סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 22, 2024 6:32 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 9 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אפריל 26, 2017 5:08 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
פיני גרשון,
דאגתי מעט לבריאותך כשראיתי איך נאלצת להשתעל בזמן שעידו גור פירגן ב"חמישיות" לספר שכתבתי. כנראה שאני באמת תקוע לך כמו עצם בגרון.
האמת היא שלא הופתעתי לשמוע אותך אמש, שהרי תמיד ידעת לנצל את הבמה שקיבלת. כמאמן וכפרשן הקפדת לספר בכלי התקשורת על המוח הענק בו ניחנת - גודל שלעתים הוטל בספק ע"י אחרים - בעוד שאת יריביך, ולמעשה את כל מי שהיה סביבך, תמיד בחרת להקטין.

אתה בטח זוכר כיצד הגבת פעם, כאשר נשאלת לפני אחד המשחקים על "קרב המוחות" הצפוי בינך לבין צביקה שרף - "מי כאן המוח השני?", תהית;
לMuli Katzurin, האדריכל שאת פירות השקעתו בגליל העליון אתה קצרת, לעגת שאינו מסוגל לעמוד בלחץ;
על David Blatt, שבנה עבורך במכבי את הקבוצה הגדולה של תחילת המילניום, לכלכת מיד כאשר הועבר אליו שרביט האימון;
את Sharon Drucker, עוזר אחר שלך בעבר, אתה מבזה כבר שנים בכל הזדמנות.

לאורך הקריירה השארת עוד רבים מדממים בצד הדרך. הסתלבטת על צבע עור ומבטא, על משקל ומין, וכפי שכתב עליך עפר שלח בזמנו, לא הפסקת לנשוך את הידיים שהאכילו אותך: את מקדונלד ושארפ, שהביאו לך תהילת עולם, כינית אותם "עבדים" ו"טיפשים"; את הקבוצה שהפכה אותך למיליונר ביזית, עד שלפתע שבת לשורותיה כעוזר מאמן, וכשעזבת שוב בטריקת דלת חזרת לשמוח לאידה.

אתה מבין, פיני - אתה פנקסן. פנקסן שדואג להקטין את כל מי שאינו חבר בלהקת המעודדות שלו. גם אותי ניסית להקטין, מאז שסיקרתי אותך בשנים 2009-2010 במכבי ועד היום. אתה היית המאמן ואני עיתונאי שסיקר את התרסקות הקבוצה שהנהגת. כתבתי את כל האמת, את כל מה שידעתי, בלי פילטרים, ולא אהבת את זה. כתבתי על הכישלון המקצועי, על החשד לקומבינות עם סוכנים, על כך שתוך כדי העונה הפסקת לדבר עם העוזרים שלך, ואפילו ראיינתי את אחד השחקנים שלך בסגל, שאמר לציטוט ובשמו המלא שאתה לא סופר ושמעולם לא ספרת את החבר'ה הישראלים במכבי.

לאחר שניסית להעביר אותי לכוחותיך בשיחת מסדרון מחוץ ליד אליהו והבהרתי לך שהמשחק הזה אתה לא תוכל לצאת מנצח, סירבת לענות על שאלותיי במסיבת עיתונאים. נעלבת. אף הודעת מול המיקרופונים, בשידור חי, לעיניי צופים רבים, שתאכיל אותי "הרבה חרא".
זו הייתה תחילת של תקופה ארוכה בה האקרדיטציה שלי אוימה להישלל, בה נחסמתי פיזית (!) בכניסה לחדר ההלבשה והתמודדתי עם שאר התנכלויות שאין זה המקום לפרטן.

אבל ההבדל בינינו, פיני, הוא שאני לא מנהל ולא ניהלתי רשימות שחורות. הסיפורים שכתבתי תמיד נכתבו ללא העדפה מתקנת. יכולתי לפרסם דברים כנקמה - הרי גם אתה יודע שהובאו לידיעתי סיפורים רבים אודותיך שהיו יכולים להכאיב לך מתחת לחגורה, אך תמיד בחרתי שלא להתפלש ברכילות זולה ולהתעסק בכדורסל. אך כשאתמול קראת לפרויקט חיי "ספר רכילות", כשאתה יודע היטב שכל מילה שכתובה בו, עליך ועל אחרים, היא אמת חקוקה בסלע, החלטתי שלא לשתוק עוד.

פיני, אולי במקום לכחכח את עצמך לדעת, ספר לצופיך מדוע סירבת בכל תוקף להתראיין לספר על מועדון שאתה מחשיב את עצמך לאחד מאבותיו? אולי תחשוף ממה כל כך פחדת? האם לצד כל המחמאות שקיבלת בספר (ובצדק), חששת שאספר מי באמת היה המוח מאחורי הקבוצות הגדולות שאימנת? ומי כיבה את השריפות שהפה שלך הצית מאחורי הקלעים? ומי העביר את האימונים בזמן שאתה עשית טלפונים ונשנשת בורקסים עם גבינה על הספסל?

פיני, אני אומר שזה ספר על ספורט, תרבות והיסטוריה. אתה אומר שזה ספר על רכילות. אם אתה בטוח בעצמך, אני מודיע לך קבל עם ועדה שאהיה מוכן להיפגש איתך בכל תכנית ובכל ערוץ, בשידור חי, ולפתוח את כל הקלפים. הייתי קורא לזה קרב מוחות - אם רק ידעתי מי כאן המוח השני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 26, 2017 5:54 pm 
מנהל פורום

חחח גדול
התגעגעתי לגרינוולד

אבל אם כבר העלמות תקשורתית, לאן נעלם אוהד? רוצה לשאול אותו למה לקח לספר כל כך הרבה זמן לצאת לאור, למעשה 7 שנים אחרי שהובטח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 26, 2017 6:03 pm 
Sophomore

גרינוולד צודק כנראה, ופיני באמת חלאה, אבל בתור אחד שזוכר את הכתבות של גרינוולד מאותה תקופה אני יכול להגיד שהוא לא חף מפנקסנות והכתבות שלו לא תמיד היו ענייניות (בתוכן ובתזמון שלהן).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 26, 2017 6:29 pm 
מנהל פורום

ברור שגרינוולד חלק ממאבק מלוכלך שמתנהל בהנהלת מכבי, לדעתי הוא לקח את הצד של רענן כץ ואיזה קציר אחד שהזין אותו
היו לו סקופים שלא יאמנו על מכבי כולל צילומי מסמכים
ברור שהיה לו גרון עמוק במכבי שהזין אותו ליפי האג'נדה של אותו גורם
לא פלא שהוא נעלם והפסיד לכתוב ברגע שרענן כץ כבר לא היה חלק ממכבי ...2009 או משהו כזה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 26, 2017 6:44 pm 
Hall of Famer

צביקה קציר?

Sent from my GT-I9500 using Forum Runner

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 26, 2017 6:47 pm 
מנהל פורום

כן, הוא עדיין בהנהלה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 26, 2017 7:06 pm 
Hall of Famer

uriel17 כתב:
ברור שגרינוולד חלק ממאבק מלוכלך שמתנהל בהנהלת מכבי, לדעתי הוא לקח את הצד של רענן כץ ואיזה קציר אחד שהזין אותו
היו לו סקופים שלא יאמנו על מכבי כולל צילומי מסמכים
ברור שהיה לו גרון עמוק במכבי שהזין אותו ליפי האג'נדה של אותו גורם
לא פלא שהוא נעלם והפסיד לכתוב ברגע שרענן כץ כבר לא היה חלק ממכבי ...2009 או משהו כזה

גרינוולד עזב את וואלה לפני שנתיים בסה"כ. עד אז עוד היה כותב. כמובן שסקופ ברמה של חשיפת נתוני השכר כבר לא היה לו, אבל זה ממילא סקופ של פעם בחיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 26, 2017 7:37 pm 
מנהל פורום

כשהוא עזב הספר היה אמור לצאת לאור בסוף זה נמשך כמעט שלוש שנים ואני תוהה האם יש סיפור אפל מאחורי העיכוב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 26, 2017 10:18 pm 
Junior

zurkin כתב:
גרינוולד צודק כנראה, ופיני באמת חלאה, אבל בתור אחד שזוכר את הכתבות של גרינוולד מאותה תקופה אני יכול להגיד שהוא לא חף מפנקסנות והכתבות שלו לא תמיד היו ענייניות (בתוכן ובתזמון שלהן).

פיני חלאה אבל חתום על שורת הישגים שמעט מאמנים באירופה השיגו, כולל לאמן את הקבוצה שהייתה אולי הגדולה אי פעם (באירופה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 9 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עופר האדום ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה