סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' יוני 20, 2024 6:05 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 671 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: סרטים בקולנוע
הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2018 9:38 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
ואני לתומי חשבתי שרק הכסף חשוב
אני מצטמרר רק מלחשוב על כמויות הכסף שיש בג'ודו ובגלישת רוח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2018 10:09 pm 
Junior

שוב ההשקעה היא קטנה מאוד. זה שהם גם טובים במה שהם עושים זה בונוס נחמד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 01, 2018 10:59 pm 
Junior

זה כן אני כתב:
idansha, קשה לי להאמין שכל מה שמעניין את אותם תיירים (או לפחות מרביתם) הוא קולנוע בינוני מינוס בשפה מוזרה. עזוב, קולנוע ישראלי זה למשוגעים לדבר בלבד.

לפרקים אתה מדבר על כל התרבות הישראלית, אבל ענית לי רק על הקולנוע.
(אותו קולנוע שכן זוכה לתשבוחות בחו"ל, אגב).

בכל מקרה, ההקשר של ההודעה שלי היה מה שצריפה כתב על גלזגו.
אני לא חושב שתל אביב ממוקמת מתחת לגלזגו בדירוגי תרבות, אם יש כאלו. מעניין אם יש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 12:35 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
זה כן אני כתב:
בעד השקעה בתשתיות, אך נגד הוצאת כספים על קבוצות מקצועניות. אני חושב שקבוצות שמתקיימות בזכות תקצוב עירוני לא צריכות להתקיים.
לעומת זאת, כשמדובר בענפים היותר קטנים (ג'ודו למשל) - אני יכול להבין את המדינה שהיא רוצה שיהיו ספורטאים שייצגו אותה בחו"ל, ובכל מקרה מדובר על סכומים די זניחים ובמעט מאוד ספורטאים.

למה זה אינטרס של המדינה, לשיטתך? אמרת שסרטים ישראלים באים לראות בעולם רק משוגעים לדבר. ומי בא לראות ג'ודוקאים ישראלים או שייטים ישראלים בעולם?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 8:42 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
זה כן אני כתב:
בעד השקעה בתשתיות, אך נגד הוצאת כספים על קבוצות מקצועניות. אני חושב שקבוצות שמתקיימות בזכות תקצוב עירוני לא צריכות להתקיים.
לעומת זאת, כשמדובר בענפים היותר קטנים (ג'ודו למשל) - אני יכול להבין את המדינה שהיא רוצה שיהיו ספורטאים שייצגו אותה בחו"ל, ובכל מקרה מדובר על סכומים די זניחים ובמעט מאוד ספורטאים.

למה זה אינטרס של המדינה, לשיטתך? אמרת שסרטים ישראלים באים לראות בעולם רק משוגעים לדבר. ומי בא לראות ג'ודוקאים ישראלים או שייטים ישראלים בעולם?

למדינה יש אינטרס שספורטאים ייצגו אותה בכבוד. האם זה מצדיק השקעה של עשרות ומאות מיליוני ש"ח בשנה? לדעתי לא.
מאחר וההשקעה בג'ודו גם כך די מינורית אני לא רואה בכך בעיה. דבר נוסף שצריך לזכור הוא שג'ודו (וענפים בסגנון) הוא מלכתחילה לא עסק שנועד לגרוף רווחים. לעומת זאת, קולנוע בכל העולם לא יכול להצדיק את קיומו אם הוא לא מרוויח מספיק כדי להחזיק את עצמו.
אם כך, אני חושב שלא צריך להשוות את הקולנוע לג'ודו אלא לענפים כמו כדורגל וכדורסל. ברור לי שמדינה ו/או רשות מקומית לא צריכות לממן במיליוני שקלים קבוצות מקצועניות. יחד עם זאת, היא כן צריכה לספק תשתית לקיום הענפים הללו, אך לא יותר מזה. רוצה לומר, אילולא בעלי הון שישקיעו בקבוצות הללו מצידי שלא יהיה פה כדורגל וכדורסל מקצועניים.

הערת אגב שאני רוצה להוסיף: ג'ודו הוא אמנם ענף זניח יחסית. אך מספיק להסתכל על העניין וההתלהבות שיצרה הזכייה של ספורטאים בענף הזה בעבר ובהווה, לעומת השיח הלא קיים כשיוצא עוד סרט ישראלי (עם ביקורות טובות ככל שיהיו).

אם הקולנוע והתיאטרון הישראלי כ"כ מעניינים, אז אני בטוח שהם היו מוצאים את הדרכים להיות רווחיים גם ללא עזרת המדינה (בדיוק כמו שזמרים, סטנדאפיסטים ולהקות מצליחים להיות כאלה). למה אנחנו צריכים לממן במאות מיליוני שקלים בשנה ולהשאיר בחיים בכוח ענף שלא מעניין מספיק כדי לחיות בזכות עצמו?

נערך לאחרונה על ידי זה כן אני בתאריך ד' מאי 02, 2018 9:19 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 8:56 am 
Hall of Famer

האמת היא שבהפוך על הפוך, דווקא היותו של הג'ודו ענף איזוטרי כל כך והיותה של ישראל מדינת ספורט חלשה כל כך, גרמה להצלחתו הניכרת של הענף בישראל. כיצד?

ג'ודו זה ענף איזוטרי כמעט בכל העולם, ויש מעט מדינות שיש בהן פעילות בהיקף תחרותי רציני. תוסיפו לכך את העובדות הבאות:

1. הענף מחולק לקטגוריות משקל

2. כל מדינה יכולה לשלוח רק מתחרה אחד לכל קטגוריית משקל

3. יש 4 מדליות בכל קטגוריה

ותבינו איך מדינת ספורט קיקיונית כמו ישראל יכולה להצליח בטווח ארוך בענף הזה. בגלל התנאים האלה ובגלל שאנחנו מדינת ספורט כ"כ חלשה וכ"כ עדרית (אנשים שלא מתעניינים בספורט בכלל יידבקו למסך אם לספורטאי ישראלי יש סיכוי למדליה), ההצלחה של ארד וסמדג'ה בברצלונה הפכה את הג'ודו למעין "ענף מטרה" שמשקיעים בו ומתעניינים בו. לא שיש רע בכך שיש 2 ענפים אולימפיים (ג'ודו וגלישת רוח) שישראל שווה בהם משהו, אבל בואו ניקח בפרופורציה את העניין. יש סיבות למה מדינת פלדרמאוס טובה במשהו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 10:38 am 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
זה כן אני כתב:

למדינה יש אינטרס שספורטאים ייצגו אותה בכבוד. האם זה מצדיק השקעה של עשרות ומאות מיליוני ש"ח בשנה? לדעתי לא.
מאחר וההשקעה בג'ודו גם כך די מינורית אני לא רואה בכך בעיה. דבר נוסף שצריך לזכור הוא שג'ודו (וענפים בסגנון) הוא מלכתחילה לא עסק שנועד לגרוף רווחים. לעומת זאת, קולנוע בכל העולם לא יכול להצדיק את קיומו אם הוא לא מרוויח מספיק כדי להחזיק את עצמו.
אם כך, אני חושב שלא צריך להשוות את הקולנוע לג'ודו אלא לענפים כמו כדורגל וכדורסל. ברור לי שמדינה ו/או רשות מקומית לא צריכות לממן במיליוני שקלים קבוצות מקצועניות. יחד עם זאת, היא כן צריכה לספק תשתית לקיום הענפים הללו, אך לא יותר מזה. רוצה לומר, אילולא בעלי הון שישקיעו בקבוצות הללו מצידי שלא יהיה פה כדורגל וכדורסל מקצועניים.

הערת אגב שאני רוצה להוסיף: ג'ודו הוא אמנם ענף זניח יחסית. אך מספיק להסתכל על העניין וההתלהבות שיצרה הזכייה של ספורטאים בענף הזה בעבר ובהווה, לעומת השיח הלא קיים כשיוצא עוד סרט ישראלי (עם ביקורות טובות ככל שיהיו).

אם הקולנוע והתיאטרון הישראלי כ"כ מעניינים, אז אני בטוח שהם היו מוצאים את הדרכים להיות רווחיים גם ללא עזרת המדינה (בדיוק כמו שזמרים, סטנדאפיסטים ולהקות מצליחים להיות כאלה). למה אנחנו צריכים לממן במאות מיליוני שקלים בשנה ולהשאיר בחיים בכוח ענף שלא מעניין מספיק כדי לחיות בזכות עצמו?

לפי ההגיון שלך אין למדינה שום אינטרס שספורטאים ייצגו אותה בענפים שכמעט אף אחד לא רואה. בטח לא אינטרס שמצדיק הוצאה כספית.
"העניין וההתלהבות שיצרה הזכייה" - איפה בדיוק? בישראל או במקומות אחרים? לא ראיתי דיווחים על התלהבות המונית בעולם, מעבר למה שהגדרת "משוגעים לדבר", מהאליפות שהייתה פה (שעלתה משהו כמו 12 מיליון שקלים שתוקצבו ע"י משרד הספורט, אפרופו עשרות ומאות מיליוני שקלים), כמה אנשים אתה חושב ראו אותה מחוץ לישראל?
ולפני שאתה עונה, תחשוב על השאלה ההפוכה: כשאליפות אירופה בג'ודו מתקיימת במקום שהוא לא ישראל, אתה יושב ורואה אותה? וכמה אנשים בישראל, עם "העניין וההתלהבות", יושבים ורואים אותה לדעתך?

אם ג'ודו כל כך מעניין, שימצא את הדרך להיות רווחי. אם לא - לסגור! לסגור!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 11:07 am 
מנהל פורום

ואתה חוזר על המנטרה של "לא צופים בזה", "אין שיח סביב זה" ששוב, זו מנטרה שגויה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 11:32 am 
Senior

אמר הזקן הסיני צ'ין צ'או צ'ון: "התהלכתי על פני האדמה כבר מאה ועשרים שנה ולא מצאתי שיטה טובה יותר לחסוך זמן מלוותר על ויכוח עם חסיד"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 11:44 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
לפי ההגיון שלך אין למדינה שום אינטרס שספורטאים ייצגו אותה בענפים שכמעט אף אחד לא רואה. בטח לא אינטרס שמצדיק הוצאה כספית.
"העניין וההתלהבות שיצרה הזכייה" - איפה בדיוק? בישראל או במקומות אחרים? לא ראיתי דיווחים על התלהבות המונית בעולם, מעבר למה שהגדרת "משוגעים לדבר", מהאליפות שהייתה פה (שעלתה משהו כמו 12 מיליון שקלים שתוקצבו ע"י משרד הספורט, אפרופו עשרות ומאות מיליוני שקלים), כמה אנשים אתה חושב ראו אותה מחוץ לישראל?
ולפני שאתה עונה, תחשוב על השאלה ההפוכה: כשאליפות אירופה בג'ודו מתקיימת במקום שהוא לא ישראל, אתה יושב ורואה אותה? וכמה אנשים בישראל, עם "העניין וההתלהבות", יושבים ורואים אותה לדעתך?

אם ג'ודו כל כך מעניין, שימצא את הדרך להיות רווחי. אם לא - לסגור! לסגור!

בארץ בארץ. אחרי זכיות של אריק זאבי, אורי ששון וכו' היה יחסית הד גדול בארץ שלא זכור לי מאף סרט ישראלי. ללמד שאפילו ענף מצ'וקמק עם תקצוב שולי (שוב - הוצאה נסבלת) מניב פיקים של התעניינות גדולה יותר מענף שנשפכים עליו עשרות ומאות מיליונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 11:51 am 
Hall of Famer

בישראל? לא ממש מעניין. איפה ההד בעולם כשמשקיעים עשרות מיליוני שקלים? אמרת שלישראל יש אינטרס שספורטאים מייצגים אותה בעולם, אבל אם העולם לא צופה מה הטעם בזה? לשיטתך כמובן, זה עץ שנופל ביער וכל זה לא היה שווה.
ואני שם איתך כסף, לא מתוקצב על ידי כספי ציבור, שבסיכומו של דבר יותר אנשים - גם בישראל וגם בעולם - רואים קולנוע ישראלי מג'ודו ישראלי. הד שמד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 11:55 am 
Junior

מה איכפת למדינה איך הישגים של ג'ודאים ישראלים נתפסים בדעת הקהל הרחבה בחו"ל? איכפת לה שהישגים כאלה מעלים פה את "המורל הלאומי".
ואני מניח שאתה צודק שיותר אנשים צופים ברגיל בקולנוע ישראלי מאשר בג'ודו, אבל התקצוב הוא אחר לחלוטין מבחינת סכומים. שוב, ואם באמת כ"כ הרבה אנשים נוהרים לאולמות הקולנוע לאחר יציאה של סרט ישראלי, אז אחלה, הם לא צריכים את הכסף של משלם המסים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 11:59 am 
Hall of Famer

באמת? רק אליפות אירופה שהייתה פה הרגע עלתה משהו כמו 12 מיליון שקלים מכספי ציבור. עכשיו רוצים גם לעשות פה תחרות גרנד פרי, גם כן מכספי ציבור. זה לפני שדיברנו על הפעילות השוטפת, התמיכה האישית בספורטאים, הנסיעות לתחרויות בעולם וכו'. ספורטאי אחד בסגל זהב אולימפי זה 102000 שקלים רק משכורת שנתית, כולה מכספי ציבור, בלי הוצאות על הספורט עצמו.
"המורל הלאומי" שווה השקעה כזו? ממש לא, שוב, לשיטתך - אם אתה לא סותר את עצמך. מורל שמורל, אם הם כל כך מגבירים את "המורל הלאומי" מה הבעייה לעשות על זה monetizing? יעשו כסף אם כל כך מתעניינים בהם.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ד' מאי 02, 2018 12:05 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 12:03 pm 
Senior

תקציב קרן הקולנוע הישראלי - כ 15 מליון ש"ח
תקציב איגוד הג'ודו - כ 15 מליון ש"ח (לא כולל ארגון אליפות אירופה שעלה כ 8 מליון ש"ח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 12:04 pm 
Junior

לא דיברתי לרגע אחד מה אני חושב על אירוח של אירועים ספורטיביים בישראל, אתה מתבלבל. מבחינתי לתת תקצוב שיאפשר פעילות ספורטאית בתחום הג'ודו, נניח, זה לגיטימי. לארח תחרויות שעולות מיליונים (כולל היורובאסקט) כשניתן להשקיע את הכסף הזה במקומות חשובים יותר? פחות, לדעתי.

ואם נלך אל הגישה שלך, אז למה לא להמשיך לתקצב ישיבות? הרי בהחזקת ישיבות יש ערך סופר חשוב בעיניי חלק גדול מהציבור המאמין בישראל, גם אם כלכלית זה לא כ"כ כדאי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 12:07 pm 
Hall of Famer

תומר כתב:

נייס.
אני קראתי על מספרים קצת יותר גבוהים שעלתה אליפות אירופה, כאמור. ואם זה תלוי במדינת ישראל זו רק ההתחלה, רוצים עכשיו לארח פה גרנד פרי שנתי.
אבל גם ככה, נראה לי שזה נותן קצת פרופורציות לטענות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 12:10 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
האמת היא שבהפוך על הפוך, דווקא היותו של הג'ודו ענף איזוטרי כל כך והיותה של ישראל מדינת ספורט חלשה כל כך, גרמה להצלחתו הניכרת של הענף בישראל. כיצד?

ג'ודו זה ענף איזוטרי כמעט בכל העולם, ויש מעט מדינות שיש בהן פעילות בהיקף תחרותי רציני. תוסיפו לכך את העובדות הבאות:

1. הענף מחולק לקטגוריות משקל

2. כל מדינה יכולה לשלוח רק מתחרה אחד לכל קטגוריית משקל

3. יש 4 מדליות בכל קטגוריה

ותבינו איך מדינת ספורט קיקיונית כמו ישראל יכולה להצליח בטווח ארוך בענף הזה. בגלל התנאים האלה ובגלל שאנחנו מדינת ספורט כ"כ חלשה וכ"כ עדרית (אנשים שלא מתעניינים בספורט בכלל יידבקו למסך אם לספורטאי ישראלי יש סיכוי למדליה), ההצלחה של ארד וסמדג'ה בברצלונה הפכה את הג'ודו למעין "ענף מטרה" שמשקיעים בו ומתעניינים בו. לא שיש רע בכך שיש 2 ענפים אולימפיים (ג'ודו וגלישת רוח) שישראל שווה בהם משהו, אבל בואו ניקח בפרופורציה את העניין. יש סיבות למה מדינת פלדרמאוס טובה במשהו.

אותי מאוד הצחיק שלפני אליפות אירופה כעת , הייתה התבטאות של מישהו ( מהאיגוד / מאמן - לא זוכר בדיוק ) שאנחנו מעצמת ג'ודו עולמית , אבל אין באמת ציפייה/דרישה לזכות כעת במדליות .
וזה באליפות אירופה ( שגם לא כל האירופאים הבכירים מגיעים אליה ) , ועוד אצלך בבית ...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 12:10 pm 
Junior

תקציב התרבות הוא 700 מיליון ש"ח.

https://www.themarker.com/news/politics/1.4239000

נערך לאחרונה על ידי זה כן אני בתאריך ד' מאי 02, 2018 12:54 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 12:15 pm 
Senior

הבנתי, אז עכשיו אתה משווה את התקציב של כל התרבות מול זה של הג'ודו? או קיי.

(רושם לעצמי הערה, צריך להקשיב בתשומת לב רבה יותר לעצותיהם של חכמים סיניים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 12:26 pm 
Junior

לא! טענתי שאין הצדקה להוציא בשנה מאות מיליוני ש"ח על תרבות. אני טוען שאין הצדקה להוציא גם מאות מיליונים בשנה על ספורט. אבל אם ההוצאות מסתכמות בסכומים יחסית נמוכים אז אין בכך נטל גדול על הקופה הציבורית. כתוב שתקציב התרבות הוא 700 מיליון ש"ח בשנה. זה המון וזה הרבה יותר ממה שלדעתי מדינה כמו ישראל צריכה להוציא. לא יודע בדיוק מי זוכה לאיזה נתחים מהעוגה הזאת (חוץ מזה שמתוך זה , 100 מיליון כמעט הולך לתמיכה בתיאטראות), אבל זה המספר וברור שהוא הולך לתרבות.
נניח ש-15 מיליון הולך לקולנוע - לא הסכום הזעום הזה הוא מה שמפריע לי. אני רק תוהה לאן הולכים מאות המיליונים הנותרים.

אם להיות ספציפיים - אני לא חושב שכל תקציב התרבות אמור לעלות על 50 מיליון שקל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 12:51 pm 
מנהל פורום

תומר כתב:

המממ... זה לא תקציבה של קרן הקולנוע, זה כמה כסף קרן הקולנוע חילקה. התקציב שלה גבוה יותר. וגם זו תמונה חלקית, כי זו רק קרן אחת מכלל הקרנות, סך התמיכה בקולנוע (שזה לא רק קרנות, אלא גם תשתיות, כמו ארכיונים ותמיכות בסינמטקים) הוא משהו כמו 70 מיליון ש"ח בשנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 02, 2018 2:09 pm 
Junior

להשוות "ג'ודו" ל"קולנוע" זה פשוט קשקוש ביצים.

אם חייבים להשוות, הייתי עושה את ההשוואה בין תקציב "קולנוע" לתקציב "ספורט הישגי אישי", נניח.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 03, 2018 8:30 am 
Junior

זה כן אני כתב:
אחרי זכיות של אריק זאבי, אורי ששון וכו' היה יחסית הד גדול בארץ שלא זכור לי מאף סרט ישראלי. ללמד שאפילו ענף מצ'וקמק עם תקצוב שולי (שוב - הוצאה נסבלת) מניב פיקים של התעניינות גדולה יותר מענף שנשפכים עליו עשרות ומאות מיליונים.

אין לי ספק שזכייה באירוויזיון או בפסטיבל קאן / גראמי תניב הרבה יותר באז

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 03, 2018 8:50 am 
מנהל פורום

אתה טועה לגבי קאן וגראמי, כי היו זכיות באלו, בלי המון באז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 03, 2018 9:00 am 
Hall of Famer

יותר מזה, כמה אנשים יודעים בלי גיגול שהיה במאי ישראלי שזכה באוסקר?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 671 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Janiv, זה כן אני ו 24 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: