סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' יולי 03, 2024 10:50 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 295 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: משחקי הכס - עונה 3
הודעהפורסם: ד' אפריל 17, 2013 12:45 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
השיר הזה הוא כמובן "the bear and the maiden fair" שמופיע שוב ושוב בספרים. הביצוע הזה הוא של להקת קלטיק-פאנק בשם Irish Moutarde.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 17, 2013 1:14 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
נורטון כתב:
מה? אני חולה עליה, יש לה מבטא ישראלי כזה מקסים

מבטא גרמנו-טורקי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 8:40 am 
Junior

טוב, שתי שאלות:
א מישהו יכול להסביר לי מה לעזאזל קורה מצפון לחומה? מאנס ריידר ואנשיו מסתובבים בשלג. הלורד המפקד מסתובב בשלג. ו...? מי הולך לאן? מה כל אחד מנסה להשיג?
ב. תיאון גרייג׳וי - יש לו איזשהו תפקיד עלי אדמות מלבד להיות אס הול? לא זכור לי רגע אחד לאורך שתיים וחצי עונות שבו הוא עשה משהו שאיננו פאתטי. הדמות הזו מתקדמת לאנשהו?

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 9:50 am 
Junior

א. באמת קצת חבל שהמפה בפתיחת הפרק ממעטת בהצגת האזורים מצפון לחומה - אבל גם בספרים מה שקורה מצפון לחומה ממופה בצורה חלקית. לגופה של השאלה. משמר הלילה יצא במגמת תנועה צפונה כדי להתעמת עם מאנס ריידר ולחסל את הצבא (שהקפו לא היה ברור) עוד מצפון לחומה. בשלב מסוים מפקד המשמר מורמונט שלח חוליית סיירים לפניהם (עם ג'ון סנואו ו"חצי-היד" שהוא הרג בהמשך). החוליה הזאת או השרידים שלה - נתקלה והסתפחה לצבא של מאנס ריידר שנמצא עוד צפונה משם (למעשה צפון-מערב). בזמן שמשמר הלילה חנה הוא הותקף על ידי הזומבים עם העיניים הכחולות וכמעט חוסל, ואז התחיל לסגת דרומה, חזרה לכיוון החומה. במקביל, גם הצבא של ריידר נמצא בתנועה דרומה לכיוון החומה - אבל גיאוגרפית הוא כל הזמן קצת צפונית למשמר.
ב. בלי לחשוף לאן תיאון מתקדם - על סמך מה שקרה עד כאן, תיאון בעיקר נועד להדגיש את האחים סטארק (הוא הרי גדל וחונך יחד איתם אבל קיבל את ההחלטות ה"לא נכונות") ואת היחסים המשפחתיים - בין אבות לבנים ובין אחים. וזה מעבר לעובדה שהוא נוכח בצמתיים עלילתיים שיש להם משמעות בהתפתחות הסיפור (הכיבוש של ווינטרפל, הרצח המדומה של בראן וריקון שנכון לעכשיו - אחיהם ואמם חושבים שהם מתים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 11:38 am 
Junior

קודם כל תודה.
למה הצבא של ריידר הולך דרומה? כדי לתפוס את משמר הלילה? או שהוא רוצה להיכנס ממש לווסטרוז? אה, ומי זה הירא שמיים שמשמר הלילה מתארח אצלו?
תיאון - זה בדיוק מה שהרגשתי, להדגיש כמה רוב סטארק (או אם לדייק ג׳ון סנואו, שהיה באותו מצב כמוהו פחות או יותר) הם טובים לעומת הדביל הזה.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 12:08 pm 
Junior

הוא רוצה להכנס לווסטרוז והתחושה שמתקבלת כבר בשלב הזה של הסדרה שזה בעיקר על רקע הפחד מה"whitewalkers".

הם מתארחים אצל קראסטר, שעצרו אצלו גם בדרך צפונה. הוא מין טיפוס מוזר שחי ב"הרמון" שבו הבנות שלו הן גם נשותיו. ברמת העקרון, לא לגמרי ברור איך הוא מתקיים לבד מצפון לחומה באזור מסוכן. אבל מה שראו בעונה הקודמת זה שכשנולד לו בן זכר הוא השאיר אותו כקורבן ל-whitewalkers.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 1:00 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

2 דברים שמאוד הפריעו לי בפרק 3:
1) התפיסה של ג'יימי ובריאן - לפי מה שהבנתי בפרק הקודם מי שתפסו אותם הם חיילים של רוס בולטון, אחד מנתיניו של רוב סטארק. עכשיו מעבר לעובדה המצערת שיוצרי הסדרה הוציאו מהתמונה את ה-bloody mummers (אותה חבורת שכירי חרב בני עמים שונים שמפקדה הוא וארגו הויט, מניאק אכזר שאוהב לקטוע גפיים לשבוייו ובעל רייור תמידי כתוצאה מ-lisp, איך ויתרו על דמות כזאת?!), אלא שזה גם לא עושה הגיון בשום צורה שהיא למי שמכיר את השתלשלות העניינים (בולטון חובר בהמשך לטייווין לאניסטר אז איך זה יכול להיות שהוא נתן יד לכך שיורידו יד לג'יימי?!).
2) אני בדיוק קורא את הספר החמישי שבו חוזר לתמונה ת'און (שלא הופיע כלל בספרים השני והשלישי) ולכן לא הבנתי כלל מה הולך איתו בפרק האחרון. הסתכלתי ב-imdb להבין מי הדמות שמצילה אותו (אני לא מפרט כדי שלא להרוס למי שכן קרא את הספרים) ומעבר לכך שהמראה שלו אמור להיות שונה לחלוטין, זה לא מתיישב עם העלילה. למרות שיש לי תחושה לאן הם מתכוונים לקחת את זה...
חוץ מזה, איפה בריק דונדאריון (מנהיג ה"מחתרת")? עד עכשיו הכרנו את תורוס (שאמור בכלל להיות כהן של אל האור שנלחם עם חרב עטופת אש) שבגלל שהוא נראה ווסטרוזי לחלוטין בסדרה חששתי שהם שילבו בין הדמויות, אבל מחיפוש ב-imdb מתברר שהוא כן מופיע העונה ואפילו הופיע בחטף בפרק השני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 1:48 pm 
מנהל פורום

צ'ארלס, אם אני זוכר נכון גם בספרים הפלוגה של וארגו הוט שייכת לבולטון, כשהוא מחליף צדדים הוא הורג את רובם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 1:57 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אין לי כח להחליף פונט וצבע, אבל בספרים מה שצ'רלס מתלונן עליו מקבל הסבר. בכל אופן, מהרגע שברור שהסידרה לא שומרת על נאמנות 1-1 לספר, היא צריכה להישפט בהתאם ביחס לעצמה ולא ביחס למה שקורה בספרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 2:04 pm 
מנהל פורום

אני רק חייב לציין, שנהניתי מאד מאד מאד מהספרים.
מהסדרה הרבה יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 4:33 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
צ'ארלס, אם אני זוכר נכון גם בספרים הפלוגה של וארגו הוט שייכת לבולטון, כשהוא מחליף צדדים הוא הורג את רובם.

הרהרתי בזה אחרי שכתבתי ואתה צודק (פשוט קראתי את השלישי לפני הרבה זמן). עדיין חבל שלא הכניסו את וארגו חבורתו. יש למשל סצינה נפלאה בספר שאריה חולמת שהיא בתוך הזאבה שלה ונלחמת בחבורה (ואאל"ט תולשת לחבר הדות'ראקי את היד שהוא זה שבספר קוטע לג'יימי). גם אני מקווה שלא ישמיטו את הסצינה עם הדוב.

ראובן כתב:
אין לי כח להחליף פונט וצבע, אבל בספרים מה שצ'רלס מתלונן עליו מקבל הסבר. בכל אופן, מהרגע שברור שהסידרה לא שומרת על נאמנות 1-1 לספר, היא צריכה להישפט בהתאם ביחס לעצמה ולא ביחס למה שקורה בספרים.

זה קשה שלא לשפוט אותה ביחס לספרים. איזה הסבר יש לכל מה שעושים בסדרה עם ת'און? הם שינו את כל מהלך העניינים. הרי מלכתחילה מי ששבו אותו ושרפו את ווינטרפל הם אנשיו של ראמזי ובסדרה בחרו להראות משום מה שאנשיו של ת'און השאירו אותו וברחו (מה שמנוגד לכל מה שאנשי איי הברזל מאמינים בו, הם תמיד יעדיפו למות בקרב מאשר לברוח). לחלק זה יראה כמו התפסות לקטנות אבל זה מפריע לי שדמויות מתנהגות בניגוד להגיון הפנימי של הספר.
ההסבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא: ת'און אכן הוחזק אצל אנשי בולטון, ראמזי מבריח אותו ואח"כ מציל אותו כדי ליצור בו תלות כלפיו כפתיח לעינויים הפיזיים והפסיכולוגים שהוא מעביר אותו בהמשך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 20, 2013 9:27 pm 
Hall of Famer

מישהו יכול להסביר לי למה סרסיי לאניסטר נראית מבסוטה מזה שטיריון הופך להיות המשה גפני של משחק הכס?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 21, 2013 2:11 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

כי היא כלבה. היא יודעת כמה כס המלוכה נמצא בחובות וכמה יהיה קשה לצאת מהם (ובניגוד לגפני זה לא שטיריון יתחיל לחלק כסף לכל מיני גמדים אחרים) אה... והיא כלבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 21, 2013 2:28 pm 
Hall of Famer

מבלי לספק ספויילרים מוגזמים, האופי של סרסיי, לפחות בספרים (וממה שאני רואה, זה בהחלט מתחיל לבוא לידיי ביטוי גם בסידרה) הוא מפתח בחלקים משמעותיים של העלילה והשילוב אצלה של אמביציות, גאווה, מסירות למשפחה, פראנואידיות מסויימת ורצון להוכיח את עצמה כשווה לגברים הוא אחד החלקים המניעים החזקים בעלילה לטעמי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 21, 2013 3:27 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

rony כתב:
מבלי לספק ספויילרים מוגזמים, האופי של סרסיי, לפחות בספרים (וממה שאני רואה, זה בהחלט מתחיל לבוא לידיי ביטוי גם בסידרה) הוא מפתח בחלקים משמעותיים של העלילה והשילוב אצלה של אמביציות, גאווה, מסירות למשפחה, פראנואידיות מסויימת ורצון להוכיח את עצמה כשווה לגברים הוא אחד החלקים המניעים החזקים בעלילה לטעמי.

מסויימת? הבחורה חסרת ביטחון ופראנואידית בטירוף. היא לא סומכת על אף אחד כולל אחיה התאום, מקיפה את עצמה ביסמנים ורוצה לשלוט לבד (ועושה זאת לא בהצלחה יתרה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 21, 2013 3:48 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
בספרים יש גם עניין של שינאה יוקדת והדדית בינה ובין טיריון, לא יודע אם זה נכנס לסידרה הטלביזיונית ואיך זה מוסבר אם כן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 21, 2013 3:51 pm 
Hall of Famer

איזושהי רמה של שנאה קיימת גם בסדרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 21, 2013 4:06 pm 
Hall of Famer

יש סצנה רבת עוצמה בעונה 2, שבה שניהם נפגשים תחת צל המלחמה המתקרבת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 21, 2013 8:00 pm 
Junior

Amos Gueta כתב:
השיר הזה הוא כמובן "the bear and the maiden fair" שמופיע שוב ושוב בספרים. הביצוע הזה הוא של להקת קלטיק-פאנק בשם Irish Moutarde.

נייט. זה של Hold Seady

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 21, 2013 8:17 pm 
Junior

צוד, לגבי ת'יאון - לא, הוא לא רק משקף את רוב ואת בני סטארק. הוא למעשה כלי עלילתי חשוב מאוד ואחת הדמויות המרכזיות של הספר. כמו שאני רואה את זה מתפתח, הוא גם יישאר לפחות עד הספר השישי דמות מאוד חשובה. אני חושב שאצלו אנחנו הולכים לראות כפרה וחזרה בתשובה באופן החזק ביותר מכל הדמויות. לכן דווקא מעניין היה לראות שזיהית ערכים נוצרים בעינוי שלו...

אגב, בתור קורא הספר, אני חושב שכמעט תמיד תשנא את הדמות של ת'יאון בזמן הקריאה. אבל עם כל הצער שבדבר, הוא בעיקר אידיוט ולא כל כך רשע. יש לו נסיבות מאוד משונות: הוא גדל בבית של מי שהשתתף בהשמדת ארצו והריגת שני אחיו. הוא מעולם לא היה שווה ערך אליהם. כשהוא חוזר לביתו הוא מחליט להיות הבן של אבא שוב, וכשהוא יוצא לכבוש את ווינטרפל הוא עושה את זה במטרה לבצע כיבוש שקט ולא אלים - באמצעות יחידת קומנדו ותוך ניצול פעולת הסחה לחיל המצב של ווינטרפל.
בספרים, כל מה שמתחרבן אחר כך וגורם לך לשנוא אותו עוד יותר, נובע מהטמטום שלו. ריק (רמזי) יועץ לו לשרוף את בראן וריקון, והוא שורף ילדים אחרים כדי להציל אותם! מטומטם אבל נאמן. בולטון לאחר מכן משמיד את רודריק קאסל (ולא ת'יאון כמו בסדרה, תאכלס, זה דיי עושה אותו לרשע בסדרה)... ולגבי השאר אני כבר לא אמשיך מחשש לספיילר.
לסיכום, אידיוט, אבל מהנה לקריאה בגלל מה שעובר עליו בפרקים הקרובים.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 22, 2013 9:03 am 
Junior

כשהוא נושא נאום בפני אנשי ווינטרפל הוא אומר: "אתם מכירים אותי מגיל אפס".
אז אחד האנשים שם אומר: "אנחנו מכירים אותך בעיקר כשק צואה מעלה אדים".
משום מה זה הדימוי שהכי מתאים לו בעיני.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 22, 2013 10:05 am 
מנהל פורום

פרק 4: טוב אז הפעם לפחות אי-אפשר להגיד שלא קורה כלום :)

מה שכן, עושה רושם שבעונה הזאת החזית של בראן הולכת להיות כמו החזית של דאני בעונה הקודמת - משעמם ולא תורם בכלום לעלילה בטווח המיידי. זו כנראה אחת הבעיות המרכזיות במעבר מהספרים לסדרה והאילוצים הטכניים הכרוכים בכך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 22, 2013 10:10 am 
מנהל פורום

ובלי קשר לפרק, אני אומנם לא קראתי את הספרים אבל מי שכן בטוח יתחבר לקליפ הזה:
https://www.youtube.com/watch?v=1CLCOvZOh1o

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 22, 2013 10:55 am 
Hall of Famer

ודים כתב:
פרק 4: טוב אז הפעם לפחות אי-אפשר להגיד שלא קורה כלום :)

מה שכן, עושה רושם שבעונה הזאת החזית של בראן הולכת להיות כמו החזית של דאני בעונה הקודמת - משעמם ולא תורם בכלום לעלילה בטווח המיידי. זו כנראה אחת הבעיות המרכזיות במעבר מהספרים לסדרה והאילוצים הטכניים הכרוכים בכך.

מבלי לספיילר יותר מדי, זה בהחלט משהו שמאפיין את החזית של בראן, פרט אולי לכמה הבלחות. מצד שני, נראה שזו בהחלט חזית שנבנית לקראת משהו משמעותי, רק שהיא נבנית לאט מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 22, 2013 12:11 pm 
מנהל פורום

כן, גם בעונה שעברה החזית של דאנירס בעצם נבנתה לקראת מה שקורה העונה. אני מניח שאם מלכתחילה הסיפור היה נכתב כסדרת טלויזיה אז היו מכניסים לשם כל מיני אירועים שאפשר להציג אותם בצורה שטחית (זאת אומרת שלא יצריכו פרק שלם רק כדי להבין מה קורה שם) וישמרו על האקשן.
התסריטאים מנסים לשמור את הסיפורים האלה על אש קטנה, כי אי אפשר לא להציג בכלל את הדמויות האלה לאורך עונה שלמה, אבל הם סתם משעממים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 295 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: