סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 3:42 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 86 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

המצ' אפ השבועי: מילר טיים מול ריי ריי
רג'י מילר 57%  57%  [ 13 ]
ריי אלן 43%  43%  [ 10 ]
סך הכל הצבעות : 23
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 6:53 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
זה מצ' אפ שהבטחתי מזמן, כמו עוד כמה. אז הנה הזמן, שני הקלעים הטהורים הגדולים בהיסטוריה באחד מול אחד, מי לוקח?

האמת היא שאי אפשר להבדיל לכאורה בין המשחק של השניים. מדובר כנראה בשני השחקנים הטובים בהיסטוריה במעבר בין חסימות. שני סקנד גארדים שהם לגמרי לגמרי שוטינג גארדים. קלעי השלוש מס' 1 ו-2 בהיסטוריה (אם כי יתכן וזו תשוכתב מחדש, אם סטפ קארי ימשיך בשלו). אחד הישגי יותר, אבל ככינור שלישי, השני הישגי פחות אבל ככינור ראשון ובאותה קבוצה תמיד. שניהם מעולם לא נחשבו לשומרים גדולים, אם כי אלן בשנים האחרונות בהחלט השתפר בתחום. אין יותר דומה מזה? או שמא...

רג'י מילר:
אגיד זאת מעכשיו – מדובר כנראה בשחקן האהוב עליי בכל הזמנים. כלומר, ברור לי שהוא לא באותה סקאלת כישרון של מייקל או קובי או לברון, אבל כמה ביצים וכמה סגנון היו לאיש הזה. וכמה רגעים זכורים? הדחיפה של מייקל בדרך לשלשה עם הבאזר, ואותן 8 נקודות בלא הרבה יותר מזה שניות מול הניקס. האיש הזה בעצמו היה לא רק במוקד יריבות חצי העשור בין הניקס לפייסרס, אלא היה היריבות עצמה, כשחושבים על זה. טראש טוקר טוב, אופי אדיר.
אבל כאמור, להיות צלף שלשות מדופלם, שיודע לזוז הכי טוב בעולם בין חסימות, זה כנראה לא מספיק בשביל להגיע להישגים קבוצתיים משמעותיים, לא שגמר NBA זה רע, אבל עדיין. שיחק כל חייו באינדיאנה, ויש כאלה שיאמרו שעמד בצל אחותו הגדולה, שריל. אז אמרו, לי זה לא משנה, בכל מקרה אהבתי אותו מאד.
משחק 4 בגמר הפייסרס-לייקרס עומד לעד עבורי, לא רק כאחד המשחקים הגדולים שראיתי, אלא גם כמשחק בו הבנתי, שיכול להיות שאפשר גם לאהוד אחד אחר, קובי ברייאנט. ועדיין, קובי לעולם לא יהיה רג'י, כי ככה זה.

הישגים קבוצתיים:
גמר נ.ב.א עם אינדיאנה בעונת 99-00
5 גמרים אזוריים, אותם הפסיד לניקס של יואינג, אורלנדו של שאקיל ופני, שיקגו של מייקל, הניקס של לארי ג'ונסון ואלן יוסטון, ודטרויט של האליפות.
בסך הכל 15 פלייאופים ב 18 עונות, ולמעשה מהעונה השלישית שלו בליגה, הגיע לפלייאוף בכל עונה, פרט לאחת.
ניו יורק ניקס:3, רג'י מילר:3

הישגים אישיים:
קלעי ה-3 מס' 2 בהיסטוריה, אחרי ריי אלן
שלוש פעמים בחמישיית ה NBA השלישית (אבל כאמור, שיחק באותה תקופה של מייקל, שזה כבר מקום אחד פחות, וגם דרקסלר וכאלה)
חמש פעמים אולסטאר (נו, כן, גם ג'ורדן שיחק במזרח)

סטטיסטיקה:
ממוצעי קריירה של 18.2 נקודות, 3 ריב', 3 אס' וחטיפה למשחק
עבר את הדאבל פיגר למשחק בכל עונותיו.
עבר את ה-20 נקודות למשחק בשש מתוך 18 עונות.
קלע שיא של 24.6 למשחק בעונת 89-90
פעמיים הוביל את הליגה במספר קליעות השלוש בעונה
5 עונות היה המוביל באחוזים מהעונשין בליגה
רק פעם אחת נכנס לרשימת עשרת הקלעים הגדולים של הליגה, עם 24.6 נקודות בעונת 89-90 והמקום השמיני בליגה.
נכנס למועדון ה 50-40-90 פעם אחת, בעונת 93-94.
קלע 1.8 שלשות במשחק בקריירה (כולל שיא של 2.8 בעונת 96-97), ב 39.5 אחוז
עבר את ה 40% משלוש ב 10 מתוך 18 עונותיו.
עבר את ה 90% מהעונשין, בשמונה מתוך 18 עונותיו, כולל ב 6 מתוך 7 העונות האחרונות
סך הכל אחוזי קריירה, 47.1% מהשדה, 39.5% מהשלוש, 88.8 אחוז מהעונשין.
במהלך הקריירה קלע יותר מ 25,000 נקודות, 4,000 ריבאונדים ואסיסטים ו 1,500 חטיפות
בסך הכל שיחק ב 144 משחקי פלייאוף, וקלע בהם כמעט 3,000 נקודות, עם 45% מהשדה, 39% מהשלוש ו 86% מהעונשין., ובסך הכל עם 320 שלשות נוספות לרזומה (2.2 למשחק).
בהחלט התעלה בפלייאוף עם 20.6 נקודות למשחק, כולל פלייאופים מרשימים במיוחד של 25.5 למשחק, בריצה עד גמר המזרח ב 95. ו- 24 נקודות למשחק בריצה עד גמר הליגה ב-00
מאזן הפלייאוף של אינדי בעונות שלו היה 71-78 חיובי במשחקים ו 15-14 שלילי בסדרות בסך הכל.

ריי אלן:
עוד אחד שהאסתטיקה היא נר לרגליו, ג'אמפ שוט יפהפה (אם כי בעיניי, זה של מילר יפה יותר עם הדחיפה הנוספת, אבל אולי אני חסיד שוטה), וכמו אצל מילר – שחקן שעובר בין חסימות בשביל לקלוע שוב ושוב ושוב, ולהרוג אותך תמיד.
בשיאו בקריירה, הארסנל ההתקפי שלו היה קצת יותר מגוון מזה של מילר. קרי – הכדרור ויכולת החדירה שלו בהחלט היו טובים יותר מאשר זה של רג'י. הם לא היו ברמה הכי גבוהה שיש, מעולם, אבל הם בהחלט היו טובים יותר מאשר כמעט הג'אמפ שוט נטו של הבחור מאינדיאנה.
בניגוד לרג'י, אלן שיחק בהמון קבוצות בקריירה, ולמעשה גם היה מזוהה עם לא מעט מהן, היה מזוהה לגמרי עם מילווקי ולאחר מכן עם סיאטל במשך שנים. לפני שעבר להשלים טרילוגיה של כוכבים בבוסטון (בה למען האמת היה השלישי בהיררכיה, ובשנתיים האחרונות אף הרביעי אחרי רונדו) ובה גם לקח אליפות ראשונה, ומשם כוטרן מוחלט למיאמי השנה, בה גם לקח אליפות שניה כולל שלשה אחת מתוקה במיוחד במשחק השישי האדיר בסדרת הגמר האחרונה.
פרט ליכולת החדירה העדיפה שלו, גם ההגנה שלו שהתחילה כבינונית למדי, השתפרה עם השנים והפכה להיות בהחלט טובה – יתרון ברור על רג'י מילר, ובכל זאת, בשני קלעים עסקינן, והנה הנתונים:

הישגים קבוצתיים:
שתי אליפויות, אם כי כאמור מעולם לא כמוביל. אלא ככינור שלישי בבוסטון, וכשחקן שישי במיאמי.
גמר נ.ב.א נוסף בעונת 09-10 עם בוסטון מול הלייקרס.
מילווקי: סה"כ 6 עונות, שלושה פלייאופים, כולל גמר מזרח כחלק משלישייה נהדרת שכללה גם את גלן רובינסון וסם קאסל (והפסד באותו גמר מזרח לפילי)
סיאטל: 5 עונות, ורק פלייאוף אחד ,סיבוב שני בעונת 04-05. בעיקרון, חובה לציין ששיאו הסטטיסטי היה באותן חמש עונות
בוסטון: 5 עונות, 5 פלייאופים, אליפות אחת, גמר אחד, גמר איזורי אחד, ושני חצאי גמרים איזוריים.
מיאמי: עונה אחת, אליפות.

הישגים אישיים:
קלעי השלוש מס' 1 בהיסטוריה, לפני רג'י מילר
פעם אחת עם סיאטל בחמשיית הליגה השניה, פעם אחת עם מילווקי בחמישיית הליגה השלישית
10 פעמים אולסטאר

סטטיסטיקה:
ממוצעים בקריירה עד כה של 19.4 נקודות, 4.1 ריב', 3.4 אס' וכחטיפה למשחק
קלע יותר מדאבל פיגר בממוצע, בכל עונותיו.
קלע יותר מ 20 נקודות למשחק ב 8 עונות (מתוך 17 עד כה בסך הכל)
קלע שיא של 26.4 נקודות למשחק בעונת 06-07 עם סיאטל ועבר את רף ה 25 פעם אחת נוספת בעונה קודם לכן
שלוש פעמים הוביל את הליגה במספר קליעות ה-3 בעונה.
4 פעמים היה ברשימת 10 הסקוררים הבולטים בליגה (בשיאו היה שישי בעונת 06-07 עם 26.4 נק.)
עבר את ה 40% משלוש בשמונה מתוך 17 עונות, כולל בשלוש עונותיו האחרונות
עבר את ה 90% מהעונשין ב-9 מתוך 17 עונות
קלע עד כה 2.3 שלשות למשחק בקריירה ב 40.1 אחוז
אחוזי קריירה עד כה של 45.2% מהשדה, 40.1% מהשלוש ו 89.4 אחוז מהעונשין.
עד כה בקריירה קלע כמעט 24,000 נקודות, הוריד יותר מ 5,000 ריבאונדים ,מסר יותר מ 4,000 אסיסטים.
בסך הכל בפלייאוף, שיחק ב 151 משחקים, בהם קלע יותר מ 2,500 נקודות ב 44.5% מהשדה, 40.3% מהשלוש ו 88.1% מהעונשין, ובסך הכל 352 שלשות (2.3 בכל משחק פלייאוף).
קלע בפלייאוף בממוצע 17 נקודות, כשבארבע העונות בהן עשה את זה כשחקן מוביל (שלוש במילווקי, אחת בסיאטל) קלע 22.3, 22, 25.1 ו-26.5 נקודות בהתאמה למשחק.
בבוסטון קלע בארבעת הפלייאופים הראשונים 16-18 נקודות למשחק. בשני הפלייאופים האחרונים שלו (בוסטון ומיאמי) עבר במעט את הדאבל פיגר למשחק.
במילווקי הוביל את הקבוצה ל 14-12 שלישי בפלייאוף עם 3-2 שלילי בסדרות הפלייאוף.
בסיאטל כאמור, רק פלייאוף אחד עם ניצחון בסדרה אחת והפסד בסדרה אחת.
בבוסטון מאזן משחקים בפלייאוף של 39-54 חיובי, כשבסך הכל בסדרות מדובר ב 4-11 חיובי.

פלייאוף HEAD TO HEAD
נפגשו פעמיים בפלייאוף, אינדיאנה מול מילווקי, ופעמיים המנצחת היתה אינדיאנה עם 0-3 ב-99 ועם 2-3 ב-2000.
בסך הכל הם שיחקו מספר דקות דומה, רג'י נתן תפוקה של 25 נק' אבל באחוזים חלשים (42% מהשדה, 28% מהשלוש) לעומת ריי אלן שקלע 22 נקודות ואף הוריד 7 ריב', באחוזים טובים יותר (47% מהשדה, 42% מהשלוש).
אם כי, האמת היא שרג'י ללא ספק היה הדומיננטי מבין השניים במפגשים האלה. במשחק החמישי ב 2000, הוא קלע 41 נקודות אדירות, כשגם במשחק השלישי הוא הוסיף 34. ולמעשה, גם ב99 הוא מחק בשני המשחקים האחרונים את ריי אלן, עם שני משחקים של 30+

האקסל הסטטיסטי שלי:
שניהם צמודים למדי, ריי אלן במקום השביעי מבין כל הסקנד גארדים מאז סוף שנות השמונים ועד היום, ובמקום ה-36 מבין כל השחקנים. רג'י מילר, מקום אחד מאחוריו בשני המדדים, במקום השמיני מבין הסקנד גארדים, ובמקום ה-37 בסך הכל.

סיכום:
אז לכאורה ריי אלן מנצח. יש לו אליפויות, ואפילו שתיים כאלה, יש לו שלשה שלעולם לא תישכח שהוא עשה רק לפני כמה שבועות. הוא שומר טוב יותר, הוא אול אראונדר טוב במקצת, הוא סקורר מגוון יותר, שחקן שלם יותר ומה שלא תרצו. הוא אפילו מנצח את מילר באקסל שלי.
למעשה, בפנקסי זה פאילו לא קרוב, נוק-אאוט לרג'י מילר. כי עם כל הכבוד לריי אלן, ועם כל הנסיבות המקלות והקבוצות המחורבנות יותר ופחות שהיו לו בסיאטל ובמילווקי, בסופו של דבר, כשחקן מוביל, הוא לא הוביל אף קבוצה לשום מקום. ב -11 עונות כשחקן מוביל, הוא הגיע לפלייאוף רק בשש עונות, ורק לגמר איזורי אחד, וגם זה בעונה בה הוא חלק את הכבוד עם עוד שניים – אחד מהם אחד מגדולי הסרטנים הקבוצתיים בכל הזמנים, מר ביג דוג.
אז כן, הוא הוכיח שהוא שחקן משלים ענק, ושהוא יכול לעזור לשתי קבוצות לקחת אליפויות. אבל את זה גם האסלם וג'יימס פוזי עשו. אני לא באמת יכול לתת את הקול שלי, לשחקן שלעולם לא כיכב בקבוצה שהגיעה לכלום.
רג'י מילר לעומת זאת... רג'י מילר במשך 18 עונות, ולמרות שסטטיסטית היו הרבה טובים ממנו, היה הקבוצה עצמה. בסופו של דבר, האמת היא שאינדי של אותן עונות לא היתה קבוצה באמת גדולה, היה לה סנטר שהיה סקורר לא רע, אבל באופן כללי קצת רך בשם סמיתס. היו לה כמה בולדוגים לידו מתחת לסל, עם הדייויסים ועם מקיי וכאלה. היו שם לפעמים סמול פורוורדים טובים ואף יותר מכך, כמו שרמפף, מאלין ומאוחר יותר ג'יילן רוז (שדווקא איתו, אינדי הגיעה לגמר הליגה), והיו פוינט גארדים סבירים, ובראשם מן הסתם מרק ג'קסון.
אבל אף פעם לא היה להם יותר מכך, בלי רג'י מילר, זאת היתה קבוצה אפורה, סתמית. עוד קבוצה בנ.ב.א – רג'י, לטוב או לרע, הפך את אינדי לאחת הקבוצות הגדולות של עשור שלם (נניח בין 93 ל 04 או משהו כזה), הוא היה הפנים של הפרנצ'ייז האדיר הזה, האיש היחיד שהצליח לגרום לאינדיאנה לאהוב יותר מאשר רק מכללה, אלא גם את הקבוצה המקצועית שלה. הוא היה היריבות מול הניקס, הוא היה אחד היחידים שלא התבייש לרגע אחד ממייקל ג'ורדן.
ועם כל הכבוד לשלשה של ריי אלן, איפה היא ואיפה אותה שלשה מול מייקל של רג'י? איפה היא ואיפה ה 8 נקודות ב 17 שניות? איפה היא ואיפה היריבות בין מילר לספייק לי?
ואם צריך לספר את הסיפור סטטיסטית, פרט לרשימת ההישגים של סיאטל ומילווקי מול זו של אינדיאנה, אז הנה עוד סיפור – מספרי הפלייאוף של השניים.
מי הקלעי הגדול מבין השניים? אתם יודעים מה, יכול להיות שהמספרים אומרים אלן. הוא קלע יותר שלשות, ואפילו באחוזים קצת יותר טובים, מה לעשות.
אבל מי האיש עם הביצים? מצטער, אבל זה היה רג'י מילר? מי היה הפרנצ'ייז העצום? בלי שום ספק, האח של שריל. ומי מבין השניים היה אשכרה יכול להוביל קבוצה מצליחה? רק אחד מהם – ולא, לא קוראים לו ריי אלן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 7:14 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
מאוד נהניתי לקרוא, מאוד לא הסכמתי עם הנאום בסוף (אבל מותר לך, כמובן, חכה ותראה את ההשוואה שאני אעשה פעם בין פפי תורג'מן ודורון שפר).

שני דברים, מה לעשות, פוגעים בתדמית המאוד מרשימה הזו שיצרת לרג'י מילר - האחד, הטבלה ההישגית שלו. זה מאוד נחמד להגיע לחמישה גמרים אזוריים, אבל זה גם לא מרשים במיוחד. כשראיתי את הטבלה הזו ישר חשבתי על צ'ונסי בילאפס (ולצ'ונסי יש גם MVP גמר ועוד גמר אחד).

השני, זה שאמנם מילר היה הפנים של אינדיאנה, אבל אינדיאנה עצמה זכורה לי אולי כקבוצה המאוזנת ביותר מבין קבוצות שנות ה-90. חוץ ממילר היה גם את ריק סמיתס ואת אנטוניו דיוויס ואת ג'יילן רוז ואת אני לא זוכר מי עוד. זה ממש לא היה האקים וחבורה אפורה כמו נניח יוסטון באליפות הראשונה שלה.

לעומת זאת, אמנם ריי אלן לא הצליח לסחוב קבוצה על הגב לאורך זמן, אבל הוא כן הראה יכולות של כוכב בשתי הקבוצות שלו לפני בוסטון. על מה שהוא עשה אחר כך מילר יכול רק לחלום (ועד כמה לא קל לבנות קבוצת כוכבים שתלך עד הסוף יכולים לספר לך ביוסטון או בלייקרס). אגב, חוץ מהשלשה האחרונה, היה לאלן גם סיום נהדר של אחד המשחקים באליפות מול הלייקרס (נדמה לי המשחק האחרון בלוס אנג'לס) עם חדירה על וויאצ'יץ' האומלל והסל הנהדר ההוא בבייס ליין על קובי וגאסול:

https://www.youtube.com/watch?v=ylPC8ojduiA

אה, וכמובן גם צריך להזכיר את הקשר המשותף של השניים לספייק לי... אפילו מהבחינה האנושית נראה לי שאלן הצליח לגנוב למילר את ההצגה. האחד הוא אולי אחד הטרש טוקרים הגדולים בתולדות המשחק, אבל הופעה שוות אוסקר בסרט אמיתי נראית לי הישג אפילו יותר מרשים.

בקיצור, מילר לדעתי הוא מסוג השחקנים שההיסטוריה בדיעבד מגמדת. ריי אלן שם כדי להישאר. נוק אאוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 7:16 pm 
Hall of Famer

ריי אלן.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 7:25 pm 
Junior

לא כוחות.
מילר

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 7:36 pm 
Hall of Famer

ראובן, אפשר לחשוב מה הוא באמת כבר עשה אחר כך? עמד ליד כמה שחקנים טובים ממנו, עשה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב (קרי, לקלוע שלשות, בדרך כלל פנויות) ולקחת אליפות על גבם של אחרים. ושוב, זה לא שהוא לא היה כלי חשוב באותן אליפויות (בוסטון בלעדיו לא היתה משיגה את שהשיגה. מיאמי אולי כן), אבל הוא לא היה הכוכב.
אני לא פסיכולוג, אבל אני לא יודע אם הסיפוק לקחת אליפות בתור שחקן שלישי-רביעי-שישי גדול יותר מאשר הסיפוק להיות הפנים של הקבוצה במשך שני עשורים. (כמובן שזה תלוי באופי השונה של בני אדם)
ואגב, להשוות לצ'ונסי בילאפס זה לא רע, צ'ונסי בילאפס הוא אחד מהאובראצ'יברים הגדולים של העשורים האחרונים ,ובאופן כללי שחקן אדיר.

לבסוף, לגבי אינדיאנה - השאלה שאת התשובה לה, לעולם לא נדע מן הסתם, היא מה אינדיאנה היתה שווה בלעדיו? תכל'ס, אין לי מושג. לא יודע לאיזה הישגים הם היו מגיעים בלעדי רג'י מילר (אני מניח שסיבוב ראשון או שני בפלייאוף, אחת לשנתיים. אבל כאמור אי אפשר לדעת).
אבל דבר אחד כן אפשר להניח באופן ברור הרבה יותר - מה היתה התדמית של אינדיאנה בהינתן בדיוק אותם שחקנים, פרט לרג'י מילר - והתחושה שלי היא שהתדמית שלה היתה בערך כמו זו של קבוצה כמו יוטה של היום (קבוצה שבשנים האחרונות, לפעמים מגיעה לפלייאוף ולפעמים סתם קרובה) - קרי, סתמית, משעממת, לא סקסית בעליל. אה, כן. זה גם קצת כמו התדמית של מילווקי וסיאטל ב 11 העונות של ריי אלן בהן.
עם רג'י? עם רג'י התדמית היתה ספייק לי והיריבות הגדולה עם הניקס, והקטנה יותר אך גם משמעותית עם שיקגו.

אגב, רציתי לציין עוד משהו, הקבוצה היחידה שהצליחה לסחוב את שיקגו של מייקל לשבעה משחקים (כולל קבוצות המערב) היא אחת, אינדיאנה בגמר האיזורי בעונת 97-98

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 7:40 pm 
Junior

תמונה

Uploaded with ImageShack.us

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 7:41 pm 
Junior

הניקס לא לקחו את מייקל פעם למשחק שביעי?

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 7:43 pm 
Junior

אחת ההשוואות שללא ספק תרוץ לאורך השנים וזה מתבקש.
כשאתה חושב קלעים אלו השניים הראשונים שעולים לך לראש.

אני מעריץ את מילר במאצ' אפ הזה כי מילר התברך בהכי פחות כשרון. אני יכול לשלוף בקלות שמות של עשרה קלעים שהם שחקנים מוכשרים ממנו. אבל מילר עובד קשה.

אני זוכר שישבתי לפני שנים והסברתי לשכן הצעיר שלי שלא התלהב ממילר, מה הופך אותו לשחקן גדול. הוא אמר לי "הוא רק קולע שלשות. לא עושה שום דבר חוץ מזה. איך הוא יכול להיות אחד הגדולים?".

ואז לקחתי אותו, הושבתי אותו מול משחק ואמרתי לו לעקוב רק אחרי מילר ולהתעלם מהמשחק כולו. הילד נפעם. אין עוד אף סקנד גארד שעבד כ"כ קשה בשביל הזריקה שלו כמו מילר. השרוך הזה לא נח דקה והוא חטף מכות על ימין ועל שמאל אבל למרות פריים העלה הנידף שלו, הוא היה קשוח.

בעיניי הוא גם קלעי קלאץ' הרבה יותר גדול מאלן. אלן של השנים האחרונות החל למצוא כמה קליעות כאלו. אבל הרושם שלי רוב הקריירה היה שהוא לא שם את הקליעה המכרעת בעוד שרג'י זכה לשם של פרסומת בירה מרוב שזרם לו קרח בוורידים. הוא היה מתנקש.

וכאן אני עובר לאלן, קודם כל תיקון קטן- במילווקי הוא היה אמור להיות האיש אבל הוא בדר"כ היה כינור שני לביג דוג וסם קאסל היה שחקן הקלאץ'. בכלל הקבוצה ההיא של ג'ורג' קארל שהייתה אמורה להיות פאוור האוס הייתה אכזבה גדולה.

בסיאטל הוא כבר היה האיש. ושם הוא היה בשיאו. בסיאטל הוא עשה דברים שהוא לא עשה מעולם. הוא הוביל כדור, הוא נכנס לצבע וקטף ריב', הוא שיחק הגנה. בסיאטל של מקמילן הוא הפך לשחקן מגוון ולדעתי, שם הוא כבר עבר את מילר כשחקן.
הוא גם הוביל אותם למסע מופלא בפלייאוף מערב שאם מסתכלים על נתונים יבשים הוא לא נראה מרשים, אבל למי שראה את הקבוצה הצעירה ההיא עם ריי אלן אחד וראשארד לואיס כסייד קיק, יודע שאלן עשה בה דברים גדולים.

בבוסטון הוא היה כבר הצלע החלשה מבין השלושה אבל האיש קטף שתי אליפויות שיש לו יד ורגל בשתיהן.

אגב, בדרך הוא גם עבר את רג'י בשלשות.

כך שבסופו של יום, אלן בהחלט לוקח את המאצ' אפ הזה.

קצת נסיבות מקלות לרג'י- צריך לזכור שרג'י שיחק באחת מקבוצות ההגנה הכי טובות שהיו בליגה. קבוצה של לארי בראון והדיוויסים. קבוצה של סקור נמוך יחסית, כך ש20 נ' שלו למשחק שקולים ל25 בקבוצה עם סקור גבוה יותר.

אני חושב שבראי ההיסטוריה רג'י יהיה זה שתהיה לו יותר הילה אגדית. בגלל הטראש, בגלל העדר הפחד, בגלל יותר רגעים שנחרתו בזכרון ובגלל היריבות עם ספייק לי. בדיוק כפי שראן טי.אם.סי חקוקה בזכרון הקולקטיבי של אוהדי הNBA והיא לא עשתה כלום.
אבל במציאות, אלן היה שחקן טוב יותר וגם הגיע ליותר הישגים אישיים וקבוצתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 7:51 pm 
Junior

בכל השוואה שעניין האליפויות עולה על הפרק צריך להתחשב באחד ששמו מייקל ג'ורדן שלא השאיר הרבה אליפויות על המדף בשנים שהוא שיחק.

דווקא כשמילר הגיע לגמר הוא כבר היה אם הזכרון שלי לא בוגד בי קצת מעבר לשיא ונאלץ להתמודד עם שאק וקובי ותחילת השושלת שלהם.

(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 8:29 pm 
Sophomore

רג'י, ולו רק בגלל הריקוד ההזוי והמתוק שלו וצווחות האושר אחרי סלים גדולים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 9:08 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

מילר. כנראה הגארד האהוב עלי בשנות ה-90.
תחשבו רק שאת עונתו האחרונה (04/05) הפייסרס פתחו נהדר ונראו בכושר מצויין בהתקפה ובהגנה עם מילר, סטיבן ג'קסון, ג'אמאל טינסלי, ג'רמיין אוניל (שניהם בעונתם הטובה ביותר) וכמובן The crazy fuck formely known as Ron Artest... לא אשכח איך שראיתי בבית מלון בגרמניה את הסצינה הפסיכית בפאלאס שהרסה את אותה עונה.
אני עדיין חושב שהיה להם סיכוי ללכת עד הסוף ולהשיג לרג'י אליפות (אפילו הוא קפץ מ-10 נק' בעונה שלפני לכמעט 15 באותה עונה) אם כל הברגים בראש של ארטסט היו מסודרים (ב-7 המשחקים ששיחק השיג 24.6 נק' (50, 41, 92 באחוזים), 6.4 כ"ח, 3.1 אס', 1.7 חט', 0.9 חס').

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 9:42 pm 
Senior

התירוץ של "מייקל היה בסביבה" קיים לגבי רוב החבר'ה שבלטו בשנות ה-90 ועדיין אף אחד לא מנסה לטעון שבארקלי או מאלון טובים מדאנקן. בעיני הטבעות של ריי ריי שוברות את השיוויון פה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 9:56 pm 
Junior

אההמ... אל תאמר אף אחד :roll:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 10:00 pm 
Hall of Famer

התירוץ הזה מבחינתי הוא לא לזה שהוא לא לקח אליפות (אם כי סביר להניח שהיה לו עוד איזה גמר איזורי, ואולי גם גמר נ.ב.א אם לא ג'ורדן). מבחינתי התירוץ הזה הוא הרבה יותר לכך שהוא לא היה יותר פעמים אולסטאר, וזה לדעתי מאד הגיוני - בסופו של דבר, בדרך כלל לוקחים שני סקנד גארדים בממוצע לאולסטאר, וכשאחד מהם תפוס חזק על ידי מייקל, זו בעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 10:03 pm 
Senior

Mook כתב:
אההמ... אל תאמר אף אחד :roll:

באמת? אחרי שבגיל 37 האיש נכנס לחמישייה הראשונה של הליגה ורחוק אותה שלשה של אלן מלקחת אליפות חמישית? טימי מרגש כמו פרק של פסוקו של יום אבל נראה לי שהוא קונצנזוס די רציני לפאוור הטוב בהיסטוריה, כשהיחיד כרגע שהוא קוצנזוס יותר גדול ממנו זה כמובן מייקל לעמדה 2

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 10:05 pm 
Hall of Famer

אני חושב שמגי'ק בפוינט הוא קונצנזוס גדול לא פחות, אבל אני מסכים שהקונצנזוס והמובהקות של טימי ב-4 עולה על בירד\לברון ב-3 ועל ועדת סנטרים שלכו תדעו איך אפשר לצאת ממנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 10:17 pm 
Junior

מג'יק לא מתקרב לרמות הקונצנזוס של דאנקן. בזה אני מסכים עם שחף.

אבל זה לא יעזור, עבורי יש רק פאוור אחד- האציל צ'ארלס בארקלי.

לא היה ולא יהיה עוד שחקן כזה אי פעם.

שחקן בגובה של גארד ורוחב של טנק. עם אתלטיות מטורפת (בתחילת הקריירה) כח עצום ויכלת לשחק בכל עמדה על המגרש. משאבת ריבאונדים, מוסר, קלעי, חוטף, מריץ מתפרצות כמו פויינט ולוקח שחקנים שגבוהים ממנו בראש וכתפיים עם הגב לסל כאילו זה טיול בפארק.
אגדה של שחקן. השחקן הגדול ביותר שלא זכה בטבעת. והשחקן היחידי בעולם שנתן עונה גדולה מאלוהים ועדיין הפסיד את הגמר. בסדרת הגמר אולי הכי גדולה שראיתי.
היה המנהיג של הקבוצה היחידה שאני יכול לומר עליה שהייתה טובה מזו של ג'ורדן.

ללא ספק היה אוסף תכשיטים אם ג'ורדן לא היה בסביבה. אם אי פעם היה סגן לאלוהים בשנים ההם- זה היה בארקלי.

דאנקן הוא אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה, בטח כשמסתכלים על שחקן משני צידי המגרש ועבורי הוא תמיד יותר סנטר מפאוור.
אבל את הקסם והיכולות של בארקלי אין לאף אחד אחר.
מקבל את זה שכולם יבחרו בדאנקן לפניו. אני לא יכול.
מאלון אגב, הרחק מאחור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 10:27 pm 
Sophomore

אתה יודע,את הת'רד של ההשוואה ביניהם אתה עדיין יכול להקפיץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 10:30 pm 
Hall of Famer

בדיוק, כאן:

viewtopic.php?f=1&t=12694

אני אכן אקפיץ אותו רגע, כדי להמשיך את הדיון על בארקלי, אם תרצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 10:43 pm 
Junior

לאלן על הנייר היו אולי יכולות עדיפות בשיאו, אבל מילר העלה את המספרים בפלייאוף
שניהם עד גיל 36 שיחקו אותו מספר משחקי פלייאוף (טוב, 110 לריי אלן, 109 למילר)
אחרי גיל 36 לא מעניין אותי, כששניהם נחתו במספרים (זה מעניין כמו שהעונות של MJ בויזארד מעניינות). בפלייאוף עד גיל 36:

ריי אלן: 19.4 נק', 45.2% שדה, 41.5% מה3, 90% מהקו. 4 רב' 3.4 אס'.
רג'י מילר: 23.5 נק', 45.8% שדה, 40.8% מה3, 88.7% מהקו. 3 רב' 2.6 אס'. +4 נק' זה המון מבחינתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 10:46 pm 
Hall of Famer

שכחת את הנתון החשוב יותר - מבלי לבדוק מה קרה עד גיל 36, אני מניח שמילר גם ניצח באותה תקופה הרבה יותר משחקי פלייאוף.
אבל כן, כמו שאמרתי בהודעה הפותחת, הבדלי הפלייאוף כשחקן מרכזי - גם סטטיסטית וגם הישגית, מכריעים מבחינתי את הכף בקלות לטובת מילר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 08, 2013 11:03 pm 
Hall of Famer

ריי אלן היה שחקן הרבה יותר שלם מרג'י. בשנים הראשונות שלו במילווקי הכוח שלו היה יותר החדירה מאשר השלשה ולרוץ אחרי חסימות ולחכות למסירה זה במילא היה מיותר לצד סם קאסל וגלן רובינסון.

אין ספק שרג'י השיג יותר בקריירה שלו עם אינדיאנה מאשר אלן עם כל הקבוצות שלו, אבל חשוב לציין שעד שאלן הגיע לבוסטון הוא שיחק בקבוצות מאד מאד פגומות ולדעתי הגיע איתן להישגים יפים למדי. גמר מזרח במילווקי זה נדיר בקבוצה שהשחקנים הבאים היו ברוטציה - טים תומאס, ארווין ג'ונסון (הסנטר הפותח), ג'ייסון קאפי (20 דקות), מרק פופ (15 דקות), לינדזי האנטר, סקוט וויליאמס ודרווין האם. את סיאטל הפגומה לא פחות (פורטסון, רג'י אוונס, ניק קוליסון וג'רום ג'יימס שחקני הפנים) הוא סחב ל-52 ניצחונות. לרג'י תמיד הייתה קבוצה מאד מאוזנת וקבוצת הגנה מעולה מסביבו. אינדי הייתה קבוצה טובה בהרבה מכל הקבוצות שאלן עבר בהן.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2013 12:00 am 
מנהל פורום

נורטון, אמרתי לך, אתה לוקח כמובן מאליו את ההישג של בוסטון והוא ממש לא מובן מאליו. יוסטון חיברו את האקים, בארקלי ודרקסלר ולא הגיעו לגמר NBA אפילו. הלייקרס חיברו את פייטון ומאלון לשאקיל וקובי וספגו תבוסה מבישה בגמר. כנ"ל מיאמי מול דאלאס (עם ביג ת'רי מרשימים בהרבה), הלייקרס של השנה בנו מה שאנשים הגדירו בתחילת העונה כאחת החמישיות הגדולות בהיסטוריה ואתה יודע את ההמשך.

נניח שאכן ריי אלן היה רק הצלע השלישית במשולש של בוסטון (אני חושב שבעונה הראשונה היה שם הרבה יותר שיוויון), תשווה אותו לבוש של מיאמי הנוכחית, הצלע השלישית בטריו שלהם, ושחקן שיש דיונים בלתי פוסקים על כמה הוא מאכזב ועל כמה זה לא טריו אלא דואו.

בשורה התחתונה ריי אלן השיג אליפות ככוכב משותף, גמר פלייאוף סופר צמוד ככוכב משותף, ועוד אליפות כרוברט הורי. אני מצטער, כשאמרתי שרג'י מילר יכול רק לחלום על מה שאלן עשה, זה היה הכי פשוטו כמשמעו בעולם. רג'י מילר עם החמישה גמרים אזוריים שלו וגמר פרקקטה בסוף הקריירה יכול רק לחלום על מה שריי אלן עשה בבוסטון ומיאמי.

לגבי בארקלי/מאלון - שוב צריך להגיד את זה. יש להם הרבה תירוצים והצדקות טובות. ג'ורדן הוא לא אחת מהן. בשנות ה-90 שני השחקנים הללו פגשו את ג'ורדן בפלייאוף פעמיים ביחד. זה בערך כמו להביא את לברון כתירוץ למה קובי לא לקח אליפות בשלוש השנים האחרונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2013 12:06 am 
Hall of Famer

המממ... שוב, בגלל זה הקפצתי את ת'רד הפאוורים, אבל מאלון פגש את ג'ורדן פעמיים בגמר , כך שביחד עם בארקלי הם נפגשו שלוש פעמים עם ג'ורדן.

לגבי אלן ומילר, אני מצטער שאני לא יכול להסכים איתך. בעיניי 5 גמרים איזוריים + גמר נ.ב.א, זה מאד מאד יפה לקריירה של שחקן שהיה כאמור, השחקן מס' 1 ללא עוררין אמיתיים בקבוצה שלו, במשך עשור ומחצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 09, 2013 12:17 am 
מנהל פורום

זה יפה מאוד במושגים צ'ונסי בילאפסיים כאלה. זה לא קרוב ללהיות שחקן משמעותי באליפות. וצ'ונסי בילאפס השיג את היפה מאוד הזה אחרי שכבר היה עם טבעת אליפות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 86 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה