סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' יולי 07, 2024 3:30 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 4 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: ליגות נמוכות
הודעהפורסם: א' דצמבר 22, 2013 1:08 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
קודם כל שלום לכולם, קוראים לי תמיר וחיפוש אחר מידע באינטרנט הוביל אותי לפורום הזה בתקווה שאני אקבל כמה תשובות.
אשמח לקבל כמה שיותר מידע מאנשים שלוקחים חלק בליגה א' או ב' לגבי מה שהולך שם.
בשנתיים האחרונות מאז שהשתחררתי אני משחק בספורטק בתל אביב כ3-4 פעמים בשבוע ולאחרונה חשבתי למצוא קבוצה בליגה נמוכה.
הנה מס' שאלות שאשמח לקבל עליהן תשובות:
* קראתי פה בפורום משהו שנכתב לפני שנה בערך בנושא וראיתי שאנשים מדברים על להבחן לקבוצה בליגה א' באמת יש בחינות לקבוצות?
* אני מניח שלאנשים בקבוצות יש עוד הרבה עיסוקים מעבר לתחביב הזה. האם כולם מגיעים לכל אימון ומשחק או שכל פעם מגיע מי שיכול? כמה זה גמיש מבחינת אילוצים של השחקן (עבודה, לימודים, חו"ל)?
* האם זה נפוץ ששחקן מצטרף באמצע העונה ועד מתי אפשר להצטרף?
* קראתי גם שהגובה מאוד משחק תפקיד בנוגע לאם יקחו אותך לקבוצה, האם זה שאני 1.95 ישפיע? ואם כן אז האם יתנו לי להרקב בצבע כמו הטעות שעושים עם כל שחקן נוער מעל 1.90 או שייתנו לי לשחק גארד כמו שאני רוצה?

אלו כמה שאלות כלליות אבל שוב אשמח לקבל כמה שיותר מידע בנושא.
תודה.

נערך לאחרונה על ידי Tamarcuse בתאריך א' דצמבר 22, 2013 2:37 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: ליגות נמוכות
הודעהפורסם: א' דצמבר 22, 2013 1:58 pm 
מנהל פורום

1. יש באמת בחינות לקבוצות. מן הסתם לא יצרפו שחקן שלא מכירים בלי לראות מה הוא יודע.

2. זה מאוד תלוי בקבוצה וכמובן גם במעמד שלך. אם פה ושם אתה תפסיד אימון או משחק יבינו את זה כי בסופו של דבר מדובר בליגה חובבנית. אבל אם עכשיו לא תהיה ב50% מהאימונים בגלל עבודה אז חבל על הזמן שלך ושל שאר הקבוצה. עדיף שצעיר אחר יקבל את הדקות והניסיון.

3. יש תאריך שאני לא זוכר מהו שאסור ממנו לרשום שחקנים חדשים. בכל מקרה הליגה כנראה התחילה סביב אוקטובר ככה שכנראה עוד ניתן בזמן הקרוב.

4. מאוד תלוי בך ובסיטואציה שתיקלע אליה. אני מניח שאם יש כבר גבוהים סבירים בקבוצה ואתה מאוד גארד אוריינטד, לא ישימו אותך ב-5...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 23, 2013 2:22 pm 
Sophomore

אני יכול לענות על השאלות מנסיוני בליגה ב' (~6 שנים)

1. זה מאד תלוי בקבוצה ובאיזה מחוז מדובר, אבל לרב פשוט יגידו לך לבוא לכמה אימונים ואחרי כמה שבועות יגידו לך אם יש על מה לדבר (בליגה ב' זה לרב אימון בשבוע)

2. מה ששיבר אמר. כדי להכנס לקבוצה ולהגיע למעמד שבו אתה מקבל דקות משמעותיות כדאי לך להתמיד בשנים הראשונות. אצלינו למשל יש שחקן שכבר נמצא שנים בקבוצה וגם שנים היה אחד השחקנים הטובים בליגה והיום למשל הוא כמעט לא מגיע למשחקי חוץ. זה לא מונע ממנו לקבל 25-30 דקות כשהוא כן נמצא. שחקן חדש לא היה מקבל את הפריווילגיה הזאת.

3. אני חושב שרישום של שחקנים חדשים אפשר לעשות בתאריכים מוגדרים, והחלון הבא הוא בינואר, אבל את זה בקבוצה ידעו להגיד לך הכי טוב.

4. שאלה מורכבת. בכל ליגה ב' ירושלים למשל יש לדעתי שני שחקנים שיותר גבוהים ממך. אחד מהם זה דורון שפע. אצלינו בקבוצה יש כזה מחסור בגבוהים, שכנראה בכל מקרה היית מוצא את עצמך רב הזמן ב4-5. אם יש קבוצה שיש לה שניים שלושה גבוהים סבירים ובהנתן שהיתרון שלך מעמדות הגארד הוא משמעותי, יש סיכוי שאחרי תיאום ציפיות עם המאמן תוכל לשחק 2-3-4. בנוסף קח בחשבון שלרב היתרון של טווינרים כאלה הוא לשחק בעמדה הגבוהה יותר ולהוות אים מבחוץ מאשר לשחק בחוץ ולקבל שומר גארד. גם על גארנט אמרו שהוא יכול להיות קטלני ב-3 והוא שיחק כל הקריירה 4-5, או שנוביצקי יכול להיות מפלצת בעמדה 2 אבל הוא דווקא אפקטיבי יותר כ-4 עם קליעה אבסולוטית.

בנימה יותר כללית, אני מאד ממליץ לך ללכת לשחק בקבוצה. לדעתי אי אפשר להשוות את הכיף שיש במשחק תחרותי אמיתי לעומת פיק-אפ גיימס בספורטק/גן הפעמון.
המשתמש שפתח את הנושא הקודם (אוראלזור?) לדעתי בסוף הלך לשחק בליגה למקומות עבודה. תוכל לשאול אותו מה הוא אומר עליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 23, 2013 2:48 pm 
מנהל פורום

אולי אני ממש ממש טועה, אבל אני קצת מרגיש ממה שאתה כותב שיש לך מן זלזול בליגות הנמוכות ושאתה גם בא בגישה קצת מתנשאת ("שייתנו לי לשחק גארד כמו שאני רוצה").

הרי מה בעצם הבעיה בלקחת בנוער כל שחקן סביב 1.90 ולשים או סנטר? בזה שאז מראש פוסלים כל סיכוי שלו להגיע לליגות גבוהות. הליגות הנמוכות מיועדות בראש ובראשנה לכאלה שלא היו מספיק טובים או רציניים (או שסתם כבר רחוקים משיא הקריירה) לרמות הגבוהות, ולא בשביל לגדל שחקנים.
1.95 זה גובה שמתאים לסנטר ברוב גדול מהקבוצות בליגה ב' וגם ליגה א'. אם תבוא בגישה של "אני אשחק איך ואיפה שיגידו לי ואעשה את מה שיהיה לטובת הקבוצה" אז אולי אולי יש לך סיכוי להשתלב גם באמצע שנה וגם זה בסימן שאלה גדול אם אין לך ניסיון מוקדם בקבוצות אחרות.
עם כל הכבוד לספורטקים למיניהם, כדורסל מסודר שונה מכדורסל בשכונה וגם אם נגיד אתה יותר טוב ב-1על1 משחקנים שכן משחקים בליגה, אז זה לא אומר שאתה תשתלב יותר טוב מהם בליגה עצמה.

אני מכיר איזה אחד, 1.93 עם מוטת ידיים אדירה ואתלט מדהים ויש לו גם שליטה בכדור וקליעה טובה מ-3. הוא התחיל לשחק כדורסל בגיל דיי מאוחר ובשכונה הוא יכול לגבור בקלות גם על שחקנים מליגה א'. זה אדם שבתיאוריה היה לו פוטנציאל של ליגת על אם היה מתחיל לשחק בגיל צעיר. גם אם איך שהוא עכשיו הוא יכול להיות שחקן מצויין בעמדה 4 בליגה א' דרום, אבל הוא מבחינתו חושב שהוא רכז/קלעי ולכן כל פעם שניסה להיבחן לקבוצה ישר נזרק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 4 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה