סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' יוני 26, 2024 1:17 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 200 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' דצמבר 08, 2013 6:25 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
הגיע הזמן לפתוח רשמית את ת'רד ההוקי השנתי, ונתחיל עם האירוע הגדול של השנה - עם כל הכבוד לאולימפיאדת החורף, אני מדבר על ה"וינטר קלאסיק".
זה אירוע שמתרחש ב-1 בינואר כל שנה בשנים האחרונות (או כמעט כל השנים האחרונות), משחק עונה רגילה של ה-NHL באצטדיון פתוח מול קהל גדול, והשנה - מדובר על משחק שכנראה ישבור את שיא הקהל במשחק הוקי אי פעם.
האכסניה תהייה אצטדיון מישיגן, או בכינוי "הבית הגדול" - אצטדיון הפוטבול של אוניברסיטת מישיגן, האצטדיון הכי גדול בארה"ב והשלישי בגודלו בעולם.
הקבוצות - לא יכלו להביא משהו יותר טוב. דטרויט רד וינגס וטורונטו מייפל ליפס, שתי יריבות שהולכות הרבה עשרות שנים אחורה, הקבוצות עם הקהל הכי dedicated בליגה. ודטרויט כמובן היא יחסית קרובה לאן ארבור.
שיא הקהל במשחק הוקי נקבע לפני כשלוש שנים, באותו אצטדיון - דרבי בין אוניברסיטת מישיגן למישיגן סטייט. כתבתי על המשחק הזה בזמנו. הוא מכר כ-113000 כרטיסים, בפועל באו כ-104000 צופים. ה"וינטר קלאסיק" כבר מכור כולו, ומצפים לכ-107000 צופים שיבואו בפועל.
המשחק הזה היה אמור להתקיים כבר בשנה שעברה, למעשה - אבל נדחה להשנה בגלל השביתה ב-NHL.
שיא הקהל ב"וינטר קלאסיק" עד היום הוא 71217 צופים, מ-2008, ה"וינטר קלאסיק" הראשון, כשבאפלו סייברס אירחה את פיטסבורג פנגווינס ב"ראלף וילסון סטדיום", הבית של באפלו בילס.

וזה יהיה רק סיפתח לכמות שיא של משחקי עונה רגילה באצטדיון פתוח.
אחרי ה"וינטר קלאסיק" יהיו משחקים באצטדיונים שונים במהלך העונה. שוב, הכל משחקי עונה רגילה רשמיים לגמרי, בדרך כלל סוג של "משחקי דרבי". לוס אנג'לס קינגס תארח את השכנה, אנהיים דאקס, ב"דודג'ר סטדיום". זה יקרה ב-25 לינואר. ב"ינקי סטדיום" יהיו שני דרבים של אזור ניו יורק - הריינג'רס ישחקו מול ניו ג'רזי דווילס ב-26 לינואר, ושלושה ימים אחרי זה - הדרבי הכי לוהט בספורט הצפון אמריקאי, הריינג'רס מול האיילנדרס. הדרבי היחיד בצפון אמריקה שמזכיר דרבי כדורגל באירופה מבחינת האווירה.
לקינוח, אחרי אולימפיאדת החורף, האלופה שיקגו בלאקהוקס תארח את פיטסבורג פנגווינס ב"סולג'ר פילד" ב-1/3 ויום אחרי זה יהיה ה"הריטג' קלאסיק" - גם זו כבר מסורת שנתית, בין שתי קבוצות קנדיות. השנה - ונקובר קנאקס נגד אוטאווה סנטורס, ב-BC place - אצטדיון הפוטבול של ונקובר.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 1:45 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
האיילנדרס משחקים מאז היווסדם בפרבר של ניו-יורק, על האי לונג-איילנד.
התושבים המקומיים סירבו באמצעות משאל לבנות לקבוצה מגרש חדש, אז האיילנדרס החליטו לעבור לברוקלין כשחוזה השכירות הנוכחי יסתיים ב-2015, וכך, בתוך שלוש שנים, נוצרה יריבות ספורטיבית אדירה בין מנהטן לברוקלין, כשהניקס והריינג'רס במנהטן, הנטס והאיילנדרס יהיו בברוקלין. חסר רק שזה יגיע גם לפוטבול והממשל ייצטרך להציב עמדות שמירה בגשר.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 2:15 am 
Hall of Famer

אה, היריבות בין האיילנדרס והריינג'רס לא הייתה צריכה שהם יעברו לברוקלין. למרות שהאיילנדרס לא נמצאים עדיין בתחום העיר, היריבות ביניהן היא באמת יריבות של דרבי עירוני כהלכתו, עוד מאז שהאיילנדרס נוסדו בתחילת שנות ה-70. זה אומר ששרים על היריבה העירונית גם כשמשחקים בכלל נגד קבוצה שלישית. זה אומר שאוהדים הולכים מכות לפעמים. כל מיני דברים שאתה רואה בכדורגל האירופי, נניח, אבל לא רואה ביריבויות בצפון אמריקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 2:19 am 
Junior

אני יודע את זה שהיריבות ביניהן לא הייתה צריכה מעבר לברוקלין, אני אומר שהיריבות בין ברוקלין למנהטן הייתה צריכה את המעבר של האיילנדרס, ועכשיו זה בעל פוטנציאל ענק, כל נושא היריבות הספורטיבית שתתפתח בין ברוקלין למנהטן.
אגב, בעקבות ההוקי והכדורסל אני בהחלט רואה את המטס למשל עוברים לברוקלין.
זה לגמרי יתאים לקו המתפתח בעיר, שהקבוצות הוותיקות יהיו במנהטן, והיריבות העירוניות הנחשבות פחות, האחיות החורגות נקרא להן של העיר ניו-יורק, ישחקו בברוקלין.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 2:50 am 
Hall of Famer

אולי אפשר להחזיר את הדודג'רס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 3:30 am 
Junior

טוב, זה בכלל יהיה אדיר.
למי שלא יודע - הדודג'רס הוקמו בברוקלין ושיחקו שם מעל 50 שנה. השם דודג'רס הוא בעצם כינוי גנאי נפוץ בזמנו כלפי תושבי ברוקלין, כשהקבוצה אימצה את שם הגנאי אליהם. קצת כמו שעשו אוהדי איאקס עם "היהודים", ואוהדי מכבי חיפה עם "הקופים הירוקים".
ברוקלין דודג'רס נגד ניו-יורק יאנקיז, זה יכול להיות (לחזור) קרב אפי.

אגב, יכול להיות ממש-ממש מגניב בניו-יורק אם מג'יק יעשה טובה ויחזיר את הקבוצה לברוקלין.
יהיו שלושה רובעים עם קבוצת בייסבול.
ברוקלין של הדודג'רס כאמור.
קווינס שייך למטס, השנה יחגגו שם 50 שנות משחק ברובע.
רובע הברונקס שייך כמובן ליאנקיז.
שיקימו למנהטן קבוצה חדשה ויהיה שמחה וחגיגה. לרובע החמישי לא צריך, שייצפו בטלוויזיה, לא אוהב את הרובע הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 09, 2013 2:40 pm 
Hall of Famer

צודק. איך אפשר לעשות subway series עם רובע שאפשר להגיע אליו רק באוניה?..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 22, 2013 3:17 pm 
Hall of Famer

בת'רדים הקודמים על הוקי כתבתי לא מעט על יארומיר יאגר, החלוץ הצ'כי האגדי, שהוא המבקיע האירופי הגדול בתולדות ה-NHL. אז אתמול הגיע ציון דרך ליאגר, שבגיל 41 עדיין מככב (העונה בניו ג'רזי דווילס), כשכבש את שערו ה-694 בקריירת ה-NHL שלו, והשתווה במקום השביעי ברשימת מבקיעי השערים בכל הזמנים למרק מסיה, האגדי אפילו יותר ממנו. העונה הוא כבר עבר בטבלה אגדות כמו מריו למיה וסטיב אייזרמן.
וכל זה, צריך לזכור, כשיאגר העביר 3 שנים בקריירה מחוץ לליגה (שיחק ב-KHL הרוסית), כך שכמה שנות הבקעה ב-NHL נגרעו ממנו.
ששת הבאים בתור הם כבר ששת השחקנים יחידים בהיסטוריה שהבקיעו יותר מ-700 שערים ב-NHL, יאגר ודאי יהיה השביעי שיגיע לזה - עוד העונה, אם לא ייפצע (עד עכשיו 13 שערים כשהעונה עוד לא במחציתה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 23, 2013 12:15 pm 
Hall of Famer

קטטות בהוקי זה דבר מקובל, אבל קטטות בהוקי נשים?? זה נדיר מאד...
סתם כדי לסבר את האוזן, החוקים במשחקי הנשים אוסרים אפילו על התיקולים הרגילים שמקובלים במשחקי הגברים. תיקול כזה במשחק נשים הוא עבירה שמזכה את המתקלת בעונש הרחקה של 2 דקות (או עד ספיגת שער). אז כדי להגיע לקטטה צריך לקרות הרבה מאד.
והמתקוטטות הן לא פחות מאשר שתי הנבחרות הטובות בעולם, ארה"ב וקנדה, ששולטות בהוקי העולמי לנשים ונפגשו בכל הגמרים האולימפיים וכמעט כל הגמרים של אליפות העולם עד היום. זה משחק הכנה לאולימפיאדת סוצ'י הממשמשת ובאה, הן משחקות זו עם זו גם בבית המוקדם באולימפיאדה עצמה (כדי שלא תיפגשנה בחצי הגמר), וצפויות לשחק זו מול זו שוב בגמר כמובן.
יהיה שמח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 23, 2013 12:36 pm 
Hall of Famer

cat fight רציני

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 27, 2013 1:13 am 
Hall of Famer

חדשה יפה מצרפת. טרנד המשחקים באצטדיונים פתוחים מגיע גם למדינות הדרג השני של ההוקי - ובהצלחה נאה.
האירוע היפה התרחש בגרנובל, בזירה שנבנתה על מגרש הכדורגל של הקבוצה המקומית. המשחק היה משחק עונה רגילה בליגה הצרפתית, והקהל לא איכזב - 19,767 צופים קבעו שיא קהל בכל הזמנים למשחק הוקי בצרפת. אם כי הם יצאו מאוכזבים, כי גרנובל הפסידה במשחק.
שיא הקהל הקודם היה מ-2011, כ-13000 בגמר הגביע ששוחק בברסי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 31, 2013 7:37 pm 
Hall of Famer

ומחר זה קורה, 1 בינואר, ה"וינטר קלאסיק" בין דטרויט רד וינגס וטורונטו מייפל ליפס במישיגן סטדיום, במה שצפוי לשבור את שיא הקהל למשחק הוקי.
מי שרוצה לראות איך זה נראה - שידור חי בפוקס ספורטס ב-8 בערב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 02, 2014 10:37 am 
Hall of Famer

טוב, היה אחלה משחק בסך הכל... מינוס 11 מעלות ותחת שלג, קשה מאד לשחק הוקי בשלג - כל התנועה של הפאק מתעוותת מהצטברות הכי קטנה. אחרי שליש ראשון של התרגלות לתנאים היו שני שלישים פלוס הארכה של הוקי מצוין. 2:2 בסוף הזמן החוקי וההארכה, וטורונטו מנצחת בשוט-אאוט. שערים יפים, בעיקר השער הראשון של טורונטו שהובקע ממכה כשהפאק קופץ באוויר - מכה קשה מאד.
מעבר לאירוע זה היה משחק חשוב של עונה רגילה, שתי הקבוצות נמצאות כרגע בשולי הפלייאוף. אמנם יש עוד דרך ארוכה עד אפריל, אבל כולם רוצים לשפר מיקום לפני הפגרה של אולימפיאדת החורף.

וכמובן, השאלה המרכזית הייתה הקהל. האם נשבר שיא הקהל למשחק הוקי? לפי ספירה בלתי רשמית היו 105,491 צופים, יותר מ-1000 מעל לשיא הקיים. עדיין מחכים לאישור של אנשי ספר השיאים של גינס. רוב הסיכוי, מהנסיון של המשחק שקבע את השיא, הוא שהשיא בסופו של דבר לא נשבר - המספר שה-NHL פרסמה הוא של הכרטיסים שנמכרו, וסביר להניח שאחוז מסויים של הקונים לא הגיע לבסוף בתנאי מזג אוויר כאלה. אנשי ספר השיאים סופרים את הכרטיסים שנסרקו בפועל בכניסה לאצטדיון, והמספר שלהם בוודאי יהיה קטן בכמה אלפים. המשחק הזה יסתפק בשיא צופים למשחק NHL.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 08, 2014 4:10 pm 
Hall of Famer

פורסמו הסגלים הסופיים לסוצ'י. אם הייתי חושב שזה מעניין מישהו הייתי מנתח אותם קצת... נסתפק בזה שיהיה תענוג לחובבי הענף.
http://www.iihf.com/home-of-hockey/news ... 2e1a9eceb4

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 08, 2014 4:50 pm 
Junior

מעניין מאוד.
זרוק כמה עצמות.....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 08, 2014 5:13 pm 
Hall of Famer

אם היה כותב את זה מישהו אחר מאתה, עוד הייתי מאמין... :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 08, 2014 5:58 pm 
Junior

:ny_tik: :-(

זה היה לגמרי ברצינות.

אבל באמת שווה לבדוק - אני היחיד כאן שזה מעניין אותו והיה שמח לפרשנות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 08, 2014 6:02 pm 
Hall of Famer

קשה לי להגיד שזה מאד מעניין אותי, אבל...

בסופו של דבר, בסלניוז יש המון ת'רדים על ענפים איזוטריים יותר או פחות. שמואליקי על שחמט, אני על סנוקר, ראי על הוקי, ויש בטח עוד כל מיני כאלה - והעובדה היא שהת'רדים האלה בדרך כלל כן מפתחים דיון, אז למה לא? אני בעד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 08, 2014 9:21 pm 
Hall of Famer

אני אשמח לשמוע.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 08, 2014 11:04 pm 
Hall of Famer

רקע על הטורניר: 3 בתים עם 4 נבחרות כ"א. 9 עלו אוטומטית לפי מיקומן בדירוג העולמי - "7 המעצמות" (קנדה, רוסיה, ארה"ב, שבדיה, פינלנד, צ'כיה, סלובקיה) יחד עם שווייץ ונורבגיה. עוד 3 עלו מטורנירי המוקדמות - אוסטריה, סלובניה ולטביה. אחרי שלב הבתים כל הנבחרות ממשיכות לשלב הנוקאאוט, כאשר שלוש ראשי הבתים והסגנית הטובה ביותר מקבלות כרטיס חופשי לרבע הגמר, שאר ה-8 מתמודדות בשמינית הגמר לפי סדר דירוג שלא ניכנס אליו כרגע.

אני אתחיל בניתוח בית בית, במספר הודעות כדי לא להעמיס.

בית א:
רוסיה: הנבחרת המארחת, מתבססת בעיקר על כוח אש עצום בהתקפה. אלכס אובצ'קין ויבגני מלקין הם שניים מחמשת החלוצים הטובים ב-NHL כבר מספר שנים, אליהם מצטרפים פאוול דציוק הוותיק מדטרויט, ואיליה קובלצ'וק המצוין שעזב במפתיע את ה-NHL באמצע חוזה ענק בניו ג'רזי וחזר הביתה לשחק בס.ק.א סנט פטרבורג. כדאי לשים לב לצעיר ולרי ניצ'ושקין, הרוקי של דאלאס סטארס.
בשער יש לרוסיה את שוער העונה ב-NHL, סרגיי בוברובסקי מקולומבוס, וכמחליף יעלה עוד שוער NHL, סמיון ורלמוב מקולורדו.
החלק שנראה אפור יותר הוא ההגנה, שכנראה תונהג ע"י סלאבה ווינוב מלוס אנג'לס קינגס. אבל יחסית לחלקי הקבוצה האחרים היא יכולה להוות בעייה לרוסים, למרות שגם היא מורכבת משחקני NHL כמעט לגמרי, והשאר שחקני הליגה הקונטיננטלית (שהיא בעיקר רוסית), הליגה השנייה בטיבה בעולם.
סלובקיה: סלובקיה תמיד הייתה בת חורגת ב"7 המעצמות", היו שראו את זה כ-"6 מעצמות פלוס סלובקיה". הסלובקים נאבקים כבר כמה שנים למצוא דור חדש של כוכבים במקום כוכבי על שפרשו (ואחד שנהרג באסון התרסקות המטוס של לוקומוטיב ירוסלבל ב-2011), או שעדיין משחקים והם כבר מבוגרים למדי. הכוכבים הגדולים כבר וותיקים ומנוסים, ובחלק היורד של הקריירה - החל מזדנו כארה, הקפטן של בוסטון ברואינס, שמנהיג את ההגנה, ועד לכוכבי ההתקפה מריאן גבוריק ומריאן הוסה, שניהם כבר עם מספר דו ספרתי של עונות NHL. דווקא בשער, אחרי דור יבש במקצת, סלובקיה גידלה שני שוערים טובים - פטר בודאי (מונטריאול) וירוסלב האלאק (סנט לואיס). יש להם כמה צעירים חדשים ב-NHL שעוד לא הטביעו חותם, נראה איך ייכנסו לנעליהם של המבוגרים שחלקם פרש מהנבחרת בשנים האחרונות.
ארה"ב - סגל על טהרת ה-NHL כמובן. השוער הראשון יהיה כנראה ג'ונתן קוויק, שהיה חלק מרכזי בזכייה של לוס אנג'לס בסטנלי לפני שנתיים, ומאחוריו יהיה ג'ימי האוורד המצוין של דטרויט. בהתקפה שלל כוכבים - בראשם אחד מכוכבי האלופה שיקגו בלאקהוקס (שמובילה בינתיים את הליגה גם העונה), פטריק קיין. ראיין קסלר של ונקובר, דסטין בראון הקפטן של לוס אנג'לס, זאק פריזה המצוין של מינסוטה, ועוד ועוד ועוד. גם כאן, כמו אצל הרוסים, ההגנה קצת יותר אפורה ותצטרך להיאבק קשה.
סלובניה - עשתה את שלה בעצם ההגעה לטורניר אחרי שעברה במוקדמות והשאירה בבית נבחרות חזקות (ברמה שלה) כמו בלארוס ודנמרק. סלובניה היא נבחרת של שחקן אחד - אנז'ה קופיטר, כוכב ההתקפה של לוס אנג'לס קינגס שכיכב בעונת הסטנלי ההיסטורית לפני שנתיים. אבא שלו, אגב, הוא מאמן הנבחרת... אבל אי אפשר לומר שהוא עושה פרוטקציות למשפחה. א' - כי אנז'ה הוא באמת סופרסטאר NHL מוכח, שגדל נגד כל הסיכויים בסלובניה ורק בגיל 16 עבר לשבדיה; ב', כי הוא השאיר בבית את הבן השני שלו (אחיו הצעיר של אנז'ה), שנופה מהסגל אחרי ששיחק במוקדמות. פרט לקופיטר, השחקן היחיד ששווה לדבר עליו הוא יאן מורסק - חלוץ שעבר קצת ב-NHL והיום בצסק"א מוסקבה. כמעט כל השאר משחקים במדינות הוקי מדרג שני ושלישי, כולל בבית בסלובניה, או בליגות שניות במעצמות. אם היא לא תובס בכל משחקיה זה יהיה הישג.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ה' ינואר 09, 2014 12:15 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 08, 2014 11:11 pm 
Hall of Famer

שאלה - אתה מדבר על הגנה אפורה.

בכדורגל, (בטח אחרי מלדיני ודורו, נסטה ודורו, אבל גם לפני ותוך כדי), ברור שההגנה אפורה בהרבה מאשר ההתקפה.

אז כשאתה מדבר על הגנה אפורה - למה אתה מתכוון בדיוק? ולחדד את השאלה, אם בשתיים מהנבחרות הגדולות ביותר למיטב הבנתי (רוסיה וארה"ב) ההגנה אפורה, האם יש קבוצות בהן ההגנה היא לא אפורה, אלא אולי אפילו החלק החשוב (והנוצץ) ביותר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 08, 2014 11:40 pm 
Hall of Famer

בית ב':
קנדה - נו, מה אפשר לכתוב על קנדה, כל כך הרבה עומק יש למולדת ההוקי, רק על הנבחרת הזו אפשר לכתוב ת'רד. סופרסטארים, סופרסטארים ועוד סופרסטארים. מאיפה להתחיל? אולי דווקא מהחלק החלש יותר שעלול לדפוק להם את כל הטורניר - השער. אחרי שמרטן ברודר קשישא פרש מהנבחרת, אין מי שייכנס לנעליים הגדולות שלו. מספיק אם נציין שקנדה מיהרה לקרוא לסגל את רוברטו לונגו, השוער הוותיק של ונקובר, שבעונה שעברה בכלל לא היה השוער הראשון שלה ושונקובר חיפשה כל הקיץ מישהו שיקח עליו את החוזה שלו - ואף אחד לא רצה. זה מה יש. לעומת זאת, מחוץ לשער... כמה איכות הוקי. בהתקפה כמובן ראש וראשון לכולם סידני קרוסבי, הסופרסטאר של פיטסבורג, שיחד עם אובצ'קין ומלקין הוא בשורה הראשונה של החלוצים בעולם. גם ג'ונתן טייבס, קפטן האלופה שיקגו בלאקהוקס, הוא כבר סופרסטאר מוכח שהוביל את ההוקס פעמיים לסטנלי. כריס קוניץ שמשחק עם קרוסבי בפיטסבורג נותן עונת קריירה. ריק נאש המצוין (אבל המנוחס מאד), שנתקע בקבוצה החלשה בליגה - קולומבוס - למשך הרבה שנים, הצליח לברוח לריינג'רס וגם שם הקבוצה על הפנים... שני הכוכבים של אנאהיים, קורי פרי (שחקן העונה ב-NHL ב-2011) וראיין גצלף ... ועוד ועוד ועוד... ואם כל זה לא מספיק - קנדה עקבה אחרי סטיבן סטאמקוס הנפלא של טמפה ביי לייטנינג, שנפצע בתחילת העונה והיה חשש לשיתופו באולימפיאדה. אז הוא הבריא בזמן. ובהגנה? גם כאן לא חסר, דרו דאוטי הקשוח מאד של לוס אנג'לס, שיי ובר המצוין של נאשוויל, דנקן קית' - מעוז ההגנה של שיקגו שהוא גם אחד המוסרים הטובים בעולם, ועוד ועוד - כמעט כולם בשורה הראשונה של המגינים בליגה. אבל שוב, השער... יכול לדפוק הכל.
פינלנד - מנבחרת שהשער הוא החולשה שלה, לנבחרת שמצידה הלוואי שהיו בהוקי שלושה שערים שעליהם מגינים שלושה שוערים... שלושה שוערים יש בסגל של פינלנד, כולם כוכבי על ב-NHL - קרי לטונן (דאלאס), טוקה ראסק (בוסטון), אנטי ניימי (סן חוזה). ההימור שלי - ראסק יהיה השוער הראשון, אבל באמת, כולם בצמרת השוערים בעולם. פרט להם? כמעט כולם שחקני NHL או ליגה קונטיננטלית, רק שלושה מהליגה הפינית (שהיא ליגה בהחלט טובה), אבל אין סופרסטארים של ממש כמו שהיו פעם. טמו סלאנה, כוכב ההתקפה של הנבחרת, כבר מבוגר ואולי יפרוש כבר בסוף העונה הזו; הוא המבקיע המצטיין בתולדות האולימפיאדות, וישחק באולימפיאדה השישית שלו! אבל קשה לי להאמין שאפשר לבנות עליו מול הסוללות של קנדה , רוסיה או שבדיה שנדבר עליה בהמשך. בכל זאת כדאי לשים לב לכמה שמות - מיקאל גרנלונד, חלוץ מצוין ששיחק בפינלנד מתחת לרדאר עד שהגיע סוף סוף לליגה של הגדולים, היום במינסוטה; ולטרי פילפולה של טמפה ביי; מיקו קויבו, הקפטן הוותיק של מינסוטה, בן למשפחה של כוכבי על - אחיו הבוגר היה כוכב NHL בפני עצמו; ובהגנה ינהיג את הקבוצה סמי סאלו הוותיק, החבר של פילפולה בטמפה.
אוסטריה - אחד המועמדות שלי לסוס השחור של הטורניר, קיבלה גם בית יחסית קל שיאפשר לה, אם העסק יתחבר, לשפר דירוג לקראת שלב הנוקאאוט. ההוקי האוסטרי נמצא כנראה בתקופה הטובה בתולדותיו, עם דור מצוין שמכיל כמה וכמה שחקני NHL אחרי תקופת יובש ארוכה; שלושה כאלה יהיו בסוצ'י, ראש וראשון לכולם תומס ואנק מניו יורק איילנדרס שהוא כבר שחקן שיש להתחשב בו גם ברמת ה-NHL. אוסטריה עלתה מבית קשה במוקדמות, והיא השאירה בבית נבחרת גרמנית חזקה מאד כדי להגיע לסוצ'י.
נורבגיה - אחת ההפתעות הנעימות של אליפות העולם בשנה שעברה, אבל עדיין, אחת הנבחרות החלשות בטורניר. יש להם כמה שחקנים בליגה של שבדיה השכנה, שהיא ליגה חזקה מאד; כמעט כל השאר משחקים בבית בנורבגיה. מאטס זוקרלו של ניו יורק ריינג'רס הוא שחקן ה-NHL היחיד, אבל הוא לא כוכב ברמה שתסחוב את הנבחרת גבוה ממקומה הריאלי לדעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 09, 2014 12:05 am 
Hall of Famer

בית ג':
שבדיה - או, איזו נבחרת. אלופת העולם מציגה שילוב שנראה מנצח על הנייר של וותיקים וצעירים, בניה מצויין בכל מערכי הקבוצה. נתחיל בשער - לשבדיה יש ארבעה שוערי NHL מצויינים, כך שהם נאלצו להשאיר את ויקטור פאסת שהצטיין באליפות העולם בבית; הנריק לונדקוויסט מניו יורק ריינג'רס, אולי השוער הטוב בעולם היום, יהיה מן הסתם השוער הראשון. בהגנה - לא אתן פה ניימדרופינג שלא יאמר לאף אחד כמעט כלום, אבל מדובר בסוללה של קירות, כל אחד ואחד שחקן הגנה מהטובים בליגה, יהיה קשה מאד להבקיע מולם. בהתקפה - כאן נותנים כבוד לוותיקים, שהם עדיין כוכבי על ב-NHL. דניאל אלפרדסון, אחרי 17 שנה באוטווה סנטורס, עבר העונה לדטרויט כדי לנסות להביא סטנלי בפעם הראשונה בקריירה ונותן עונה מצויינת. החבר שלו מדטרויט הנריק זטרברג יככב לצידו. שני התאומים של ונקובר, הנריק ודניאל סדין, מן הסתם ישחקו באותו קו התקפה על הקרח כמו בכל הקריירה שלהם. שני "הצעירים" (בני 29 ו-28 בהתאמה...) שכדאי לשים אליהם לב - אלכסנדר סטין, יליד קנדה ומבקיע מצוין שמשחק בסנט לואיס, ולואי אריקסון של בוסטון. הצעיר באמת שיכול להיות בולט הוא גבריאל לנדסקוג, רק בן 21 וכבר קפטן של קבוצת NHL (קולורדו אוולאנש), לא דבר של מה בכך בטח לשחקן אירופי. בקיצור, יש להם מכל טוב, מועמדים לגיטימים לזהב.
צ'כיה - קשה לדעת מה לצפות מהנבחרת הצ'כית, אבל אף פעם אסור לזלזל בה. כוכבי העל שהיו פעם הולכים ומפנים את מקומם, והדור החדש מתאמץ להיכנס לנעליים גדולות מאד. שני הול-אוף-פיימרים לעתיד יובילו את ההתקפה, שניהם בדמדומי הקריירה ועדיין בועטים - יארומיר יאגר הבלתי נגמר, המבקיע האירופי הגדול בתולדות ה-NHL, ופטריק אליאש . שניהם משחקים השנה יחד בניו ג'רזי, אליאש היה שם תמיד ויאגר הגיע העונה. מלבד זאת, כל השחקנים הם שחקני NHL, ליגה קונטיננטלית או ליגה צ'כית; גם כאן שם אחד בולט, פטר נדבד, וגם הוא בדמדומי הקריירה שלו, אחרי קריירת NHL יפה חזר הביתה לצ'כיה. בשער אין תחליף לדומיניק האשק הגדול, שפרש בשנה שעברה באופן סופי מפעילות; בקיצור, נבחרת מתבגרת שמחפשת את עצמה ויפתיע אותי אם תלך רחוק.
שווייץ - היא המועמדת הראשית לסוס השחור של הטורניר בעיני, בטח אחרי הריצה שלהם עד לגמר אליפות העולם בשנה שעברה. לא פחות מ-10 שחקני NHL יש לשווייץ, שמונה מהם יהיו בסוצ'י. ארבעה שיש לציין - יונאס הילר, השוער המצוין של אנאהיים דאקס; נינו נידרייטר, החלוץ שהצטיין באליפות העולם ומשחק בהצלחה רבה במינסוטה; ובהגנה כדאי לציין את מרק שטרייט, השווייצרי הראשון שהגיע להיות קפטן של קבוצת NHL (ניו יורק איילנדרס) לפני שעבר לפילדלפיה העונה, ויאניק ובר של ונקובר. לאף אחד לא כדאי לזלזל בהם, ואחרי אליפות העולם המדהימה שעשו - כנראה שזה גם לא יקרה.
לטביה - העולה השלישית מהמוקדמות, השאירה בבית נבחרות חזקות כמו צרפת וקזחסטן, לא פשוט בכלל. הרבה מאד נציגים לדינמו ריגה, הנציגה הלטבית בליגה הקונטיננטלית החזקה שמרכזה ברוסיה. קשה להאמין שיעשו משהו בטורניר של הגדולים, אבל לטביה קרובה יחסית, יש להם את הקהל הכי מטורף בעולם, ולראות את המשחקים שלהם יהיה הצגה - לפחות ביציעים.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ה' ינואר 09, 2014 12:33 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 09, 2014 12:12 am 
Hall of Famer

נורטון כתב:
שאלה - אתה מדבר על הגנה אפורה.

בכדורגל, (בטח אחרי מלדיני ודורו, נסטה ודורו, אבל גם לפני ותוך כדי), ברור שההגנה אפורה בהרבה מאשר ההתקפה.

אז כשאתה מדבר על הגנה אפורה - למה אתה מתכוון בדיוק? ולחדד את השאלה, אם בשתיים מהנבחרות הגדולות ביותר למיטב הבנתי (רוסיה וארה"ב) ההגנה אפורה, האם יש קבוצות בהן ההגנה היא לא אפורה, אלא אולי אפילו החלק החשוב (והנוצץ) ביותר?

אני מתכוון לזה שההגנה היא חלק יחסית חלש וממועט כוכבים של ממש על הנייר, כשאתה משווה אותה להגנות אחרות או למערכים האחרים של הקבוצה. שבדיה וקנדה, למשל, הן נבחרות שיש להן סופרסטארים גם בהגנה, ואי אפשר להגיד שההגנה שלהם אפורה למרות שהן חזקות מאד גם בהתקפה. לסלובקיה יש סופרסטאר אחד בהגנה, זדנו כארה, שכנראה יחזיק את הקו הראשון שלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 09, 2014 6:26 am 
Junior

מה נחשב יותר בהוקי -
אליפות העולם או האולימפיאדה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 200 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה