סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' ספטמבר 29, 2024 12:55 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1220 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 49  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' אוגוסט 09, 2016 11:51 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
לא יודע על בודפשט בחורף, אבל בעקבות ההמלצה החמה של ראי (בעמוד 17 כאן) גם אני הייתי לאחרונה.
עיר חביבה אבל לא גדולה כפי שהוא מתאר. וינה (אולי העיר הכי יפה באירופה) יפה פי כמה וכמה, וגם פראג וערים אחרות יפות יותר. הארכיטקטורה לא באמת כל כך מרהיבה. קפה ג'רבו הוא חיקוי חיוור של שפרונגלי בציריך (שגם הוא, למען האמת, לא משהו). יש גם איזה שוק מקורה שהזכיר לי בעיקר את MBK בבנגקוק (לא לטובה)
מה כן - זאת בכל זאת עיר יפה גם אם לא מדהימה. האנשים באמת חביבים בדרך כלל והאנגלית שם מאד שגורה (בניגוד לסנט פטרסבורג בה הייתי שבוע אח"כ ובה אף אחד לא מדבר אנגלית). - הדנובה נראית יפה, אבל האישה לא מאד אוהבת שייט אז אי אפשר היה לשייט בה בלילה, נראה לי שפספסתי, אבל צריך לעשות את מה שהאישה אומרת.
והאוכל... אפשר ללכת בקלות למסעדות עיליות ולאכול במחירים מצחיקים, לא רק לעומת שוויץ אלא אפילו לעומת ישראל. אל תלך למסעדות רחוב, כי הן די גרועות, אבל המסעדות הטובות מעולות וכאמור פשוט זולות (יחסית לאירופה ולארץ)

בקיצור ,אם ראי נתן לעיר הזאת את הציון 10, אני נותן לה משהו כמו 8. לא רע, לא מושלם.

אגב עיר יפה, סנט פטרסבורג היא עיר יפה פי כמה מבודפשט. הבעיה היא שהאוכל (שאכלתי) בינוני מינוס והאנשים הרבה פחות מסבירי פנים וגם לא ממש מדברים אנגלית, אבל זאת פשוט עיר יפהפיה. ההרמיטאג' הוא חובה ולא נופל משמעותית מהלובר, וגם כנסיית הדם השפוך די מיוחדת. אבל בכלל הארכיטקטורה בחלקים נרחבים מהעיר מרהיבים, והרחוב המרכזי (נבסקי פרוספקט) לא נופל משמעותית מרחובות מקבילים בפריז (השאנז אליזה) או בניו יורק (השדרה החמישית נניח) ואכלתי שם גם המבורגר דוב. (יבש למדי, אבל קשה לשפוט על פי המבורגר)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 09, 2016 12:55 pm 
Junior

מקסיקו וחודש נובמבר - זה הולך ביחד?

לגבי בודפשט - אני חושב שהיא יותר יפה מוינה. בעיקר בגלל הגבעה של בודה שמאפשרת לתפוס את התמונה של העיר גם מלמעלה.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 09, 2016 1:06 pm 
Hall of Famer

עניין של טעם וריח אני מניח. אבל יש משהו במרכז העיר וינה שנראה כמו גלויה. השטח האורבני היחיד שראיתי ועולה עליו הוא סנטוריני וגם הוא לא בדיוק אורבני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 09, 2016 3:29 pm 
Junior

וינה היא עיר נהדרת. ממליץ לכל אחד להעביר בה חופשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 09, 2016 5:10 pm 
Senior

+10000 לוינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 11, 2016 1:51 pm 
Sophomore

בשבילי איטליה האופציה הראשונה. רומא פירנצה וונציה אפשר בכל עונה
שמעתי שסיציליה מאד יפה ובטח מתאימה לחורף אבל לא הייתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 13, 2016 8:10 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
שוויק, למה באמת בודפשט ולא פראג? בוינה לא הייתי. ואני מודה שאין לי מושג לגבי החורף אבל זה נראה לי כמו הימור רציני מאוד. לא הייתי אף פעם באירופה בחורף אבל אינטואיטיבית הייתי הולך יותר לכיוון של מקומות שקרובים יותר לישראל באקלים (יוון?) או אולי על לונדון שלדעתי יציבה יותר ושבטוח יהיה בה מה לעשות גם בחודשים האלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 13, 2016 8:12 am 
מנהל פורום

וסיכום ביניים מאיסלנד: עד עכשיו (מודולו תמר ואמיתי שחטפו קצת חום) יעד הטיול המושלם. גם ובייחוד למשפחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 1:22 am 
Hall of Famer

אין לי הרבה מה להרחיב על 4 הימים ( ברוטו ) שביליתי בג'נבה אלא רק להמליץ על מלון - Hotel Bernina Geneva .
מיקום אופטימלי ( מטרים ספורים מתחנת הרכבת הראשית , וליד אין-ספור מרכזי מסחר ומסעדות ) , מחיר טוב ביחס לנהוג בעיר ( עלה לנו בערך 100 פרנק ללילה לזוג כולל ארוחת בוקר ) , ורמה סבירה בסך הכל ( 3 כוכבים , כמובן שאין מזגן אבל לפחות יש מאוורר בחדר ) , צוות המלון מצוין ואדיב ( למשל מספק כרטיסי נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית עבור כל משך השהות במלון ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 9:03 am 
Freshman

שוויק1 כתב:
אחרי ההצלחה של הנופש הזוגי באיטליה בדצמבר שנה שעברה, מנסה להחליט על היעד הבא. התקופה היא מתישהו בין אמצע נובמבר לתחילת דצמבר. היה לנו מזל עם המזג אוויר בפעם הקודמת , אבל ברור לי שזה יכול להיות שונה הפעם.
מדובר על 5-7 ימים. מתלבט בין צפון איטליה שוב, אמסטרדם או בודפסט.
צפון איטליה - האופציה הכי זולה. יש המון גמישות לגבי מה עושים במזג אוויר משתנה. למשל אם יהיה נעים אפשר שוב לנוע לכיוון טוסקנה, ואם יהיה חורפי אפשר לעבור את הגבול לשוויץ.
אמסטרדם - סוג של טיול שורשים בשבילי. מפחד שאם יהיה חורפי מאוד נהיה תקועים באמסטרדם שבוע ולא ברור לי אם יש לנו מה לעשות שם.
בודפסט - בערך אותו מחיר של אמסטרדם, יותר גמישות עם תאריכים, חברים אומרים שהעיר נחמדה מאוד. אותו שיקול של פחד להיתקע במזג אוויר חורפי בלי הרבה מה לעשות.

תובנות כלשהן?

קשה להגיד לא לצפון איטליה, אבל קח בחשבון שמזג האוויר יכול לגרום לנסיעה בדרכים-בטח לישראלי שלא מורגל בכך-להיות סיוט ואף עניין מסוכן. בכל מקרה את היופי של צפון איטליה כדאי לשמור, לדעתי, לזמנים עם מזג אוויר שפוי יותר ושמיים בהירים יותר.

לא הייתי עדיין באמסטרדם (אמור לעשות זאת לראשונה השנה או בשנה הבאה, כי אני מתחתן עם הולנדית וצריך לבקר משפחה), אבל הבנתי בערך מכל מי שהיה שזו עיר שאתה במקסימום יכול לקרוא לה חביבה ובהרבה מקרים יכול לקרוא לה משמימה וניתנת למיצוי תוך יום וחצי. נראה לי שהחשש שלך להתקע שם במזג אוויר מסריח הוא לגיטימי לגמרי.

בודפשט זה אולי אותו מחיר בטיסה כמו אמסטרדם, בשהות כמובן שזה יצא לך זול הרבה יותר. לא מופרך להשיג מלונות איכות ב300 שקל ללילה לזוג, אולי בתקופה שאתה נוסע זה אפילו יהיה זול יותר. היתרון בבודפשט הוא שיש הרבה מה לעשות גם במזג אוויר חורפי. יש המון מרחצאות חמים, יש קניונים גדולים במחירים מצחיקים, יש גם יידישקייט למי שאוהב. בנסיעה של כשעה וחצי מבודפשט אפשר להגיע לאיזור אגם בלטון, שזה אחד מאיזורי הנופש הפופולריים במרכז אירופה. אמנם הוא יותר אטרקטיבי בקיץ, אבל זו אופציה חביבה ליציאה מהעיר אם רוצים.

לגבי וינה שהוזכרה כאן, מסכים שהיא נראית כמו גלויה, אבל תכלס היא גם משעממת כמו גלויה. זאת עיר נהדרת לשלושה ימים באביב. קצת ארמונות, פארקים, קניות במאריהילפר שטראסה, שטרודל באיזה בית קפה מהמאה ה19 והבנו את הסיפור. לעשות שם שבוע בחורף זה מתכון להתאבדות בעיניי.

אופציה מעניינת אחרת שלא הוזכרה פה: טיול בקפריסין. הטיסות לשם במחיר מצחיק, מזג האוויר כמו פה והאיזור ההררי אמור להיות קסום, יפה ומעניין. הבנתי שעכשיו אפשר לעבור לצד הצפוני בקלות, ושם יש נוף פראי ומחירים של פעם. רק צריך לשים לב לנהיגה בצד שמאל.

אם אתה רוצה קצת יותר עירוני, הייתי שוקל בחום טיסה למדריד. בנובמבר זה עולה גרושים, העיר עצמה יפה, זולה ונחמדה, ובמרחק נסיעה קצר יש את טולדו שהיא עיר ימי-ביינמית עם המון קסם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 10:18 am 
מנהל פורום

מדריד זולה? אתה בטוח?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 10:18 am 
מנהל פורום

ראובן כתב:
וסיכום ביניים מאיסלנד: עד עכשיו (מודולו תמר ואמיתי שחטפו קצת חום) יעד הטיול המושלם. גם ובייחוד למשפחות.

תרחיב כשתחזור...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 10:40 am 
Freshman

Shiver כתב:
מדריד זולה? אתה בטוח?

משוכנע. יש בתי הארחה/דירות ברמה טובה ב200 שקל ללילה ומלונות של ממש ברמה טובה בסביבות ה300 ללילה לזוג.

האוכל זול, בטח למי שבא מהארץ. תחבורה זולה. אז כן, זולה, בטח ביחס למערב אירופה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 10:46 am 
מנהל פורום

הרסי הוקינס כתב:

הולך מניסיון. כל עוד אתה לא נופל על איזה מונסון, בטוח יהיה לך מזג אוויר טוב ברוב הזמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 10:49 am 
Hall of Famer

Nadaw כתב:
שוויק1 כתב:

לא הייתי עדיין באמסטרדם (אמור לעשות זאת לראשונה השנה או בשנה הבאה, כי אני מתחתן עם הולנדית וצריך לבקר משפחה), אבל הבנתי בערך מכל מי שהיה שזו עיר שאתה במקסימום יכול לקרוא לה חביבה ובהרבה מקרים יכול לקרוא לה משמימה וניתנת למיצוי תוך יום וחצי. נראה לי שהחשש שלך להתקע שם במזג אוויר מסריח הוא לגיטימי לגמרי.

בודפשט זה אולי אותו מחיר בטיסה כמו אמסטרדם, בשהות כמובן שזה יצא לך זול הרבה יותר. לא מופרך להשיג מלונות איכות ב300 שקל ללילה לזוג, אולי בתקופה שאתה נוסע זה אפילו יהיה זול יותר. היתרון בבודפשט הוא שיש הרבה מה לעשות גם במזג אוויר חורפי. יש המון מרחצאות חמים, יש קניונים גדולים במחירים מצחיקים, יש גם יידישקייט למי שאוהב. בנסיעה של כשעה וחצי מבודפשט אפשר להגיע לאיזור אגם בלטון, שזה אחד מאיזורי הנופש הפופולריים במרכז אירופה. אמנם הוא יותר אטרקטיבי בקיץ, אבל זו אופציה חביבה ליציאה מהעיר אם רוצים.

לגבי וינה שהוזכרה כאן, מסכים שהיא נראית כמו גלויה, אבל תכלס היא גם משעממת כמו גלויה. זאת עיר נהדרת לשלושה ימים באביב. קצת ארמונות, פארקים, קניות במאריהילפר שטראסה, שטרודל באיזה בית קפה מהמאה ה19 והבנו את הסיפור. לעשות שם שבוע בחורף זה מתכון להתאבדות בעיניי.

.

מזכיר לי, שכשהייתי במשרד שלנו בברטיסלבה שאלתי את החבר'ה שם אם הם יוצאים לוינה לבלות (40 דקות נסיעה) והם אמרו שאם כבר הפוך - הוינאים מגיעים אליהם. והאמת היא שברטיסלבה בנסיעה השניה שלי לשם השנה הראתה שיפור רציני מאז הנסיעה הראשונה (לפני חמש שנים). אחלה מסעדות ומחירים משעשעים, אבל כן, היא לא נורא מעניינת. מה שכנראה מעניין את הוינאים, וכך גם אמרו לי הברטיסלבאים, זה בלונדיניות זולות.

אמסטרדם... גם אני לא אהבתי מאד בשני ביקוריי שם, אבל שניהם היו מזמן. אני חושב שאפשר גם לבלות בה שלושה ימים (אני ביליתי עם חבר 4 ימים שם, ב 2007, אבל כן, זה היה יותר מדי). בודפשט גם זולה יותר וגם מסבירת פנים יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 1:33 pm 
Junior

Shiver כתב:
הרסי הוקינס כתב:

הולך מניסיון. כל עוד אתה לא נופל על איזה מונסון, בטוח יהיה לך מזג אוויר טוב ברוב הזמן.

יש!

ותגיד, הייתה שם בדיה דל מוורטוס?

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 5:19 pm 
מנהל פורום

פיספתי אותו באיזה יום יומיים לצערי אבל אומרים שזו צריכה להיות חוויה נחמדה, כולם בחוץ, פסטיבלים וכו'...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 7:15 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
Nadaw כתב:
שוויק1 כתב:

.

מזכיר לי, שכשהייתי במשרד שלנו בברטיסלבה שאלתי את החבר'ה שם אם הם יוצאים לוינה לבלות (40 דקות נסיעה) והם אמרו שאם כבר הפוך - הוינאים מגיעים אליהם. והאמת היא שברטיסלבה בנסיעה השניה שלי לשם השנה הראתה שיפור רציני מאז הנסיעה הראשונה (לפני חמש שנים). אחלה מסעדות ומחירים משעשעים, אבל כן, היא לא נורא מעניינת. מה שכנראה מעניין את הוינאים, וכך גם אמרו לי הברטיסלבאים, זה בלונדיניות זולות.

אמסטרדם... גם אני לא אהבתי מאד בשני ביקוריי שם, אבל שניהם היו מזמן. אני חושב שאפשר גם לבלות בה שלושה ימים (אני ביליתי עם חבר 4 ימים שם, ב 2007, אבל כן, זה היה יותר מדי). בודפשט גם זולה יותר וגם מסבירת פנים יותר.

את אחת הארוחות הכשרות הטובות ביותר שאכלתי, אכלתי בברטיסלבה. נדמה לי שהמסעדה ההיא כבר לא קיימת.
ורק פה בטורונטו, עם יותר יהודים דתיים מבתל אביב, שממה קולינרית כשרה מוחלטת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 8:27 pm 
מנהל פורום

אני מכיר את הקונסולית החדשה בטורונטו. להתלונן בפניה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 14, 2016 9:01 pm 
Hall of Famer

כמובן.
לא ידעתי שהתחלפו, לא מזמן התכתבתי עם קונסול בשם אסף.
עכ"פ, אם אתה באמת מכיר אותה, אולי תוכל לעזור לי קצת...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 15, 2016 12:46 am 
מנהל פורום

נראה לי שנעבור לפרטי או משהו. יכול לחכות שבוע?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 15, 2016 5:49 am 
Hall of Famer

ראובן כתב:
נראה לי שנעבור לפרטי או משהו. יכול לחכות שבוע?

נחכה שבוע. תיזהר לא ליפול לאיזה גייזר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 15, 2016 7:40 pm 
Junior

Shiver כתב:
פיספתי אותו באיזה יום יומיים לצערי אבל אומרים שזו צריכה להיות חוויה נחמדה, כולם בחוץ, פסטיבלים וכו'...

אני תוהה באיזו עיר הכי שווה להיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 16, 2016 9:17 am 
מנהל פורום

בדרך כלל זה לא כל כך נתון לבחירה כי זה יהיה איפה שאתה נמצא עכשיו.
אם נקביל למדינה בסדר הגודל של מקסיקו - נניח בארה"ב יש את חגיגות 4 ביולי ואתה נמצא בשיקאגו. כנראה שאתה לא תיסע לאטלנטה כי שמעת שיש שם חגיגות טובות.
מקסיקו זו יבשת ומרחקי הנסיעה עצומים.
אם תהיה באיזור מקסיקו סיטי אולי יש כמה אופציות, אבל בשאר המקומות כנראה תהנה עם מה שיש. אני מניח שיש חגיגות בכל רחבי המדינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 17, 2016 12:58 am 
Junior

אז זהו, שאני חושב שדווקא החגיגה יותר משמעותית באזורים שיותר מושפעים מהתרבויות העתיקות ויש אחוז יותר גדול של איהדיאנים, אבל אני צריך לחקור את העניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1220 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 49  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: