סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 21, 2024 3:30 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 31 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: יובל זוסמן
הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 2:38 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אף פעם לא החזקתי ממנו יותר מידי, אבל מישהו נוסף צפה את הרמה המחפירה שבה הוא משחק כעת? אפילו בתרחיש הגרוע ביותר לא ציפיתי שהוא יתדרדר כל כך.

דבר ראשון שרואים, הוא נהיה ממש כבד, ספסטי ממש. אני לא מצליח להבין את הסיבה לשוני מימי העתודה. העלה יותר מידי מסת שריר?

נראה שהוא איבד הרבה מהכוח המתפרץ שלו, אין לו גרם "חתוליות" והקליעה סבירה ותו לא. בקיצור, ברמת נתנאל ארצי פלוס מינוס בסופו של דבר.

“I tell ya. I’d have to deck Nate. I’d have to deck him. He be coming and I’d lay one of those picks on him and he’d have to pick his teeth up off the court

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: יובל זוסמן
הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 3:44 pm 
Hall of Famer

רשמתי עליו לפני כמה ימים (וכעת אעדכן את הנתונים, כלפי מטה עוד אפילו...)

"ירידה בדקות (ובהתאם בשאר הפרמטרים) אל מול השנתיים הקודמות במסגרת הליגה. 41% לשתיים (לא ירד מ-52% באף עונה קודמת), 58% מהקו העונה (ו-57% בעונה הקודמת), אל מול 81% ו-72% לפני כן, ואמנם עלייה בכמה אחוזים בשלשות לעבר 37% (אבל פחות משלשה במשחק)"

עדיין בזכות ההייפ והתדמית הוא יכול לקבל עוד חוזה או שניהם בקבוצות טובות (למשל קטש רוצה אותו וכו').
אני מסכים אבל שבקבוצה כמו גלבוע-גליל סביר שהוא היה תורם פחות מארצי.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 3:52 pm 
Sophomore

רק כדי להיות פייר, הוא חוזר מסידרה לא פשוטה של פציעות. לא חסרים שחקנים שלקח להם בערך שנה לחזור לכושר משחק מלא, גם גופנית וגם מנטאלית. מאמין שהאחוזים עוד יתיישרו וגם הניידות.

ועדיין, כמובן שהוא מאכזב. לא התקדם בכלל בשנתיים שלוש האחרונות. יש לו נתונים פיזיים אדירים (גובה; מוטת ידיים מדהימה) אבל השליטה בכדור לקוייה והוא לא מצליח לשפר את זה. חבל, כי אין לנו הרבה פרוספקטים כאלו עם נתונים בסיסיים מצויינים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 6:47 pm 
Hall of Famer

מכיר את יובל עוד כשהיה ילד בנתניה (אבא שלו היה המאמן שלי בקטסל והמורה לחנ"ג בתיכון), ואני לא זוכר שאי פעם הוא דובר ככשרון התקפי שיכול להגיע לרמה אירופאית גבוהה. שחקן מאד נחוש עם יסודות מאד טובים של הבנת משחק ועבודה, חכם ושומר טוב, אבל לא סקורר גדול. ראש לשועלים או זנב לאריות סטייל. הוא הגיע להישגים מאד יפים ביחס לציפיות כבר בגיל צעיר, ולא מופרך שגם עקב פציעות וגם עקב כשרון בסך הכל די מוגבל, הוא לא יתקדם מעבר לזה ואף ילך אחורה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 6:59 pm 
Junior

שלא יהיה סקורר גדול, אבל ציפיתי לאיזה בורשטיין משופר לכל הפחות. שחקן חכם, הגנה מצוינת, קולע סבבה מבחוץ ונותן 20-25 דקות יורוליג איכותיות עם איזה 8-10 נקודות למשחק עם 3 אסיסטים.
ממש מאכזב. אני חושב שלמרות שקשה לבוא למכבי בטענות, כי הוא קיבל המון דקות גם ברמות היורוליג, שזה דבר שאף קבוצה לא יכלה לתת לו כמובן, חבל שהם לא נתנו לו ללכת לדרכו לפני שנתיים לגליל גלבוע. הרי החוויה כשאתה משחק על תקן שחקן מוביל (וזה מה שהוא היה אמור להיות בקבוצות שעליהן דובר בזמנו), להבדיל משחקן משלים, היא אחרת ומעצבת את השחקן בצורה שונה לחלוטין.

מצד שני, הסיפור שלו לא גמור עדיין. הוא רק בן 23 ועוד יכול להפתיע. להזכירכם, בגיל הזה מיציץ (להבדיל אלפי הבדלות) היה על תקן כישרון מאכזב שלא עשה הרבה בקבוצות תחתית ביורוליג. אז אני לא מצפה שזוסמן יהיה מיציץ כמובן, אבל כן יכול לראות אותו מגשים את הציפיות שתיארתי למעלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 8:03 pm 
Sophomore

בורשטיין משופר? בורשטיין היה הרבה יותר מוכשר ממנו, בהרצליה הוא היה רכז אמיתי בגובה כמעט שני מטר, ובמכבי ביסס את עצמו כאחד הרול-פליירס הטובים ביבשת. הוא היה שומר נפלא. עם כל הכבוד לאתלטיות של זוסמן, למוטת הידיים וליכולת לנפנף בהם - זה לא קרוב אפילו. ומה שבאמת היה גדול אצל בורשטיין, זה שהתפקיד שלו במכבי כצלע חמישית מובהקת לא הפריע לו להיות הכוכב של הנבחרת, ולהוביל אותה לרבע גמר אליפות אירופה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 8:24 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

סאבוניס כתב:
רק כדי להיות פייר, הוא חוזר מסידרה לא פשוטה של פציעות. לא חסרים שחקנים שלקח להם בערך שנה לחזור לכושר משחק מלא, גם גופנית וגם מנטאלית. מאמין שהאחוזים עוד יתיישרו וגם הניידות.

ועדיין, כמובן שהוא מאכזב. לא התקדם בכלל בשנתיים שלוש האחרונות. יש לו נתונים פיזיים אדירים (גובה; מוטת ידיים מדהימה) אבל השליטה בכדור לקוייה והוא לא מצליח לשפר את זה. חבל, כי אין לנו הרבה פרוספקטים כאלו עם נתונים בסיסיים מצויינים.

השליטה בכדור זו באמת בעיה כי אצלו היא ברמה של שחקן פנים. הוא ממש חושש לכדרר במגרש הפתוח.
בעיה נוספת היא הסיומת הנוראית. למה הוא תמיד מנסה לסיים עם הקרש ולא פשוט עולה לדאנקים?
גם הקליעה שלו לא השתפרה עם השנים. האחוזים הלא מרשימים מבחוץ הם בווליום לא גבוה וכמעט כל הזריקות שלו חופשיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 9:00 pm 
Junior

ido כתב:
בורשטיין משופר? בורשטיין היה הרבה יותר מוכשר ממנו, בהרצליה הוא היה רכז אמיתי בגובה כמעט שני מטר, ובמכבי ביסס את עצמו כאחד הרול-פליירס הטובים ביבשת. הוא היה שומר נפלא. עם כל הכבוד לאתלטיות של זוסמן, למוטת הידיים וליכולת לנפנף בהם - זה לא קרוב אפילו. ומה שבאמת היה גדול אצל בורשטיין, זה שהתפקיד שלו במכבי כצלע חמישית מובהקת לא הפריע לו להיות הכוכב של הנבחרת, ולהוביל אותה לרבע גמר אליפות אירופה

את זה אתה אומר עכשיו.
אני דיברתי על הציפיות שהיו לי ממנו עוד כשכיכב בעתודה. נוטים לזלזל ברמה של האליפויות האלה, אבל האמת היא שטל ברושטיין לא הרשים שם יותר מזוסמן, אם כבר ההפך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 9:06 pm 
Sophomore

אני חשבתי כבר אז שההייפ סביבו מוגזם, ולדעתי נובע במידת מה מהצורך הבלתי נמנע להשוות לאבדיה. ובכל מקרה, ''לכל הפחות בורשטיין משופר'' זו חתיכת ציפייה גבוהה עבור כמעט כל שחקן ישראלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 9:15 pm 
Junior

בורשטיין היה כישרון על ואחת הבעיות היא שבגלל הפרופיל הפיזי הדומה זוסמן הושווה אליו.
בפועל בעיני היה די ברור שבורשטיין הרבה יותר מוכשר טכנית ממנו. זוסמן מאוד מאוד מגושם עם הכדור.
אני כן חושב שהוא יכול להיות רול פלייר לגיטימי ביורוליג אם הוא ילמד לשים את השלשות הפנויות באחוזים סבירים. יש שם לדעתי גם בעיה של אופי יותם הלפריני שכזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 9:19 pm 
Junior

בורשטיין היה חביב עליי במיוחד, אבל אני חושב שאתם קצת מגזימים בסופרלטיבים שאתם מרעיפים עליו בדיעבד (כישרון על?). בזמן אמת הוא היה שחקן התקפי די מוגבל, שליטה לא מדהימה בכדור, קליעה לא יציבה ואפילו תנועה די גמלונית. לזכותו יאמר שהוא עבר פציעות קשות מאוד בקריירה ובהחלט יכול להיות שלא ראינו אותו מגיע לשיאו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 9:30 pm 
מנהל פורום

בתור מומחה בעיני עצמי לפסיכולוגיה של שחקנים, אני תמיד חשבתי שלזוסמן יש בעיה מנטלית גדולה. הפער אצלו ביכולת במצב שנותנים לו את כל הקרדיט ואת המפתחות לקבוצה כמו בעתודה נגיד, לבין מצב כמו במכבי הוא קיצוני מדי. ברור שבעתודה זה רמה הרבה יותר נמוכה, אבל את אותן זריקות פנויות הוא קלע באחוזים הרבה הרבה יותר טובים. זה לא רק הקליעה, זה גם אפילו פעולות בהגנה או בחדירה לסל שלא תלויות ברמת היריבה.
מה גם שפה ושם היכולות שלו כן היו מופיעות גם ברמת היורוליג. יש לו איזה משהו בראש שעוצר אותו. ראיתי השבוע קטע שבו דרור חג'ג' סיפר שהייתה לו תקופה באשקלון שהוא לא הצליח לרוץ כמעט וזה היה בגלל משהו מנטלי. אולי גם זוסמן עכשיו כבד יותר לא בהכרח בגלל מגבלה פיזית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 9:42 pm 
Sophomore

ודים כתב:
בתור מומחה בעיני עצמי לפסיכולוגיה של שחקנים, אני תמיד חשבתי שלזוסמן יש בעיה מנטלית גדולה. הפער אצלו ביכולת במצב שנותנים לו את כל הקרדיט ואת המפתחות לקבוצה כמו בעתודה נגיד, לבין מצב כמו במכבי הוא קיצוני מדי. ברור שבעתודה זה רמה הרבה יותר נמוכה, אבל את אותן זריקות פנויות הוא קלע באחוזים הרבה הרבה יותר טובים. זה לא רק הקליעה, זה גם אפילו פעולות בהגנה או בחדירה לסל שלא תלויות ברמת היריבה.

זה קרה להמון שחקנים שהיו בקבוצות ישראליות קטנות ואחר כך הגיעו למכבי ונראו אחרת לגמרי, גם כאשר קיבלו הזדמנות.
כארם משעור, טרה סימונס (חולון, גליל), ג'ייסון ווליאמס (בני השרון), אולי גם את יניב גרין אפשר להחשיב.

לדעתי בערך 50% מהשחקנים שמגיעים למכבי מקבוצות קטנות יותר, חווים את אותה ירידה דרסטית.
הם פשוט לא יודעים להתאים את עצמם.

אלייז'ה בראיינט הוא דוגמה הפוכה - היה מעולה באילת, והסתדר באופן לא רע עם המשבצת המסוימת שלו במכבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 11:20 pm 
Hall of Famer

כעדות נוספת אולי ל"בעיות מנטליות" - האחוזים מהעונשין
לא ברור איך ולמה זה קורה (והוא לא היחיד בכדורסל הישראלי עם האחוזים הללו), אבל שחקן "לא נגר" שעובד קשה - הייתי אומר שמצופה ממנו לקלוע עונשין טוב יותר

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 11:42 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לבורשטיין, צריך לומר, היו גם ביצים הרבה יותר גדולות משל זוסמן. היה לו בטחון לקחת על עצמו גם במשחקים גדולים בבמות הכי גדולות. למשל מדברים הרבה על סמי בכר במשחק ההוא (לא אני, אבל אני יודע שאני במיעוט...) אבל שוכחים שבורשטיין החזיר כמעט לבדו את מכבי מהקבר בדקות האחרונות. היה גם את הסל ההוא בנבחרת נגד סלובניה שהעלה אותה לרבע הגמר, סל שהוא עשה לבד (זה עלה למכבי אחרי זה בהפסד כשהוא ניסה לנצח כך גם את צסק"א..), בעונת נס ז'לגיריס שלשת שוויון מול בולוניה אחרי החטאת עונשין מכוונת שלו עצמו (מכבי ניצחה בהארכה), ועוד כמה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2021 11:50 pm 
Sophomore

בורשטיין היה כשרון ענק. בכל קבוצה בליגה שהיא לא מכבי, הוא היה השחקן המוביל וסקורר בכיר. גם במכבי של היום הוא בקלות היה הישראלי הבכיר, ואולי מס' 2 בהיררכיה אחרי ווילבקין. והוא היה שומר נפלא. זוכרים לו את סל הנצחון מהמשחק נגד סלובניה (בצדק). פחות זוכרים את החיסול שהוא דפק שם לנכבאר מרגע שעבר לשמור עליו, אחרי שהסלובני התעלל בנבחרת בתחילת המשחק. טיפול הגנתי מהמרשימים שאני זוכר, בטח משחקן ישראלי. אאז''נ נכבאר עשה 14 נק' ברבע הראשון ונראה בלתי עציר, בורשטיין התלבש עליו, ומאותו רגע לא הוסיף נק' עד סוף המשחק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 26, 2021 11:32 am 
Hall of Famer

נראה לי שיש קצת התרפקות על העבר מבחינת בורשטיין. הוא היה שחקן טוב מאד. הישראלי הטוב ביותר בדור שלו, כיום ככל הנראה מספר 2 (אולי לים מדר ונועם דברת יהיה קייס בעוד שנתיים). אבל... הוא עשה הכול ברמה טוב עד בסדר. שום דבר לא טוב מאד. קליעה טובה, יכולת חדירה בסדר, מוסר טוב, שומר טוב, ממש לא שומר נפלא. מה שכן, הוא היה בהחלט שחקן מאד מאד קבוצתי. השתלב נפלא בקבוצה הגדולה של מכבי, בין היתר כי ידע לקחת את מה שנותנים לו ושם את כל האגו בצד. מבחינה מנטית, חייבים לתת לו את זה, הוא באמת היה ברמה גבוהה.

כשהוא נדרש להוביל בנבחרת זה נראה הרבה פחות טוב. בורשטיין לא היה שחקן יוצר. בתקופתו בנבחרת היוצר המשמעותי של הנבחרת היה מאיר טפירו, לא הוא. הוא עדיין היה השחקן החשוב ביותר בנבחרת, בגלל כל המכלול. אבל זה לא היה ברקוביץ', ג'מצ'י, קטש. הכוכב הגדול של הנבחרת שנסמכים עליו בהתקפה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 26, 2021 12:06 pm 
Junior

בתור אוהד הפועל אני בהחלט לא מתרפק על העבר כשזה קשור לבורשטיין :)
רק להבהיר, התכוונתי כישרון על במונחים ישראלים, לא אירופאיים. ברור שהוא לא היה קטש או כספי. מה שכן, הוא בהחלט יכל להיות שחקן מוביל בקבוצת יורוליג פחות טובה ממכבי (וגם במכבי הוא עשה דברים יפים מאוד).
בסוף היה מדובר בשחקן מאוד מוכשר. 1.98 עם קליעה טובה, יכולת הובלת כדור של גארד, שומר טוב, שחקן חכם. זוסמן זה לא זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 26, 2021 12:28 pm 
Hall of Famer

לא לשכוח שבורשטיין היה שחקן חמישיה לגיטימי בקבוצה הכי טובה באירופה שלצידו שאראס פארקר ניקולה ובאסטון .תשימו אותו במכבי של היום והוא יהיה הכוכב .....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 26, 2021 1:09 pm 
מנהל פורום

עוד משהו בקשר לבורשטיין
הוא ניצל (באופן מרשים) את תשומת הלב ההגנתית שההגנות באירופה נתנו לוויצ'יץ, פארקר, שארס וכו
בשאר ההזדמנויות שקיבל בקריירה, לא השאיר רושם חיובי
יותר מזה, כשהיה לו משבר בחוזה עם מכבי, אף קבוצה גדולה באירופה לא הרימה את הכפפה. בצדק לדעתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 26, 2021 2:12 pm 
Hall of Famer

אם אני זוכר, הוא היה אמור לעבור לאיזה קבוצת צמרת ספרדית, אבל אז הוא נפצע.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 26, 2021 2:27 pm 
מנהל פורום

עמוס לב כתב:
אם אני זוכר, הוא היה אמור לעבור לאיזה קבוצת צמרת ספרדית, אבל אז הוא נפצע.

היה אמור לעבור לג'ירונה ב2006. סיימה במקום ה7 בעונת 2005-2006.
לפי כתבה אחת מהארץ מאותה תקופה הסוכן שלו בדיוק התמנה למנהל המקצועי של הקבוצה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 26, 2021 2:56 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ג'ירונה לא הייתה קבוצת צמרת גבוהה אף פעם (השיא שלה היה רבע גמר פלייאוף), אבל היה לה בדיוק בנקודת הזמן הזו המון כסף. שיחקו שם באותה שנה אריאל מקדונלד, גרגור פוצ'קה קשישא, בוטסי ת'ורנטון, פרננדו סן אמטריו, ומרק גאסול לפני שעבר ל-NBA. בורשטיין היה אמור לעבור לשם, ואז הוא נפצע במשחק האליפות מול ירושלים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 26, 2021 3:18 pm 
Hall of Famer

נשמע שההגדרה של קבוצת צמרת בליגה הספרדית תופסת על אותה עונה שבה בורשטיין היה אמור לעבור.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 26, 2021 3:49 pm 
מנהל פורום

ממתי שמועות מ 2007 מגדירים קריירה של שחקן
פרסומים מטעם וסוכנים יש כמו זבל
כשהיה לו משבר בחוזה עם מכבי, היחיד שהציע לו חוזה, היה נגר אחד בדם דני קליין

חזור למעלה
 פרופיל אישי