סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' ספטמבר 21, 2024 5:32 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 466 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' ספטמבר 10, 2024 7:38 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
Lakic כתב:
עם ממוצע של קרוב ל-1,900 שעות עבודה בשנה – כ-235 ימי עבודה של 8 שעות, ישראל נמצאת בצמרת מדינות ארגון ה-OECD מבחינת מספר שעות העבודה. מעלינו רק מקסיקו, קוסטה ריקה, צ'ילה ויוון. בתחתית, גרמני עם כ-1,340 שעות עבודה בשנה – כ-168 ימי עבודה של 8 שעות – נתונים המשקפים פער של 36 ימי עבודה (864 שעות עבודה) בין שתי המדינות. הנתונים לפי 2023.

תמונה

צריך תמיד להצמיד את זה לבדיחה על בן גוריון ותוספת יום המנוחה השבועי...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 14, 2024 1:55 am 
Junior

אירופה מתחילה להתעורר?
- שבדיה הודיעה כי תשלם 35 אלף דולר לכל מהגר שיחזור למדינה ממנה הגיע.
בהודעה היא מציינת כי אומנם מדובר על סכום משמעותי, אך עשרות השנים שמערכת הרווחה השבדית לא תצטרך להתמודד עימו או עימה, שווים כסף גדול יותר. בנוסף, זה סכום שיכול לעודד משפחות לחזור לארץ המוצא מתוך הבנה שמשפחה בת 4 נפשות, לדוגמא, תוכל לקבל נקודת פתיחה מדהימה לחיים שלהם במדינת הולדתם.
- הולנד תכריז על מצב חירום על רקע משבר מהגרים בלתי חוקיים ותבקש ביטול של מדיניות ההגירה של האיחוד האירופי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 14, 2024 2:27 am 
Hall of Famer

נשמע לי טו ליטל טו לייט

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 15, 2024 6:51 pm 
Junior

מדד המחירים לצרכן מפתיע כלפי מעלה - 0.9%, לעומת ציפיה לעליה של 0.5%.
אני לא יודע אם כולם מבינים, אבל לא הולכת להיות פה הורדת ריבית בעתיד הנראה לעין.
זה מדד רע מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 15, 2024 8:03 pm 
Junior

האמון של האזרח הישראלי בכך שהמשטרה הישראלית תפתור את הבעיה שלו, הולך ודועך (וזה עוד בלי נתוני 2024):
הלמ״ס בסקר בטחון אישי שהתפרסם לפני שבועיים- שפל של עשור באחוז נפגעי עבירות פרט שבכלל מדווחים על העבירה למשטרה. רק 25% מנפגעי עבירות אלימות, גניבה, הטרדה מינית מרימים טלפון למוקד 100.
תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 1:29 am 
Junior

מבחינת אמזון, הניסוי נכשל.
החברה שחייבה עובדים בנוכחות של 3 ימים בשבוע, הוציאה החוצה מכתב מנכ"ל שבו הוא מציין כי החל מינואר, על העובדים לחזור למשרד ל-5 ימי עבודה. כשחברה כל-כך גדולה מודיעה בריש גלי דבר כזה, סביר שזה יהיה הפתח של חברות עם פחות מנופי לחץ, לעשות כן. זו נקודה מאוד חשובה עבור שוק המשרדים בארה"ב (ולא רק) שסובלים מבנייה מסיבית בשנים האחרונות וביחד עם המעבר לעבודה מהבית, מתקשה לאכלס אותם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 1:33 am 
Hall of Famer

לא חושב שתהיה השפעה רבה מדי על חברות אחרות. זה יחסית מאוחר בסיפור הזה, וחברות כבר די נסגרו (ככל שידוע לי) על מה הן מתכוונות לעשות.
אמזון ספציפית לא נסגרה מעולם. יש לי לא מעט חברים באמזון, וכל כמה חודשים הם מקבלים עוד איזו הודעה דרקונית כזאת או אחרת - אבל רוב החברות לא מתנהגות כמו אמזון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 1:03 pm 
Junior

לפני כמה ימים קפץ לי פוסט בלינקדאין שכוון לבוסים/מנהלים עם כל מיני משפטים נחמדים.
אחד מהם היה "אין לך בעיה עם עבודה מהבית, יש לך בעיה עם אמון".

לא יודע מה היה באמזון, אני חושב שכל חברה לגופה וכל עובד/ת לגופו.
במקום העבודה שלי עובדים יום בשבוע מהבית ואני יכול להגיד על עצמי שאני ברוב הפעמים מספיק הרבה יותר ביום שאני מהבית לעומת יום מהמשרד.
העבודה שלי פחות מדידה ולכן אין אפשרות להוכיח את זה אמפירית אבל יש לי פחות הסחות דעת וגם אם אני קם רגע להכניס מכונת כביסה או להכין לעצמי אוכל, עדיין אחזור די מהר לעבוד.

האם אין לי ימים מהבית שאני עובד בחצי קלאץ' ועושה סוג של 'יום קצר'?! יש. אבל גם במשרד יש לא מעט פעמים אבטלה סמויה.
זה מאוד תלוי בווייב של החברה ואיך העובדים האחרים מתייחסים ליום מהבית ויש פה גם הרבה עניין יחסי אמון בין העובד למנהל/חברה והיושרה העצמית של העובד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 1:05 pm 
Junior

ועוד מילה ללאקיץ':

תודה רבה על העדכונים האלה. מאוד מעניינים בעיני.
חלקם אני יודע רק מפה וגם האחרים שאני רואה/שומע במקומות אחרים, אתה מביא אותם באמ;לוק מעולה ובדרך כלל בלי יותר מדי אג'נדה אישית. דבר די נדיר פה בפורום....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 1:27 pm 
Junior

Dovi כתב:
ועוד מילה ללאקיץ':

תודה רבה על העדכונים האלה. מאוד מעניינים בעיני.
חלקם אני יודע רק מפה וגם האחרים שאני רואה/שומע במקומות אחרים, אתה מביא אותם באמ;לוק מעולה ובדרך כלל בלי יותר מדי אג'נדה אישית. דבר די נדיר פה בפורום....

אשריך. תודה רבה על הפידבק. מעריך את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 1:38 pm 
Junior

Lakic כתב:
מדד המחירים לצרכן מפתיע כלפי מעלה - 0.9%, לעומת ציפיה לעליה של 0.5%.
אני לא יודע אם כולם מבינים, אבל לא הולכת להיות פה הורדת ריבית בעתיד הנראה לעין.
זה מדד רע מאוד.

היה משהו דיי מדהים במדד המחירים לצרכן שפורסם השבוע -
העליה במחירי העגבניות (37%) הייתה כל-כך חריגה שהלמ"ס חרג מההצגה הרגילה שלו וממש ציין את העליה הזו כסעיף נפרד (בדרך כלל הוא מציין כסעיף 'פירות וירקות' כמכלול). העליה של העגבניות לבדה הוסיפה 0.1% לעליה של כל המדד.
תמונה
הסיבה לזינוק במחיר היא סערה מושלמת : בגלל היבוא, יש ירידה בכמות גידולי העגבניות בישראל וכ-70% מהעגבניות בישראל גדלות בעוטף עזה ומעבר לפגיעה בשטחים, היו חודשי קיץ חמים במיוחד (רגישות לטמפרטורות קיצון), ביחד עם החרם הטורקי שגרם לכך שקשה יותר ליבואנים או שהם נדרשים לעשות זאת דרך מדינה שלישית או עם שטר שהסחורה, כביכול, מועברת לרשות הפלסטינית כך שיש פה השתת עלות נוספת ובסוף, כשכבר פנו לשוק הירדני, זיהום במי הירמוך גרמו להפסקת היבוא משם. חלק מהעגבניות שאתם רואים כעת, מיובאות מהולנד מדינות אחרות ממערב אירופה ומשם זה לא כלכלי, מדובר על מחיר של כ-10 ש"ח לקילו, לסיטונאי. דהיינו, אם אתם רואים מחיר כזה או נמוך מזה ברשתות, הקמעונאי "מסבסד" את המוצר הזה בשביל למשוך את אתכם. הוא מפסיד במודע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 3:40 pm 
Junior

עם תחילת המלחמה והרצון להיות מעודכנים, טלגרם הפכה לפופולרית עוד יותר בישראל. היא מאוד פופולרית בהודו (45%), אבל בארה"ב בקושי (9%). לאמריקאים הצעירים יש שפע של אופציות והם מאוד אוהבים את סנאפצ'ט.
כמשתמש כבד של טלגרם, אני יכול לומר שזו פלטפורמה מדהימה. אם יום אחד תעשה הנפקת IPO ותהפוך לציבורית, אני קונה מניות בכל מחיר.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 17, 2024 5:49 pm 
Hall of Famer

טלגרם זה לא האלה עם המנכל המואשם בפלילי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 19, 2024 12:05 am 
Junior

העולם קצת השתנה והיום אחד העסקים הטובים בעולם הוא הבעלות על פלטפורמת האינטרנט - 'אונלי פאנס'.
הפלטפורמה שידועה בתור זו שעוזרת ליוצרים למכור תוכן פורנוגרפי, התפוצצה החל מהקורונה ובשנת 2023 ההכנסות שלה הגיעו ל-1.3 מיליארד דולר עם רווח נקי של כ-486 מיליון דולר. אלו שולי רווח פסיכיים, שמגיעים עם צמיחה של 20% בהכנסות וברווח הנקי ביחס ל-2022. מספר יוצרי התוכן עלה בכמעט 30% ל-4.1 מיליון ומספר המשתמש קפץ ב-28% ל-305 מיליון. בעלי החברה שהוא בעל המניות העיקרי משך דיבידנדים מהחברה בשווי של יותר ממיליארד דולר תוך 3 שנים. מטורף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 19, 2024 1:03 am 
Junior

הלמ"ס פרסם נתוני נסועה לפי סוגי התנעה וסוגי רכב. קצת קווים כללים שבטח לא יפתיעו אתכם:
א. ככל שהרכב חדש יותר, כך הוא, בממוצע, גומע יותר קילומטרים.
ב. רכב חדש פרטי המונע בסולר נוסע יותר מהיברדי, היברידי יותר מחשמלי וחשמלי יותר מבנזין.
ג. אומרים לכם אין מה לדאוג, הוא בא מליסינג, תדעו שהממוצע קילומטר לשנה, לרכב חדש מליסינג הוא 26.6 אלף ק"מ שזה בערך 66% אחוז יותר מאשר כלי רכב פרטי (חדש) בבעלות פרטי - 16 אלף ק"מ.

נתונים:
ממוצע קילומטרים (באלפים) לרכב פרטי בשנת 23': 14.7 (ירידה מ-15.2 בשנת 22').
בנוגע לרכבים חדשים (עד 3 שנים), לפי סוגי התנעה: בסולר זה 24.9 אלף ק"מ, היברידי זה 21.3, חשמלי זה 20.6 ובנזין זה 17.3.
כלי רכב פרטיים חדשים (עד גיל 3) בבעלות פרטית המונעים בחשמל נסעו בממוצע 43.0% יותר מכלי רכב פרטיים חדשים לא-חשמליים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 19, 2024 11:43 pm 
Junior

המדינה מחפשת בנרות מקורות הכנסה בכדי לממן את הגירעון וראש הממשלה הנחה, כחלק מהמאבק בהון השחור (מהלך טרי יחסית זה 'חשבונית ישראל' שעל-פי דיווחים, כבר גרם לתפיסה של מעלימי מס), על גיבוש תוכנית לביטול שטר ה-200 ש"ח, מתוך מטרה שמי שמחזיק כספים בסכומים גדולים יגיע להצהיר עליהם לפני שהם שהשטרות מאבדים מערכם. זה מהלך שכבר נוסה בכל מיני מדינות ואין מדובר ברעיון חדש. זה עדיין בשלב הבחינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 466 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: