סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 09, 2024 5:22 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 21 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' יוני 04, 2013 8:07 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
http://www.basket.co.il/News.asp?id=5080

מה יקרה בגביע?
איך שחקן יתאמן?
מי יבטח אותו?

פשוט החלטה שנראית נחמד אבל מאד לא חכמה.

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 04, 2013 9:50 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
החלטה מגוחכת למדי, גם אני לא רואה איך היא מיושמת.
בשולי הידיעה, מכבי חיפה בפעם השנייה תיעדר מגביע ווינר, כי יש משחקים עם ה-NBA. ואני זוכר שכשמכבי עשתה את זה פעם אחת, רעש הכדורסל הישראלי. מה פתאום, איזה זלזול, יש כללים. זובי כללים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 04, 2013 10:18 pm 
Junior

ההחלטה באה כרעיון של הוועדה המקצועית ולא של בעלי קבוצות / אינטרסים.

מציע לתת לזה צ'אנס.

כמות השחקנים בני 22 מינוס שמהווים גורם חשוב בליגת העל הוא נמוך.
אלה לא אותם שחקנים שילכו לשחק גם בלאומית.

ההחלטה באה לתת פתרון לילדים שרוצים להיות בליגת העל ככותרת אבל בנתיים לא משחקים (איתי שגב , זלמנסון , אדם אריאל , אליאספור , בוגרי האקדמיה)

כל השאלות הלוגיסטיות (ביטוח , מי ישחק מתי ואיפה יתאמן) זה בר פתרון.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 04, 2013 11:06 pm 
Hall of Famer

באמת? בוא תציע פתרון, למשל, לנושא הביטוח. מי יממן אותו?
האם השחקן יתאמן עם שתי הקבוצות?
ומה קורה אם שתי הקבוצות נפגשות בגביע?
לא מאמין שיש מדינה אחת עם כדורסל מקצועני שבו שחקן רשום בו זמנית בשתי קבוצות (אלא אם כן אחת היא קבוצה-בת של השנייה או משהו כזה, וגם אז יש תהליך מסודר שבו הוא עולה לקבוצה הראשונה או יורד לשנייה, הוא לא קופץ הלוך-חזור פר משחק).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 04, 2013 11:11 pm 
Sophomore

זה נראה לי משונה. מצד אחד השחקן רוצה להתאמן עם השחקנים הטובים כדי שיוכל לשפר את המשחק שלו ולכן מבחינתו עדיף ליגת העל, מצד שני המאמנים בלאומית בונים עליו לכמות דקות משמעותית וירצו לחבר אותו לקבוצה. תרגילים, גיבוש בחדר הלבשה. איך אפשר לעבוד ככה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 05, 2013 7:45 pm 
Junior

יש משהו בשדים שטוען שיש חוק כזה ב: הולנד, גרמניה, בלגיה. משהו יכול לאשר

"... רבים הצבעים עמך אדוני, תכלת פרשת על פני השמים, ולאמא שלי חומות העיניים, ירוק לעלה ולורד ורד, או לבן או אדום ועוד יש ועוד! רבים הצבעים עמך אדוני יפים ומרובים! ולמה בראת לך ילדים צהובים, אדוני, צהובים?..."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 05, 2013 7:47 pm 
Hall of Famer

למיטב ידיעתי, החוק אכן קיים בגרמניה. לא עושה אותו פחות מטופש, כמובן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 05, 2013 8:00 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
דוקא בNBA אני זוכר מקרה שמיודענו ג'ורדן פארמר שיחק משחק די-ליג ו-NBA באותו יום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 05, 2013 8:51 pm 
Hall of Famer

קבוצה יכולה להעביר שחקנים לדי-ליג, כשלחלק מקבוצות האן.בי.איי יש בעלות על קבוצות הדי-ליג. מה שאי אפשר לעשות זה לשחק במקביל גם בדי-ליג וגם בקבוצת האן.בי.איי. או שאתה בסגל של ה-15 של קבוצת האן.בי.איי, או שאתה בדי-ליג. אני לא שמעתי על הסיפור של פארמר, אבל אני מניח שהוא שיחק בדי-ליג ואז קראו לו לחזור לסגל של האן.ביאיי. זה נראה לי קצת מוזר, כי פארמר לא היה אף פעם בקליבר של שחקן די-ליג והעברות מהאן.בי.איי לדי-ליג אופשרו רק בשנים האחרונות ממש.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 05, 2013 8:58 pm 
Sophomore

עמוס לב כתב:
קבוצה יכולה להעביר שחקנים לדי-ליג, כשלחלק מקבוצות האן.בי.איי יש בעלות על קבוצות הדי-ליג. מה שאי אפשר לעשות זה לשחק במקביל גם בדי-ליג וגם בקבוצת האן.בי.איי. או שאתה בסגל של ה-15 של קבוצת האן.בי.איי, או שאתה בדי-ליג. אני לא שמעתי על הסיפור של פארמר, אבל אני מניח שהוא שיחק בדי-ליג ואז קראו לו לחזור לסגל של האן.ביאיי. זה נראה לי קצת מוזר, כי פארמר לא היה אף פעם בקליבר של שחקן די-ליג והעברות מהאן.בי.איי לדי-ליג אופשרו רק בשנים האחרונות ממש.

http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=2821855

בעונת הרוקי שלו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 12:18 am 
Senior

אני חושב שהדבר היחידי הטוב שיכול לקרות מהעניין הזה זה שיתוף פעולה בין קבוצות ליגת העל וליגה לאומית לקידום שחקנים. מה זאת אומרת? לא מאמין שיהיו שחקנים צעירים עד גיל 22 שישחקו בליגת העל קבוע אבל ירדו לליגה הלאומית לשחק פעם בשבוע. קודם כל השחקנים האלה לא מספיק טוב. דבר שני אף מאמן לא ירצה שחקן הזה (שהם כאמור לא ממש מספיק טובים ברוב המקרים) שלא מתאמן בקבוצה סדיר. מה שאני כן חושב שזה פותח זה למשל ששחקנים צעירים יחתמו בקבוצה בכירה, אבל ילכו לשחק סדיר בקבוצת הלאומית. ניקח את ירושלים לדוגמא. 2 שחקנים כמו אדם אריאל ומנקו, יוכלו לחתום בירושלים חוזה ל3 שנים, אבל במסרת שיתוף פעולה הם יעברו לשחק בכפר סבא (קבוצה בלי שאיפות לעלות ליגה), יהיו חלק מהקבוצה, יקבלו ניסיון ודקות, והיה והם ישחקו ממש טוב הקבוצה הבכירה תוכל לעלות אותם בחזרה לליגה ולבדוק את ההשתלבות (למשל בפגרה של הלאומית), ובמידה ולקבוצה הבכירה יפצע שחקן והם יצטרכו להביא מישהו ככה יהיה להם מישהו מהסגל משופש יותר שיוכל לבוא ולהצטרף לקבוצה. מאין סוג של שיתוף פעולה\קבוצת מילואים שכזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 12:25 am 
Hall of Famer

היו לנו כאלה שיתופי פעולה בשנים האחרונות, מכבי ומגידו, חיפה וטבעון. נדמה לי ששניהם לא החזיקו יותר מדי זמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 12:49 am 
Senior

אבל זה לא דומה. קבוצות לא יכלו להעביר שחקנים באמצע העונה מהקבוצות האלה בצורה חופשית (ללא קשר למועד העברות), יותר מזה שחקן שעבר מליגה לאומית לליגת העל לא יכול היה לחזור לדעתי על פי החוקים או משהו דומה.

זה יאפשר למשל למכבי לשלוח את זלמנסון ושגב לשחק בקבוצה בלאומית קבוע, ובמידה והם יצטרכו אותם לחיזוק למשחק ספציפי (פצועים, מנוחה) או הם יהיו ממש טובים שמכבי חושבת שיש אפשרות להעלות אותם ולהשתמש בהם הם יוכלו להשתמש בהם.

זה בעצם יהפוך שיתופי פעולה כאלה ליותר אטרקטיביים. אם ניקח את מה שהיה בחיפה עם טבעון, זה היה מאפשר לחיפה לקחת שחקנים שהציגו יכולת טובה שם להעלות אותם לבוגרים ולבדוק אותם למשך חודש נגיד. מתאימים נשארים, לא מתאימים חוזרים להמשיך להשתפשף וכו'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 8:55 am 
Hall of Famer

אבל הקבוצות הבכירות מחוייבות להחזיק אותם, לפחות שניים כאלה, בסגל שלהן-עצמן. זה אומר שהם יתאמנו עם הקבוצה הבכירה כנראה, וגם אם לא - הם יצטרכו במינימום להתייצב פיזית למשחקים. שחקן צעיר לא יוכל להתאמן סדיר עם הפועל כפר סבא כשבתחילת השבוע הוא חייב, נגיד, לטוס עם בני השרון לאילת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 9:06 am 
Sophomore

למה שיצטרכו להתייצב למשחקים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 10:10 am 
Hall of Famer

כי כך קובע ההסכם בין איגוד הכדורסל לשחקנים. קבוצה בליגת העל מחוייבת להחזיק בסגל ולרשום למשחקים שחקנים צעירים. שניים כאלה, למיטב זכרוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 3:10 pm 
Senior

אבל אלו לא צריכים להיות השחקנים האלה? אפשר לשים 2 שחקני פוסטר סתם שאתה לא מחזיק מהם בשביל האימונים אבל את השחקנים שאתה רוצה לקדם לרשום בקבוצה כחלק מהסגל אבל שישחקו בלאומית (והקבוצה תעלה אותם רק אם תרגיש שיש טעם). אם הדבר הזה לא אפשרי ומבחינת החוק זה יכולים להיות רק שחקנים שרשומים וצריכים להיות בסגל של הבוגרים קבוע אז זה חוק מפגר מארץ המפגרים גם לדעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 3:21 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
באמת? בוא תציע פתרון, למשל, לנושא הביטוח. מי יממן אותו?
האם השחקן יתאמן עם שתי הקבוצות?
ומה קורה אם שתי הקבוצות נפגשות בגביע?
לא מאמין שיש מדינה אחת עם כדורסל מקצועני שבו שחקן רשום בו זמנית בשתי קבוצות (אלא אם כן אחת היא קבוצה-בת של השנייה או משהו כזה, וגם אז יש תהליך מסודר שבו הוא עולה לקבוצה הראשונה או יורד לשנייה, הוא לא קופץ הלוך-חזור פר משחק).

זה היה מסובך אבל הנה הצלחתי : שתי הקבוצות יבטחו אותו.

השחקן יכול להתאמן בשתי הקבוצות - אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שקבוצת ליגת העל לא צריכה את השחקן לכל האימונים בשבוע (לדוגמא אם יש בסגל 13 שחקנים וכולם בריאים אז לא צריך את השחקן ה13 לאימון לפני משחק)

אנחנו גם יוצאים מנקודת הנחה שהאינטרס של קבוצת ליגת העל הוא שהשחקן שחתום אצלה יצבור דק' משחק וישתפר (ואם זה לא נכון אז היא לא תסכים לו לשחק בעוד קבוצה מלחתחילה)

אפשר להוריד את השתתפות קבוצות הליגה הלאומית בגביע או לקבוע איפה הוא ישחק במקרה ונפגשים - שוב זה עניין טכני שלא דורש יותר מידי

הרווח של קבוצות הליגה הלאומית הוא בספק - כלומר אתה מקבל 2 שחקנים טובים כמעט בחינם אבל נאלץ לחיות עם זה שהם לא יהיו חלק מהשבוע.

הרווח של קבוצות ליגת העל הוא סביר מינוס - הסיכוי ששחקן 13 יעשה קפיצה עד לשחקן רוטציה נמוך , מצד שני הוא משתפשף ומשתפר בנתיים.

הרווח העיקרי יהיה של השחקנים שיוכלו להתאמן גם בליגת העל וגם לא לוותר על דקות משחק.

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 4:53 pm 
Hall of Famer

גם הרווח של קבוצות הלאומית הוא בספק. כמה איתי שגב או זלמנסון היו עוזרים לקבוצת ליגה לאומית?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 9:02 pm 
Junior

שחקני הלאומית מאיימים לשבות בגלל ההחלטה:
http://www.safsal.co.il/article.aspx?id=21255

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 07, 2013 3:30 pm 
Junior

אני באופן אישי תמיד בעד השחקנים הישראלים.

אבל...
מי שמוביל את המחאה הם שחקנים בני 26-27-30 שעומדים להיפגע כלכלית כי כושר המו"מ שלהם יפגע.
הם לא יפגעו מקצועית כי הם בדרך כלל יותר טובים מהילדים בני ה20.

לא יודע אם טובת הכדורסל הישראלי צריכה ללכת לפי אותם שחקנים שעד גיל כזה לא פרצו את המחסום של ליגת העל.
לא מזלזל בפרנסה אבל אם שחקן טוב הוא יוכל לרדת לליגה הארצית ולהוביל קבוצה שמחפשת לעלות ליגה ולקבל את הסכומים שהוא רוצה - כי יש קבוצות בליגה הארצית שמשלמות לא פחות טוב ממה שהישראלים בלאומית מקבלים.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 21 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], kakon3, עופר האדום ו 24 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה