סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 09, 2024 10:57 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 70 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

המצ' אפ השבועי: ה-4 מס' 2: בארקלי, מאלון, גארנט, נוביצקי
צ'ארלס בארקלי 23%  23%  [ 6 ]
קארל מאלון 35%  35%  [ 9 ]
קווין גארנט 15%  15%  [ 4 ]
דירק נוביצקי 27%  27%  [ 7 ]
סך הכל הצבעות : 26
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' יוני 14, 2013 4:47 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
לא הספקתי לקרוא את השרשור אבל עובדה מעניינת לגבי בארקלי (שאני מתחיל לא לסבול בגלל הפרשנות המוטה שלו) - הוא בוודאות ממעיט בכוונה בגובה שלו, בצורה מוזרה. כלומר הוא מספר שהוא היה נמוך יותר ממה שהוא היה באמת, הוא לא היה כזה אנדרסייזד כמו שהמיתוס המתפתח מתחיל לספר. בטח שהוא לא קרוב ל195 כמו שנורטון כתב.

גיא פניני, קפטן מכבי, לשחקן הפועל : "אתה נאצי, שיהיה סרטן בראש לך ולאבא שלך".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 14, 2013 4:52 pm 
Hall of Famer

שימי, כולם חשבו כמוך, עד שראו ב-1993 את בארקלי עומד לצד ג'ורדן לאורך הסדרה ונמוך ממנו באיזה 3-4 סנטים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 14, 2013 5:30 pm 
Junior

באמת עמוס, ממך לא הייתי מצפה להתחשב בניסיות המצחיקים האלה להשוואות גבהים בין שחקנים ככה.

תמונה

הוא בברור 8"6 - 7.5"6 , שזה בערך 2.02 או 2.03.

גיא פניני, קפטן מכבי, לשחקן הפועל : "אתה נאצי, שיהיה סרטן בראש לך ולאבא שלך".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 14, 2013 5:37 pm 
Hall of Famer

לפי הבגד, אני מניח שהוא עומד על עקבים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 14, 2013 5:37 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מה זה, תמונה ממעצר?

בכל אופן, מעולם לא שמעתי את הטענה הזו או שהובאו מספרים כאלה. אני מכיר את הטענה שבארקלי הוא 1.96 מאז ומעולם וללא עירעור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 14, 2013 6:31 pm 
Sophomore

נורטון כתב:
לפי הבגד, אני מניח שהוא עומד על עקבים.

+1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 14, 2013 7:31 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

התותח המפוברק כתב:
שקי - GMים רצו פאוור פורוורד שעושה הכל. בארקלי היה כזה, רק שהסיכוי להשיג אחד כזה שאף ל-0, וכמו שציין נורטון, עד ששחקנים מסוג מאלון, בארקלי או קווין מקהייל הגיעו, הדגם לפאוור פורוורד ממוצע היה איי סי גרין, הוראס גרנט, צ'ארלס אוקלי, ריק מהורן וכו'

זה לא נכון. זה שתמיד היו bruisers כמו אוקלי, מהורן ודומיהם שהתמקדו בריבאונד והגנה על הצבע אבל לא היו מוכשרים במיוחד התקפית לא אומר שהם היו המודל הממוצע. עוד בסבנטיז היו את מוריס לוקאס וספנסר הייווד ובאייטיז באק וויליאמס וטרי קאמינגס שכולם היו פאוור פורוורדים חזקים וקשוחים עם יכולת סקורינג (כולל קליעה מחצי מרחק).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 14, 2013 9:17 pm 
Freshman

הזכירו את רודמן, אבל לי חסר יותר מקהייל ברשימה. לדעתי הוא אנדרייטד מטורף כיוון שהוא חי בצל של בירד. מוזר שפיפן יצא מהצל של ג'ורדן ומקהייל לא.

הגובה של בארקלי הוא לא האישיו, אחרת מאגסי בוגס צריך להיות בדיון על הרכז הכי טוב. מה שחשוב הוא מה בארקלי עשה והשיג ולא איך הוא מצטלם.

הבחירה שלי היא מאלון > בארקלי > מקהייל > נוביצקי > גארנט (שאני לא אוהב אותו ולא רק בגלל המכות שנתן לריק ריקרט שהטביע עליו באימון).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 15, 2013 8:12 am 
Hall of Famer

סלים, מקהייל לא ברשימה מאותה סיבה שהייז או פטיט לא ברשימה. השאלה היא משנות התשעים, כי לפני זה לא ראיתי מספיק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 02, 2013 11:49 am 
Freshman

נורטון כתב:
סלים, מקהייל לא ברשימה מאותה סיבה שהייז או פטיט לא ברשימה. השאלה היא משנות התשעים, כי לפני זה לא ראיתי מספיק

הייתי רוצה לשמוע ממישהו שכן זוכר את מקהייל כשחקן (עמוס לב, למשל). כיצד הוא מדרג את מקהייל ביחס לרביעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 02, 2013 8:03 pm 
Hall of Famer

מקהייל הוא בעייתי בהשוואה לרביעיה המוזכרת, כי הוא היחידי מביניהם שלא היה השחקן המרכזי בקבוצה שלו, לכן לא בדיוק יודעים לאן קבוצה בהנהגתו הייתה מגיעה.
אצלי בספר הוא מתחת לארבעת השחקנים הללו, שכל אחד בשלב זה או אחר של הקריירה היה יכול להיחשב כשחקן טופ 3 בליגה. מקהייל לא הגיע לרמה הזאת.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 10:32 pm 
Hall of Famer

Mook כתב:
מג'יק לא מתקרב לרמות הקונצנזוס של דאנקן. בזה אני מסכים עם שחף.

אבל זה לא יעזור, עבורי יש רק פאוור אחד- האציל צ'ארלס בארקלי.

לא היה ולא יהיה עוד שחקן כזה אי פעם.

שחקן בגובה של גארד ורוחב של טנק. עם אתלטיות מטורפת (בתחילת הקריירה) כח עצום ויכלת לשחק בכל עמדה על המגרש. משאבת ריבאונדים, מוסר, קלעי, חוטף, מריץ מתפרצות כמו פויינט ולוקח שחקנים שגבוהים ממנו בראש וכתפיים עם הגב לסל כאילו זה טיול בפארק.
אגדה של שחקן. השחקן הגדול ביותר שלא זכה בטבעת. והשחקן היחידי בעולם שנתן עונה גדולה מאלוהים ועדיין הפסיד את הגמר. בסדרת הגמר אולי הכי גדולה שראיתי.
היה המנהיג של הקבוצה היחידה שאני יכול לומר עליה שהייתה טובה מזו של ג'ורדן.

ללא ספק היה אוסף תכשיטים אם ג'ורדן לא היה בסביבה. אם אי פעם היה סגן לאלוהים בשנים ההם- זה היה בארקלי.

דאנקן הוא אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה, בטח כשמסתכלים על שחקן משני צידי המגרש ועבורי הוא תמיד יותר סנטר מפאוור.
אבל את הקסם והיכולות של בארקלי אין לאף אחד אחר.
מקבל את זה שכולם יבחרו בדאנקן לפניו. אני לא יכול.
מאלון אגב, הרחק מאחור.

רק דבר אחד - אוסף תכשיטים לא היה לו אילולי ג'ורדן, מקסימום תכשיט אחד. אחרי הכל, ההישגים הקבוצתיים האחרים של בארקלי, היו בעיקר גמר מערב אחד עם יוסטון. לא מפגש בו הוא נפגש עם מייקל, עם כל הכבוד.
אני אוהב את בארקלי מאד, באמת. אבל לא נראה לי שאפשר להגיד שאילולי הסגנון הבאמת משובב נפש שלו והאופי הסופר כריזמטי הוא היה נספר פחות מכפי שהוא היה באמת. שחקן הגנה חלש מאש, ובסופו של דבר, עם כל הכבוד לאותה עונה אחת מופלאה עם פניקס, קצת אנדראצ'יבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2013 12:04 am 
Junior

טוב, תרשה לי לחלוק עליך קשות.

לא ברור לי איך אפשר לקרוא לשחקן שהוא 1.94 ביום טוב אנדראצ'יבר. האיש מגובה של גארד ניצח ערב אחר ערב בקרבות הריבאונד שחקנים מגובה מינימאלי של 2.05. לקח לסל את אותם השחקנים וניצח אותם פעם אחר פעם. זה אנדראצ'יבר??

מעבר לזה אני ממש לא מבין את התרבות הזו של לקרוא לשחקן שלא זכה בתארים לוזר.
בארקלי ומאלון רחוקים מלהיות לוזרים. לוזר זה אחד שלא לוקח אחריות שבורח בדקות הכרעה. זה לא היה בארקלי וגם לא מאלון. הם היו שחקנים של מאני טיים. מה לעשות שאמא של המאני טיים של דורם היה שחקן שהפילגש שלו היא מיסיס טיים...?

שניהם עשו הכל והשאירו הכל על הפרקט בכדי לנצח. זה חוטא למציאות לקרוא להם לוזרים.

הלוזר היחידי ברשימה הוא גארנט. קיי.ג'י תמיד רעד בדקות ההכרעה. אני זוכר אותו בעונת השיא במיני כשהיא הייתה אחת הקבוצות הטובות בליגה ומי שלקח שם אחריות היה פאקינג טרוי האדסון! בסדרה היחידי שמיני הלוזרית עברה סיבוב. וזו קבוצה שתמיד התחרתה (וגם זכתה פעם אחת) במאזן הטוב במערב.

בארקלי ביחד עם לברון ומג'יק היה השחקן היחידי ששיחק בכל עמדה על המגרש. אחד הדברים הכי אהובים עלי היו לראות אותו מריץ מתפרצת כמו פויינט גארד. ושנייה אח"כ הוא היה מוריד שחקן לאותיות בחפירת תחת וקורא את ההגנה זזה ומוצא את איינג' או מארלי פתוחים לקליעה או את קיי.ג'יי או ריצ'י דומאס חותכים לסל.
והוא הפך להיות שחקן שלם אחרי הפציעות כשהוא איבד את האתלטיות המטורפת שהייתה לו בפילי. אחד הפאוורים הראשונים ששיחקו מעל הטבעת. היה לו פשוט הכל.
ואגב משחק ההגנה שלו, נכון שהוא לא היה שומר גדול. אחרי הכל הוא היה נמוך ולא חוסם ולכן הוא הימר הרבה בחטיפות. אבל הוא כן היה שומר טוב על שחקני חוץ. הוא היה הפאוור הכי טוב בליגה בלחץ און דה בול על שחקני חוץ.

אני לא מצליח להבין איך מישהו יעדיף שחקן אחר ברשימה על פני בארקלי. אלא אם כמו במקרה רוני הוא פשוט לא זוכר מספיק. בארקלי בשיאו היה הפאוור הכי גדול בהיסטוריה. אני מקבל את זה שלאורך זמן טימי הכי טוב. אבל שיא מול שיא בארקלי היה אלוהים 2.

לא יודע גם מאיפה הבאת את הטעויות המפגרות של מאלון. קבלת ההחלטות שלו בדר"כ הייתה טובה פלוס.
אני לא חושב שמאלון שינה שום דבר בעמדת הפאוור. היו לפניו ואחריו פאוורים חזקים והתקפיים. אם כבר שחקנים כמו נוביצקי שינו את הפרוטו טייפ. ולקרוא לקווין וויליס נגר?? ניחא ת'ורפ אבל וויליס שחקן מוכשר מאוד.

קווין גארנט ונוביצקי קצת בעייתיים בהשוואה לשניים הראשונים כי הם לא פאוורים מובהקים. גארנט נתן את השנים הכי טובות שלו כסמול ואת נוביצקי תמיד אהבתי כסמול. המיס מאצ' הכי גדול בעמדה הזו.

אני גם לא מקבל שום דיבורים על היותו של גארנט מוגבל, הוא פשוט שחקן שנולד עם הכל אבל תמיד העדיף להיות מס' 2.
כשהוא היה האיש במיני, הוא היה שחקן התקפה דומיננטי מאוד. הוא יכול היה לעשות סל בכל רגע נתון. הוא היה הייבריד של שחקן. זן שהליגה לא הכירה ולא ידעה איך לשמור בכלל.
הוא היה פויינט פורוורד נהדר אבל בגובה של סנטר. וכשהוא שיחק נגד סמולים הוא גם לקח אותם לא מעט עם הגב לסל. הוא שיחק פיק אנד רול וגם רץ למתפרצות כמו אחרון שחקני הכנף. שחקן נדיר בהחלט.
הדבר היחידי שהוא לא הצליח לפתח ואף פעם לא הבנתי למה זו יד מבחוץ. לא ברור לי איך מישהו עם ג'אמפ כ"כ טוב לא מצליח להגדיל את הטווח.
מכל מקום, קיי.ג'י שהוא שחקן הגנה אדיר (קבוצתית הוא אחד משחקני ההגנה הכי טובים שראיתי) לא חסר שום דבר התקפית להוציא טווח של שלוש.

אני לא חושב שאפשר להגיד שדירק הכי מגוון כאן, אבל מאלון הוא ללא ספק הכי פחות מגוון. מאלון היה חי שנים על הפיק אנד רול שכפי שעמוס ציין, הוא הוסיף ג'אמפרים (בדומה לבוזר) בחצי השני של הקריירה. הוא אף הוסיף משחק עם הגב לסל לקראת הסוף. לא ברמה של בארקלי, קאמינגס או קולמן, אבל בהחלט מכובד.
אבל מאלון לא היה מוסר גדול, או שחקן אחד על אחד גדול, פשוט שחקן של תנועה ושל המון סטוקטון.

בארקלי היה הכי מגוון כי הוא יכול להרוג אותך באלף דרכים שונות ולא היה שומר אידיאלי עבורו. נמוך היה חלש, גבוה היה כבד. רודמן היה היחידי שהסתדר איתו יחסית (וגם עם מאלון)
אחריו גארנט ורק אח"כ דירק. נוביצקי הוא קלעי נדיר ויש לו את אחד הסטרוקים הטהורים שראיתי, כמו גם את הקליעה על רגל אחת. אבל קיי.ג'י היה טוב יותר בפייסאפס של אחד על אחד, הרבה יותר טוב בפיק אנד רול. היה מנהל התקפות, מוסר מחונן. שחקן מגוון יותר.
סקורר הוא לאו דווקא שחקן מגוון יותר כפי שיעיד מאלון בעצמו.

בגדול אני מסכים עם הארבעה שבחרת (למרות שבארקלי מגיע גם לפני דאנקן :twisted: ) ולשאלתו של סאלים, מקהייל מגיע ישר אחריהם בספר שלי.

בארקלי ראשון ובפער לא קטן מבחינתי. הוא הכי מגוון כאן, יכול לשחק בהכי הרבה עמדות. כשהוא היה בשיא הוא היה הכי דומיננטי.
שני אני שם את מאלון ולו בגלל היציבות והסטטס.
שלישי דירק בזכות התואר והמנהיגות
ורביעי גארנט. גם כי בעיני אני מעדיף לדרג אותו כסמול ברשימות הגדולים וגם כי הוא היה פחות דומיננטי ולא מנהיג כמו האחרים. למרות הטבעת שהוא שותף עצום לה (שר ההגנה) הטבעת של דירק רשומה על עצמו. ואני מאמין שמאלון את בארקלי היו זוכים בטבעת בדור אחר.
ועדיין, אצלי טבעות אף פעם לא היו מדד לגדולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2013 12:18 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מה הקשר בין גובה והישגים? זה כל כך דורש וואן-ליינר של נורטון על אבי ננקשווילי או משהו כזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2013 12:24 am 
Hall of Famer

מוק, נראה לי שתמצית המחלוקת היא המשפט האחרון שלך. בעיניי אליפויות (והישגים קבוצתיים בכלל) הם הפרמטר הראשון לגדולה. כי מה לעשות, כדורסל הוא משחק קבוצתי, ומבחינת הישגיםק בוצתיים ולמרות אותה עונה בפניקס, אלה של בארקלי, היו בינוניים עד בינוניים מינוס (למשל, פחות טובים מאשר של מילר מהת'רד האחר) באופן יחסי למעמד שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2013 12:36 am 
Junior

לא הבנתי. אתה קודם אומר שמבחינתך אליפויות והשיגים קבוצתיים הכי חשובים בעיניך ואז אתה מביא את רג'י כמישהו שהשיג יותר מבארקלי משהו בקריירה? מה בדיוק?

אפילו רג'י בעצמו לא ינסה לטעון שהוא שחקן גדול מבארקלי...

לשיטתך, דניס רודמן ורוברט הורי צריכים להיכנס לרשימה הזו בקלות...

ואגב, לא כל מי שלקח אליפות הוא בהכרח ווינר גדול. קווין גארנט לקח אליפות למרות שהוא לא איש של הכרעות.
דיוויד רובינסון לקח אליפות כי טימי הגיע.
אלונזו מורנינג לקח אליפות כבאק אפ מזדקן ופצוע מהספסל. וריי אלן לקח אליפות ראשונה כחלק משמעותי מקבוצה אבל בטח לא ככוכב הגדול שהוא היה ואליפות שניה כרוברט הורי של מיאמי אם תרצה.

אני מעדיף לשפוט שחקנים בפרמטרים של כשרון, יכלת, דומיננטיות והשפעה על המשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2013 12:50 am 
Hall of Famer

אני לא אומר שמילר טוב מבארקלי, הוא לא - בארקלי גדול ממנו ולא במעט.
אבל מילר (גמר וחמש גמרים אזוריים) עשה יותר מבארקלי (גמר ושני גמרים אזוריים, הראשון שבהם כשחקן שולי יחסית) וזה משהו שעומד לטובת מילר ולרעת בארקלי.

לגבי רודמן והורי, נו - יש ויש (ולכן עשיתי את האקסל שלי שמנסה לכמת את התרומה עם ההישגים). לכן מבחינתי בת'רד השני, מילר שלקח כשחקן מס' 1 קבוצה להישגים X גדול יותר מאשר שחקן אחר שלקח קבוצה להישגים X, אם הוא לא היה השחקן המוביל, וגדול יותר מאשר עוד שחקן שלקח קבוצה להישגים Y אשר גדולים מ X (נניח אליפות) אבל כשחקן שלישי ברוטציה.

לכן, ברור גם שלא דין ג'ייסון קאפי כדין דניס רודמן ולא דין רודמן כדין ג'ורדן.

רגע, אתה רוצה שאני אלנקק לך לדיון על האקסל שלי, כדי שתשיג שם על הפרמטר של הישגים קבוצתיים מול הישגים אישיים?

כך או כך, ואם נחזור לנושא הדיון הזה, אני מצטער, אבל גמר ליגה ושני גמרים איזוריים (כאמור, רק אחד מהם כשחקן מוביל) זה לא משהו שעומד לטובת בארקלי. פשוט לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2013 1:07 am 
Junior

קודם כל מבחינת הישגים אישיים הוא לא רואה את מילר ממטר. האיש היה MVP של הליגה בשנות ג'ורדן והיחידי שבאמת הגיע לו ע"ח ג'ורדן. ופכם נוספת סגן. רג'י לא התקרב למועמדות כזו בכלל.
הוא היה הכוכב של הדרים טים הגדולה בהיסטוריה.
הוא השתתף בפי שניים אולסטארים וכיכב בקביעות בחמישיות העונה. ליגה אחרת של כוכב.

בנוגע לתארים האישיים אסור לשכוח שבארקלי שיחק בפיניקס הגדולה רק 4 עונות והייתה תחרות חזקה במערב.
כשהוא הגיע ליוסטון הוא כבר היה גמור פיזית ואת רוב הקריירה העביר בפילי שלא הייתה קונטנדרית.

כך שלא הייתה לו את הפריבילגיה של רג'י או מאלון למשל, להיות חלק מקונטנדרית רצינית ויציבה לאורך שנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2013 1:13 am 
Hall of Famer

הישגים קבוצתיים, התכוונתי.

המצ' אפים שלי בדרך כלל מתחלקים ל: (1) הישגים קבוצתיים (2) הישגים אישיים, קרי, חמישיות, MVP, כאלה). (3) סטטיסטיקות בקריירה.

כמו שאמרתי קודם, בארקלי ללא ספק וללא עוררין טוב וחשוב מרג'י מילר. אבל בסעיף (1) שהוא גם סעיף חשוב מאד, מילר עולה עליו, עובדתית. שניהם היו השחקנים מס' 1 בקבוצות שלהם, מילר לקח את הקבוצה שלו רחוק יותר. וזה לא שהמזרח של שנות התשעים היה חלש במיוחד כזכור (ובמזרח הזה, הוא הגיע לשלושה גמרים איזוריים). או נפל במשהו מהמערב באותן שנים.

שוב, אני חוזר ומדגיש - בארקלי שחקן גדול ממילר, ללא ספק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2013 2:54 am 
Hall of Famer

אפרופו, גניבת אליפויות של מייקל.

ביצעתי עכשיו חישוב מאד פשוט - אם הפסד למייקל בגמר, אתה מקבל חצי אליפות (כי הסיכויים שלך לזכות באליפות, לו מייקל לא היה קיים, הם חצי). גמר איזורי - רבע נקודה, וכן הלאה. מתמטית הכל הגיוני מאד.

אז ממי מייקל גנב אליפויות?
מאלון וסטוקטון- אליפות אחת שלמה (כלומר, חצי ועוד חצי)
יואינג - 0.7 אליפויות (נפגשו 4 פעמים בסה"כ. כולל סיבוב ראשון, סיבוב שני פעמיים וגמר מזרח)
מג'יק, בארקלי, דרקסלר, קמפ ופייטון - חצי אליפות
פרייס ודוהרטי , טימי ומורנינג- 0.37 אליפויות
אייזיאה ודומארס, שאקיל ופני , ואחד רג'י מילר - רבע אליפות כ"א

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 70 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 20 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה