סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 8:26 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: שאלה למשפטנים
הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 1:01 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אני עובד במערכת של עיתון. ביום הראשון שלי לעבודה אמרה לי בעלת הבית לפתוח מייל חדש, בשביל העבודה. אמרתי לה שלא צריך, כי יש לי כבר מייל. אז היא אמרה לי שצריך מייל נפרד כי היא נכנסת לכל המיילים. (גם לצרכי בקרה, וגם במקרה שעובד כלשהו לא נמצא).
עכשיו, מישהי בעבודה שלי טוענת שזה לא חוקי (צנעת הפרט כזו או אחרת). מצד אחד זה נשמע לי מאד לא הגיוני (הרי הכל שקוף, מונח על השולחן מלכתחילה ובמיוחד לצורך כך פתחתי מייל נפרד לצרכי עבודה נטו). מצד שני - אם זה נכון, זה לא יהיה החוק היחיד שנשמע לי מאד לא הגיוני.
מה אומרים?

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: שאלה למשפטנים
הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 1:08 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
לא משפטן, אבל היה זכור לי שהסוגיה עלתה בעיתונות.

הנה מה שגיגול זריז העלה:

http://www.netlaw.co.il/itprint_itemid_2966.html
http://www.haaretz.co.il/captain/software/1.1328825

(מעניין לשמוע מה היה פסק הדין בשני המקרים הללו)

בכל מקרה, כל הכבוד לבוסית על הכנות, ואני חייב להגיד שהבקשה שלך נראית לי מאוד משונה. זה מאוד מקובל במקומות עבודה שיהיו אימיילים מסודרים לעובדים, ובהרבה מקומות גם יש כינויים סטנדרטיים, כפי שהתנ"ך של ההייטק מדגים כאן:

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 3:08 pm 
Freshman

הלינק השני, לפחות, לא לגמרי מעודכן - אכן נקבעו בעבר קביעות סותרות, ולכן ביה"ד הארצי לעבודה בחן את השאלה בפרשת איסקוב-ענבר וקבע הלכה אחידה לעניין.

בגדול, צריך להבחין בין סוגי תיבות שונות (תיבה בבעלות המעביד, תיבה מעורבת ותיבה אישית, על שרת חיצוני - כל הג'ימיילים וכד'). בכל הנוגע לתיבה בבעלות המעביד, הוא אכן רשאי לחדור למיילים, בכפוף לכמה דרישות פרוצדוראליות שנבחנות בצורה מחמירה למדי (אאל"ט מדובר בפרסום מדיניות ברורה מראש בדבר הניטור והחדירה, קביעת איסור שימוש אישי בתיבה, קבלת הסכמה מפורשת ומראש מצד כל אחד מהעובדים וכד').

בקיצור, אם המייל הוא בבעלות העיתון ועמדו בכל הדרישות הנוספות, בהחלט מותר למעביד שלך להיכנס לתיבה (אם אני זוכר נכון, אם מדובר בתיבה אישית, בכל מקרה הוא לא יכול להיכנס, אלא אם קיבל היתר מראש מטעם ביה"ד, אני לא לגמרי זוכר מה הדין לגבי מעורבת).

(עריכה - ובשפה יותר בהירה: http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000621923)
(עריכה 2 - למען הסר ספק - לא משפטן)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 3:17 pm 
Sophomore

צוד כתב:
אני עובד במערכת של עיתון. ביום הראשון שלי לעבודה אמרה לי בעלת הבית לפתוח מייל חדש, בשביל העבודה. אמרתי לה שלא צריך, כי יש לי כבר מייל. אז היא אמרה לי שצריך מייל נפרד כי היא נכנסת לכל המיילים. (גם לצרכי בקרה, וגם במקרה שעובד כלשהו לא נמצא).
עכשיו, מישהי בעבודה שלי טוענת שזה לא חוקי (צנעת הפרט כזו או אחרת). מצד אחד זה נשמע לי מאד לא הגיוני (הרי הכל שקוף, מונח על השולחן מלכתחילה ובמיוחד לצורך כך פתחתי מייל נפרד לצרכי עבודה נטו). מצד שני - אם זה נכון, זה לא יהיה החוק היחיד שנשמע לי מאד לא הגיוני.
מה אומרים?

פתיחת מייל לוקחת בדיוק 30 שניות.
ואם המעבידה ביקשה מייל נפרד שהוא רק לצורך עבודה לא הגיוני שתהיה בעיה עם צנעת הפרט.
וכמו שאמרו פה כבר אם המייל יהיה גם שלך באופן אישי זה כבר יהיה יותר מסובך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 01, 2012 3:46 pm 
Junior

רק להבהיר: שאלתי את זה למשך שניה בדיוק, ותוך כדי ששאלתי גם הבנתי שאני לא רוצה מיילים של העבודה בתיבה הפרטית שלי (חצי שנה פה, וכבר 8.1 ג'יגה מתוך 10 תפוסים). אבל סיפרתי את זה כדי להבהיר שהבוסית אמרה לי בבירור שגם היא נכנסת למייל של העבודה. (אגב, זה ג'ימייל).

ראובן, הזכרת לי סיפור של חבר על העבודה שלו, שם כל אחד קיבל קיבל מייל על פי ההברה הראשונה של שם המשפחה ואז ההברה הראשונה של השם הפרטי. הייתה שם אחת בשם חגית שופ-משהו (לא זוכר מה, אבל זה לא רלוונטי), ואחר, שגם את שמו אני לא זוכר אבל המייל שלו היה "חמור".

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה