סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אוקטובר 07, 2024 2:27 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 83 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 5:27 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
אז אחרי שהדלק צפוי להתייקר בחצי שקל (איך 3 חודשים של ירידות נמחקות להן?) והמע"מ יעלה באחוז, התבשרנו כי גם מס הכנסה והמיסוי של הרכבים יעלה.

אז אחרי כל הבלאגן שהיה פה רק לפני שנה, האבק שוקע וחלום הדירה נותר רחוק, המכונית מתרחקת יותר (שנה שעברה עוד היתה אופציית המיני) והמחירים ממשיכים לעלות (אפילו הלחם מתייקר ב7%)... נדמה כי הדבר היחידי שיורד זו התקווה.

זה רק אני או עוד מישהו מרגיש שהוא בדרך ללא מוצא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 5:48 pm 
Hall of Famer

לא יודע לגבייך, אני שוקל ללכת להיות רב:

http://www.calcalist.co.il/local/articl ... 24,00.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 5:54 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
למען הפרוטוקול, העלאת מס הכנסה היא מבחינתי לא 'גזירה' נוספת אלא אם כבר תיקון טעות (שמתווספת להקפאת המשך הרפורמה שנעשתה שנה שעברה). מס הכנסה היה ונותר הדרך הטובה ביותר לחלוקה צודקת של הנטל, והקיצוץ המשמעותי בו בעשור האחרון זו סיבה עיקרית לקריסת מדינת הרווחה (יחד עם התפישה שצריך להפריט כל דבר שזז).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 5:54 pm 
Sophomore

וואו!! פשוט לא להאמין (בעצם מה אני מתפלא)

דרך אגב, אני אומר לך מידיעה, השכר שלהם הרבה הרבה יותר גבוה ממה שרשום בכתבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 6:05 pm 
Sophomore

ראובן כתב:
למען הפרוטוקול, העלאת מס הכנסה היא מבחינתי לא 'גזירה' נוספת אלא אם כבר תיקון טעות (שמתווספת להקפאת המשך הרפורמה שנעשתה שנה שעברה). מס הכנסה היה ונותר הדרך הטובה ביותר לחלוקה צודקת של הנטל, והקיצוץ המשמעותי בו בעשור האחרון זו סיבה עיקרית לקריסת מדינת הרווחה (יחד עם התפישה שצריך להפריט כל דבר שזז).

זו ההצטברות ראובן, ההצטברות.

וחוצמזה, גם הגזירה הזו (שים לב שאין מרכאות) היא קשה. אם להסתמך על הרדיו הבוקר אז המס יעלה לבעלי שכר של 10K עד 30K בערך, כלומר המעמד הבינוני, בינוני-גבוה. כמו כן, המס שישולם ע"י המעביד יעלה (כולל עסקים קטנים). ושוב פעם מעמד הביניים והאנשים העובדים "נדפקים".

פרופ' אדרעי פרסם לפני כמה שנים מאמר מאוד קליל ומובן (יחסית כמובן) על מדיניות המיסוי בארץ והעדפת הון על פני עבודה.

צריכים להעשיר את הקופה הציבורית (כדי לממן את שכר הרבנים, כך מסתבר)- למה יש פטור גורף (וכן אני יודע שזה אחת לתקופה) על מכירת דירה יחידה (ברק מישהו?)? מכרת דירה ב4,5,6 מיליון ומעלה? תשלם מס!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 6:08 pm 
Hall of Famer

תראה, זה שהשכר שלהם גבוה, ניחא, זה שמעלים להם אותו בעשרות אחוזים כשלכל מי שלא קרוב לצלחת מקצצים, זו הבושה האמיתית.

בכלל, אני חושב שהבעייה העיקרית היא לא רק שהנטל נהיה כבד יותר אלא גם שהוא מתחלק בצורה פחות ופחות שווה. זה דבר אחד כשכולם סובלים, זה דבר אחר לגמרי כשלרוב האזרחים הפשוטים נשאר פחות ופחות כסף ביד בסוף החודש ולתשובה (שלא בדיוק רעב ללחם גם עם כל החובות שלו, כן?) מוחקים חובות של מיליארדים, לחברות הבין-לאומיות מוותרים על מיסים בעשרות מיליארדים, לרבני הערים מעלים את השכר במיליונים וחברי הכנסת והשרים מעדכנים לעצמם את השכר כלפי מעלה פעם אחר פעם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 6:36 pm 
מנהל פורום

אחת לכמה זמן מגיע מישהו ומסביר כמה מס הכנסה זה דבר לא צודק וצריך למסות את זה או את זה או את זה, והכי חשוב שלא ימסו אותי.

אתה לא יכול למחות נגד העלאת מס הכנסה בזמן שאתה מוחה נגד דברים אחרים. זה ברור לחלוטין שכשהמדינה מפחיתה מההכנסות שלה על ידי מתן מתנה למעמד הבינוני הגבוה בדמות הפחתת מס, היא גם תפחית דברים אחרים, ולהיפך. וזה לדעתי מוריד לאפס אמינות של מחאה כשהציפיה היא שהמדינה תיתן הכל בלי שהאזרחים יתנו כלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 6:41 pm 
Hall of Famer

ראובן כתב:

בדיוק מה שאמרת, רק הפוך.
מס הכנסה זה אחלה דרך לחלוקה צודקת של הנטל, ומה לעשות שבישראל המס השולי הגבוה הוא מהגבוהים בעולם (טוב, אולי לא מהגבוהים גבוהים, אבל רחוק מאד מהנמוכים) עם 46 אחוז. הרבה מעבר לרוב מדינות העולם. כן, יותר גבוה מנורבגיה אפילו או מסין
http://www.gfmag.com/tools/global-datab ... z221dzzRsN
אז נכון, זה רק מס ההכנסה השולי הגבוה. אבל מה אתה רוצה? למסות מישהו שמרוויח 10,000 ש"ח, יותר ממה שממסים אותו היום?

לגבי הפרטה, אותו דבר, אבל ביתר שאת. הרעה החולה של כל מדינה, וגם הרעות החולות של ישראל (למשל ממ"י) הן גופים בירוקרטיים מסואבים. כמה שפחות כאלה, כך ייטב לכולנו.

יש בעיות במדינה, אין מספיק הפרטה, יותר מדי קשה להתחרות בקרטלי סחורות (עוד סממן של בירוקרטיה), ואין מספיק מקום בתל אביב. אבל יותר מדי הפרטה, ופחות מדי מיסים, זה בטוח לא הבעיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 6:55 pm 
מנהל פורום

שנה שעברה כשהיו הויכוחים האלה, אז הבאתי טבלה שהראתה שנכון ללפני כמה שנים ישראל היתה במקום טוב בחלק התחתון של האמצע, עם מס הכנסה ממוצע נמוך מאוד. לדעתי מאז זה רק ירד.

במשכורת שלי, שהיא מאוד ייצוגית למישהו ממעמד בינוני גבוה, אני משלם 33% מס, כולל ביטוח לאומי ומס בריאות ושווי רכב ולא כולל ההפרשות שהן "למעני" (פנסיה וכל זה). כלומר המדינה מקבלת ממני הרבה הרבה פחות מה46% שהבאת, ככה שהנתון הזה במקרה הטוב פשוט לא רלוונטי.

אני מצפה לדבר מאוד פשוט - שרמות המס במדינה יהיו בערך כפי שהיו לפני שביבי התחיל עם הרפורמה ההרסנית שלו בערך לפני עשור. זה אומר שמי שמשתכר טוב, כמוני, ישלם 40-45% מסים, ובתמורה לא יצטרך לחשוש ממערכת בריאות קורסת או מערכת השכלה גבוהה קורסת או שלל דברים נוספים. לטעון שהאופציה הזו לא קיימת או שהיא בגדר גזל זו התכחשות פשוטה לעובדות ולעבר הממש לא רחוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 7:00 pm 
Hall of Famer

המדינה מקבלת ממך הרבה יותר, למעשה. כי אתה משלם מס על הדלק, ועל האוכל, ועל שאר מיסים עקיפים. למעשה, סביר להניח שאתה כן משלם לפחות 50 אחוז מס.
מערכות קורסות? אדרבה, שאנשים ישלמו בשביל המערכות האלה. 10,000 ש"ח לשנת לימודים באוניברסיטה זו בדיחה עצובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 7:08 pm 
מנהל פורום

בסדר, זו הגישה שלך ושל ביבי, אתם חושבים שהמדינה לא צריכה לקחת מהכנסות של אנשים ובתמורה לצפות מהם לשלם על הכל. זה לגיטימי אבל מה לעשות וזו גישה חדשה יחסית במדינתנו הצנועה.

הגישה עד לפני עשר שנים בערך היתה הפוכה (מן הסתם קצת יותר, אבל לקח זמן עד שהמשיחיות הקפיטליסטית הנוכחית באמת התחילה לפעול), ולכן אי אפשר לטעון שלא אפשרי לנקוט אותה, כי למיטב ידיעתי ישראל היתה קיימת גם לפני ביבי. אפשר לטעון שלא מוצדק לנקוט אותה, כמובן. זה לפחות טיעון הגיוני יותר מזה שמצפה שגם השירותים יינתנו כמו במדינת רווחה וגם המיסוי יהיה כמו בחלומותיו הורודים של ביבי.

לגבי המסים העקיפים, זה בהחלט עיוות מרשים ומשמעותי. יש להניח שגם המאבק שכרוך בהורדתם אמור לכלול העלאה של המס הישיר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 7:29 pm 
Freshman

בדיחה עצובה או לא, גם את 10,000 השקלים האלה (ולמען האמת, זה יותר דומה ל-12,000)
הרבה סטודנטים מתקשים לשלם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 7:34 pm 
Hall of Famer

זה בגלל שאין מערך הלוואות מסודר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 7:42 pm 
Junior

נורטון, אתה מעדיף את הצורה האמריקאית? שם אנשים מתחילים את החיים בחוב של 30 אלף דולר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 7:48 pm 
Hall of Famer

כן. אגב, חוב הלימודים שלי גדול בהרבה (בהמון) משלושים אלף דולר. וזה בסדר גמור מבחינתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 8:16 pm 
Sophomore

אני לא יודע על מה אתם מתווכחים. מדינות קפיטליסיות וסוציאליסטיות סובלות ממשבר כלכלי חריף.
המשבר הזה נוצר בגלל מטבעות פיאט (מטבעות מבוססים על חוב) שקיימים בכל העולם.

באותו עניין, יש מטבע דיגיטלי חדש שנקרא ביטקוין שנוצר במטרה להילחם במטבעות פיאט. זה מטבע שתוכנן כך שכמות היצע הכסף נקבעת לפי הפעילות הכלכלית של משתמשיה ונקבעה תקרה מקסימלית של 21 מיליון מטבעות בשוק כך שלעולם לא תיווצר אינפלציה. כרגע זה מטבע מחרתי ובארה"ב הוא נחשב ללא חוקי, אבל מספר המשתמשים בו גדל בו בהתמדה.
אם השוק יתחיל לסחור בביטקוין ולא בשקלים, כל הבעיה של האינפלציה ויוקר המחייה תיפתר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 8:23 pm 
Hall of Famer

וכך פתרנו את כל בעיות החיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 8:27 pm 
Sophomore

וואן ליינר מוצלח.
אבל כן, אינפלציה לא הייתה קיימת לפני מטבעות פיאט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 8:44 pm 
מנהל פורום

ההצהרה האחרונה דורשת וואן ליינר אפילו יותר בנאלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 8:47 pm 
Junior

אני רוצה, אני רוצה:

כן, אה?

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 8:52 pm 
Sophomore

אינפלציה תמיד היתה קיימת, אבל לא בעוצמות בהן נתקלנו בה מאז המצאת מטבעות פיאט, ובטח שלא כיעד מוכתב מלמעלה (אם מישהו תהה מהו "יעד האינפלצה"). האינפלציה- והדיפלציה- היו בעבר תוצאה של כוחות שוק טהורים- ביקוש והיצע וריבית על הלוואות. כך לדוגמא, במלה"ע 1 העולם חווה אינפלציה, כתוצאה מהתייקרות עלויות ייצור, ועליה בביקושים. העליות הללו התאזנו, פחות או יותר, בשנים שאחרי המלחמה. שיטת הפיאט הפכה את האינפלציה לחלק מהותי מהמערכת המוניטרית שלנו, וגם בעולם תיאורטי בעל ביקוש והיצע קבועים, שיטת הפיאט תייצר אינפלציה בגלל התנפחות כמות הכסף.

לגבי הגזרות הנוכחיות, שוב למדנו שהסכמים קואליציונים גוברים על צרכים של האזרחים. את ההסכמים הקואליציונים קיימו ככתבם וכלשונם, וכל הכספים הנקובים בהם יגיעו ליעדיהם. שוב- פוגעים בחלשים. על מס החברות למשל, מגינים בחירוף נפש.

והכי מצחיק- או עצוב- שהשכבות החלשות יצביעו ביבי בהמוניהם. כאילו שיש להם איזושהי תועלת מהמדיניות האולטרה קפיטליסטית שלו, שרומסת אותם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 8:58 pm 
Sophomore

חוזר בי. הייתה אינפלציה. אבל בטח לא בסדרי גודל שאנו חווים כעת.

אוריליאן, מאחר ואתה כבר פה. מה דעתך על ביטקוין? האם שמעת עליו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 9:05 pm 
מנהל פורום

חיפוש לא מקצועי במיוחד העלה שהיתה אינפלציה בשנת 1285. ואני מוכן להמר שבימי הביניים, כשהשליטים היו הרבה יותר טוטליים ונטולי הבנה כלכלית והפערים היו גדולים בהרבה, העניים סבלו מאינפלציה הרבה יותר ממה שהם סובלים היום.

אגב, פיתרון נוסח "נחליף את המטבע במשהו שימנע מאיתנו להדפיס כסף" היתה ההצעה של יורם ארידור לפיתרון בעיות האינפלציה (AKA תכנית הדולריזציה). לא משהו שסבל מתדמית מוצלחת במיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 9:09 pm 
Sophomore

itay2 כתב:
חוזר בי. הייתה אינפלציה. אבל בטח לא בסדרי גודל שאנו חווים כעת.

אוריליאן, מאחר ואתה כבר פה. מה דעתך על ביטקוין? האם שמעת עליו?

שמעתי על הפטנט הזה. יש הרבה כאלה- גם וירטואלים וגם ממשיים. אני לא משוכנע שזה יכול לעבוד בהיקפים לאומיים, קל וחומר גלובאליים, ומהרבה סיבות. כדי שאני אקבל ממך אמצעי תשלום, אני צריך להאמין שיש מאחוריו כח קנייה ממשי. את הגושפנקא הזו יכול להעניק- בעיני ההמונים, שמה לעשות הם צריכים להשתמש בכסף הזה, רק ממשל מרכזי. תוסיף לזה את ההתנגדות המובנית של הממסדים- אל תשכח שהמטבעות האלטרנטיביים הללו הם עבירה על החוק בכל העולם לדעתי (בארה"ב ובישראל בוודאות), ותבין שזה גימיק חביב, אבל לא הליך שיכול להוות אלטרנטיבה.

אני מאמין שמערכות הפיאט ילוו אותנו עד לקריסת המערכות הכוללת שהם טומנים בחובם. אני לא רואה את המערכות הקיימות מוותרות מרצונן- לטובת הכלל- על השיטה הרווחית הזו עבורן. הם יסחטו את השיטה עד תומה. תומה יהיה חדלות פרעון גלובאלית, סוג של פריש מיש עולמי, ופחות או יותר ריסטרט של הכלכלות בכלל והמערכות המוניטריות בפרט. מתי זה יקרה? אין לדעת, אבל לטעמי אנחנו כבר מעבר לנקודת האמצע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 29, 2012 9:15 pm 
Sophomore

ראובן כתב:
אגב, פיתרון נוסח "נחליף את המטבע במשהו שימנע מאיתנו להדפיס כסף" היתה ההצעה של יורם ארידור לפיתרון בעיות האינפלציה (AKA תכנית הדולריזציה). לא משהו שסבל מתדמית מוצלחת במיוחד.

הביטקוין עוד יותר הזוי מזה. אם הדולריזציה נסמכה על המטבע שהפד עומד מאחריו, הביטקוין דומה לזה שאתה ואני נחליט ש-100 אבנים קטנות שמצאנו בשדה הם הליך תשלום חוקי. למה? ככה!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 83 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה