סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' מאי 28, 2024 6:10 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 366 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 4:26 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
לא בטוח שזה הת'רד המתאים, אבל גם לא בטוח מה כן.

ראיון מעניין עם טפירו, פפי, אמסלם ובן רייס בישראל היום (המקום היחיד כמעט שבו כדורסל ישראלי עוד מקבל במה רצינית).

מעלים כמה טענות שאני מחזיק בהן כבר שנים:

1. הליגה לא באמת מעניינת למי שהוא לא אוהד קבוצה מושבע וזה בעיקר קשור לריבוי הזרים ולתחלופה שלהם. מי שבא לו לראות קבוצה אקראית של אמריקאים משחקים ביניהם יכול בקלות לעשות את זה בעוד המון ליגות, רובן ברמה גבוהה יותר, שלא לדבר על ה-נבא, שבו לפחות יש יציבות יחסית של שחקנים מובילים בקבוצות.
2. השחקנים הישראלים ה"מפונקים" לא באמת מרוויחים משכורות גבוהות במיוחד, בטח לא בהתחשב ביוקר המחייה בישראל. בעבר הם הרוויחו יותר באופן יחסי, גם מחוץ למכבי (טפירו, עדי גורדון, שטיינהאוור, ואחרים).
3. הישראלים משחקים בשוק שבו לזרים יש יתרון מובנה מבחינת השכר והם גם מוגבלים באפשרויות שלהם לצאת מישראל בגיל צעיר (בגלל הצבא). מה שאומר שצעירים עד גיל 21 או 22 נאלצים בדרך כלל להסתפק בבוטנים. גם שחקני ליגת על יציבים לא ממש מרוויחים הרבה מהמקצוע בעשר שנים של קריירה (במקרה הטוב).
4. המאמנים הזרים לא פעם נותנים יותר הזדמנויות לשחקנים הישראלים מאשר המאמנים הישראלים.
5. בסופו של דבר, כל הארבעה מתכנסים למגבלה של עד 4 זרים כפתרון ראשוני. אני הייתי אפילו הולך על 3, אבל בואו נתחיל עם זה. וגם הגבלות קשיחות על החלפות במהלך העונה. מי שבא לו להוסיף זרים רק לאירופה, שיתכבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 03, 2022 5:46 pm 
Freshman

אה, שחקני עבר ישראלים אומרים שהבעיה היא שיש יותר מדי זרים? news at 11.

עניין המיסוי הוא אכן הטייה בעייתית אבל חורג בהרבה מעל הפיי גרייד (סטגדיש) של הגורמים הרלוונטיים בכדורסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 2:10 am 
Hall of Famer

אין לי דרך לבדוק זאת באמת למעט "אנקדוטות בזיכרון" (וממילא יהיה קשה לייצר סטטיסטיקה אמיתית ומשקפת בנושא, כי הכל תלוי סגל וכו'), אבל תמיד הייתי בדעה שסעיף 4 הוא ממש נכון.
לא יודע אם זה נובע מכך שמאמן זר "מגיע מתרבות ספורט אחרת", משתמש (בממוצע) ברוטציות יותר רחבות (לא יודע אם זה נכון...), פחות לחוץ מה יכתבו עליו מה בבוקר וכאלה.

ספרופולוס נתן לזוסמן 15 דקות בממוצע ביורוליג בעונת 18-19 (כשהיה בן 20.5 לערך), ו-18 דקות בעונה העוקבת. אין שום סרט שמאמן ישראלי במכבי היה נותן לשחקן מקומי קרדיט שכזה.
הרי אם היום זוסמן חוזר למכבי, ספק אם הוא מתלבש למשחקים ביורוליג בכלל (זה אולי בינו לבין מנקו), וגם אם כן הוא בוודאות עולה אחרי כל 8 הזרים.
בעונת 13-14, גרינברג נתן ביורוקאפ 8.5 דקות משחק בממוצע לאדם אריאל בן ה-19, ו-6 דקות לרפי מנקו בן ה-20 (וזה בקבוצה עם הלפרין ואליהו כישראלים סופר מובילים, וגרין כמחליף בולט).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 4:49 am 
Sophomore

shmueliki כתב:
אין לי דרך לבדוק זאת באמת למעט "אנקדוטות בזיכרון" (וממילא יהיה קשה לייצר סטטיסטיקה אמיתית ומשקפת בנושא, כי הכל תלוי סגל וכו'), אבל תמיד הייתי בדעה שסעיף 4 הוא ממש נכון.
לא יודע אם זה נובע מכך שמאמן זר "מגיע מתרבות ספורט אחרת", משתמש (בממוצע) ברוטציות יותר רחבות (לא יודע אם זה נכון...), פחות לחוץ מה יכתבו עליו מה בבוקר וכאלה.

ספרופולוס נתן לזוסמן 15 דקות בממוצע ביורוליג בעונת 18-19 (כשהיה בן 20.5 לערך), ו-18 דקות בעונה העוקבת. אין שום סרט שמאמן ישראלי במכבי היה נותן לשחקן מקומי קרדיט שכזה.
הרי אם היום זוסמן חוזר למכבי, ספק אם הוא מתלבש למשחקים ביורוליג בכלל (זה אולי בינו לבין מנקו), וגם אם כן הוא בוודאות עולה אחרי כל 8 הזרים.
בעונת 13-14, גרינברג נתן ביורוקאפ 8.5 דקות משחק בממוצע לאדם אריאל בן ה-19, ו-6 דקות לרפי מנקו בן ה-20 (וזה בקבוצה עם הלפרין ואליהו כישראלים סופר מובילים, וגרין כמחליף בולט).

והנה עוד אנקדוטה מהיום -- דז'יקיץ' במשחק הראשון באירופה מול קהל ביתי. רבע רביעי, הפועל בפיגור וכל הלחץ עליו. אז מה הוא עושה? עולה עם חמישייה שכוללת את דוברת בן ה-20, קורנליוס ובלייזר וגם נשאר איתם דקות ארוכות כשהרכז הזר שלו על הספסל (וזה לא שדוברת היה מבריק ו"הכריח" אותו לעשות את זה). רואים מאמן ישראלי מקבל החלטה כזו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 11:40 am 
Freshman

סאבוניס כתב:
shmueliki כתב:

והנה עוד אנקדוטה מהיום -- דז'יקיץ' במשחק הראשון באירופה מול קהל ביתי. רבע רביעי, הפועל בפיגור וכל הלחץ עליו. אז מה הוא עושה? עולה עם חמישייה שכוללת את דוברת בן ה-20, קורנליוס ובלייזר וגם נשאר איתם דקות ארוכות כשהרכז הזר שלו על הספסל (וזה לא שדוברת היה מבריק ו"הכריח" אותו לעשות את זה). רואים מאמן ישראלי מקבל החלטה כזו?

בזמן ששני המאמנים הישראלים אהרוני וגודס(המאמן של הנבחרת,בהחלט מקדם את השחקן הישראלי) נותנים פירורים לישראלים שלהם,כאשר בכל קבוצה את מירב הדקות מקבל המתאזרח שלה.
אני גם כן בהחלט שותף לתחושה שסעיף 4 נכון,עושה רושם שהיחידים שעושים הפרדה על פי לאום הם דווקא המאמנים הישראלים,לטובת הזרים.
זכור לי גם שהיה תקופה שאיתי שגב עם כל מגבלותיו היה מקבל לא מעט דקות במכבי ואפילו קצת ביורוליג,לדעתי זה היה בזמן שטבק היה מאמן שהוא קיבל את מירב הדקות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 12:14 pm 
Hall of Famer

ItaySegev כתב:
סאבוניס כתב:
shmueliki כתב:

בזמן ששני המאמנים הישראלים אהרוני וגודס(המאמן של הנבחרת,בהחלט מקדם את השחקן הישראלי) נותנים פירורים לישראלים שלהם,כאשר בכל קבוצה את מירב הדקות מקבל המתאזרח שלה.
אני גם כן בהחלט שותף לתחושה שסעיף 4 נכון,עושה רושם שהיחידים שעושים הפרדה על פי לאום הם דווקא המאמנים הישראלים,לטובת הזרים.
זכור לי גם שהיה תקופה שאיתי שגב עם כל מגבלותיו היה מקבל לא מעט דקות במכבי ואפילו קצת ביורוליג,לדעתי זה היה בזמן שטבק היה מאמן שהוא קיבל את מירב הדקות.

מאד יפה לראות יוזר מודע לעצמו 8) :wink:

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 2:07 pm 
Sophomore

רואה שחורות כתב:
אה, שחקני עבר ישראלים אומרים שהבעיה היא שיש יותר מדי זרים? news at 11.

קודם כל, שחקני עבר. כלומר זה לא שיש להם אינטרס כלכלי ישיר בעניין. פשוט מביעים את דעתם (מה שנקרא "מנהמות ליבם") וחלקם גם אומרים ישירות שזה פשוט חיסל להם את העניין בליגה.

אבל גם אם היה להם אינטרס, זה לא אומר שהם טועים. אני לא שחקן עבר (לפחות לא ברמות הללו) וכחובב של הכדורסל הישראלי אבל לא של קבוצה מסוימת מסכים עם רוב מה שהם אומרים. אני מודע לזה שיש כאן יוזרים (רובם נדמה לי אוהדי אחת הקבוצות) שזה לא מעניין אותם בכלל אם בקבוצה שלהם יש ישראלים או לא כל עוד היא מנצחת. אבל משיחות מזדמנות עם לא מעט אנשים, אני יכול להגיד שהשחקנים הם לא היחידים שחושבים שיש כאן בעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 2:09 pm 
Freshman

סאבוניס כתב:
shmueliki כתב:

המקרה הזה גם קשור לזה שהפועל ירושלים קבוצת כדורסל לא טובה עם זרים בינוניים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 04, 2022 3:38 pm 
Sophomore

Rondo כתב:
סאבוניס כתב:
shmueliki כתב:

המקרה הזה גם קשור לזה שהפועל ירושלים קבוצת כדורסל לא טובה עם זרים בינוניים

כמובן. אבל עדיין צריך מאמן ש"יעיז" להושיב את הזרים האלה על הספסל במאני טיים. בעיקר כשהישראלים בסופו של דבר גם הם בינוניים וחסרי ניסיון ברמות הגבוהות (דוברת וקורנליוס). רוב המאמנים היו מעדיפים לדעתי "לא לקחת סיכון" והיו הולכים עם הזרים המנוסים גם במשחק רע שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2022 5:19 am 
Sophomore

טורניר תל אביב הבינלאומי לנוער חוזר אחרי שנתיים של השבתה בגלל הקורונה.

שתי התל-אביביות שיחקו אתמול. מכבי הביסו פעמיים -- את האקדמיה הצ'כית ואת האקדמיה הספרדית, שניצחה מוקדם יותר את עמק חפר. נראה שתהיה להם קבוצת נוער חזקה יותר השנה (לא שזה קשה במיוחד בהתחשב בקבוצה המאכזבת של שנה שעברה). הפועל ניצחו את הנוער של אולימפיאקוס במשחק צמוד וגם נראים כמו קבוצה לא רעה.

הזדמנות לצפות בכמה שחקנים שציינתי בתחילת הת'רד הזה:

במכבי, מי שהכי הרשים אותי כרגע הוא ירון גולדמן הצעיר (בן 16). רכז שנראה שעוד לא גמר להתפתח גופנית (מקווה שיש לו עוד כמה סנטינטרים בקנה). אתלט וקלעי טוב, חודר בלי פחד, ובעיקר מוסר מצויין, עם מסירות חדות ביד אחת לצד השני של המגרש. צריך לראות עוד אבל נראה כמו אחלה של פוטנציאל אם ימשיך להתפתח גופנית.

אורי כהן (בערך שני מטר) הראה שוב יד מצויינת משלוש אבל עדיין לא חזר לו הביטחון בחדירה.

עופרי נווה (1.98) נתן תפוקה יפה בנקודות, ריבאונד, וגם חסימות (משחק כסנטר בהגנה של מכבי, שאין לה ממש גבוהים מובילים השנה). אבל משהו שם עדיין לא לגמרי מתקתק. אולי זה הכדרור המפוקפק. או הסיומת הלא מספיק חזקה ובטוחה ליד הטבעת. וגם הקליעה מבחוץ שלא נכנסת למרות שהוא דווקא קלעי עונשין לא רע. הפוטנציאל עדיין שם אבל הוא יצטרך לשפר הרבה כדי לא לגמור כאיזה איציק אוחיון.

עומר מאייר כרגיל עם חדירות יפות וקליעות חצי מרחק, אבל גם קליעה לא יציבה מהשלוש.

בהפועל, איליי דולינסקי (2.04) ממשיך להיות השחקן הכי מעניין. הכישרון נשפך לו מהאוזניים והוא קלע די בקלות 20+ נקודות, כולל מהטבעות וכמה שלשות עם שחרור כדור מהיר וטאץ' שאי אפשר ללמד. נתן גם כמה מסירות יפות (לדעתי משהו כמו 7-8 אסיסטים) ובאופן כללי נראה הרבה יותר משוחרר מבקיץ עם נבחרת הנוער. אבל אפשר היה גם לראות שוב את החולשות והן לא זניחות. קודם כל, קבלת ההחלטות -- על כל אסיסט היה שם גם איזה איבוד מטופש (חלק בגלל שליטה לא מספיק טובה בכדור, חלק בגלל מסירות שהכריח וחלק כשהלך עם ראש בקיר) או זריקה לא במקום. וגם לא מזיז רגליים מספיק מהר בהגנה ולפעמים נרדם. ככל שאני רואה אותו יותר, את התנועתיות והקליעה, אני יותר חושב שהפוטנציאל האמיתי שלו הוא כמספר שלוש לא ארבע. אבל בשביל זה הוא יצטרך להיות מסוגל לשמור על מספרי שלוש וכרגע הוא די רחוק משם. חייב להתחזק גופנית וגם להתבגר לא מעט מנטאלית.

חוץ מדולינסקי, טפירו הבן (לא בטוח מה השם הפרטי) משחק כרכז ונראה טוב אתמול עם גובה מצויין וכמה חדירות יפות. אבל לא ראיתי סימנים לקליעה (לא חושב שהוא זרק שלשה במשחק אתמול).

אחרון ג'ול כארם בן ה-16.5 (2.09), שיחק בכלל לא רע היום עם נוכחות בצבע, תנועה יפה, וגם סיומת טובה. לא קיבל כמעט בכלל הזדמנויות בקיץ עם הקדטים ולאור מה שהראה היום זו אולי הייתה טעות. עדיין קצת רזה מדי ובוסרי אבל עושה רושם לי שדווקא יש כאן משהו שיכול להיות מעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2022 8:46 am 
מנהל פורום

תודה על הסקירה. יש סטט'? לא מצאתי.
עברתי קצת על הסגל של מכבי ת"א - זאת בעצם קבוצת הנערים מלפני שנתיים שהייתה רמה אחת מעל כולם, עם חיזוק של גולדמן שהצטרף מראשל"צ כבר שנה שעברה. אבל הייתכן שבסגל שלהם אין בכלל העברות? לא העברת יא' ולא העברת יב'. לפחות לא מישהו בולט. ככה זה נראה על פניו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2022 8:53 am 
Sophomore

נווה מיועד להיות סנטר גם בבןגרים? או שמחוסר גבוהים גורמים לו להתאמן שנה קריטית בתפקיד שלא מתאים לו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2022 9:39 am 
מנהל פורום

יוניק כתב:
נווה מיועד להיות סנטר גם בבןגרים? או שמחוסר גבוהים גורמים לו להתאמן שנה קריטית בתפקיד שלא מתאים לו?

לא ברור עדיין מה תהיה העמדה/תפקיד של נווה בבוגרים ולאיזה רמה הוא בכלל יהיה מתאים.
מה שבטוח, הוא לא סנטר. הוא כביכול 2-3 בגובה 1.96 בערך.
לא ראיתי את המשחק, אבל מניח שסבוניס התכוון שהוא פשוט שמר על שחקני הפנים של היריבה. זה לא שחוץ מזה הוא שיחק בצורה שונה. בהתקפה הם בטח משחקים עם 5 שחקנים בחוץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2022 10:19 am 
Hall of Famer

איפה רואים אפילו רק סגלים של כל קבוצה?
כמובן שסטטיסטיקה תכלול את זה ותהיה נחמדה אף יותר...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2022 11:30 am 
מנהל פורום

shmueliki כתב:
איפה רואים אפילו רק סגלים של כל קבוצה?
כמובן שסטטיסטיקה תכלול את זה ותהיה נחמדה אף יותר...

אני ראיתי בפוסט בפייסבוק שפירט ממש את כל הקלעים (וגם מי שלא קלע אבל שיחק) של מכבי ת"א באחד המשחקים והיו שם איזה 12-13 שחקנים, אבל לא ראיתי משהו מסודר של הטורניר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2022 11:29 pm 
Junior

דולינסקי מוביל כדור הרבה יותר ומקבל הרבה יותר החלטות לעומת העונה שעברה. חלקית זה בגלל שכבר אין גארדים דומיננטיים כמו גול, חכמו והראל, אבל הבנתי גם שזה תחום שיותר רוצים לפתח אצלו. אני הייתי רוצה לראותו אותו מקבל בידודים מחצי מרחק ויוצר משם, לדעתי שם הכישרון שלו באמת בא לידי ביטוי.
לבן של מאיר קוראים אור טפירו והוא אכן שחקן נחמד מאוד. רכז שמאלי, כיתה יא', בערך 1.92. ריצה קצת ברווזית כמו של האבא והוא מסיים יפה בשתי ידיים, אבל נטול קליעה כמעט לחלוטין. המכניקה שלו פשוט מזעזעת. בלי לפתח את התחום הזה הוא לא יגיע רחוק.
אני גם ראיתי שיפור מסוים אצל ג'ול כארם, בעיקר בסיומת מתחת לסל ובקליעה חביבה מחצי מרחק שהתפתחה לה. במשחק היום אפילו דפק שלשה. בתחומים אחרים הוא עדיין מאוד מאוד בוסרי. היסודות ההגנתיים עדיין רעים וכנ"ל הסגירה לריבאונד.
אחרון חביב שאפשר לציין בהפועל זה אביב הנקין מכיתה י' שהיה בנבחרת הקדטים בקיץ (אם כי לא עשה יותר מדי). מין גארד-פורוורד שמראה מגוון יכולות ויהיה מעניין לעקוב אחריו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 12, 2022 11:43 pm 
Sophomore

במשחקים היום מכבי תל אביב מוסיפה עוד ניצחון קל ב-30 הפרש על עמק חפר. גולדמן לא שיחק כמעט (פציעה?) אבל אורי כהן היה מצויין. הראה קליעה יפה משלוש וגם הלך היום יותר לטבעת וסיים לא רע (בעיקר מתפרצות, אבל לא רק). יופי של פוטנציאל ונראה לי שככל שהוא יחזור לכושר מהפציעות נראה יותר ממנו. גם שחר דורון ועומר מאייר היו טובים מאוד היום עם קליעות מבחוץ ומחצי מרחק. נווה המשיך להראות יד טובה מהעונשין אבל לא מסוגל לקלוע שלשה והכדרור ממשיך להיות מסורבל. חבל, כי דווקא הגנתית הוא עשה עבודה יפה.

מחר בגמר מכבי תפגוש את גלבוע מעיינות שהשיגה היום שני ניצחונות יפים על הפועל תל אביב ועל אולימפיאקוס. לגלבוע יש כמה גארדים נחמדים אבל מי שבעיקר מצא חן בעיני היום שניים -- עופרי שטרית ומקסים פילוננקו (הבן של פאבל). שטרית בן ה-17 הוא סמול פורוורד שמאלי עם גובה טוב (נראה לי משהו כמו 1.95 או 1.97), שמשחק עם הרבה אגרסיביות, חודר לטבעת וגם יכול לקלוע מבחוץ. עכשיו כשברמן וזיו וייסמן סיימו את הנוער, הוא קיבל קידום ונראה טוב. על פילוננקו ודים כתב קצת קודם. הוא סנטר חזק עם אתלטיות לא רעה שיכול לשחק מעל לטבעת. עדיין יש הרבה על מה לעבוד מבחינת יכולות כדורסל והבנת משחק, אבל בהחלט יש שם פוטנציאל נחמד.

בהפועל תל אביב דולינסקי עם משחק חלש -- המון החטאות וכרגיל גם לא מעט איבודים. מה שטוב זה שהוא מקבל את הכדור לא מעט לידיים לנסות ליצור וזה אמור לקדם אותו. כמו שכתבתי, אם הוא יצליח להגיע לתקרה שלו זה יקרה בעמדה 3. הוא גם לא ביישן ולא מפסיק לנסות. מה שפחות טוב זה שכרגע השליטה בכדור מוגבלת וגם קבלת ההחלטות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2022 11:19 am 
Hall of Famer

קטונתי מלהוסיף על סאבוניס, ודים, הוקיץ ושות', אבל הייתי אתמול מעט (מחצית שנייה בין מכבי ת"א לעמק חפר, וראשונה בין הספרדים לצ'כים).

אורי כהן אכן מאוד הרשים בקליעה מבחוץ. פרט לזה שהיא לרוב נכנסת, זה גם נראה די טוב.
נווה שמר בעיקר את מוליך את הכדור, נדמה לי בחור בשם אריאל סלע.

לגבי הקבוצות האחרות מחו"ל, רציתי לשאול האם אלו בעצם מועדונים מקומיים? "סוג של וינגייט"? כמה שחקנים לערך יש שם מהנבחרות הלאומית המקיבלות?
ככה אולי ניתן להעריך את הרמה היחסית אליהם...
הספרדים שומרים עם המון טראפים אגרסיביים (בליווי המאמן האנרגטי...). נראה יש שם שחקן מעניין (מספר 23) מבחינת סקילס ומימדים, אבל על כל מהלך מרשים הוא קינח גם בזריקות לא הכי לעניין לעיתים.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2022 10:27 pm 
Sophomore

בגמר טורניר תל אביב, מכבי תל אביב מביסה בקלות את הגלבוע ב-30 הפרש, במשחק שנגמר כבר ברבע הראשון שבו מכבי פתחה 20 הפרש ולא הביטה יותר לאחור. לפי מה שראינו בטורניר הזה, מכבי השנה חוזרת להיות רמה מעל שאר הליגה אחרי כמה שנים שבהן הליגה הייתה תחרותית.

משחק טוב ודומיננטי לצמד הפורוורדים הגבוהים של מכבי, אורי כהן (15 נק', 8 ריבאונדים; כל הסטטיסטיקות בעירבון מוגבל, מספירה בראש שלי תוך כדי המשחק) ועופרי נווה (17 נק', 6 ריבאונדים ו-5 חטיפות). כהן צריך להתחזק כדי לסיים יותר טוב עם מגע אבל יש שם הרבה כישרון. גם שחר דורון (הולך ומשתפר ונראה לי שגם גבה קצת) ובכר מהספסל היו טובים. ירון גולדמן ממשיך להרשים אותי במעט הדקות שהוא מקבל. מהיר, אתלט טוב, שליטה בכדור, מסירה, קליעה וחדירה. גם הוא צריך עוד להתחזק, אבל אוהב את הכישרון. בסך הכל, לקבוצה הזו של מכבי יש 6 בוגרי נבחרת הקדטים מהשנתיים האחרונות, שנותנים לה יתרון משמעותי על כל קבוצה אחרת בליגה לנוער.

בגלבוע שוב אהבתי את מה שעופרי שטרית הראה (בערך 15 נקודות, עם אתלטיות יפה, קליעה מבחוץ וגם כמה גגות יפים).

במשחק על המקום השלישי, הפועל תל אביב מפסידה לאולימפיאקוס. דולינסקי עם משחק קצת יותר טוב היום. עדיין לא מעט איבודים והחטאות, אבל קלע 20 ומשהו נקודות, עם כמה שלשות וכמה פעולות יפות שהראו את הכישרון. חייב לשים על עצמו קצת שרירים ולהדק את הכדרור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2022 3:31 pm 
Freshman

משחק מאוד פושר של שרף בבכורה שלו בנתניה,קלע 3 נקודות,1 מ7 מהשדה ו3 איבודים,גם דיי התקשה הגנתית.מאמין ברגע שהקליעה תיכנס זה יהיה סיפור אחר לגמרי,בכל מקרה היו ניצוצות בפן ההתקפי.קרדיט לנייברגר שהכניס אותו לדקות הסיום למרות המשחק החלש.בורג קלע 22 עם 6 שלשות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2022 4:05 pm 
Sophomore

פושר זה עדין. שרף היה השחקן הכי חלש בקבוצה שלו (18- בדקות שלו על המגרש). החטיא את כל הזריקות שלו עד שקלע אחת בדקה האחרונה.

אבל לא צריך לדאוג. זה היה די צפוי שהוא יתקשה לעבור חלק בגיל 16 מליגת הנוער הישראלית למשחקי בוגרים. מה שאהבתי זה שהוא כן הצליח להגיע לצבע, גם מול הפיזיות של שחקנים בוגרים. למרות המשחק החלש, זה לא נראה כאילו הוא לא שייך לרמה הזו. כמו שכתבת, כשהזריקה תיכנס (והיא תיכנס), דברים יראו אחרת וזה יפתח את משחק המסירה שלו. גם היום הייתה לו אחת יפה לאלי-הופ במתפרצת. נראה לי החלטה נכונה לגמרי להתחיל להשתפשף מול רמה ופיזיות גבוהות יותר. והוא גם פתח וקיבל 20 דקות ככה שזמן משחק לא צפוי להיות בעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2022 8:45 pm 
Sophomore

נועם יעקוב ממשיך להיראות מצוין בצרפת בליגה עד גיל 21. אחרי חמישה מחזורים הוא עומד על 18 נקודות, 6.5 אסיסטים ו-5 ריבאונדים למשחק ביעילות מצוינת (68% לשתיים, 37% לשלוש). 3.5 איבודים למשחק זה קצת יותר מדי, אבל הסך הכל מרשים. בעיקר יכולת החדירה והמסירה. הנה אחת מהמשחק האחרון:

https://twitter.com/EuroZoneBasket/stat ... 5765630978

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2022 10:09 pm 
Sophomore

משחק שני טוב בהרבה של שרף בלאומית. 15 נקודות (כולל שתיים שלא נספרו), 3 ריבאונדים ו-2 אסיסטים ב-20 דקות. נתניה עם ניצחון דחוק ב-3 נקודות, אבל עם 15+ בדקות של שרף על המגרש והוא היה צריך לשחק יותר. עדיין קצת מהוסס ולא מספיק אסרטיבי בחדירות (למרות שכבר הראה יותר ביטחון היום) וגם המשחק לא עובר דרכו מספיק. אבל הכישרון נוזל ממנו וזה רק עניין של זמן לדעתי עד שיתחיל להשתלט על משחקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 23, 2022 5:33 am 
Sophomore

בן שרף ממשיך להראות שהוא כבר עכשיו בגיל 16 אחד השחקנים הטובים בליגה הלאומית. 15 נקודות ב-20 דקות באחוזים טובים (5 מ-8 מהשדה, 5 מ-6 מהקו) וכמה חסימות וחטיפות יפות. 20+ לנתניה בדקות שלו על המגרש. עדיין לא מספיק ביטחון בזריקה שלו משלוש (השחרור קצת נמוך לטעמי) אבל אני מאמין שככל שהעונה תתקדם נתחיל לראות יותר התפוצצויות התקפיות.

אם הייתה שאלה לגבי הבחירה שלו לעבור לבוגרים כבר בגיל הזה במקום להישאר עוד עונה בנוער, נראה לי שכבר לא צריך להיות ספק. אני לא אתפלא אם אחרי העונה הזו מכבי או ירושלים כבר ינסו לשים עליו יד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 23, 2022 6:15 am 
Hall of Famer

גם השחרור של סטף נמוך. רק אומר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 366 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: