סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' יוני 21, 2024 9:02 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 4385 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 176  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 2:40 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
לפי וויינט זה נתנהיו, גלנט, סינוואר, הנייה ודף:

https://www.ynet.co.il/news/article/rjv4qooxa#autoplay

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 2:43 pm 
Freshman

יש צו או רק בקשה לצו?
זה מדהים איך ישראל ביזבזה את כל התמיכה המדינית שהיתה לה בשמיני באוקטובר בהגנה על ההתנחלויות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 2:43 pm 
Hall of Famer

בקשה לצו מהתובע, בית המשפט צריך להחליט אם הוא מאשר או לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 2:46 pm 
Hall of Famer

https://news.walla.co.il/item/3665187

ציטוט:
התובע של בית הדין הפלילי הבינלאומי מבקש להוציא צווי מעצר נגד ראש ממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט ומנהיגי חמאס בחשד לפשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות שנעשו ב-7 באוקטובר ובמלחמה שפרצה בעזה בעקבות מתקפת הטרור.

התובע קארים חאן אמר כי בית הדין הבינלאומי שוקל להוציא צווים גם לשר הביטחון יואב גלנט, ולשני מנהיגים בכירים נוספים של חמאס - מוחמד דיאב איברהים אל-מסרי, מנהיג גדודי אל קאסם מוחמד דף, וראש הלשכה המדינית איסמעיל הנייה.

הצווים נגד נתניהו וגלנט מציינים את הפעם הראשונה שבית הדין הפלילי הבין-לאומי מבקש להוציא צווים שכאלו נגד הפוליטיקאים הישראלים. ההחלטה זו שמה את נתניהו באותה רשימה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שהוצא עליו צו מעצר בגין המלחמה באוקראינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 4:40 pm 
Hall of Famer

Ketchup כתב:
יש צו או רק בקשה לצו?
זה מדהים איך ישראל ביזבזה את כל התמיכה המדינית שהיתה לה בשמיני באוקטובר בהגנה על ההתנחלויות.

לא ב"הגנה על התנחלויות". בפשעי מלחמה חמורים.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 4:49 pm 
Junior

אישה מוזרה בשם חגית עופרן מציעה לשלוח תנחומים רשמיים לעם האיראני על מות נשיאם בתור אקט אנושי וחינוכי.
חחח מדהים איזה פלוצים מסריחים הייקום מפריח לאוויר העולם לפעמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 5:01 pm 
מנהל פורום

למה היא שווה בכלל תגובה? מי היא בכלל? יש הרבה אנשים מוזרים ברחבי העולם וגם בישראל. הבעיה היא כשאנשים מוזרים וקיצוניים נמצאים בכנסת או בכלל בממשלה. אז אנחנו בבעיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 6:40 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
Ketchup כתב:
יש צו או רק בקשה לצו?

באופן מדהים, נדב (ברמה העובדתית הקרה מאד, לא ברמת האינטרפרטציה) צודק הרבה יותר מאשר קטשופ. מאיפה בכלל הגעת להגנה על התנחלויות, לא ברור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 7:23 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אני בתחושה שלבסוף יוצאו צווים נגד נתניהו וגלנט בלבד, אולי גם נגד עוד ישראלים.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 9:55 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
Hacohen כתב:
Ketchup כתב:
יש צו או רק בקשה לצו?

באופן מדהים, נדב (ברמה העובדתית הקרה מאד, לא ברמת האינטרפרטציה) צודק הרבה יותר מאשר קטשופ. מאיפה בכלל הגעת להגנה על התנחלויות, לא ברור.

שיהיה לך ברור, נורטון, שברמה העובדתית הקרה מאד ההתנחלויות הן פשע מלחמה מתמשך, וההשתוללות של המתנחלים תחת הממשל הקורס של הימין מלא-מלא נשמעת ונראית בעולם.

אבל לא על זה נתניהו יחטוף את הצו, בעזרת השם יתברך.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 10:32 pm 
Hall of Famer

Sure.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 10:45 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אני בתחושה שלבסוף יוצאו צווים נגד נתניהו וגלנט בלבד, אולי גם נגד עוד ישראלים.

ראי אתה היית בטוח שגם מעיפים אותנו מפיפ"א השבוע :)

הימור שלי: יוציאו לשני הצדדים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 20, 2024 10:48 pm 
Hall of Famer

אגב, ברק רביד כותב בוואלה כי הצו יצא לא בגלל הפעולות הצבאיות כמו בגלל הטענה של הרעבה כנשק נגד האוכלוסיה לטענת התובע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 12:10 am 
Sophomore

מדברים על הרעבה המונית כשלא מת אף אחד מרעב.
כלומר, כמה ילדים שהיו צריכים תזונה מיוחדת מתו בגלל שיבוש הרפואה ברצועה, אבל זה די מגוחך.

גם שאר הטענות הן בולשיט שלא היו מדביקים למדינות מערביות אחרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 12:31 am 
Freshman

נורטון כתב:
Hacohen כתב:
Ketchup כתב:
יש צו או רק בקשה לצו?

קודם כל, בניגוד לנדב אני לא משוכנע שישראל כמדינה מבצעת פשעי מלחמה. כמו בכל מלחמה בטוח שיש חיילים שמבצעים פשעי מלחמה ואני חושד שבמקרה הנוכחי זה מגיע לדרגת קצינים די בכירים. אני גם מאמין שישראל מכסה על פשעים שמבוצעים ולא חוקרת כמו שצריך. אבל אני לא בטוח שיש הוראות מלמעלה לבצע פשעי מלחמה.

לגבי השטחים, בתחילת המלחמה הצעתי שישראל תכריז שלאחר חיסול החמאס יתנהל משא ומתן להקמת מדינה פלסטינית. באותו שלב היתה תמיכה אדירה בישראל ואפשר היה להגיע לעסקה מצוינת שהיתה מאפשרת להעביר את עזה לרשות הפלסטינית עם הסכמי ביטחון מעולים. מצד שני הממשלה, ואני מאמין רוב תושבי ישראל, לא רצו בזה. לטעמי בסיבה העיקרית היא עגל ההתנחלויות. עדיין אולי אפשר להציל משהו, אבל הממשלה עדיין מחויבת להתנחלויות יותר מלבטחון ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 2:31 am 
Hall of Famer

רק ש...
א. לא היה עדיין ״לאחר חיסול חמאס״
ב. ממילא התמיכה האדירה שהיתה אז לא רלוונטית למה שהיה או יהיה ״אחרי חיסול חמאס״.
ג. וממילא אי אפשר היה ״להעביר את עזה לרש״פ עם הסכמי ביטחון מעולים״, כי כאמור, הפרי-רקוויזיט של ״לאחר חיסול חמאס״ מעולם לא קרה.

זה לגבי לוגיקה, אבל גם:
ד. רוב תושבי ישראל לא רצו בזה, ועדיין לא רוצים בזה, כי לטעמם כמו לטעמי, הסכם עם הרש״פ (כמו למשל אוסלו) הוא הכל חוץ מאשר ערובה לביטחון מעולה.
ה. כלומר, זה לא קשור בכלל להתנחלויות.

אישית, אני מאמין שאם מחר יגיע לעולם בת קול, או אורקל, או איזה אליהו הנביא, ויבטיח במאה אחוז בטחון ושלום תמורת החזרת שטחים, רוב מוחלט של העם (לא הבן גבירים מן הסתם, אבל רוב השאר) יהיו בעד.
אבל בדיוק כמו אותו אורקל, גם זה פנטזיה מוחלטת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 2:59 am 
Freshman

נורטון, אני לא מבין מה הטיעון שלך ב א-ג. לא טענתי שהחמאס חוסל, אמרתי שהיו צריכים לדבר עם אמריקה ומדינות ערב והרש"פ כדי להגיע להסדר למה יקרה אחרי חיסול החמאס. אם היו עושים את זה, אז אולי גם מצריים היתה מסייעת ברפיח וחיסול החמאס היה יותר אפשרי. לגבי ד, אמרתי את זה בעצמי, "הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם". לגבי ה, אני בהחלט חושב שהסיבה העיקרית של ממשלת הימין מלא היא לא בטחון אלא הגנה על ההתנחלויות, יתכן שהציבור חושב אחרת, אבל בהצבעה שלו הוא תמך בחיזוק ההתנחלויות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 4:08 am 
Hall of Famer

אלא אם אתה חושב שהתנחלויות לא מרעות את מצב הבטחון במדינה, . אתה מניח הנחה (ללא התנחלויות יהיה שלום) שבעיני רבים שזוכרים את מלחמות ישראל לפני 67 ומקשיבים למנהיגי החמאס, היא פשוט לא נכונה. ומכיוון שההנחה שלל שגויה, ממילא גם המסקנה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 6:26 am 
Freshman

נורטון כתב:
אלא אם אתה חושב שהתנחלויות לא מרעות את מצב הבטחון במדינה, . אתה מניח הנחה (ללא התנחלויות יהיה שלום) שבעיני רבים שזוכרים את מלחמות ישראל לפני 67 ומקשיבים למנהיגי החמאס, היא פשוט לא נכונה. ומכיוון שההנחה שלל שגויה, ממילא גם המסקנה

אתה קורא בדברי דברים שלא אמרתי. לא אמרתי ואינני אומר שללא התנחלויות יהיה שלום. אני אומר שההתנחלויות הן מכשול עצום בדרך לשלום, צימצומן ישפר את הסיכויים להשיג שלום. בהקצנה, עם התנחלויות לא יהיה שלום, ההפך לא בטוח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 6:56 am 
Hall of Famer

אתה כנראה צודק, אבל זה ההבדל בין 90% סיכוי שלא יהיה שלום ל 98% שלא יהיה שלום.
בתמורה, ה98% האלה, עולים בכך שגם ממקומות כמו רמאללה וג׳נין יעיפו עלינו טילים.

אני יכול לחיות עם 90% במקום 98% כדי שרמאללה לא תהפוך להיות עזה ,בגדול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 7:29 am 
Sophomore

Hacohen כתב:
Ketchup כתב:
יש צו או רק בקשה לצו?

דבר ראשון, אני לא חושב שישראל מבצעת פשעי מלחמה, ובטח שלא באופן שיטתי.
למה שמדינה תספק מים וחשמל למדינה אחרת? חטפתם מכה כה אנושה שאתם לא יכולים לספק מים וחשמל לתושבים שלכם? תכנעו.
ישראל לא ביקשה לסגור את הגבול עם מצרים, וכמו בכל מלחמה מלא אנשים בורחים למדינות שכנות-רק שמצרים לא נתנה להם.
ממתי במלחמה צד אחד צריך לספק ולהכניס משאיות סיוע, מסדרונות הומניטריים, פינוי אוכלוסייה.
צר לי, אבל 40 אלף הרוגים במלחמה כשחמאס מפסיד ככה צבאית זה כלום. שנשווה למלחמות אחרות? מעניין שרק ישראל לא יכולה להלחם באמת עד הסוף עם כל מיני צווים והתניות שלא היו בשום מלחמה אחרת.

עכשיו, אני לא בעד ההתנחלויות, לא מבין מה יש לאנשים לחפש שם בשם איזו אידיאולוגיה משיחית שלא תתממש- אבל מה פשע מלחמה בזה? אם ככה, ארה"ב הכבושה, פאקינג קנדה ובעיקר ספרד בחבל הבאסקים וקטלוניה הם גם פשעי מלחמה? כי הם נמצאים בשטחים שהם כבשו וסילקו את האוכלוסייה ללא עוררין. אז רק כשהיהודים מקבלים מדינה, כובשים שטח במלחמה שהם לא פתחו ובטיפשוטתם הרבה והמוסרית לא העיפו את התושבים לאלף אלפי עזאזל- רק אז פתאום אסור לכבוש.
ואל תספר לי שטויות שהעולם שונה היום מלפני 1000 שנה. אתה רוצה מדינה-תצטרך להלחם ולהזיז אוכלוסייה קיימת. כך זה היה וכך תמיד יהיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 8:29 am 
Junior

אבו שוקרי כתב:
צר לי, אבל 40 אלף הרוגים במלחמה כשחמאס מפסיד ככה צבאית זה כלום. שנשווה למלחמות אחרות? מעניין שרק ישראל לא יכולה להלחם באמת עד הסוף עם כל מיני צווים והתניות שלא היו בשום מלחמה אחרת.

שמע, בסוף מתו שם מאש צה"ל סדר גודל של 25 אלף אזרחים (אני מוריד את החמאס מספירה כמובן) שזה בערך אחוז מהאזרחים. כלום זה לא.

אבו שוקרי כתב:
ממתי במלחמה צד אחד צריך לספק ולהכניס משאיות סיוע, מסדרונות הומניטריים, פינוי אוכלוסייה.

זה קצת היתממות כי בסוף ישראל אחראית על כל המעברים לעזה פרט לרפיח וגם שם יש לנו תיאום עם המצרים.
בסוף כל סיוע שמדינה כלשהי (לאו דווקא ישראל) ירצה להעביר לעזה חייב לעבור דרך ישראל, מצרים (מה שמצריך סוג של אישור ישראלי) או צה"ל שאפקטיבית נמצא שם בשטח.
אני לא חושב שדורשים מישראל להכניס סיוע הומניטרי משלה (אולי אני טועה) אלא לאפשר הכנסה של סיוע בכלל. בגלל שעזה דה-פקטו במצור (שולטים על כל הכניסות) אז האחריות על הכנסת ציוד הופכת להיות על ישראל.

אני לא יודע אם ישראל מבצעת פשעי מלחמה או לא, אני באמת לא מכיר את הדין הבין לאומי או נקודות השוואה רלוונטיות, אבל מה שכן לפחות לתחושתי ההישגים של ישראל די מועטים עד כה ( ברמת המאקרו, ברמת המיקרו מנצחים בכל הקרבות אבל זה לא מצטבר להישג מהותי אם אני מבין נכון) וה"עלות" של זה כפי שמצטייר כלפי חוץ היא מאוד גבוהה ( מאות אלפי עקורים, עשרות אלפי הרוגים, מאות אלפי בתים נהרסו וכו').

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 11:36 am 
Hall of Famer

Ketchup כתב:
נורטון, אני לא מבין מה הטיעון שלך ב א-ג. לא טענתי שהחמאס חוסל, אמרתי שהיו צריכים לדבר עם אמריקה ומדינות ערב והרש"פ כדי להגיע להסדר למה יקרה אחרי חיסול החמאס. אם היו עושים את זה, אז אולי גם מצריים היתה מסייעת ברפיח וחיסול החמאס היה יותר אפשרי. לגבי ד, אמרתי את זה בעצמי, "הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם". לגבי ה, אני בהחלט חושב שהסיבה העיקרית של ממשלת הימין מלא היא לא בטחון אלא הגנה על ההתנחלויות, יתכן שהציבור חושב אחרת, אבל בהצבעה שלו הוא תמך בחיזוק ההתנחלויות.

לגבי ד', למה לא לסמוך על הרשות הפלסטינית זה סימן לטמטום?
לגבי ה', אני כמו עוד כמה פה לא מעניין אותי ההתנחלויות, ובטח אין לי שום רגש דתי כלפי יו"ש. אני מסתכל על זה רק בעיניים מעשיות, האם זה ישפר את מצבי ובאמת יביא שלום, וכמו שנורטון אומר, אני מאמין שאם רוב העם היה משוכנע שזה יביא שלום וישפר את המצב הבטחוני - רוב העם היה בעד לנטוש את ההתנחלויות ואת יו"ש בכלל מחר בבוקר. אני יודע שלפחות אני הייתי, שוב, אם הייתי חושב שזה ישפר את המצב ויביא שלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 12:29 pm 
Freshman

נורטון כתב:
אתה כנראה צודק, אבל זה ההבדל בין 90% סיכוי שלא יהיה שלום ל 98% שלא יהיה שלום.
בתמורה, ה98% האלה, עולים בכך שגם ממקומות כמו רמאללה וג׳נין יעיפו עלינו טילים.

אני יכול לחיות עם 90% במקום 98% כדי שרמאללה לא תהפוך להיות עזה ,בגדול.

אני שמח שמישהו אומר שאני צודק, גם אם זה רק כנראה. 8)

אני לא מסוגל להעריך את הסיכויים ואני לא מאמין שאתה מסוגל.

אני לא מציע לעשות מעשה שרון ופשוט לעזוב. להיפך אני מציע להגיע להסדרי ביטחון ארוכי טווח שבהם לישראל יהיה חופש פעולה נרחב. אני מציע שהעברת השליטה לפלסטינאים תהיה הדרגתית וההתקדמות תותנה בפרמטרים כמו מספר פיגועים ונפגעים, חומרי חינוך, וכו'. אני מציע שהפרת הפרמטרים האלו תגרום לעצירת התהליך ואולי להפיכתו. ואני מציע שארה"ב ומדינות ערב יתנו ערבויות.
האם זה מבטיח הצלחה? לא. אבל זה נותן סיכוי הוגן וזה לבטח יעזור ליחסי החוץ של ישראל.

באופן כללי, כמו שאני ורבים אחרים אמרו, קיום ההתנחלויות לא תורם לביטחון, להפך! בנוסף הוא מפריע להגיע להסכם עם הפלסטינאים, ויותר מכך הוא מגביר את הסכסוך, וכמו כן הוא פוגע עמוקות במעמדה של ישראל בדעת הקהל העולמית וביחסי החוץ של ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 21, 2024 12:46 pm 
Hall of Famer

התהליך שאתה מציע הוא מעט נאיבי. בפועל כמו באוסלו הלחץ יהיה על ישראל להעלים עין אלא אם כן יהיו דברים ממש קשים כמו רצף פיגועים בסדר גודל של מלון פארק. אף אחד לא יאפשר לישראל לעצור שום תהליך למשל בגלל חומרי חינוך ודברים כאלה, או אפילו בגלל פיגועים "קלים מדי" אפילו אם הם יבוצעו על ידי פת"ח פלוס לייב AKA גדודי חללי אלאקצא בכבודם ובעצמם. ראינו את זה כבר באוסלו.
ואני אזכיר שוב, הרשות הפלסטינית היא לא תנועה ולכן היא לא mutually exclusive עם חמאס. מי שהיא תנועה היא פת"ח, כמו שחמאס זו תנועה. הרשות הפלסטינית זו רשות שלטונית, שחמאס או דמוי חמאס יהיו חלק ממנה וכנראה גם לא רחוק היום שבו ישלטו בה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 4385 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 176  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 23 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: