סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' יוני 26, 2024 8:30 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 48  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אפריל 26, 2015 4:18 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
נחמד בהרווארד ואפשר לעשות אחה"צ חביב מאוד בקיימברידג'. ייל כאמור נמצאת בניו הייבן שזה בערך העיר המגעילה היחידה בניו אינגלנד.

במקרה יצא לי לבלות אחה"צ נחמד בעיירת קולג' בשם Keane בניו המפשיר. לא שזה שווה נסיעה במיוחד, אבל זה היה בדרך שלנו מורמונט לפורטסמות'.
אם אתם כבר שם, המלון הזה הוא אחד היפים שהייתי בו בגלל הנוף. לא יקר במיוחד. http://www.tripadvisor.co.il/Hotel_Revi ... shire.html

להתעקש כמובן על חדר עם מרפסת לנהר. פיקצ'ר פרפקט לחלוטין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 26, 2015 9:34 am 
Senior

Gibon כתב:
רוצה לטוס בסוף ספטמבר, לשבועיים בערך.
מחפש יעד זול - טבע, ערים שנחמד להסתובב בהם. פחות "אטרקציות", מוזיאונים ודברים בסגנון.

חשבתי על המזרח האהוב, אבל מרגיש לי שמחיר הטיסות הופך חופשה כה קצרה ליקרה יחסית.

יש המלצות ליעדים זולים באירופה?

1) סלובניה - אחת הפנינים, לא זולה ממש אבל גם לא מההכי יקרות אני לא מכיר מישהו שטיל בה ולא התאהב לגמרי (ואפשר לשלב גם עם פליטביצה שבקרואטיה)
2) כרתים - בעיקר טבע מאוד נחמד, החופים סבירים גם כן, הרים די מדליקים אם אתה בקטע של טרקים. בכלל יוון אמורה להיות יחסית זולה עכשיו אני חושב
3) גאורגיה - אני לא יודע עד כמה הטיסות יקרות לשם אבל השהות זולה ולהסתובב שם בהרי הקווקז שווה לגמרי, גם טביליסי עיר נחמדה ששווה אולי יום הסתובבות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 26, 2015 10:41 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
גם פורטוגל יעד לא יקר יחסית למערב אירופה, יש בה כל מה שאתה מחפש, וסינטרה (Sintra) תהיה אחת העיירות היפות ביותר שתראה בחיך. באחריות.
היום כמדומני גם יש לשם טיסות לו-קוסט ישירות, שלא היו כשאני נסעתי לשם.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 26, 2015 12:49 pm 
Junior

dice כתב:
לביטלא, בנית/בנו לך פה מסלול מעולה. אני מתכוון לעשות בעצמי משהו כזה בשנה הבאה.
תוספת קטנה שלי, אם כבר אתה בפלורידה - אל תוותר על זה :
http://en.wikipedia.org/wiki/Overseas_Highway

הכמה סנטים שלי:
למיטב ידיעתי, באמת אין משהו יוצא דופן בין דיסי לפלורידה, מלבד הבלו רידג' היפים (מנחם לס עבר לגור שם לפני כמה שנים...)
אני עשיתי סיבוב קטן בMA בקיץ האחרון. גם אזור הברקשירס נורא יפה. לא הגעתי להרים הלבנים ולורמונט בגלל קוצר זמן. אם תוכל - תנסה לעשות עצירה באחת מאוניברסיטאות האייבי ליג, ייל/הרוורד. נורא אהבתי להסתובב שם. אני גם מתחרט שלא הצלחתי להגיע לאזור אלף האיים בניו יורק. אם יש לך עוד יומיים נהיגה בצפון - שווה לבדוק.

תודה רבה על העצות

לאמא שלך היו גם רגעים שבהם היתה לה פחות נחת. הגענו למשחק חוץ בחולון, וכל הקהל שם התחיל לשיר 'מוכתרי ההומו, מוכתרי ההומו'. רצתי אליה וצעקתי לה 'אסתר, אני נשבע לך שזה לא נכון, עם חצי מהבנות בקיבוץ הוא כבר היה'"
(עמית גל לאמיר מוכתרי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 26, 2015 1:16 pm 
Sophomore

ההודעה הזו נכתבת מבית קפה חביב בעיר העתיקה של וילנה, חוזר בעוד כמה שעות מחופשה בת ארבעה ימים כאן.

מומלץ בהחלט. אמנם לא יצאתי מוילנה, ותיירים פעלתנים ממני יכסו את כל ליטא בערך בארבעה ימים, אבל אהבתי. הטיסות מישראל זולות (ויזאייר, בין 400 ל700 שקל לכיוון, תלוי ביום. עוד 150 שקל בערך לכיוון על מזוודה של עד 32 קילו), ליטא עצמה זולה באופן די מגוחך יחסית לכך שמדובר במדינת איחוד אירופי די ותיקה כבר (מ2004). סטודיו בגודל 26 מ"ר במלון דירות נקי ומתוחזק היטב במרחק רבע שעה הליכה מהעיר העתיקה (המקסימה!) ועשר דקות נסיעה משדה התעופה (המאד קרוב לעיר) עלה לי פחות מ200 שקל ללילה. סופרמרקט שפתוח 24 שעות ליד המלון ומכניס לכיס הקטן כל סופר ישראלי מבחינת ההיצע ישרת היטב את כל מה שתצטרכו ליום שלם באולי 40 שקל. ארוחה במסעדה זה גם בין 35-40 שקל לפיצריית גורמה עד ל80 שקל למסעדה הודית "יקרה".

העיר העתיקה העצמה היא שכיית חמדה של ממש. מתוחזקת היטב, נקייה, לא מעט מבנים מרשימים. בתי קפה חמודים בשפע, וחנויות מזכרות מעניינות דווקא (הליטאים מומחים לענבר, מסתבר). לחובבי הנשים שבינינו-כיף גדול :twisted:

בקיצור, וילנה התגלתה כיעד מעולה וזול לסופ"ש ארוך.

"הקאבס לא עמוקים מספיק. זה בדרך לסוויפ. 4:0 לבולס. תרשמו."-satriani מהמר על קאבס-בולס 2015.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 26, 2015 9:39 pm 
Freshman

תודה רבה על העצות.
בסלובניה היינו, אכן מקום קסום.
גם בכרתים היינו בפעם הקודמת שחיפשנו יעד זול. הפתיעה לטובה, היה נחמד מאוד. יותר יקר ממה שחשבנו, אבל לא נוראי (30 יורו ללילה בגסטהאוסים, סביבות 5-6 יורו למנה במסעדות בסדר). בכל מקרה מיצינו.
גיאורגיה ופורטוגל שני יעדים שבאמת חשבנו עליהם. מס שאלות:

גיאורגיה: הבנתי שהתחבורה הציבורית לא קיימת. כמו כן, הכבישים על הפנים. האם ניתן להתנייד שם ברכב שכור זול (כלומר, איזה שברולט ספארק שכזה, ולא רכב 4X4 יקר)?

פורטוגל: ניתן להתנייד בתחבורה ציבורית או שמא יש הכרח ברכב?

בנוסף, חשבתי גם על בולגריה, או אזור הבלקן (אלבניה, מונטנגרו, מקדוניה). מישהו היה? יכול לשתף חוויות?

תודה 8)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 26, 2015 10:30 pm 
Hall of Famer

לגבי פורטוגל - בתוך ליסבון אפשר להתנייד לא רע, יש רכבת תחתית ויש גם פוניקולר (עתיק למדי, סוג של אטרקציה בפני עצמה) שמגיע לחלק מהשכונות על ההרים. אבל יש כמה אתרים במעלה ההר, כמו מבצר סאו ג'ורג', שלשם צריך לטפס רגלית (לא קל לכולם) או לקחת מונית. לפחות כשאנחנו היינו שם לפני שנתיים זה עדיין היה ככה, אולי היו חידושים מאז. יש גם רכבת פרברים לשכונות היותר רחוקות על הנהר כמו בלם (Belém, כלומר בית לחם... כמו העיר בברזיל) שיש שם כמה מקומות ששווה לבקר בהם.
אני יודע שלפחות לסינטרה יש רכבת נוחה מליסבון, זה גם די קרוב. אבל בכל מקרה בפורטוגל היה לנו רכב שכור, אז קשה לי לתת תשובה טובה לזה.
אני יכול לתת לך עצה חינם: לסינטרה לבדה שווה להקדיש יומיים. גם אובידוש (Óbidos) עיירה קטנה ויפה, החלק העתיק מוקף חומה שאפ]שר לטייל עליה לכל אורכה. את ליסבון עצמה אני פחות מחבב, הייתי בה 3 פעמים ואף פעם לא התלהבתי ממנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 30, 2015 8:08 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אז הנה הת'רד זה נהיה רלוונטי מחדש עבורי.

אנחנו נוסעים (טפו טפו) לסלובניה בקיץ. יודע מעט מאוד ואשמח לכל סוג של טיפים (אזורי טיול, דיור, שכירת רכב וכו').

מפרט טכני:

1. חמש נפשות, כולל תינוקת בת שנה ושמונה חודשים.
2. מעדיפים טיולי כוכב ולא לישון כל לילה במקום אחר (אבל אפשר גם לנוע מאזור לאזור פעם או פעמיים).
3. מעדיפים טיולי נוף ו/או רחובות של ערים יפות, פחות אטרקציות וחופי ים וכיוצ"ב (אבל אם יש משהו שהוא חובה אז אפשר לחרוג מהכלל הזה).

תודה מראש :-)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 30, 2015 9:23 am 
Senior

הייתי שם די מזמן אז אניח לראי לספק את האינפורמציה העדכנית
אסתפק בלציין שאם אתם מגיעים בתקופה שבין אמצע יולי לסוף אוגוסט, אתם עלולים להיתקל בבעיה של מקומות לינה וכדאי לדאוג לזה מהארץ (מה שבטיולי כוכב עושים ממילא)
חוץ מזה המאסטים הרגילים במערב המדינה ומרכזה, המערות (סקוצ'יאן, פוסטוינה, טירת פרדיאמה), הרים יערות, אגמים (בלד, בוהיני), מפלים ונחלים (וינטגאר), הכל שם, רק תבחר. המזרח פחות מטויל וגם בו יש מקומות יפים אבל אני פחות זוכר את השמות.
בכל אופן, הטוריסט אינפורמיישן בסלובניה מאוד ידידותי ויעיל עד כמה שאני זוכר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 30, 2015 12:10 pm 
Sophomore

בערך מה שתומר אמר. סקוצ'יאן הרשימה אותי יותר מפוסטוינה, בוהיני יותר מבלד. אולי בעיר כי בלד ופוסטוינה מתויירים ועמוסים הרבה יותר. מחזק גם את ההמלצה שלו לכוכב.
אתם מגיעים גם בשיא העונה ולכן אל תצפה למחירים הנוחים שיש שם בספטמבר למשל. אני בזמנו נסעתי חזרה להונגריה דרך מזרח המדינה - עברתי במאריבור (כן, ההיא..)
ובדרך היין המקומית שכוללת עיירה בשם "ירושלים" - מסלול מדהים לנהיגה. חוף? יש לסלובניה רצועת חוף צרה. שמעתי שהיא גם יפה אבל לא הכרחית.
אם כבר אתם באזור - תשקלו קפיצה לטרייסטה או אפילו לונציה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 30, 2015 1:27 pm 
Hall of Famer

דווקא אין לי דבר עדכני לומר על סלובניה. הטיול שתכננתי לשם לפני כמה שנים התבטל ברגע האחרון בגלל עניין משפחתי, ולא הייתי שם מעולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 01, 2015 11:11 am 
Freshman

באזור החוף נמצאת קופר - עיר הנמל הראשית של סלובניה. מדובר בעיירה של 25,000 איש בסה"כ, ובה אזור עתיק למדי ומאוד מאוד נעים - סמטאות נחמדות לשוטטות, גלידה טובה, חוף ים נחמד ולא עמוס (הייתי בסלובניה באוגוסט 2011). קצת מערבה לקופר נמצאת פיראן, שהיא עיירת החוף היותר מתויירת של סלובניה. ממנה פחות התרשמתי, למען האמת, והיא גם יותר עמוסה.

קופר נמצאת במרחק חצי שעה נסיעה באוטובוס (פחות ברכב) מטרייסטה, אם רוצים. אנחנו קפצנו לשם והצטערנו על זה, אך ייתכן שזה קשור לעובדה שהיה יום חם ביותר ואוכל מאכזב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 04, 2015 6:29 pm 
מנהל פורום

משהו אחר ואשמח לתשובה זריזה - בנסיעה לארה"ב (חוף מערבי) יש לי אפשרות לבחור בין אייר קנדה ולופטהאנזה. מישהו יכול להמליץ או לשלול?

(מבחינתי הפרמטר העיקרי זה איכות הסרטים שיש על הטיסה, כי האוכל ממילא מחורבן והרגליים שלי קצרות. האם חברה גרמנית זו בעיה מהבחינה הזו?)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 04, 2015 7:18 pm 
Hall of Famer

לופטהנזה זכורה לי כטובה מבחינת הסרטים, אבל אני בטוח שאפשר למצוא את המידע הזה באתרים המתאימים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 04, 2015 7:36 pm 
Sophomore

חוץ מהעניין הקטן הזה, שגרמנים נוהגים לדובב סרטים. כלומר סביר להניח שתראה סרט אמריקאי דובר גרמנית, עם כתוביות באנגלית.

"הקאבס לא עמוקים מספיק. זה בדרך לסוויפ. 4:0 לבולס. תרשמו."-satriani מהמר על קאבס-בולס 2015.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 04, 2015 7:52 pm 
Hall of Famer

Very very unlikely on am international flight. If they have movies they will for certain have most of them in English

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 04, 2015 9:20 pm 
Hall of Famer

כמו שאמר נורטון, זו טיסה בינלאומית ובלופטהנזה תוכל לבחור בין שפת המקור לבין דיבוב בתפריט הכניסה או בידית הכסא (תלוי במטוס).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 04, 2015 9:56 pm 
Senior

.אני טס לחוף המערבי עם שתי החברות, שתיהן מעולות, גם מבחינת הסרטים. היתרון של איר קנדה הוא שהם נותנים סרטים גם בטיסה הקצרה.
תלוי גם לאן אתה טס, הטיסה מפרנקפורט לסיאטל היא לרוב עם A330 שהוא פחות נוח.
האימיגריישן האמריקאי של טורונטו יחסית קצר (גם של סיאטל, לוס אנג׳לס די אטי, סן פרנציסקו בינוני).
אישית מעדיף את איר קנדה לרוב ובעיקר בגלל השעות הנוחות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 05, 2015 8:33 am 
Senior

וכמובן שבשתי החברות כל מבחר הסרטים זמין גם באנגלית (ובעוד שפות)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 05, 2015 1:31 pm 
מנהל פורום

תודה על הסיוע - בסוף אני נוסע בלופטהנזה וחוזר באייר קנדה אז אוכל לעשות השוואות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 30, 2015 2:01 pm 
Freshman

אז היעד הבא כנראה יהיה גיאורגיה. מישהו היה? יכול לתת המלצות?

השאלה העיקרית שעולה בינתיים היא מבחינת התניידות במדינה. להבנתי, התחבורה הציבורית בגיאורגיה היא בגדר לא קיימת פחות או יותר, ויש הכרח לשכור רכב. מצד שני, הכבישים על הפנים.
אז השאלה היא - האם ישנו הכרח לשכור 4X4 (ובכך לייקר את עלויות הטיול), או שניתן להסתפק ברכב מקלאס נמוך וזול יותר? (אנחנו זוג, ומבחינת מרווח ומקום ברכב אין לנו צורך במשהו מעבר - בכרתים התניידנו בשברולט אביו ידנית והיה אחלה)

עצות נוספות יתקבלו בברכה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 30, 2015 3:20 pm 
Senior

טרק במערב גיאורגיה (מה שנקרא סווטני) + יומיים בטביליסי (מיותר) לפני חמש שנים בערך, היה מעולה אבל בקבוצה מאורגנת אז אין הרבה טיפים לתת
מדינה יחסית נוחה להסתדר בה (יחסית, כן? זה לא מערב אירופה) וידידותית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 30, 2015 7:01 pm 
Hall of Famer

אני הייתי בגיאורגיה לפני משהו כמו 6-7 שנים בטיול ג'יפים של חברת מדרפט והייתי מאוד מרוצה. מצד אחד, כל היתרונות של טיול מאורגן, יש מדריך ומכונאי, לא מתברברים יותר מדי (חשוב במיוחד כי רוב הטיול הוא בשטח), מגיעים למקומות שלרוב די קשה להגיע אליהם עצמאית, אין עלויות נסתרות (המחיר כולל טיסה, מלונות, ג'יפים, אוכל, הכל חוץ מביזבוזים אישיים וטיפ למדריך) ויש לך ראש שקט לטיול מצד אחד, ומצד שני, נהיגה עצמאית בג'יפים ולא יותר מ-4 אנשים בג'יפ, אז יש הרבה יותר תחושה של עצמאות מאשר בטיול מאורגן רגיל, אתה נוסע בקצב שלך ולא רואה יותר מדי אנשים אחרים אם לא בא לך.

מבחינת התניידות, השאלה היא לאן אתה מתכנן להגיע, להרבה מהמקומות שאנחנו הגענו כדאי מאוד להיות עם 4*4 כי אתה כמעט ולא נוסע על כבישים סלולים ובכל מקרה, לטענת המדריך שלנו אז היו בכל המדינה בסך הכל משהו כמו 500 ק"מ כבישים בין-עירוניים סלולים, אני לא יודע עד כמה המצב השתנה מאז, אבל אני מניח שגיאורגיה עדיין רחוקה מאוד מלהיות ארץ מערבית עם כבישים נורמליים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 31, 2015 9:51 am 
Freshman

תודה!
אנחנו בכל מקרה נטייל עצמאית ולא במשהו מאורגן.
ממה שראיתי עד כה - הדרך הצבאית, סוונטי, מחוז קאחתי נשמעים כמו יעדים שנרצה להגיע אליהם. ואולי גם אזור בטומי על הים השחור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 02, 2015 12:45 am 
Sophomore

מחזיר קצת את השרשור אחורה לענייני פורטוגל:
ההורים שלי נוסעים לשבועיים, ביקשו שאעזור להם לבנות את המסלול וכל טיפ יתקבל בברכה- שכירת רכב, מלונות, בניית המסלול וכו'.
בונוס למצטיינים- טיפים בנושא כשרות אם מישהו התנסה (יש להם שבת אחת בפורטו שבה הם מסודרים מהחינה הזו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 48  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: