סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' אוקטובר 02, 2024 1:27 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 33 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: מחדל מרתון תל אביב
הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 12:31 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4356809,00.html

הרוג ו12 פגועים קשה, באירוע שמנכ"ל איכילוב התריע מראש שלא צריך להתקיים ושאדון רון חולדאי אומר, כשההלם עוד טרי, שלא היה צריך לדחות בגלל ההכנות לביקור אובמה.

ואני שואל אתכם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: מחדל מרתון תל אביב
הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 1:03 pm 
Hall of Famer

אתה שואל ואני עונה - האחריות בראש ובראשונה היא של כל משתתף על הגוף של עצמו. לא קרס פה גשר של המכביה, לא נחתו צנחנים על צופים בקהל, לא נפל עמוד תאורה לא בטיחותי על קצינת צה"ל, או משהו מהסוג הזה. כולה שמש.
בוא נסדר את ה"עובדות" במקום:
1. "95%" מהמשתתפים (ואולי אפילו יותר) הם לא מקצוענים אלא אנשים רגילים שבאו לרוץ בשביל לרוץ, ולא בשביל לנצח במירוץ.
2. לא זכור לי שראיתי מקצוען מת או נפצע קשה בעקבות מכת שמש. המקצוענים לרוב יודעים לפרוש ברגע שהם מרגישים לא טוב, וזה לא משהו נדיר בריצות/הליכות למרחקים ארוכים.
3. אין לי ספק שמתוך אותם "95%", יש אחוז לא מבוטל של אנשים שלקחו החלטה לרוץ היום על אף שהם לא התאמנו בהתאם / לא רגילים בכלל לרוץ בתנאי מזג אוויר כאלו.
4. אין לי ספק שמתוך אותם "95%", יש אחוז מסוים של אנשים עם בעיות בריאותיות מסוימות שאולי ריצה של 21 ק"מ בחום של 30 מעלות היא לא הדבר הכי טוב בשבילם.
3. מבחינתי, האחריות של עיריית תל אביב / מארגני התחרות היא להתריע כמה שאפשר על סכנות מזג האוויר, ולנסות להקטין את הסכנות הללו, בין אם ע"י בקבוקי שתייה / מגבות / ציליות וכו'. המארגנים לא אחראיים על זה שאנשים נוטלים סיכון על החיים של עצמם, הם לא מחייבים אף אחד לרוץ, ותאמין לי שהם לא יעשו את המכה אם משתתף ששילם 200-300 שקל דמי השתתפות יחליט שהוא לא רץ.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 2:04 pm 
Sophomore

בתור אחד שהוא מקצוען בתחום ריצות הארוכות ובעל שאיפות אולימפיות ועם קצת ניסיון....זו דעתי על מה שארע היום:

אני אולי אכעיס פה כמה אנשים אבל זה מה שאני חושב.
בתור אחד שעבר מירוץ או שניים הארגון היום היה למופת וכל הפצועים זו חוסר אחריות של הרץ בלבד.
דחיית המרתון לשבוע הבא - טובה מאוד
הקדמת המירוצים היום החל מהשעה 6 ועד 7 ורבע - הייתה טובה
עד השעה 7 וחצי - 8 החום היה סביל.
היה חלוקת מים לפני המירוץ, במהלכו וגם לאחריו בכמויות. חילקו כובעים (אני רצתי עם כובע)
ובתור מישהו שכבר חווה שבוע שעבר (מירוץ כפר סבא) ארגון בזיוני כשהם עשו מירוץ ב9:45, אני יכול לומר שזו אשמת הרץ בלבד בכך שהוא כנראה רץ פעם ראשונה, לא שתה מים וכנראה ניסה לרוץ מעבר ליכולתו.

בנימה זאת, החלמה מהירה לנפגעים

*זה שחולדאי מקשר את ביקור אובמה...זה כי הוא אידיוט אבל זה לא שייך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 2:08 pm 
Junior

סביר שאני יותר שמרני ממך, תותח, אבל היות וחלק נכבד מהרצים אינם רצים מהוקצעים.
מארגני התחרות היו חייבים לשמור עליהם מעצמם. פשוט כך.
הם אינם מהוקצעים, הם מורכבים מצעירים ומבוגרים, מאנשים שירדו במשקלם ומנסים לכבוש פסגות שלא חלמו עליהם.
הם לא יכולים לדעת ולזהות מתי קשה להם כי קשה להם ומתי זה עובר את החוט הדק שהופך להיות מסוכן והקושי זו קריאת האזעקה של הגוף לפני שיקרה אסון.

אבל עם זאת אני רוצה להוסיף כי באומנם החפיפניקיות שבה אנשים בקושי מתכוננים ומכינים את הגוף שלהם לריצה כזו או מתחילים לרוץ גם כשהם חולים או לא מרגישים טוב, קשה להאשים רק מקור אחד.

נערך לאחרונה על ידי יואב בתאריך ו' מרץ 15, 2013 2:26 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 2:09 pm 
Junior

תמונה

(רוטר)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 2:24 pm 
Hall of Famer

מסכים עם רוב אלו שמעליי. האחריות היא ברוב רובה אחריות הרץ. כמו שאני מכיר את עצמי, לו הייתי רץ שם הייתי מתייאש אחרי בערך רבע שעה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 3:55 pm 
Hall of Famer

האחריות היא על הרץ כשהוא יוצא לריצה "פרטית" להנאתו. בתור אחד שעשה כמה וכמה ריצות למרחקים ארוכים בשעות הצהריים של אוגוסט, אני בטח לא מצפה שמישהו ייקח אחריות למקרה שהייתי מתמוטט. זה לגמרי עליי. אבל מרתון תל אביב הוא אירוע בארגון ובחסות העירייה, וככזה אמצעי הבטיחות צריכים להיות מקסימליים ברמה שבה אין שום ספק שאם מישהו התמוטט-זה רק בגלל שהוא לא היה בכושר סביר. לא משחקים בדברים כאלה, ובגלל זה אחד כמו ד"ר אבי מויאל-לשעבר רמ"ח כושר בצה"ל שהיה אחראי בחייו על כמה וכמה אימונים בתנאי סיכון-אומר שהוא "מתהפך מכעס" על ההחלטה לקיים את המירוץ. אבל ד"ש לאובמה, כן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 4:07 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ואתה יודע שהם באמת לא היו אנשים בלי כושר סביר? כי מאנשים שרצו מרתון או שניים בחיים שלהם (וגם מאחד שכותב פה ורץ הרבה) שמעתי שכזו דרגה של מוכנות הם לא ראו אף פעם, כמויות מים וכו'. יכול להיות שבאמת אלה שהתמוטטו לא היו בכושר סביר? או שאתה יודע שזה לא המצב?
Having Said That, תרחיש של השתתפות רצים בכושר לא סביר הוא תרחיש הגיוני שקורה בכל מירוץ עממי. זה בטח לא צריך לבוא כהפתעה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 6:35 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
ואתה יודע שהם באמת לא היו אנשים בלי כושר סביר? כי מאנשים שרצו מרתון או שניים בחיים שלהם (וגם מאחד שכותב פה ורץ הרבה) שמעתי שכזו דרגה של מוכנות הם לא ראו אף פעם, כמויות מים וכו'. יכול להיות שבאמת אלה שהתמוטטו לא היו בכושר סביר? או שאתה יודע שזה לא המצב?
Having Said That, תרחיש של השתתפות רצים בכושר לא סביר הוא תרחיש הגיוני שקורה בכל מירוץ עממי. זה בטח לא צריך לבוא כהפתעה.

כל מה שכתבת נכון מאד, והיא הנותנת. עם כל המוכנות, ועם הידיעה שיהיו אנשים בכושר לא סביר, במירוץ הזה מת בנאדם ותריסר הגיעו למצב קשה וזה דבר שלא קרה במירוץ הזה או במירוצים עממיים אחרים בישראל בדרך כלל. ההסבר היחיד לזה הוא שהיו תנאי מזג אוויר שלא התאימו לקיום מירוץ עממי בהיקף כזה, שוב-עם כל המוכנות. על זה בדיוק מדברים כשמדברים עכשיו על מחדל. לא על הארגון, אלא על מה פשוט לא עושים וזה לארגן מירוץ בסדר הגודל הזה בחום שאמור להגיע ל30 מעלות ויותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 6:45 pm 
Junior

אולי מי שהיה שם יוכל לספר קצת יותר לעומק. ממה שאני הבנתי -
עמדת השתייה הראשונה הייתה רק לאחר 4.5 ק"מ שחלקם אף היו בעלייה.
האנשים שהיו לחוצים למים הסתערו על העמדה ושם היו רק בקבוקים גדולים(?).
בגלל הטירוף על העמדה שם היה קטע זמן לא מבוטל שלא היו בה מים לרצים אחרים,
הרצים הבינו את הקטע ופשוט לקחו איתם בקבוק מהעמדה הבאה וגם בה הייתה בעיה כלשהי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 6:59 pm 
Sophomore

כפי שציינתי קודם, מים היו בשפע לכל אורך המסלול.
כל 2-3 ק"מ. ממש לא אחרי 4.5 ק"מ.
היו עמדות התזה (לפחות 1) שהתיזו עליך מים.

חוסר ניסיון של רצים חובבנים זאת הסיבה כאן ושום דבר אחר.
אחרי שאני ציינתי זאת מוקדם יותר היום, יש לכך גם גיבוי על ידי המאמן הקודם שלי גיזאצ'ו באתר וואלה
לאחר מכן גם המאושפזים מאששים זאת שהם אלה שלא היו מוכנים כראוי ולא המארגנים.

מה שנקרא תסמונת "המירוץ הראשון שלי....אני גדול אני חזק יותר מסופרמן" הייתי בסרט הזה כשהייתי במקום הזה פעם.

כיום אני אצן מקצוען.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 7:35 pm 
Sophomore

גם אני חושב שהפציעות הן של אנשים שלקחו על עצמם דברים גדולים מדיי ולא התכוננו בהתאם- לא בהכרח פיסית, אלא גם תפיסתית. לשתות הרבה (זה דבר שמתחיל כבר יום קודם), לבוא מוגן או להישמר ולרוץ בצל.

אני רצתי 10 כשאני כמעט לא בכושר. אני דיי מרוצה שעמדתי בזה ולא הפסקתי או עצרתי באמצע, ובכל מקרה אין לי מילה רעה להגיד על הארגון באספקט של המים (כן יש לי על הנגישות למקום למי שאין לו רכב פרטי הואיל ופשוט כל האוטובוסים בעיר עד 10 בבוקר הגיעו בת"א רק לתחנה מרכזית או לתחנת רכבת ולא מעבר).

התחנות שחילקו מים היו במרחקים ממש סבירים אחת מהשניה (אלה אותן תחנות ל-10 קילומטר ולחצי מרתון). אנחנו מדברים על תחנות ארוכות מאוד עם הרבה מאוד פעילים שברוב המקרים חילקו בקבוקים ולא רק מים בכוסות. מי שרצה לשתות בלי לעצור את הריצה שלו יכול היה לעשות את זה בכיף בלי שום בעיות ובלי להתעכב. התחנה הראשונה הייתה אחרי קצת יותר מ-3.5 ק"מ (3.7 אם לדייק) ובמירוץ הזה היו עוד שתי תחנות - סביר לחלוטין בעיניי.

קצת עיצבן אותי לקום ב-5.5 למירוץ אבל בהתחשב בנסיבות זה היה צעד מוצדק ובסה"כ אני חושב שהיה ארגון מצוין.

זאת הרשימה של התחנות למי שתהה.

תחנות הרענון בחצי המרתון
מרחק צד הגשה הגשה תוספת בתחנה
1 רוטשילד, סוף השדרה 3.7 מימין בקבוקים וכוסות
2 תרס"ט - ליד הבימה 6.3 משמאל בקבוקים וכוסות
3 אלנבי - אחרי בן-יהודה 8.7 מימין בקבוקים וכוסות
4 דיזנגוף דרומה מהתערוכה 12.1 מימין כוסות
5 גשר תערוכה / רוקח 17.3 מימין כוסות
6 אבן גבירול מזרח, צפונה מבלוך 14.5 מימין בקבוקים וכוסות משקה איזוטוני
7 הרברט סמואל / פרישמן 19.3 משמאל כוסות
8 גמר 21.1 טורים בקבוקים

תחנות הרענון בעשר ק"מ
מרחק צד הגשה הגשה
1 רוטשילד, סוף השדרה 3.7 מימין בקבוקים וכוסות
2 תרס"ט - ליד הבימה 6.3 משמאל בקבוקים וכוסות
3 אלנבי - אחרי בן-יהודה 8.7 מימין בקבוקים וכוסות
4 גמר 10.0 טורים בקבוקים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 7:55 pm 
Hall of Famer

nadav_hacohen כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

כל מה שכתבת נכון מאד, והיא הנותנת. עם כל המוכנות, ועם הידיעה שיהיו אנשים בכושר לא סביר, במירוץ הזה מת בנאדם ותריסר הגיעו למצב קשה וזה דבר שלא קרה במירוץ הזה או במירוצים עממיים אחרים בישראל בדרך כלל. ההסבר היחיד לזה הוא שהיו תנאי מזג אוויר שלא התאימו לקיום מירוץ עממי בהיקף כזה, שוב-עם כל המוכנות. על זה בדיוק מדברים כשמדברים עכשיו על מחדל. לא על הארגון, אלא על מה פשוט לא עושים וזה לארגן מירוץ בסדר הגודל הזה בחום שאמור להגיע ל30 מעלות ויותר.

זה סותר את מה שכתבת קודם. כתבת שהכוונה היא להגיע לזה שהסיבה היחידה שאנשים יתמוטטו - זה בגלל שהם בכושר לא סביר. זה בדיוק מה שכתבת.
ממה שאני מתרשם, זה בדיוק מה שקרה. הארגון היה מוכן לחלוטין ומעל ומעבר מבחינת תחנות רענון וכו'. הרצים שנפגעו, לפחות ממה שקראתי, הודו שהם לא הכינו את עצמם, לא מבחינת החום אלא הכנה רגילה של מרוץ ארוך (למשל אחד שקפץ ישר מ-10 ק"מ לחצי מרתון בלי שום הכנה מוקדמת). הרץ שמת (וזה לא בעניין מה שאמרת, פשוט ניסו לעורר את הרושם שהוא היה לגמרי מוכן ובכושר)- יש איזה קרוב משפחה אלמוני שאומר "הבנתי שהוא שמר על כושר ורץ ריצות ארוכות", כבר מהמילה "הבנתי" אפשר להבין שהוא לא כזה קרוב ולא באמת יודע, סיפרו לו והוא שמע. וגם לא ברור מה זה "ריצות ארוכות". 10 ק"מ זה ארוך? בעיני כמה אנשים בהחלט כן. האם זה הכנה מספקת? ע"ע ההוא שקפץ מ-10 ק"מ לחצי מרתון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 8:36 pm 
Sophomore

מסכים עם ראי בכל מילה.
זה עניין של ניסיון.
פה נכנסים לשאלה מה זה מספק? מה הופך אותך לרץ חצי מרתון?
רצת פעם 12 ק"מ באימון וחשבת שזהו אתה גיבור ומוכן?

הארגון היה מצוין היום זאת האמת.
המאושפזים הודו בטעותם מבחינת רמת המוכנות שלהם.

עם זאת, להבא יש לשקול לעשות את האירוע הזה בחודשים מוקדמים יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 8:42 pm 
Hall of Famer

מרץ דווקא הוא חודש פחות מועד לשרב מאשר אפריל ומאי.

Sent from my GT-I9000 using Forum Runner

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 8:57 pm 
Hall of Famer

נערך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 9:57 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
nadav_hacohen כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

זה סותר את מה שכתבת קודם. כתבת שהכוונה היא להגיע לזה שהסיבה היחידה שאנשים יתמוטטו - זה בגלל שהם בכושר לא סביר. זה בדיוק מה שכתבת.
ממה שאני מתרשם, זה בדיוק מה שקרה. הארגון היה מוכן לחלוטין ומעל ומעבר מבחינת תחנות רענון וכו'. הרצים שנפגעו, לפחות ממה שקראתי, הודו שהם לא הכינו את עצמם, לא מבחינת החום אלא הכנה רגילה של מרוץ ארוך (למשל אחד שקפץ ישר מ-10 ק"מ לחצי מרתון בלי שום הכנה מוקדמת). הרץ שמת (וזה לא בעניין מה שאמרת, פשוט ניסו לעורר את הרושם שהוא היה לגמרי מוכן ובכושר)- יש איזה קרוב משפחה אלמוני שאומר "הבנתי שהוא שמר על כושר ורץ ריצות ארוכות", כבר מהמילה "הבנתי" אפשר להבין שהוא לא כזה קרוב ולא באמת יודע, סיפרו לו והוא שמע. וגם לא ברור מה זה "ריצות ארוכות". 10 ק"מ זה ארוך? בעיני כמה אנשים בהחלט כן. האם זה הכנה מספקת? ע"ע ההוא שקפץ מ-10 ק"מ לחצי מרתון.

זה לא סותר שום דבר. נכון, כתבתי שאם כבר אנשים מתמוטטים אז זה רק כושר לא סביר, זה כמובן לא סותר לשנייה את העובדה ש30 מעלות חום יאיצו ויחישו את ההתמוטטות של אותם בעלי כושר לא סביר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 10:54 pm 
Sophomore

אבל נדב
בדיוק מהסיבה הזאת כל המקצים הוקדמו. רצי חצי המרתון רצו במזג אוויר אידיאלי לפי התחזית שהביא פה גינות. שים לב ללו"ז ההזנקה:

לו"ז זינוקים ומיקום זינוק וגמר

5:35 רולרבליידס ואופני יד
5:45 חצי מרתון - מקצה 1
6:00 חצי מרתון - מקצה 2
6:45 10 ק"מ - מקצה 1
7:00 10 ק"מ - מקצה 2
7:15 10 ק"מ - מקצה 3
8:15 מיני מרתון ילדים
8:40 מרוץ הידידות – 4.2 ק"מ

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 11:21 pm 
Hall of Famer

לא אידאלי ולא נעליים. 26 מעלות ב6 בבוקר זה חם מאד, ובדרך כלל אצל רצים חובבנים ריצה של חצי מרתון לוקחת באיזור השעתיים אם לא יותר. כלומר שהם מסיימים את הריצה המתישה בחום של 30 מעלות, לגמרי לא אידאלי.

בכל מקרה, העובדה היא שבישראל מתקיימים מירוצים חובבניים ועממיים רבים, ואין כזאת ערימת נפגעים. זה אומר דרשני ברור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 11:24 pm 
Junior

לגמרי.
הרי בסוף עומדים במבחן התוצאה ופה הוא עגום למדי.
מרוץ המוגדר כ"עממי" לא אמור להגמר עם כל-כך הרבה פצועים וזירה שנראית כאילו זה פיגוע.
איך אפשר לקרוא לתנאים שגרמו לדבר כזה אידאליים? אלא אם הטענה היא שבריצה הזו נכחו יותר טיפשים ויותר חובבנים מהרגיל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 11:39 pm 
Sophomore

יש הבדל אחד בולט האמת....
במרתון ת"א יש עשרות אלפי רצים שמותכם למעלה מחצי הם חובבים.
להבדיל ממירוץ עממי קטן עד בינוני (רמת השרון, אייל, כפ"ס נס ציונה ואחרים) שבו יש עד 1000 רצים ומתוכם לכל היותר שליש הם חובבים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 15, 2013 11:44 pm 
Hall of Famer

yanivmus כתב:
יש הבדל אחד בולט האמת....
במרתון ת"א יש עשרות אלפי רצים שמותכם למעלה מחצי הם חובבים.
להבדיל ממירוץ עממי קטן עד בינוני (רמת השרון, אייל, כפ"ס נס ציונה ואחרים) שבו יש עד 1000 רצים ומתוכם לכל היותר שליש הם חובבים

ולכן אני אומר שדווקא אם מדובר במירוץ הכי גדול בארץ, מירוץ שעיריית תל אביב משקיעה המון בשיווק שלו וברור שמגיעים אליו גם אנשים שהם פחות חזקים (אע"פ שלפי הפרופיל של הנפטר הוא היה בכושר טוב ואף אחד לא יכול לטעון פה כרגע שכל הנפגעים היו בעלי כושר לא מספק)-הזהירות צריכה להיות כפולה ומכופלת. או שידאגו לסינון בריאותי מינימלי (אישור מאמץ כלשהו מרופא, למשל), או שאם לא דואגים-שלא ינסו בכלל להגיע לאיזור הדמדומים של 30 מעלות. לשווק כזה מירוץ בכזו אגרסיביות וללא סינון מצד אחד ומצד שני לבוא ולהגיד "אין לנו חלק בזה, כל אחד אחראי לעצמו" זו התקרנפות במיטבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 16, 2013 12:01 am 
Hall of Famer

באמת מעניין אותי לשמוע מה הפרופיל של הנפטר ומה אתה יודע עליו. כתבתי קודם מה קראתי על הפרופיל שלו וכתבתי שזה לא כוון אליך, אבל מאחר ואתה מציין את זה עכשיו בשמך זה כן מופנה אליך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 16, 2013 12:53 am 
Sophomore

לא יודע אם הופנה אליי אבל קצת נברתי במידע.... וכמו שחשבתי....
החברים שלו יכולים לספר סיפורים עד מחר שהבחור היה בכושר והוא רץ "מקצועי".

בפועל....עבור מיכאל מיכאלביץ זה היה מירוץ ראשון במסגרת תחרותית כלשהי, על אחת כמה וכמה ריצת 21 ק"מ במסגרת תחרותית. דהיינו הוא לא התנסה אף פעם בריצת 10 לפני כן .

את הריצה היום הוא סיים ב2:00 ו-44 שניות. זה זמן מכובד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 16, 2013 1:07 am 
Freshman

אני נוטה להסכים כאן עם נדב.
מדובר במירוץ אשר במהותו הוא עממי ולא רק מקצועי, כך שלהאשים רצים בו בחוסר מקצועיות זה אבסורד.
אני חושב שבאירוע כזה האינטרס אשר אמור לעמוד לנגד עיניהם של המארגנים לפני הכל - הוא דאגה לשלומם של הרצים.
אני חושב גם שבאירוע הזה זה לא עמד בראש מעיניהם ואני מקווה שהם ישלמו על כך.
כרגע קצת קשה לי להאמין שבאחריות פלילית, אך לפחות בנזיקית.

ומפאת חוסר רצון להגיב פעמים נוספות אענה מראש - דאגה גבוהה יותר לשלומם של הרצים, יכולה היתה להיות מאופיינת באזהרתם של אלו אשר אינם מורגלים בריצות כאלו כי לא מומלץ לנסות זאת אם אינם בטוחים בכך. אפשרות זאת היתה מצמצמת קצת את פערי המידע בין הצדדים.
זאת מעבר לאפשרות הברורה של דחיית המרתון כולו בשבוע.

אגב, הדברים של יניבימוס אשר לכאורה אמורים להגן על המארגנים, ממחישים את הבעיה במלואה לטעמי.
זה טוב ויפה שרצים מקצועיים יודעים להתמודד נפלא עם הדברים האלו, ושאלו שנפצעו הודו שלא היו רצים מקצועיים.
אבל כשהעירייה מעודדת רצים לא מקצועיים להשתתף (הפיכתו של העניין לאירוע לכל המשפחה, המקצים השונים והמקוצרים), היא צריכה לקחת בחשבון שהם ידעו להתמודד טוב פחות עם בעיות בריאותיות, לא כל שכן בכלל לזהותן.
כמוה גם התגובה של פאנוש - העובדה שרצת עשרה קילומטר בלי להיות בכושר, מלמדת כי כנראה היו עוד לא מעטים כמוך.
זה שאתה השכלת להתכונן לאירוע בצורה נבונה, לא אומרת כי למארגנים לא היתה אחריות לגרום לכל המשתתפים לעשות כן, ולוודא כי עשו כן.
אני לא חושב שסימון בעת ההרשמה באתר כי אני התאמנתי בריצה, אני בריא ונבדקתי ע"י רופא ולכן לא אתבע אתכם נזיקית, זוהי בדיקה ראויה. אבל אני מניח שבית משפט עוד יכריע בנושא.
(גם נחמד שאני יכול להירשם למרתון 2014 ולהצהיר מעכשיו על הכושר שיהיה לי אז. נחמד כמעט כמו הגועל מכך שאתר המרתון לא מצא לנכון לציין את מותו של האיש איפשהו באתר. זה פשוט לא מצטלם כל כך טוב.)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 33 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 4 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה