סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' יוני 28, 2024 5:16 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 110 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: דור העתיד הישראלי
הודעהפורסם: ד' יולי 01, 2020 4:45 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
ת'רד לדיונים על דור העתיד של הכדורסל המקומי. וכדי לא לגלוש לבני 25 שעוד קוראים להם ילדים, נגדיר את זה כילידי 2000 והלאה.

זה הטופ-10 שלי כרגע (מוגבל לגיל 16 ומעלה). פתוח לשכנועים על מי גבוה/נמוך מדי או צריך להצטרף/לצאת מהרשימה. וכמובן, כשמדברים על ילדים (והפעם באמת), זה מאוד דינאמי ויכול להשתנות תוך כמה חודשים.

1. ...
2. נועם דוברת
3. ימדר
4. עמנואל שארפ
5. יותם חנוכי
6. יובל לוין
7. גלעד לוי
8. הראל רינסקי
9. דורי סהר
10. בן ממן
11. עידן אלבר

כמה הערות:

המקום השני די צמוד ואם הייתם שואלים אותי לפני חצי שנה, זה היה ימדר בלי ספק. אבל ים לא עשה את ההתקדמות שציפיתי שיעשה השנה (כרגע גם לא אחרי הפגרה) ודברת, שצעיר ממנו בשנה וחצי, ממשיך להתקדם באופן עקבי. בהגנה הוא משמעותית טוב יותר לדעתי והתקפית התקרה שלו אולי נמוכה יותר בגלל האתלטיות הבינונית, אבל כמו שכתבתי לא מזמן, אני רואה אצלו אלמנטים דורון שפריים.

גם לחנוכי יש פוטנציאל גבוה, אבל גם אצלו לא ראיתי התקדמות גדולה בשנתיים האחרונות, חלק מזה כנראה בגלל הפציעות.

לוין הוא קצת וויילד קארד. יש לו נתונים טובים מאוד והוא הראה פוטנציאל אמיתי בטורניר היורוליג לנוער, אבל הוא עדיין בוסר וקשה לדעת לאן זה הולך.

נערך לאחרונה על ידי סאבוניס בתאריך ד' יולי 01, 2020 6:08 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: דור העתיד הישראלי
הודעהפורסם: ד' יולי 01, 2020 5:04 pm 
Sophomore

די ג'יי שארפ? מניח שהתכוונת לעמנואל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 01, 2020 6:08 pm 
Sophomore

Avishai כתב:
די ג'יי שארפ? מניח שהתכוונת לעמנואל.

כן, תוקן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 01, 2020 6:48 pm 
Hall of Famer

כמי שפחות עוקב אחרי חלק ניכר מהשמות הנ"ל - מעניין אותי דווקא לשמוע על מי שלא ברשימה - ולמה זה
גלעד לוי
תומר לוינסון (כבר ללא "הייפ" ותקוות לחלוטין?)

ואם אפשר עוד קצת להטריד (חרף מה שהגדרת... סליחה), נניח וזה ילידי 98 ואילך, איפה היית ממקם את זוסמן?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 01, 2020 7:03 pm 
Sophomore

shmueliki כתב:
כמי שפחות עוקב אחרי חלק ניכר מהשמות הנ"ל - מעניין אותי דווקא לשמוע על מי שלא ברשימה - ולמה זה
גלעד לוי
תומר לוינסון (כבר ללא "הייפ" ותקוות לחלוטין?)

ואם אפשר עוד קצת להטריד (חרף מה שהגדרת... סליחה), נניח וזה ילידי 98 ואילך, איפה היית ממקם את זוסמן?

שאלות טובות. יכול רק לומר מה דעתי האישית.

גלעד לוי דווקא כן ברשימה. מקום 7. יש בטח מי שישים אותו גבוה יותר. אני עדיין לא בטוח. יש לו נתונים פיזיים מרשימים -- גובה, מוטת ידיים טובה, וכפות ידיים גדולות שמאפשרות לעשות דברים יפים מדי פעם. אבל האיטיות וחוסר האגרסיביות הן ההפך מאיפה שהכדורסל של ימינו הולך אליו. אז נראה לי די סביר שייצא ממנו משהו כמו רוברט רות'בארט. לא רע, אבל גם לא גבוה העתיד של הכדורסל הישראלי. עדיין, גבוהים מתפתחים לאט יותר, אז ממש לא הייתי מוחק אותו.

תומר לוינסון? כבר כתבתי כאן בעבר שלדעתי אין ממש תקווה למשהו יותר משחקן ליגת על שולי. הסיבות בקצרה? נמוך יותר ממה שהגובה הרשמי מראה (צוואר ארוך וידיים קצרות), אתלטיות חלשה, היעדר פיזיות, הגנה רעה. מה שמשאיר אותנו עם הקליעה הנאה אבל הלא יציבה מרחוק ומחצי מרחק. קשה לבנות על זה. לא נראה לי שהוא אפילו היה מדורג בעשרים המובילים שלי.

זוס? כרגע הייתי עדיין מדרג אותו שני ברשימת ילידי 98 ואילך (למען האמת, גם 89 ואילך...). אוהב אותו ומאמין בו. אבל יש מצב שדברת יעקוף אותו עם השנים.

נערך לאחרונה על ידי סאבוניס בתאריך ד' יולי 01, 2020 8:25 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 01, 2020 8:18 pm 
Hall of Famer

אופס
כנראה "גלעד לוי" זה שם גנרי מדי ופיספסתי את הימצאותו ברשימה...
שאפו על הכתיבה בכל מקרה, מעניין מאוד

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 01, 2020 8:25 pm 
Junior

אם השאלה היא מי יותר טוב כרגע, מדר או דברת, אז התשובה היא מדר. אם השאלה היא מי יהיה יותר טוב בעתיד, אז התשובה היא מדר :)
אין מה להשוות מבחינת פוטנציאל התקפי והגנתי.
אגב, אני גם קצת מאוכזב מההתקדמות שלו בצד ההתקפי (בעיקר בגלל שהקליעה עדיין לא משתפרת), אבל מבחינה הגנתית הוא דווקא השתפר מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 01, 2020 9:31 pm 
Sophomore

מסכים לגבי השיפור בהגנה של מדר. עדיין חושב שדברת מגן טוב יותר כרגע. מסכים גם שהתקרה של מדר גבוהה יותר, בשני צידי המגרש. אבל מעבר להתקדמות האיטית השנה, אני קצת מודאג גם מממדי הגוף והפיזיות שלא כל כך משתפרים. הוא מתקרב כבר לגיל 20 ויצטרך להתחזק משמעותית כדי להיות גורם משמעותי בצבע בחצי המגרש ולא רק במתפרצות. הבדל נוסף ביניהם הוא שדברת נראה לי מתאים יותר לשחק ליד מוביל כדור בעוד שאם ים יגיע לשיאו זה יצטרך להיות בעמדת הפוינט גארד המאוד מאתגרת.

בכל מקרה, אני חושב שלמרות ההבדלים בתקרה (בעיקר בגלל האתלטיות), זה די קרוב בינו לבין דברת וקשה להגיד מי מהם יהיה בסופו של דבר שחקן טוב יותר (מקווה ששניהם יגיעו להיות שחקני יורוליג).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 01, 2020 10:18 pm 
Freshman

ממה שראיתי מגלעד לוי הוא רחוק מאוד מאוד כיום משחקן שיכול להיות שיכולים להגדיר כדור העתיד,
יש פוטנציאל אבל ממה שיצא לי לראות אותו לדוגמה מול ירושלים ההגנה שלו הסתכמה בלעמוד בצבע ולקוות שהוא יחסום מישהו.
הוא איטי מאוד וחלש מאוד (אני מציין אבל מצד שני הוא בן 17 וצריך להתחזק) יש לו קליעה רעה ראיתי משחק שלו באיזה טורניר נוער בספרד שמצאתי ביוטיוב (אין לי שמץ איך מצאתי) אבל הטכניקה שלו בזריקה הייתה רעה ועונשין הוא זרק באחוזים מזוויעים.
אני באופן אישי מחזיק יותר מדוברת ממדר אבל זאת דעתי.
בנוגע ליותם חנוכי, דבר ראשון הוא לא חזר טוב מבחינת הקליעה (לפחות מתחילת הליגת קורונה) שנה שעברה במשחק מול אילת שהוא קלע 18 נקודות הוא נכנס המון פנימה והראה המון כח והשנה פשוט לא רואים את זה ממנו וזה מאוד חבל לדעתי (אני לא יודע אם יש קשר לפציעה שהוא עבר בתחילת העונה) אבל רוב מה שהוא עושה זה בעיקר להרים שלשות באחוזים לא מספיק טובים. עונה שעברה שראיתי במשחק מול אילת ראיתי שחקן מאוד ורסטילי ואז ראיתי אותו גם קולע באחוזים טובים לשלוש ובעונה הזאת כל משחק הפנים שלו נעלם ואני לא מבין את זה (אלא אם מדובר בהתאוששות מפציעה).

את יובל לוין והראל רינסקי לא יצא לראות בכלל מישהו יכול לפרט עליהם קצת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 02, 2020 3:11 pm 
Sophomore

כינוי כתב:
ממה שראיתי מגלעד לוי הוא רחוק מאוד מאוד כיום משחקן שיכול להיות שיכולים להגדיר כדור העתיד,
יש פוטנציאל אבל ממה שיצא לי לראות אותו לדוגמה מול ירושלים ההגנה שלו הסתכמה בלעמוד בצבע ולקוות שהוא יחסום מישהו.
הוא איטי מאוד וחלש מאוד (אני מציין אבל מצד שני הוא בן 17 וצריך להתחזק) יש לו קליעה רעה ראיתי משחק שלו באיזה טורניר נוער בספרד שמצאתי ביוטיוב (אין לי שמץ איך מצאתי) אבל הטכניקה שלו בזריקה הייתה רעה ועונשין הוא זרק באחוזים מזוויעים.
בנוגע ליותם חנוכי, דבר ראשון הוא לא חזר טוב מבחינת הקליעה (לפחות מתחילת הליגת קורונה) שנה שעברה במשחק מול אילת שהוא קלע 18 נקודות הוא נכנס המון פנימה והראה המון כח והשנה פשוט לא רואים את זה ממנו וזה מאוד חבל לדעתי (אני לא יודע אם יש קשר לפציעה שהוא עבר בתחילת העונה) אבל רוב מה שהוא עושה זה בעיקר להרים שלשות באחוזים לא מספיק טובים. עונה שעברה שראיתי במשחק מול אילת ראיתי שחקן מאוד ורסטילי ואז ראיתי אותו גם קולע באחוזים טובים לשלוש ובעונה הזאת כל משחק הפנים שלו נעלם ואני לא מבין את זה (אלא אם מדובר בהתאוששות מפציעה).

די מסכים לגבי לוי. כאמור, אני בעיקר מדבר כאן על פוטנציאל בהתחשב בנתונים הפיזיים הבסיסיים. אבל יש גם מצב שבסופו של דבר לא ייצא ממנו שחקן משמעותי (כמו כמה אחרים ברשימה הזו).

יובל לוין הוא גארד גבוה (1.97 או משהו כזה) שמשחק בנוער של מכבי תל אביב. עדיין לא בן 17. די לייט בלומר, שאפילו לא שיחק עדיין באחת מנבחרות ישראל. כאמור, התרשמתי ממנו בעיקר בטורניר היורוליג האחרון לנוער, שם הראה ניצוצות של גארד עם קליעה טובה והבנת משחק (16 נקודות למשחק ב-58% משלוש, יחד עם 5 ריבאונדים ו-2.5 חטיפות). כמו שאמרתי, קצת וויילד קארד ונצטרך לראות איך הוא מתפתח.

רינסקי משחק ליד לוין בנוער של מכבי ומבוגר ממנו בשנה. הוא כבר שיחק עם הקדטים ולא הראה משהו מיוחד. אבל מדובר על גארד/פורוורד שלפי חלק מהדיווחים צמח כבר לגובה של מעל לשני מטר, ומכיוון שהוא אתלט לא רע נראה לי שיש כאן לפחות פוטנציאל לשחקן מעניין, בעיקר בגלל שכמו לוין יש לו טאץ' טוב בקליעה. באותו טורניר יורוליג לנוער, הוא קלע 18.5 למשחק, עם יותר מארבע שלשות פר משחק ב-47%.

אולי ודים יכול לספור עוד קצת על השניים הללו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 02, 2020 10:16 pm 
מנהל פורום

יובל לוין שחקן מאוד מעניין. אני אוהב גארדים גבוהים עם הבנת משחק טובה ויכולת מסירה. הבעיה שהוא עושה רושם של קצת "פרווה". גם ברמות הנוער לא נראה שהוא משתלט על משחקים ומנצל את הנתונים שלו בשביל לקלוע למשל 30 נק'. יש לו משחקים טובים, אבל הוא לא יציב בקטע הזה. מה שכן, זה לא בהכרח אומר משהו על הפוטנציאל שלו. היו כבר שחקנים שקלעו כל משחק בנוער 40 ולא יצא מהם כלום. הרי במילא בבוגרים הוא לא אמור להיות איזה כוכב, אבל הוא כן יכול להתפתח לגארד רול-פלייר נחמד, במיוחד אם יראה בעונה הקרובה גם שיפור באתלטיות והגנה טובה. אולי אפילו יהיה רכז בבוגרים.

רינסקי הוא מאלה שכבר בכיתה ח' היו 1.90 עם יכולות של גארד. בגיל 14 עבר מברנר למכבי ת"א, היה קבוע בנבחרות... אבל אני לא בטוח לגביו. לא ראיתי ממנו בשנים האחרונות יותר מדי יכולות של גארד. קליעה טובה וזהו. לדעתי הוא גם אתלט בינוני ביותר. בכל מקרה המון תלוי בבחירה שלו בשנה הקרובה - האם ישחק בקבוצה בלאומית שבאמת תתן לו במה, האם יתייבש בליגת העל או שמא ימשיך כחריג גיל בנוער בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 02, 2020 10:32 pm 
מנהל פורום

הטופ 10 שלי:
1. אבדיה

כדי לשקף את הפער כנראה צריך להוסיף או כמה שורות רווח, אבל הבנתם את הרעיון.
2. מדר
3. דברת
4. יותם חנוכי (אני עדיין מאמין בו, כל עוד הניידות שלו לא נפגעה, הכישרון עוד שם)

5. גלעד לוי (אני דווקא סקפטי לגביו, אבל הוא כל כך מיוחד שקשה להוריד אותו למטה)
6. בן ממן (יכול להיות 2-3 פיזי עם קליעה טובה, 1.98 בערך הבעיה שיקח לו זמן להסתגל לבוגרים כי הוא רגיל שיש לו יתרון פיזי ענק על בני גילו)
7. אלבר
8. עידו מנצ'ל, יליד 2004, רכז, סביב 1.90 אולי כבר, אולי פחות. עדיין צעיר אבל בונים עליו בנבחרות והוא מזכיר לי בכמה דברים את אלבר ויכול להיות גם יותר טוב ממנו. משחק במודיעין ולא עבר לאגודה גדולה יותר.
9. יואב ברמן, גם יליד 2004, 2-3 1.95 ואולי כבר יותר. קלעי מאוד מוכשר ושחקן אלגנטי. משחק באקדמיה של גלבוע והאמת יותר פוטנציאל ממנצ'ל, אבל מנצ'ל ניראה לי נחוש יותר להצליח אז דירגתי אותו מעל.
10. אליעד טל. בן 18 ויש מצב שהיה מוכתר לשחקן המצטיין בנוער העונה לאחר שהוביל את הפועל ת"א לצמרת. אני מכיר אותו כבר כמה שנים, אבל רק העונה עבר להפועל ת"א לאחר שאשקלון ירדו ליגה בנוער, וסוף סוף הוא התגלה ברמה ארצית. הוא גארד-פורוורד 1.95 מאוד אתלט ואני מקווה שילך לליגה לאומית ולא ישאר כחריג גיל בנוער, למרות שאולי "מגיע" לו שימצה את הקריירה בנוער אחרי שהעונה הנהדרת הנוכחית נקטעה בגלל הקורונה.

שווה לציין גם את טל פלד, בן 18 מהנוער של ראשל"צ. הוא שחקן נבחרת, מתאמן עם הבוגרים, קלעי מדהים אבל אני מרגיש שאין לו נתונים לרמות הגבוהות ובסופו של דבר האחרים, גם הצעירים יותר, מדורגים מעליו.

לא הכללתי את שארפ. סבבה הוא ישראלי, משחק בנבחרת והכל אחלה. אבל מבחינתי זה דיון על שחקנים צעירים שגדלו פה ו... אני גם לא מזחיק ממנו כשחקן כזה גדול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 02, 2020 11:35 pm 
Sophomore

דברת עם עוד משחק נהדר היום. הפעם הראשונה שהוא נראה לגמרי שייך גם מול תחרות ברמה גבוהה כמו מכבי. 9 נקודות ו-5 אסיסטים. לא קלע את השלשות, אבל יציב, אלגנטי, מבין משחק, ושומר מצויין (כולל מול אבדיה שגבוה ממנו בראש; דווקא אבדיה עם משחק הגנה חלש מאוד היום). עדיין מתקשה קצת בהובלת הכדור מול לחץ, אבל מאמין שזה ישתפר עם השנים והביטחון. ובכל מקרה, אני רואה אותו יותר כקומבו מאשר מוביל כדור עיקרי. דורון שפר כבר אמרתי? נדמה לי שבגיל שלו שפר עוד בכלל לא שיחק בבוגרים (גם קטש).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 03, 2020 1:57 am 
Sophomore

נועם דוברת - משפחה של אוהדי חולון שרופים והוא בראשון.
החמצה שלנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 03, 2020 5:16 pm 
Sophomore

ודים כתב:
הטופ 10 שלי:
1. אבדיה

כדי לשקף את הפער כנראה צריך להוסיף או כמה שורות רווח, אבל הבנתם את הרעיון.
2. מדר
3. דברת
4. יותם חנוכי (אני עדיין מאמין בו, כל עוד הניידות שלו לא נפגעה, הכישרון עוד שם)

5. גלעד לוי (אני דווקא סקפטי לגביו, אבל הוא כל כך מיוחד שקשה להוריד אותו למטה)
6. בן ממן (יכול להיות 2-3 פיזי עם קליעה טובה, 1.98 בערך הבעיה שיקח לו זמן להסתגל לבוגרים כי הוא רגיל שיש לו יתרון פיזי ענק על בני גילו)
7. אלבר
8. עידו מנצ'ל, יליד 2004, רכז, סביב 1.90 אולי כבר, אולי פחות. עדיין צעיר אבל בונים עליו בנבחרות והוא מזכיר לי בכמה דברים את אלבר ויכול להיות גם יותר טוב ממנו. משחק במודיעין ולא עבר לאגודה גדולה יותר.
9. יואב ברמן, גם יליד 2004, 2-3 1.95 ואולי כבר יותר. קלעי מאוד מוכשר ושחקן אלגנטי. משחק באקדמיה של גלבוע והאמת יותר פוטנציאל ממנצ'ל, אבל מנצ'ל ניראה לי נחוש יותר להצליח אז דירגתי אותו מעל.
10. אליעד טל. בן 18 ויש מצב שהיה מוכתר לשחקן המצטיין בנוער העונה לאחר שהוביל את הפועל ת"א לצמרת. אני מכיר אותו כבר כמה שנים, אבל רק העונה עבר להפועל ת"א לאחר שאשקלון ירדו ליגה בנוער, וסוף סוף הוא התגלה ברמה ארצית. הוא גארד-פורוורד 1.95 מאוד אתלט ואני מקווה שילך לליגה לאומית ולא ישאר כחריג גיל בנוער, למרות שאולי "מגיע" לו שימצה את הקריירה בנוער אחרי שהעונה הנהדרת הנוכחית נקטעה בגלל הקורונה.

שווה לציין גם את טל פלד, בן 18 מהנוער של ראשל"צ. הוא שחקן נבחרת, מתאמן עם הבוגרים, קלעי מדהים אבל אני מרגיש שאין לו נתונים לרמות הגבוהות ובסופו של דבר האחרים, גם הצעירים יותר, מדורגים מעליו.

לא הכללתי את שארפ. סבבה הוא ישראלי, משחק בנבחרת והכל אחלה. אבל מבחינתי זה דיון על שחקנים צעירים שגדלו פה ו... אני גם לא מזחיק ממנו כשחקן כזה גדול.

יואב ברמן זה שחקן שבמחשבה שנייה הייתי מכניס אותו לעשירייה שלי. מכמה משחקים שלו שראיתי, גבוה, יד טובה, שליטה נאה בכדור, וגם קצב משחק טוב. לוקח את הזמן בחדירות (חודר בעיקר לימין) ומסיים יפה. לא אתלט גדול, אבל בהחלט סביר. כמו שכתבת, שחקן שקול ואלגנטי. די מזכיר לי את נועם דברת כשהיה בגילו (רק ללפני שנתיים). העניין הוא שדברת עשה מאז קפיצה גדולה ובכל פעם שאני רואה אותו ניכר שהוא שיפר עוד אלמנטים במשחק שלו. הרבה שחקנים לא מצליחים להראות עקומת שיפור כזו. זו גם הסיבה שאני כרגע קצת יותר גבוה על דברת מעל מדר -- מעבר לזה שהוא צעיר יותר בשנה וחצי, הוא גם מראה שיפור מתמיד בעוד שים קצת עומד במקום בשנה האחרונה (למשל לא ראיתי כמעט שיפור בגוף וביכולת ליצור במשחק העומד).

לגבי עידו מנצ'ל, כאן אני על הגדר. מצד אחד, די התלהבתי ממנו בקדטים. רכז מוכשר, מאוד מהיר, אתלט טוב ומשחק בלי פחד ועם הרבה תשוקה למשחק. אבל הוא גם בלגניסט. לא פעם מכריח חדירות ומסירות, מאבד הרבה, ולא קולע באחוזים טובים. אז כן, אני בהחלט אוהב את הפוטנציאל וחוסר הפחד וגם את ראיית המשחק. יכול ליצור גם לעצמו וגם לאחרים. אבל הוא צריך להתבגר הרבה ולהתמתן בקבלת ההחלטות, להמר פחות ולהפחית את כמות האיבודים. וגם הקליעה מבחוץ חשודה. מצד אחד, היא נראית די טוב – הוא זורק בג'אמפ, עם כח ברגליים שמאפשר גם סטפ-בקס או התרוממות מעל למגן. מצד שני, לא מעט החטאות מכוערות שלא ממש בכיוון. כמו שאר האספקטים במשחק שלו, גם כאן חסרה מאוד היציבות. מעניין מאוד לראות את הגדילה שלו בשנה שנתיים הקרובות. מסכים שהפוטנציאל שם.

וכן, גם טל פלד בהחלט על הראדר. ממה שאני מבין, לראשון יש תכניות לשלב אותו בבוגרים בשנה הבאה ולתת לו דקות משחק משמעותיות. מקווה שזה יצליח.

ומילה על בן ממן -- בפער השחקן הכי מוכשר בנבחרת הקדטים הקודמת (חוץ משארפ לדעתי), שבהחלט נראה כמו פוטנציאל להפוך לאיזה עוז בלייזר. אבל השנה בנוער של גלבוע הוא די דרך במקום ונראה בינוני. שוב, בגילאים הללו כששחקן לא מתקדם באופן עקבי זה משהו שצריך לשים לב אליו ומעורר חששות לגבי הפוטנציאל העתידי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 05, 2020 5:49 am 
Sophomore

אגב, אפרופו דור 2000 ואילך, ניתן להצטער על הביטול של אליפות אירופה לעתודה השנה. לישראל הייתה הזדמנות נדירה לת'ריפיט היסטורי (סרביה היחידה חוץ מאיתנו עם בק טו בק בעתודה). כן, גם בלי אבדיה, שאגב יש לו עוד שנתיים של זמינות. חמישייה של מדר, דברת, ואלבר, עם חנוכי וגלעד לוי בצבע, בהחלט הייתה יכולה להיות קונטנדרית. בשנה הבאה, בלי מדר, חנוכי ואלבר זה כבר יהיה קשה יותר. אולי פיב"א תחליט באופן חריג להפוך את זה לאליפות עד גיל 21? קשה להאמין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 05, 2020 11:14 am 
Sophomore

תודה על הסקירה, מעניין מאוד.

מעניין אותי עד כמה הפער שמשתקף בדירוגים של שניכם בין הדור של 2000-2002 לדור המאוחר יותר הוא משהו משמעותי בעיניכם? האם זה כל כך בולט או שפשוט עוד קשה לדעת לאן הדור הצעיר יותר ילך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 05, 2020 3:37 pm 
Sophomore

יואי כתב:

מעניין אותי עד כמה הפער שמשתקף בדירוגים של שניכם בין הדור של 2000-2002 לדור המאוחר יותר הוא משהו משמעותי בעיניכם? האם זה כל כך בולט או שפשוט עוד קשה לדעת לאן הדור הצעיר יותר ילך?

לדעתי יש כאן שילוב של שני הדברים.

מצד אחד, הכישרון שנולד כאן תוך שנה וחצי (בין דצמבר 2000 ליולי 2002) חריג בכל קנה מידה. על אבדיה אין מה לדבר. הכישרון הכי גדול שהיה לנו אי פעם (נקווה שגם יגשים את הפוטנציאל). אבל כשמוסיפים לזה את מדר, דברת וחנוכי (ואולי גם לוי), זה כבר פוטנציאל לדור זהב חד פעמי.

מצד שני, זה גם נכון שבגיל 16 הרבה פעמים קשה לדעת לאן הדברים הולכים. אם אני זוכר נכון, אחרי אליפות אירופה לקדטים ב-2018, היה מי שחשב שלוי ורינסקי הם שני השחקנים עם הכי הרבה פוטנציאל בנבחרת. אני אישית האמנתי יותר בדברת (גם כתבתי את זה אז), אבל ממש לא יכול להגיד שחשבתי שיתפתח להיות השחקן שהוא כיום. בפרט, זכור לי משחק גרוע במיוחד שלו, בלי נקודות, במשחק מכריע על הירידה, שבסוף ניצחנו די בקושי מול יריבה חלשה מאוד. מי שראה את המשחק ההוא לא היה מאמין כנראה שייצא ממנו אי פעם שחקן.

בנוסף לזה, יש גם את העניין של ביטול האליפויות השנה. הדור של 2003 חלש מאוד לדעתי. חוץ מבן ממן אולי, לא ראיתי שם אף שחקן עם פוטנציאל להפוך למשהו משמעותי בבוגרים (מזכיר קצת את השנתונים של 96' ו-99' מבחינה זו; אולי אפילו יותר חלש). בדור של 2004 יש את שארפ וכאמור גם עוד כמה שחקנים מעניינים כמו ברמן, מנצ'ל, ועוד כמה שמות שלא הזכרנו כאן כמו ניב למפרט, נועם יעקב, בן אונצ'ה, אלעד בקשי, וגם יאיר דברת (אח של). חלקם (למשל ברמן ודברת) עוד לא בני 16 אפילו. והעניין הוא שלא היה להם צ'אנס לשחק השנה בקדטים, אז אפילו קשה יותר (לי לפחות, שלא יוצא לי כמעט לראות משחקי נוער/נערים בארץ) להעריך מי מהם נראה כמו פוטנציאל עתידי של ממש. כאמור, מהמעט שראיתי את ברמן, הוא נראה לא פחות טוב מאיך שדברת נראה בגילו. אבל מעטים השחקנים שמראים גרף שיפור כמו של דברת, אז קשה להגיד.

לסיום, יש גם את העניין של לייט/ארלי בלומרס. לפני שלוש שנים ראיתי את רזיאל חיון בנבחרת הקדטים והתלהבתי. הוא סיים את האליפות ההיא שני בקלעים, עם אחוזים מצויינים משלוש ומהעונשין (וזו אליפות שכללה בין היתר את אבדיה, הייז, מלדון, וניקו מניון, כולם שחקני נבא בעונה הבאה) ונראה כמו שחקן אתלטי, עם גובה ומבנה גוף טובים וקליעה מצויינת וחסרת מאמץ. אם הייתי עושה את הרשימה הזו אז, הוא בטח היה בחמישייה הראשונה... רק שהההתפתחות של חיון נעצרה מכל הבחינות -- גם גופנית (לא גבה יותר) וגם הוא לא הצליח לשפר את האלמנטים החלשים יותר במשחק שלו כמו כדרור, יזמה והבנת משחק. לעומתו, אבדיה כבר אז נראה כמו כישרון גדול. אבל הוא היה לא מפותח גופנית, נמוך ב-5 סנטימטרים, לא כל כך אתלטי, וגם לא ממש מבושל מנטאלית, למרות שכבר היה בן 16.5. קשה היה לנבא אז שהוא יגיע יום אחד ל-נבא (בעיקר מבחינה אתלטית).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 05, 2020 4:29 pm 
מנהל פורום

יואי כתב:

לדעתי כרגע זה בעיקר בגלל שעוד קשה לדעת איך הצעירים יותר יתפתחו, במיוחד כאשר רק בטורניר בינלאומי כמו אליפות אירופה לצעירים אפשר לראות באמת את הכיוון (וגם זה לא תמיד מדד, ראה מקרה רזיאל חיון). אבדיה בעיני הוא בהחלט החריג ומה ש"מקפיץ" את ילידי 2000-2002. מבחינתי כשהוא סיים כיתה י' (מקביל לילידי 2004 השנה) כבר היה ברור לי שהוא פרוספקט NBA לכל דבר. אולי לא ידעתי אז עד כמה, אבל פוטנציאל היה לו. אני לא חושב שיש כיום מישהו אחר שבכלל מתקרב לזה.
מדר למעשה עשה קפיצה רק בעונה הראשונה בנוער ועד אז היה שחקן לא מוכר יחסית והיא גם לנבחרות מאוחר. דברת היה בנבחרות מכיתה ט' אבל עשה קפיצה מאוד גדולה. מה שאני מנסה להגיד זה שבאותה מידה יכול להיות שיש לנו שחקנים בסדר גודל של דברת ומדר גם בקרב ילידי 2003-2005 נגיד. פשוט נדע רק עוד שנתיים-שלוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 06, 2020 5:13 pm 
Sophomore

אחלה סקירה.
מה עם עמית אהרוני ויונתן אטיאס?
לדעתי היו טובים בנוער של מכבי תל אביב
וגם דיברו בזמנו על הבן של אמסלם, לוטן אמסלם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 06, 2020 5:27 pm 
Freshman

כינוי כתב:

דווקא אחרי מה שכתבתי על חנוכי ראיתי אותו את מה שאמרתי שהוא כבר לא עושה, הוא נכנס פנימה השתמש בכח שלו.
הוא נתן את המשחק הכי טוב שלו העונה במשחק מול אשדוד ואני מרוצה ומקווה שימשיך ושזה לא היה חד פעמי מול היריבה החלשה בליגה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 06, 2020 6:12 pm 
Hall of Famer

nba_fan כתב:

מה דיברו? אמרו שלוטן זה שם של גייז?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 06, 2020 9:38 pm 
Sophomore

nba_fan כתב:
אחלה סקירה.
מה עם עמית אהרוני ויונתן אטיאס?
לדעתי היו טובים בנוער של מכבי תל אביב

אהרוני רכז נחמד. באמת. ראיית משחק יפה, יכולת לשנות מהירויות, מבין משחק, ומשחק בקצב טוב. אבל הוא לא גבוה, לא אתלטי ולא מהיר ומול רמה יותר גבוהה מליגת הנוער שלנו הוא פשוט מתקשה לעבור שומרים ולהגיע לטבעת. מכיוון שגם בקליעה הוא לא מצטיין, זה אומר תקרה די ברורה. יש מצב שיגיע להיות רכז (מחליף כנראה) בליגה העל, אבל לדעתי יש לא פחות סיכוי שהוא יסיים בלאומית.

אטיאס השתפר לא מעט בשנים האחרונות. אבל גם כאן התקרה לדעתי לא גבוהה במיוחד. כישרון בינוני, אולי ברמה של עידו פליישר או משהו כזה.

ללוטן אמסלם יש פוטנציאל גבוה יותר לדעתי, בגלל הסייז, הניידות הלא רעה והסימנים של קליעה מבחוץ. אבל עד עכשיו הוא ממש לא הראה הרבה והוא תכף בן 19. אז אלא אם כן הוא לייט לייט בלומר (אפשרי, אבל די נדיר) איי ווד נוט הולד מיי ברת'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 12, 2020 1:04 am 
Sophomore

ימדר עם שיא קריירה של 21 נקודות באחוזים טובים היום מול נהריה. אבל גם 7 איבודים. הפועל רק עם שני זרים, אז הוא מקבל הרבה קרדיט. אני לפחות נהנה יותר לראות כדורסל *ישראלי* אחרי פגרת הקורונה. תגידו רמה חלשה יותר והכל, אבל לפחות רואים את הישראלים משחקים ומובילים קבוצות (גם גינת עם שיא קריירה של 27). הלוואי שהיינו חוזרים למודל של שלושה זרים לקבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 12, 2020 2:01 am 
Junior

משחק גדול של ים היום משני צידי המגרש.
היו רגעים שהוא ממש החזיק אותנו בחיים עם סלים ברמת קושי גבוהה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 110 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: