סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' ספטמבר 23, 2024 2:33 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 212 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: ברוקלין מילווקי
הודעהפורסם: ה' יוני 10, 2021 6:38 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
נורטון כתב:
וגם, נדמה לי שעוד כששאק היה רוקי ובארקלי היה בפניקס, היה ברור שיום אחד הם יהיו שני ליצנים שמנים שיריצו דאחקות בשידור

ושוב, זו בדיוק הנקודה. שאק ובארקלי שני ליצנים שמנים שעבדו מאוד מאוד קשה על המגרש. לא היה לאופי שלהם שום משמעות. יש המון סיבות מקצועיות למה הם הצליחו.

מאיזשהי סיבה שאני מתקשה להבין אתם מנסים להוכיח לי שלאנשים יש תכונות אופי ובדיוק מוכיחים את הנקודה שלי שזה לא הגורמים שצריך לנתח כשמדברים על כדורסל, אלא קביים עצלות.

אתה לא תראה "טוב הוא דוש עצל" אצל זאק לואו, או נייט דאנקן, או בכתבות באתלטיק. ואני דיי בטוח שהם מצליחים לנתח מאוד יפה בלי זה. לא רואה סיבה טובה למה זה לא משהו שעדיף לשאוף אליו מלצעוק על שחקנים שהם אפסים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 10, 2021 10:25 pm 
Hall of Famer

אני אשמח אם תוכל לעדכן אותנו איך אתה מנתח באופן מקצועי וזאק לואו-י את השינוי ביכולת שבלייק גריפין מפגין בין הפיסטונס לנטס..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 10, 2021 10:48 pm 
Sophomore

זה די ברור שיש לא מעט תכונות אופי כאלה ואחרות שמשפיעות על קריירה של כדורסלן, ואין לי ספק שגם פרשני העלית ידברו על "אופי" כשהם יסבירו למה מייקל וקובי הגיעו לאן שהגיעו, ולמה קאט וויגינס לא הגיעו לאן שלא הגיעו נגיד. או אנתוני בנט להבדיל. אפשר גם להרחיב את דיוני האופי לדיונים פסיכולוגים בכללי.
אני פשוט לא בטוח ש"דוש" היא אחת מתכונות האופי (שקשה להגדיר מה זה בדיוק אומר בכלל) שרלוונטיות לכאן או לכאן, האמת שאני חושב שהיא לגמרי לא.
ו"אפס" שהתחילה את הדיון אאלט זו כמובן לא תכונת אופי ואני מסכים לגמרי שאין לה שום ערך בפרשנות על שחקן כזה או אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 10, 2021 10:49 pm 
Senior

מי זה אותנו?
בלייק נתן עונה מדהימה בדטרויט. נפצע באופן דיי קשה, ניסה בכל זאת לשחק בפלייאוף ונפצע שוב. הוא עבר שני ניתוחים בברך מאז וכשהוא חזר לשחק העונה זה היה ברור שלקבוצה אין שום אינטרס לנצח. הוא החזיר חלק גדול מהכסף שהגיע לו כשהוא שוחרר מדטרויט.

אז לטעון שהוא שיחק גרוע בכוונה כדי שישחררו אותו כי הוא "דוש" זה בעיני הסתכלות דוחה ושום דבר שכתבת לא שינה את זה.

אני אשמח אם תסביר לי מה האופי של לוקה, גדול "הדושים" בליגה כיום, כי זו הדוגמא הכי טובה בעיני לראות איך קשקושי אופי הם בעיקר השלכה.

Shams Charania

Sources: Blake Griffin gave back $13.3 million in his buyout with the Pistons. He had $75M on his deal for this season and 2021-22. The six-time All-Star will clear waivers on Sunday and the Brooklyn Nets are the leaders to sign him.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 10, 2021 11:00 pm 
Senior

3&D כתב:
זה די ברור שיש לא מעט תכונות אופי כאלה ואחרות שמשפיעות על קריירה של כדורסלן, ואין לי ספק שגם פרשני העלית ידברו על "אופי" כשהם יסבירו למה מייקל וקובי הגיעו לאן שהגיעו, ולמה קאט וויגינס לא הגיעו לאן שלא הגיעו נגיד. או אנתוני בנט להבדיל. אפשר גם להרחיב את דיוני האופי לדיונים פסיכולוגים בכללי.
אני פשוט לא בטוח ש"דוש" היא אחת מתכונות האופי (שקשה להגדיר מה זה בדיוק אומר בכלל) שרלוונטיות לכאן או לכאן, האמת שאני חושב שהיא לגמרי לא.
ו"אפס" שהתחילה את הדיון אאלט זו כמובן לא תכונת אופי ואני מסכים לגמרי שאין לה שום ערך בפרשנות על שחקן כזה או אחר.

ברור שלאנשים יש אופי. דיוני אופי הם שילוב של השלכה על אנשים שאתה לא אוהב, מסיבות כאלו ואחרות (לוקה מול הארדן למשל או ווסטברוק שהוא בכלל דיון מעניין בנושא ניתוחי אופי) או ניתוח עצל/בור של אירועים בדיעבד (כמו בפלייאוף שעבר, שאטט הסביר שבוסטון הפסידו משחק צמוד למיאמי כי הם חלשים פסיכולוגית).

אם פיניקס יגיעו לגמר השנה אתה תראה פתאום שינוי מוחלט באופן שמדברים על ה'אופי' של דווין בוקר או כריספול. אני מבטיח לך שהם בדיוק אותו אדם שהם היו בקיץ שעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 10, 2021 11:11 pm 
Sophomore

אני מסכים שדיוני האופי הם לרוב לא מאוד רציניים במיקרו (משחק\סדרה ואפילו עונה לרוב) , אבל אתה לא חושב שבהסתכלות יותר ארוכת טווח יש לאישיות\אופי מספיק השפעה בשביל שזה יהיה ומעניין ולא מיותר להביע על זה דעה ופרשנות? אני די בטוח שבבחירת דראפט זה מקבל משקל גדול מאוד לדוגמא.
ואתה יכולה להוסיף את דוראנט לרשימה, הוא דוש וגם די טמבל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 10, 2021 11:23 pm 
Senior

קודם כל בעיני דוראנט הוא לא ״דוש״. הוא האיש הכי חסר פאסון בליגה. הוא אובססיבי וחסר בטחון ברמה כל כך פסיכית שהוא לא מסוגל לעצור את עצמו מלהגיב לאנשים רנדומלים בטוויטר. אין אף אחד בעולם שחושב שזה לוק טוב עבורו. בעיני האופי שלו דווקא מעורר אמפתיה בגלל כמה שהוא שונה מהפאסון של סופרטארים.

לגבי האופי בכללי, זה פשוט לא באמת בר הגדרה. האופי של אמביד הוא חיובי? הוא אובבייסלי אובססיבי בטירוף (קצת דומה לבאטלר). מצד שני אנחנו מדברים על האופי ״הנוח״ של דאנקן או נוויצקי. אבל כשזה מגיע לטאונס הלייד בק הזה הוא שלילי.

בסופו של דבר אין שום פרמטרים טובים לזה. לכן טאונס ו-ויגינס נבחרו ראשונים. בדיעבד אפשר למסגר כל דבר איך שתרצה. אז עדיף להתרכז בדברים מקצועיים.

ברור שיש מקרי קיצון של רון ארטסט או רודמן או אפילו קיירי. מצד שני מה זה בדיוק אומר לנו? קיירי לא היה בחירה ראשונה טובה? ברוקלין לא היו צריכים להחתים אותו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 2:55 am 
Junior

יאניס נראה כמו מישהו שצריך להוכיח משהו בינתיים ולוקח בינתיים כמעט הכל וכמעט את כל הזריקות. מהצד השני ברוקלין לא ממש מוצאת את הטבעת ואחרי שלוש וחצי דקות 0-9.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 3:03 am 
Hall of Famer

השאלה האם נראה האק א פריק. פאקינג איירבול מהקו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 3:07 am 
Junior

בינתיים יאניס ומידלטון קולעים את כל ה 22 נקודות של מילווקי. אחרי 9 דקות יאניס עם 13 נקודות ו 6 ריבאונדים ומידלטון עם 9 נקודות ו 5 ריבאונדים. ברוקלין מהצד השני עם 9 נקודות.
עריכה - ועוד דקה וחצי עברה ושניהם כבר עם 15 נקודות. ברוקלין בינתיים קולעת 4 מ 23 מהשדה, שזה 17 אחוז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 5:06 am 
Hall of Famer

איזה הבדל עצום בין דורנט לפריק.
שלוש דקות לסיום, כל העונה מונחת על הכף, למי הולכים? לפעמיים MVP? מה פתאום, הולכים 5 פעמים למילדטון (שקלע 2 רצופות).
מצד שני הולכים רק לדורנט.שעושה סל מתי שבא לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 7:33 am 
Hall of Famer

חוץ מהסל שיכל לקחת את המשחק להארכה, שהוא דווקא החטיא.

ועד כאן למדתי מסטריאני שבודנהולצר מאמן גרוע ומקובע, אבל גם כשהוא הולך לשחקן הלוהט שלו על חשבון הכוכב ומנצח, אפשר כמובן גם לא לתת לו שום קרדיט וגם ליפול על הכוכב.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 7:51 am 
Hall of Famer

לעניין דיוני האופי ואירועי הצד על חשבון כדורסל, מסכים עם יובל.

אפשר לדבר, לדוגמה, גם על סטוקטון ומלון אנשי העבודה המסורים, הראשון תואר כשחקן המלוכלך בליגה והשני לא הכיר בבת שלו, אבל הם היו נאמנים ליוטה הלבנה והאדוקה ולא לקחו אליפות "רק" בגלל קבוצה מהגדולות בכל הזמנים, אז ברור מה ממסגרים לגבי הקריירה שלהם.

בארקלי "השמן הליצן" שלא לקח אליפות זה בערך השחקן האחרון שהייתי רוצה נגדי בסדרת פלייאוף. גמד נוטה להשמנה עם ידיים קטנות ממכללה קטנה, היה לו בערך את האופי הכי חזק בעולם להגיע לאן שהגיע. איזה סוג של אופי יש לרודמן, אחד שנוסע לוגאס להתהולל במקום להתאמן ומסתבך באינספור פרובוקציות מחוץ למגרש, או שחקן מסור שעובד על המגרש בשביל שלושה? ג'ורדן שמהמר ומעשן סיגרים בלילות או ג'ורדן האל שהתגשם בבשר? וכו' וגו'

פרשנות על סמך אנקדוטות אכן הפכה להיות סמל של פרשנות ישראלית. אלי סהר עשה מזה קריירה. זכור לי שבסדרה של מכבי ת"א נגד פרטיזן, היה משחק בנוקיה שמייסאו באסטון הרג את פרטיזן מהמיד ריינג' אבל וויושביץ' בכל זאת שם עליו את ורנייש הענק האיטי. שאלתי על כך את וויושביץ' והוא ענה לי במשך כמה דקות תשובה מפורטת באמצעות מתורגמן. באותו זמן אבי סגל, "פרשן בכיר", כירכר בחדר העתונות ולא הפסיק לדבר על ההיילייט של המשחק: כניסה של פיני גרשון לתחומי המגרש שלדעתו הסיטה את המומנטום מפרטיזן למכבי והביאה לאחרונה את הנצחון.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 8:17 am 
Hall of Famer

א. אופי זה לא אנקדוטה בהכרח
ב. גם אתה מדבר על אופי, כמובן באופן חיובי שזה בסדר גמור אבל אופי נון דה לס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 8:29 am 
Senior

לא אמרת כלום בהודעה הזו נורטון, שזה בדיוק מוכיח את כל הטענה שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 9:24 am 
Hall of Famer

נורטון כתב:
א. אופי זה לא אנקדוטה בהכרח
ב. גם אתה מדבר על אופי, כמובן באופן חיובי שזה בסדר גמור אבל אופי נון דה לס

הנקודה היא שאפשר למסגר "אופי" לכל מקום שאתה רוצה. אפשר לחשוב שרודמן היה חייב את הצד האפל שלו כדי להצליח או לחשוב שאם הוא היה חי חיים יותר ספורטיביים הוא היה יותר גדול. אפשר לחשוב שבארקלי היה אובראצ'יבר עם כח רצון נדיר או לחשוב שהיה "ליצן". זה אנקדוטלי וחסר משמעות.

אפשר לדבר על זה אם רוצים, אבל לפרשן דרך זה ולהפוך את האנקדוטות/דעות האלה לכלי ניתוח מרכזי, פה הבעיה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 9:37 am 
Senior

86-83 למילווקי כבר מלא זמן, הם לא הולכים לשחק את הרבע הרביעי?
במילים אחרות: הבאקס צריכים להיות גאים בעצמם על זה שהצליחו לעצור את הנטס על כל כך מעט נקודות, ושהצליחו לנצח למרות שקיבלו רק 18 נקודות מהשחקנים שהם לא יאניס ומידלטון, אבל כרגע נראה שיהיה להם קשה מאוד לנצח את הסדרה הזו.

היה אחלה משחק פלייאוף אבל, הרבה אגרסיביות, אף אחד לא פוגע מ3 וברוס בראון אחד שהוא הנחמה העיקרית שלי כרגע בתסריט של אליפות לברוקלין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 1:24 pm 
Sophomore

הסגידה של הבאקס ל open למהלכים של יאניס (או לבידודים של מידלטון) זה משהו מזעזע.
חבל שאין שום ניסיון לתת את הכדור ללופז מתחת לסל, לפחות לנסות. ראו מול מיאמי שהוא לא שכח לשחק מתחת לסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 5:28 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
חוץ מהסל שיכל לקחת את המשחק להארכה, שהוא דווקא החטיא.

ועד כאן למדתי מסטריאני שבודנהולצר מאמן גרוע ומקובע, אבל גם כשהוא הולך לשחקן הלוהט שלו על חשבון הכוכב ומנצח, אפשר
כמובן גם לא לתת לו שום קרדיט וגם ליפול על הכוכב.

הוא מאמן חלש בפלייאוף וזה ידוע לכולם.
לא טענתי שזו טעות. הפוך, גם אני הייתי הולך על מידלטון כי הוא מסוגל לקלוע מבחוץ ומהקו, משהו שיאניס פשוט לא מסוגל ודי ברור שאם יאניס היה הולך לטבעת, זה סיכוי טוב שזה נגמר בהליכה לקו.
הטענה שלי זה שהכוכב שלהם, זה שזכה פעמיים בvmp, הוא שחקן שאתה נמנע מלתת לו את הכדור במאני טיים. כוכב כזה לא מביא אותך רחוק.
התקפה אחרונה, אתה הולך מאה אחוז לקוואי,לברון, לילארד, קרי, דורנט. אבל לא ליאניס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 5:31 pm 
Hall of Famer

האליפות הזו (כל עוד הארדן לא חוזר בכושר טוב) פשוט פתוחה לגמרי
אין קבוצות בלתי עבירות במערב והנטס ללא הארדן מאוד מוכשרת אבל גם כן פגיעה.

בהנחה שהארדן לא באמת היה אופציה מבחינת יוסטון, אני עדיין חושב שהיה מקום להמר על לאורי מבחינת פילי
כי אם אמביד מצליח לשרוד את הפלייאוף הזה איכשהו ביכולת של mvp, למרות הפציעה, אז היה כאן צ׳אנס.

פלייאוף ביזארי עם יותר מדי השפעה של פציעות (דנבר די חוסלה על ידי פציעות, הלייקרס גם כן)
אבל מעניין למדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 6:48 pm 
Hall of Famer

satriani כתב:

וגם בפעם השנייה בפלייאוף (או שמא יותר כבר?!) פסלו לו זריקת עונשין שלקחה לו יותר מעשר שניות - מדידה הראתה 13 שניות והוא אפילו לא ממש היה קרוב לשחרור הכדור...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 6:56 pm 
Junior

למאלון יש פגמים באופי, אבל סטוקטון לא היה השחקן המלוכלך בליגה, הוא פשוט היה שריד לבן מתקופה קדומה וגר ביוטה שאין לה בכלל יחסי ציבור אז אוהבים ללכלך עליו. עיתונאים גם לא אוהבים שחקנים שקשה לצטט אותם

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 7:55 pm 
Hall of Famer

יש המון עדויות על סטוקטון כשחקן מלוכלך עם מרפקים חדים, וזה במקביל לקונצנזוס כללי שהוא בערך האיש הכי צנוע/נורמלי/מחויב ששיחק בליגה הזאת.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 11, 2021 10:57 pm 
Hall of Famer

shmueliki כתב:
satriani כתב:

וגם בפעם השנייה בפלייאוף (או שמא יותר כבר?!) פסלו לו זריקת עונשין שלקחה לו יותר מעשר שניות - מדידה הראתה 13 שניות והוא אפילו לא ממש היה קרוב לשחרור הכדור...

זה פשוט מדהים כמה הוא נגר. האיש גבוה אבל למעשה סווינגמן אבל זורק כמו סנטר של שנות השמונים תשעים.
4-32 מהשלוש בפלייאוף כאילו WTF אתה זורק 8 שלשות במשחק 3? 52 אחוז מהקו כולל 6-19 מהקו בסדרה. שאק היה קולע יותר טוב..
אלו מספרים של פאקינג גרג אוסטרגט או משהו כזה שהסתובב לפני עשרים שנים.
אני לא מבין למה הוא לוקח את הכדור מבחוץ ועובד כל כך קשה במקום לעשות פוסטאפ עמוק. אתה נותן להם צ׳אנס לשים חומה ולאבד כדור בכך שאתה לוקח את הכדור מהשלוש. אבל זה שוב באד לא חושב מחוץ לקופסה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 12, 2021 12:51 am 
Hall of Famer

אין לי דעה מגובשת על באד (נוטה לחשוב שאתה מגזים לגביו)
אבל זה לא נשמע לי כל כך מחוץ לקופסה, למען האמת, למקם את יאניס בפוסט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 212 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 30 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: