סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 3:45 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 77 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

המצ' אפ השבועי: טום בריידי מול קובי ברייאנט
טום בריידי 57%  57%  [ 17 ]
קובי ברייאנט 43%  43%  [ 13 ]
סך הכל הצבעות : 30
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 7:32 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אז ככה:
הבטחתי לפלאש בזמנו מצ' אפ לקובי ברייאנט, אבל באמת על קובי מול לברון כבר נשפכו מספיק מילים כאן בפורום. אפילו על קובי מול מייקל. לא היה, ולא יהיה. לא במשמרת שלי.

עכשיו, אני לא יודע אם המצ' אפ הזה צריך להיות בפורום הראשי או באוף טופיק. אבל אני חושב שהסוגיות שיכולות להיות נידונות כאן, ראויות גם להיות בפורום הראשי, ולכן - כאן. והנה, המצ' אפ ה"מיוחד" הראשון שלי:

קובי ברייאנט מול טום בריידי

לפני חודשיים בערך, הבטחתי לפלאש שלקובי עוד יהיה מצ' אפ אבל שזה יהיה מצ' אפ מיוחד. כלומר, מצטער, אבל לברון, מייקל, מג'יק ופרס – אתם בחוץ.
מי בפנים? טום בריידי. הספורטאי הקבוצתי האחד בספורט שאני מבין בו (כי אין לי מושג מה החוקים בבייסבול, וכדורגל... עזבו)
אז יאללה, שני ענפי ספורט אמריקאים מובהקים.
מה שטוב במצ' אפ הזה ואלו הנושאים ה"פילוסופיים" אותם אני רוצה להאיר כאן, הם:
ראשית, השוואה נקייה בין הישגים של א' לבין הישגים של ב' בשני ענפים מאד פופולריים. קשה מאד יהיה להשוות בין סגנון או אפילו דורות. אחרי הכל מדובר בשני שחקנים שמשחקים בדיוק אבל בדיוק באותו דור, והם פחות או יותר בני אותו גיל. ההישגים שלהם מקבילים. בכלל, יש הבדלים מובהקים בין שני הענפים. בפוטבול למשל, אין אלמנט של "שחקן הגנה" בנוסף להיותו שחקן התקפה, כי מדובר בקאדרים שונים, אז מה זה אומר ואיך זה תורם? כמובן יש הבדלים רבים נוספים בין שני הענפים.
שנית, ובהמשך לכך – יש הבדל בין הקשיים בפוטבול לבין אלו שבכדורסל. בפוטבול קשה יותר לזכות באליפויות רצופות, אולי בגלל הפיזיות, ואולי יותר בגלל "שיטת הגביע". אף אחד לא מעוטר כמו מייקל ג'ורדן או ביל ראסל, אבל בהשוואה נקייה, אפשר לראות שהישגים של שחקן פוטבול מסוים, בקונוטציה הפוטבולית שלו, הם גדולים כמו אלו של שחקן הכדורסל, בקונוטציה ה"כדורסלנית" שלו.
אני חושב שבמקרה הטוב ביותר, אפשר יהיה דרך הדיון הזה להגיע לזיקוק של גדולה בענף ספורט או שניים. איך, כמה ולמה. ובכלל, אפשר להגיע לדיונים מרתקים לדעתי על שני דברים דרך הדיון הזה – אסתטיקה וסטטיסטיקה. אז נתחיל:
בעצם, רגע לפני – אני כן רוצה להזכיר עוד דבר. בפוטבול, כמו בכדורגל אבל בניגוד לכדורסל יש הילה לעמדה אחת באופן מובהק – בכדורגל זה החלוץ (או לפחות הקשר ההתקפי). בפוטבול זה כמובן הקוורטר-בק. בכדורסל לעומת זאת הכל הרבה יותר שוויוני. גם זה נושא שאני מניח שאפשר לדון בו בהקשר למצ' אפ הנוכחי.
ועוד דיסקליימר קטן: לא יעזור כלום, אני מבין בכדורסל הרבה יותר משאני מבין בפוטבול, אני רואה בין משחק לשלושה בשנה של פוטבול אולי, וקשה לי להאמין שראיתי יותר מעשרים משחקים שלמים בחיים. מה שכן, אני נהנה כל פעם שאני כן רואה את זה ,אז גם זה משהו.

טום בריידי:
אני חושב שאין כמעט ספק שאחת הסיבות המרכזיות שבעשור ומשהו האחרונים, הפטריוטס הם תמיד פייבוריטים וקונטנדרים בגלל האיש הזה, שהוא אולי לא ג'ו מונטנה, אבל הוא לפחות קרוב. ובכלל, לניו אינגלנד תמיד היו קווים מצוינים, במיוחד בהגנה, אבל קשה לדבר על סופרסטאר אמיתי (בניגוד למשל לרייס של מונטנה, וכמובן קובי של שאקיל, או הפוך) ששיחק לצידו, עם כל הכבוד לחבר'ה כמו רנדי מוס או טיי לו. כמו קובי, גם לאיש הזה יש נמסיס שרבים יטענו שהוא טוב ממנו – אבל בניגוד, אליו, לא מצליח לזכות בתארים. אצל קובי, מדובר בלברון של עד לפני שנתיים. אצל בריידי מדובר בפייטון מנינג שמה לעשות – זוכה בכל ה MVP כל הזמן, ועדיין לאיש יש מספיק אליפויות, תארים וזכויות בשביל שיהיה אפשר בכיף לתאר אותו לפחות כאחד משני השחקנים הגדולים של הדור האחרון.
(יצויין א' - גם שעל עמדת הקוורטרבק באותה תקופה, פרט לפייטון מנינג, יש עוד חיית סטטיסטיקה אחת – דרו בריס, ועם זאת, אין מה לעשות, ברייידי קבוצתית עשה הרבה יותר גם ממנו וגם מפייטון)
(יצויין ב' – פייטון מנינג הוא אולי הנמסיס הסטטיסטי של טום בריידי, אבל הנמסיס האמיתי שלו הוא בכלל האח הפחות מוכשר, אבל היותר ווינר, איליי, שגנב לבריידי את שני הסופרבולים להם הוא הגיע, ובהן הוא לא זכה) או אם תרצו, פייטון מנינג הוא הלברון של קובי, בעוד איליי הוא שילוב בין צ'ונסי בילאפס+פול פירס.

הישגים קבוצתיים:
3 אליפויות NFL
5 סופרבולים בסך הכל, כאמור עם שלוש אליפויות
הגיע לפלייאוף ב 10 מתוך 13 עונות בסך הכל (אחת מאלה שלא, היתה עונת הרוקי שלו)
בכל אותן 10 עונות, הקבוצה הובילה את הקונפרנס שלה.
סך הכל מאזן בעונה הרגילה בתקופתו של הפטריוטס הוא 57-151, שזה בהחלט מרשים מאד מאד (75 אחוז)
בעונתו הטובה ביותר (2007) לא הפסיד ולו משחק אחד במשך העונה הרגילה וסיים במאזן 0-16, לפני הנפילה הכל כך מפתיעה לאיליי מנינג, האח של בגמר סופרבול אדיר.
מאזן פלייאוף בסך הכל של 7-17 (71 אחוז)

הישגים אישיים:
פעמיים MVP של ה NFL
פעמיים MVP של הסופר-בול
פעמיים בסך הכל, נבחר לקבוצה הראשונה של ה NFL (בשתי העונות בהן זכה בסופרבול).
פעם אחת נוספת נבחר לקבוצה השניה
8 פעמים פרו-בול (האולסטאר של הפוטבול)
שוב – חובה לזכור – מדובר בעמדה אחת בלבד – היוקרתית ביותר בקלות בפוטבול. קצת שונה מהמצב בכדורסל שבו יש שני גארדים, ואף אחד לא יותר יוקרתי מאשר הפורוורד או הסנטר לידו.

סטטיסטיקות:
שמיני בכל הזמנים בסך הכל מסירות מוצלחות עם 3,798
רביעי בכל הזמנים בממוצע מסירות מוצלחות למשחק עם 21.5 ותשיעי בכל הזמנים באחוזים של המסירות המוצלחות.
תשיעי בכל הזמנים בסך יארדים שנמסרו עם כמעט 45,000 כאלה, וגם הוביל את הליגה פעמיים בתחום
שביעי בכל הזמנים בממוצע היארדים למשחק עם 253. הוביל את הליגה ב 2007
חמישי בכל הזמנים במסירות לטאץ' דאון עם 334, הוביל את הליגה בתחום 3 פעמים

קובי ברייאנט
נו באמת, כולנו יודעים מי זה. אבל בגלל שזה מצ' אפ מיוחד, גם חלק מההשוואות יהיו הרבה יותר "סטטיסטיות", כמו למשל, אחוזי הצלחה של הקבוצה. כשמשווים צריכים נתונים, אז ככה זה.

הישגים קבוצתיים:
5 אליפויות
מתוך 7 גמרים בסך הכל
הגיע לפלייאוף בכל 17 עונותיו, פרט לאחת
מאזן הלייקרס בעונותיו איתו 468-878 (65%)
מאזן הפלייאוף של הלייקרס עם קובי: 90-137 (60 אחוז)
מאזן סדרות הפלייאוף של הלייקרס עם קובי: 11-33 (75 אחוז)

הישגים אישיים:
פעם אחת MVP של הליגה
לא יודע אם זה יפתיע רבים פה או לא, אבל רק פעם אחת נוספת היה הסגן בהצבעה, בשאר הפעמים היה בדרך כלל 3-4 וכאלה. ובסך הכל 11 פעמים בין החמישה הראשונים בהצבעה.
פעמיים MVP של סדרת הגמר.
אולסטאר 15 פעמים
11 פעמים נבחר לחמישייה הראשונה של הליגה
פעמיים בחמישייה השניה
פעמיים בחמישייה השלישית
תשע פעמים בחמישיית ההגנה של הליגה
שלוש פעמים בחמישיית ההגנה השניה

סטטיסטיקות:
ממוצעי קריירה של 25.5 נקודות, 5.3 ריב', 4.8 אס' ו 1.5 חטיפות
דאבל פיגר בכל עונותיו פרט לעונת הרוקי.
20 ומעלה (טוב, 19.9) בכל עונותיו פרט לעונת הרוקי וזו שאחריה.
עבר את ה 30 נקודות למשחק שלוש פעמים, ובשיאו קלע 35.4 מפעימים
פעמיים מלך הסלים של הליגה. 4 פעמים נוספות הסגן, ובסך הכל בחמישייה (טוב, נו, פעם אחת בשישייה) בכל 13 עונותיו האחרונות, כלומר במקביל לבריידי.
רביעי בכל הזמנים, ועוד היד נטויה במספר הנקודות בקריירה עם 31,617 כאלה
ובכלל שיחק מספיק משחקים, כך שבהרבה קטגוריות הסך הכלים שלו מאד נחמדים. עבר את ה 31.500 נקודות, 6.500 ריבאונדים. 5.800 אסיסטים ו 1.800 חטיפות. ואם ימשיך כך יעבור עוד.

סיכום:
אז בואו נעשה את זה מקצועי, בעיקר מכיוון שמדובר בענפי ספורט כל כך שונים. מה שצריך לעשות הוא לכמת את השחקנים האלה, ביחס לשחקנים אחרים באותו מקצוע. נראה לי הכי נכון והכי הגיוני.

MVP:
קובי ברייאנט כאמור, זכה פעם אחת. טום בריידי פעמיים. מעל בריידי נמצאים מנינג שזכה 4 פעמים. ברט פאבר, ג'וני יונייטס וג'ים בראון שזכו בתואר 3 פעמים (אם כי השניים האחרונים עשו את זה בפרה-היסטוריה שלפני אמצע שנות השישים). ויחד איתו שני החבר'ה מהפורטי ניינרס, ג'ו מונטנה וסטיב יאנג, וגם קורט וארנר. בכל מקרה, אחד מהעשרה הגדולים.
קובי ברייאנט לעומת זאת נמצא עם עוד המון חבר'ה שזכו פעם אחת בתואר, ואחרי הרבה חבר'ה שזכו בשני תארים ומעלה. עם כל הכבוד, מהבחינה הזאת קובי לא עולה על אלן אייברסון או צ'ארלס בארקלי.
בריידי 1: ברייאנט 0

MVP של הגמר\סופרבול
ג'ו מונטנה לפני כולם עם שלוש פעמים, אחריו סטאר, ברדשואו, איליי מנינג, ואחד טום בריידי. ללא ספק אחד מחמשת הגדולים.
קובי ברייאנט זכה פעמיים – לפניו, ג'ורדן (6), אוניל, מג'יק ודאנקן (3), ויחד איתו לברון, אולג'ואן, בירד ווויליס ריד. ללא ספק אחד מעשרת ואפילו שמונת הגדולים, אבל לא אחד מחמשת הגדולים, מה לעשות.
בקיצור, טום בריידי: 2. קובי ברייאנט 0.

אולסטאר:
בבדיקה מהירה 23 שחקני NFL היו עד היום עם יותר מ 11 הופעות. לבריידי כאמור רק 8. קובי ברייאנט לעומת זאת , כרגע שני ביחד עם גארנט. אז שוב, נכון שכולה יש קוורטר בק אחד, ותכל'ס, ברור שקובי יהיה אחד מארבעה או חמישה גארדים, ועדיין אני נותן לו את האדג'.
טום בריידי 2: קובי ברייאנט 1.

תשמעו, לא יודע. אני בכל זאת בוחר את קובי לפני טום בריידי. למה? כי למרות שלקווארטר בק בפוטבול יותר קשה להשפיע על המשחק מאשר לסקנד גארד בכדורסל, ולמרות שברור ששניהם איפשהו בין 5-10 השחקנים הגדולים במקצוע שלהם בהיסטוריה , בכל זאת קובי קצת יותר גדול בעיניי. בעיקר בגלל שבריידי, הרבה יותר מאשר קובי, נתן לאנשים אחרים להשתלט על הנתונים הסטטיסטיים של העמדה שלו, בעיקר לפייטון מנינג (כאמור, גם קצת לדרו בריס). ככה זה – אז נכון שהוא הוביל קבוצות להישגים גדולים יותר, אבל אלו היו קבוצות מאוזנות הרבה יותר מאשר הקבוצות שבריס ומנינג הובילו.
עוד בעיה – ההפסדים של בריידי למנינג האח, הם בעייתיים. כאמור, גם קובי הפסיד בחיים ועדיין – להיות מובס פעמיים מול אותו בן אדם, שההיסטוריה תגיד שהוא שחקן פחות גדול ממך, זו בעיה. בקיצור ,הבחירה שלי היא קובי ברייאנט.

עכשיו, אני מניח שמעט מאד אנשים יצביעו כאן, לא כולם רואים או מתעניינים בפוטבול, ועדיין. זה המצ' אפ. וחבר'ה ופלאש, אני באמת מצטער, אבל אין מצב שאני נותן לקובי מצ' אפ מול שחקן כדורסל – הרבה יותר מדי אמוציות, והרבה יותר מדי דיבורים כבר נעשו. זאת ההזדמנות לדון במשהו חדש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 7:40 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
לצערי אין לי שום דעה בהשוואה הזו, אבל אני עדיין בדעה שהמצ' אפ האמיתי של קובי זה ביבי. אולי אני אנסה לכתוב את במפורט בהמשך ׁׁ(אם אתה מאשר לגנוב לך את הת'רד).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 7:47 am 
Hall of Famer

אני לא רואה שום קשר ולא קטן ביותר בין טום בריידי לבין קובי בראיינט. יכולת להשוות באותה מידה גם בין קובי בראיינט לגארי קספרסקי או לאיגור קורלין או למצטיין בעשור האחרון בענף הפטאנק. וכמובן שטום בריידי יותר גדול מבראיינט וזה יגיד לך כל אחד שמתעניין בכדורסל ופוטבול בארה"ב.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 7:53 am 
Hall of Famer

באמת שום קשר? מדובר בדור שלהן בשני השחקנים הכי הישגיים קבוצתית ועם זאת לא הכי הישגיים אישית (כי מנינג ולברון). לא מספיק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 8:01 am 
מנהל פורום

איך הצלחת לשים ביחד את שחקן הפוטבול אולי הכי אהוב עליי בהיסטוריה, עם שחקן הכדורסל אולי הכי שנוא עליי???
ועדיין, במשקפיים אובייקטיביים לחלוטין, טום בריידי גדול על קובי בכמה מספרים, בטח מקצועית.
ואם מקצועית עדיין לא השתכנעת, צריך רק להוסיף למשוואה את ג'יזל מול החדרנית מדנבר, ואני חושב שכאן זה יגמר בנוקאאוט :)-(: :)-(: :)-(:

בריידי היה מרחק נצחון אחד מלהיות הקווטרבק הטוב בהיסטוריה אצל רוב המומחים (וכפועל יוצא מכך שחקן הפוטבול הטוב בהיסטוריה), אבל אין ספק שהוא נמצא שם אולי חצי מדרגה מתחת למונטנה שהגדולה שלו הייתה שהוא לא ידע להפסיד במאני טיים.
קובי לא נמצא חצי מדרגה מתחת למייקל בשום צורה ואופן, אולי רק בספרים של פלאש ומאסטר.

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 8:08 am 
Hall of Famer

אגב, אחת הסיבות המרכזיות להשוואה, היא שבכל שנה לאחרונה אני מתאכזב משניהם. אני רוצה שהפטריוטס יקחו וטום בריידי נכשל יותר מדי בזמן האחרון, ואני רוצה שהלייקרס יקחו, וכולנו יודעים מה קורה ללייקרס בשנתיים שלוש האחרונים.
בקיצור, בעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 8:18 am 
Hall of Famer

כן, רק בשנתיים שלוש האחרונות בריידי ושות' מאיימים על התואר, כולל הפסד בסופרבול. קובי, בלי שות', מפסיד בסיבוב הראשון.
והקריטריון שקבעת באמת לא מספיק.
על אותו לבל אפשר לעשות השוואה בין רון ארטסט וטייסון צ'נדלר, לא? שני אסים הגנתיים מהטובים בעשור האחרון שעזרו לקבוצתיהם לזכות באליפות. מעניין? לא ממש. קשור? גם לא ממש.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 8:23 am 
מנהל פורום

נורטון, אני חושב שהנקודה שפספסת, מעבר למספרים ולהישגים, זו העובדה שקובי (יותר מכל שחקן אחר שאני מכיר) מעורר ויכוחים אינסופיים לא רק סביב שאלת "כמה הוא גדול" אלא גם ובעיקר סביב השאלת ה"האם הוא בכלל גדול". זה קצת פחת אחרי שתי האליפויות האחרונות, כי לפניהן העמדה הקיצונית היתה שמדובר בשחקן שגורם יותר נזק מתועלת, אבל גם אחריהן הויכוח נשאר בין אלה שחושבים שהוא רק צריך שתי אליפויות נוספות כדי להגיע ללוול של ג'ורדן ובין אלה שחושבים שמקום בעשיריה הראשונה זה מחמאה גדולה עבורו.

(אין לי מושג אם זה המצב לגבי בריידי, לפי התגובות כאן לא)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 8:24 am 
Hall of Famer

הכינוי של בריידי הוא ה"גולדן בוי". זה מסביר את המצב?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 8:46 am 
Freshman

בריידי וזה אפילו לא כזה קרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 11:15 am 
מנהל פורום

עמוס לב כתב:
הכינוי של בריידי הוא ה"גולדן בוי". זה מסביר את המצב?

:)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 12:47 pm 
Junior

עמוס לב כתב:
וכמובן שטום בריידי יותר גדול מבראיינט וזה יגיד לך כל אחד שמתעניין בכדורסל ופוטבול בארה"ב.

חי בסרט. יש לא מעט פרשנים שאומרים שקובי אחד מהשלושה-חמישה הגדולים בהיסטוריה, אחד מג'יק ממשיך לטעון בכל הזדמנות שקובי הלייקר הגדול בכל הזמנים.
עודד וולפסון כתב:
ועדיין, במשקפיים אובייקטיביים לחלוטין, טום בריידי גדול על קובי בכמה מספרים, בטח מקצועית.

קובי לא נמצא חצי מדרגה מתחת למייקל בשום צורה ואופן, אולי רק בספרים של פלאש ומאסטר.

חי בסרט, ראה שם שם.
עמוס לב כתב:
כן, רק בשנתיים שלוש האחרונות בריידי ושות' מאיימים על התואר, כולל הפסד בסופרבול. קובי, בלי שות', מפסיד בסיבוב הראשון.
גם לא ממש.

חי בסרט, ראה עובדות.
ראובן כתב:
קובי (יותר מכל שחקן אחר שאני מכיר) מעורר ויכוחים אינסופיים לא רק סביב שאלת "כמה הוא גדול" אלא גם ובעיקר סביב השאלת ה"האם הוא בכלל גדול". זה קצת פחת אחרי שתי האליפויות האחרונות, כי לפניהן העמדה הקיצונית היתה שמדובר בשחקן שגורם יותר נזק מתועלת, אבל גם אחריהן הויכוח נשאר בין אלה שחושבים שהוא רק צריך שתי אליפויות נוספות כדי להגיע ללוול של ג'ורדן ובין אלה שחושבים שמקום בעשיריה הראשונה זה מחמאה גדולה עבורו.

בלוקבאסטר וכו'. בקיצור אין חדש תחת השמש אצל מתעבי קובי, ומוק עדיין לא הגיע.

אבל ראובן אולי באמת תכניס יותר עניין למצ'אפ עם ביבי? אם כבר העלת אותו עשר פעמים לפחות. זה באמת מסקרן

נערך לאחרונה על ידי FLASH בתאריך ה' יולי 25, 2013 12:51 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 12:50 pm 
Junior

:hi_hi_hi:
קלאסי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 1:33 pm 
Sophomore

אוף ,הודעה ארוכה מידי בשביל חתימה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 1:46 pm 
Freshman

ראובן כתב:
נורטון, אני חושב שהנקודה שפספסת, מעבר למספרים ולהישגים, זו העובדה שקובי (יותר מכל שחקן אחר שאני מכיר) מעורר ויכוחים אינסופיים לא רק סביב שאלת "כמה הוא גדול" אלא גם ובעיקר סביב השאלת ה"האם הוא בכלל גדול". זה קצת פחת אחרי שתי האליפויות האחרונות, כי לפניהן העמדה הקיצונית היתה שמדובר בשחקן שגורם יותר נזק מתועלת, אבל גם אחריהן הויכוח נשאר בין אלה שחושבים שהוא רק צריך שתי אליפויות נוספות כדי להגיע ללוול של ג'ורדן ובין אלה שחושבים שמקום בעשיריה הראשונה זה מחמאה גדולה עבורו.

(אין לי מושג אם זה המצב לגבי בריידי, לפי התגובות כאן לא)

תגיד אתה אמיתי? האם הוא גדול?
wtf

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 1:50 pm 
מנהל פורום

לא ביטאתי את דעתי דווקא. בתקופה טרום שתי האליפויות המאוחרות (ובטח אחרי הטרייד של שאקיל) היו אנשים שחשבו שמדובר בעוד סקורר לא קבוצתי חסר מצפון ומפרק קבוצות, בהחלט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 1:57 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

הנקודה שוולפסון העלה - ג'יזל מול המקסיקנית של קובי - די סוגרת את הסיפור.

אין מה לעשות, המצ'אפ של קובי הוא או ג'ורדן כקרב בין שני ה-SG הטובים בשני העשורים האחרונים (שם הוא מפסיד) או מג'יק כקרב בין שני הגארדים הלייקרסים הגדולים (אם נתעלם לרגע מווסט) וגם שם לדעתי הוא מפסיד. רק להמחשה, לפני שפלאש יבוא עם "אפילו אב הבית בסטייפלס סנטר טוען שקובי הגדול מכולם", http://hoopshype.com/galleries/hoopshyp ... Idslide-49

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 2:07 pm 
Hall of Famer

בעיניי ההפרש בין מייקל לקובי מובהק בהרבה מזה שבין טום בריידי לקובי. זה אפילו לא קרוב.
חוצ מזה אני חייב לציין שהנחרצות. דל התגובות לטובת בריידי לא ברורה לי לאור הנתונים המאוד אובייקטיביים שהבאתי ושמצביעים על שוויון מעשי בין שני הספורטאים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 2:13 pm 
Sophomore

קודם כל, נורטון אני מאוד אוהב את סדרת הת'רדים הזו, כל הכבוד!!!

בניגוד למגיבים, אני חושב שבחרת מצ' אפ מאוד מענין. בריידי (כמו כל קווטר בק) הוא הלב של התקפת הפטריוטס, כמו שקובי הוא הלב של התקפת הלייקס.

כמו כן, בשני ענפי הספורט, יש עמדה אחת בולטת בחשיבותה על פני השאר: קווטר בק, בפוטבול. רכז, בכדורסל. מכיוון שבכדורסל, גבולות העמדות מאוד הטשטשו (ולראיה, כמות ויכוחי העמדות בפורום), בהחלט אפשר להעמיד מול קובי, קווטר בק, ואין ראוי מבריידי.

לגבי נקודות הדמיון בין השניים:
1. שניהם שחקנים מאוד אסתטיים בתנועות שלהם, קובי הוא אולי הגארד האסתטי מכולם (ושאף אחד לא יקח את זה לקטע גיי או משהו - צוד, זה בעיקר מכוון אליך).
2. שניהם לא שינו את המשחק או פרצו גבולות. בריידי הוא קווטר בק קלאסי (ואני מבין קטן בפוטבול אז מבלי להיכנס לדקויות), בניגוד למשל לוויק או מק'נאב. רוצה לומר, הוא לא מציג איזה אבטיפוס של קווטר בק שלא הכרנו.
כנ"ל גם קובי. הוא סקאנד גארד ותו לא (אבל אחד הכי טובים אי פעם). בניגוד ללברון או דוראנט, נניח, שמייצגים איזו אבולוציה בהתפתחות האנושית.

כאמור, אני מבין קטן בפוטבול ועם זאת הבחירה שלי היא בריידי, ואפרט:

1. בריידי הוא הלב של הקבוצה הדומיננטית של הליגה בעשור האחרון, כאשר מדובר בספורט הרבה יותר שוחק ופיזי.

2. בריידי יותר team player מקובי, ומה לעשות הם לא עשו קריירות בטניס או ריצה.

3. בדראפט דמיוני של שחקני הליגה, בריידי הוא בחירה מס' 1 בענף שלו. בעוד שקובי, בטח בתקופות מסוימות (השיאי של שאק והשיא של דאנקן) לא היה בחירה מס' 1 בענף שלו.

4. ג'יזל.

ופלאש בחיית, קובי נמצא חצי מדרגה ממייקל???????

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 9:09 pm 
מנהל פורום

אז לבקשת פלאש, הנה ביבי מול קובי (לא כולל השמות הדומים):

1. כל אחד בתחומו, שניהם הדמויות הדומיננטיות ביותר ב15 השנה האחרונות (פלוס מינוס). שניהם התחילו בגיל צעיר מאוד ועדיין פעילים למרות שהתדמית הנערית פסה מזמן.
2. הישגית, כל אחד השיג מעל ומעבר - קובי עם האליפות האחת פחות מג'ורדן ואיום על 40000 הנקודות של קארים, ביבי שני רק לבן גוריון בכהונה כראש ממשלה ובהחלט מסוגל לאיים עליו.
3. שניהם דמויות סופר קונטרוברסליות, עם הערצה מטורפת מצד אחד ושינאה מוחלטת מהצד השני. ושניהם עם כישרון מאוד ברור מצד אחד ותכונות שליליות מאוד ברורות מהצד האחר.
4. והכי חשוב, שאלת ה"קוסם או פיקציה" שרלוונטית לשניהם באותה המידה. חסידי קובי יתנו לו קרדיט עצום על שלוש אליפויות השושלת, בזמן ששונאיו ייחסו אותן לפיל ג'קסון ולשאקיל. באותה המידה עולה השאלה האם ב96 ביבי הביא את הניצחון לליכוד או שהליכוד ניצח למרות ביבי ובעצם ביבי חייב את הזכייה לנטייה הימנית הטבעית והכישלון של אוסלו.
5. בהמשך לכך, אפשר לזקוף לטובת ביבי את הניצחונות ב2009 ו2013, אבל אפשר גם להזכיר את התבוסה לברק (נניח שב92 זו עדיין היתה עונת הרוקי), את הירידה ל12 מנדטים ב2006 ואת מה שקרה בבחירות האחרונות. באופן דומה, לחובת קובי נזקפות שנות היובש אחרי סילוק שאקיל וגם מה שקורה בשנים האחרונות (האם הווארד הוא ליברמן?).

אפשר אני מניח להמשיך עוד. מה שכן, בניגוד להשוואות של נורטון, זה לא נועד להעמיד את השניים זה מול ולהחליט מי עדיף. לפחות אמפירית כאן בפורום אני חושב שיש די התאמה בין המחנות השונים (וזה לכשעצמו עניין מעניין).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 9:16 pm 
Hall of Famer

אני הולך עם קובי דווקא, אבל אולי בגלל שאני לא כ"כ מכיר את בריידי. תגידו מה שתגידו, בעוד 10-15 שנה נוכל להגיד שראינו שחקן שקלע 81 נק' במשחק אחד

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 25, 2013 11:19 pm 
Hall of Famer

נורטון, הטבלה של ההישגים האישיים של בריידי לא מדוייקת.
קודם כל, בריידי אכן זכה פעמיים בשחקן העונה ועשה זאת ב-2007 וב-2010, דווקא השנים בהם הוא הפסיד בסופרבול, הוא גם זכה פעמיים בשחקן ההתפקה של השנה, פרס חשוב מאד נוסף, באותן שנים בדיוק. דבר נוסף, ב-2007 בריידי רשם כנראה את העונה הסטט' הכי גדולה בהיסטוריה. באותה עונה הוא שבר את שיא הטאצ'דאונים, שיא שמחזיק עד היום. באותה עונה הוא גם רשם את מספר היארדים הכולל השלישי בהיסטוריה לאותו זמן. סה"כ הוא מחזיק ב-3 מהעונות עם מספר היארדים הגבוה בהיסטוריה מתוך 12 העונות, כשיריבו הראשי מנינג השיג את התוצאה ה-20 בטיבה בעונתו הטובה ביותר. חשוב לציין שבפוטבול הישגים עונתיים הם הרבה יותר משמעותיים מהישגים לאורך קריירה. אלו הם השיאים שזוכרים.

לגבי הגעה לפלייאוף. בעונת הרוקי בריידי לא הגיע לפלייאוף עם הפאטס, כי הוא פתח בדיוק משחק אחד. זה בדרך כלל מה שעובר על רוקי שנבחר בסיבוב השביעי ועוד לקבוצה עם קיו.בי מוביל כמו בלדסו. עוד עונה אחת הייתה ב-2002, עונה אחרי הסופרבול הראשון, באחריותו המלאה של בריידי. ב-2008 הפאטס שוב פעם לא הגיעו לפלייאוף ואי אפשר להפיל זאת על בריידי, בעיקר בגלל שהוא נפצע במחצית הראשונה של המשחק הראשון באותה עונה ולא חזר לאורך כל העונה. כלומר ב-11 העונות בהם בריידי שיחק הפאטס החמיצו פעם בלבד את הפלייאוף. לבריידי מעולם לא הייתה עונה בה הוא רשם מאזן שלילי.

אם תשווה אותו למנינג (ההשוואה המתאימה לטום בריידי כמובן, לא קובי), אז תגלה שמנינג הפסיד 2 עונות פלייאוף במהלך העונות בהן הוא שיחק ותגלה שמנינג ניצח את משחק הפלייאוף הראשון שלו בקריירה רק בעונה השישית שלו. בריידי לקח סופרבול בעונה הראשונה בה הוא שיחק למעשה. המאזן החשוב ביותר הוא מאזן הפלייאוף ושם בריידי עומד על 7-17 (הקיו.בי עם מספר הניצחונות הרב בהיסטוריה וגם עם מספר המשחקים הרב ביותר בהיסטוריה). מנינג השיג מאזן לא מרשים של 11-9.

והכי חשוב, לבריידי יש קייס מאד רציני על השחקן הטוב ביותר בהיסטוריה של הפוטבול והוא בוודאי השחקן הגדול בדורו (למרות פייט קרוב מאד ממנינג, אהובי). לקובי ממש ממש לא.

אה, פלאש, אתה רגוע? להזמין לך שח"ל? נראה שקיבלת שם התקפת לב עם ההודעה הזועמת הזאת. איך העזנו לרמוז שמישהו בעולם יותר טוב מהמושלם קובי?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 26, 2013 12:26 am 
Junior

קובי כתב:

לא, ציטטתי את זה כי מעולם לא אמרתי את זה וכמדומני שזה מעולם לא לא נאמר בפורום, כך שהציטוט מקושקש.

ההשוואה לביבי חביבה מאוד, וגם מביבי אני מחזיק כגאון מדופלם.

אם לבריידי יש קייס מאוד רציני לשחקן הפוטבול הטוב בכל הזמנים, ההשוואה הזו כנראה נופלת, אבל בשביל להתווכח לא צריך ללכת למחוזות השקר כגון טענות היותר נזק מתועלת וטענות הסיבוב הראשון לעומת התמודדות על התואר. הפעם האחרונה שקובי הפסיד בסיבוב ראשון היתה כשהוא שיחק ליד לאמר אודום וחבורת שחקנים שספק גדול אם היו נכנסים לחמישיה של מכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 26, 2013 12:40 am 
Hall of Famer

עמוס, תודה על המידע והההשלמות. החכמתני.
אגב, באמת קראתי עוד קצת וראיתי שאכן יש הרבה יותר אזכורי GOAT לטום בריידי מאשר לקובי ברייאנט בקריירה. מצד שני, התחושה שלי היא שג'ו מונטנה רחוק מלהיות מייקל ג'ורדן גם כן, כך שהכל שוויוני קצת הרבה יותר שם בעולם הפוטבול.

הסיבה כמובן שלא השוויתי בין מנינג לבריידי, היא כי זה לא כל כך הנושא כאן. זה פורום כדורסל בעיקר, והזכרתי את הסוגיות שרציתי להאיר. אני לא מבין גדול מספיק בפוטבול בשביל להתחיל להשוות בין מנינג ובריידי, וכאמור - זה לא בדיוק הנושא. רציתי להשוות בין קובי לבין מישהו מבחוץ (כי כל ההשוואות בינו לבין מישהו מבפנים כבר נעשו אלף פעם), וזהו פחות או יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 26, 2013 1:37 am 
מנהל פורום

FLASH כתב:
קובי כתב:

לא, ציטטתי את זה כי מעולם לא אמרתי את זה וכמדומני שזה מעולם לא לא נאמר בפורום, כך שהציטוט מקושקש.

ההשוואה לביבי חביבה מאוד, וגם מביבי אני מחזיק כגאון מדופלם.

אם לבריידי יש קייס מאוד רציני לשחקן הפוטבול הטוב בכל הזמנים, ההשוואה הזו כנראה נופלת, אבל בשביל להתווכח לא צריך ללכת למחוזות השקר כגון טענות היותר נזק מתועלת וטענות הסיבוב הראשון לעומת התמודדות על התואר. הפעם האחרונה שקובי הפסיד בסיבוב ראשון היתה כשהוא שיחק ליד לאמר אודום וחבורת שחקנים שספק גדול אם היו נכנסים לחמישיה של מכבי.

איזה סרט אני חי, של פליני או של וודי אלן?
כן, בריידי הוא בהחלט קנדידט רציני וראוי לתואר שחקן הפוטבול הטוב בהיסטוריה
אם לא היית בסטרס, היית רואה אפילו שכתבתי את זה בהודעה שלי...
אם אתה לא מכיר מספיק פוטבול, לא צריך ישר לקום ולהגן על קובי מבלי לדעת את העובדות!

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 77 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה