סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 02, 2024 9:16 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' דצמבר 05, 2012 1:59 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
רעיון שחשבתי עליו:
פרסום התוצאות תוך כדי.
נגיד שההצבעה היא אלקטרונית, ובכל שעה מתפרסמת תמונת מצב של הקולות.
לכאורה הדבר עתיד לתת תוצאות יותר משקפות לרצון הציבור.
הרבה פעמים יוצא לבוחר לומר - אם הייתי יודע שהתוצאות יהיו X, הייתי מצביע Y.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 05, 2012 2:16 pm 
Junior

גם אם לא יפרסמו, הצבעה אלקטרונית (ברוב המקומות ולפחות במקומות הגדולים) תגרום שהתוצאות יגיעו מהר יותר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 05, 2012 2:27 pm 
Hall of Famer

זאת לא הנקודה.
הנקודה היא לתת למצביעים את האפשרות לדעת את תמונת המצב כשהם באים להצביע.
קרו הרבה תאונות שנבעו מחוסר ידע של המצביעים למשל הגמלאים בבחירות הלפני אחרונות או בגין שהודח מרשימת הליכוד.
אני מאמין שאם בחצי היום היו מסתמנות תוצאות, זה היה יכול להשפיע מאוד על התוצאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 05, 2012 4:28 pm 
Junior

אבימאל כתב:
זאת לא הנקודה.
הנקודה היא לתת למצביעים את האפשרות לדעת את תמונת המצב כשהם באים להצביע.
קרו הרבה תאונות שנבעו מחוסר ידע של המצביעים למשל הגמלאים בבחירות הלפני אחרונות או בגין שהודח מרשימת הליכוד.
אני מאמין שאם בחצי היום היו מסתמנות תוצאות, זה היה יכול להשפיע מאוד על התוצאות.

למה לתת כלי כזה? טבעם של אנשים להגרר אחרי הרוב ולא להיות עם דעה עצמית. מטרת הבחירות שכל אחד יצביע בצורה דמוקרטית למי שלדעתו מתאים.
מי שחושב שהגמלאים זה טוב, שיצביע להם
מי שחושב שבגין טוב, שיצביע לו, למה זה צריך להיות קשור למה ששאר עמישראל עושה??

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' דצמבר 05, 2012 4:29 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
שיטת הבחירות האידיאלית לטעמי היא משהו מג'נוני לחלוטין בעיני כל אחד שהסברתי לו אותה.

קודם כל, 80 מקומות בכנסת בבחירה איזורית-רובית, 40 בחירה ארצית. אבל זו רק ההתחלה.

מצביעים בפתק אחד בלבד שמכיל גם את שם המועמד האיזורי וגם את שם המפלגה שלו. קולות לא מתבזבזים - אם הצבעת למועמד שמפסיד באיזור שלו, הקול שלך מנותב ישירות לטובת המפלגה בבחירה הארצית.

רגע, לא גמרנו. כל מועמד שנבחר איזורית, מוצמדים לו עד סוף הקנדציה מספר הקולות האלו. כלומר אם בחרו בך 15401 איש, המספר הזה הוא "הכוח" שלך בכנסת. בהצבעות בכנסת עד סוף הקנדציה שלה לא סופרים ח"כים, אלא סופרים את הקולות שמוצמדים אליהם. פעם זה היה קשה לביצוע, היום באמצעות מחשב זה קלי קלות לעשות זאת אוטומאטית.

40 חברי הכנסת ה"ארציים" מתחלקים באופן יחסי למספר הקולות שהצטברו מהמפסידים בבחירות האיזוריות. כלומר, אם היו סה"כ מיליון קולות שהלכו למועמדים מפסידים, ומתוכם חצי מיליון היו מועמדים של הליכוד, הליכוד יקבל 20 חכים ברשימה הארצית. כל ח"כ יקבל מספר קולות לפי חלקו - כלומר בדוגמה הזו לכל ח"כ של הליכוד ברשימה הארצית יהיו 25000 קולות שמהווים את ה"כוח" שלו. שאריות בלתי ניתנות לחלוקה יוצמדו לראש הרשימה - כלומר אם לליכוד בדוגמה הזו יהיו 500,001 קולות שמנותבים לרשימה הארצית, לביבי ורק לו יהיו 25001 קולות של "כוח".

עכשיו לשינוי מסויים נוסף - לח"כ שנבחר בצורה איזורית מותר להתפצל או להחליף מפלגות במהלך הקדנציה, מאחר שהוא מחוייב לאזור שלו לפני כל מחוייבות מפלגתית. אם ח"כ כזה מחליט לפרוש שמורה לו הזכות למנות את ממשיכו עד לסיום הקדנציה (אלטרנטיבה אחרת - קיום בחירות מיוחדות באזור לבחירת ח"כ מחליף שיקבל אוטומאטית את אותו מספר "קולות כוח") לח"כ שנבחר במסגרת הרשימה הארצית אין את האפשרות להתפצל או להחליף מפלגות, הנאמנות שלו צריכה להיות למפלגה קודם. הוא יכול לפרוש, אבל המיקום והקולות שלו יעברו אוטומאטית למועמד הבא ברשימה הארצית. חברי הרשימה הארצית יכולים, ברוב של 51 אחוז מהקולות הכולל את ראש הרשימה, להדיח חבר "סורר" (שאינו מתפצל או מחליף מפלגות רשמית, אבל לא פועל לפי הקו המפלגתי) ולהעביר את הקולות שלו לבא בתור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה