סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 10, 2024 2:28 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 3:54 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
קודם כל איגור קולשוב (גארד-פורוורד, 1.93) - הישראלי [הטוב] הבא במכללות?
http://nationalhoopsreport.net/2011/12/ ... koulechov/
טוען שמכללות כמו סירקיוז, אוהיו-סטייט, ונדרבילט ומרילנד עוקבות אחריו. הוא אגב נחשב שם ג'יוניור, כלומר יש לו עוד שנה וחצי בתיכון לפני המכללות.

וכתבה עדכנית יותר, אבל אולי קצת פחות אבייקטיבית על נאור שרון (רכז, 1.90) שכנראה מצליח באקדמיה בצרפת:
http://www.safsal.co.il/article.aspx?id=19384

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 14, 2012 7:45 pm 
Hall of Famer

אכן, קצת פחות אובייקטיבית.

למשל - "הגארד הצעיר שנבחר בקיץ האחרון לחמישיית המצטיינים באליפות אירופה לקדטים לאחר שהוביל את נבחרת ישראל עד לחצי הגמר, מרחק נגיעה מהעפלה לדרג א'"

לרגע חשבתי שמדובר באחד מרגעי השיא של הכדורסל הישראלי, עד שפתאום נזכרתי - מדובר באחד מרגעי השפל של הכדורסל הישראלי שהנבחרת הייתה באליפות אירופה לקדטים דרג ב' וכשלה לחזור לדרג א'.

אני גם לא יודע כמה הוא מצליח באקדמיה בצרפת, או שאולי הבדלי הרמות הן באמת שמיים וארץ. למי שלא יודע נאור היה בעונה שעברה, כיתה י', שחקן חמישיה במכבי ת"א נוער שהגיעה לחצי הגמר ושחקן חמישיה דומיננטי. אם הוא היה נשאר העונה בישראל, הוא כנראה היה הכוכב הגדול של הקבוצה ואחד הטובים בליגה. בצרפת הוא שחקן ספסל עם תרומה סטיטיסטית בינונית משהו.

אחרי שקצת לא אהבנו את הכתבה, בהחלט אפשר לאהוב את הצעד של נאור שרון. הנה שחקן שלא מחפש הנחות, הולך למקום שלפי מה שידוע לי זה בהחלט מקום של עבודה קשה, מקום של כדורסל, מקום שלא בשביל מי שמחפש חיים נוחים, אלא להשתפר כשחקן כדורסל. קודם כל, כל הכבוד לילד, דבר שני, הייתי רוצה מאד שבארץ גם יהיה מקום שכזה ולא מקום שבו מה שחשוב זאת אליפות נוער.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 15, 2012 12:03 am 
מנהל פורום

אבל עמוס... כן יש מקום כזה!!
ואם אני זוכר נכון, אתה בצורה מסויימת התנגדת לרעיון כי אחת מ"תופעות הלוואי" היא שהם חטפו פה ושם בראש ואמרת שזה מאוד מזיק לשחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 15, 2012 1:13 am 
Hall of Famer

קודם כל, אין מקום כזה בארץ. יש אקדמיה שמתיימרת לספק את המקום הזה, כרגע זה לא בכיוון. אני לא התנגדתי להקמת האקדמיה, אני התנגדתי לדרך הביצוע שאיגוד הכדורסל בחר בהקמת האקדמיה. היו מספיק סיבות לכך (סתכל על סגל המאמנים לדוגמא, אבל יותר טוב תסתכל על התפתחות הכדורסל של הילדים, לא ההתפתחות הפיזית), אחת הסיבות לכך הייתה שהם חטפו בראש, לא פה ושם, אלא במעל ל-75% מהמשחקים. וזאת לא הייתה תופעת לוואי, אלא החלטה מטומטמת של מקבלי ההחלטות. העובדה היא שעכשיו הילדים בי"א לא משחקים כבר בארצית ומהילדים ביב' נחסך הטמטום לחטוף בראש בליגה הלאומית ובמקום זה הם משחקים עוד שנה בליגה הארצית, שלילדים ביב' זה דווקא לא נורא כל כך וגם התוצאות שלהם סבירות יחסית.

דרך אגב, זה קרה במקרה, אבל העובדה שהי' השנה משחקים בנוער ארצית למעשה, זה דבר מבורך. יש עדיין שם קבוצות ברמה גבוהה, כמו למשל הנוער הראשון של רעננה שהוא קבוצת נוער לאומית לכל דבר ועניין בשנה אחרת ויש מספיק קבוצות ברמה שהאקדמיה י' יכולים להתמודד וללמוד ממשחק מול ילדים בוגרים בלי להפסיד בממוצע מעל 20 הפרש ואם אני זוכר נכון זה היה בכיוון הממוצע של 30 הפרש.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 15, 2012 9:38 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לגיחוך על "האובייקטיביות" בכתבה נוסיף רק שפו-אורטז היא כבר מזמן לא אימפריה, אפילו לא בסטנדרטים של הכדורסל הצרפתי. האליפות האחרונה שלה הייתה ב-2004, הפלייאוף האחרון היה ב-2006. אני לא יודע מה התקציב וההשקעה בפנימיה המהוללת, אבל הקבוצה הייתה על סף פשיטת רגל ונאלצה להתאחד עם עוד קבוצה כדי לשרוד (היום היא נקראת פו-לאק-אורטז). היא הפכה לקבוצת תחתית באופן קבוע, ואפילו ירדה פעם אחת ליגה וגם השנה היא בסכנת ירידה ממשית.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה