סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' יוני 26, 2024 8:23 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 48  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 10:53 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
חברים יקרים. הגיע תורי לעצות.
טס עם אשתי לאיטליה בתחילת דצמבר לשבוע. נוחתים במילאנו בשני בלילה
פעם ראשונה בחו"ל בשבילי.
מחפש עצות איך לבנות את השבוע הזה, איפה להיות, בדגש על איפה לעשות שבת (דתיים)
לא טיפוסים של מוזיאונים יותר מדי
טיפים ועצות יתקבלו בברכה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 11:26 am 
Junior

בקצרה, קחו אוטו וסעו. אתם יכולים לנסוע לאגם גארדה, לרדת דרומה לטוסקנה, להחליט על היצמדות לערים כמו פירנצה, סיינה, או ונציה. זה הכל עניין של כמה בא לכם לנהוג מצד אחד ולהיות ספונטניים מצד שני. לא חייבים להזמין מקום במלונות מראש, מספיק סים מקומי וסמארטפון שמתחבר לטריפאדוויסור, כדי לראות מה קרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 11:34 am 
Hall of Famer

בשביל טוסקנה זה יותר מדי נראה לי. אני מניח שהטיסה בחזרה היא גם מילנו. אגם גארדה, אגם קומו. זה המקומות שלכם. מקומות יפהפיים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 11:40 am 
Junior

בשבוע מספיקים את טוסקנה. זו בסה"כ נהיגה של 3-4 שעות דרומה. רק עכשיו ראיתי שזה בדצמבר, אז שווה להבין שכל הטיול באשר הוא יכול להיות מאוד גשום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 1:06 pm 
Hall of Famer

Turin center is actually much more beautiful than people give it credit

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 1:20 pm 
Senior

צפון איטליה בחורף זה מראש טיפה בעייתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 1:35 pm 
Sophomore

הייתי בשנה שעברה באיטליה (מהצפון דרך טוסקנה ועד רומא) בדצמבר.

קודם כל, האיטלקים לוקחים את כריסמס ברצינות ויש כמה שווקי כריסמס שהם לא פחות ממופלאים בשבועיים שלפני כריסמס. תענוג.
מזג האוויר וולטילי - קיבלנו קצת שלג, אבל גם כמה ימים שמשיים ויפים כדי לחרוש את טוסקנה ברכב ולבלות ביקבים. אוף סיזן אתה מרגיש כאילו שאתה לבד בטוסקנה - תענוג מוחלט.
ונציה עיר די משמימה. כלומר, יפה - אבל לא בצורה קיצונית, מתויירת לעייפה, ומסריחה משתן. אבל אף אחד לא מאמין עד שהוא לא בודק בעצמו, אז הייתי מקדיש לה יום אחד ולא ישן שם.

טורינו עיר תעשייה והיא לא מרשימה במיוחד ודי מיותרת - המרכז חמוד, אבל זה נכון לכל עיר איטלקית באשר היא. גם מילאנו, אלא אם כן אופנה היא הדבר או שאתה מחפש דוגמניות הלבשה תחתונה מאיזושהי סיבה.
ורונה העתיקה נפלאה ולא מוערכת מספיק. אגם גארדה. פירנצה-סיינה וחבל קיאנטי וסגרת טיול.

ההמלצה שלי:
יום בורונה, יום באגם גארדה, יום בונציה (עד עכשיו לינה בורונה כל ערב כמרכז נוח), יומיים בפירנצה (לינה בפירנצה), יומיים בחבל קיאנטי (גרבה, סן ג'מיניאנו, סיינה, וכתלות בזמינות והעדפה אישית עוד כמה כפרים קטנים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 2:01 pm 
Hall of Famer

כן, דצמבר זה בעיה.
עשיתי את אותו מסלול בערך לפני כשלוש שנים - אגם גארדה - טוסקנה - רומא, אבל בסוף אפריל. היה לנו אידיאלי. קצת קריר ואפילו קצת גשם, אבל לא שעצר אותנו מלטייל בימים הראשונים. אח"כ בטוסקנה כבר ימים יפים ונהדרים לטיול. גם אפריל זה עוד הימור, כי אתה יכול ליפול על מזג אוויר רע, אבל מצד שני זה קצת לפני פתיחת עונת התיירות ולדוגמא, כשאתה נוסע באיזור היקבים של טוסקנה, זה בדיוק כפי ש-WTF תיאר, לבד בטוסקנה. דוגמא נוספת פיזה (בילוי נחמד מאד, בעיני היה שווה מאד) שבספר דיברו על הזמנות תורים לעליה למגדל ופקקים עוד מחוץ לפיזה ובתכלס אנחנו לא עמדנו שניה בפקק, מצאנו חניה מעולה ואת הכרטיסים קנינו במתחם וחיכינו בערך 2 קבוצות לפני שעלינו למגדל. מצד שלישי ביום טיול שעשינו לדולומיטים הסתובבנו אחורה בשל מפולת שלג בכביש.

סייגים מההודעה הקודמת - אנחנו מאד נהנינו מוונציה והצטערנו שהקדשנו לה יום בודד. שמענו את כל סיפורי ריח השתן ודווקא לא הסריח לנו, הנחנו שאולי בקיץ זה באמת מסריח, אבל WTF מדבר על דצמבר.

ורונה נחמדה, לא הרבה מעבר לכך. בערב נחמד להסתובב. להגיע עד סיינה (גם עיר יפה, אבל לא ממש מרגשת) זה מיותר בעיני. כמו שנאמר, מילנו לא נותנת יותר מדי, אלא אם אתה חובב אופנה וקניות. מאחר ואנשים התעלמו לחלוטין מצורך השבת שלך, אני הייתי ממליץ משהו אחר קצת.

הייתי נוסע לאגם גארדה, עוצר בדרך בברגמו, עיר מאד חמודה עם עיר עתיקה מאד יפה עם עליה ברכבל לעיר העתיקה. ביום השני מסתובב באגם גארדה. ריבה דל גארדה זאת עיירה שלא הייתי מוותר עליה בשום פנים ואופן. מקדיש יום לוורונה, יום לונציה, עושה שבת באגם גארדה ואח"כ חוזר למילנו. אם אפשר לשבץ באמצע עוד יום באגם קומו - מה טוב.

הבעיה הגדולה זה מזג האוויר כמובן.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 3:52 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
למה טוסקנה שבוע זה הרבה מדי? לדעתי פירנצה לבדה שווה שבוע (כמובן תלוי באופי המטיילים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 4:26 pm 
Hall of Famer

איפה כתוב ששבוע לטוסקנה זה הרבה מדי?
שבוע לפירנצה זה רק אם אתה באמת חובב אומנות. כמו ששווייק כתב, הוא לא טיפוס של מוזיאונים. אז ביקור בגלריית האופיצי זה ברור, ואני אפילו יותר נהניתי בפלאציו וקיו. פסל דוד כמובן גם כן. אבל לא הרבה מעבר. אני הייתי יומיים בפירנצה ובכיף הייתי נשאר עוד יום או אפילו יומיים, אבל שבוע בעיני זה מוגזם.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 7:20 pm 
Sophomore

שבוע לפירנצה אתה צריך לאהוב אומנות או אוכל או שניהם. מכיוון שהוא פחות בקטע של מוזיאונים ובאוכל אני מניח שהכשרות מגבילה, אז יומיים זה מספיק.
אופיצי לאדם שהוא לא חובב אומנות בעיני פחות קריטי כי זה מצריך זמן וסבלנות. בפירנצה יש מה שהוא לדעתי הנוף האורבני היפה בעולם. הנוף מקתדרלת סן מיניאטו בבוקר או אחה"צ מדהים, והגירסה לעצלנים מפיאצלה מיכלאנג'לו גם היא עוצרת נשימה.

כמו שהזכרת, האקדמיה, פיאצה דלה סיניוריה ופלאצו וקיו, הדוואמו ודלתות גן העדן הן תחנות חובה. הייתי מוסיף גם את קפלה מדיצ'י, אחוזת הקבר של בני מדיצ'י שעוצבה על ידי גדולי האומנים של התקופה וגם היא מרשימה לטעמי. בפירנצה היה גם יופי של שוק חג מולד.

עמוס, מה רציתם לעשות בונציה ולא הספקתם ביום? שיט בתעלה, גונדולות, מוזיאון האקדמיה, סן מרקו, גשר ריאלטו, ואם מגיעים מוקדם אפשר גם להספיק להגיע למוראנו. העיר עצמה קסמה לך? לא הרגשת שאתה בתוך מלכודת תיירים צפה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 03, 2015 9:54 pm 
Hall of Famer

לא שטנו בגונדולה, יקר בטירוף. שטנו בתעלות עם הופורטו. כיכר סן מרקו, הקתדרלה שהיא מדהימה. לא הגענו למוראנו. לא הרגשתי כמו בתוך מלכודת תיירים. לא יודע היה לנו וייב טוב מהעיר. כל ההסתובבות בין הרחובות והגשרים מעל תעלות המים. פשוט היה כיף. הרגשתי שלא הספקנו כמה דברים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 04, 2015 12:12 am 
מנהל פורום

האופיצי זה נחמד אבל חצי יום. לי מפירנצה בעיקר זכור הללכת ברחובות וזו העיר הכי יפה בעולם. נכון שהשמונה ימים פלוס מינוס שהיינו שם כללו גם יום אחד בסיינה ויום אחד בסן ג'מיניינו. בכל אופן היה נדמה לי שאתה אמרת ששבוע בטוסקנה זה יותר מדי אבל המוח שלי לא מתפקד כרגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 04, 2015 11:31 am 
Sophomore

יש כאן מומחים גדולים ממני לאיטליה אבל אתרום קצת מניסיוני מטיול באוקטובר שעבר (רומא וטוסקנה):
כבר באוקטובר היה קר אז דצמבר הוא ממש חורפי ואתה צריך להיערך בהתאם. עוד נקודה חשובה (וראה לעיל לגבי הלינה) היא מתי בדצמבר? אתה גולש לחג המולד או לשנה החדשה? בדוק היטב מה פתוח ומה לא והקדם להזמין לינה.
לדעתי יעד הטיסה שלך היה אמור להכווין אותך לכיוון צפון ולאו דווקא דרום אלא שבאמת שאלת החורף מחיבת בדיקה ואני לא בטוח שכל המקומות בכלל נגישים.
אם החלטת בכל זאת על טוסקנה:
במקומך לא הייתי נותן יותר מלילה לפירנצה (המדהימה), אפילו חצי יום, במידה ואתם ממש ממש לא בקטע של מוזיאונים. אם יש לכם גישה אפילו מינימלית לאומנות כן הייתי הולך על האופיצי ולו בשביל לספוג קצת מהחוויה. (הערת דוסים- חלק משמעותי מאד מהציורים, גם החשובים שבהם, מתארים ארועים מחייו של ישו ומהברית החדשה או את סיפורי התנ"ך בגישה נוצרית. לי זה לא הפריע. אם לך כן קח זאת בחשבון). בכל מקרה- כדאי להזמין כרטיסים מראש. שווה עוד כמה יורו שיחסכו לך תור בהחלט ארוך. לא לוותר בשום אופן על טיפוס במגדל הפעמונים ואפשר לוותר על הטיפוס לכיפה השנייה של ברנולסקי. ממליץ מאד גם על מוזיאון ברג'לו( שוב- דורש חיבה מינמלית לאומנות).
אם אתה ישן בפירנצה מומלץ מאד להישאר במרכז העיר שקרוב מרחק הליכה לרוב האתרים.
טוסקנה- חבל ארץ מהמם שרק ההסתובבות והנסיעה בו מספקים חוויה נהדרת. בכל זאת קח בחשבון שגם שם עשוי להיות חורפי מאד ולפי מה שקראתי בזמנו בחורף יש חובה שצמיגי הרכב יהיו מותאמים לשלג (אגב, רכב, הרישיון פלסטיק שלך לא מספיק כי הוא לא תואם לגמרי את התקינה האירופאית וכדאי להשקיע 30 ש"ח ברישיון מממס"י כי לחטוף 150 יורו משוטר איטלקי שלא מבין כשאתה מסביר לו שמשרד התחבורה סיכם עם האיטלקים שזה דווקא בסדר, זה לא נעים, ואני מכיר אנשים שזה קרה להם). אנחנו הזמנו רכב דרך אופרן והיה סבבה לגמרי.
הרבה מהחוות החקלאיות המדהימות שרוב התיירים בטוסקנה ישנים בהן סגורות בחורף וכדאי לבדוק היטב מראש. מה לראות? דרך הקיאנטי (יש יצרן יין כשר אחד), סן ג'ימינאנו המופלאה, פיזה (אנחנו ויתרנו) סיינה (יש גם בית כנסת יהודי פעיל, בעיקר בשבת, וקהילה יהודית קטנה) ובלי סוף כפרים יפהפיים (שצריך מאד להקפיד לא להיכנס למרכז שלהם עם הרכב). אם אשתך בעניין - יש מרכז קניות מותגים ענק שנקרא outlet village. בדצמבר אולי תמצא דברים שווים בזול. ניווטנו בהצלחה רבה עם ווייז, אלא שצריך לשים לב שהוא לא שולח אותך מדרכים הזויות. אפשר בכיף לבלות שם 3-6 ימים מלאים.
כשרות - בפירנצה יש מסעדה כשרה חביבה וצמחונית בשם רות. וזה יותר ממה שתוכל לקבל רוב הטיול מהבחינה הזו... באזור טוסקנה אפילו סתם לחם אתה לא יכול לקנות בלי לברר היטב כי יש בו שומן. אנחנו ישנו בטוסקנה בחווה הזו- http://www.sanfabiano.com/- נחמד מאד, ממוקם מצוין- בעלי הבית נחמדים מאד, דוברי עברית (ישראלית לשעבר), שמחים לעזור בכל עניין ומסוגלים לספק לך מטבחון עם מוצרים כשרים- בהיצע הקיים באיטליה ובהנחה שתרצה ארוחה חמה ביום - בהחלט הייתי שוקל את זה ברצינות, על אף שהמקום לא מאד זול, אלא שצריך לברר כאמור אם הם פתוחים כשאתה נמצא (בד"כ בחורף הם לא אבל באזור דצמבר כן).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 04, 2015 12:38 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא הייתי אף פעם בצפון איטליה בדצמבר, היינו באזור האגמים (אגם קומו בעיקר, בגארדה לא הייתי) בספטמבר.
הייתי אומר דבר כזה: אם מזג האוויר באזור מאפשר - תישאר באזור האגמים, יש המון מה לעשות ומה לראות ולטוסקנה תקדיש טיול אחר במיוחד. חבל על הלוגיסטיקה ועל זמן הנסיעה לאזורים אחרים (אנשים לפעמים לא תופסים שאיטליה היא ארץ גדולה! יותר ממה שנדמה כשמסתכלים על מפה)
אז כאמור בגארדה לא הייתי, יש מן הסתם המון מה לראות ולעשות שם וימליצו מי שהיו שם. אני אדבר על אגם קומו, שהוא בהחלט מדהים. המקומות הכי שווים בו אלה העיר קומו עצמה, שנמצאת בקצה הדרומי של האגם אז זה המקום הראשון שתגיעו אליו מאזור מילאנו/וארזה (כן, זו הוארזה ההיא; שדה התעופה מילאנו-מלפנזה קרוב יותר אליה מאשר למילאנו, וגם לה יש אגם יפה דרך אגב), אזור מנאג'יו על הגדה המערבית של האגם, בעיקר מקום שנקרא וילה קרלוטה בכפר סמוך שנקרא טרמצו (Tremezzo) או טרמצינו, תלוי את מי שואלים; והעיירה בלאג'יו על הגדה המזרחית, גם שם האתר העיקרי הוא וילה עם גנים שנקראת וילה מלצי, מרחק הליכה מהמעבורת (לא מומלץ להגיע לשם עם אוטו, קשה מאד לחנות).
ממנאג'יו אפשר לטפס על כביש הררי ולחצות את הגבול לטיצ'ינו, האזור האיטלקי של שווייץ, לאזור אגם לוגאנו שזה משהו שנראה כמו גלויה מהאגדות (שוב, היינו שם בספטמבר, אין לי מושג איך הוא נראה בדצמבר ואם הוא קופא בחורף). לוגאנו עצמה לא הרשימה אותי, אבל שווה להעביר כמה שעות בעיר קרובה שנקראת בלינצונה. עיירה יפהפיה עם נוף מדהים ולנדמרק אחד - מבצר בשם קסטלו די מונטבלו.
כמובן כל זה בהסתייגות, בנסיעה ללוגאנו אתה מטפס לאזור יותר גבוה וסביר להניח שיהיה קר מאד ומושלג בתקופה הזו. אולי גם יהיו בעיות של חסימת כבישים וכו'.

אם מזג האוויר באזור האגמים בעייתי, אז באמת שווה להדרים לטוסקנה. לונציה לא הייתי נוסע בחורף, נובמבר-דצמבר זה בדיוק הזמן הכי סביר ל"אקווה אלטה" - עליית פני הים והצפות נרחבות בעיר (זה גם מה שמזהם אותה ומביא את ריח השתן דיברו עליו וכו'.). בזמנים נורמליים שהם לא שיא הקיץ - אז צפוף שם מאד - היא מדהימה. אבל על זה בפעם אחרת.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 04, 2015 12:53 pm 
Hall of Famer

בסוף ינואר האחרון, נסענו (באוטו) מציריך לכיוון קומו דרך מנהרת גוטהרד (הידועה לשמצה), לוגאנו וכו'. הבעיה היא שמיד אחרי המנהרה (בת ה 20 ק"מ , נדמה לי). תפס אותנו כזה שלג, שאשכרה נאלצנו לחזור לציריך, לוותר על יום במלון, ולחזור למחרת ברכבת עד לקומו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 07, 2015 10:07 pm 
Sophomore

שוויק, חשבתי על זה קצת בשבת ואני מרשה לעצמי להציע לך בהמלצה חמה, כיוון אחר שמבוסס בראש ובראשונה על כך שעל פי כל הסימנים צפון איטליה לא כ"כ מתאימה לעונה הזו ואתה עלול להיתקל במפח נפש, וגם שבאזור טוסקנה הרבה מקומות עשויים להיות סגורים וזה עוד לפני שמדברים על מזג אוויר נאחסי. ההצעה שלהלן עשויה לדעתי להיות נוחה יותר גם מבחינה כספית (פחות שכירות רכב, אם בכלל) וגם תאפשר לך למצות את הטיול וליהנות ממנו.
מאחר ואני מניח שאתה טס למילאנו כי זה יעד זול בעונה הזו (וגם אם לא) אני מציע לך לטייל יום יומיים במילאנו וסביבותיה ואח"כ לקחת רכבת ממילאנו לרומא ולבלות ברומא את יתרת חופשתך. היתרונות רבים- כאמור תחסוך את הרכב שהוא הוצאה משמעותית, את הנהיגות הארוכות והקשות במזג האוויר הזה ותחליף אותן ברכבת נוחה ולא מאד יקרה, רומא היא אופציה הגיונית גם במזג אוויר קשה כי אפשר למצוא הרבה מקומות בבניינים סגורים (בניגוד וודאי לאזור טוסקנה). כאדם דתי תיהנה מרומא מאד- יש לפחות 7-8 מסעדות כשרות מכל סוג ומין, בגטו היהודי ומחוצה לו (וגם מכולת וגלידרייה- חובה איטלקית ידועה), בית הכנסת הגדול פעיל בשבת וסביר שכבר בשישי אם תלך למכולת בגטו תקבלו הזמנה לארוחת שבת, העיר נוחה להסתובבות רגלית ככה שתוכל לנצל את השבת ובכלל זו עיר מדהימה עם המון מה לראות, בטח ב4-5 ימים. תוכל גם לאזן בין מוזיאונים לטיולים רגליים יפים, תצפיות וקצת ארכיאולוגיה. אם אתה הולך על זה אני מוסיף 2 המלצות- לישון באזור הגטו, רצוי בדירה ולא במלון (אוכל לתת לך קישור לדירה מצוינת שהייתי בה) ולקחת את מדריך שיחור החדש שממצה יפה את העיר ובונה מסלולים מוצלחים למדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 08, 2015 1:36 am 
Sophomore

שוויק, כמו שאתה מבין, מדובר במסלול ידוע ופופולרי אצל ישראלים. שני הסנט שלי:
בעונת התיירות יש הרבה קומבינציות של טיסה למילאנו וחזרה מורונה למשל. שווה לך לבדוק אם יש כזה דבר גם בחורף אם עדיין לא הזמנת כרטיס (או אלעל למילאנו וחזרה מונציה). אם המסלול שלך מעגלי אז כדאי באמת לעשות כיוון אחד בצפון (מילאנו-קומו-גארדה-ורונה-ונציה) ובדרך חזרה להדרים לפירנצה. לענ״ד יהיה לך קשה לנסות לתפוס הכל בשבוע אחד.
מבחינת שבת - יש מלון כשר בגארדה, ממש עללאגם. אפשר לקפוץ במוצש לסירמיונה ובראשון צפונה לריוה-דל-גארדה למשל. אפשרות אחרת היא לעשות שבת בוונציה. לא זול, אבל מאד ידידותי (יש עירוב על רוב העיר).

עריכה: אני רואה שאתה מגיע בשני ואתה עושה שבת בסוף הטיול. מחזק את ההמלצה לונציה - כמובן אם מזג האוויר מאפשר והעיר לא מוצפת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 08, 2015 10:25 am 
Hall of Famer

בגטו היהודי הישן של ונציה (שדרך אגב, היה הגטו היהודי הראשון בעולם, ולמעשה בונציה הומצאה המילה "גטו") יש מסעדה כשרה מפורסמת בשם "גמגם (Gamgam). יש להם פלאפל מצוין שהם מפורסמים בו, ובכלל זו מסעדה טובה מאד שגם איטלקים ותיירים לא יהודים אוכלים בה. היא קרובה מאד לתחנת Guglie של הוואפורטו, אז גם קל להגיע אליה (בהסתייגות כמובן, יש קווים שלא פעילים בחורף).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 08, 2015 12:13 pm 
Junior

תודה על כל התגובות. לרוב אני קורא מסמרטפון ושונא להקליד משם אז מגיב קצת בדיליי.

בכל אופן הכרטיסים כבר מוזמנים למילאנו וחזרה(30 לנומבר יציאה למי ששאל לגבי ההתנגשות עם כריסמס) ככה שנשאר רק להתפלל למז"א טוב. כנראה הכיוון יהיה שבת בונציה (חברים טובים עשו מסלול דומה ונהנו מאוד בשבת בונציה) ושילוב של ההמלצות שלכם. החברים גם המליצו בהתלהבות להגיע לדולמיטים ודווקא בפירנצה הם לא היו בכלל.
בעיקרון אני חושב להכין שני מסלולים אפשריים למצב של מזג אויר נורמלי או מושלג. יש לי כמה חודשים טובים להתכונן לסיפור הזה.

אד הורטון כתב:
שוויק, חשבתי על זה קצת בשבת ואני מרשה לעצמי להציע לך בהמלצה חמה, כיוון אחר שמבוסס בראש ובראשונה על כך שעל פי כל הסימנים צפון איטליה לא כ"כ מתאימה לעונה הזו ואתה עלול להיתקל במפח נפש, וגם שבאזור טוסקנה הרבה מקומות עשויים להיות סגורים וזה עוד לפני שמדברים על מזג אוויר נאחסי. ההצעה שלהלן עשויה לדעתי להיות נוחה יותר גם מבחינה כספית (פחות שכירות רכב, אם בכלל) וגם תאפשר לך למצות את הטיול וליהנות ממנו.
מאחר ואני מניח שאתה טס למילאנו כי זה יעד זול בעונה הזו (וגם אם לא) אני מציע לך לטייל יום יומיים במילאנו וסביבותיה ואח"כ לקחת רכבת ממילאנו לרומא ולבלות ברומא את יתרת חופשתך. היתרונות רבים- כאמור תחסוך את הרכב שהוא הוצאה משמעותית, את הנהיגות הארוכות והקשות במזג האוויר הזה ותחליף אותן ברכבת נוחה ולא מאד יקרה, רומא היא אופציה הגיונית גם במזג אוויר קשה כי אפשר למצוא הרבה מקומות בבניינים סגורים (בניגוד וודאי לאזור טוסקנה). כאדם דתי תיהנה מרומא מאד- יש לפחות 7-8 מסעדות כשרות מכל סוג ומין, בגטו היהודי ומחוצה לו (וגם מכולת וגלידרייה- חובה איטלקית ידועה), בית הכנסת הגדול פעיל בשבת וסביר שכבר בשישי אם תלך למכולת בגטו תקבלו הזמנה לארוחת שבת, העיר נוחה להסתובבות רגלית ככה שתוכל לנצל את השבת ובכלל זו עיר מדהימה עם המון מה לראות, בטח ב4-5 ימים. תוכל גם לאזן בין מוזיאונים לטיולים רגליים יפים, תצפיות וקצת ארכיאולוגיה. אם אתה הולך על זה אני מוסיף 2 המלצות- לישון באזור הגטו, רצוי בדירה ולא במלון (אוכל לתת לך קישור לדירה מצוינת שהייתי בה) ולקחת את מדריך שיחור החדש שממצה יפה את העיר ובונה מסלולים מוצלחים למדי.

המלצה בהחלט מעניינת וייתכן מאוד שאם יהיה באמת מזג אויר חורפי מאוד ניאלץ ללכת על משהו בכיוון.

אד הורטון כתב:
כ באזור טוסקנה אפילו סתם לחם אתה לא יכול לקנות בלי לברר היטב כי יש בו שומן. אנחנו ישנו בטוסקנה בחווה הזו- http://www.sanfabiano.com/- נחמד מאד, ממוקם מצוין- בעלי הבית נחמדים מאד, דוברי עברית (ישראלית לשעבר), שמחים לעזור בכל עניין ומסוגלים לספק לך מטבחון עם מוצרים כשרים- בהיצע הקיים באיטליה ובהנחה שתרצה ארוחה חמה ביום - בהחלט הייתי שוקל את זה ברצינות, על אף שהמקום לא מאד זול, אלא שצריך לברר כאמור אם הם פתוחים כשאתה נמצא (בד"כ בחורף הם לא אבל באזור דצמבר כן).

תודה על ההמלצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 08, 2015 2:21 pm 
מנהל פורום

אני מחזק את מה שהורטון הציע (והרכבות באיטליה לפחות לפני 15 שנה היו אחלה). הרבה אנשים חושבים שרומא זו העיר הכי יפה שהם היו בה. אולי אפשר לשלב את זה בעצירה לפירנצה כי אפילו יום אחד זה מספיק (או לצורך העניין, הצצה אחת בדואומו) כדי להבין כמה העיר הזו מדהימה. כמובן שונציה זה בכיוון אחר לגמרי בהנחה שמפת איטליה לא התבלגנה לי לגמרי בראש.

בכל אופן איטליה זו ארץ שאפשר להיות בה גם עשרים פעמים וכל פעם לעשות טיול אחר. אם זה שבוע ופעם ראשונה הייתי נזהר מעודף תכנון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 08, 2015 2:31 pm 
Hall of Famer

אחד האנשים האלה, שחושבים שרומא היא העיר הכי יפה שהיו בה, זה אני. וכן, הייתי גם בפירנצה.
מה שראובן אמר זה נכון, ונציה זה כוון אחר לגמרי - רומא זה דרומה, ונציה זה מזרחה לכוון הים האדריאטי. אם נוסעים לונציה, העיר שאולי שווה לבקר בה בדרך זו ורונה, לדעתי כמה שעות עד יום אחד זה די והותר לורונה.
יתרון אחר לונציה מבחינתך זה בית חב"ד שמאד מרושת בעיר, וכאמור מסעדה כשרה מעולה שכתבתי עליה למעלה (ובבית חב"ד בטח ימצאו לך עוד מקומות או מקורות לאוכל כשר טוב). אבל שוב, שים לב למזג האוויר ולתחזית ה"אקווה אלטה" שלא תיתקע בשטפונות ובסרחון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 08, 2015 5:26 pm 
Hall of Famer

דולומיטים זה הרי האלפים ובדצמבר כנראה לא כדאי/אי אפשר לטייל שם. כמו שאמרתי, אנחנו טיינלו בסוף אפריל וביום שנסענו לדולומיטים ירד שלג כבד, כולל חסימת כבישים. בלי קשר, הנוף בדולומיטים מדהים.

אהבתי את רומא, אבל דווקא פחות מערים אחרות באיטליה, בוודאי פחות מפירנצה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 08, 2015 5:40 pm 
Senior

דולומיטים בחורף זה סקי נטו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יוני 08, 2015 6:45 pm 
Hall of Famer

אלמנתי, שתח', מתגעגעת לאוכל שהוגש בבית חב"ד עצמו בוונציה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 48  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: