סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 1:46 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 186 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 11:04 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
יאללה, נעשה ניסוי - הכי הרבה אף אחד לא יגיב בת'רד הזה והוא ייעלם. הכללים מאוד פשוטים: אין שום מגבלת ספויילרים בת'רד הזה, כך שאפשר לדון חופשי בשאלה איך מה קרה בפרק 9 לאור הספר החמישי. אני מקווה שיש מספיק יוזרים שקראו את כל חמשת הספרים כדי שזה יהיה רלוונטי.

אז אני אתחיל עם תגובה למה שרוני כתב בת'רד האחר:

זה מוזר שהרגו את ג'יין כי (א) בספרים היא קיימת ונראה היה שהיא לא משלימה עם מה שקרה לרוב ועם ההחלטה של המשפחה שלה (אבל כנראה שזה לא מרמז על כלום), (ב) כי כאמור בספרים הבגידה של רוב בבני פריי היא תוצאה של מהלך מתוכנן בעליל והווסטרלינגים שותפים לו. ועם זאת צריך לציין שג'יין לא היתה חלק מהמהלך הזה (וגם כנראה לא הבינה שאמא שלה נותנת לה שיקויים שיגרמו לה לא להרות ולא להיפך).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 11:52 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
הנקודה היא שברגע שבסידרה בחרו שלא להכניס את העניין שהיא בת למשפחת ווסטרלינג אלא להפוך אותה לסתם מישהי מוולנטיס, אז בעצם כל עניין הקנוניה של הווסטרלינגים עם הלאניסטרים גם כך לא קיים (אלא אם כן היו הולכים על קו עלילה בסגנון של "היא אומרת שהיא מוולנטיס אבל בפועל הווסטרלינגים שלחו אותה לפתות את רוב כדי להפיל אותו") ואז אין סיבה אמיתית להשאיר אותה בחיים. הנקודה היא שכמו שכבר הסכמנו, זו דמות שבספרים 6 ו-7 מרטין יכל להמשיך לפתח את קו העלילה שלה כך שישפיע בצורה משמעותית על הסיפור כולו ועכשיו אם הוא יבחר לעשות את זה זה יצור צרימה מאוד חזקה בין הסידרה לספר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 1:17 pm 
מנהל פורום

rony כתב:
ספוילר קטן (הבדל בין הספר לסידרה):

מה שלא זכרתי מהספר ופתאום בקריאה נוספת שמתי לב שהוא שונה מהותית מהסידרה הוא שבספרים ג'יין (אישתו של רוב) לא הגיעה איתם לתאומים ולא נרצחה בחתונה האדומה. עכשיו, זה לא שבספרים יש לה תפקיד משמעותי במיוחד, אבל עדיין, למרטין בכל זאת יש נטייה לקחת דמויות שנראות שוליות לאורך רוב הספרים ולהפוך אותן פתאום למרכזיות, כלומר אם בספרים הוא ירצה לתת לה תפקיד משמעותי בספרים 6 או 7, זה יוצר ניגוד משמעותי עם הסידרה.

אבל אל תשכח שמרטין גם משפיע במידה מסויימת על תסריט הסדרה. זה שהוא כתב את הספרים זה לא אומר שבדיעבד הוא לא היה משנה כלום, במיוחד שעכשיו הן הפכו לסידרה. אולי זה איזשהו שיפור שהוא למעשה לטובה ויבוא לביטוי גם בספרים הבאים איכשהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 4:52 pm 
Hall of Famer

לא רואה איך השינוי שנעשה בסידרה בא לידי ביטוי בספרים, מילא עניין המוצא שלה שעוד אפשר לשחק איתו, אבל אם בסידרה היא מתה, זה לא שפתאום בספרים יגלו שהיא איכשהו היא מתה בחתונה האדומה ואף אחד לא שם לב ואז הכל מסתדר. אנילא מתווכח כרגע עם ההחלטה של מרטין וצוות התסריטאים לסטות מהעלילה המקורית של הסרטים, אני רק אומר שאם קודם אפשר היה לחשוב שלדמות של ג'יין יש פוטנציאל להיות משמעותית להמשך העלילה בספרים, אני מניח שלאור ההחלטה להרוג אותה בחתונה האדומה בסידרה, האפשרות הזו כרגע לא ממש על הפרק גם בספרים. אם עכשיו לצורך העניין בספר השישי מרטין יחליט להפוך את הדמות של בספרים למשמעותית בעלילה, זה יהיה מאוד צורם ביחס לסידרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 6:08 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בכלל מאז העונה הראשונה הסדרה לוקחת חופש יצירתי לעומת הספרים. די התרגלתי לזה בעונה הנוכחית למרות שעדיין מרגיז אותי שמכניסים קטעים ודיאלוגים מיותרים שלא הופיעו בספרים כאשר כל דיאלוג בספר הוא בונבון (כמו היריבות בין ואריז לליטלפינגר, הסיפור המעיק של קייטלין על ג'ון סנואו וכמובן הסצינה המטופשת של מליסנדרה וגנדרי בבלאקווטר). במיוחד מעצבן אותי שעשו את טיריון כזה סמרטוט ומרגיזה אותי המחשבה שנאלץ לחכות עונה שלמה נוספת עד שהעכברית שלו תמות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 9:40 pm 
Junior

אגב ספוילרים - בסדרה כבר מצאתי אחד שהוא ספוילר לספרים: מליסנדרה אומרת לאריה שהן עוד יפגשו.

צ'ארלס, גם אותי זה מעצבן. בעיקר מעצבנת הפרשנות של ואריז/ליטלפינגר. אני מוצא אותם הרבה יותר מרגיזים והרבה פחות מעניינים כשכל הזמן מאירים את המהלכים שלהם. בספרים הם מתככים ברקע וזה כל הקסם, והמיסתורין. פה ליטלפינגר הוא פשוט השטן, בעוד בספרים ניתן אפילו לחבב אותי בקונסטלציה מסוימת.

לגבי טיריון, לדעתי בעונה הבאה הוא יהפוך לשטן קטן בפני עצמו. זה יתחיל בחתונה הסגולה ויתעצם כשג'יימי יספר את הסיפור האמיתי על טישה

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 10:20 pm 
Hall of Famer

למה שטיריון יהפוך לשטן? לפחות בספרים הוא אחת הדמויות שהכי קל להזדהות איתן ולהבין את המניעים למה שהן עושות.

ולגבי ליטלפינגר/ואריז, אני מסכים לגמרי, בספר אתה רוב הזמן לא מבין מה האינטרסים של כל אחד מהם ולאיזה כיוון כל אחד מהם מושך (או שזה רק אני והקריאה החפיפניקית שלי?), בסידרה מציגים באופן די ברור את ואריז בצד של "הטובים" ואת ליטלפינגר בצד של "הרעים", בספרים התפקידים שלהם יותר עמומים במובהק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 06, 2013 11:53 pm 
Junior

גם ב Paradise Lost אפשר להזדהות עם לוציפר. מה לעשות, בסוף השלישי טיריון הופך להיות זבל, בעיקר לאח שלו. לרצוח את טייווין ואת שיי זה לא בדיוק המהלך הכי עדין בעולם. אפשר להזדהות איתו אבל הוא עושה דברים מרושעים בפירוש. גם בחמישי קצת, עם הגמדה השנייה למשל, וגם עם גריף הצעיר.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 07, 2013 2:06 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

רק אתמול ראיתי את הפרק ביס ועליתי על פאק (פוטנציאלי) די גדול - הבלאקפיש יוצא להשתין רגע לפני שמתחיל הבלאגן. אאז"נ בספר הוא בכלל לא היה בחתונה אלא נשאר בריברן. עכשיו מה נסגר איתו? הרגו אותו גם? הוא היחיד שהצליח לברוח? הוא היה צריך להשתין ממש הרבה עד שהוא התעלף וחשבוהו כמת?... הוא לא דמות מאוד מרכזית בהמשך אבל יש לי הרגשה שמרטין תכנן לו דברים לספרים הבאים. אלא אם בפרק האחרון של העונה יבוא הסבר לנושא זה ממש לא ברור.
הרסי הוקינס כתב:
לגבי טיריון, לדעתי בעונה הבאה הוא יהפוך לשטן קטן בפני עצמו. זה יתחיל בחתונה הסגולה ויתעצם כשג'יימי יספר את הסיפור האמיתי על טישה

הייתי בטוח שהעונה הזו תסתיים בחתונה של ג'ופרי... איזה באסה אם לא. ד"א למה קוראים לה "החתונה הסגולה"?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 07, 2013 2:21 pm 
מנהל פורום

נראה לי שזה כי ג'ופרי נהיה סגול כשהוא נחנק. אשר לבלקפיש, גם בספרים הגורל שלו לא ברור, אבל להבדיל מג'יין ברור לחלוטין שעומד להיות לו תפקיד כלשהו, כי הלאניסטרים מאוד רוצים ללכוד אותו וההימלטות שלו מוצגת כהישג. ככה שאם הוא יצא להשתין בדיוק כנראה שזה לא במקרה (בכלל אצל מרטין מוות מוכרז רק במקרה של הפרדת הראש מהגוף ואני לא אתפלא אם גם הכלל זה יישבר).

הרסי, אין לי כח להתווכח לגמרי, אבל תרשה לי רק להביע את אי ההסכמה המוחלטת שלי. אגב, למה התכוונת בעניין גריף הצעיר? טיריון עד כמה שזכור לי מאוד מחבב אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 07, 2013 3:06 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ראובן כתב:
נראה לי שזה כי ג'ופרי נהיה סגול כשהוא נחנק. אשר לבלקפיש, גם בספרים הגורל שלו לא ברור, אבל להבדיל מג'יין ברור לחלוטין שעומד להיות לו תפקיד כלשהו, כי הלאניסטרים מאוד רוצים ללכוד אותו וההימלטות שלו מוצגת כהישג. ככה שאם הוא יצא להשתין בדיוק כנראה שזה לא במקרה (בכלל אצל מרטין מוות מוכרז רק במקרה של הפרדת הראש מהגוף ואני לא אתפלא אם גם הכלל זה יישבר).

זה מה שאני אומר. הגורל שלו לא ברור בסוף הספר החמישי, אבל במקרה הזה לא ברור בכלל איך הוא אמור לצאת בחיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 07, 2013 3:25 pm 
מנהל פורום

מן הסתם יצליחו לתת לזה הסבר כלשהו. אם הרגו גם אותו זה יהיה מאוד מוזר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 07, 2013 5:24 pm 
Hall of Famer

בספרים הבלאקפיש אכן נשאר בריברן. אדמור נלקח בשבי אחרי החתונה והפריי-ים מטילים מצור על ריברן ומאיימים כל יום לתלות את אדמור ששבוי אצלם אם הבלאקפיש לא יכנע. בסופו של דבר ג'יימי מגיע, לוקח את אדמור (אפשר לקרוא לו האדמו"ר מריברן?) ומשכנע אותו להכנס לטירה והשיג כניעה מהדוד שלו, הוא מצליח אבל הבלאקפיש נמלט משם בשחייה ונכון לסוף הספר החמישי אף אחד לא יודע מה קרה איתו.

לגבי החתונה הסגולה, יכול להיות שהיא נקראת כך כי הרעל שאולנה טיירל משתילה באוכל (או שתייה?) של ג'ופרי הוא בצבע סגול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 07, 2013 5:35 pm 
מנהל פורום

שתייה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 07, 2013 6:04 pm 
Junior

ראובן כתב:

הרסי, אין לי כח להתווכח לגמרי, אבל תרשה לי רק להביע את אי ההסכמה המוחלטת שלי. אגב, למה התכוונת בעניין גריף הצעיר? טיריון עד כמה שזכור לי מאוד מחבב אותו.

אי הסכמה לכך שטיריון עושה דברים מרושעים? אם אני לא טועה מתואר שכשהוא חושב על מה שהוא עשה הוא מייחס לעצמו פעולות רשעות ונקמנות.

לגבי גריף הצעיר, ובכן, הוא מסית אותו לפלוש לווסטרוז במקום להיות סבלני ולפגוש את דאני. הוא לא רשע כלפיו, אבל זה אמור להיות ברור לו שניצחון של גריף הצעיר בווסטרוז עלול להביא למותם של האחים והאחיינים שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 07, 2013 6:28 pm 
מנהל פורום

טיריון מאוד ביקורתי כלפי עצמו, זה לא אומר בהכרח הרבה (אני בטוח שג'ופרי לא חושב על עצמו כעל מרושע). הוא גם מסביר לאבא שלו כמה הוא דומה לו, ואתה יודע את דעתי על הסוגיה הזו.

בכל אופן, לא זכור לי העניין הספציפי הזה, אבל זה בודאי לא נעשה מטעמי זדון. יש גם תהליך מובהק שבו טיריון הציניקן מגלה להפתעתו שהוא מתחיל לחבב את הבחור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יוני 07, 2013 6:36 pm 
Hall of Famer

אני לא קורא את הנושא הזה, בגלל שאני כרגע בסוף הספר השלישי.
אני רק יכול להגיד שהנטיה הבלתי נשלטת לתאר את מה שכל גיבור לובש באותו רגע ואיזה אוכל הוא אכל בכל שעה של היום מטרידה וגורמת לי הרהורים של נטישת הסדרה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 08, 2013 9:56 am 
מנהל פורום

עוד שאלה לגבי הסידרה ממשהו שקראתי עכשיו בוואלה - הם לא מפרידים בין בראן וריקון? ריקון לא הולך לאנשי הביצות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 08, 2013 11:47 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
בראן וריקון נפרדו בפרק האחרון.
לא חושב שיש אנשי ביצות בסדרה....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 08, 2013 11:49 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
עמוס לב כתב:
אני לא קורא את הנושא הזה, בגלל שאני כרגע בסוף הספר השלישי.
אני רק יכול להגיד שהנטיה הבלתי נשלטת לתאר את מה שכל גיבור לובש באותו רגע ואיזה אוכל הוא אכל בכל שעה של היום מטרידה וגורמת לי הרהורים של נטישת הסדרה.

אז אל תעז לגעת בWheel Of Time, אתה תגיע למחשבות אובדניות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 08, 2013 11:54 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
עוד שאלה לגבי הסידרה ממשהו שקראתי עכשיו בוואלה - הם לא מפרידים בין בראן וריקון? ריקון לא הולך לאנשי הביצות?

כמו שגואטה כתב, נפרדו בפרק האחרון. אנשי הביצות אלו ג'וג'ן ומירה והם כמובן הולכים עם בראן, ריקון ואושה, (לפחות לפי הדיווחים בספר החמישי) בורחים לסקאגוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 08, 2013 2:00 pm 
מנהל פורום

הכוונה שלי ב"אנשי הביצות" היתה לא לג'וגן ומירה אלא לשבט/עם שהם מגיעים ממנו (שזו נקודת היעד של ריקון במקור ושאפשר להניח שבספר השישי משהו יקרה שם).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 08, 2013 2:12 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:
הכוונה שלי ב"אנשי הביצות" היתה לא לג'וגן ומירה אלא לשבט/עם שהם מגיעים ממנו (שזו נקודת היעד של ריקון במקור ושאפשר להניח שבספר השישי משהו יקרה שם).

איפה רשום שהם הולכים לאנשי הביצות? ממה שאני זוכר, הם מכוונים להגיע לווייט-הארבור ובסוף, כנראה, מגיעים לסקאגוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 08, 2013 2:30 pm 
מנהל פורום

מה זה ואיפה זה סקאגוס? עכשיו אני רואה שזה אי שקשור לשבטי ההרים.

אין לי את הספרים מולי, אבל לי היה זכור שכשהם נפרדו בוינטרפל אושה סיכמה עם הרידים שהם יפנו לשם. זה גם המקום ההגיוני ביותר ללכת אליו אם אתה רוצה מקום ידידותי לסטארקים ועוין לכל השאר.

בספר החמישי כשדאבוס (הוא קיים בסידרה, אגב?) שומע על היכן הם הולכים הוא נחרד, ולא נאמר למה אבל זה נשמע מתאים. בכל אופן זה נראה לי ברור שהספר השישי יגיע לשם כי זה בערך המקום היחיד בווסטרוז שעוד לא קרה בו כלום, וכי האבא של הרידים יודע סודות חשובים מאז המלחמה הקודמת וכל זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יוני 08, 2013 7:12 pm 
Junior

הולכים לסקאגוס. זה אי שנמצא ממזרח לחומה. דאבוס מזדעזע כי אומרים שחיים שם קניבלים שאוכלים את המלחים המסכנים שבטעות נסחפים לחופי האי, ולשם לורד מאנדרלי שולח אותו כדי להביא אותו אליו.
עוד בסקאאגוס, כלבי ים וחדי קרן.
טוב נו, זו השמועה.

איפה רשום? בפרק האחרון של דאבוס, אם אני לא טועה.

ראובן, לגבי טיריון - לא יודע. כשאני קראתי את הדמות שלו היה לי ברור שהוא מניאק ומודע לזה, לפחות בכמה מהלכים שלו בסוף השלישי/רוב החמישי. כנראה שיש לנו הגדרות שונות להתנהגות טובה/רעה. ושוב, לגבי גריף - לא התכוונתי שהוא רשע כלפיו, אלא שהוא משתמש בו באופן שיהיה רשע לאנשים שפעם היה לו אכפת מהם - טומן, מירסלה, ג'יימי ועוד כמה שהוא חיבב, שללא ספק עלולים להיות קורבנות של כיבוש טארגרייני מחודש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 186 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה