סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' מאי 10, 2024 4:17 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 27 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' יולי 24, 2020 6:30 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
זיו מהכשרונות הגדולים שגדלו כאן בשנים האחרונות. מבחינה פיזית, יש לו הכל -- גודל טוב, אתלטי, מהיר, חזק, ואגרסיבי. כשמאלי, יש לו גם יתרונות טכניים, עם שליטה די טובה בכדור וסיומת בכלל לא רעה ליד הטבעת. הכח והאתלטיות מאפשרים גם משחק מיד-ריינג' לא רע, עם עצירה ומיד-ריינג' ג'אמפרס שיכולים להיות יעילים (למרות טאץ' טעון שיפור). מבחינת יכולת מסירה, יש לו ראיית משחק לא רעה, למרות נטייה לפעמים ללכת לתוך קירות. וגם הגנתית הוא כבר עכשיו אחד השומרים הטובים בליגה שלנו בעמדות הגארד (ישראלים או זרים) -- חזק, אגרסיבי, מפעיל לחץ, ושומר עם מוטיבציה.

אז מה חסר לו כדי לעשות את הקפיצה הבאה? עד לפני חודש, התשובה הדי ברורה הייתה כנראה בגרות מנטאלית. למרות שהוא כבר בן 25, זיו הוא שחקן לא יציב שעושה הרבה טעויות, לוקח הרבה החלטות לא טובות (בזריקה ובמסירה), וגם נעלם מלא מעט משחקים. בנוסף, הקבוצות שלו פשוט לא הצליחו והוא נראה כמו מישהו שלא מסוגל להשפיע באופן חיובי על הצלחה קבוצתית.

והנה, בחודש האחרון נראה שהדברים משתנים. קבלת ההחלטות השתפרה (65% נהדרים אחוזים נהדרים מהשדה; פחות איבודים), ההגנה מצויינת (כמעט 3 חטיפות למשחק), ולא פחות חשוב, הוא הוביל את הגלבוע להצלחה קבוצתית (לא לבד, אבל היה לו חלק משמעותי) -- מקבוצת ספק פלייאוף לפני הפגרה לפיינל-פור. והוא עשה את זה כשהוא מראה יכולת מצויינת בקלאץ' ברוב המשחקים החשובים.

אז מה בכל זאת חסר? קודם כל, מן הסתם יציבות והמשכיות. הוא יצטרך להראות שמדובר כאן בשינוי פאזה ולא על חודש מקרי של התעלות. מעבר לזה, הקליעה מבחוץ היא עקב אכילס הגדול שלו. השנה הוא עומד על 18% עלובים מהשלוש. יפה שלמרות זאת הוא קולע הכי הרבה נקודות בקריירה והאחוז הכללי גם לא רע. הוא לא היה קלעי טוב באף עונה וגם אחוזי העונשין לא בדיוק מבשרים טובות בנוגע לטאץ' (למרות שיפור הדרגתי עם השנים). אבל כבר היו לו עונות שהוא קלע בהן ב-30% +. אם הוא יכול לחזור לזה, ואולי אפילו לשפר עוד טיפה (לדחוף לכיוון ה-35%), לא יוכלו להשאיר אותו חפשי לגמרי וזה יפתח לו עוד יותר את נתיבי החדירה.

לדעתי, כבר עכשיו הוא מספיק טוב (בעיקר הגנתית) כדי לשחק בקבוצה כמו ירושלים ואולי אפילו לקבל צ'אנס מהספסל במכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 24, 2020 6:44 pm 
Hall of Famer

לדעתי הוא מסיים חוזה כעת, ויש לו סיטואציה יחסית טובה להשתלב בירושלים - לאור אי הבהירות מה קורה עם בראון/פארגו/בלאט/טימור.
טימור אמנם כבר מחובר ברמה מסוימת לקבוצה וכו', אבל ברור שבגיל 28.5 הוא כבר די מוצר מוגמר ולא נראה עוד שיפור ממנו (שבעבר היה ניתן לקוות שיקרה) בהקשר לרמות אליהן ירושלים מכוונת. בפרט עם השוק הישראלי שיהיה דליל כעת (מתאזרחים שעזבו וספק אם יחזרו, כמה ישראלים שיוצאים לאירופה לראשונה וכו') - אני חושב שזו צריכה להיות מטרה ראשית מצד ירושלים כבר בעוד שבוע.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 25, 2020 11:12 am 
Junior

מסכים, מקווה שיגיע להפועל ירושלים, עם קצת כוונון הוא יכול להיות בלאט משופר מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 25, 2020 3:44 pm 
Junior

אני לא חושב שהוא מתאים לכדורסל של קטש, בטח שלא כרכז - אולי יותר כמי שעולה בעיקר בהרכבים של 3 גארדים.
בסצנריו שבו בלאט לא משחק בארץ בעונה הבאה אולי אין עוד המון אופציות להפועל לרכזים ישראלים, אבל אני לא חושב שזיו נטול הקליעה יצליח מאוד שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 25, 2020 3:55 pm 
Junior

arie כתב:
מסכים, מקווה שיגיע להפועל ירושלים, עם קצת כוונון הוא יכול להיות בלאט משופר מאוד.

בלאט משופר? לא יכול לחשוב על שני רכזים יותר שונים. פשוט ההיפך המוחלט.
אבל כן, ביכולת של סוף העונה הוא בהחלט ברמות האלה ומעלה. בוודאי הרבה יותר מוכשר מבלאט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 25, 2020 9:28 pm 
Junior

כמובן שהם שונים... התכוונתי רכז ישראלי דומיננטי. בלאט מקבל החלטות וקלעי יותר יציב מזיו, זיו חזק והגנתית טוב יותר מבלאט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 25, 2020 11:51 pm 
Sophomore

stavs כתב:
אני לא חושב שהוא מתאים לכדורסל של קטש, בטח שלא כרכז - אולי יותר כמי שעולה בעיקר בהרכבים של 3 גארדים.
בסצנריו שבו בלאט לא משחק בארץ בעונה הבאה אולי אין עוד המון אופציות להפועל לרכזים ישראלים, אבל אני לא חושב שזיו נטול הקליעה יצליח מאוד שם.

לא יזיק גארד אחד שעיקר הנשק שלו הוא בחדירה לטבעת.
לפני הקורונה רק בראון היה מסוגל לעשות את זה, אחרי שהוא עזב ופארגו בגירסתו העכשווית לא מסוגל לעשות את זה, אז הגארד שחודר הכי טוב בקבוצה הוא בר טימור...
לטעמי זה מצב מסוכן מדי.
לא בטוח שלזיו עצמו זו החלטה נכונה, הוא עלול להיקבר בירושלים בדיוק כמו טימור. יכול להיות שעדיף בשבילו לעלות רק מדרגה אחת ולא שתיים ולשחק בחולון או בהפועל תל אביב (שקצת יותר סגורה בעמדה הזו אם ימדר לא מפתיע ומתעופף לאן שהוא).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 26, 2020 1:58 am 
Hall of Famer

בר טימור משחק (ו"נקבר") 6 שנים בהפועל ירושלים, בכל אחת מהן (כלומר ללא תלות בגארדים הזרים וכו') הוא מקבל 18 דקות ומעלה בממוצע במשחקי הליגה (ובשתי עונות אף 24-25 דקות). כבונוס כשחקן הפועל ירושלים יש גם מאבקי פלייאוף וגביע המדינה, וכמובן כמות רבה של משחקים באירופה. איזו סיטואציה טובה יותר מזו יש עבורו בכדורסל שלנו? 25-30 דקות למשחק באיזו קבוצת מרכז טבלה/תחתית אחרת?
את זה אני לא כותב רק על בר טימור אלא באופן כללי על שחקנים בסדר הגודל הזה (כרגע למשל יפתח זיו) ומעברם האפשרי להפועל ירושלים לצורך העניין (מכבי זה קצת עניין שונה כי שמה באמת יכולים להביא עוד ועוד שחקנים תוך כדי ופתאום אתה אחד האחרונים מתוך סגל של 15 שחקנים - עד לכמה פציעות לכל הפחות... אבל גם שם זה תלוי סיטואציה עבור שחקן נתון).
לצאת לאירופה זה כמובן סיפור אחר לגמרי

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 26, 2020 9:08 am 
Hall of Famer

יוניק כתב:
stavs כתב:

לא יזיק גארד אחד שעיקר הנשק שלו הוא בחדירה לטבעת.
לפני הקורונה רק בראון היה מסוגל לעשות את זה, אחרי שהוא עזב ופארגו בגירסתו העכשווית לא מסוגל לעשות את זה, אז הגארד שחודר הכי טוב בקבוצה הוא בר טימור...
לטעמי זה מצב מסוכן מדי.
לא בטוח שלזיו עצמו זו החלטה נכונה, הוא עלול להיקבר בירושלים בדיוק כמו טימור. יכול להיות שעדיף בשבילו לעלות רק מדרגה אחת ולא שתיים ולשחק בחולון או בהפועל תל אביב (שקצת יותר סגורה בעמדה הזו אם ימדר לא מפתיע ומתעופף לאן שהוא).

ממה שראיתי (רק תקצירים) טימור חזר להשתמש בנשק הזה, שהיה חזק מאוד אצלו פעם, מאז תחילת ליגת הקורונה.
עכ"פ, אם בלאט לא יהיה, הפועל חייבת עוד גארד ישראלי. בטח שאם גם טטמור עוזב. האם זיו מתאים? באמת חבל שהוא לא קולע מבחוץ, אבל אני לא רואה יותר מדי חלופות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 26, 2020 9:51 am 
Hall of Famer

אני שמעתי חלק מראיון של יפתח זיו אצל הבהמות מ-103. רוב החלק ששמעתי נסב על השחקנים הישראלים באירופה. לאור ההבנה שלי מהראיון הלכתי מיד לבדוק באיזו קבוצה אירופאית זיו חתם. אז זהו שהוא לא חתם, אבל לפי הראיון הזה, אירופה זה הכיוון אליו יפתח זיו מכוון.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 26, 2020 10:45 am 
Sophomore

עמוס לב כתב:
אני שמעתי חלק מראיון של יפתח זיו אצל הבהמות מ-103. רוב החלק ששמעתי נסב על השחקנים הישראלים באירופה. לאור ההבנה שלי מהראיון הלכתי מיד לבדוק באיזו קבוצה אירופאית זיו חתם. אז זהו שהוא לא חתם, אבל לפי הראיון הזה, אירופה זה הכיוון אליו יפתח זיו מכוון.

אני די אשמח אם זה אכן הכיוון. אם איזו קבוצת יורוקאפ/אלופות מוכנה לתת לו את המפתחות זה יכול להיות ניסיון נהדר עבורו ומבחן בגרות רציני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 26, 2020 11:58 am 
Senior

אני מתנצל על בורותי אבל את זיו כמעט לא יצא לי לראות למעט בשני המשחקים האחרונים נגד חולון (שבהם הצטיין)
בשניהם אכן ראיתי שחקן מרשים למדי, עם אתלטיות יפה, בול הנדלינג ברמה גבוהה ויכולת לקחת את הכדור לטבעת.
משזה נאמר, אני מתקשה להבין מאיפה מגיעים הסופרלטיבים להגנה שלו. ממה שאני ראיתי מדובר בשומר שנוטה לאבד את השחקן שלו, שלא יודע לעצור צעד ראשון ושהיכולת האתלטית שלו מחפה במידה רבה על רשלנות. ברור שאם ההשוואה היא לבלאט אז הוא מצטייר כמגן-על אבל במשחקים שראיתי (ושבהם אכן הצטיין התקפית) ההגנה שלו הייתה די נוראית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 26, 2020 11:43 pm 
Junior

טוב סאבוניס, נראה שכן. לא יודע אם יורוליג, אבל הבחור הגיע.

מה שהשתנה מאז הקורונה זה באמת היכולת שלו לקחת שחקנים לסל. תמיד לא הבנת מה לא מתחבר לו באספקט הזה, אבל נראה עכשיו שהכדרור יותר בטוח והסיומות מתחת לסל משתפרות.

אני גם לא זוכר גארד אירופאי עם כזה שילוב של כוח ואתלטיות. אבל יש מצב שאני דמנטי.

מניח שכל זה יספיק לו בשביל לקבל חוזה איפושו באירופה.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 26, 2020 11:55 pm 
Senior

זיו לגמרי שייך לרמת יורוליג

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 27, 2020 12:13 am 
Sophomore

איזה משחק נהדר שלו היום מול מכבי. כמעט הוביל את הגלבוע לניצחון. בעיקר החדירות, אבל גם הקליעה מחצי מרחק, קבלת החלטות טובה, והיום אפילו נכנסו לו שתי שלשות (עדיין, חלק מקבלת ההחלטות הטובה קשורה להבנה שהזריקה מבחוץ כרגע חלשה והבחירה לותר על הפיתוי להעיף שלשות ובמקום זה להיכנס שוב ושוב לצבע). הוא כמעט שבר שוב שיא קריירה. ולתומר, גם ההגנה הייתה טובה מאוד (כולל 4 חטיפות). המנייה שלו סופר גבוהה עכשיו. זה צריך להסתיים במכבי (לדעתי פחות מתאים), ירושלים, או המפתחות לקבוצה טובה בחו"ל. צריך לומר שהגלבוע של אחרי הפגרה די תפורה עליו ויש לזה חלק לא קטן ביכולת שלו. אבל זה רק מראה שהוא שחקן ששווה לחשוב על הקבוצה שסביבו כדי למקסם את היכולות שלו. הוא כנראה מספיק טוב להיות בעמדה הזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 27, 2020 12:15 am 
Hall of Famer

צריך להיות ההתחמה הישראלית העיקרית של הפועל בקיץ.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 27, 2020 12:31 am 
Hall of Famer

ירושלים צריכה לבוא מחר ולתת לו הצעה יפה לאיזה 3 שנים.
איפה תמצא עוד שחקן כזה בן 25 שלא מזוהה וסגור ביריבה ישירה של ירושלים (רוצה לומר - למשל את זוסמן ומדר יהיה להם מן הסתם קשה מאוד להביא בשנים הקרובות).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 28, 2020 5:43 pm 
Sophomore

בראיון לערוץ הספורט זיו דיבר על מכבי כאופציה לעונה הבאה, או על מעבר לקבוצה אירופאית. לגבי מכבי, מעניין אם גם הכלה מעוניינת. הוא יכול להיות התאמה לא רעה ליד גארדים כמו ווילבקין או דורסי, שחקנים עם קליעה טובה והגנה מפוקפקת (כשזיו הוא תמונת הראי של זה, ומסתמן שאולי גם ג'ונס). בטח שבליגה הוא יכול לקבל דקות. בסיטואציה מסויימת, אולי גם ביורוליג. שווה לנסות לדעתי. מקסימום, אם לא יילך, אפשר לחתוך אחרי שנה ולמצוא קבוצה באירופה או בישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 28, 2020 7:00 pm 
Sophomore

הוא יצא ממש מטומטם אם אין איזה דיבור על זה ובסוף הוא יפול בירושלים או בהפועל ת"א. אם אין מו"מ זה אחד הדברים הכי טפשיים להגיד במציאות הישראלית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 29, 2020 2:25 am 
Sophomore

אפשר לחשוב. בערך כל שחקן ישראלי אמר באיזשהו שלב שהוא רוצה לשחק בעתיד במכבי. לא נראה לי שאם הוא יגיע לירושלים למשל (להפועל ת"א יש את מדר והם לא ממש צריכים לדעתי עוד רכז ישראלי מוביל עם קליעה מאותגרת שישב לו על המשבצת) האוהדים ינטרו לו טינה על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2020 5:17 pm 
Sophomore

אז בסוף זיו נשאר בגלבוע לעוד עונה. מעניין שלא הצליח לתרגם את הסיומת הנהדרת שלו לעונה לחוזה באיזו קבוצה אירופאית. מצד אחד, קבוצה נחמדה בגלבוע שיהיה מעניין לעקוב אחריה. מצד שני, זה הרגיש שהוא בשלב הנכון לעשות פריצה לקבוצה גדולה יותר (עם חוזה גדול יותר). אולי בשנה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 21, 2020 5:38 pm 
Sophomore

ממש משונה שמכבי ת"א מחתימה את בלייזר (עוד ניתן להבין) ירושלים את אריאל הפועל ת"א את ברטימור חולון פותחת מועדון בקשיש לקשיש ורק ליפתח לא נשאר...
חושב שהוא היה חייב במינימום לשחק בקבוצה ישראלית שמשחקת באירופה.
כאוהד ירושלים לא מבין למה הוא לא שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 22, 2020 1:50 am 
Junior

מה הסיכוי שהוא בחר להישאר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 22, 2020 2:52 am 
Sophomore

בחירה בתוך מגבלות. הוא הבין שירושלים ומכבי לא מעוניינות. וזה לא הסתדר עם קבוצה בחו"ל (טוען שהיו לו הצעות, אבל הוא החליט לא לקחת אותן; אולי קשור למצב עם הקורונה). אז במצב הזה כנראה שהגלבוע, עם קבוצה שבנוייה סביבו ומאמן שמאמין בו, הייתה האופצייה הכי טובה. נקווה שיהיה יציב השנה ויוכל להביא את היכולת מהחלק המסיים של הליגה. אם כן, בשנה הבאה הוא כבר יתקדם משמעותית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 23, 2020 3:25 am 
Hall of Famer

השאלה היא מה יהיה תפקידו בגלבוע בעונה הבאה. לכאורה יש בנוסף את קאזינס, מה שאמור לנגוס לו בדקות ובפרט בדקות עם הכדור. גם אם סביר שזיו יישאר רכז ראשון, זה שונה אם מחכה על הספסל כחלופה גארד זר, ולא גיל בני.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 27 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: ItaySegev, גמליאל ו 23 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה