סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' יוני 26, 2024 5:03 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 4422 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 177  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 6:49 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

בלוג: הצג בלוג (0)
יואי כתב:
אני לא יודע כמה אפשר להאמין למשרד הבריאות של חמאס לגבי המספרים.
כל כמה שצה"ל לא תמיד מדייק, זה עדיין לא מתקרב לחוסר האמינות שלהם,
רק לאחרונה התברר שהם הקפיצו בעשרת אלפים את מספר ההרוגים הפלסטינים במלחמה.
בזמנו, באינתיפאדה השנייה, חיסלו בכיר חמאס, נדמה לי סלאח שחאדה, בפצצה של חצי טון שהרגה גם לא מעט בלתי מעורבים.
לא ברור שהאירוע הזה שונה בהרבה.
מה שכן, מבחינה פרקטית, צה"ל צריך להיזהר ברפיח יותר ממה שהוא נזהר בעזה, לא בגלל האג כמו בגלל ביידן.

אאז"נ אתמול דובר על לפחות 45 הרוגים ועכשיו פרסמו בהארץ על 21 הרוגים ע"פ הפלסטינים.
אפשר תמיד להשתמש פה באותו כלל אצבע שמשמש במיקוח בשוק ערבי - תתחיל מלחלק ב2.

תראו, אני לא טוען לרגע שישראל באמת מבצעת רצח עם לפי ההגדרה ההיסטורית, אבל אי אפשר להתעלם מכך שלא משנה אם תקראו למה שקורה כרגע בעזה ובשטחי יו"ש רצח עם או מסאז' עם האפי אנדינג - ישראל לא יוצאת נקייה מהסיפור בעיני העולם, כולל בעיני ידידותינו הטובות ביותר.
הלחימה בעזה מזמן איבדה תכלית וכרגע אנחנו קרובים מתמיד להרוס את היחסים הרעועים גם ככה עם המצרים, כאשר רק אתמול נהרג חייל מצרי מאש כוחותינו והניסיון השקוף לגרום לעזתים לעבור את הגבול לסיני (הרי לאן הם עוד יכולים לברוח אם אין להם זימים?) בטוח שלא מתקבל אצלם בהבנה.
בינתיים ביו"ש מתנחלים חמושים מתפרעים וגורמים לקהילות שלמות לעזוב את אדמותיהן באופן יומיומי בלי הפרעה (ובמקרים מסוימים תחת הגנה צבאית), מה שלא עוזר לתמיכה בנו.
והקטע המדהים הוא שכל המשוגעים המשיחיים לא רואים שום קורלציה בין הדברים האלה לפגיעה הכלכלית והמדינית. מבחינתם אנחנו הצד הצודק וכל השאר אנטישמיים, אבל בעזרת השם ננצח...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 6:58 pm 
Sophomore

בן דרור ימיני בעמוד הדעות של ידיעות האחרונות, 28.5.2024:

"בהתייחס לעובדה ש-70 אחוז מהרוגי ההפצצות ב"מלחמה בטרור" (של ארה"ב, B. G), מאז 2001, היו אזרחים חפים מפשע - אז הטרגדיות מהסוג הזה הן חלק בלתי נפרד מהמלחמה נגד ארגוני טרור. כך באפגניסטן ובעיראק, וכך ברצועת עזה, שבה המחבלים מסתתרים, יותר מאשר בכל מקום אחר, בתוככי אוכלוסיה אזרחית. כאשר מחבלים מבוקשים מסתתרים במחנה אוהלים שמיועד למפונים או לפליטים - אין להם שום חסימות. זה בדיוק מה שקובע החוק הבינלאומי. סעיף 28 באמנת ז'נבה בדבר "הגנת אזרחים בימי מלחמה" קובע כהאי לישנא: 'מציאותו של מוגן לא תשמש עילה לחיסון נקודות או שטחים מסוימים מפני פעולות צבאיות'. יש גם את עניין המידתיות, שאין לה עדיין הגדרה ברורה וחד משמעית. אבל זה ברור שלא הורגים אלף נשים וילדים כדי לפגוע במחבל אחד. גם לא מאה. מרק גרלסקו היה הממונה על סיכולים ממוקדים בפנטגון. בראיון ל'סיקסטי מינטס' הוא הודה שהפרופורציות של צבא ארה"ב היו 29 חפים מפשע לצורך חיסול מבוקש אחד בעל משקל.
...
בכל השוואה לעימותים אחרים מתחילת האלף הנוכחי, שעיקרם מלחמה בטרור, יתברר שישראל היא הנפגעת יותר ממדינות העולם החופשי, אבל היא פוגעת בחפים מפשע פחות מכולן, גם באופן יחסי וגם במספרים מוחלטים."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 28, 2024 7:00 pm 
Sophomore

גיורא איילנד באותו מדור היום:

"אחד הפרמטרים החשובים הוא היחס בהרוגים בין אזרחים למחבלים. היחס בעזה הוא בערך 1:1...היחס של ארה"ב ובני בריתה בעיראק או אפגניסטאן היה בממוצע 3.7:1. יותר מכך, בעזה ישנם כשני מיליון אזרחים וכ-40 אלף מחבלים. אם, כפי שנטען, היינו הורגים ללא אבחנה, אזי על כל מחבל הרוג היינו הורגים 50 אזרחים."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 10:47 am 
Junior

לא יפתיע אותי אם פרטי הסיפור ברפיח (הסיבות, היקף הנפגעים וכו') יתבררו כשקר מוחלט כפי שקרה עם סיפור הפגיעה בבית החולים בתחילת המלחמה, שיוחסה לנו, גם על ידי "אוהבי ישראל" בתוך ישראל.
בכל מקרה: לא ג'נוסייד, לא פשע מלחמה ולא קרוב לכך. מדובר בקורבנות טבעיים של מלחמה. במלחמה גם "לא מעורבים" נפגעים, חרא של דבר אבל זה הפורמט (ובנימה זו אוסיף ברכה: זדיינו). מקווה שנצא מזה בלי נזק גדול ברמה הדיפלומטית שהיא לרוב לא הוגנת ורוויה באינטרסים. בעולם הגון זה עוד אירוע לא מעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 2:20 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
המזח האמריקאי בעזה, שנבנה בעלות של כמה מאות מיליוני דולרים, התפרק תוך שבועיים. חלקו נסחף (חלקים הגיעו לחוף אשדוד), חלקו ללב ים, חלקו שקע.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 3:10 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
המזח האמריקאי בעזה, שנבנה בעלות של כמה מאות מיליוני דולרים, התפרק תוך שבועיים. חלקו נסחף (חלקים הגיעו לחוף אשדוד), חלקו ללב ים, חלקו שקע.

חתיכת טיימליין הזוי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 3:47 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:

ביצוע יפה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 4:30 pm 
Sophomore

נביא בעירו כתב:
נורטון כתב:
לא יודע, יש לי תחושה שאם מה שישראל היתה רוצה לעשות , זה ג'נוסייד בלי להתחשב בעולם, אז היינו רואים, נו, איך קוראים לזה, ג'נוסייד. כמו בשואת הארמנים, הקמבודים, היהודים או הטוטסי . מיליון פלוס מינוס כזה

אי אפשר לעשות ג׳נוסייד בלי להתחשב בעולם. ולכן, המטרה של ישראל היא להרוג ולהרוס כמה שיותר מהחמאס ומעזה לאורך כמה שיותר זמן, תוך שמירה על סוג של לגיטימיות מינימלית בעולם, או לכל הפחות מצד הממשל האמריקאי. ואם אנחנו מביאים בחשבון שאנחנו אחרי יותר מ-10 אלפים ילדים ונשים הרוגים ומשלוחי נשק מארה״ב ממשיכים להגיע - אז אפשר לקבוע שזה מצליח לה לא רע. ההשערה שלי היא שמטרת העל היתה להביא לבריחה המונית מעזה למצרים. זו הסיבה ההגיונית היחידה שאני יכול למצוא להחלטה לחכות עם הכיבוש של ציר פילדלפי לשלב כל כך מאוחר של המלחמה. אז כן: אם הורגים 40 אלף איש שרובם המכריע בלתי מעורבים, ואם משמידים את רוב הבניינים ברצועה ומביאים לקריסה הומניטרית וחברתית של האוכלוסייה האזרחית - בעיניי זה לגמרי לגמרי ג׳נוסייד. ג׳נוסייד מחוכם, שנעשה בהפצצות ״כירורגיות״ מהאוויר, עם אישור של הפרקליטות הצבאית לכל מטרה ובלי כיתות יורים ואונס קבוצתי. ועדיין - ג׳נוסייד.

בעיני, אתה עושה זילות נוראה למונח רצח עם. מה זה רצח עם מחוכם? 40 אלף (מי יודע, אולי מדובר ב 20) ביותר מחצי שנה זה ממש מעט. אפשר לרצוח כמות כזאת בכמה שעות. יהיה שיקום של הרצועה, ואף אחד לא יגיע למצרים. מה לעשות שחמאס כל כך מוטמע בתוך האוכלוסייה? העזתים היו צריכים לחשוב על זה לפני שחפרו מנהרות והטמינו נשק בבתים. אם לא, נמצאה הדרך הכי טובה לנצח מלחמה. תמקם את הצבא שלך בתוך הבתים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 8:15 pm 
Junior

זאת לא דרך לנצח מלחמה, זאת דרך להביא למצב שכדי להשמיד אותך יהיה צריך להשמיד גם את הרצועה. אפשר היה לקבוע שהנצחון במלחמה יהיה בתפיסה מחדש של ציר פילדלפי/סיפוח של 10% מהרצועה/שחרור החטופים/הקמת רצועת בטחון/יישוב מחדש של גוש קטיף או כל מטרה אחרת. את כל המטרות האלה אפשר היה להשיג בלי להרוג 15 אלף נשים וילדים בתור התחלה. אבל מי שקובע לעצמו את המטרה המופרכת *להשמיד* (להבדיל מלנצח) ארגון טרור בן עשרות אלפי חמושים, שמוטמע כל כך עמוק באוכלוסייה של שני מיליון איש ומתחתיה, בוחר להשמיד חלק מטורף מהאוכלוסייה ומהרצועה. בעיניי הבחירה הזו עולה כדי רצח עם, בעינייך היא לא. הכל טוב…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 8:19 pm 
Junior

מה ש"בעינייך" נחשב לרצח עם לא רלוונטי לכלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 8:25 pm 
Junior

אז מה כן רלוונטי? מה ש״בעינייך״ נחשב לרצח עם? כי אם נניח תרצה לקרא הגדרות אקדמיות מקובלות או כאלה של גופים בינלאומיים, אתה עלול לגלות שם דברים לא כל כך נעימים…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 8:38 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

נביא בעירו כתב:
אז מה כן רלוונטי? מה ש״בעינייך״ נחשב לרצח עם? כי אם נניח תרצה לקרא הגדרות אקדמיות מקובלות או כאלה של גופים בינלאומיים, אתה עלול לגלות שם דברים לא כל כך נעימים…

זה בדיוק מה שרשמתי מקודם. מבחינת הימין זה לא משנה אם מישהו קורא לזה רצח עם כי אנחנו הצדיקים פה וכל השאר אנטישמיים (או אוטו אנטישמיים) שיכולים ללכת לחפש מי ינענע אותם, ואם יש לזה השפעה על המצב המדיני או הכלכלי, אז זו כבר אשמת השמאל/אוסלו/אהוד ברק/ההתנתקות/המחאה/האלטלנה/מחק את המיותר.
ימין על מלא מטומטמים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 9:14 pm 
Junior

נביא בעירו כתב:

נעשה סדר בדברים: מי שסבור שמתרחש רצח עם בעזה הם בעיקר גורמים (לרבות מדינות) פרו פלסטינאים מובהקים, שחתירה לחקר האמת היא מהם והלאה + קבוצה של אנשים הכי שבורים במדינת ישראל.
ממש לא מעניין אותי אם ארדואן חושב שמתרחש רצח עם בעזה או לחלופין זבל עופות כמו עופר כסיף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 9:32 pm 
Junior

כלומר, אם אני מבין נכון, אתה לא מתעניין בכלל בהגדרות של רצח עם. זה לא רלוונטי לכלום בעינייך. מה שחשוב הוא שכל מי שחושב שישראל מבצעת פשע מלחמה בעזה הוא שונא ישראל ומי שאוהב את ישראל, או אובייקטיבי, יודע היטב שזה לא פשע. סבבה. רמה גבוהה מאוד של טענה.

זה מזכיר לי שפעם העלו בטלוויזיה את הרופא ההוא מעזה שצה״ל הרג 4 בנות שלו והוא עלה בשידור ישיר עם שלומי אלדר. זה כבר היה אחרי שנהרגו לו הבנות והעלו אותו מול אימא של חייל שצרחה עליו ״שקרן. אם צה״ל ירה על הבית שלכם סימן שהחבאתם שם מחבלים. הבן שלי חייל. לא יורים סתם על בית״. וזה אותו דבר. אם צה״ל הוא הצבא הכי מוסרי בעולם, אז אין שום סיבה לדבר על מוסר ו/או על הדברים שצה״ל עושה. כל הפעולות שהצבא הכי מוסרי בעולם מבצע הן בהכרח פעולות מוסריות (שלא לומר - הפעולות הכי מוסריות בעולם). תודה על הסדר בדברים, בכל מקרה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 11:11 pm 
Hall of Famer

נביא, באמת לא ידעת עם מי אתה מתדיין?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 11:18 pm 
Sophomore

נביא בעירו כתב:
זאת לא דרך לנצח מלחמה, זאת דרך להביא למצב שכדי להשמיד אותך יהיה צריך להשמיד גם את הרצועה. אפשר היה לקבוע שהנצחון במלחמה יהיה בתפיסה מחדש של ציר פילדלפי/סיפוח של 10% מהרצועה/שחרור החטופים/הקמת רצועת בטחון/יישוב מחדש של גוש קטיף או כל מטרה אחרת. את כל המטרות האלה אפשר היה להשיג בלי להרוג 15 אלף נשים וילדים בתור התחלה. אבל מי שקובע לעצמו את המטרה המופרכת *להשמיד* (להבדיל מלנצח) ארגון טרור בן עשרות אלפי חמושים, שמוטמע כל כך עמוק באוכלוסייה של שני מיליון איש ומתחתיה, בוחר להשמיד חלק מטורף מהאוכלוסייה ומהרצועה. בעיניי הבחירה הזו עולה כדי רצח עם, בעינייך היא לא. הכל טוב…

אני לא חושב שאפשר היה לעשות את כל מה שלמעלה בעזה לפני שעשית את מה שעשית בצפון ובמרכז הרצועה. בטח שלא בציר פילדלפי ורפיח.
אתה חושב שאם חמאס היה נכנע ומניח את נשקו ומוסר את החטופים, ישראל הייתה ממשיכה לפעול ברצועה?
בדרך כלל רצח עם נובע בעיקר ממניע אידיאולוגי, לא הישרדותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 29, 2024 11:49 pm 
Junior

Hacohen כתב:

בחיי שלא היה לי מושג ועדדין אין לי. מעטים מאוד המשתמשים פה שיש לי זכרון מוצק של הסגנון שלהם (ווינק ווינק...:-). ולגופו של עניין, זה גם לא כל כך תת רמה בעיניי. זה האופן שבו רוב הישראלים חושבים כרגע על האפשרות שיש איזשהי בעיה מוסרית עם מה שאנחנו עושים בעזה.
אבו שוקרי כתב:
אני לא חושב שאפשר היה לעשות את כל מה שלמעלה בעזה לפני שעשית את מה שעשית בצפון ובמרכז הרצועה. בטח שלא בציר פילדלפי ורפיח.

אני מתקשה להאמין שאתה רציני. אתה באמת חושב שאי אפשר היה לנגוס 2 קילומטר פנימה אל תוך הרצועה בלי להשמיד את העיר עזה קודם? אתה לגמרי מאמין שצבא ההגנה לישראל לא היה מסוגל לכבוש את ציר פילדלפי בתוך שבוע באוקטובר בלי להשמיד קודם את ג׳באליה? למה, כי ה-20 אלף קלאצ׳ניקובים של החמאס היו עוצרים אותו?
אבו שוקרי כתב:
אתה חושב שאם חמאס היה נכנע ומניח את נשקו ומוסר את החטופים, ישראל הייתה ממשיכה לפעול ברצועה?

אני לא יודע מה זה בדיוק אומר להכנע מבחינתך, אבל אם זה לא כולל כניסה מרצון לכלא הישראלי של כל פעילי חמאס ברצועה, אז אני די בטוח שכן. ישראל היתה ממשיכה להלחם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 30, 2024 7:33 am 
Junior

נביא בעירו כתב:
כלומר, אם אני מבין נכון, אתה לא מתעניין בכלל בהגדרות של רצח עם. זה לא רלוונטי לכלום בעינייך. מה שחשוב הוא שכל מי שחושב שישראל מבצעת פשע מלחמה בעזה הוא שונא ישראל ומי שאוהב את ישראל, או אובייקטיבי, יודע היטב שזה לא פשע. סבבה. רמה גבוהה מאוד של טענה.

זה מזכיר לי שפעם העלו בטלוויזיה את הרופא ההוא מעזה שצה״ל הרג 4 בנות שלו והוא עלה בשידור ישיר עם שלומי אלדר. זה כבר היה אחרי שנהרגו לו הבנות והעלו אותו מול אימא של חייל שצרחה עליו ״שקרן. אם צה״ל ירה על הבית שלכם סימן שהחבאתם שם מחבלים. הבן שלי חייל. לא יורים סתם על בית״. וזה אותו דבר. אם צה״ל הוא הצבא הכי מוסרי בעולם, אז אין שום סיבה לדבר על מוסר ו/או על הדברים שצה״ל עושה. כל הפעולות שהצבא הכי מוסרי בעולם מבצע הן בהכרח פעולות מוסריות (שלא לומר - הפעולות הכי מוסריות בעולם). תודה על הסדר בדברים, בכל מקרה...

לא, אני פשוט יודע מהו רצח עם (בניגוד לפשע מלחמה), והעובדה הפשוטה היא שאין רצח עם בעזה. יש קורבנות טבעיים של מלחמה וזהו. כל ההתנהלות של ישראל זועקת הכול חוץ מרצח עם (למשל הכנסה של מאות משאיות עם סיוע הומניטרי). ההגדרות של דיקטטורים שונאי ישראל כמו ארדואן או קומוניסט טיפש כמו כסיף (או לחלופין טמבלים שונאי ישראל שטוענים שישראל מעוניינת במלחמה יותר מאיראן) פחות מעניינות אותי. שוב, הטענה ל"רצח עם" בעולם עולה בעיקר ברחוב אצל פרו פלסטינים חסרי שכל, דיקטטורים של מדינות ששונאים אותנו פחד וכמה שבורים מישראל. עמדת רוב המדינות שניתן להגדירן כנורמליות דוחה את הטענה השקרית לרצח עם.

נערך לאחרונה על ידי זה כן אני בתאריך ה' מאי 30, 2024 8:04 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 30, 2024 7:44 am 
Sophomore

נביא בעירו כתב:
Hacohen כתב:

בחיי שלא היה לי מושג ועדדין אין לי. מעטים מאוד המשתמשים פה שיש לי זכרון מוצק של הסגנון שלהם (ווינק ווינק...:-). ולגופו של עניין, זה גם לא כל כך תת רמה בעיניי. זה האופן שבו רוב הישראלים חושבים כרגע על האפשרות שיש איזשהי בעיה מוסרית עם מה שאנחנו עושים בעזה.
אבו שוקרי כתב:

אני מתקשה להאמין שאתה רציני. אתה באמת חושב שאי אפשר היה לנגוס 2 קילומטר פנימה אל תוך הרצועה בלי להשמיד את העיר עזה קודם? אתה לגמרי מאמין שצבא ההגנה לישראל לא היה מסוגל לכבוש את ציר פילדלפי בתוך שבוע באוקטובר בלי להשמיד קודם את ג׳באליה? למה, כי ה-20 אלף קלאצ׳ניקובים של החמאס היו עוצרים אותו?
אבו שוקרי כתב:

אני לא יודע מה זה בדיוק אומר להכנע מבחינתך, אבל אם זה לא כולל כניסה מרצון לכלא הישראלי של כל פעילי חמאס ברצועה, אז אני די בטוח שכן. ישראל היתה ממשיכה להלחם.

לא, לא היית יכול לנגוס בצפון הרצועה ובדרומה לזמן ממושך. כמות טילי הנ"ט והאבידות שהיית חוטף לא היא מאפשרות לך.בטח ובטח שלא ברפיח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 30, 2024 1:34 pm 
Freshman

העובדות לגבי רצח עם חשובות מוסרית, אבל יש להם מעט מאד השפעה על המצב של ישראל בדעת הקהל. לצערי התחלתי להרגיש את זה בעצמי. הנקודה שהרבה אנשים נוטרים לישראל על עשרות שנים של כיבוש, והם נתפסים לכל הזדמנות להכפיש את ישראל. הממשלה הנוכחית עושה כמיטב יכולה לחזק את הנארטיב הזה. "ממשלת ימין מלא" נשמע בעולם קרוב מאד לנאצים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 30, 2024 3:06 pm 
Junior

נביא בעירו, זה בשבילך:

ציטוט:
ריצ'י טורס, חבר המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, פונה לסטודנטים המפגינים בארה"ב, על רקע דבריו של המנהיג העליון של איראן:

"אם ספונסר הטרור הכי גדול בעולם אומר שאתם עומדים בצד הנכון של ההיסטוריה זה אומר שאתם אידיוטים שימושיים בצד הלא נכון של ההיסטוריה."

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 30, 2024 6:44 pm 
Hall of Famer

Ketchup כתב:
העובדות לגבי רצח עם חשובות מוסרית, אבל יש להם מעט מאד השפעה על המצב של ישראל בדעת הקהל. לצערי התחלתי להרגיש את זה בעצמי. הנקודה שהרבה אנשים נוטרים לישראל על עשרות שנים של כיבוש, והם נתפסים לכל הזדמנות להכפיש את ישראל. הממשלה הנוכחית עושה כמיטב יכולה לחזק את הנארטיב הזה. "ממשלת ימין מלא" נשמע בעולם קרוב מאד לנאצים.

בהחלט, רק שזה לא אותו כיבוש. מבחינתם, והם אומרים את זה שוב ושוב ושוב , זה הכיבוש שהתחיל בשנת 48, לא זה שהתחיל בשנת 67

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 30, 2024 9:48 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

נורטון כתב:
Ketchup כתב:

בהחלט, רק שזה לא אותו כיבוש. מבחינתם, והם אומרים את זה שוב ושוב ושוב , זה הכיבוש שהתחיל בשנת 48, לא זה שהתחיל בשנת 67

ולמה זה משנה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 30, 2024 9:50 pm 
Hall of Famer

זה לא משנה בכלל, אם אין לך בעיה לתת להם את כל השטח מהים ועד הנהר, וללכת למצוא בית במדינה אחרת (כמו שאני עשיתי). אבל אם לא, אז זה כן משנה, מאד. כי זה אומר את מה שרבים אומרים שוב ושוב ושוב - גם אם נחזור לגבולות 67 בסבבה שלנו, זה לא יתרום ולו בפרומיל, לו לאהדתנו בעולם, ולא לבטחון, ולמעשה ,סביר להניח שלפחות לגבי האחרון זה גם ירע את המצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 30, 2024 9:59 pm 
Hall of Famer

איזה קשקוש. ישראל בגבולותיה שלפני ששת הימים, היא עובדה קיימת וחזקה מאד. הכיבוש שכל העולם מתייחס אליו כפשע מלחמה מתמשך, הוא הכיבוש בשטחים. כיבוש שמהותו שליטה על אוכלוסיה פלסטינית באמצעים צבאיים, נישול מאדמות, אלימות קשה ואפרטהייד דה פקטו. זה קונצנוס בטחוני ותיק שהכיבוש הזה גם פוגע בבטחון ישראל.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 4422 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 177  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: