סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 23, 2024 12:17 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' אוקטובר 04, 2013 10:53 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
המיקום נראה נהדר והמחיר בהחלט בסדר גמור.
תודה רבה תומר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 06, 2013 3:01 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
טוב, דיברתי על מגעילותו יוצאת הדופן של הצד האסיאתי של איסטנבול, אבל כדאי שנציין חדשות מעניינות למי שבכל זאת חייב להגיע לשם (כמוני בענייני עבודה לפעמים).
ב-27 באוקטובר טורקיש איירליינס יתחילו, בנוסף לשירות הרגיל לשדה הגדול (אתאטורק) שנמצא בצד האירופי, גם בשירות חדש - טיסה אחת ביום לכל כוון בין ת"א ל"סביחה גוקצ'ן", השדה הקטן יותר שנמצא בצד האסיאתי.
אל יקל הדבר בעיניכם. מי שפעם נחת באתאטורק והיה צריך לחצות את איסטנבול למעמקי הצד האסיאתי, תוך נסיעה על אחד מגשרי הבוספורוס, יודע שזה החלק הארוך של המסע. הטיסה מת"א היא החלק הקטן פה. טיסה ישירה לחלק האסיאתי יכולה לחסוך שעתיים-שלוש למי שצריך להגיע לשם.

ואם כבר כתבנו על זה, יומיים אחרי - ב-29 בחודש - אמור להיחנך פרוייקט ה"מרמראי", כלומר "מסילת המרמרה". מסילת רכבת שתחבר בפעם הראשונה את מערכת הרכבות של שני חלקי העיר, דרך מנהרה שתעבור מתחת לקרקעית הבוספורוס. בצד האירופי היא תצא ממש בלב האקשן, ליד ארמון טופקאפי וקרוב לרוב אתרי התיירות הגדולים. גם כן התפתחות משמעותית בעיר המבולגנת והפקוקה הזו. במקרה או שלא במקרה - מן הסתם לא במקרה - זה גם יום העצמאות ה-90 של טורקיה המודרנית (כלומר, הרפובליקה של אתאטורק).

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 06, 2013 4:46 pm 
Junior

אני נוחת בשדה"ת המדובר ביום חמישי הקרוב לסופ"ש אינטנסיבי באיסטנבול. המלצות יתקבלו בברכה.
אגב, ראי - מונית משדה"ת היישר לאזור המסגד הכחול בחמישים יורו, מחיר סביר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 06, 2013 5:37 pm 
Hall of Famer

אני מניח שאתה מדבר על אתאטורק. אני נסעתי ממנו למעמקי האזור האסיאתי דרך אחד מגשרי הבוספורוס, עם נהג ש"התבלבל" בדרך, וזה עלה לי בערך 120 לירות טורקיות. זה משהו כמו 220 שקל.
אז 50 יורו כשאתה נשאר באזור האירופי, ונוסע מרחק לא מי יודע מה גדול, נשמע לי קצת הרבה.
בכל אופן, זה האזור שבו כדאי לך להיות, שם נמצאים רוב האתרים המפורסמים - חוץ מהכחול יש עוד מסגד מפורסם ששכחתי את שמו, טופקאפי, הבזאר הגדול, איה סופיה. אזור אחר הוא כמובן שדרת איסתיקלאל שנמצאת בצד השני של "קרן הזהב", מדרחוב ארוך עם מסעדות זולות ומצויינות בו ובסביבותיו, מרכז חיי לילה וחנויות, בין ככר טקסים למגדל גלאטה. אין בו מכוניות אבל יש בו קו חשמלית היסטורי (הטורקים אומרים שהוא קו הרכבת העירונית הכי עתיק בעולם פרט לתחתית של לונדון. לא בדקתי)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 06, 2013 8:07 pm 
Junior

לא אטאטורק, אלא האסייתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 06, 2013 10:59 pm 
Hall of Famer

מהאסיאתי זה הגיוני בהחלט ואפילו סביר ומטה. גוקצ'ן נמצא עמוק בצד האסיאתי, ואתה צריך לעשות את דרך הייסורים של גשרי הבוספורוס ולחצות גם את "קרן הזהב" כדי להגיע לאזור שאתה רוצה.
עם מי ומאיפה אתה טס, שאתה נוחת בשדה האסיאתי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 07, 2013 6:53 am 
Junior

תודה.
נתב"ג, עם פגסוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 07, 2013 9:48 am 
Hall of Famer

טיסה רגילה של פגאסוס לגוקצ'ן עולה 170 דולר, כך שאפשר להבין את מי שבוחר לנסוע כך ולא להוסיף עוד 200 דולר לפחות רק בשביל התענוג לנחות באתאטורק. האפשרות הזולה ביותר להגיע מגוקצ'ן לצד האירופי היא לתפוס אוטובוס לקדיקוי, ומשם מעבורת לצד האירופי. זה גם די מגניב.

בנוסף לכל ההמלצות של ראי, צריך לציין-כמובן-גם את הגראן בזאר על האווירה הבלתי נשכחת שלו, והתענוג שבמשא ומתן עם המוכרים על כוס צ'אי. יש שם גם סחורה לא רעה בכלל בחלקה, אני אמנם לא קניתי שם יותר מארנק וחולצה, אבל גם מי שרוצה לעשות קניות גדולות יותר יהנה.

צריך לציין שרוב האטרקציות המרכזיות של איסטנבול נמצאות באיזור סולטנאחמט (העיר העתיקה), כאשר האיה סופיה, המסגד הכחול וארמון טופקאפי נמצאים ממש באותה כיכר, והגראן בזאר במרחק של תחנה או שתיים בחשמלית.

כאמור, עיר עם אוכל משובח במיוחד, אל תפספס את אוכל הרחוב כולל מסעדות דגים על המים, וכמובן קוקראץ', קבב וכל סוגי הקינוחים.

עיר מענגת לדעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 07, 2013 10:03 am 
Junior

תודה רבה.
כמה זמן לוקחת הנסיעה במסלול שהצעת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 07, 2013 10:22 am 
Hall of Famer

לא עשיתי אותו בפועל (אני נחתתי באתאטורק בזמנו, אבל אז לא היה פגאסוס), תוכל לקבל את כל המידע כאן:

http://www.turkeytravelplanner.com/go/I ... sport.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 07, 2013 10:36 am 
Hall of Famer

יש בכלל משהו לראות בצד האסייאתי?

לפני עשר שנים יצא לי לחרוש את איסטנבול די לעומק, הייתי שם יומיים ואז עוד שבוע בערך, אבל לא זוכר הרבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 07, 2013 10:57 am 
Hall of Famer

לפחות למיטב ידיעתי לא. אולי לאורך הגדה השנייה של הבוספורוס, אבל אם כבר שם - אז למה לא להישאר על הראשונה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 07, 2013 11:34 am 
Hall of Famer

עכשיו כשאני חושב על זה, נדמה לי שיצא לנו לעבור בחלק האסיאתי, כי נסענו לטרבזון באוטובוס. נדמה לי שהתחנה שיצאנו ממנה נמצאת שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 07, 2013 11:45 am 
Hall of Famer

ועכשיו אני גם נזכר שלקחנו מעבודת לצד השני ושוטטנו שם לא מעט (והסתבכנו עם החזרה ברגע האחרון לפני שבת). אבל לא זוכר מה בדיוק ראינו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 08, 2013 7:52 pm 
Hall of Famer

רק תראו מה תחרות כלכלית אמיתית יכולה לעשות למחירים:

http://finance.walla.co.il/?w=/3/2684021

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 16, 2013 10:18 pm 
מנהל פורום

טוב אז אחרי שחזרתי מ-5 שבועות לאורכה ולרוחבה של יפן... פייי וואוו. חוויה מרתקת ומדהימה. ארץ מגוונת ומלאת ניגודים בצורה בלתי רגילה. ממליץ לכולם. מינימום 3 שבועות לטיול של מרבית ה"מאסטים". אם ניתן רצוי גם להאריך. פחות יקרה ממה שניתן לחשוב. אפשר בהחלט להסתדר בלי הטיולים המאורגנים המעייפים (תרתי משמע). עולם מיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 17, 2013 9:58 am 
Junior

שיבר, אשמח אם תפרט על יפן.
טיסות, מקומות, האם ניתן פשוט לקחת מכונית ולהבין לאן אתה נוסע (גם מחוץ לטוקיו), אוכל, מלונות-מחירים וכו'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 17, 2013 7:16 pm 
Junior

גם אני אשמח

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 17, 2013 7:25 pm 
Hall of Famer

לא הייתי ביפן, אבל על פניו נראה לי שלנסוע ברכב בתוך טוקיו, זה הסיוט הגדול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 18, 2013 9:12 am 
מנהל פורום

בגדול באופן מפתיע בתוך הערים דווקא התנועה מאוד מאוד דלילה. מאוד הפתיע אותי שרחובות ראשיים במטרופולין של טוקיו הם עם נפח תנועה כמו של גבעתיים או פחות ואני לא מגזים.
האבינג סייד דאט - הבנתי מכל מיני גורמים (מקומיים, מדריך טיולים ועוד) שלא רצוי להתנייד עם אוטו. גם בגלל שהתחבורה הציבורית מאוד נוחה ויעילה, וגם כי יש המון כבישי אגרה. לצאת מטוקיו יכול לעלות כמה מאות שקלים. גם החנייה אם אין לך במלון או משהו תהיה יקרה. בנוסף די בודאות כל נסיעה עם אוטו תיקח לך יותר זמן מהמטרו או מהשינקאנסן (הרכבת של ה-300 קמ"ש). והם גם נוהגים בשמאל...
לאור ההתניידות הנוחה מאוד בתחבורה אני לא ראיתי טעם תיירותי להשתמש ברכב מושכר.

אני קצת ממהר אז אני אמשיך אח"כ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 21, 2013 12:04 am 
מנהל פורום

עוד תוספות עכשיו כשיש לי קצת זמן.

קצת פרטים שימושיים:
ישראלים לא צריכים אשרה מראש לכניסה ליפן. כל עוד הם נורמליים ובאים למטרות תיירות או עסקים (ולא לפתיחת עגלות) נקבל כולנו ויזה ל-90 יום, שאותה גם ניתן להאריך לעוד 90 יום (אולי צריך לצאת ולהיכנס מהמדינה). יותר מזה כנראה שסיכויים אפסיים שתקבלו. מתח חשמל הוא 100 וולט - המדינה היחידה בעולם שמשתמשים במתח זה - אבל זה לא משפיע על רוב מכשירי החשמל עם הספק נמוך. השקעים כמו בארה"ב. יש מס קנייה של 5% שאם קונים מעל סכום מסויים של בערך 1000 ש"ח ניתן לקבל החזר VAT כמו באירופה. לא צריך בכלל לתת טיפים לאף אחד שנותן לך שירות. כמעט אף אחד לא יודע אנגלית ברמה סבירה באופן מפתיע. למרות ש"קדחת המוח היפנית" מקורה בכלל באזור תאילנד וסין והיא מאוד נדירה ביפן, רופאים בארץ ממליצים להתחסן מהמחלה. מי שמעוניין לנסוע בראש שקט צריך להתחסן מעל חודש לפני מועד הטיסה.

הגעה בטיסה: לצערנו אין טיסות ישירות ליפן, רובן דרך אירופה (פרנקפורט, וינה, איסטנבול וכו'). אפשר לנחות בטוקיו או בערים אחרות כמו אוסקה. מי שרוצה לתכנן מסלול יכול לנחות בטוקיו ואת הטיסה חזרה לעשות מעיר אחרת וככה לחסוך את הדרך הפנימית חזור או להיפך. בנוסף יש טיסות פנימיות בין הערים המרכזיות. טיסה ליפן עלתה לי סביב 1300 דולר וניתן היה למצוא גם בפחות.

בנוסף המדינה כולה מרושתת ברשת מסועפת ומורכבת של רכבות. אני לא אכניס אותכם לכל הבלאגן אבל בגדול - רק למי שנערך כמה חודשים מראש - מומלץ מאוד לקנות פאס לחברת הרכבות המרכזית (הנקרא JPR = Japan Railway Pass) אותו רק זרים יכולים לקנות ורק מחוץ ליפן! יכול לחסוך הרבה כסף.

מלונות מתחלקים בגדול ל-4 סוגים:
1. מלונות "מערביים" רגילים יחסית. יכולים לעלות לא מעט. מ-100 דולר וצפונה ללילה.
2. מלונות יפניים מסורתיים - הם כוללים בדרך כלל מחצלות לכל אורך החדר, מיטות פוטון נשלפות, ביגוד מסורתי, אונסן (מרחצאות חמים במלון) ועוד כל מיני דברים יפניים טיפוסיים. יש כאלה מאוד יקרים ויוקרתיים לא פחות ממלונות מערביים ואפילו יותר, הנקראים ריוקן. מעין צימר יפני. ויש כאלה שהם יותר בסגנון גסטהאוס שיכולים להיות גם לתקציבים יותר נמוכים, נקראים גם מינשוקו.
3. מלונות עסקים - בדרך כלל חדרים קטנים מאוד אבל גם לפעמים במיקום די מרכזי. תקציב בינוני. יכול להיות שחלק מהחדרים מיועדים למעשנים.
4. מלונות קפסולה. מי שלא שמע על התופעה אז עדיף להפנות ללינק. אופציית הלינה / ההתכלבות ביותר. מתאים אולי למוצ'ילרים.
http://www.yesicanusechopsticks.com/capsule/
אה, ויש גם את ה-LOVE HOTELS שזה מעין מלונות לזוגות אוהבים שמגיעים גם עם איבזורים מיניים כאלה ואחרים למי שמעוניין (זה לא בית זונות...).

ולגבי אוכל - אז טוקיו היא אחת הבירות הקולינריות של העולם. לדעתי הערים ביפן הן המובילות בעולם מאלו שראיתי לפחות בכמות המסעדות פר אנשים. חוץ ממסעדות יפניות על סוגיהן (ויש המון סוגים - בכל עיר יש מאכל מקומי), אז יש מגוון אדיר של מסעדות מהמטבחים העולמיים - סיני, קוריאני, אמריקאי, איטלקי, צרפתי, הודי ובעצם הכל ובלי סוף. לאוהבי המזון צפויה חגיגה בלתי פוסקת ומגוון שאי אפשר לטעום מכולו גם בכמה גילגולי חיים. מי שמחפש אוכל כשר יהיה בבעיה כי רוב המנות מכילות סי פוד או חזיר בצורה כזו או אחרת.

עוד שאלות בכיף אם מישהו מתעניין...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 22, 2013 11:31 pm 
Hall of Famer

הייתי ביפן פעם אחת, בנסיעה שהייתה בעיקר לעסקים, ועשיתי המון שיעורי בית לפני זה (והם השתלמו לי מאד) אז אם מישהו רוצה עצות בהיבט הזה, אשמח.
מבחינת טיולים בזמן הפנוי הם היו בעיקר בטוקיו. מי שמחפש בנייה יפנית מסורתית כמעט לא ימצא אותה שם, כי האמריקאים הפציצו לה את הצורה במלחמת העולם וכמעט כל הבניה שם חדשה. יש מקדשים וגנים פה ושם, ואת ארמון הקיסר, אבל שכונה יפנית מסורתית בטוקיו יש רק אחת (שכונה בשם אסאקוסה) ומי שמגיע לעיר חייב לבקר בה. חוץ מזה, טוקיו עיר מרשימה בקצב שלה, בתאורה של שלטי הניאון ברחובות - גם יחסית לערים אחרות במזרח. מומלץ מאד להתאמץ ולקום מוקדם (מאד) בוקר אחד, ולהגיע לשוק הדגים בזמן הפריקה של אוניות הדיג. במאמר מוסגר אוסיף שהדגים הם חלק ניכר מהתפריט היפני ואפילו מהתרבות, הייתי אומר, ואין כמעט חלק בדג שהוא לא מנוצל לאוכל כלשהו, כולל קשקשים ועצמות.

חוץ מזה חזרתי עכשיו מניו יורק ואמסטרדם, ושוב נזכרתי כמה ניו יורק היא אחלה, וכמה אמסטרדם אוברייטד בטירוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 22, 2013 11:35 pm 
Hall of Famer

מסכים עם היו יורק ואמסטרדם שהיא בסופו של דבר עיר עם רחוב אחד והרבה אנשים לא נחמדים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 24, 2013 12:11 am 
Hall of Famer

באמסטרדם יש חבורה קומית מעולה (באנגלית) בשם "בום שיקגו", שקיימת שם כבר למעלה מ-20 שנה. הקטעים המוצלחים ביותר שלהם הם על הולנד כמובן, אורח החיים בה, התרבות שלה וכו' - ברמה שגם זר שלא גר רצוף בהולנד יכול להבין ולהנות.
אחת התובנות שהם נתנו שם היא על האוכל ההולנדי. ובכן, אין דבר כזה. אבל ממש. לאנגלים, שכולם יורדים על המטבח שלהם, לפחות יש פיש אנד צ'יפס. להולנדים אין אפילו את זה. טוב, אולי פנקייקים ופאי תפוחים, אבל זה לא ממש אוכל.
שאלה רטורית ש"בום שיקגו" שאלו: לך לערים מרכזיות בעולם כמו ניו יורק, לונדון, טוקיו. כמה מסעדות הולנדיות תראה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 24, 2013 10:40 am 
Hall of Famer

יש להולנדים איזה קטע עם צ'יפס, לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1194 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: