סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' מאי 20, 2024 3:44 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 281 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: אלופה קטנה?
הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2011 12:06 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
בעקבות הניצחון של הפועל עכו על מכבי והתיקו המאופס של הפועל מול רמה"ש (בליגה שלנו כנראה שעדיף בלי מאמן) נוצר מצב שמזמן לא היה. הפועל אמנם מובילים את הטבלה, אך קרית שמונה שווה לה בנק' במקום השני. בכדי למצוא את הגדולה הבאה בכדורגל הישראלי צריך לרדת עד למקום השישי, שם נחה מדממת מכבי ת"א. איפה מכבי חיפה? אם ינצחו היום את בית"ר (גדולה רק בשם), אז הם יטפסו גבוה גבוה במעלה הטבלה עד למקום השביעי.

כאן נשאלת השאלה - האם זאת השנה שבה תיקח את האליפות קבוצה שבהגדרה היא קבוצה קטנה, כלומר קבוצה ללא שם ועבר מפואר וגם ללא תקציב מפואר? האלופה האחרונה שאפשר להגדירה כקטנה הייתה אי שם ב-1990 וקראו לה בני יהודה וגם היא קצת שונה מקבוצה קטנה אמיתית, כי בשורותיה כיכב משה סיני, עדיין אחד הכוכבים הגדולים של הכדורגל הישראלי בזמנו. קרית שמונה, עכו, נתניה לא יכולות להתפאר באף שחקן שכזה. אני חושב שהאלופה הקטנה האחרונה שבאמת לא הביאה לשורותיה אף כוכב ענק של הכדורגל הישרלאי הייתה הפועל כפ"ס ב-82. בעונה אח"כ כפ"ס הצליחה להאפיל על ההישג הזה כשהיתה האלופה הראשונה שיורדת ליגה שנה אח"כ.

אפרופו הליגה הישראלית, אז חייבים גם לציין את כתב ידיעות במשחק של בני יהודה מול קרית שמונה. הוא דיבר על מחדלי הזרים של בני יהודה כסיבה למצב העגום של הקבוצה והביא כהשוואה את הזרים המוצלחים שקרית שמונה הביאה בראשות אדריאן רוצ'ט. הכתב כמובן צודק, אם מקום הולדתו של רוצ'ט, קיבוץ נאות מרדכי, ממוקם היכן שהוא בגאנה או אולי זה פרבר של ליובליאנה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: אלופה קטנה?
הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2011 2:23 pm 
Hall of Famer

באופן כללי הסיכוי לזה קטן מאוד , אבל דווקא השנה אני בהחלט רואה את זה קורה .
מעבר לכל תוצאה כזו או אחרת , 3 הגדולות מצויות בבלאגן ענק השנה , ולראיה הברדק וחוסר שביעות הרצון בקרב הפועל ת"א למרות העובדה שהם מוליכים את הטבלה כבר מספר שבועות .
בל נשכח שלגדולות צפויים עוד 2 משחקים באירופה , כשמכבי חיפה צפויה גם להמשיך קדימה במפעל , כך שפה ושם הם יהיו עוד פחות מפוקסים בעוד משחק ליגה זניח כזה או אחר .
הקבוצה עם הסיכוי הכי סביר נראית לי קרית שמונה , שלא הפסידה כבר 10 משחקים רצוף , ובכלל ספגה רק 7 שערים ( שנייה רק להפועל ת"א שספגה שער אחד פחות ) העונה . בנוסף הם שיחקו עד כה 5 משחקי בית לעומת 7 משחקי חוץ ( שהשיגו בהם 17 נקודות ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2011 3:23 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
עם כל הכבוד, הקטנות מתגלות עד עכשיו בשיא כושרן, ועדיין אחת הגדולות נמצאת מעליהן למרות שהיא משחקת חרא.
כשהגדולה תתחיל לשחק קצת יותר טוב - לא הרבה, רק קצת - המאבק יוכרע.
בקיצור, גם השנה קבוצה קטנה לא תיקח אליפות. ובעצם, גם לא גדולה שלא קוראים לה הפועל ת"א.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2011 5:18 pm 
Sophomore

כדי שאחת הקטנות תיקח אליפות, היא צריכה להוביל את הטבלה בהפרש כזה, שהאליפות תוכרע כמה מחזורים לפני הסיום. אני לא רואה אף אחת מהקטנות מגיעה להכרעה צמודה ולא מתפוררת בלחץ.

בקיצור- לא יקרה. כנראה הפועל ת"א תיקח השנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2011 6:06 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
ועל קבוצה גדולה לא יהיה לחץ? מה שמבדיל קבוצה גדולה מקטנה זה איכות השחקנים (ואולי גם ענייני שיפוט ושאר שחיתויות). אם קריית שמונה תגיע למחזורים האחרונים כשהיא מובילה את הטבלה, אני לא רואה סיבה שהיא תהיה לחוצה יותר מהפועל ת"א על אוהדיה ומנהליה ועיתונאיה. וזו עדיין לא מכבי (כדורסל) שמנצחת משחקים רק כי היריבות משתינות מולה במכנסיים עוד לפני השריקה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2011 6:24 pm 
Hall of Famer

אני לא חושב שבכלל נגיע למצב הזה. לקבוצות הגדולות יש סגלים רחבים יותר, נשימה ארוכה יותר, הן יפסיקו להיות טרודות באירופה בחצי השני של העונה. לדעתי נראה את הגדולות - טוב, את הפועל - נפרדת מהקטנות ובורחת להן הרבה לפני סוף העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2011 7:22 pm 
Junior

לא יקרה.
הקבוצות האלו כל כך מפחדות להפתיע את הכדורגל הישראלי מעבר למחמאות על כרטיס לאירופה שזה מעביר בי חלחלה.
הפועל חלשה, חיפה לא יציבה ומכבי? אבוי לי שנכנסתי לגיל הטיפש-עשרה רק בשנות ה-2000.
אין לקבוצות נתניה או ק"ש את הרוח הגבית הזאת שיש לקבוצות הגדולות לנצח משחקים שבהם הם לא מתעלות. לאורך זמן.
קבוצות כמו אשדוד, הפועל ומכבי פ"ת והפועל ב"ש שיהפכו למשחקים נוחים מאוד עבור הקבוצות הגדולות ברגע שאירופה תרד להן מסדר הראש(בחיפה אני לא בטוח שזה יירד בכלל לאור התוצאות שלה), בעוד לקבוצות כמו ק"ש ונתניה זוהי מלחמת עולם ממשית. אין להם את הרוח הגבית שמגיעה עם הגדולות למגרשים האלו. וזה בכלל לא משנה שהגדולות לא כאלו גדולות השנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 28, 2011 1:47 am 
Hall of Famer

בינתיים קריית שמונה ואשדוד עם עוד ניצחון ממשיכות לרוץ למעלה .
אשדוד גם פייבוריטית ברורה במחזור הקרוב ( בבית מול ראשון ) , קרית שמונה תצא לעכו . גם נתניה אמורה לנצח בבית את רמה"ש .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 28, 2011 3:34 pm 
Hall of Famer

ועדיין הפועל בהילוך ראשון וחצי נמצאת מעליהם. עכשיו גם חיפה נראית כאילו היא חוזרת.
תשכחו מזה, לא תהייה שום אלופה קטנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2011 1:53 am 
Hall of Famer

הנאיביות שלי ממשיכה לעבוד שעות נוספות עם עוד ניצחון לקרית שמונה ואשדוד .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2011 1:54 pm 
Junior

אני מאמין שדווקא לקרית שמונה יש סיכוי לא קטן לקחת אליפות השנה. סהכ יש להם את הלוקסוס שקבוצות לא מחשיבות אותם לקבוצה גדולה ולא באות לעשות מולה בונקר, דבר מאוד מאוד נפוץ בבלומפילד, למשל...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 05, 2011 1:57 pm 
Hall of Famer

אם מכבי ת"א תיקח אליפות זה גם נחשב ?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 05, 2011 9:33 pm 
Hall of Famer

מכבי נפטרת מאיווניר ואולי בקרוב תגשים את חלומו הישן של מוק ותחתים את יצחק שום.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 05, 2011 9:54 pm 
Junior

אם זה יקרה יהיה מעניין לראות ריוניון שלו עם ברק יצחקי...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 05, 2011 10:02 pm 
Hall of Famer

THE G1 כתב:
אם זה יקרה יהיה מעניין לראות ריוניון שלו עם ברק יצחקי...

אני רואה אותם יושבים על איזה מנה שווארמה בקרית שלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 13, 2011 12:34 am 
Hall of Famer

ומה הסיכויים עכשיו?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 13, 2011 12:40 am 
Sophomore

איזה גאוני זה לפרסם על הבטן של ערן לוי את צמיגי נעמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 13, 2011 1:26 am 
Hall of Famer

לא יהיה, תשכחו מזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' דצמבר 16, 2011 1:33 am 
Hall of Famer

ההדחה של 3 הגדולות מהליגה האירופית דווקא יכולה לעזור לקבוצות כמו ק"ש / אשדוד , שיוכלו לקלוט שחקנים שישוחררו בינואר מהקבוצות הנ"ל .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 2:59 am 
Junior

shmueliki כתב:
ההדחה של 3 הגדולות מהליגה האירופית דווקא יכולה לעזור לקבוצות כמו ק"ש / אשדוד , שיוכלו לקלוט שחקנים שישוחררו בינואר מהקבוצות הנ"ל .

אין פה איזה תסמין של קבוצה אירופאית כדוגמת אולימפיאקוס או איזה קבוצה רוסית תורנית שלאחר עונה קשה בליגה, מחליטה לשים את כל הביצים במפעל אירופאי ומביאה לשם כך רכש מפוצץ.
מהסתכלות על הקבוצות, אני דווקא רואה צורך בחיזוקים - בעיקר בצד התל-אביבי.
הפועל רצה כבר שלושה חודשים עם אותו הרכב והשחיקה תגיע בקרוב מאוד. אצל מכבי, ההתחלה גרמה לאנשים לחשוב שהשחקנים טובים יותר מכפי שהם באמת. והאמת? שהם בינוניים ואפילו דיי טיפשיים הייתי אומר- בקבוצה וגם אישית.
חיפה היא הקבוצה היחידה שהייתה קצת היסטרית והחתימה שחקנים מהליגה בקצב מסחרר. מאמין שנראה השאלה של שחקן כמו תורג'מן שיכול לסייע להמון קבוצות אמצע טבלה בליגה אבל לא גל שחרורים או משהו מעבר לזה.
משחק אחד בשבוע, נסיעה הלוך חזור באוטובוס, אלפיים צופים. זה מה שהכדורגל שלנו יכול להכיל, זה מה ששלושת הגדולות יחזרו לעשות כרגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 12:46 pm 
Hall of Famer

יואב כתב:
אצל מכבי, ההתחלה גרמה לאנשים לחשוב שהשחקנים טובים יותר מכפי שהם באמת. והאמת? שהם בינוניים ואפילו דיי טיפשיים הייתי אומר- בקבוצה וגם אישית.

טיפשים אולי כן, אבל בינוניים? שמע, גם ברצלונה הייתה נראית ככה אם גווארדיולה היה עושה שינויים משמעותיים בהרכב כל שבוע. אין לזה אח ורע בשום מקום בעולם. אם ניר לוין (או כל מאמן שלא יגיע) ישמור על הרכב קבוע, מכבי תתחיל להראות כמו קבוצת כדורגל ולא כמו אוסף שחקנים. מוטי איווניר דווקא כיוון לשם, עד שעשו לו מהפכת חצר בחדר ההלבשה על חשבון טובת הקבוצה, אבל למה שמישהו בתקשורת ידבר על זה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 12:57 pm 
Junior

בדיעבד, לאיוניר לא היה שום סיכוי להצליח.
נתנו לנימני חסר הניסיון להחתים שחקנים עם פנקס צ'קים פתוח וכך עשה.
החתים שחקנים מצוינים שאף אחד מהם לא היה בטוח לגבי הטבע האישיותי שלהם בסיטואציות שונות ואיך ובאיזה תבנית יתאימו לקבוצה. החתימם על חוזים של שלוש שנים עם משכורות של 6 ספרות בדולרים. אז את מי יעיפו? שחקן של חצי מיליון דולר בעונה או את איוניר עם ה- 110 שלו?
ואני לחלוטין מסכים איתך לגבי הגישה השגויה של איוניר בהרכבת אסופה שונה של שחקנים בכל משחק ומשחק. למשל - להרכיב כל משחק חולית הגנה וכמעט ושונה מזו ששיחקה לפני-כן ועדיין לרוץ עם מלכודת הנבדל? אין ביטוי אחר חוץ מטיפשות שיכול להסביר. ועוד המון.
אבל האמת? שזה גם נראה כאילו נעשה לו גם מעט זובור. השחקנים אל שמים על המועדון פס. אחרי כל משחק בליגה - ופעם אחרונה שבדקתי הוא לא פיזי יותר מדי וגם לא מצריך מתיחת איברים מעבר לגבול היכולת - שלושה שחקנים מודיעים כי לא יכולים לשחק.
עד אשר לא יובא מישהו מהדור הישן - מעין גדי לאופר או צביקה רוזן שיזרע פחד בעיני השחקנים ויתחיל לגרום לקבוצה להתנהל כמו משהו מקצועני, לא יזוז פה כלום.
שיבוא, שיגיד חביבי, אם הרופא פה לא אומר לי שאתה תמות לי על המגרש בדקה ה-10', אתה תקבל גם שלוש זריקות אם צריך ותעלה לשחק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 10:05 pm 
Junior

התותח המפוברק כתב:
גם ברצלונה הייתה נראית ככה אם גווארדיולה היה עושה שינויים משמעותיים בהרכב כל שבוע.

מתחילת העונה ועד היום (26 משחקים בכל המסגרות) גווארדיולה לא פתח עם אותו הרכב פעמיים.
סתם, שתדע.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 17, 2011 11:56 pm 
Hall of Famer

צוד כתב:
התותח המפוברק כתב:
גם ברצלונה הייתה נראית ככה אם גווארדיולה היה עושה שינויים משמעותיים בהרכב כל שבוע.

מתחילת העונה ועד היום (26 משחקים בכל המסגרות) גווארדיולה לא פתח עם אותו הרכב פעמיים.
סתם, שתדע.

תודה על המידע ועל ההוצאה של הדברים מהקשרם. מישהו אמר משהו על אותו הרכב? דיברתי על שינויים משמעותיים.
מה למשל? הנה כמה דוגמאות לשינויים שבוצעו בהרכב מכבי ב-16 המחזורים עד כה:
1. עמדת השוער - ב-7 משחקים פתח חיימוב, ב-9 משחקים פתח ברק לוי. שוער, כן?
2. סה"כ שותפו השנה במשחקי מכבי 26 שחקנים.
3. מבחינת שחקני הרכב "בטוחים", רק 4 שחקנים פתחו ב-12 משחקים ומעלה (עומר ורד, דור מיכה, שרן ייני ואלירן עטר). מוסא קונאטה שיחק ב-14 משחקים אבל פתח מתוכם ב-9 משחקים על הספסל.
4. לעומתם, 18 שחקנים מתוך ה-26 פתחו רק ב-8 משחקים או פחות.
4. שרן ייני הוא שחקן ההרכב היחיד מההרכב שניצח השבת את הפו' פ"ת ששיחק גם בהרכב הפותח במחזור הראשון של העונה.
5. במהלך העונה מינימום השינויים ממשחק למשחק הוא 3. מקסימום השינויים הוא 6, ובממוצע כל משחק מכבי מחליפה 4.33 שחקני הרכב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 18, 2011 1:22 am 
Hall of Famer

אז ק"ש עם ניצחון 5 רצוף , 9 ב-10 משחקים , וללא הפסד מאז המחזור השני .
אשדוד משלימה 10 משחקים ללא הפסד ( 7 ניצחונות ו-3 תוצאות תיקו ) .

לגבי ה"גדולות" , לא מבין איך מכבי ת"א וחיפה יכולות לחזק את הסגלים המפוצצים שלהם ( הרי לא קיימים שחקנים ישראלים טובים יותר ממה שיש להם ... ) , ולא להתחיל במסכת שחרורים המונית .

בסוגיית החיזוק , לקריית שמונה מרווח גדול לשיפור שכן יש להם כרגע רק 3 זרים בסגל . גם אשדוד יכולה להשתדרג בהיבט הזרים , שכן יבואה צורף רק לאחרונה , ויש שם איזה בולגרי ( חריסטוב ) שצפוי להיות משוחרר .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 281 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 3 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה