סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 11:18 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 60 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

המצ' אפ השבועי: הנפלד או בלו
נדב הנפלד 70%  70%  [ 19 ]
דייויד בלו(ת'נטל) 30%  30%  [ 8 ]
סך הכל הצבעות : 27
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 7:03 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אז הרבה זמן לא עשיתי אחד כזה, אבל בדיוק היום חשבתי על שני השמות האלה, ועלתה לי הברקה – וואלה, מדובר במצ' אפ. במיוחד לאור העובדה שבלו היום הוא בערך בגיל בו נדב היה כשהוא פרש, אז למה לא.
שני פאוור פורוורדים נמוכים, עם מבנה גוף די דומה. אחד, האיש והיונה היה לגמרי טווינר או אנדרסייזד פאוור פורוורד, השני – האמריקאי היהודי השחום, הוא סטרץ' 4 די מובהק, אם כי לצערי קצת נמוך. שני השחקנים שיחקו במשך עיקר הקריירה שלהם במכבי ת"א. אם כי זו של הנפלד היתה במכבי כמעט אקסקלוסיבית, ואילו בלו פזל פה ושם לקבוצות אחרות. שני השחקנים בסופו של דבר, היו מוגבלים בכלים ההתקפיים שלהם, אם כי ברור שנדב הנפלד קצת יותר. וגם ברור שהכלי ההתקפי בו בלו לא מוגבל, הוא חתיכת נשק. אחד היה ויהיה סמל מכבי לשנים, השני – אין מה לעשות, קצת פחות, אולי בגלל שהוא לא לגמרי משלנו, אולי בגלל אותה רעייה בשדות זרים, ואולי בגלל שבדור שלנו, כבר אין סמלים.

הנושאים המרכזיים במאצ'-אפ הנוכחי, לדעתי:
א. הגנה לעומת התקפה – נדב הנפלד תמיד ייזכר בראש ובראשונה כשחקן הגנה, דייויד בלו(ת'נטל) תמיד ייזכר כאיש שקולע שלשות בזמן הכי קריטי במשחק.
ב. אולי השוואה בין סגנונות משחק וחשיבות השחקן הישראלי בין שנות התשעים, בהן נדב הנפלד שלט, לבין שנות האלפיים שבהן שיחק דייויד בלו.
ג. חשיבות השחקן השישי.
ד. פחות בולט מאשר במצ' אפים דומים בנ.ב.א, אבל גם כאן אולי אוכל להאיר כמה נקודות באשר לאופי – האם השחקן משתפר ככל שהמשחק קובע יותר. האם קיים גורם קלאץ'
ה. מהו ומיהו שחקן קבוצתי?

נדב הנפלד
תמיד תמיד ייזכר כאמור בראש ובראשונה כאחד משחקני ההגנה הגדולים ביותר בתולדות היבשת. אם כי, אני חייב לציין שהתחושה שלי היא שהמיתוג הזה בהחלט התעצם בתוך ישראל, וקצת פחות מחוצה לו (באופן טבעי כמובן). אישית, אמרתי את דעתי כמה פעמים בפורום הזה – נדב הנפלד היה שחקן הגנה קבוצתי מופלא, מהטובים ביותר שיש. אבל כשחקן הגנה אישי, הוא הרגיש הרבה יותר נוח מול פאוורים מסיביים ואיטיים מאשר מול פורוורדים (3-4) יותר ניידים ומגוונים. ארלאוקס כדוגמה מאד בולטת.
וכמו שראובן (נדמה לי) תמיד אוהב לציין בהקשר של נדב הנפלד -האיש היה עצלן. כן, חתיכת שחקן הגנה וכן, הוא בא לעבוד קשה כל יום. אבל העובדות הן, שהוא מעולם לא שיפר, ובדרך כלל לא רק שדרך במקום, אלא אף התדרדר ביכולות ההתקפיות שלו. בתחילת הקריירה הוא היה זז קצת בהתקפה עם הכדור ביד, ואפילו ריכז פה ושם את משחקי מכבי (בעיקר בעונת הדובדבנים, בלית ברירה), אבל עם הזמן הוא זרק פחות ופחות, וקלע פחות ופחות. סטטיסטית, יש ירידה במספרים. ועדיין, אף אחד לא יכול לקחת ממנו את העובדה שהוא בהחלט ידע לבחור זריקות, ובדרך כלל כשהוא זרק הוא גם קלע. פה ושם, הוא בהחלט ידע להתקמם בבלטה הנוחה לו מחצי מרחק ולזרוק משם, או אפילו לעשות תנועה לעבר הסל מאותה בלטה (במה שאני אוהב לקרוא לו "חדירת סאבוניס" חדירה איטית שמתחילה מחצי מרחק).
אני גם חושב שהריבאונד שלו היתה בעיה לקבוצה עם שאיפות, ובעיניי באיזשהו מקום, נדב הנפלד מסמל קצת את הבינוניות של מכבי בשנות התשעים. אני חושב שהתפקוד המרכזי של נדב בקבוצה עם שאיפות, היתה צריכה להיות מישהו שעולה מהספסל לרבע שעה של האסל. ממש לא התפקיד המרכזי שניתן לו. בהתקפה – אולי הוא לא היה חור, אבל גם לא מציאה גדולה. בריבאונד – אותו סיפור. אז הגנה אכן היתה לו ,והיא הצילה את מכבי הרבה פעמים, אבל בסופו של דבר, בעיניי לפחות זה לא מספיק, והעובדה היא שמכבי איתו, עד לשלוש השנים האחרונות בהן חברו אליו שחקנים גדולים באמת – היתה לא משהו.

הישגים קבוצתיים:
בעיקר אליפויות כמובן - 11 כאלה, בכל העונות שלו עם מכבי מאז חזר מעונה אחת בקונטיקט פרט לעונת הדובדבנים כמובן.
8 גביעים עם מכבי ת"א
אליפות סופרוליג
שני פיינל פורים נוספים עם מכבי ת"א בתחילת שנות האלפיים.
שיחק בהמון קמפיינים עם הנבחרת, ותמיד סיים איפשהו בין 9-13, הלוואי היום.

הישגים אישיים:
שלוש פעמים הוביל את הליגה באחוזים מהשדה (בדרך כלל 65-70 אחוז)
שחקן העונה הישראלי, וחבר בחמישיית הליגה השניה בעונת 93-94
שחקן ההגנה של הליגה בעונת 99-00
שלוש פעמים סיים כאחד מחמשת החוטפים הטובים ביותר ביורוליג (כולן באמצע שנות התשעים).
מחזיק בשיא למספר החטיפות לפרשמן ב NCAA

סטטיסטיקות:
ליגה ישראלית (לאחר חזרתו מקונטיקט ועד פרישתו) – 9.2 נקודות, 4.1 ריבאונדים ו – 2.2 אסיסטים
ב-4 עונות קלע יותר מ 10 נקודות למשחק, כשעונת השיא הסטטיסטית שלו, היתה עונת הדובדבנים בה קלע 11.7 נקודות עם 5.8 ריבאונדים ו 2.6 אסיסטים. מצד שני, זאת בהחלט היתה קבוצה עם ובכן... ואקום מסוים.
פלייאוף – הנה בעיה ראשונה – הבן אדם ירד בדרך כלל בתפוקה שלו בפלייאוף – בסך הכל קלע 8.6 נקודות, 3.6 ריבאונדים ו 2.3 אסיסטים. כאמור, כל הפלייאופים פרט לאחד הסתיימו בהצלחה
יורוליג\סופרוליג וכו' – 6.9 נקודות, 3.8 ריבאונדים, 2.1 אסיסטים ו 1.74 חטיפות למשחק.
קונטיקט – 11.6 נקודות עם 5.6 ריבאונדים, 2.9 אסיסטים ולא פחות מ 3.7 חטיפות. די מדהים למען האמת.
נבחרת – ממוצעים רב קמפייניים של 9.7 נקודות 2.7 ריב' ו – 1.6 אסיסטים. יצוין שהיו לו לא מעט קמפיינים עם 10-13 נקודות למשחק, והוא בהחלט היה אחד מעמודי התווך המובהקים של הנבחרת במשך עשור וקצת.

דייויד בלו:
למרות שלפעמים מתייחסים אליו בתור המשיח, דייויד בלו אף פעם לא היה שחקן חמישייה מובהק במכבי ת"א. כלומר, הוא פתח הרבה בחמישייה, אבל התפקוד המרכזי שלו במהלך השנים הוא כשחקן השישי שמגיע ודופק כמה שלשות בדיוק מתי שזה כואב ליריב. בכנות, אם הייתי אוהד אירופאי של קבוצה שהיא לא מכבי, סיכוי סביר מאד שהייתי ממש שונא את דייויד בלו ושהוא היה מופיע אצלי בסיוטים לצד ספאנוליס.
לא שחקן הגנה גדול. שזה לא אומר שהוא לא יכול לשחק הגנה, והיו לו תצוגות הגנה סבירות ואף יותר מכך בקריירה שלו במכבי, אבל בסופו של דבר – לא זה הטיקט שלו. הטיקט שלו הוא קלעי השלשות. כמו נדב הנפלד, גם הוא יחסית מוגבל ביצירת מצבים לעצמו פרט לשלשה, אבל בעיניי, מוגבל בהחלט פחות משהנפלד היה, ואני זוכר לא מעט חדירות נאות למדי שלו בקריירה שלו במכבי.
קנה את עולמו למעשה, באליפות הראשונה של שאראס, ניקולה ופארקר, כשלמרות כל השמות אלה, לבלו היה בהחלט קייס כאיש הקלאץ' הגדול של מכבי ככל שהעונה התקרבה לסיומה. התפקיד שלו באותה קבוצה אדירה היה מושלם וחשוב. וכך גם היום, למרות עונת החופש שהוא לקח, הוא חזר והוא עדיין עושה את מה שהוא עושה ביעילות גדולה, קולע שלשות, חודר קצת, ותמיד מהווה איום של ממש.
מבחינתי, התפקוד שלו במכבי, הוא בדיוק מה שהנפלד היה אמור להיות במכבי – שחקן שישי חשוב. אז אצל הנפלד, זה היה האיש שעולה מהספסל בשביל האסל וסטופים, ואצל בלו, התפקיד הוא להיות האיש שעולה מהספסל בשביל שתי שלשות אבל העיקרון נשמר לדעתי. ומבחינתי, זה גם אחד ההבדלים הגדולים בין מכבי של שנות התשעים לבין מכבי של שנות האלפיים.

הישגים קבוצתיים:
4 אליפויות עם מכבי ת"א (ב-6 עונות)
חמישה גביעים באותה תקופה
אליפות יורוליג בשנת 2004
אליפות הליגה האדריאטית בשנת 2012
גביע איטלקי עם בנטון ב- 2005
קמפיין אחד בינוני עם הנבחרת שסיימה איתו במקום ה-13 באליפות אירופה.

הישגים אישיים:
שלישי ביורוליג בנקודות למשחק בעונת 06-07 במדי קלימאמיו בולוניה
חוץ מזה, תכל'ס, לא יותר מדי. אולי רק MVP של הפיינל פור הישראלי ב 2011, ואתם יודעים מה – גם זה משהו.

סטטיסטיקות:
ליגה ישראלית: 9.7 נקודות ,3.3 ריבאונדים ואסיסט למשחק
בניגוד להנפלד, המספרים שלו לא נפלו בפלייאוף, ונותרו זהים באופן כמעט מלא – 9.9 נקודות, 3.3 ריבאונדים ואסיסט למשחק
עונתו הטובה ביותר בליגה הישראלית היתה כנראה 11-12, עם 11.7 נקודות, 4.1 ריבאונדים ו 1.4 אסיסטים למשחק.
הממוצעים הרב עונתיים שלו ביורוליג בעיקר עם מכבי, אבל גם עם בולוניה, בנטון ולה מאן, עומדים על 8.9 נקודות, 2.7 ריבאונדים ו 0.7 אסיסטים למשחק.
כאמור, עונת השיא הסטטיסטית שלו היתה עם בולוניה, 16 נקודות, 4.1 ריבאונדים ואסיסט אחד למשחק.
מעולם לא הגיע לדאבל פיגר בממוצע במדי מכבי ביורוליג.
מספריו הטובים ביותר, אבסולוטית היו בכלל במדי וירטוס בליגה האיטלקית, אז קלע 20.2 נקודות עם 5 ריבאונדים וכמובן האסיסט הממוצע הקבוע.
קלע 12.8 נקודות בקמפיין הנבחרת היחיד שלו, יורובאסקט – 2011.

סיכום:
לכאורה נדב הנפלד הוא השחקן הקבוצתי מבין השניים, סוג של פוינט פורוורד שיודע תמיד לנווט אחרים. האיש שניהל את המשחק של מכבי מעמדות הפנים, לפני שניקולה וויצ'יץ' בכלל גילה את הכדור הכתום. שחקן התקפתי קבוצתי נהדר, שחקן הגנתי קבוצתי מהטובים ביותר שיש.
אבל מצד שני, קשה לי מאד להגדיר את בלו כשחקן שאינו שחקן קבוצתי. נכון – האסיסט הקבוע הזה קצת מטריד, ואני לא זוכר איזו מסירה גדולה של בלו אי פעם, אבל בלו הוא בהחלט שחקן אינטליגנטי. הוא יודע לבחור את הזריקות שלו, והוא היה חלק אינטגרלי מקבוצות מצוינות של מכבי ת"א (וגם כאלה שהיו מצוינות פחות).
בעיניי, נדב הנפלד הוא שחקן מוגבל יותר מאשר בלו, אם כי כמובן, גם לבלו יש גבולות רבים, ועדיין ראינו שכשבלו נדרש להוביל קבוצה (באיטליה ובצרפת) הוא בהחלט עשה את זה – נדב הנפלד, תמיד תמיד היה ברקע, ומעולם לא יצא משם. זאת עובדה.
אז כן, אין לי ספק שבדברי ימי מכבי, האיש שייזכר הוא נדב הנפלד, הוא היה קפטן לשנים, סמל. הוא אחד מהאנשים שעיצבו באמת קבוצה של עשור, אבל התחושה שלי היא שביכולות כדורסל, בסופו של דבר, ובשקלול - בלו בכל זאת קצת עולה על נדב הנפלד. קבוצה עם יומרות נדרשת לקילר אינסטינקט של מישהו כמו בלו מהספסל, יותר משהיא זקוקה לפנומן קבוצתי, שמבחינה אישית הוא פשוט לא טוב מספיק. לא גבוה מספיק, לא קולע מספיק, לא מוריד מספיק ריבאונדים ובאופן כללי פשוט לא מספיק.
ועם זאת, שניהם היוו חלק אינטגרלי משתיים מהקבוצות היותר טובות של מכבי אי פעם, זאת של תחילת שנות האלפיים וזאת של 2004, לשניהם אף היתה חשיבות דומה למדי בקבוצות שלהם, כשבעצם, יתכן שהתפקיד של הנפלד היה אף חשוב מעט יותר, בטח אם מסתכלים רק לאורך העונה, ולא על השלבים המכריעים. אבל מצד שני, דווקא העובדה שבלו באותה עונת 2004 מופלאה, גילה את עצמו ככל שהעונה התקדמה והוכרעה, אולי דווקא היא זאת שמספרת את הסיפור, ונותנת שוב הצדקה לבלו כאיש שצריך לנצח את המצ' אפ הזה.
ואולי לא. כך או כך, בעיניי זה מצ' אפ מוצדק לחלוטין, שטוב אם יהיה צמוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 1:34 pm 
Junior

מבחינתי זה נדב בלי תחרות בכלל.
נדב הוא השחקן האחרון שמדידות מהסוג הזה יספרו באמת את הסיפור שלו.
העזרה שלו בהגנה, ההגנה האישית, עשיית הדברים הקטנים בהתקפה, ההקרבה האישית למען הקבוצה, כל מה שעשה את נדב אחד מהכדורסלנים הכי גדולים שהיו במכבי פשוט לא יופיעו בטופס שלך.
בלו שחקן מצוין וקלע נדיר אבל הוא לא עשה אף אחד אחר לטוב יותר.
נדב בעיני הוא באמת היה אחד לדור ולמען האמת עוד לא היה לנו אחד כזה מאז.
רק לדמיין מה היה נהייה מאליהו אם הוא היה נותן הגנה ועובד קשה כמו נדב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 2:15 pm 
Hall of Famer

היו גדלות לו שערות בכתפיים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 2:37 pm 
Junior

קרוב לוודאי :-)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 2:38 pm 
Hall of Famer

נדב? עבודה קשה? רן, אני זוכר את נדב מצויין עוד מהימים שלו בקונטיקט, אם היה לו את מוסר העבודה שאתה מדביק לו, הוא היה מגיע ל-NBA ולא למכבי, כי בקונטיקט הוא היה גם שחקן התקפה ענק והקפיד לשמור על כושר ומשקל, מהרגע שהוא הגיע למכבי הוא נראה רוב הזמן בערך כמו גיא פניני ומשחק ההתקפה שלו נעלם כמעט לגמרי. הוא כן שחקן שהיה עובד קשה מאוד במהלך המשחק, בעיקר בהגנה, אבל עובד יותר עם הראש ופחות עם הגוף, הוא אף פעם לא נראה כמו בלו שאתה רואה על הגוף שלו ובכל תנועה אצלו שהוא משקיע שעות על גבי שעות של אימונים ביום ברמה כמעט אובססיבית. אם לנדב היה את מוסר העבודה של בלו, הדיון הזה בכלל לא היה צמוד לדעתי, נדב היה לוקח בקילומטרים (ואם הוא היה מקפיד לשמור על כושר ומשקל ומתאמן כמו שצריך רוב הסיכויים שהוא היה משחק רוב הקריירה שלו כ-3, אבל זה כבר נושא לדיון אחר), אבל כמו שהקריירות שלהם התפתחו, בעיני זה מאוד צמוד, אני חושב שהפיק של בלו היה טיפה יותר גבוה מזה של נדב, אבל נדב היה יותר יציב לאורך הקריירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 5:36 pm 
Hall of Famer

נורטון, יש מחלוקת עובדתית רציניצ איתך. יש אלמנט אחד בתחום היכולת האיש בהתקפה שבו הנפלד עולה על בלו, בהרבה, וזו היכול לייצר מכדרור. ולא, לא חצי חדירות. חדירות קומפלט, כל הדרך מבחוץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 5:45 pm 
Hall of Famer

רן כתב:
מבחינתי זה נדב בלי תחרות בכלל.
נדב הוא השחקן האחרון שמדידות מהסוג הזה יספרו באמת את הסיפור שלו.
העזרה שלו בהגנה, ההגנה האישית, עשיית הדברים הקטנים בהתקפה, ההקרבה האישית למען הקבוצה, כל מה שעשה את נדב אחד מהכדורסלנים הכי גדולים שהיו במכבי פשוט לא יופיעו בטופס שלך.
בלו שחקן מצוין וקלע נדיר אבל הוא לא עשה אף אחד אחר לטוב יותר.
נדב בעיני הוא באמת היה אחד לדור ולמען האמת עוד לא היה לנו אחד כזה מאז.
רק לדמיין מה היה נהייה מאליהו אם הוא היה נותן הגנה ועובד קשה כמו נדב.

אציין רק שבטח שמדידות כאלה יספרו אל פחות חלק מהסיפור. תחת הקטגוריה ״הישגים קבוצתיים״

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 5:48 pm 
Hall of Famer

אורן כתב:
נורטון, יש מחלוקת עובדתית רציניצ איתך. יש אלמנט אחד בתחום היכולת האיש בהתקפה שבו הנפלד עולה על בלו, בהרבה, וזו היכול לייצר מכדרור. ולא, לא חצי חדירות. חדירות קומפלט, כל הדרך מבחוץ.

אולי קצת יותר בתחילת הקריירה. אני מניח שראיתי את נדב בלפחות 100 משחקים ומן הסתם הרבה יותר. ואם הוא ידע ליצור מכדרור, הוא לא ממש הראה את זה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 6:05 pm 
Hall of Famer

לא ראיתי את הנפלד בתחילת הקריירה. אבל בין 95' לסוף הקריירה ראיתי כמעט את כל המשחקים במסגרות הארופיות. אמנם בנבחרת זה בלט יותר, אבל גם במכבי הוא היה חודר לא רע בכלל. ודאי שעשה את זה הרבה יותר מבלו.

זה נכון שהייתה איזו דעיכה בעניין הזה, אבל בעונת הסופרוליג, אחרי שהוא רזה, זה חזר ביגטיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 6:11 pm 
Hall of Famer

בל נשכח שנדב גם הוריד לגמצ'י את הכדור לשלשה משלושת-רבעי מגרש ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 6:14 pm 
Hall of Famer

להנפלד היו יכולות התקפיות לא רעות. האיש פשוט לא זרק.
אולי פסיכולוג יכול לענות על מדוע אבל הבן אדם לא דרש את הכדור,לא זרק כמעט,לא דיבר על זה בכלל. נראה היה שלא מפריע לו בכלל לסיים עונה עם אפס זריקות.
היו לו דווקא כניסות ומובים לא רעים. היתה לו גם התמצאות טובה. - שים אותו עם שאראס וויציץ' והוא בכלל היה מקבל איזה 3-4 קרש סל.

בלו - שחקן מצויין. עוד בתחילת הקריירה שלו שהוא לא קיבל צ'אנסים (כמו יותם. יש איזה משהו במכבי ששחקן בעונה הראשונה צריך לסבול ורק בעונה השניה שכמובן הוא לא שיפר שום אספקט - הוא יקבל צ'אנסים. ראה ערך ג'יימס,בלו,הלפרין,קטש (שקיבל בגלל פציעה של גודס).
בלו היה צריך להיות שחקן של 10 עונות בNBA והוא היה רחוק יומיים משם עם חוזה בסקרמנטו. יש לו את הידית של סטיב נובאק או מאט בונר והם לא שומרים גדולים והם בNBA כבר מספיק עונות.
אם היה משחק בשנות ה90 האיש היה שחקן של 30 דקות לערב אבל מאז שבאירופה עברו לסגלים של 11 שחקנים הוא קיבל פה ושם צ'אנסים אמיתיים.

זו בחירה קשה כי הם ממש שונים. מבחינתי בלו הוא 3 ונדב 3-4

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 6:33 pm 
Hall of Famer

גם אוחיון ובורשטיין לא קיבלו הזדמנויות בעונה הראשונה שלהם במכבי? ופניני? ואליהו?

ולא הבנתי איך שרבבת גם את קטש כדוגמא לשחקן שלא קיבל הזדמנות בעונה הראשונה. לא נוכל, לעולם, לדעת מה הי, קורה אילולי הפציעה של גודס. אבל כעובדה, היא קרתה, וקטש הפך לרכז היחיד בסגל (ליף חילטר קצת גם כרכז) החל משלב מוקדם מאוד של העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 6:42 pm 
Hall of Famer

אורן כתב:
גם אוחיון ובורשטיין לא קיבלו הזדמנויות בעונה הראשונה שלהם במכבי? ופניני? ואליהו?

ולא הבנתי איך שרבבת גם את קטש כדוגמא לשחקן שלא קיבל הזדמנות בעונה הראשונה. לא נוכל, לעולם, לדעת מה הי, קורה אילולי הפציעה של גודס. אבל כעובדה, היא קרתה, וקטש הפך לרכז היחיד בסגל (ליף חילטר קצת גם כרכז) החל משלב מוקדם מאוד של העונה.

קטש קיבל צ'אנס כי גודס נפצע. אם גודס לא היה נפצע ייתכן שקטש היה גומר כמו הלפרין.
מכבי אלופה בלסרס שחקנים שמגיעים בעונה הראשונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 6:47 pm 
Hall of Famer

ואם לסבתא היו רולר בליידז.

עובדה - גודס נפצע, קשט קיבל אמאמא של ההזדמנות. וזה לא שלפני הפציעה של גודס היו עוד מחליפים לעמדה הזו.

ועוד לא התמודדת עם הדוגמאות האחרות שהבאתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 6:51 pm 
Hall of Famer

עם כל הכבוד לבלו (ויש כבוד) הוא לא באיזור החיוג של נדב הנפלד שלדעתי היה אחד משחקני ההנגה הטובים ביבשת עם אינטלגנצית משחק גבוהה מאוד,אז נכון שהוא היה שחקן התקפה בינוני אבל אצל נדב הערך המוסף מתבטא מחוץ לסטטיסטיקה הרישמית .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 6:56 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אורן כתב:

עובדה - גודס נפצע, קשט קיבל אמאמא של ההזדמנות. וזה לא שלפני הפציעה של גודס היו עוד מחליפים לעמדה הזו.

ובנוסף לדוגמאות של אורן צריך לציין את גודס עצמו, אגב.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 7:01 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אורן כתב:

ובנוסף לדוגמאות של אורן צריך לציין את גודס עצמו, אגב.
החלטתי להתאפק ולא לחזור כל כך הרבה אחורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 9:00 pm 
Hall of Famer

מהרגע שהחלה העונה ה-1 של קטש במכבי ועד הפציעה של גודס עברו בערך שבועיים וחצי........
אגב, גם דורון ג'מצ'י סורס בעונה ה-1? (רמז: לא....). ומה עם הנפלד? סורס בעונה ה-1? ודורון שפר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 9:18 pm 
Junior

נורטון כתב:
אבל מצד שני, קשה לי מאד להגדיר את בלו כשחקן שאינו שחקן קבוצתי. נכון – האסיסט הקבוע הזה קצת מטריד, ואני לא זוכר איזו מסירה גדולה של בלו אי פעם

סליחה שאני נתקע דווקא על השורה הזאת, אבל אני ממש לא חושב שאסיסטים מייצגים קבוצתיות. אסיסטים מייצגים ראיית משחק פחות או יותר. יש המון מקרים (במיוחד בNBA) ששחקן מחזיק כדור 16-17 שניות בהתקפה (כמעט כל הסופרטסטארים עושים את זה כמה פעמים במשחק) ומסיימים חדירה באסיסט - זה לא מהלך קבוצתי ולא מראה על משחק קבוצתי.
בלו לפי מה שראיתי הוא שחקן קבוצתי. הוא מניע את הכדור יפה, הוא לא תמיד תחנה אחרונה ואי אפשר להגיד עליו שהוא סוליסט. אבל בתור שחקן שכמעט ולא מוריד כדור לרצפה, מאיפה הצפייה שהוא ייצור מספר רב של מצבים לאנשים אחרים?

ועוד הערה על הנפלד - הרמה שבה הוא שמר מורידה את הרלוונטיות של ההתקפה שלו . אם יש לא מעט כוכבים שקלעו המון אבל כמעט ולא שמרו, נדב הוא מבחינתי המקרה ההפוך - הוא כוכב כי הוא היה עד כדי כך טוב בהגנה שאפשר לקבל את העובדה שהוא היה מתקיף בינוני.

מבחינתי הנפלד לוקח את המצ'-אפ, אבל לא בנוק אאוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 14, 2013 9:49 pm 
Sophomore

shmueliki כתב:
בל נשכח שנדב גם הוריד לגמצ'י את הכדור לשלשה משלושת-רבעי מגרש ...

חןחן...

אני חושב שיש כאן מקרה שדומה למצ'אפים אחרים שהיו בעבר. השחקן הטוב יותר הוא די במובהק נדב שההגנה שלו היתה שם דבר באירופה כולה, ידע להפעיל אחרים וכשצריך גם חדר או התגלגל אל מתחת לסל לנקודות קלות והדגש הוא על כשצריך, וזה באמת לא היה המון פעמים. הקליעה שלו באמת היתה פספוס ואני עוד זוכר את האגדות על המכשיר המיוחד שמכבי הביאה כדי לסדר לו את הקליעה (יש מצב שאורן80 העלה פעם תמונה של זה או שאני מדמיין?). מצד שני, כשבונים קבוצה לתואר אני חשוב שאני הולך עם בלו- שמבצע את התפקיד הספציפי שלו בשלמות- לקלוע כשאתה ממש תקוע, כשצריך לפתוח רחבות או לדפוק שלשת מומנטום במעבר.

עורך אחרי המשחק שחיזק אותי בדעתי: היה שלב שבו פאו הורידו לשש בערך 5 דקות לסוף (מהזיכרון), מכבי היתה מלאת עבירות ומבולגנת להפליא ואני אישית חשבתי שהמשחק בדרך להתהפך. אז הגיע מר בלו ובסיבוב, בלי לעצור, עם יד בפרצוף דפק שלשה שהחזירה לתשע. מבחינתי זה היה המהלך שהכריע את המשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 15, 2013 8:40 pm 
Hall of Famer

מה שמאיר את מוסר העבודה של נדב הן 3 תמונות פשוטות. תמונה של נדב בגליל לפני הנסיעה לקונטיקט - שחקן שחיף שזקוק להעלות דחופות מסת שריר. תמונה של נדב בקונטיקט - שחקן בנוי לתלפיות, מבנה גוף אתלטי ללא משקל עודף. תמונה של נדב במכבי בסוף שנות התשעים - שחקן עם משקל עודף, בטן רוטטת ותחת גדול.

לגבי הקליעה, אפשר לציין שהנפלד בזמנו החזיק בשיא השלשות לרוקי בביג איסט. לאן נעלמה הקליעה מבחוץ? כשלא עובדים על הקליעה, היא הולכת ונעלמת.

נדב, לצד ג'מצ'י הוא הפספוס הכי גדול של הכדורסל הישראלי. מאחר שאצל ג'מצ'י הפיתרון היה זרקת אינטליגנציה, אז העצלנות של נדב הייתה הדבר הכי מדכא בכדורסל הישראלי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 15, 2013 8:47 pm 
Senior

עמוס לב כתב:
מה שמאיר את מוסר העבודה של נדב הן 3 תמונות פשוטות. תמונה של נדב בגליל לפני הנסיעה לקונטיקט - שחקן שחיף שזקוק להעלות דחופות מסת שריר. תמונה של נדב בקונטיקט - שחקן בנוי לתלפיות, מבנה גוף אתלטי ללא משקל עודף. תמונה של נדב במכבי בסוף שנות התשעים - שחקן עם משקל עודף, בטן רוטטת ותחת גדול.

לגבי הקליעה, אפשר לציין שהנפלד בזמנו החזיק בשיא השלשות לרוקי בביג איסט. לאן נעלמה הקליעה מבחוץ? כשלא עובדים על הקליעה, היא הולכת ונעלמת.

נדב, לצד ג'מצ'י הוא הפספוס הכי גדול של הכדורסל הישראלי. מאחר שאצל ג'מצ'י הפיתרון היה זרקת אינטליגנציה, אז העצלנות של נדב הייתה הדבר הכי מדכא בכדורסל הישראלי.

מה עם קטש?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 15, 2013 9:12 pm 
Sophomore

בסופו של דבר, למרות שאחד מאסטר התקפה והשני מאסטר הגנה - הסטט' שלהם כמעט זהה.
זה בטח מוריד נקודות מבלו - שזה היתרון היחסי הגדול שלו.
(למרות שאני מניח שלנדב היו יותר דקות משחק?)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 15, 2013 9:22 pm 
Hall of Famer

אני לא חושב שקטש פספוס גדול מהבחינה של לאן הוא הגיע. ברור שהפציעה הרגה קריירה שיכלה להמשיך. אבל אני לא חושב אם קטש היה עושה משהו שונה, הוא היה שחקן אחר. אני בהחלט חושב שהנפלד אם רק היה עובד קשה היה יכול להיות שחקן אן.בי.איי או לפחות שחקן אירופאי הרבה יותר משמעותי.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 15, 2013 9:29 pm 
Hall of Famer

Mako Regever כתב:
בסופו של דבר, למרות שאחד מאסטר התקפה והשני מאסטר הגנה - הסטט' שלהם כמעט זהה.
זה בטח מוריד נקודות מבלו - שזה היתרון היחסי הגדול שלו.
(למרות שאני מניח שלנדב היו יותר דקות משחק?)

בלו במכבי של שנות התשעים, היה שחקן של 30 דקות לערב עם 15 נקודות בממוצע למשחק, בדיוק כפי שהיה בבולוניה ובלה מאן. העומק של הקבוצות של שנות התשעים פשוט היה הרבה יותר רדוד מאשר זה של עשור מאוחר יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 60 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 13 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה