סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 28, 2024 2:16 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 9 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: יתרון הגובה של דנבר
הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2023 9:26 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
אני לא מדבר על הגובה של השחקנים

לא ראיתי שדיברו על זה, אבל האם באמת יש לדנבר יתרון בזכות המיקום הגאוגרפי שלהם?
זאת אומרת ברור שאם יש בדנבר קבוצה חלשה או בינונית אז מן הסתם זה לא מספיק, אבל האם אותו סגל של עכשיו היה מגיע לאותן תוצאות אם היה משחק בדאלאס נגיד?
שחקן כמו יוקיץ' שמצליח להיראות טרי גם אחרי 40 דק' משחק, זה לא אולי בזכות ההסתגלות שהוגף שלו עבר למצב שיש אוויר דליל יותר (ואז הגוף בשגרה מייצר יותר תאי דם אדומים אם אני לא טועה, כדי לנצל טוב יותר את החמצן שכן נכנס)
זה גם שהגוף שלהם מסתגל לשחק בתנאים האלה לאורך עונה שלמה, גם שבמשחקי חוץ הם פתאום ירגישו שיש יותר חמצן ויותר קל, וגם במשחקי הבית היריבות שלהן יתקשו.
נדמה לי ששחקני הלייקרס או שאולי אלה היו פיניקס שדיברו על זה קצת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2023 12:09 pm 
Hall of Famer

מעניין. לא חושב ש-1,600 זה גובה משמעותי לענין הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2023 12:18 pm 
מנהל פורום

זה לא מחקר רפואי, אבל עכשיו מצאתי את הכתבה הזו למשל מ-2020 שבה בין השאר גם מייק מאלון מדבר על היתרון שיש בזה:
ציטוט:
“When I first got the job, I said the altitude was a huge advantage, and I think it can be,” Malone said during a media availability. “It’s something we have and most other teams don’t and you’d be not very intelligent if you didn’t try to use it to your advantage.”

https://www.denver7.com/news/360/denver ... is-it-real

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2023 12:32 pm 
Senior

בבייסבול הגובה של דנבר מאוד מאוד משמעותי. בגבהים האלו הכדור טס ובגלל זה היו צריכים לעשות קורס פילד, המגרש שלהם, עצום במימדים לעומת שאר הליגה. עדיין הכדור עף להום ראנים, אבל בנוסף גם הגודל העצום של האווטפילד גורם לזה שיש שם הכי הרבה טריפלים ודאבלים (אני מניח שהמשפט הזה לא אומר הרבה לחלק ממכם).

סיבה נוספת ללמה קל יותר לחבוט או קשה יותר להגיש בגובה הזה זה בגלל שהכדור מתנהג אחרת גם ביציאה מהיד של הפיצ'ר. כל ההגשות שהן לא ישרות (כדורים 'נשברים' או 'מסובבים') לא מגיבות בגובה הזה כמו באצטדיונים רגילים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2023 1:40 pm 
Sophomore

נשמע כמו אפקט מגנוס, שמשמעותו פחותה בסביבה בה צפיפות האוויר נמוכה ולכן כדור מסובב "יברח" פחות בקולורדו מאשר במקומות אחרים, ואמור להיות פחות קשה עבור החובט, אני מניח.
העניין הוא שתופעות שקשורות לגרר פרופורציונליות למהירות בריבוע, ולכן ההשפעה שלהן בבייסבול וגולף הרבה יותר ניכרות מאשר בענפים אחרים.
זה לא שהנאגטס היה מועדון מצליח במיוחד בעשרות השנים שהוא בדנבר. מה השתנה העונה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2023 2:08 pm 
מנהל פורום

מה שהשתנה זה יוקיץ' כמובן
גם לשיא העולמי בקפיצה לרוחק של בימון הייתה השפעה של הגובה
יותר גבוה = פחות התנגדות של האוויר
ודים, אתה לא טועה בעניין ההשפעה של הגובה על החמצן בגוף, לא יודע האם זה נוגד את חוקי הסימום אבל עלי קוקה מעולים לפתרון הבעיה, לפחות בפרו זה עבד עלי לא רע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2023 2:47 pm 
Senior

xalmon כתב:
נשמע כמו אפקט מגנוס, שמשמעותו פחותה בסביבה בה צפיפות האוויר נמוכה ולכן כדור מסובב "יברח" פחות בקולורדו מאשר במקומות אחרים, ואמור להיות פחות קשה עבור החובט, אני מניח.
העניין הוא שתופעות שקשורות לגרר פרופורציונליות למהירות בריבוע, ולכן ההשפעה שלהן בבייסבול וגולף הרבה יותר ניכרות מאשר בענפים אחרים.
זה לא שהנאגטס היה מועדון מצליח במיוחד בעשרות השנים שהוא בדנבר. מה השתנה העונה?

נשמע הגיוני. לכן צריך ״ללמוד״ להגיש בדנבר, מה שנותן להם יתרון משמעותי. הם לא מועדון טוב, אבל המאזן שלהם בבית מאז 2007 עומד על 54% (מקום 14 בליגה) בעוד מאזן החוץ שלהם עומד על 40% (מקום 30 ואחרון בליגה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2023 3:51 pm 
Senior

הרעיון שהאוויר הדליל לא רק מקשה על היריבות כשהן מבקרות בדנבר, אלא גם עוזר לשחקנים של דנבר לפתח את הכושר שלהם ומקל עליהם במשחקי חוץ הוא דווקא מעניין ולא משהו שחשבתי עליו בעבר.
הוא יכול להיות משמעותי במיוחד לנאגטס עכשיו לעומת בעבר כי דנבר מעולם לא היו תלויים בכושר גופני של שחקן כמו בעונות האחרונות, ויוקיץ׳אכן שיפר את הכושר הגופני משמעותית עם השנים ( חלק מזה זה גם הורדה של משקל).

אז הנתונים של יובל מראים שזה לא מייחד את העונה הזו, אבל אם השאלה היא 'למה דווקא העונה דנבר פתאום מרוויחים מזה?' הכושר של יוקיץ׳ יכול להיות חלק מההסבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 30, 2023 3:55 pm 
Senior

הנתונים שלי היו על הקולורדו רוקיז, קבוצת הבייסבול של דנבר.

האמת שהנתונים של הנאגטס הפתיעו אותי. מאז 2003 הם מקום שני בליגה באחוזי ניצחון בבית (68.6%, רק סן אנטוניו לפניהם). מקום תשיעי בליגה באחוזי ניצחונות חוץ (43.9%). סן אנטוניו ראשונים גם בקטגוריה הזו.

אתר נחמד - https://www.teamrankings.com/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 9 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה