סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 10:42 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 75 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

המצ' אפ השבועי: עדי גורדון או דורון שפר
עדי גורדון 40%  40%  [ 16 ]
דורון שפר 60%  60%  [ 24 ]
סך הכל הצבעות : 40
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 8:17 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
בישראל של שנות התשעים היו שלושה פוינט גארדים מובילים, אחד מהם היה קטש, אבל הוא קצת אובר-קווליפייד. חוץ מזה, שאין לו מכנה משותף אחר עם השניים האחרים שדווקא כן מופיעים פה במצ'-אפ. הוא לא רוחני.
המצ'-אפ הזה הוא המצ' אפ בין שני ה"גורואים" הגדולים של עולם הכדורסל הישראלי. מצד אחד סמל מובהק, מצד שני, מישהו שהיה יכול להיות סמל, אבל לא היה מספיק זמן באף קבוצה בשביל להפוך לכזה. מצד אחד פוינט גארד בכל רמ"ח איבריו, מהצד השני, פוינט גארד שיכול היה לשחק בעוד לא מעט עמדות במגרש. בכל מקרה, אין ספק שהשניים האלה, הם לא רק שניים מהפוינט גארדים הטובים ששיחקו בישראל בשנות התשעים, (ובמקרה של שפר, גם קצת אחרי), אלא גם שניים מטובי השחקנים בכלל ששיחקו בישראל באותה תקופה.
וכן, השניים האלה גם קצת התפלקו על השכל בשנים האחרונות, אבל נסלח להם. כי הכדורסל הישראלי לא היה נראה אותו דבר, אילולי הם. וכך, מגיע לו – המצ' אפ הישראלי הטהור הראשון שלי.

עדי גורדון:
תשמעו, אי אפשר להשיג סטטיסטיקה ישראלית מאד מוקדמת, ולכן זאת שאביא היא די חלקית. אבל שיהיה. (ואם מישהו יכול להצביע לי על מקור סטטיסטיקה פרט ל "ספסל" אני כמובן מאד אודה לו).
אז מי היה עדי גורדון? אני זוכר שכנער, חשבתי על עדי גורדון כעל סטוקטון הישראלי. אבל האמת היא שלא בדיוק. כלומר כן – יש מצב שמדובר בגדול שחקני הפיקנרול הישראלים ששיחקו כאן. כשאני חושב על עדי גורדון, אני חושב על שילוב בין סטוקטון לאמיר כץ ליותם הלפרין. אז כן – הוא לאו דווקא קיבל את כל התכונות הטובות מכולם, אבל יש לו חלק מהם. החדירה שלו אולי לא היתה מהטובות (אבל היתה בסדר) אבל מה שכן היה לו ברמה הכי גבוהה היא חצי חדירה עם ניתור מאד חזק וקליעה נקייה (לכן הוא מזכיר לי את הלפרין אגב, בשאר הדברים. לא ממש כי הלפרין הוא רכיכה וגורדון בדיוק ההיפך). הקליעה שלו היתה מהטובות במשחק של אותה תקופה (נו, אמיר כץ). והאסיסטים שלו, והפיקנרול שלו... אח, תענוג. וזה היה תענוג עם קולמן ועם בילי תומפסון ועם מספיק שחקנים באותה תקופה. והיה לו עוד משהו שלא היה להרבה שחקנים אחרים – ווינריות.
והנה הדוגמאות: כמו מאיר טפירו אחריו, גם הוא די התחיל את הקריירה (אאל"ט המשחק הראשון שלו במדי הפועל חיפה ) עם סל ניצחון על מכבי.
במשחק הרביעי של חצי גמר הפלייאוף ב 94, הוא קלע סל ניצחון על הפועל תל אביב, שהשווה ל 2:2, רק כדי להפסיד במשחק הבא.
וכמובן, הדוגמה המובהקת מכולן – סל הניצחון בגביע על טום צ'יימברס, בסוג של טיר-דרופ אללה פארקר. אולי סל הניצחון הגדול ביותר שלו בקריירה. קריירה מבריקה, יש לציין.
בסופו של דבר, עדי גורדון הוא האיש שהפך את הפועל ירושלים לקבוצה מס' 2 בישראל, תואר בו היא מחזיקה באופן בלתי רשמי עד היום, וזה בעיניי לפחות, דבר לא קטן.
דעך לגמרי בעונתו האחרונה ופרש מיד אחר כך. אבל לנצח ייזכר כאחד השחקנים הגדולים שגדלו כאן.

הישגים קבוצתיים:
שני גביעים רצופים גדולים, אחד באותו סל ניצחון על צ'יימברס. השני במשחק של 32 נקודות. בעונות 95-96 ו 96-97
שני גמרי סל עם הפועל ירושלים מול מכבי באותן שנים בדיוק.

הישגים אישיים:
ארבע פעמים מלך האסיסטים של הליגה (ע"ע סטוקטון, אבל מצד שני גם קורי גיינס). שלוש מהן רצופות בעונת 91-92 עד 93-94 וגם בעונת 95-96.
פעם אחת שחקן העונה הישראלי (89-90)
באותה עונה, הוביל את אחוזי השלוש בליגה עם 53.55.
פעמיים בחמישיית העונה הראשונה (89-90 ו 96-97)
פעמיים בחמישייה השניה (94-95 ו 95-96 שהיתה גם אולי העונה הטובה שלו בקריירה)

סטטיסטיקה:
במה שמצאתי (רק החל מעונת 90-91) המספרים שלו הם כדלהלן:
ליגה עונה רגילה. ממוצעים של 14.3 נקודות, 5.1 אסיסטים על קצת פחות מ 2 איבודים למשחק.
עונת השיא האישית היתה 91-92 עם 17 נקודות ו 6.1 אסיסטים.
בפלייאוף, למרות קלאצ'יותו, המספרים שלו דווקא ירדו במקצת, 12.3 נקודות, 3.4 אסיסטים ו-1.2 איבודים.
פלייאוף שיא בעונת 96-97 עם 17.4 נקודות ו-4.4 אסיסטים.
בשתי הריצות העיקריות של ירושלים באירופה, הוא קלע 16.1 נקודות עם 4.4 אסיסטים מרשימים מאד בספורטה בעונת 96-97, ו 9.6 נקודות עם 2.6 אס' (2.2 איבודים) קצת פחות מרשימים ביורוליג עונה אחר כך.
באליפויות אירופה, לנצח ייזכר בגלל אותו ניצחון צמוד על יוון באליפות אירופה ב 93, שם קלע 35 נקודות, את האליפות הוא סיים עם 16.3 בממוצע, והיא ללא ספק היתה הקמפיין האירופאי המוצלח ביותר שלו.
קלע 25 מול ספרד במוקדמות אליפות אירופה 95 ו-21 נקודות מול טורקיה באותו קמפיין שאותו סיים עם 16 נקודות ו 4.5 אסיסטים
תכ'לס סבל מהעובדה שקטש ושפר שיחקו בזמנו ואיישו בדרך כלל את עמדות הגארדים הבכירות של ישראל באותן שנים.

דורון שפר:
עוד רוחני מוזר, אבל איזה שחקן. גדול האול-אראונדרים הישראלים בכל הזמנים, מרצ'ליוניוס הישראלי. אני תמיד טענתי שדורון שפר הוא לא 1-2 אלא 1,3, ולא הפסיק לא שם בטעות. כלומר – הוא היה מוצלח מאד כפוינט גארד ומנהל משחק אלגנטי, הוא היה מוצלח מאד כסמול פורוורד בגלל הפוסט אפ הבאמת מרשים שלו, אחד הטובים שראיתי מגארד כלשהו באירופה. אבל כ-2, זה היה פשוט בזבוז שלא לנצל את היתרונות האחרים.
האמת היא שאני כבר לא זוכר את השטויות שהוא עשה עם הפועל תל אביב והגליל עליון, וכל הזיגזגים שלו, בין השנים 2005 ו 2007, אבל כל מה שהוא עשה לפני כן היה פשוט מרשים מאד. בעיניי, מנהל המשחק הישראלי הטוב ביותר שראיתי, יותר טוב אפילו מגורדון, שהיה מוסר גדול ופיקנרולר בחסד, אבל לא מנהל משחק באותה רמה. לדעתי אגב, לשיאו מבחינת ניהול המשחק הגיע בירושלים בעונת 03-04 לצד סלומון דווקא. יותר ממה שהיא אפילו ליד קטש במכבי. ריבאונדר מצוין לגארד (אם כי גם היה לו גודל מצוין לגארד). הישראלי הראשון שנבחר בדראפט ה NBA, גם אם מעולם לא הגיע לשם.
רבים יטענו שהשיא שלו הגיע בגליל עליון והאליפות המרשימה ובקונטיקט, ושהחל מהרגע בו דרך במכבי הוא התחיל לדעוך. אני לא מסכים. אני פשוט חושב שהוא כבר אז היה טיפוס קצת לא יציב. קורה. בכל מקרה, ברמה הישראלית מדובר בשחקן על. ואחד מהישראלים הבודדים האלה שגם ברמה האירופאית לא התביישו מאף אחד, גם אם מכבי בתקופתו, תכל'ס - לא הגיעה להישגים של ממש (פרט כמובן לגמר הפיינל פור ההוא בעונתו האחרונה במכבי).
אם אצל עדי גורדון אפשר לדבר על רגעי קלאץ', אצל שפר סתם אפשר לדבר על משחקים עצומים. משחק ה-8 שלשות (או 9, לא זוכר כבר) מול גליל עם מכבי, בגמר שראיתי עם חבר במטבח של אולם האירועים של אביו, על אחת מכוסות הבירה הראשונות ששתיתי בחיים. משחק 35 הנקודות עם גליל מול בודירוגה. עוד משחקי 30 נקודות מול האיטלקיות, המשחק השני האלמותי בסדרה מול סקיפר עם מכבי בעונת 99-00 בו הוא זרק את פוצ'קה לאחד הסלים המצוינים ביותר בתולדות הקבוצה הצהובה. ואולי מעל הכל – משחק ה 40 נקודות, אולי המשחק המושלם ביותר מישראלי בליגה שראיתי אי פעם, מול הפועל תל אביב באותה אליפות דובדבנים מתוקה. יש שיגידו – משחק השיא של שפר. שיא שהוא קבע בגיל מאד צעיר, ולעולם לא יחזור.

הישגים קבוצתיים:
אליפות היסטורית עם הגליל העליון בעונת 92-93, . ללא ספק אחד משני ההישגים הקבוצתיים הגדולים ביותר שלו. אליפות אחרי 23 אליפויות צהובות רצופות.
גביע יול"ב עם ירושלים בעונת 03-04, ללא ספק אחד משני ההישגים הקבוצתיים הגדולים ביותר שלו. ומעניין שאף אחד מהם לא היה עם מכבי.
ובכל זאת – גמר יורוליג עם מכבי בעונת 99-00. גם טוב. אבל בעיניי הישג קצת פחות מפעים עבורו, בגלל התפקיד הקטן יותר שלו יחסית בהישג הזה מאשר בשני ההישגים הקודמים.
5 אליפויות עם מכבי תל אביב.
גביע עם הגליל העליון בעונת 91-92.
4 גביעים עם מכבי תל אביב (98, 99, 00, 03)
שלוש אליפויות ביג איסט רצופות עם קונטיקט, אבל לעולם לא הגיע לפיינל פור במכללות.
הישגים אישיים:
שחקן העונה הישראלי וחבר בחמישיית העונה בעונת הדובדבנים (92-93)
חמישיית עונה בפעם השניה בעונת 97-98 במדי מכבי
נבחר גם לחמישיית העונה השניה במדי מכבי בעונת 99-00
הוביל את הליגה באחוזים מהשלוש עם 55 אחוזים בעונת 96-97 במכבי

סטטיסטיקות
גם אצלו, קשה לדבר על סטטיסטיקות לגמרי מלאות, אבל הן במצב טוב יותר מאשר עדי גורדון ועיקרן:
ליגת העל גברים: ממוצע רב עונתי של 11.2 נקודות, 2.9 ריב', 3.3 אס' ו 1.5 איבודים למשחק. לשיאו הסטטיסטי הגיע בעונת הדובדבנים עם הגליל, אז קלע 13.5 נקודות עם 6 אס' ו 2.7 ריב'. בעונת 97-98 עם מכבי צבר 13.9 נקודות עם 4 ריב' ו 3.5 אס'. ובירושלים, בעונת היול"ב קלע בליגת העל 14 נקודות עם 3.8 ריב' ו 4.3 אס'.
ממוצעיו ביורוליג (שגם הושפעו מחצי עונת הקאמבק אחרי כמעט שלוש שנות העדרות), היו 11.4 נקודות, 3.3 ריב'. 2.2 אס' (כשכאמור, בניגוד למצב בירושלים, מנהל המשחק והאיש עם הכדור היה בדרך כלל קטש). לשיאו הסטטיסטי ביורוליג הגיע בעונתו השניה שם 97-98 עם 14.2 נקודות, 3.6 ריב' ו 2.7 אסיסטים.
ממוצעיו ביול"ב קאפ וקודם לכן בספורטה, בגליל, בירושלים ושוב בגליל, הוא צבר 10.5 נקודות, 3 ריב', 3.3 אס' ו 1.7 איבודים. באותה עונת יול"ב מיתולוגית הוא צבר 13.5 נקודות עם 3.6 ריב' ו 4 אסיסטים למשחק.
במכללות לצד חבר'ה כמו ריי אלן ודוניאל מרשל (איפה הראשון ואיפה השני...) צבר 13 נקודות בממוצע, עם 5.5 אסיסטים, 4.4 ריבאונדים ו 1.9 חטיפות מאד מרשימות, כולל 16 נקודות עם 6 אסיסטים ו 4.9 ריב' בעונתו האחרונה.
גם באליפויות אירופה הרשים מאד. כשכמעט בכל קמפיין קלע דאבל פיגר (טוב, בשני קמפיינים הוא לא הצליח, אבל גם שם קלע 9+ ). לשיאו הגיע בכלל באליפות אירופה 99, שם ישראל הגיעה למקום התשיעי תוך ששפר קולע 16.7, מוסר 3, ומוריד 3.3. באליפויות אירופה ב 1995 ו 1993, עבר את ה 10 נקודות במעט, ובסך הכל גם שם הגיע להישגים סבירים עם ישראל (13 ו-9)

סיכום:
אני חייב לומר את האמת, מבחינתי מדובר במצ' אפ די חד צדדי. שפר היה מוכשר יותר, שחקן הגנה טוב יותר, סקורר טוב יותר, ריבאונדר טוב יותר. שחקן מגוון בהרבה, רשימת ההישגים שלו גדולה בלא מעט, ובאופן כללי זה אפילו לא קרוב. ויותר מכך – זה לא קרוב, למרות שדורון שפר, יטענו רבים, שיחק רק בחצי כוח בתקופתו במכבי. מבחינה התקפית, לגורדון היה יתרון בעלייה מהמקום אחרי כדרור. זהו, פחות או יותר. שפר היה קלעי שלוש לפחות ברמתו של גורדון וחודר טוב בהרבה. מה לעשות.
גם במקום בו אפשר להשוות אותם ישירות, זה היה די ברור – קטש הוא הגארד הראשון של הנבחרת, שפר צמוד אליו מאחוריו. עדי גורדון? זה אפילו לא קרוב.
חוץ מבדבר אחד – עדי גורדון הפך להיות הזוי רק לאחר הפרישה. לדורון שפר זה קרה הרבה לפני. כבר בפרישה הראשונה והמפתיעה שלו בגיל צעיר מאד (28 אאל"ט), כשרק אחר כך התברר שגם לסרטן יש קשר, אבל בעיקר במה שהוא עשה אחר כך, עם כל מיני חזרות ופרישות תמוהות בגליל ובהפועל תל אביב. עדי גורדון לעומתו עשה משהו שדורון שפר לעולם לא עשה – הוא היה סמל. סמל של קבוצה, האיש שהפך במו ידיו (כמובן עם עזרה מכל מיני זרים, וגם מפפי ושפע וכאלה, ועדיין) את ירושלים למה שהיא היתה ב 15 השנים הבאות. דורון שפר אולי הביא לירושלים יול"ב, אבל עדי גורדון הוא האיש שבזכותו ירושלים הגיעה ליול"ב, לפחות באופן סמלי.
ועדיין, בסופו של דבר, די ברור לי שאצביע לדורון שפר. ויותר מכך – קשה לי להאמין שיהיה כאן פייט. שפר פשוט כל כך הרבה יותר מוכשר, מוצלח והישגי. אבל אני מניח שככה זה כשמתחילים להיגמר המצ' אפים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 9:02 am 
מנהל פורום

אני הצבעתי לעדי ולו רק בגלל היכולת להעמיס קבוצה על הכתפיים ולעשות את האחרים טובים יותר
כן כישרון היה חשפר יותר, אבל אם אני מאמן אני בוחר את עדי לפני דורון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 9:20 am 
Hall of Famer

סקירה יפה מאוד כתמיד.
רק תיקון קטן- במשחקו ה1 בליגה אכן ניצח את מכבי ת"א אך היה זה במדי מכבי חיפה

Sent from my GT-I9000 using Forum Runner

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 9:41 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
נורטון, לדעתי מצ' אפ הרבה יותר מעניין ורלוונטי זה שפר מול הנפלד, אם אתה מחפש מצ' אפים.

לגבי המצ' אפ הזה, אני חושב שאין כאן תחרות בכלל. הדבר היחיד שבו עדי עולה על שפר (חוץ מבמידת ההזדהות שאוהד פוטנציאלי יכול לחוש) זה ביכולת בפיק. אפשר אולי לראות את זה במפגש לדעתי היחיד שבו שניהם פגשו זה את זה ובשיאם - בגמר הגביע השני. שפר היה מצוין והיה אאל"ט השחקן הטוב במכבי, עדי היה מדהים וגם בקרב השלשות הפרטי לקראת הסיום עדי השחיל את המסמר האחרון. אני חושב שאם יקחו את רשימת משחקי השיא בקריירה (נניח, משחק ה36 נקודות מול יוון) אז יש לעדי סיכוי.

אבל אפשר להתווכח גם על זה וממילא זה קריטריון לא משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 9:44 am 
Junior

כרגיל, סחטין נורטון, סקירה יפה.
אני הצבעתי לגורדון מהסיבה היחידה שהוא השחקן הכי אהוב עלי אי פעם.
אין ספק שבכל פרמטר כמעט בכדורסל שפר היה שחקן טוב יותר, אבל הסיבה שאני חולה כדורסל היא עדי גורדון. הסל שלו על צ'ייבמרס זה היה סל שהפך אותי לאוהד הפועל. אלפי אנשים עם חולצות "יש בי אהבה והיא תנצח" שגורדון הדפיס זה מהדברים האלו שלא קשורים ישירות לכדורסל, אבל הופך את הספורט הזה לכל כך אנושי ויפה.
אז כן, אומנם אין היגיון מבחינת כדורסל נטו, אבל כמות רגעי האושר שחוויתי מגורדון נותנת לו את הקול שלי בלי מיליגרם היסוס.

אני זוכר שהיה פרק של התוכנית ספורטTV על עדי גורדון והקלטתי את זה בווידאו וראיתי את זה 10 פעמים לפחות מאז.
http://www.youtube.com/watch?v=D-xE5FiA-sU

בכל מקרה, קשה לי להאמין שיש הרבה אוהדי הפועל משנות ה90 שעדי גורדון לא חרוט להם עמוק בלב. כנראה שאצלי בגלל שהוא הגיבור הספורטיבי הראשון שלי אז הוא חרוט מאוד חזק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 10:49 am 
Junior

uriel17 כתב:
אני הצבעתי לעדי ולו רק בגלל היכולת להעמיס קבוצה על הכתפיים ולעשות את האחרים טובים יותר
כן כישרון היה חשפר יותר, אבל אם אני מאמן אני בוחר את עדי לפני דורון

גם אני הצבעתי לעדי מהסיבה הזו ומעוד סיבות שפוסלות את שפר.

קודם כל, יישר כוח ותמשיך להביא לנו סקירות כאלו. בטח בימי הקיץ הצחיחים. תענוג :co_ol:

עדי גורדון מבחינת נתונים נטו נופל ברוב הפרמטרים משפר. אבל עולה עליו ברוב השאר.

שפר הוא אחד השחקנים הכי מתסכלים בתולדות הכדורסל הישראלי. הוא תמיד נתן לי את התחושה שהוא נותן את המינימום הנדרש.

הוא לא שחקן שמתחבר לרגש, שמתחבר לאוהדים. הוא אף פעם לא אהב את המשחק כמו הגדולים באמת אלא ראה בו מקצוע- קריירה. ולכן גם היה לו קל לקום וללכת.

אתה אומר שהוא מנהל משחק טוב יותר, אבל זה בעיקר בגלל שהוא שולט טוב בקצב המשחק ואחד הבודדים שהוא מנהל טוב במשחק העומד. לא בטוח שהוא דווקא מנהל המשחק הכי טוב. הכי שקול אולי.

אני עדיין מעדיף כהגאי שלי שחקן שהוא יותר מנהיג, עם ביצים גדולות וחיבור רגשי. עם כריזה. וכל אלו זה עדי גורדון ולא שפר.

מעבר לכך שבעיניי השיא של שפר היה בתחילת הקריירה שלו וכל השאר היה בזבוז של כשרון גדול שפשוט לא רוצה מספיק.

שפר ביוקון היה פשוט נפלא. כולנו היינו קמים באמצע הלילה בכדי לראות את החבורה של ג'ים קלהון (מה אתה רוצה מדוניאל מארשל? עשה אחלה קריירה ששפר יכול רק לחלום עליה)
שפר היה באמת רכז אדיר בשנות הקולג' שלו. דה אייסמן היה עבורי השחקן הישראלי היחידי לצד אייל ברקוביץ' שהיה שווה לראות משחקים שלמים רק בגללו. כן, אלן היה הכוכב אבל שפר היה האדריכל.
ראוי מאוד להוסיף לרשימת ההישגים של שפר את העובדה שהוא היה רוקי השנה בקונפרנס של הביג איסט- פיט שאני בספק אם ישראלי אחר יגיע אליו אי פעם.
בנוסף, הוא היה השחקן היחידי בתולדות יוקון שהגיע ל1000 נקודות ו500 אס'!

אם שפר היה ממשיך ביכלת מקונטיקט הוא היה דורס את עדי גורדון ומשאיר לו סימנים של צמיגים על הגב. אבל רק בגלל שהוא הגיע למצב של מאצ' אפ מול שחקן נחות משמעותית ממנו כמו גורדון- מגיע לו להפסיד את המאצ' אפ.
גורדון תמיד רצה הרבה יותר ממנו והשאיר על המגרש את הלב והמעיים כמו ששפר, פשוט לא היה מסוגל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 11:15 am 
Junior

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 11:23 am 
מנהל פורום

בקיצור מוק, נתת מיליון סיבות למה לבחור בשפר אבל בגלל שנורטון טעה בבחירת המצ' אפ הצבעת נגדו. לא הגיוני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 11:35 am 
Junior

הצבעתי לשפר, נכון שבסך הכל הקריירה שלו השאירה טעם חמצמץ אבל הוא היה גארד יורוליג לגיטימי ויותר ומבחן הנבחרת מספר את כל הסיפור: לאף אחד לא היה אפילו שמץ טענה על ההיררכיה בנבחרת מבחינת הגארדים כי היה ברור שקטשפר הרבה מעל גורדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 11:39 am 
Junior

ראובן כתב:
בקיצור מוק, נתת מיליון סיבות למה לבחור בשפר אבל בגלל שנורטון טעה בבחירת המצ' אפ הצבעת נגדו. לא הגיוני.

נתתי מיליון סיבות למה לבחור בשפר אם הקריירה שלו הייתה מסתיימת בגליל ובקונטיקט. ואם מאצ' אפים היו מוכרעים על כשרון ונתונים פיזיים בלבד.
אני לא נותן פרסים על קריירה מבוזבזת ועל עשיית המינימום האפשרי. אני באמת ובתמים הייתי מעדיף את עדי גורדון בקבוצה שלי על פני שפר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 12:31 pm 
מנהל פורום

שפר בזבז את הקריירה ועדיין הגיע לגמר יורוליג וזכה ביול"ב. וסה"כ גם הקריירה של עדי היתה בזהוז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 1:19 pm 
Sophomore

בחרתי בגורדון.
סה"כ אי אפשר לדעת, אם גורדון היה משחק בקבוצת יורוליג הוא היה כוכב לא פחות משפר.
הג'אמפ שוט היפהפה הזה שלו מחצי מרחק והשלוש,האלגנטיות של המשחק,השליטה בכדור.
אולי באמת שפר היה בסיכומו של דבר שחקן גדול יותר,אבל מגורדון היו יותר משחקים גדולים ורגעים שאתה תופס את הראש.

לדעתי שפר אוהב מאוד כדורסל ולא הסתכל על המשחק רק כמקצוע,הוא פשוט לא אדם שרודף הצלחה וכנראה יש בו אדישות מסויימת.
יכול להיות שמחלת הסרטן פשוט שינתה אצלו את התפישה של הכדורסל בסדר העדיפויות.

ואם כבר עדי גורדון

https://www.youtube.com/watch?v=PeC60xMLW1A

אלו רגעים של אושר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 1:33 pm 
Sophomore

איך בדיוק הקריירה של דורון שפר הייתה בזבוז? כי הוא לא פרש בגיל 35?
מסכים שזקנתו מביישת את נעוריו - אבל נו, אז מה?
בסופו של דבר עשה קריירה מרשימה, וכן, גם במכבי תל אביב.
אני בניגוד למוק תמיד התחברתי אליו, תמיד חשבתי שהוא הביא המון נשמה ונהנתי מאוד לראות אותו משחק גם אחרי קונטיקט (אני התאהבתי בו בקונטיקט, מודה, הרי גם בשנה בה גליל עליון לוקחים אליפות עדין הראו בטלוויזיה בעיקר משחקים של מכבי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 1:39 pm 
Sophomore

sheky כתב:
כרגיל, סחטין נורטון, סקירה יפה.
אני הצבעתי לגורדון מהסיבה היחידה שהוא השחקן הכי אהוב עלי אי פעם.
אין ספק שבכל פרמטר כמעט בכדורסל שפר היה שחקן טוב יותר, אבל הסיבה שאני חולה כדורסל היא עדי גורדון. הסל שלו על צ'ייבמרס זה היה סל שהפך אותי לאוהד הפועל. אלפי אנשים עם חולצות "יש בי אהבה והיא תנצח" שגורדון הדפיס זה מהדברים האלו שלא קשורים ישירות לכדורסל, אבל הופך את הספורט הזה לכל כך אנושי ויפה.
אז כן, אומנם אין היגיון מבחינת כדורסל נטו, אבל כמות רגעי האושר שחוויתי מגורדון נותנת לו את הקול שלי בלי מיליגרם היסוס.

אני זוכר שהיה פרק של התוכנית ספורטTV על עדי גורדון והקלטתי את זה בווידאו וראיתי את זה 10 פעמים לפחות מאז.
http://www.youtube.com/watch?v=D-xE5FiA-sU

בכל מקרה, קשה לי להאמין שיש הרבה אוהדי הפועל משנות ה90 שעדי גורדון לא חרוט להם עמוק בלב. כנראה שאצלי בגלל שהוא הגיבור הספורטיבי הראשון שלי אז הוא חרוט מאוד חזק.

אני אוהד מכבי אמנם רק שהתוכנית על גורדון בהחלט מראה איזה בן אדם אדיר הוא היה
סחטיין על הלינק ממש אהבתי הרבה דברים שם וחבל שבאמת מכבי לא לקחו אותו בזמנו
די מזכיר את טפירו שניהם עשו קריירה מפוארת עם תארים בארץ בלי לשחק משחק אחד בצהוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 2:11 pm 
מנהל פורום

Mako Regever כתב:
איך בדיוק הקריירה של דורון שפר הייתה בזבוז? כי הוא לא פרש בגיל 35?

א. כי הוא לא פרש בגיל 35
ב. כי כשהיתה לו הזדמנות אמיתית לשחק בNBA הוא ביזבז אותה בדיוק כפי שהוא בזבז את שאר ההזדמנויות בקריירה שלו
ג. כי כשהיה בשיאו הוא לקח הפסקה מכדורסל
ד. כי לאורך כל הקריירה שלו הוא סבל מפיקים ונפילות שבדיעבד העידו על מצבו הנפשי הלא יציב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 2:17 pm 
Sophomore

כל החיים? איפה עד לפרישה שלו ממכבי תל אביב הוא הראה מצב נפשי לא יציב?
אני לא יודע אם הייתה לא הזדמנות אמיתית לשחק בNBA או לא, ואני לא יודע אם הוא בזבז אותה - אני לא בטוח שלחתום על חוזה זמני ולהלחם על תפקיד של מחליף רביעי בקבוצה זאת אטרקציה גדולה במיוחד. אני לא חושב שלשפר היה מה שצריך בשביל להיות שחקן משמעותי בNBA. לא חושב שהכשרון שלו היה לוקח אותו לשם. אתה טוען שהקריירה של ברקוביץ' היא החמצה מאותה סיבה?

אז אמרתי - החמצה היחידה שאני מסכים איתה היא שהוא פרש בשיא החיים (מה שכן, העובדה שהוא פרש בגלל שהיה לו סרטן קצת משפיעה על זה, לא?) ושהקריירה שלו לא נמשכה הלאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 2:25 pm 
מנהל פורום

לכן אמרתי "בדיעבד".

שפר רצה NBA. הוא הלך למכללה ונשאר בה בין היתר כדי להשיג בחירה בדראפט. ואז לקראת הדראפט, במקום ללכת למחנות אימונים ולהרשים קבוצות, הוא נסע לחופשה בפורטו ריקו. אחר כך הגיעה הבחירה (ההיסטורית) ושפר ויתר על האופציה השגת חוזה כדי לשחק במכבי.

אולי הוא קיבל את ההחלטה הנכונה עבורו, אבל בודאי זו לא ההחלטה ששאף אליה מראש וגם בדיעבד מה שהוא השיג במכבי בשנים שיכל להיות בהם בNBA זה לא איזה שוס גדול (וכדאי לזכור שכל שאר חברי החמישיה שלו בקונטיקט הגיעו בסופו של דבר לNBA).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 2:37 pm 
Sophomore

אין ספק שהקריירה של טרוויס נייט או דוני מארשל בNBA עדיפות על מה ששפר השיג בארץ. גם קווין אולי, שהצליח לייצר לעצמו איזו מין נישה של מחליף בקבוצות קטנות לא בדיוק זרח.
כן, הוא רצה NBA - זה ברור. אבל כל שחקן שהולך למכללות רוצה NBA וזה כנראה לא מספיק, לרצות. זה עדין לא עושה אותך אכזבה.

לא יודע, לא רואה בNBA איזו מין מטרת-על כן, אם אתה יכול לשחק ברמות הכי גבוהות אז אתה צריך ללכת על זה - אבל לא כל כך בטוח לי שלהוביל קבוצה אירופאית מהחמישייה עדיף באפון משמעותי על לשבת בספסל של קב' NBA בתור חוזה על תנאי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 4:08 pm 
מנהל פורום

אם הוא היה רוצה NBA ועושה הכל על מנת להשיג את זה ונכשל - ניחא. אם הוא היה מוותר על חלום הNBA שנייה אחרי שהוא היה מגלה שזה דורש מאמץ - ניחא. להשקיע מה שהוא השקיע ואז לברוח לפורטו ריקו ערב הדראפט זה כבר מוזר. כנ"ל ההמשך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 4:09 pm 
Hall of Famer

ראובן מה היה בזבוז בקריירה של גורדון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 5:31 pm 
מנהל פורום

אני התכוונתי בעיקר לפרישה הפתאומית שלו, אבל עכשיו אני רואה שהוא פרש בגיל 32 שזה לא כזה צעיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 5:42 pm 
Hall of Famer

אבל גם לא מבוגר במיוחד.

אגב, אני אשמח אם מישהו שזוכר בדיוק מה קרה, יכול להסביר לי איך באמת היתה לו דעיכה של שנה אחת, בגיל לא מבוגר במיוחד. מה קרה? הוא התחיל להיות רוחני כבר אז? זה פשוט מוזר איך הוא עבר עשור של פוינט גארדיות מבריקה, ופתאום במשך שנה אחת - דעיכה כל כך דרסטית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 5:45 pm 
Hall of Famer

עמית מכטינגר?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 5:48 pm 
Hall of Famer

כלומר, ברוק שילדס 2.0?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 09, 2013 5:56 pm 
Junior

לטעמי אתם קצת ממעיטים מההישג של האליפות של הדובדבנים. זאת היתה רעידת אדמה בכדורסל הישראלי ושפר היה כוכב בקנה מידה הכי גדול שיש. העונות שלו במכללות היו בעיני מדהימות. לטעמי אז הוא היה אפילו גדול מקטש.
נכון שבמכבי היו לו עליות וירידות אבל קטשפר זה עדיין הבק קורט הישראלי הכי מוכשר בהיסטוריה. בעיני הרבה יותר מוכשר ממיקימוטי

לשפר אכן התחרפן השכל אבל עד אז עדיין היתה לו יותר הצלחה מרוב הישראלים שלא שיחקו במכבי.
עם כל הכבוד לגביעים של גורדון הן לא בדיוק אליפות ולא גביע יולב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 75 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: eliar1989, מיכאל ו 3 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה