סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' יוני 29, 2024 7:28 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 200 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' ינואר 09, 2014 8:54 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אולימפיאדה, ברור. השאלה היא רק לגבי ההפרש, וזה תלוי אם אתה אוהד אירופי או צפון אמריקאי.
אם אתה צפון אמריקאי, האולימפיאדה לוקחת בנוקאאוט מוחלט. זה תמיד היה כך, וזה רק התעצם מאז 1998 שאז ה-NHL הצטרפה לאולימפיאדה, כשהיא בעצם משביתה את העונה שלה בשיאה ומשחררת את כל השחקנים לאולימפיאדה.
אליפות העולם היא קטע יותר של האירופים. היא נטועה בתרבות ההוקי של אירופה עוד מהימים שבהם אירופים לא שיחקו ב-NHL. אבל עדיין, אולימפיאדה זה אולימפיאדה, פעם בארבע שנים (אליפות העולם היא אירוע שנתי), וגם אצל האירופים האולימפיאדה לוקחת - אם כי בצורה פחות מובהקת.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 09, 2014 12:45 pm 
Hall of Famer

חוקי שלב הבתים, אגב, שונים ממה שרגילים לראות ב-NHL - בהנחה שהעתיקו את כללי הניקוד מאליפות העולם, בהוקי הבינלאומי נהוגים חוקי "3 נקודות למשחק" בכל מקרה.
אם המשחק מוכרע בזמן החוקי - 3 נק' למנצחת, 0 למפסידה.
אם המשחק מוכרע בהארכה או שוט-אאוט - 2 נק' למנצחת, נקודה למפסידה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 19, 2014 12:34 pm 
Hall of Famer

ואחרי ההצלחה של הוינטר קלאסיק, נערכים ב-NHL למשחק הראשון ב"סטיידיום סיריז" - דרבי דרום קליפורני בין לוס אנג'לס קינגס ואנהיים דאקס, בדודג'ר סטיידיום, בשבת הקרובה.
בלוס אנג'לס הבעיות אחרות מאשר במישיגן כמובן... אם במישיגן השחקנים היו צריכים להתמודד עם טמפרטורות של מינוס 10 מעלות ושלג שירד כל הזמן ושיבש את הקרח, בלוס אנג'לס צפויות טמפרטורות בסביבות ה-25 מעלות, מה שאומר שסביר מאד שתהיינה שלוליות על הקרח.

יום אחר כך יהיה המשחק הראשון מבין שניים בסדרת הסטיידיום סיריז בניו יורק - ניו יורק ריינג'רס יפגשו את ניו ג'רזי דווילס ביאנקי סטיידיום. ב-29 לחודש יהיה משחק נוסף ביאנקי, דרבי לוהט בין הריינג'רס לאיילנדרס - יריבות שהיא דרבי של ממש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 19, 2014 2:03 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
בNHL יש הרבה שחקנים לא אמריקאים (נגיד ביחס לNBA)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 19, 2014 2:11 pm 
Hall of Famer

בוא נתחיל מזה שרוב השחקנים הם קנדים ולא אמריקאים. בכל זאת, הוקי.
אם השאלה שלך משתנה ל"האם יש הרבה לא צפון-אמריקאים", אז משהו כמו 30% פלוס מינוס, להערכתי (לא בדקתי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 19, 2014 2:16 pm 
Hall of Famer

הנה משהו שסוגר את השאלה הזו. יש משהו כמו 24% לא צפון-אמריקאים.
http://www.quanthockey.com/TS/TS_Player ... lities.php

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 19, 2014 11:02 pm 
Hall of Famer

מדהים שמדינות יחסית קטנות כמו שבדיה , צ'כיה ופינלנד ( סביב 5 מיליון תושבים אאל"ט ) מנפקות כמויות כאלו של שחקנים .
מן הסתם מלמד על הפופולריות הגדולה של הענף במדינות הללו , בניגוד לרוב מדינות העולם .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 21, 2014 12:19 am 
Hall of Famer

קודם כל, בכלל המדינות של צפון ומרכז אירופה הן אובראצ'יבריות בספורט בכלל, יחסית לאוכלוסיה שלהם. תראה את ההצלחות של הונגריה באולימפיאדות, את הטניסאים הצ'כים, את נהגי המירוצים הפינים, את הכדורסלנים ממדינות אקס יוגוסלביה, ואני יכול לתת עוד דוגמאות. וזה דבר שנמשך עשרות שנים.
ספציפית לגבי הוקי, ברור שאכן כך. בפינלנד הוקי הוא הספורט הכי פופולרי, בשתי האחרות שציינת כנראה רק הכדורגל עוקף אותו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 23, 2014 12:27 am 
Hall of Famer

אני מניח שגם חובבי ההוקי המושבעים רואים הוקי נשים, אם בכלל, רק באולימיפאדה - אבל בינתיים הסיפור הגדול לקראת האולימפיאדה מגיע דווקא מנבחרת הנשים של קנדה. מאמן הנבחרת, קווין דינין (שהוא מאמן NHL וותיק ומנוסה), החליט לקחת את תפקיד הקפטנית מהיילי ויקנהייזר. שם שלא אומר הרבה פה לאף אחד אני מניח, אבל מדובר כנראה בשחקנית ההוקי הטובה בכל הזמנים. וויין גרצקי של הנשים אם תרצו.
מראיונות אחרי ההודעה, כולם נשמעים בהלם מההחלטה, כולל השחקנית שדינין מינה לקפטנית במקום ויקנהייזר.
קנדה היא אלופת שלוש האולימפיאדות הקודמות, היא וארה"ב שולטות בהוקי הנשים העולמי בהפרש רמות עצום מכל השאר (הן שיחקו ביניהן בכל הגמרים האולימפיים, ובכל הגמרים של אליפות העולם לנשים פרט לאחד). משהו מוזר קורה שם, יהיה מעניין לראות אם ההבדל העצום בכשרון מול האירופיות יספיק לקנדה להתגבר על מה שנראה כמו בעיות פנימיות רציניות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 23, 2014 7:37 pm 
Hall of Famer

בינתיים ההתקפה של נבחרת רוסיה לסוצ'י מתחזקת עוד קצת. אלכסנדר סיומין, החלוץ המצוין של קרוליינה הוריקיינס שנופה במפתיע מהסגל הראשוני של הנבחרת, צורף לסגל במקום שחקן שנפצע והוא יהיה בסוצ'י. עוד תוספת לכוח האש העצום ממילא של ההתקפה הרוסית, בתקווה שההגנה לא תפיל אותם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 26, 2014 1:11 am 
Hall of Famer

ראש ממשלת קנדה, סטיבן הארפר, ביקר בישראל בימים אחרונים. מה יותר מתאים מלתת לו חולצה לש נבחרת ישראל בהוקי קרח.
http://main.knesset.gov.il/News/PressRe ... 14-16.aspx

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 26, 2014 2:01 am 
Hall of Famer

כתב של יאהו ספורטס מפרסם היום את מה שהיה צפוי - ה-NHL, עדיין באופן בלתי רשמי, מודה שה"וינטר קלאסיק" לא הצליח לשבור את שיא כל הזמנים לקהל למשחק הוקי. עוד אין להם מספר רשמי מאנשי ספר השיאים, אבל באופן לא רשמי הם כבר מכירים בזה.
הם יסתפקו בריסוק השיא הקודם למשחק ה-NHL הכי נצפה אי פעם, שעמד על קצת יותר מ-71000.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 26, 2014 2:44 pm 
Hall of Famer

ואתמול עוד משחק גדול בסדרת הסטיידיום סיריז - אנהיים דאקס מביסה 3:0 את לוס אנג'לס אינגס בדודג'ר סטיידיום.
על יונאס הילר, השוער השווייצרי של הדאקס, כתבתי בניתוח שעשיתי לנבחרות בסוצ'י; נבחרת שווייץ יכולה להיות מעודדת, אתמול סדרה של הצלות מדהימות ושער נקי.
היום תמשיך ה"סטיידיום סיריז" במשחק בין ניו יורק ריינג'רס וניו ג'רזי דווילס (מה שמכונה "הקרה על ההדסון") ביאנקי סטיידיום. אבל זה כלום לעומת מה שיהיה שם ביום רביעי, אז ייפגשו הריינג'רס והאיילנדרס לדרבי ניו יורקי לוהט בפעם הראשונה באצטדיון פתוח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ינואר 27, 2014 9:27 pm 
Hall of Famer

הריינג'רס מביסים את הדווילס 7:3 במשחק מדהים. מאטס זוקרלו, הנורבגי שישחק גם בסוצ'י, כבש פעמיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 28, 2014 2:06 am 
Sophomore

אז בעקבות הדיווחים של ראי (ולחצים מצד חברים שגרים בקנדה) ראיתי אתמול את משחק ההוקי קרח הראשון בחיי, וזה היה אותו משחק של הריינג'רס נגד הדווילס.
פיגור 3-1 שהפך לנצחון מוחץ של 7-3. המשחק שוחק באיצטדיון של היאנקיז בקור של מינוס מעלות ועם רוח שגרמה לתחושה של מינוס 10. ובמהלך רוב המשחק עוד ירד שלג על השחקנים. פשוט מטורף.
מסקנות: משחק כיפי, מהיר, ללא יותר מדי הפסקות במהלך השלישים. פרסומות אמריקאיות מאד משעשעות. ולקינוח - קטטות :)
חרטות: יש מצב שזה הפך אותי לאוהד הריינג'רס, שזה כנראה אומר שאני הולך להתאכזב המון למשך שארית חיי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 28, 2014 2:13 am 
Hall of Famer

המשחק שיהיה באותו מקום ביום רביעי בין הריינג'רס לאיילנדרס צפוי להיות אפילו יותר לוהט, בטח מבחינת האווירה... כמו שכבר אמרתי, זו כנראה היריבות העירונית היחידה בצפון אמריקה שיש לה אווירת דרבי אמיתית (למרות שהאיילנדרס, עד שיעברו לברוקלין, משחקים עדיין בחלק של רוד איילנד שמחוץ לעיר עצמה). זו הפעם הראשונה שהן נפגשות באצטדיון פתוח, מן הסתם מול הקהל הגדול ביותר שאי פעם חזה בדרבי כזה. לריינג'רס יש רוב עצום בכמות האוהדים (גם במשחקי הבית של האיילנדרס הם הרוב בדרך כלל), ועדיין, תמיד שמח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 28, 2014 3:43 am 
Sophomore

לונג איילנד*

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 28, 2014 10:16 am 
Hall of Famer

נכון, וודאי. טעות שלי.
ואם אתה הופך לאוהד של הריינג'רס בטח יעניין אותך סיפור "קללת דאטון", אחד הסיפורים החביבים בתולדות ה-NHL.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 30, 2014 11:14 am 
Hall of Famer

הריינג'רס הופכים פיגור גם בדרבי ומנצחים 2:1. משחק גדול של שני השוערים, הנריק לונדקוויסט השבדי של הריינג'רס (כנראה השוער הכי טוב בעולם היום) ויבגני נבוקוב, הרוסי הבעייתי של האיילנדרס שחזר מפציעה אחרי שבועיים.

בגזרת סוצ'י, אוסטריה - אחת המועמדות שלי לסוס השחור של הטורניר - מחזקת את הסגל בשחקן שלא ברור איך לא היה שם מלכתחילה. אנדראס נודל, חלוץ מצוין לרמה של אוסטריה, שחזר העונה הביתה לרד בול זלצבורג אחרי 5 עונות ב-NHL.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 01, 2014 11:40 am 
Hall of Famer

סיפור יפה בנבחרת האמריקאית במאמר היום באתר ה-NHL. ראיין סוטר, המגן של מינסוטה וויילד, הוא השלישי במשפחה (ודור שני) באולימפיאדה - אבא שלו, בוב סוטר, היה מדליסט זהב עם נבחרת ארה"ב הזכורה ביותר, זו של לייק פלאסיד 1980 שניצחה את ברית המועצות במשחק ה"נס על הקרח" המפורסם. גם הוא היה מגן. בוב לא הפך לשחקן NHL ובחר להמשיך בחייו הרגילים. גארי סוטר - אח של בוב ודוד של ראיין - דווקא כן הפך למקצוען, ועוד איך. 17 שנה ב-NHL, רוקי השנה ב-NHL בעונה הראשונה שלו, יותר מ-1000 משחקים וזכייה בסטנלי עם קלגרי פליימס ב-1989. לקראת סיום הקריירה גארי נכלל בנבחרת ארה"ב באולימפיאדת סולט לייק סיטי 2002 וזכה איתה במדליית כסף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 06, 2014 4:03 pm 
Hall of Famer

טורניר הנשים יתחיל כבר בשבת, אבל מטבע הדברים העיניים נשואות בעיקר לטורניר הגברים עם שחקני ה-NHL. הוא יתחיל רק ביום רביעי, 12/2 (הלו"ז צפוף כדי שהפגרה ב-NHL תהייה קצרה ככל האפשר), ובית ג' יפתח את החגיגה עם שבדיה נגד צ'כיה, איזה משחק ענק על ההתחלה. במקביל ישחקו שווייץ ולטביה.
המשחקים האחרונים ב-NHL לפני הפגרה יהיו במוצאי שבת, ואז תגיע רכבת אווירית של כוכבים מצפון אמריקה לרוסיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 11, 2014 1:14 am 
Hall of Famer

בזמן שכולם מחכים ליום רביעי ופתיחת טורניר הגברים, טורניר הנשים מתנהל לו בלי יותר מדי זעזועים. אחרי שני משחקים, ארה"ב וקנדה הבטיחו כצפוי את המקום בחצי הגמר. פינלנד ושווייץ תהיינה ברבע הגמר ועדיין מחכות ליריבות שלהן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 12, 2014 9:07 am 
Hall of Famer

טורניר הנשים לובש את הצורה הצפויה, כאשר שבדיה ורוסיה סוגרות את תמונת רבע הגמר אחרי 2 מחזורים. יפן וגרמניה, שעלו מהמוקדמות, תיפרדנה מהטורניר אחרי המחזור האחרון. יפן נאבקה יפה מאד והפסידה משחקים צמודים, אולי עוד נראה אותה מצליחה יותר באולימפיאדה הבאה.
המחזור האחרון בשני הבתים, ביומיים הקרובים, יהיה כולו מאבקי מיקום בין הקבוצות שעלו, ובסופו נקבל את השיבוץ של שבדיה, רוסיה, פינלנד ושווייץ ברבע הגמר, ונדע מי מהמנצחות תפגוש את קנדה בחצי ומי את ארה"ב. המשחק המעניין מכולם יהיה כמובן קנדה נגד ארה"ב, שאמור להיות הקדימון לגמר הצפוי.

אבל היום... היום העיניים נשואות לפתיחת טורניר הגברים עם כוכבי ה-NHL.
בית ג' מתחיל את החגיגה. קודם כל שבדיה נגד צ'כיה, שתיים משבע המעצמות. שבדיה אחת המועמדות שלי לזהב, אלופת העולם שנראית נבחרת שלמה ומאוזנת. המשחק השני - שווייץ, סגנית אלופת העולם המפתיעה, נגד לטביה עם הקהל הרועש שלה. לצערי שני המשחקים במקביל ב-7 בערב, וערוץ הספורט לא מראה אף אחד מהם כי זה מתנגש עם ההחלקה האמנותית. נחפש באינטרנט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 13, 2014 1:08 am 
Hall of Famer

טוב, ראתי את המשחק של שבדיה וצ'כיה במקוטע, אבל נתחיל דווקא מהמשחק השני שבו הייתה דרמה גדולה.
8 שניות! 8 שניות זה מה שהיה חסר כדי שלטביה תיקח את שווייץ הפייבוריטית להארכה, מה שהיה מביא לה נקודה אחת לפחות, ולשווייצרים הייתה עולה לפחות בנקודה. השווייצרים לחצו ולחצו, ו-8 שניות לסוף הזמן החוקי הצליח סימון מוזר, החלוץ של נאשוויל פרדטורס מה-NHL, להבקיע את השער ולהביא לשווייץ את כל שלוש הנקודות. לטביה הייתה קרובה אבל נשארת בלי כלום.
ובמשחק הראשי של היום, שבדיה הראתה את כוחה ועלתה ל-4:0 בתחילת השליש השני על הצ'כים שהפגינו משחק הגנה ברמה שלא מתאימה לשחקני NHL. השוער שלהם, שספג שני שערים טפשיים בפינה הקרובה, הוחלף אחרי השער השלישי. צ'כיה חזרה בשני שערים מהירים בשליש השני, אחד מהם של יארומיר יאגר שממשיך להפציץ בגיל 42, 23 שנה אחרי שלקח את הסטנלי הראשון שלו ב-NHL. נגמר 4:2.

אצל הנשים, בקדימון לגמר הצפוי, קנדה ניצחה את ארה"ב 3:2 בעזרת שליש שני מפלצתי שבו הבקיעו את כל השערים שלהן. שתיהן, כאמור, מובטחות כבר בחצי הגמר.

מחר ישוחק המחזור הראשון בשני הבתים האחרים של טורניר הגברים.
בית א' עם שני משחקים במקביל - רוסיה המארחת מקבלת התחלה קלה על הנייר מול סלובניה, כל דבר חוץ מנצחון רוסי ברור יהיה הפתעה. ארה"ב תשחק במקביל מול סלובקיה בקרב של שתיים מ-7 המעצמות, שתי נבחרות שאף פעם אי אפשר לדעת מה תקבל מהן - הצלחות גדולות מול כשלונות מחפירים מאז ששחקני ה-NHL הצטרפו לאולימפיאדה. שני המשחקים ב-14:30, שידור ישיר של ארה"ב וסלובקיה בערוץ 20 למי שרוצה.
בית ב' יתחיל כבר ב-10 בבוקר עם פינלנד מול אוסטריה. שידור ישיר ב-5 פלוס לייב. ב-7 בערב נקבל את קנדה, כמו תמיד אחת המועמדות לזהב, מול נורבגיה החלשה על הנייר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 13, 2014 1:26 pm 
Hall of Famer

משחקי בית ב' נפתחו עם 8:4 מוחץ של פינלנד על אוסטריה. מיקאל גרנלונד של מינסוטה וויילד ויארקו אימונן שמשחק בניז'ני נובגורוד בליגה הקונטיננטלית כבשו צמד כ"א. לאוסטרים כנראה אין שוער מחליף ברמה נאותה, כי למרות שמונת השערים הם לא החליפו את השוער. בצד השני, הם כבשו כמות שערים מפתיעה לרשת של טוקה ראסק המצויין, כשמיכאל גראבנר (ניו יורק איילנדרס) בולט עם שלושער.
דווקא אוסטריה הובילה 1:0 ו-2:1, אבל הפינים הפכו ל-4:2 כבר בסוף השליש הראשון כששני שערים מובקעים תוך 8 שניות בדקה האחרונה של השליש. מכאן הם כבר לא הסתכלו אחורה.
הימרתי על אוסטריה כאחת האפשרויות לסוס השחור של הטורניר, אבל אם אין להם שוער נורמלי הם יהיו בבעייה קשה. עדיין אני חושב שמול נורבגיה הם אמורים לנצח, ובכך לתפוס מקום סביר בשלב הנוקאאוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 200 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: