סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' יולי 03, 2024 2:24 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 4441 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 174, 175, 176, 177, 178
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יוני 30, 2024 12:16 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
Lakic כתב:
העמוד בטוויטר - 'חדשות מלפני שנה' ממשיך לספק פנינים:
רה"מ נתניהו באזכרה לחללי מבצע צוק איתן: "ידענו על עשרות מנהרות טרור, ועל התוכניות להעביר מאות מחבלים, להיכנס לקיבוצים ולערים, לחטוף חיילים ואזרחים ולחמוק בחזרה לעזה"
https://x.com/Milifney/status/1806961803177680958

נו, זה עוד יותר מראה שביבי היה בסדר. הוא הרי ידע כבר מראש!! זה הצבא שלא ידע כלום ולא היה מוכן!!!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2024 12:50 pm 
Sophomore

https://www.ice.co.il/tv/news/article/1018557

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יוני 30, 2024 10:14 pm 
Hall of Famer

צה"ל פושט ברביעית מתחילת המלחמה על שג'אעיה. אותה "כבשנו" ו"טיהרנו", כזכור, אי-שם הרחק בתחילת המלחמה.

אלוהים, לא חשבתי שאראה בימי חיי אנשים מוקרבים למולך. והנה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 01, 2024 9:15 am 
Sophomore

רק אתמול דיברו על שיקום הכוח של חמאס בחאן יונס שישראל יצאה מהאזור קרקעית כבר לפני כ3 חודשים.
היום בבוקר קיבלנו תזכורת משם
https://www.srugim.co.il/1010945-%d7%9e ... 7%a8%d7%a6

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 01, 2024 11:16 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מנהל מפקדת הטרור הידועה גם כבית החולים שיפא שוחרר, "כי אין מקום בכלא".
מת לדעת מי קיבל את ההחלטה הזו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 01, 2024 12:20 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
מנהל מפקדת הטרור הידועה גם כבית החולים שיפא שוחרר, "כי אין מקום בכלא".
מת לדעת מי קיבל את ההחלטה הזו.

השב"כ החליט, אחרי שחודשים הוא מתריע שאין לו מקום במתקני הכליאה והממשלה, ובפרט המשרד ל-"בטחון לאומי" לא טורחים לעשות כלום כדי לפתור את המצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 01, 2024 3:15 pm 
Junior

הכל כל כך מטומטם פה. כולם שואלים ״מי החליט לשחרר אותו״ ואף אחד לא שואל למה היינו צריכים להמשיך להחזיק אותו מלכתחילה. כאילו, לא יודע - אולי הוא באמת טרוריסט. ההנחה שלי היא שמי שאנחנו יודעים שעסק בטרור מקבל כתב אישום וגזר דין ואם משחררים מישהו זה בדרך כלל סימן שלא יודעים לגביו שהוא באמת עסק בטרור. אבל פה האקסיומה היא שמדובר בארכי טרוריסט ואף אחד אפילו לא שואל שאלה. מישהו יודע אם ישראל עצרה מנהלי בתי חולים אחרים שחמאס השתלט עליהם? מנהלים של מוסדות חינוכיים? ההנחה שלי היא שחמאס שולט בכל גוף גדול שמשתלם לו לשלוט עליו. זה אומר שצריך לעצור את כל המנהלים של המוסדות הגדולים בעזה שמאפשרים לחמאס להשתלט עליהם? אבל ראי אמר שהוא מנהל מפקדת טרור, אז הוא כנראה יודע…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 01, 2024 7:47 pm 
Junior

שבכ התחיל את היום בלגלגל אחריות לשבס. שבס יצא בהודעה מפורשת שזה לא תחת אחריותו לשחרר, ושמות המשוחררים הוראת השחרור הכל מהשבכ. שבכ המשיך את היום בלגלגל אחריות למל"ל, שהעביר רשימת משוחררים איומה והשבכ תיקן אותה לרשימת משוחררים פחות חמורה וביצע. ביניהם מנהל הבית חולים. המלל ומשרד רהמ בהלם/משחקים אותה. ביקשו תחקיר ראש שבכ

אף אחד לא לוקח אחריות על האירוע. כל הצדדים זורקים אחריות, לא נשמע תירוץ שהאיש שוחרר כי לא מסוכן בטחונית. בטח שוחרר בהחלטה של איזה תת בכיר מאחד הגופים. נראה שנבהלו מהתגובה של המשפחות לאירוע. לא אופתע אם המלל יפליל איזה בכיר שבכ

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 02, 2024 12:02 am 
Hall of Famer

בבית החולים שלו הוחזקו חטופים ולפחות אחת נרצחה בו, ועל היותו מפקשה ראשית של חמאס לא נראה לי שיש מי שמערער עוד לפני המלחמה. גם אם נביא בעירו מנבא אחרת...

תעשו לי טובה עם ה"חסר מקום במתקני כליאה". לא איכפת לי מי התריע ומי לא התריע, זה לא אמור להיות אישו בכלל.ישראל עברה מלחמות שבהן החזיקה אלפי שבויים, איפה החזיקה את כולם? ואלה היו שבויי מלחמה שהיו תחת תנאי אמנת ז'נבה ופיקוח של הצלב האדום. אז איפה שהחזיקו אותם, שיחזיקו גם את אלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 02, 2024 12:20 am 
Junior

אז אשאל שוב: כמה זמן לדעתך צריך לשבת בכלא אדם שבבית החולים שהוא מנהל הוחזקו חטופים? במה לדעתך הוא צריך להיות מואשם? אני מניח שחמושים של חמאס פעלו בחודשים האחרונים מתוך אלפי בניינים, אם לא עשרות אלפים. לדעתך, כל הבעלים של הנכסים האלה צריכים להיות כלואים בישראל? הדיקאנים של הפקולטות שמתחתיהן נמצאו מחסני נשק? מנהלי בתי הספר מצאו בהם משגרים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 02, 2024 1:22 am 
Hall of Famer

מצידי כן. אבל לכל הפחות מנהלי מוסדות כמו בתי חולים או בתי ספר שהפכו למוסדות טרור, שלא לדבר על מוסדות אונר"א שזב בכלל גוף שישראל צריכה לחשוף לאור השמש כל יום כל היום, ולפחות לנסות לסגור אותו.
כל אלה לא יכולים להגיד שלא ידעו כלום, לכל הפחות העלימו עין וזה המקרה הטוב.

ובכל מקרה, השחרור שלו בגלל "חוסר מקום בבתי הכלא" זה אחד הדברים המגוחכים ששמעתי מעודי, בין אם קיבלו את ההחלטה הזו דרגי הבטחון או המדינאים - זה לא מעניין אותי. וזה לא בגלל שהוא לא אשם בכלום או שלא צריך לכלוא אותו, זו לא פעם ראשונה שאני שומע על שחרורים כאלה. אם ישראל החזיקה בעבר אלפי שבויים, תחת פיקוח הצלב האדום (כלומר עמדה בתנאי אמנת ז'נבה), אין דבר כזה "אין מקום לכלוא".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 02, 2024 8:34 am 
Hall of Famer

ישראל לא החזיקה שבויים לזמן כ"כ ארוך בעבר למיטב זכרוני, במלחמת יום כיפור שבה היו כ-8000 שבויים, המלחמה התחילה ב-6 לאוקטובר וב-15 לנובמבר הסתיימו כל חילופי השבויים. כרגע, עוד לפני תחילת המלחמה, היו לישראל מעל 5000 עצורים פלסטיניים, ואני מניח שיש עוד הרבה מאוד אלפים שעדיין עצורים בישראל. מעבר לזה, היום הפיקוח הרבה יותר משמעותי ממה שהיה אז, בטח ובטח לאור אורך התקופה שהאנשים האלו עצורים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 02, 2024 10:46 am 
Junior

החזיקה ועוד איך לזמן ארוך,היתה עסקת שבויים ביוני. אתה מדבר על העסקה עם מצרים.
אלפי השבויים מסוריה מעיראק וכו' (כל מי שלא מצרי) הוחזקו בישראל עד עסקת חילופי שבויים ביוני , הרבה הרבה חודשים אחרי תחילת המלחמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 02, 2024 11:07 am 
Hall of Famer

FLASH כתב:
החזיקה ועוד איך לזמן ארוך,היתה עסקת שבויים ביוני. אתה מדבר על העסקה עם מצרים.
אלפי השבויים מסוריה מעיראק וכו' (כל מי שלא מצרי) הוחזקו בישראל עד עסקת חילופי שבויים ביוני , הרבה הרבה חודשים אחרי תחילת המלחמה.

אני לא יודע עד כמה אפשר לסמוך על ויקיפדיה, אבל לפיה אתה טועה.

ציטוט:
במהלך מלחמת יום כיפור באוקטובר 1973, מצרים וסוריה לקחו בשבי 293 שבויים ישראלים, ואילו ישראל שבתה 8,372 מצרים, 392 סורים, 13 עיראקים ו-6 מרוקאים. כל האסירים הללו הוחלפו בין התאריכים 15–22 בנובמבר 1973. במהלך חילופי הדברים החליפו שני הצדדים גם שבויים ממלחמת ההתשה.[1]

וגם אם אתה צודק בתאריכים, ברגע שאתה מוריד את השבויים המצריים אז מדובר במספרים קטנים בסדרי גודל מהרבה אלפים שישראל מחזיקה כיום, 400 וקצת שבויים לעומת כנראה יותר מ-10,000 כרגע (הנחה מושכלת לאור העובדה שהיו יותר מ-5000 עוד לפני ה-7.10).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 02, 2024 11:53 am 
Hall of Famer

הוא צודק לגביי סוריה.
חילופי שבויים עם סוריה בוצעו ביוני 74', כחלק מהסכם הפרדת הכוחות שנחתם איתם ב-31/5 אותה שנה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 02, 2024 12:06 pm 
Hall of Famer

ועדיין, משהו כמו 400 שבויים אז לעומת, כנראה, מעל 10,000 עצורים כרגע, אלו לא כמויות ברות השוואה כשמדברים על עומס במתקני כליאה ובתי מעצר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 4441 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 174, 175, 176, 177, 178

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: