי בליגת העל. בניגוד לארה"ב פה אין הרבה שחקנים בגובה 1.96, עם כתפיים כאלה ואתלטיות כזו.

כן, כמובן שיש לו סיכוי להגיע לליגת העל, כמו ללא מעט שחקנים ברשימה למעלה. האם גם יהיה שחקן טוב עם פוטנציאל לנבחרות? את זה אני פחות רואה. אבל מי יודע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 5:06 pm 
Sophomore

דניאל כתב:
אם כבר דור העתיד:

שחקן יהודי-דתי שמככב בדיוויז'ן 3. כמובן שמעורר עניין ב-NBA. ד"ש מתמיר גודמן ומאלעד ענבר

לא נמאס להם עוד שם (וגם לערוץ 5)? בן 21, רזה, בלי כישורים מדהימים, וגם האתלטיות לא כזו מרשימה. אליצור יבנה מרימים כבר טלפונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 5:19 pm 
Junior

סאבוניס כתב:
דניאל כתב:
אם כבר דור העתיד:

לא נמאס להם עוד שם (וגם לערוץ 5)? בן 21, רזה, בלי כישורים מדהימים, וגם האתלטיות לא כזו מרשימה. אליצור יבנה מרימים כבר טלפונים.

לא רק לערוץ 5, גם לקבוצת הבית - בפעמים הקודמות כל ה"כוכבים" האלה זכו להתעניינות ממכבי תל אביב (אלעד ענבר, גם קולשוב, תמיר גודמן כבר ממש חתם במכבי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 5:25 pm 
Sophomore

דניאל כתב:
סאבוניס כתב:
דניאל כתב:
אם כבר דור העתיד:

לא רק לערוץ 5, גם לקבוצת הבית - בפעמים הקודמות כל ה"כוכבים" האלה זכו להתעניינות ממכבי תל אביב (אלעד ענבר, גם קולשוב, תמיר גודמן כבר ממש חתם במכבי)

קולשוב לפחות עשה את זה בדיוויז'ן 1, במכללה כמו פלורידה, ולא מול ילדים מהמתנ"ס המקומי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 6:13 pm 
Hall of Famer

אי אפשר לשפוט יותר מדי מהסרטון הזה, אבל ילד צעיר בגובה 2 מ' (נראה אפילו קצת יותר) שיכול לקלוע שלשות ולכדרר בלי ליפול זו התחלה. הוא כן נראה פחות או יותר כמו שחקן כדורסל, למרות שלא נראה שהוא משחק עם (או נגד) אף אחד שאפשר להגיד עליו משהו דומה .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 10:24 pm 
Sophomore

rony כתב:
אי אפשר לשפוט יותר מדי מהסרטון הזה, אבל ילד צעיר בגובה 2 מ' (נראה אפילו קצת יותר) שיכול לקלוע שלשות ולכדרר בלי ליפול זו התחלה. הוא כן נראה פחות או יותר כמו שחקן כדורסל, למרות שלא נראה שהוא משחק עם (או נגד) אף אחד שאפשר להגיד עליו משהו דומה .

צודק שאי אפשר להגיד יותר מדי מסרטון ערוך. אלו הרי רגעי השיא שלו. כן אפשר לומר שהאתלטיות לא כזו מיוחדת וגם השליטה בכדור לא נראית מדהימה. האחוזים לשלוש לאורך השנים (הוא כבר שלוש שנים במכללות) נראים טוב, אז כנראה שיש טאץ', אבל לעשות את זה מול תחרות ברמה כל כך נמוכה לא אומר הרבה על היכולת לקלוע אותן מול שומרים גבוהים ואתלטיים, שסוגרים עליך מהר. גם מוחמד אבו ערישה והראל רינסקי (סתם שניים שקפצו לי לראש) בגובה דומה ויכולים לקלוע שלשות ולכדרר בלי ליפול. שים אותם היום בדיוויז'ן 3 ולך תדע איזה מספרים הם נותנים. זה לא אומר שהוא ברמה שלהם (באמת שאין לי מושג), רק שזה ממש לא מדד לכלום. בוא נגיד שסנדי כהן למשל נראה הרבה יותר מרשים במכללות (אתלטיות, יכולת ליצור לעצמו מצבי קליעה). כידוע, זה לא הופך אותו לפרוספקט בקליבר של ה-נבא (או אפילו היורוליג)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 18, 2021 11:53 pm 
מנהל פורום

הזכירו פה את עפרי נווה, כישרון צעיר מהצפון הרחוק שעבר למכבי ת"א ומככב בקבוצת הנערים שלה (שנתון 2005 כיתה י'), אז לא ראיתי אותו אבל עכשיו גם מתחילים לדבר על פוטנציאל גדול יותר בשם בן שרף, כיתה ט' שנתון 2006 המשחק בנערים לאומית של עמק חפר.
הוא רכז אמיתי בגובה 1.95 בערך, עם יכולות קליעה גבוהות. כרגע אתלט בינוני (אבדיה בכיתה י' היה בלי כוח מתפרץ בכלל).

עמק חפר היא אגב כוח עולה בכדורסל הנוער - גם בהצלחה קבוצתית וגם בהבאת שחקנים לנבחרות. יש שם המון כשרונות וכנראה עבודה טובה של יהוא אורלנד שמנהל אותם מקצועית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 19, 2021 5:44 pm 
Sophomore

ודים כתב:
הזכירו פה את עפרי נווה, כישרון צעיר מהצפון הרחוק שעבר למכבי ת"א ומככב בקבוצת הנערים שלה (שנתון 2005 כיתה י'), אז לא ראיתי אותו אבל עכשיו גם מתחילים לדבר על פוטנציאל גדול יותר בשם בן שרף, כיתה ט' שנתון 2006 המשחק בנערים לאומית של עמק חפר.
הוא רכז אמיתי בגובה 1.95 בערך, עם יכולות קליעה גבוהות. כרגע אתלט בינוני (אבדיה בכיתה י' היה בלי כוח מתפרץ בכלל).

עמק חפר היא אגב כוח עולה בכדורסל הנוער - גם בהצלחה קבוצתית וגם בהבאת שחקנים לנבחרות. יש שם המון כשרונות וכנראה עבודה טובה של יהוא אורלנד שמנהל אותם מקצועית.

כן, מהמעט שראיתי את שרף, הוא בהחלט פוטנציאל מרשים. בעיקר ניהול משחק ויכולת מסירה נהדרים, שמראים על כישרון ייחודי בשילוב עם הגודל. מדברים עכשיו על ג'וש גידי האוסטרלי כפוטנציאל סיבוב ראשון בדראפט הקרוב. אז משהו בסגנון הזה (בעיקר אם יש לשרף עוד כמה סנטימטרים בקנה), למרות שכמובן יש לו עוד דרך ארוכה לעבור כדי להגיע לרמה כזו. נקווה לראות אותו בקדטים השנה, למרות שהוא צעיר מהאחרים בשנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 19, 2021 5:50 pm 
Sophomore

ItaySegev כתב:
היי,מישהו פה מכיר את ירין דזנשוילי?
יצא לי לשמוע עליו שנה שעברה,הוביל קבוצת נערים לזכיה בגביע לדעתי וגם בנחברת U14,האם מישהו מכיר ויודע להגיד אם הוא פוטנציאל ממשי?

ראיתי אותו קצת עם הנבחרת עד גיל 14. חזק, עם אתלטיות לא רעה וקליעה. לא היה כל כך יציב, אבל בהחלט אחד המרשימים בנבחרת. סקורר נהדר בגילאים הצעירים, עם משחקים של 40 ו-50 נקודות. אבל נראה לי שלא מעט מזה הוא כתוצאה מבגרות גופנית מוקדמת. לא שיחק השנה ברמות הגבוהות של הנוער (לא יודע למה) וחבל. עדיין מאמין שיש סיכוי לא רע שנראה אותו בקדטים, אבל אפשר להיות חשדניים. כבר היו פה לא מעט פרוספקטים שהרשימו בגיל הזה בגלל התפתחות מוקדמת (אופיר לוי מישהו? או להבדיל, שון דניאל) ואחר כך די התפוגגו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 110 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], Lakic, rony, הודי, מיכאל ו 36 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: