סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' אוקטובר 03, 2024 2:21 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 103 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Clash of the Dream teams
הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 2:14 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
לא מבין איך עדיין לא נפתח ת'רד בנושא. בטח כולכם קראתם את דברי קובי בראיינט שאמר שנבחרת ארה"ב הנוכחית היתה גוברת על זו האגדית של 92. כמובן שכל יום מאז אנו שומעים ציטוטים של שחקנים שונים מהנבחרת ההיא (ג'ורדן, בארקלי, מג'יק ובירד עד עתה. את הציטוט של בירד הכי אהבתי: "הם כנראה היו מנצחים אותנו (היום) כי לא שיחקתי 20 שנה ואני זקן" ::yaz-yk: ) שמזלזלים באמירה של קובי. מעניין אותי מה החבר'ה פה בפורום חושבים.
כמובן שזה דיון תאורטי אבל הנה מה שאני חושב, תוך התעלמות מההישגים האישיים הכוללים של 92 (כי אי אפשר לדעת בכמה אליפויות עוד יזכו החברה הנוכחים וכמה מהם יגיעו להיכל התהילה):
יתרונות של 2012 - הנבחרת הנוכחית כנראה יותר אתלטית בסך הכל. בעמדות ה-PG החברה של 92 היו מתקשים לעצור את כריס פול ובעיקר ווסטברוק האקספלוסיבי. גם ב-SF יש לנבחרת הנוכחית את מירב הכישרון עם לברון, דורנט וכרמלו שיותר גדולים, זריזים ואתלטיים מהמקבילים בנבחרת ההיא שלמעט פיפן החזיקה בבירד החצי שבור ומאלין האיטי. הם יכלו גם לעשות צרות עם הרכבים זריזים של לברון/כרמלו ב-4.
יתרונות של 92 - קודם כל, כמובן הקו הקדמי. אמנם הם לא החזיקו בשני הסנטרים המובילים מ-20 השנים האחרונות (האקים ושאק) אך עדיין רובינסון ויואינג היו עדיפים בהרבה על צאנדלר (וגם על דווייט). עם כל הכבוד לגריפין ולאב המצויינים, מאלון ובארקלי (וגם בירד שאני שם אותו ב-4 בשל האיטיות) היו לועסים ויורקים אותם בצד. אין סיכוי שגריפין/לאב היו מצליחים לעצור אותם בהגנה ואם היום לאב נחשב למשאבת ריבאונד אז צ'אק היה מלמד אותו דבר או שניים. מאלון גם היה שחקן הגנה מצויין.
בסמול אמנם לנוכחים יש יתרון פיזיות ואורך אבל בל נשכח שפיפן הוא כנראה הסמול ההגנתי הגדול בהיסטוריה ואם יש מישהו שהיה מאט את לברון ונכנס לדוראנט לוריד זה הוא. אפשר גם לשים את בארקלי בסמול שזה תפקיד שהוא שיחק בימים ההם והוא היה חתיכת טנק עוצמתי כשלברון עוד שיחק במכוניות צעצוע.
בפוינט, אמנם מגיק וסטוקטון כנראה היו מתקשים לעצור את פול דרון ווסטברוק אבל תמיד אפשר היה לשים את מייקל שיחסל הגנתית את אחד מהם וכמובן מדובר בשני המוסרים הגדולים בהיסטוריה.
וכמובן היתרון הגדול ב-SG, שמול בראיינט (ואני לא יודע מי עוד יש היום ב-SG...) יש את ג'ורדן ודרקסלר בשיאם.
גם מבחינת סגנון משחק, אני לא יודע מה החברה של היום שמתבססים על לחץ ומתפרצות היו עושים מול 92 אם הם היו מצופפים את הצבע. מצד שני אם 2012 היו מצופפים אז ניהול המשחק העומד של סטוקטון/מג'יק והקליעה מבחות של בירד/מאלין היו הורגים אותם.
בראיינט דיבר על כך שהחברה של 92 היו מעבר לשיא אבל בשורה התחתונה מבחינת אלפה דוגס יש לנבחרת הנוכחית את לברון בשיאו (או לקראתו), דוראנט שלפני השיא ובראיינט שהחל בירידה, מול ג'ורדן ובארקלי at their apex, מג'יק שהחל בירידה (אך עדיין היה רק שנה אחרי שהגיע לגמר) ובירד שלפני הפרישה, כאשר כל השאר כמעט היו גם בשיא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: Clash of the Dream teams
הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 2:52 pm 
Hall of Famer

א. שכחת את לייטנר.
ב. סטוקטון כמעט ולא שיחק (ואולי גם בכלל לא, לא זוכר בדיוק) בגלל פציעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 2:58 pm 
Hall of Famer

שונא את ההשוואות התיאורטיות האלה, אבל בואו נאמר שרק קובי בריאנט-זה שהתבגר, כמובן, והאגו שלו כבר לא כזה גדול, כמובן-מסוגל להוציא מהפה משפט כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 2:58 pm 
Hall of Famer

את האמת דיברתי על זה בדיוק עם חבר ולמקוריים היו שלושה יתרונות מכריעים.

1. הסייז. רביעיית הפנים של הדרים טים המקורית הרבה יותר משמעותית וטובה מזאת של הנוכחית. בנוסף חייבים לזכור שעמדת הפאוור פורוורד של הנוכחית לא מאויישת ע"י קווין לאב, הוא המחליף לסנטר, אלא ע"י דוראנט ומלו. במשחק מול הדומינקנים האמריקאים גם שיחקו לא מעט עם הרכבים שהציגו את דוראנט ולברון או מלו כשני הגבוהים. מול המקורית מדובר בהתאבדות.

2. השכל. בנבחרת המקורית לא רק שהיו 11 הול אוף פיימרים, אלא רובם גם היו מהשחקנים החכמים שאי פעם שיחקו כדורסל.

3. כשלמייקל ג'ורדן ימאס, המקוריים ינצחו.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 3:04 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

נורטון כתב:
א. שכחת את לייטנר.
ב. סטוקטון כמעט ולא שיחק (ואולי גם בכלל לא, לא זוכר בדיוק) בגלל פציעה.

א. לייטנר לא היה משמעותי בכלל. הגיע מהמכללות אמנם ככוכב אבל היה נושא הכלים של השאר ובקושי שיחק.
ב. מדובר בדיון תאורטי (לכן התחשבתי גם בהאוורד). זכור לי שהוא כן שיחק קצת, לא הרבה אבל שיחק.
יש לנבחרת הנוכחית SG מחליף בכלל? מי השחקן ה-12 (מלבד איגודלה וכל השאר שהזכרתי)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 3:15 pm 
Sophomore

קובי לא אמר ש12 יותר טובה מ92, הוא אמר שהיא יכולה לנצח אותה. יש הבדל עצום בין הדברים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 3:19 pm 
Hall of Famer

אם אתה מתחשב בהווארד, אז אתה צריך להתחשב גם בווייד ובכריס בוש שאלמלא הפציעות שלהם היו בוודאות בסגל (במקום קווין לאב וג'יימס הארדן).
את האמת, אני חושב שהסגל של בייג'ין בתוספת דוראנט ועוד רכז, זה בערך הסגל הכי טוב שהאמריקאים יכולים להרכיב. הייתי מעדיף את לאמר אודום על פני טייסון צ'אנדלר. איכשהו נראה לי שצ'נדלר יתקשה באולימפיאדה. אפשר היה לראות את זה במשחק האימון הראשון מול הדומינקנים, בו הוא קיבל במהירות 3 עבירות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 3:21 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

chaiel49 כתב:
קובי לא אמר ש12 יותר טובה מ92, הוא אמר שהיא יכולה לנצח אותה. יש הבדל עצום בין הדברים.

איפה כתבתי שזה מה שהוא אמר?
sir charles כתב:
קובי בראיינט שאמר שנבחרת ארה"ב הנוכחית היתה גוברת על זו האגדית של 92
. הוא אמר שהם היו מנצחים. אני מעלה פה לדיון מה היו הסיכויים התאורטיים שלהם לנצח את 92.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 3:22 pm 
Sophomore

sir charles כתב:
chaiel49 כתב:

איפה כתבתי שזה מה שהוא אמר?
sir charles כתב:
קובי בראיינט שאמר שנבחרת ארה"ב הנוכחית היתה גוברת על זו האגדית של 92
. הוא אמר שהם היו מנצחים. אני מעלה פה לדיון מה היו הסיכויים התאורטיים שלהם לנצח את 92.

צודק. הרגע בדקתי את ההודעה המקורית ובאמת ראיתי שלא כתבת ככה.
בכל מקרה זה מה שאני שומע וזה מה שמדברים עליו אז אני חושב שההודעה שלי במקום (איפה ראית שאמרתי שכתבת? ;) )

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 3:25 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

עמוס לב כתב:
אם אתה מתחשב בהווארד, אז אתה צריך להתחשב גם בווייד ובכריס בוש שאלמלא הפציעות שלהם היו בוודאות בסגל (במקום קווין לאב וג'יימס הארדן).
את האמת, אני חושב שהסגל של בייג'ין בתוספת דוראנט ועוד רכז, זה בערך הסגל הכי טוב שהאמריקאים יכולים להרכיב. הייתי מעדיף את לאמר אודום על פני טייסון צ'אנדלר. איכשהו נראה לי שצ'נדלר יתקשה באולימפיאדה. אפשר היה לראות את זה במשחק האימון הראשון מול הדומינקנים, בו הוא קיבל במהירות 3 עבירות.

אז לא נתחשב בהאוורד כי הוא לא בנבחרת. מדברים על הנבחרות הסופיות, סטוקטון הפצוע כן היה בזו של 92.
תאורטית במקומו יכל להיות אייזאה ובמקום בירד שלפני הפרישה יכל להיות דומיניק בשיאו. אלה כבר what if אחרים לגמרי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 3:26 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

chaiel49 כתב:
(איפה ראית שאמרתי שכתבת? ;) )

שמעתי :hi_hi_hi:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 5:33 pm 
Freshman

חשבתי הרבה על איך היתה נראית הסופר טים שלי, אם הייתי יכול לבחור מ-12 הסופיים של 92 ו-2012.

הדראפט פול:
מג׳יק, סטוקטון, ג׳ורדן, דרקסלר, פיפן, בירד, מאלין, בארקלי, מאלון, לייטנר, יואינג, רובינסון
פול, ווסטברוק, וויליאמס, קובי, איגואדלה, הארדן, דוראנט, מלו, לברון, לאב, אנתוני דייויס, טייסון צ׳אנדלר

הנבחרת שלי:
פול, מג׳יק, ווסטברוק - מכיוון שמג׳יק מגיע בסוף הקריירה, פול הוא הרכז בכיר שלי. מנהל משחק, אתלט, שומר, אי אפשר להתמודד איתו והוא יכול להתמודד עם כולם, לכן העדפתי אותו על סטוקטון. מג׳יק בקבוצה בשביל הניסיון, ווסטברוק בפנים כי הוא הסקורר הטוב מבין הרכזים האפשריים והוא שווה התפוצצות אחת לכמה משחקים. ברור שסטוקטון שחקן עדיף, אבל עם פול ומג׳יק כבר בסגל העדפתי את הוורסטיליות של ווסטברוק.
ג׳ורדן, קובי - לא חושב שצריך הסבר. שני סקוררים שלא רואים בעיניים. ג׳ורדן גם ישתק בהגנה.
לברון, דוראנט, פיפן - לברון נעול בנבחרת, את דוראנט אני גם חייב בשביל הסקורריות, האתלטיות והעובדה שהוא יכול גם לתפקד בתור סטרטץ׳-פור. עכשיו ההתלבטות בין פיפן לבירד. מצד אחד פיפן מוסיף לי עוד שומר לוק דאון, מצד שני בירד מביא את הניסיון, יכולת המסירה ובעיקר הקליעה מבחוץ. מבחינתי עם דוראנט בסגל, בירד טיפה מיותר. פיפן נותן לי אפשרויות להרכיב חמישיות אתלטיות אדירות (ווסטברוק-ג׳ורדן-פיפן-לברון-רובינסון לדוגמא), לכן הלכתי עליו.
בארקלי, מאלון - לא חושב שצריך יותר מדי הסבר. בארקלי נעול בנבחרת כשחקן השלישי הכי טוב שלה אחרי ג׳ורדן ולברון. מאלון מוסיף סקורר מהספסל.
רובינסון, יואינג - ממש לא צריך הסבר...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 5:56 pm 
Hall of Famer

עם כל הכבוד לפול, שהוא שחקן שאני מאד אוהב, ולמרות שסטוקטון הוא שחקן שאני מאד שונא (אותו, את מאלון ואת כל יוטה של שנות התשעים), האמת המצערת היא שפול לא עשה אפילו חצי ממה שסטוקטון עשה. אתלטיות? סטוקטון התמודד בכבוד וניצח את כל הפייטונים, סטריקלנדים, בליילוקים, קיי.ג'ייאים, טימי הארדוואים או קני אנדרסונים של שנות התשעים, והיה בלי שום ספק הפוינט גארד הטוב של העשור. בהתקפה בוודאי (כלומר, לא כסקורר אבל באימפקט שלו על ההתקפה), ובהגנה הוא רק נפל מפייטון ובליילוק למעשה.
עצוב, אבל מה לעשות. מה שכן, פול, מג'יק וסטוקטון, נשמע לי הוגן בהחלט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 6:17 pm 
Junior

שום סיכוי שקווין דוראנט, השחקן הכי חשוב בנבחרת ארה"ב עם קליעה אבסולוטית מכל בלטה ויכולת יצירת נק' קלות בזכות האורך שלו-יהיה מחוץ לחמישיה. באנקר בחמישיה לפני לברון/בארקלי, ראינו איך דוראנט סחב אותם לאליפות העולם בגיל 21. את כריס פול אני לא מכניס לנבחרת כזו (גם ווסטברוק יתן יותר ממנו באולימפידה), בטח לא לפני מג'יק. מעדיף להישאר עם מג'יק וסטוקטון, ולהכניס את דרקסלר בשיאו/בירד כקלעי נוסף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 6:36 pm 
Freshman

נורטון - אני יודע מה ההישגים של סטוקטון, אבל זו נבחרת. אני צריך להתאים את השחקנים לצרכים של הקבוצה. סטוקטון לא נותן לי כלום בקבוצה כזו, שום דבר שפול לא ייתן לי בכל אופן. אבל פול כן נותן לי דברים שסטוקטון לא. גם ווסטברוק אגב, בגלל זה הכנסתי אותו לפני סטוקטון.

פלאש - אני חושב שאתה צודק שהגיוני שדוראנט יהיה בחמישיה. לא הייתי אומר שהוא השחקן החשוב ביותר בנבחרת, או באנקר לפני לברון, אבל וואטאבר... אני הייתי פותח עם פול, ג'ורדן, דוראנט, לברון ורובינסון.
לגבי פול מן הסתם אני לא מסכים איתך. אבל על מה ולמה היית מכניס את דרקסלר לסגל כקלעי לפני פול? דרקסלר שחקן עם ממוצע קריירה של 31% לשלוש, בעונה שלפני האולימפיאדה עמד על 33%, בעונה שאחרי עמד על 23%. פול עם ממוצע קריירה של 36%, שנה שעברה היה עם 37%.

נערך לאחרונה על ידי Super Mario בתאריך ו' יולי 13, 2012 6:39 pm, נערך 3 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 6:36 pm 
Hall of Famer

אכן, דוראנט באנקר. 3 MVP של לברון? פחחח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 6:37 pm 
Hall of Famer

אבל בכנות, מה נותן פול (כאמור, עם כל אהבתי הרבה אליו) שסטוקטון לא נותן? אם כבר, סטוקטון מאפשר את ריווח המשחק עם הקליעה העדיפה.
ואכן, את פול הייתי מכניס לפני דרקסלר. ללא ספק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 6:40 pm 
מנהל פורום

שום צ'אנס שבירד מחוץ לחמישיה.

עד שלא יוכח אחרת ע"י לברון/דוראנט, הוא השלוש הגדול אי פעם. וכנראה השחקן השני בטיבו בכל הזמנים. אלא אם כן מדובר על בירד של 92', ואז נניח ואפשר לקבל את הטיעון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 6:41 pm 
Hall of Famer

אגב, בירד הפצוע והגמור של 92 עדיין היה שחקן של 20 נק', 10 ריב' ו-7 אס'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 6:43 pm 
Freshman

האמת? לדעתי סטוקטון מאט את המשחק (לא אומר את זה כגנאי או משהו, זה פשוט סגנון המשחק שלו, וזה מאוד מתאים לחלק מהקבוצות), אבל פול מאיץ את המשחק, הוא הרבה יותר קטלני במעבר ובמשחק ריצה והוא מהווה איום תמידי על הסל.
בנבחרת החלומות שלי אני מדמיין אותם רצים כמו מטורפים וקוברים קבוצות, לא מנצחים בחצי המגרש עם סטים מושלמים. ואם צריך לשחק בסטים ואיטי יותר, יש לי את מג'יק על הספסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 6:44 pm 
Freshman

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
שום צ'אנס שבירד מחוץ לחמישיה.

עד שלא יוכח אחרת ע"י לברון/דוראנט, הוא השלוש הגדול אי פעם. וכנראה השחקן השני בטיבו בכל הזמנים. אלא אם כן מדובר על בירד של 92', ואז נניח ואפשר לקבל את הטיעון.

ברור שמדובר בבירד של 92, על מה חשבת שאנחנו מדברים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 6:47 pm 
מנהל פורום

א. חשבתי שמדובר על אול טיים בירד.
ב. אני עושה רוויזיה לתשובתי, גם בירד של 92' באנקר בחמישיה. הוא היה שחקן של איזה 20-8-7 או משהו כזה אז.

עריכה, רוני נתן כבר נתונים מדוייקים יותר.

rony כתב:
אגב, בירד הפצוע והגמור של 92 עדיין היה שחקן של 20 נק', 10 ריב' ו-7 אס'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 6:56 pm 
Freshman

ציפה -
א. 20.2 נקודות (46% מהשדה), 9.6 ריבאונדים, 6.8 אסיסטים, סתם כדי לדייק.
ב. זה היה ב-45 משחקים.
ג. מדובר על הקיץ של אחרי עונה רווית פציעות. קיץ שבו היה במצב פיזי שגרם לו לפרוש מכדורסל כזכור.
ד. מה שלושת היריבים שלו בעמדה 3 עשו בעונה שלפני האולימפיאדה? לברון (27.9 [53%], 7.9, 6.2 - ופיינלס אמ וי פי), דוראנט (28 [49%], 8, 3.5), פיפן (21 [50%], 7.7, 7)
ה. לסיכום, אפשר להתווכח אם לבירד מגיע להיות בנבחרת על חשבון אחד מאלו, אבל להגיד שהוא בונקר בחמישיה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 7:04 pm 
Junior

דרקסלר בשיאו, או בירד (=עוד קלעי מצוין): שניהם שחקנים חכמים מאוד לעמדות 2-3-4. הדרים טים המקורית נראית מושלמת כמעט מכל בחינה, לא הייתי נוגע מעבר ללהכניס את דוראנט קובי ולברון, ומוציא את מאלין, לייטנר ועוד מישהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 13, 2012 7:14 pm 
Sophomore

יש מצב שגם היום הייתי לוקח את בירד לנבחרת. אולי בתור 4 כי הוא קצת יותר איטי היום.
בטוח שבשיאו, וגם אחרי שיאו, לוקח אותו לפני לברון - אולי הוא יהיה פחות אפקטיבי, אבל כמו שאמר עמוס לב, כל השכל הזה...כל האלגנטיות.
תעשה עשרת המהלכים הגדולים של לברון ואתה יכול למצוא עשרה מהלכים יותר מהנים בכל במשחק של בוסטון שבירד שיחק בו.

מאותה סיבה אגב תמיד אהבתי את סטוקטון ואני אעדיף אותו על פני כל רכז אחר. גורם למשחק להיראות יפה.

אנשים שקופצים נורא גבוהה ועפים נורא רחוק והם גם נורא חזקים זה נחמד. באמת שזה נחמד....

ואני לא רוצה לפתוח שוב פעם את נושא השיחה על הכישורי כדורסל של לברון...אבל זה בירד !!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 103 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו 31 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה