סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' אוקטובר 08, 2024 1:19 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 58 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: אפיפיור. נשים.
הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 12:24 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
משהו שנשלח אלי וזעזע אותי:
ציטוט:
זווית אחת:
צוערים דתיים בקק"צ מבקשים לצאת מהאולם כדי לא לשמוע שירת נשים, מודחים ואז מושמצים בתקשורת (על אף שמדובר בלוחמים מצטיינים מיחידות עילית).
חרדים מוציאים נשים מפרסומות ומעלוני פרסום - כל מהדורות החדשות נפתחות עם זה, מסבירנים ומסבירניות מטעמם מסבירים למה זה טוב/לא טוב, התבטאויות בנוסח- פרימיטיביים, מדירי נשים וכו'.

זווית שנייה:
ביקור האפיפיור. שום אישה לא נכללת בביקור. משתדלים להזיז כל אישה מהפריים של פרנציסקוס הנחמד. בביקור בהר הרצל, באופן לא מתוכנן וכתגובה לתפילתו מול גדר ההפרדה מבקש נתניהו מהאורח להתפלל באנדרטה לנפגעי טרור. בצילום נראית אישה שישר נעלמת משביל הגישה לאנדרטה. הכתב ממהר להתנצל ולהסביר שמדובר במתאמת הביקור מטעם משרד החוץ ולא ב"סתם אישה". באולפן יושבות פרופסוריות ואף אחת מהן לא פוצה פה. לכולם זה נראה טבעי.

שתי זוויות, כיפה אחת, התייחסות שונה.
מאז ימי בית שמש לא ראיתי הדרת נשים בטלויזייה כמו במהלך ביקור האפיפיור.
הבהרה: לא אומר שזה בסדר וזה בסדר, אבל שימו לב איך מצד אחד מכבדים, מבינים, לא רוצים לפגוע באמונה, ומהצד השני - ציבור שלם עומד לבית דין שדה.
כנראה הכל תלוי בצבע הכיפה.

כמובן ש"הוד מעלתו" משנה את הסיפור, אבל איך אין הדרת הנשים לא העלתה תמיהה קטנה הפעם בתקשורת?
מעיפים כל אישה מהרדיוס של הבן אדם-והקטע שזה נראה לכולם מאוד טבעי, שלא כמו במקרים תוצרת בית שמבקשים הרבה פחות: סה"כ שבטקס צבאי לא יכריחו אותם לשמוע אישה שרה, ולהכחיד מאזור מגוריהם עלונים/פרסומות עם נשים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: אפיפיור. נשים.
הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 1:46 am 
Hall of Famer

האפיפיור זו דמות שמעוררת הרבה פרדוקסים. משהו חשוב מאד בעיניי, למשל, שלא זוכה למספיק תהודה זו העובדה שאפיפיורים בעידן המודרני נוהגים לקרוא לאי-שימוש בקונדום, דבר שיש לו תוצאות בריאותיות הרסניות בחלקים נרחבים בעולם ובעיקר באפריקה.

ברור שזה מקרה קלאסי של נבילה וטריפה, ושרץ אחד לא מכשיר את האחר. כמו שאמר ליבוביץ' (באירוניה כמובן): "צריך להתרגל לרעיון המהפכני שהאשה היא גם כן אדם". ההקצנה המטופשת, האכזרית ונטולת ההגיון של יציאה ממקום של שמיעת נשים שרות או המנעות מלחיצת יד או מחיקתן מתמונות בעתונים (ואני לא מדבר על פרסומות, בזה זכותו של כל ציבור להחליט איך הוא רוצה לפרסם. אני מדבר על תמונות אקטואליה) היא שום דבר מעבר לביזוי אנוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 2:08 am 
Junior

זה באמת "זיעזע" אותך? כאילו, ראית כבר את רצח משפחת פוגל, אולי אפילו את ההתנתקות, את התיקו 1-1 עם אוסטריה - וזה זיעזע אותך?

בכל מקרה, האפיפיור הוא אורח בכיר שנמצא פה ליממה אחת פעם בכמה שנים. ישראל לא צריכה לחנך את האפיפיור כי הוא לא אזרח שלה. הביקור שלו מוכתב ע"י התנאים שהכנסיה הקתולית מציבה.
אם הוא היה נמצא קבוע בישראל, אזרח ישראלי או חלק מהותי מהחיים פה (נניח מחזיק פה נציגות פעילה וחשובה) היה מקום להתלונן על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 4:05 am 
Sophomore

האפיפיור לא מעניין אותי. אך מי אתם שתקבעו עבור החרדים האם הם יהיו נוכחים בטקס הכולל שירת נשים, באופן המנוגד לעקרונות הדתיים שלהם. זו יותר מזכותם המלאה להימנע מטקסים כנ"ל, ללחוץ ידה של אישה וכיו"ב. מה עם חופש הביטוי וחופש הדת שלהם? אמנם מדובר בצבא, אבל במסגרת שיקול האינטרסים הרי שלא מדובר בהתנגשות בין שני עצמים בלתי ניתנים להזזה, ומבין שני הצדדים אני משוכנע שהצבא הוא זה שצריך לעשות אחורה פנה בנושא זה, כיוון שזה גם האינטרס שלו למשוך אליו לוחמים טובים ולא להדירם מהרעיון להתגייס בשל קשקושי ביצים.
באמת, יש לנו כ"כ מעט בעיות המדינה שאנו ניטפל דווקא לנושא השולי (סופר דופר שולי, לא מבזה ולא בטיח) הזה שעוסק באמונתו האישית של בנאדם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 7:02 am 
Hall of Famer

זה פשוט לא נכון, עובדות פשוטות, שדאגו עבורו לסביבה נקייה מנשים. הוא לחץ את ידה של רחל עזריה, ונישק יד של איזו ניצולת שואה - ואני בטוח שהיו עוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 8:08 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
אורן, תודה. הסיפור נשמע כל כך בלתי סביר מלכתחילה שהדבר הראשון שרציתי לשאול זה אם העובדות נכונות לפני שמתחיליםלהתפלסף. אבל העיקר שאפשר להזדעזע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 8:38 am 
Junior

nadav_hacohen כתב:
ברור שזה מקרה קלאסי של נבילה וטריפה, ושרץ אחד לא מכשיר את האחר. כמו שאמר ליבוביץ' (באירוניה כמובן): "צריך להתרגל לרעיון המהפכני שהאשה היא גם כן אדם". ההקצנה המטופשת, האכזרית ונטולת ההגיון של יציאה ממקום של שמיעת נשים שרות או המנעות מלחיצת יד או מחיקתן מתמונות בעתונים (ואני לא מדבר על פרסומות, בזה זכותו של כל ציבור להחליט איך הוא רוצה לפרסם. אני מדבר על תמונות אקטואליה) היא שום דבר מעבר לביזוי אנוש.

בדיוק. רק הפוך. היהדות היא זו שמנסה בפסיקותיה למנוע ביזוי אנוש של הנשים. ללא היהדות, הביזוי אנוש נמצא במקומות בהם האישה מככבת בעלונים, תמונות, שלטי חוצות. זה ביזוי אנוש. וזה זוועה, רואים את זה בכל מקום, וגם שירת נשים, כשבאה בצורה מסוימת היא ביזוי אנוש. היהדות גודרת גדרים, כאלה הניתנים להגדרה, כי הדרך להתגלגל לאותו ביזוו אנוש היא מאוד קצרה.
היהדות מקדשת את האישה ולכן מונעת לגעת, לשמוע שירה, ולהנות מיופיה. חוץ מאישתו, ומשפחה קרובה .

בנוגע לאפיפיור-מעניין. אבדוק את זה בערב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 8:40 am 
Junior

ביד ושם היו די והותר נשים סביבו, והוא לחץ יד לכולן, ונשק כאמור לידיהן של ניצולות השואה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 8:42 am 
Hall of Famer

נו באמת. תגיד את זה לאדמו״ר מגור או לגמרא שקוראת לאישה שפחה.
ואף אחד לא ביקש מאף דת ל״קדש את האישה״ בדיוק כמו שלא צריך ל״קדש את הגבר״. זו וזה הם בני אדם וזהו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 8:45 am 
Junior

ובכלל, שמקשיבים לאיש רואים כמה הוא אדם מתון, לבבי, נעים הליכות, צנוע, לא שוכח מאיפה בא.

הלוואי עלינו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 8:48 am 
Hall of Famer

לא, כי אין אף רבנים כאלו (גרוסמן, פירר ועוד רבים וטובים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 8:59 am 
Junior

נורטון כתב:

מדובר על מנהיג הנוצרים הקתוליים...תשווה אותו לכל הבאבות והבני 100, אלה שמטיפים להתבדלות, הדרת נשים וכו'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 9:02 am 
Junior

הדרת נשים זה מושג שנמצא רק במוח החילוני.
נורטון כתב:
נו באמת. תגיד את זה לאדמו״ר מגור או לגמרא שקוראת לאישה שפחה.
ואף אחד לא ביקש מאף דת ל״קדש את האישה״ בדיוק כמו שלא צריך ל״קדש את הגבר״. זו וזה הם בני אדם וזהו

בקשות פרטיות של בודדים לא משפיעות על ההלכה. וגם, בטבעו הגבר נמשך לאישה ולכן הוצבו לו גדרים מסוימים (שמיעה, הנאה, נגיעה). גם לאישה אגב יש גדרים ביחס לגבר (בין השאר גם נגיעה והנאה בקונסטלציה מסוימת). שניהם בני אדם והכל טוב.
ברור לך שכל בוקר האישה מברכת ברוך שלא עשני שפחה? והגבר-שלא עשני עבד. הסבירות שהגמרא קוראת לאישה שפחה זהה לסבירות שהיא קוראת לגבר יהודי עבד. אפשרי. סוגיות מתגלגלות. אולי. נו אז?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 9:08 am 
Hall of Famer

לאומית כתב:
נורטון כתב:

מדובר על מנהיג הנוצרים הקתוליים...תשווה אותו לכל הבאבות והבני 100, אלה שמטיפים להתבדלות, הדרת נשים וכו'.

ר׳ שלמה זלמן אויערבך המנוח וככל שאני מבין גם הרב שטיינמן היום הם ״מענטשים״ לגמרי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 9:11 am 
Hall of Famer

עוד מובא במסכת סנהדרין לט. אמר לו כופר לרבן גמליאל: אלוהיכם גנב הוא מכיוון שלקח צלע מהאיש ויצר ממנו אישה. על קיטור זה של הכופר ענתה בתו של רבן גמליאל, אמרה לו לכופר שיזמין לה שופט דחוף אמר לה מדוע? אמרה לו: בא אלינו בלילה גנב לקח את הסל של כסף והכניס במקום זה זהב. אמר לה כופר לבתו של ר"ג: הלואי יבוא אלינו כל יום גנב כזה. אמרה לו: מה אם כן אתה משתומם? הקב"ה לקח צלע מהאדם ונתן לו שפחה שתשמש לפניו. אמר לה הכופר: כוונתי שהקב"ה יכל לקחת את הצלע כאשר אדם הראשון היה ער מדוע "ויפל ה' אלוקים תרדמה על האדם וישן ויקח אחת מצלעותיו"? לקחה בתו של ר"ג חלק חי של בהמה וצלתה לנגד עיניו, אמרה לו אכל מזה, אמר לה מאוסה היא בעיני, אמרה לו כן גם באדם הראשון אם היה השם יתברך לוקח אחת מצלעותיו בפניו היתה האישה מאוסה בעיניו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 9:24 am 
Sophomore

ואת זה אמרה אישה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 9:26 am 
Hall of Famer

אז? חינכו אותה היטב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 9:28 am 
Junior

נורטון, אני מרגיש מולך כמו תסמונת המומר הקלאסי, אני צריך להסביר קטעים שהוצאה מההקשר היא מילה עדינה למה שעשית כאן, והכל כביכול אתה "מכיר" מעברך את חכמת ישראל הקוראת לנשים שפחות/לגויים חמורים, מחק את המיותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 9:52 am 
Junior

עזוב את זה שכל בר דעת מבין שביתו של רבן גמליאל הסבירה לאותו אדם את הרעיון הבסיסי שהיא לא מכירה אדם שהיה מסרב ש"יגנבו" לו עצם קטנה אם התוצאה תהיה אשה, כלומר, באותו מובן שנלקח ממנו משהו, אותו דבר חזר אליו עשרת מונים.

אבל העובדה שדת שעקרונותיה החשובים ביותר רואים באישה סמל לתאווה ותמצית הרוע בעולם, והאידיאל העליון הוא להתנזר מהן באופן מוחלט, זוכה לגיבוי וליקוק אינסופי במדינתנו, או העובדה שמשתמש מסוים כאן מאדיר את ה"צניעות" של אדם החולש על מנגנון מפלצתי של כח אינסופי שמרוכז עבור דת והשלטת כוחה בעולם, שכובלת את היחיד לאותו מנגנון הכח באמצעות חיוב המחילה המסואב המרוכז אצל אותם בעלי כח, ואחרי כל אותם פרשיות אונס ופדופיליה כל כך חמורות, כל זאת לעומת הרבנים ה"חמדניים והרהבתנים", כן, אלו החיים בדירות 2 חדרים מקולפות.
היי אבל יש באבות, יודעים מה? תופעת הבאבות ביהדות, שכל בר דעת יודע שעיקר מעמדם וכוחם הוא דווקא אצל החילונים, וכי הם מוקצים מחמת מיאוס אצל שומרי המצוות, הם פשוט בבואה זעירה של הנצרות.

היהדות איכס, תחי הנצרות.

נערך לאחרונה על ידי גינות מיכאל בתאריך ג' מאי 27, 2014 9:57 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 9:53 am 
Hall of Famer

גינות, תסביר. כי אני זוכר שגם כשלמדתי את הקטע הזה לפני 12 שנים לפחות בישיבה, די הזעזעתי.

חוץ מזה, גינות, בואו נהיה הוגנים - באמת האישה היא לא סוג ב' בראי היהדות? וגם אני מכיר את כל ענייני ה"כבוד" שנשים מקבלות בתורה, ולמדתי את כולם. ועדיין, העובדה היא שהאישה צריכה לקבל סטטוס מהגבר. וזה אף פעם לא הפוך - וגם אם הסטטוס הזה הוא הסטטוס הכי מכבד בעולם. עצם העובדה הזאת, היא בעצמה הבעיה הגדולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 9:54 am 
Hall of Famer

ראיתי עכשיו שהסברת. זה לא מסביר את המילה "שפחה"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 9:55 am 
Hall of Famer

לגבי הסיפא שלך, אני כמובן מסכים לחלוטין. וגם לדעתי זאת צביעות ממדרגה ראשונה. הנצרות לא טובה בכלום, ולמעשה גרועה מהיהדות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 10:00 am 
Hall of Famer

גינות, אני דווקא לא חולק על כל מה שאמרת, אבל יש לי הרגשה שצמצמת את המונח "שומרי מצוות" לליטאים ולחלק מהמגזר הציוני דתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 10:06 am 
Junior

אורן, אני באמת צריך להראות לך ש99% מהדמויות הסובבות את הרנטגנים למיניהם הם חילונים למהדרין, ודווקא מהאליטה שבהם, יש לך עדות ברורה מזו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 27, 2014 10:10 am 
Hall of Famer

עזוב את המעגל הקרוב (מסתמא, הקריטריון עיקרי, שלא לומר היחיד, לכניסה למעגל הקרוב הזה זה עובי הארנק, תהא השקפתך הדתית אשר תהא). דיברת על מעמדם של הבאבות אצל שומרי המצוות - וחוששני שיש שומרי מצוות רבים, רבים מאוד, שנוטלים חלק בפולחן הזה.

וזה כשמדברים רק על הבאבות הספרדיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 58 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: נורטון, עופר האדום, ראי שעל הקיר ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה